سهم ۳۰ درصدی امتحانات نهایی در کنکور ۹۸/ نحوه برگزاری امتحانات نهایی تا ۲ ماه آینده تعیین تکلیف می‌شود

۲۰ تیر۹۷: باشگاه خبرنگاران جوان:
رئیس سازمان سنجش در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

سهم ۳۰ درصدی امتحانات نهایی در کنکور ۹۸/ نحوه برگزاری امتحانات نهایی تا ۲ ماه آینده تعیین تکلیف می‌شود

خدایی از سهم ۳۰ درصدی امتحانات نهایی در کنکور ۹۸ خبر داد.

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره میزان سوابق تحصیلی دانش‌آموزان گفت: با توجه به جلسه سنجش و پذیرش تخصیص ۳۰ درصدی سهمیه امتحانات نهایی در کنکور قطعی شده است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به طراحی ۲ نوع سوال برای کنکور ۹۸ اظهار کرد: در کنکور سال آینده ۲ نوع سوال را برای دانش‌آموزان طراحی خواهیم کرد که یکی برای آن دسته از دانش‌آموزانی که در نظام قدیم درس خوانده‌اند و دیگری برای دانش‌آموزانی که در نظام جدید تحصیل کرده اند.

وی ادامه داد: آن دسته از دانش‌آموزانی که در نظام جدید درس خوانده‌اند سال آینده کنکور می‌دهند، اما در این میان داوطلبانی که در نظام قدیم درس خوانده‌اند هم متقاضی شرکت در کنکور هستند لذا ۵۰ درصد سوالات مطابق با نظام جدید و ۵۰ درصد دیگر مطابق با نظام قدیم طراحی شده است.

دروس  در نظر گرفته شده امتحانات نهایی برای کنکور

خدایی درباره اینکه امتحانات نهایی آموزش و پرورش برای آزمون کنکور مناسب است یا خیر؟ گفت: در حال حاضر ۲ گروه درباره این موضوع نظرات خاص خود را ارائه داده‌اند و مساله در دست بررسی است؛ نتیجه تا ۲ ماه آینده مشخص خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص  دروس در نظر گرفته شده امتحانات نهایی برای کنکور با اشاره به اینکه از سمت سازمان سنجش همان چهار درس پیشین پیشنهاد شده است؛ بیان کرد: پیشنهاد خود را به شورای عالی آموزش و پرورش ارائه کرده‌ایم و این سازمان باید نظر نهایی خود را اعلام کند.

وی یادآور شد: تا شروع کنکور زمان زیادی مانده است و تا اول مهر ماه موضوع و دروس امتحان نهایی برای دانش‌آموزان مشخص خواهد شد.

.

از دیدگاه‌های شما:

#ایرانـــرستگارـــرحمانیـ-کمـــندارد ??

?ایوب محمودی رتبه۴۳ منطقه۳ ریاضی کنکور۹۱ ??معدل ۱۶٫۳۴ ?? از شهر کوچک و محروم بانه? پذیرفته شده در رشته برق دانشگاه صنعی شریف ?محمد رضا موسوی از منطقه۳ رتبه ۳۴ کشور کنکور ریاضی ??با معدل کتبی ۱۰/۷۹??سال اول رتبه ۳۰هزار منطقه ۳ شدند سال دوم از ابان ماه بدون کلاس و ازمون ازمایشی شروع کردند?ورودی سال ۹۰ دانشگاه صنعتی شریف

⁉اگر در گذشته تاثیر قانون تاثیر قطعی معدل وجود داشت سرنوشت ایوب و محمدرضا چه میشد؟

⁉رستگار رحمانی بعدی کیست؟

⁉چه کسی مانع موفقیت رستگارهاست؟ #چرا_فرصت_مساوی_آموزشی_را_از_جوانان_گرفتید #نه_به_تاثیر_قطعی_معدل

.