زیست‌شناسی : پاسخ ما

پاسخ مؤلفان (دکتر عمارلو، دکتر چلاجور و استاد آل‌علی) و مدیران و مشاوران نشر دریافت به پرسش‌های زیست‌شناسی شما:

شامل: ۰) تازه‌ترین پرسشها

و پرسش‌های طبقه‌بندی شده‌ی قبلی: ۱) مشاوره   ۲) پاسخ‌های درسی

(توجه: پاسخ پرسش‌های مربوط به چاپ و نشر کتاب‌های نشر دریافت را در صفحه‌ی «نشر دریافت: پاسخ ما» بیابید!)

پیش از مطالعه‌ی پرسش و پاسخ‌ها ، مشاوره»»»خشت اوّل زیست‌شناسی را از تارنمای(سایت اینترنتی) ما بخوانید.

۰) تازه‌ترین پرسش‌ها

رضا   استان آذر بایجان شرقی  شهر تبریز

سلام . بعد از کتابای آقای عمارلو برای تست بیشتر چه کتابی مناسبه؟

پاسخ مشاور: درود بر شما

فار آزمون‌هاى انتشارات علمى فار و موج آزمون انتشارات الگو.

فرناز حاتم پور    آذر۹۵   استان اصفهان، شهر اصفهان

سلام. وقتتون بخیر

ممنون میشم. اگه چند منبع خوب و جامع زیست‌شناسی که درس‌نامه و تست‌های خوبی داشته باشه معرفی کنید. درضمن می‌خواستم نظرتون‌و درباره‌ی کتاب‌های نشر الگو و فار بدونم و این‌که بعضی‌ها میگن کتاب‌های همایش مناسب دوران جمع‌بندی هستش و برای این دوران مناسب نیست نظر شما چیه؟

پاسخ مشاور: سلام خانم حاتم پور

کتاب‌های سه‌گانه‌ی زیست‌شناسی نشردریافت، دیگر امسال حالت جمع‌بندی ندارند و برای طول سال مناسب هستند. البتّه بعد از مطالعه‌ی کتاب درسی. کتاب آموزش زیست‌شناسی انتشارات علمی فار واقعاً آموزشی و علمی است. تست‌های کتاب‌های آزمون فار و الگو هم برای تست بیشتر مناسب است.

موفق باشید!

احسان    آبان۹۵    استان تهران، شهر تهران

سلام آقای دکتر عمارلو، من رشته‌ی ریاضی بودم. امسال می‌خوام براى پزشکی کنکور تجربی شرکت کنم. لطفاً راهنمایی کنید که برای زیست: ١-جزواتتان را خریداری کنم یا کتاب هایتان را. ٢- به چه نحوی مطالعه کنم؟ (فقط این رو هم خدمتتون عرض کنم که از فیلم‌های زیست سایت گزینه ٢ که استفاده می‌کنم بسیار بهتر درس را متوجّه می‌شم.)

با تشکر

سلام

پاسخ استاد: حتماً کتاب‌ها را مطالعه کنید زیرا جزوه‌ها پاسخ تشریحی ندارند.

پاسخ مشاور: خشت اول زیست‌شناسی سایت دریافت و پرسش و پاسخ‌های زیست‌شناسی و بخش مشاوره سایت را بخوانید.

موفق باشید!

کریمی      آبان۹۵   استان یزد، شهر یزد

با سلام.  بنده کتاب‌های زیست همایش نشر دریافت رو دارم. همون دو جلد که جلد اوّل سال دوّم و سوّم هست و جلد دوّم که پیش و ژنتیک هست … الآن با توجّه به این که سه کتاب زیست جدا از هم چاپ شده، آیا نیاز هست که ۳ کتاب جدید رو بخرم؟ تغییرات چقدر بوده ؟ می‌دونم که در چاپ جدید تست‌ها پاسخ تشریحی دارن و کنکور ۹۵ اضافه شده ولی اگه تغییرات فقط همین‌ها هستن و متن درسنامه‌ها تغییرات آن‌چنانی نکرده لطفاً اطّلاع دهید که با همون پیش برم چون من به تست‌هاش نیاز ندارم فقط درسنامش‌و استفاده می‌کنم. با تشکر

پاسخ استاد: سلام

خیر متن درس‌نامه‌های سال دوم و سوم تغییرات چشم‌گیری داشته است. اما پیش‌دانشگاهی خیر.

فاطمه رحیمی     آبان۹۵   استان بوشهر، شهر بوشهر

سلام استاد عمارلو من مهندسی خوندم امّا امسال تصمیم به شرکت در کنکور دارم. من زیست رو به این ترتیب می‌خونم: اول متن کتاب و بعد درس‌نامه خیلی سبز و تست‌های زیر ذربین خیلی سبز و نوشتن نکات در حاشیه‌ِی کتاب و وقتی فصل تمام شد تست‌های گاج نقره‌ای رو می‌زنم که درصدم ۷۰ هست، امّا کتاب همایش شما رو که دیدم فهمیدم دید ترکیبیم خیلی پایینه. لطف می‌کنید راهنماییم کنید به‌طور‌کامل که زیست رو چه‌طور بخونم با توجّه به فرصت باقی مونده؟

پاسخ مشاور: سلام و درود.

لطفاً پس از خواندن کتاب درسی، درس‌نامه‌های دکتر عمارلو را بخوانید و نکته‌ها را به کتاب درسی بیفزایید. پس از دوره‌،‌ تست‌های کتاب دکتر عمارلو را بررسی کنید. سپس سراغ تست‌های فارآزمون انتشارات علمی فار و موج آزمون الگو بروید.

پوریا برکتی    آذر۱۳۹۵   استان  خوزستان، شهر اهواز

سلام و عرض خسته نباشید خدمت کارکنان نشر دریافت. می‌خواستم بدونم به‌ترین شیوه‌ی برای مطالعه‌ی درس زیست‌شناسی برای درصد بالای پنجاه چیست؟ من از کتب همایش دکتر عمارلو برای درس‌نامه و برای تست از ٨٠٠٠ گاج نقره‌ای استفاده می‌کنم. آیا این‌ها مناسبند؟

پاسخ مشاور: درود

۱- ابتدا مطالعه‌ی روزنامه‌وار کتاب درسی

۲- خواندن دقیق‌تر کتاب درسی

۳- خواندن همان مبحث از کتاب دکتر عمارلو و افزودن نکته‌ها به کتاب درسی

۴- حلّ تست‌های دکتر عمارلو و افزودن نکته‌ها به کتاب درسی

۵- حل تست‌های آزمون زیست پیش فار و موج آزمون الگو و افزودن نکته‌های تازه به کتاب درسی

۶- دوره‌ی دوباره‌ی کتاب درسی و نکته‌های افزوده شده

علی کاظمی      خرداد۹۵      استان فارس، شهرشیراز

سلام من الآن دانش آموز سال دوم دبیرستان هستم و می‌خوام برم سوم. وقتی از کنکوری‌ها سؤال می‌کنم درباره‌ی زیست میگن که همه‌ی مطالب یادشون نمی‌مونه و مشکل دارن با جمع بندی. بعضی‌هاشون میگن که از سال دوم باید خلاصه می‌کردیم ولی خیلی‌ها هم میگن زیست‌و نمیشه خلاصه کرد. میشه توضیح بدید بعد از خواندن کتاب زیست باید چیکار کنیم و آیا خلاصه‌نویسی انجام بشه یا نه‌؟ ممنون

پاسخ مشاور: درود بر شما

خلاصه‌نویسی در ابتدای کار چندان شدنی نیست، امّا پس از خواندن : ۱- کتاب درسی ۲- کتاب‌های دکتر عمارلو    ۳- تست‌های هم‌سنگ کنکور (فار و الگو)  بهترین کار نوشتن نکته‌های خاص و خلاصه است برای یک هفته‌ی آخر کنکور . موفق باشید!

محمدحسینی      اردیبهشت۹۵   استان سیستان وبلوچستان، شهر سراوان  سلام استاد عمارلو کتابهای همایش جدید شما خیلی عالی هستند تشکر.سوال داشتم.

من از فصول ۳و۴و۵و۶و۷ زیست پیش خیلی بدم میاد!! فصول نچسبی هستند وارتباط زیادی به زیست ندارند ! وتعداد تست کمی درکنکور دارند. نمی‌دونم چیکارشون کنم ازطرفی می‌ترسم همانند ۹۴تست‌های بیشتری به نسبت سال‌های قبل داشته باشند! به‌نظرتون به روخوانی‌شون اکتفا کنم یا عمیقاً مطالعشون کنم؟ تشکر.

پاسخ استاد: سلام

روخوانی هیچ فایده‌ای ندارد و بعید است بودجه‌بندی تست‌ها در کنکور امسال تغییر زیادی داشته باشد.

فاطمه دلیریان   خرداد۱۳۹۵    استان مرکزی، شهر ساوه

باعرض سلام.استاد من سال قبل کنکور ریاضی دادم و امسال در کنکور تجربی میخواهم شرکت کنم. من باوجود اینکه کتاب های دکتر عمارلو را به خوبی می‌خوانم و تست هایش هم همیشه با درصدی بالاتر از ۸۰میزنم اما در ازمون های ازمایشی گاج موفق نمی‌شوم درصدی بالاتر از سی کسب کنم.به نظر شما مشکل من کجاست؟ و درکنکور چه نتیجه ای کسب می‌کنم. لطفا اگر اوضاعم داغان است بگویید تا بعداز کنکور خودم رابلافاصله برای سال بعد آماده کنم.با سپاس

سلام

پاسخ مشاور:  آیا شما تست‌های کنکور چندسال اخیر را هم به همین شکل پاسخ می‌دهید؟اگر به تست‌های کنکور چند سال اخیر بالای ۶۰% پاسخ می‌دهید اصلاً درصد کنکور گاج شما مهم نیست .

موفق باشید!

امیرحسین رضایی    خرداد۹۵   استان لرستان، شهر خرم اباد

سلام خدمت اساتید بزرگوار.

برای تست جامع زدن و جمع‌بندی کتاب موج آزمون دکتر هاشمی رو پیشنهاد می‌کنید یا آزمون زیست دکترعزیزی؟!

پاسخ مشاور: سلام

هر دو کتاب خوب هستند. در آزمون دکتر عزیزی پاسخ‌ها آموزشی‌تر و باصبر و حوصله‌ی بیشتری نوشته شده است و در موج آزمون فار تست‌ها کمی سخت‌تر و تازه‌تر است اما در کل هر دو کتاب ارزشمند و کارگشا هستند.

فاطمه دلیریان          خرداد۹۵     استان مرکزی، شهر ساوه

سلام. مدتی است که درسردرگمی هستم که برای مرورآخر از کدام کتاب استفاده کنم…البته درمورد کتاب‌های دکتر عمارلو شکی ندارم. امّا به عنوان منبع تستی شما iqگاج را پیشنهاد می‌کنید یا نشرالگو ؟لطفاً این را هم درنظر بگیرید که من سال قبل کنکور ریاضی دادم و امسال می‌خواهم کنکور تجربی بدهم بنابراین خواندن روزی۶-۷ساعت زیست برایم خیلی ساده است. ممنون.

پاسخ مشاور: درود

الویت اوّل شما کتاب‌های دکتر عمارلو است و الویت دوّم موج آزمون انتشارات الگو. موفق باشید!

حسین مولایی   اردیبهشت۹۵  استان ایلام، شهر ایلام

سلام…آقای پور‌بابایی چطور مطالعه داشتند که در سال ۹۳ توانستند ۱۰۰% پاسخگوی زیست‌شناسی باشند؟… امکان داشت؟ میشه؟ روش مطالعه رتبه‌های برتر در درس زیست‌شناسی چگونه بوده است که با عمل به اون روش‌ها و اجرای دقیق آنها نتیجه عالی از زیست بگیرم. در مورد تست‌های خط‌به‌خط مفهومی ترکیبی شما کدام را انتخاب می‌کنید؟من کتاب زیست گاج و گربه رو گرفته بودم امّا خوب نبودم باهاش.  تازه کتاب شما رو دکتر دیدم یک فصلش رو کتاب‌فروشی نگاه کردم عاشقش شدم فهمیدم شما واقعاً مدرس خوب و توانمندی هستید

تأسف خوردم که چرا از اول این کتاب همایش رو نگرفتم؟!!!

مطالعه چطور آغاز کنم چطوری انجام بدم مطالعه و چه تستی…؟!راستش از یک نفر دوستی مشاوره گرفتم.گفتند سه تا کتاب‌ها باید از دوم تا پیش فقط حفظ کنم.

اینکار رو کردم وسط‌های مطالعه دیگه نمی‌تونستم. حالم از زیست‌خوندن بد می‌شد. شاید براتون دوران کنکورپیش اومده. بسیار امیدوارم که پیامم رو دکتر جان بخونید. با سپاااس فراوان

پاسخ استاد: حسین آقا سلام

بهترین روش این است که هر مبحث را ابتدا از روی کتاب درسی یک‌بار مطالعه کنید و سپس همان را از کتاب همایش بخوانید و بعد از دو روز دوره کنید و بروید سراغ مبحث بعدی. بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

موفق باشید!

نیوشا رستگار      فروردین۱۳۹۵    استان  اصفهان، شهر اصفهان

باسلام و خدا قوت…!من فارغ التحصیل تجربی‌ام. از ابتدای سال زیست‌و قشنگ و با دلیل و ارتباط مطالعه کردم، امّا در دی‌ماه که سعی در زدن تست‌های کنکور خارج و داخل ۹۴داشتم با زدن ۱۰تست تصادفی کلاً ذهنم آشفته شد و قادر به زدن اون‌ها به‌صورت رد گزینه با استدلال و زمان مناسب به‌صورت قابل قبول نبودم. از بعد دی ماه با تغیر در رویه‌ی مطالعه م و زدن تست‌های گاج نقره‌ای ادامه دادم تا فروردین ماه که کتاب‌های همایشتون رو با ویرایش جدید تهیه کردم. سال دوم و سوم را به‌طور کامل مطالعه کردم. در زدن تست‌های برگزیده بالغ بر ۹۵%بدون درنگ در زمان پاسخ و تحلیل و استدلال درست و منطقی من صحیح بوده ولی با مواجه شدن من با تست‌های کنکور۹۴من همان آشفتگی رو دوباره به‌ویژه در زمان جواب دادن، که غالبن میشه گفت پاسخم درست بوده امّا با شک و زمان طولانی پیدا کردم و امّا سؤال من از شما: آیا سؤالات همایش شما هم‌سطح سؤالات کنکور هست؟ آیا سطح سؤالات در مقایسه با سؤالات کنکور از سطح بالاتر یا بعضأ متوسط برخورداره؟ واینکه سطح من در زیست چگونه طلقی میشه با توجه به پاسخ صحیح دادن به تست‌های برگزیده؟ واینکه امکان این هست که انرژی منفی و ترس من از سؤالات کنکور باعث این مشکل من درمواجه شدن با تست‌ها شده باشه؟   متشکرم. با آرزوی توفیق روزافزون برای شما و همکاران محترمتان در انتشارات.

پاسخ مشاور: سلام نیوشا خانم

زحمت زیادی کشیده‌ای و نتیجه‌ی خوبی هم گرفته‌ای اما خودت خبر نداری. درست جواب دادن به نود و پنج درصد تست‌های برگزیده کار کم‌تر دانش‌آموزی است. مشکل شما ترس از تست‌های کنکور است که با حل کردن چند دوره تست کنکور از سال ۹۰ تا ۹۴ داخل و خارج از کشور آرام آرام ترس شما از بین می‌رود.

پیروز باشید!

نیما رهنما      فروردین۱۳۹۵     استان زنجان، شهر ابهر

باسلام. بنده سه ساله پشت کنکور تجربی هستم. امسال سال چهارمیه که کنکور می‌دم.من درس‌هارو کامل بلدم و وقتی مثلاً کتاب زیست رو باز می‌کنم مطالب تکراری هستن و به ذهنم آشنا واسه‌م و همشو می‌دونم امّا نمی‌دونم چرا سر جلسه کنکور خراب می‌کنم.  شیمی رو کامل می‌فهمم و دوسش دارم ولی سر کنکور گیج میشم…  خواهشمندم کمکم کنید چون متأسفانه منطقه‌ای که هستم مشاور تحصیلی مجرب نداره.  میشه برای شخصی که هیچی از زیست خوندن نمی‌دونه راهنمایی کنیی از الآن چطور بخونم تا کنکور ۹۵؟حفظی چطوریه؟ مفهومی چطوریه؟ارتباط دادن چطوریه؟وقتی میگن یک بخشی رو می‌خونی باید همه‌ی مطالب ترکیبیش رو از حفظ بگی…  میشه فکر کنید دارید به پسرتون راهنمایی کنید دکتر عمارلو همونطوری پدرانه راهنمایی کنین!

پاسخ استاد: سلام آقا نیما

مشکل شما اینه که به جای این‌که از خودتون آزمون بگیرید، فقط دارید تکرار مکررات می‌کنید و هی کتاب‌ها و جزوه‌هاتون رو می‌خونید. شما باید تست بزنید اون هم به شکل آزمون با زمان تعیین‌شده. برای زیست‌شناسی فقط باید کتاب‌های همایش بنده رو بخونید و دوره کنید.

موفق باشید!

مریم مهاجری       فروردین۱۳۹۵     استان زنجان، شهر هیدج

با عرض سلام و ادب

استاد من برای درس زیست‌شناسی هر سه کتاب همایش را مطالعه می‌کنم ، و برای تست کتاب زیست جامع گاج.  برای کسب درصد بالای ۹۰ شما چه کتاب تست دیگری پیشنهاد می‌کنید ؟ کتاب iq گاج ؟! یا کتاب آزمون فار ؟!منتظر پاسخ شما هستم با سپاس فراوان.

پاسخ استاد: سلام

کتاب آزمون فار و کتاب بنفش قلمچی خوب است.

علی جعفری     فروردین۱۳۹۵  استان فارس، شهر شیراز

سلام و عرض ادب، استاد عمارلو جزوه‌ای که در سایت رتبه‌سازان به اسم شما به فروش می‌رسد در چه مقطع از سال پیش مفید بوده و در ضمن جزوه تضمین‌کننده‌ی کیفیت بالای کنکور است؟

پاسخ استاد: سلام عزیز

به این جزوه‌ها دیگر نیازی نیست چون سه کتاب جدید من در نشر دریافت همان جزوه‌ها هستند با اضافات و پاسخ‌ تشریحی تست‌ها که در جزوه‌ها نیست.

موفق باشی!

پوریا محمدپور         فروردین۱۳۹۵  استان خراسان رضوی، شهر مشهد

دیدگاه پایین از نظر شما درسته؟

به تفاوت کلمه‌ی هم آهنگ با هم آهنگ !!!(عجله نکنین خطای تایپی نیست) و هماهنگ دقّت کردین؟!…

بذارید این‌طوری شروع کنم:

-فکر کنین موسیقی گوش میدین، مثلاً آهنگ نوایی نوایی..

یا هر آهنگ دیگه ای که دوست دارین…حالا فرض کنین آهنگ آنقدر در تار و پود شما رخنه می کند که بی اختیار با آن زمزمه می کنید:…نوایی نوایی…

خوب این عمل شما سبب شده که با خواننده‌ی اثر مورد نظر هم آهنگ شین.

-حالا فرض کنید که مشاور مدرسه تون برای شما برنامه ای تنظیم کرده تا در دوران طلایی نوروز نتیجه ی درخشانی بگیرید به همین سبب بعد از دادن برنامه از شما می خواهد که :

با برنامه ی مطالعاتی عید هماهنگ شین.

حال بریم سراغ ادبیات:

در زبان فارسی هماهنگ دوم را می توان به صورت هم آهنگ هم نوشت امّا قطعاً معنی هم آهنگ اوّل را نمی‌دهد. به همین سبب حتماً به هنگام مطالعه‌ی زیست‌شناسی در فصل ۶ سال چهارم حواستان به تفاوت این دو واژه در کاربرد تستی آن باشد. چون هم آهنگ شدن با آهنگ رشد و تولد و مرگ و تولید مثل و رشد ذاتی و… از نوع هم آهنگی اول است.

پاسخ مدیر: درود بر شما آقا پوریا و ممنون از نکته‌سنجی شما .

آرمیتا دشتی   فروردین۱۳۹۵   استان کرمانشاه، شهر کنگاور

با سلام. من دیپلم را در رشته ریاضی گرفته‌ام. می‌خواهم در کنکور تجربی شرکت کنم. من برای هر فصل زیست‌شناسی ۴ ساعت زمان می‌گذارم. خیلی کند مطالعه می‌کنم.خواهشمندم در صورت امکان، قدری درباره‌ی درس زیست‌شناسی و روش‌های مطالعه‌ی این درس توضیح بفرمایید، چون من تنها چیزی که از این درس می‌دانم این است که زیست‌شناسی حفظی است، امّا خیلی‌ها می‌گویند که این درس به این سادگی‌ها نیست و روش مطالعه‌ی فصل‌های پروتئین‌سازی و ژنتیک متفاوت است. باید نظیر کنفرانس بتوانم فصل‌ها را به‌طورکامل شرح دهم. برای بهبود وضعیت و سرعت و تقویت حافظه کمک می‌کنید؟ با تشکر

 

پاسخ مشاور:سلام خانم دشتی

بخشی از زیست‌شناسی حفظی است و بخشی از آن فهمیدنی و بخش دیگری ارتباطی. خواهشمندم به مطالب خشت اول در صفحه‌ی مشاوره‌ی این سایت مراجعه کنید. همچنین پرسش و پاسخ‌های زیست‌شناسی می‌تواند برای شما هم مفید باشد.

سحر کریمی   فروردین۱۳۹۵      استان همدان، شهر همدان

با سلام. چرا کتاب‌های همایش زیست، فقط برای سال دوّم و پیش‌دانشگاهی منتشر شده؟

زیست سال سوم چرا چاپ نشده؟

من می‌خواستم از کتابِ خلاصه‌ی خطّ قرمز که مربوط به چند سال میشه استفاده کنم، دوستم گفت اشتباهه، اون تغییرات زیادی داشته !

من ۱۰ سالی از درس‌های مدرسه دور بودم و چند ماهیه دارم برای کنکور می‌خونم. آیا مفیده بعد مطالعه کتاب درسی از کتاب همایش استفاده کنم؟ یا نه؟ صادقانه مانند یک برادر دلسوزانه جواب بدید. سپاس.

پاسخ استاد:درود بر شما

کتاب زیست سال سوم چاپ شده است. از سایت نشردریافت خرید کنید. (این همان کتاب همایش است ولی کامل‌تر که دیگر عنوان همایش نگرفته)

کتاب خط قرمز بنده کاملاً قدیمی شده و به کار کنکوری‌های امسال نمی‌آید.

موفق باشید!

 زهرا دبیر   فروردین۱۳۹۵

سلام. روز بخیر.به سختی تونستم در بابل نسخه‌ی همایش شما را پیدا کنم.  زیستم خیلی ضعیفه؛ نحوه‌ی مطالعه کتاب‌های همایش زیست‌شناسی چگونه است؟

چه‌طور بخونم؟ میشه کامل راهنماییم کنید؟  واقعاً ممنونتونم.

سلام

پاسخ مشاور: ابتدا نگاهی به مباحث از روی کتاب درسی بیندازید؛  بعد همان مبحث را از کتاب همایش بخوانید؛ بعد تست‌ها را بزنید و حتماً دو بار تا کنکور همایش را دوره کنید.

موفق باشید!

محمد ایرانی        اسفند۱۳۹۴  استان فارس، شهر نورآباد ممسنی

سلام. من دانش‌آموز ۴ تجربی و پشت کنکوریم. پارسال زیست رو تو کنکور۵-۶ درصد زدم. امسال به‌کمک‌خدا خوب زیست خوندم و درصدم تو آزمون‌های قلم‌چی ۸۰-۹۰ هست (اون ۱۰-۲۰ درصد دیگه‌ش مال بی‌دقّتی‌هام یا سؤال‌های سلیقه‌ای هستش). من زیست نشر الگو رو دارم و به‌طرز فجیعی هم ازش راضیم، ولی همیشه مشکلم درس‌نامه‌ی خوب بود. کتاب‌های دوّم و پیش شما رو خریدم و می‌خونم. خوب مطالب رو گفته؛ ولی همش استرس دارم که مثل پارسال بشه. به نظر شما من از الآن به بعد روی کتاب و مفاهیمش کار کنم یا کتاب‌های شمارو تا روز کنکور چندین بار بخونم که به تسلّط برسم. البته حرفم به معنی رها کردن کتاب نیست. خلاصه بگم که راه‌کارتون برای افزایش تسلّط من تو درس زیست چیه؟ در ضمن اگه میشه سؤال‌و به ایمیل من نزنید چون رمزش رو ندارم. عمومی بدید ممنونتون میشم.

پاسخ مشاور: سلام

اگر از کتاب درسی غافل نمی‌شوید، دوره کردن همایش‌های دوم و پیش و کتاب تازه تألیف سال سوم می‌تواند بزرگ‌ترین کمک را به شما بکند. اگر کتاب آزمون زیست استاد صاحب‌نظر دکتر عزیزی در انتشارات علمی فار هم امسال آماده شود می‌تواند منبع تستی معتبری برای شما عزیزان باشد.

موفق باشید!

 

فرید امین       بهمن۹۴     آذربایجان غربی، شهر ارومیه

سلام، استاد عزیز از حضرت‌عالی بابت وقتی که در اختیار بنده قرار دادید و به سؤالاتم پاسخ دادید کمال تشکر و قدردانی را دارم. شرمنده استاد با توجّه به اینکه من ۷ سال قبل در کنکور شرکت کردم و به دلیل عقب افتادگی و دوری از درس‌های خوانده شده و با توجه به اینکه اخیراً از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌ام بنده با بررسی کتاب همایش پایه دوم دبیرستان حضرت‌عالی مشاهده کردم که شما صرفاً مطالب پایه‌ی دوم را در آن کتاب بررسی نکردید بلکه علاوه بر پایه‌ی دوم در بخش‌هایی به ترکیب مطالب با پایه‌های دیگر نیز پرداخته‌اید. با توجّه به این‌که من برای کنکور ۹۶ هدف‌گذاری کرده‌ام ولی در کنکور ۹۵ هم شرکت خواهم کرد و با توجه به فراموشی مطالب به‌دلیل وقفه و فاصله‌ای که داشتم، خواهشمندم به سؤال‌هایم به صورت موردی و در‌صورت‌امکان با توضیح‌های کامل پاسخ دهید. بنده به راهنمایی حضرت‌عالی واقعاً نیازمندم.

/۱- برای درک بهتر مطالب ترکیبی می‌خواستم یک مرور و بررسی سریع از سه پایه‌ی دوم، سوم و پیش داشته باشم و برای این کار در نظر دارم از کتاب‌های دکتر چلاجور یعنی دو کتاب پایه و پیش ایشان که به صورت خلاصه‌وار به بررسی نکات کلیدی فصل‌ها پرداخته، به‌علاوه کتاب‌های درسی سه پایه (وزارتی) استفاده کنم، بعد از این گام در گام بعدی به مطالعه و بررسی کتاب‌های نشر دریافت حضرت‌عالی که به‌طور‌ مفصل و کامل به بررسی فصل‌ها پرداخته شده استفاده کنم. آیا برای شروع این روش خوب است؟

/۲- برای تمرین و تست بیشتر از کتاب انتشارات علمی فار و کتاب‌های اندیشه‌ی فائق استاد علی پناهی شایق که فعلاً زیست ۲ آن در بازار موجود است، استفاده خواهم کرد. آیا شما با این کتابها موافقید؟

/۳- بنابر سفارش حضرت‌عالی در پرسش‌های قبلی بنده، قصد استفاده از کتاب‌های انتشارات خیلی سبز، گاج نقره ای، نشر الگو را ندارم و طبق بسته‌ی آموزشی هفت‌گانه‌ی شما در بخش مشاوره‌ی خشت اول سایت قصد استفاده از کتاب‌های ژنتیک تخته سیاه، ژنتیک برد، گیاهی برد، جانوری برد را برای تقویت هر چه به‌تر مباحث مربوطه را دارم، آیا شما با مطالعه و بررسی کتاب‌های بالا موافقید؟

/۴- از بین آزمون‌های مرحله‌ای گزینه ۲، گاج و قلم‌چی شما کدام‌یک را مصلحت می‌دانید که در آن آزمون شرکت کنم؟ چرا؟

/ ۵- آیا علاوه بر آزمون‌های بالا که در نظر دارم در یکی از این سه آزمون شرکت کنم، شرکت در مرحله‌های جامع آزمون‌های آزمایشی سنجش را هم مصلحت می‌دانید و اینکه آیا در تمام آزمون‌های جامع سنجش بعد از عید شرکت کنم؟ (هم برای امسال و هم برای سال آینده)

/۶- با توجه به اینکه تازه می‌خواهم برای کنکور آماده شوم و شروع به مطالعه کنم، برای شروع در طول هفته چند ساعت زیست را مصلحت و لازم می‌دانید و در حالت ایده‌آل در بخش خشت اول ۱۲ ساعت مطالعه در طول هفته در نظر گرفته بودید، با توجّه به وضعیتم من هم این مقدار را اجرا کنم یا چه مقدار را مصلحت می‌دانید؟

/ ۷- آیا طبق بسته‌ی آموزشی هفت‌گانه شما که در بخش خشت اول سایت همایش، فصل‌ها را تقسیم بندی کرده‌اید، به بررسی و مطالعه‌ی فصل‌ها بپردازم؟

پاسخ استاد: درود بر شما

۱- بله خوب است.

۲- کاملاً مورد تأیید است.

۳- در صورت داشتن فرصت کمک‌کننده است.

۴- قلم‌چی به دلیل جامعه‌ی آماری بالاتر

۵- حتماً در سه جامع سنجش شرکت کنید.

۶- با ۸ساعت در هفته آغاز کنید و هر هفته یک ساعت به آن اضافه کنید.

۷- بله

موفق باشید!

علی کاظمی         بهمن۱۳۹۴ استان فارس، شهر شیراز

با سلام وعرض خسته نباشید خدمت انتشارات وزین نشر دریافت .

اوّل خواستم یه تشکر ویژه کنم از کتاب زبان فارسی آقای دکتر سبطی که با خوندنش میشه تموم سؤال‌های‌ زبان فارسی رو جواب داد و یه تشکر ویژه هم از آقای دکتر عمارلو بخاطر کتابهای‌ ارزشمند همایش زیست.

خواستم بدونم چه‌طور می‌تونم درصدم‌و تو زیست افزایش بدم؟ من کتاب‌های همایش شما رو خوندم، امّا هنوز نتونستم تو زیست به درصد قابل‌قبولی برسم، واسه کار بیشتر توی زیست کتاب جامع تخته‌سیاه بهتره یا کتاب‌های نشر الگو؟ ممنونم .

پاسخ مشاور: سلام

در حال حاضر کتاب‌های زیست انتشارات علمی فار بهترین انتخاب شماست.

 

علی           دی۱۳۹۴     استان تهران، شهر تهران

سلام بر استادان پرآوازه‌ی زیست کشور … بابا کَر شدیم دیگه!!! 🙂

من تغییر رشته دادم و چهارمم و می‌خوام کنکور تجربی بدم همه‌ی درس‌هام خوبن اِلّا زیست،  یعنی درصد آزمون آزمایشی‌هام پایینه. مثلاً توی حدود ۳۰ درصد اینا… من خیلی تعریف کتاب‌های شمارو شنیدم.ازشونم الآن استفاده می‌کنم و بیییییی صبرانه منتظر کتاب جدید پیش‌دانشگاهیم.من فقط شرایط مالیم اجازه نمی‌داد تو کلاس‌هاتون شرکت کنم. آقای عمارلو می‌خواستم ببینم جزوه‌ی امسالتون با کتاب‌هاتون چقدر فرق داره؟ لازمه جزوه کلاستونم داشته باشیم؟!

من کتاب سال سوم پارسالتون‌و هم پیدا کردم. چاپ .۹۴ لازمه که اگه همایش سوم اومد اونم بخرم؟!خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

پاسخ استاد:  سلام

هیچ نیازی به جزوه‌های کلاسی من ندارید. هم کتاب سال سوم را بخوانید، هم همایش جدید سال سوم را چون کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند .

موفق باشید!

نفیسه          دی۱۳۹۴    استان مازندران، شهر آمل

با عرض سلام

من فارغ‌التحصیل رشته‌ی تجربی هستم. سال پیش به دلیلی مشکلاتی که داشتم نتوانستم خوب برای کنکور، خودم رو آماده کنم، امّا امسال مشغولم. من در زیست از کتاب نشر الگو استفاده می‌کنم، البته برای جمع‌بندی کتاب همایش رو تهیه کردم و در حلّ تست‌ها مشکلی ندارم و پاسخگوی بسیاری از سؤالات هستم، امّا در آزمون قلم‌چی که شرکت می‌کنم درصد زیستم بالا نیست. ممنون میشم اگه راهنمایم کنید.

پاسخ استاد:  سلام

به نظر ما شما باید روش مطالعه‌تان را تغییر دهید. از همایش‌های سال دوم و پیش‌دانشگاهی نشر دریافت به عنوان منبع اوّلیه و درس‌نامه استفاده کنید و از تست‌های نشر الگو به عنوان تمرین و دوره .

موفق باشید!

احمدرضا جهانبازی   دی۱۳۹۴        استان فارس، شهر سپیدان

بهترین راه برای درس‌خواندن زیست و درصد بالا (۹۰تا ۱۰۰) چیست و همچنین کتاب یا جزوه‌هایی معرفی کنید. دستون درد نکنه .

پاسخ استاد: سلام

۱- خواندن فصل به فصل کتاب درسی

۲- خواندن همان فصل از روی کتاب همایش

۳- حل تست‌های آن فصل از کتاب همایش

۴- دوره‌ی متن آن فصل یک ماه دیگر

۵- دوره‌ی تست‌های دشوار که قبلاً علامت‌گذاری شده است

۶- زدن تست‌های کتاب‌های زیست‌ پیش ۱ و ۲ فار و کتاب آزمون فار

۷- زدن تست‌های کتاب‌های نشر الگو

فاطمه مندگاری   استان   کرمان ، شهر کهنوج   پاییز ۱۳۹۴

سلام. من فارغ التحصیل هستم، امّا با این وجود در کنکور سال گذشته هم زیست نخواندم و فقط ۲% زدم و ۱۵۰۰۰ منطقه ۳ شدم. تو منطقه‌ی محرومی زندگی می‌کنیم. راستش می‌خواستم امسال رتبه‌ی سه‌رقمی بشم با وجود ۶-۷ ماه دیگه که به کنکور ۹۵ مونده زیستم‌و شروع کنم به خوندن اولین سؤالم اینه: برای منی که صفر زیستم و مثل بقیه وارد نیستم به تست زدن چه‌طور بخونم زیست‌و؟ اول هر سه تا کتاب زیست‌و بخونم به‌صورت مروری بعد از روی کتاب همایش چاپ‌های جدید آقای عمارلو از سال دوم شروع کنم به ترکیبی خوندن؟ بعد با توجه به زمان کمی که دارم میشه همین تست‌های همایش رو بزنم و مرور کنم به درصد خوبی میرسم که برای پزشکی منطقه سه قابل قبول باشه؟ امسال می‌خوام جبران کنم تنها استرسم اینه که زیستم‌و برای کنکور چه‌جوری بخونم. از همه‌جا می‌شنویم که زیست خیییلی سخت شده باید خیییلی تست کار کنی. یعنی تست‌های همایش واسه درصد ۵۰ کمه؟ خوب اگه وقت کنم تست بیشتر هم کار می‌کنم، امّا اینکه میگن تست زیاد فقط راه حلّشه باعث استرسم میشه. می‌دونم که می‌تونم نباید کم بیارم، امّا بازم حرفا روم تأثیر دارن… ممنون میشم جوابم‌و بدید آقای عمارلو.

پاسخ استاد: درود بر شما

به هیچ‌وجه تست زیاد راه‌حل موفّقیت در آزمون زیست کنکور ۹۵ نیست. باید سواد داشته باشیم و نکته‌ها را از قبل دیده باشیم. چون زیست‌شناسی شما خیلی ضعیف به نظر می‌رسد توصیه می‌کنیم که ابتدا زیست پیش ۱ و ۲ انتشارات علمی فار را مطالعه نمایید و بعد بیایید سراغ سه جلد کتاب همایش زیست شناسی دکتر عمارلو. حداقل درصدتان ۵۰ خواهد بود.

موفق باشید!

اصغر     آذر۱۳۹۴        استان فارس، شهرممسنی

سلام خدمت شما عزیزان

من لیسانس مهندسی کامپیوتر دارم و می‌خواستم امسال تو کنکور تجربی شرکت کنم.آزمون هم کانون شرکت کردم ولی نتیجه‌ی خوبی نمی‌گیرم. برای زیست به نظر شما چه کتابی بخونم که بتونم به درصد بالا برسونم خودم‌و.خیلی نا‌امیدم لطفاً کمکم کنین.

پاسخ مدیر: درود

دوست عزیز ناامیدی دردی را دوا نمی‌کند. چون رشته‌ی تحصیلی شما تجربی نبوده است، باید کمی پایه‌ای‌تر کار را شروع کنید. از کتاب‌های آموزشی سال دوم و سال سوم نشر برد و کتاب پیش‌دانشگاهی انتشارات علمی فار مطالعه‌تان را آغاز کنید و بعد از عید بروید سراغ سه جلد همایش نشر دریافت. بهترین نتیجه در انتظار شماست.

امیدوار باشید!

امیرحسین نجفی          پاییز ۱۳۹۴         استان ایلام، شهر ایوان

سلام. خواهش می‌کنم به سؤال من کامل پاسخ بدید. من الآن سال چهارمم و کنکور دارم. دقیقاً لیست کتاب‌های آقای عمارلو که چاپ شده و باید بخونم رو به من بدید و سؤال بعدی اینکه جزوه‌ی ایشون الآن که کتاب‌های درسی تغییر کرده باز خوبه؟!

پاسخ مدیر: درود بر شما

۱- همایش سال دوم که منتشر شده است.

۲- همایش پیش‌دانشگاهی که وسط‌های اسفند منتشر خواهدشد.

۳- همایش سال سوم که آخرهای اسفند منتشر خواهد شد.

اون جزوه‌ها به اندازه‌ی کتاب‌ها به روز نشده است و تست‌های جزوه‌ها هم پاسخ ندارد.

موفق باشید!

امیرحسین رضایی  پاییز ۱۳۹۴        استان لرستان، شهر خرّم اباد

با سلام خدمت استادان گرانقدر. من فعلاً برای زیست‌شناسی کتاب‌های جامع تخته سیاه، همایش پیش، چاپ جدید همایش سال دوم و کتاب سال سوّم فائق رو دارم. انشالله هروقت کتاب همایش سال سوم و آزمون‌های زیست فار چاپ شد، اوناروهم حتماً می‌خرم. حالا سؤالم اینه که نیاز به خرید کتاب زیست پیش فار هست؟! زیست سال دوم فائق (درصورت چاپ) چطور؟!  سوال بعدیم درباره آقای یاسر آرامش اصل هست، ایشون رو تأیید میکنید؟! اخه قراره یه کتاب به اسم معجزه‌ی زیست‌شناسی تو انتشارات مهروماه چاپ کنن، بنظرتون ارزش خوندن و وقت گذاشتن داره؟

پاسخ مدیر: درود بر شما

اگر در فهم زیست‌شناسی پیش‌دانشگاهی مشکل دارید، هیچ کتابی به اندازه‌ی کتاب‌های دکتر عزیزی و استاد آل‌علی آموزشی و علمی نیست، امّا در‌غیرِ‌این‌صورت منابع زیادی برای خواندن تهیه کرده‌اید و بهتر است روی همان‌ها تمرکز کنید. سال دوّم اندیشه‌ی فائق به عنوان منبع کمکی تست قابل قبول است. از نویسنده‌ی محترمی که نام بردید هیچ پیشینه و اطّلاعی نداریم.

پیروز باشید!

علی           پاییز ۱۳۹۴      استان اردبیل، شهر اردبیل

سلام استاد. واقعاً بهتون تبریک میگم. همایش جدیدتون فوق العاده است، باید قدر آدمایی مثل شما رو دونست. من واسه کنکور از همایش‌های شما استفاده می‌کنم، امّا چون علاوه بر تست‌های بی‌نظیرشما احساس نیاز به بیشتر تست زدن می‌کنم، در انتخاب کتاب تست بین نشر الکو و گاج موندم. نشرالگو خیلی حجیم و پراکنده و قاطی و وقت‌گیره. گاج هم سطحش یه کم پایینه. به نظر شما من چیکار کنم؟ کدوم خوبه؟ و بعد از زدن تست، نکاتش رو بنویسم؟ وقت گیر نیست؟ مرسی استاد

پاسخ مدیر:درود بر شما

بارها گفته‌ایم که بهترین منبع کمکی برای تست یا آموزش در کنار همایش‌های نشر دریافت کتاب‌های تازه تألیف انتشارات علمی فار و در درجه‌ی دوم کتاب‌های تازه تألیف انتشارات فائق است.

موفق باشید!

مجتبی    پاییز ۱۳۹۴    استان خراسان جنوبی، شهر قاین

سلام کتاب همایش زیست سال دوم به‌دستم رسید، ولی واقعاً مثل اون چیزی‌که معرفی کردین نیست، نکاتش خیلی‌خیلی کمه. بعضی جاها مثل قسمت میتوکندری و کلروپلاست حتّی از مطالب خود کتاب هم کمتر نکته داره. الآن اعتماد من به شما از دست رفت. لطفاً به دکتر عمارلو بگید تست‌ها رو حذف کنن و فقط نکته‌ی ترکیبی بنویسند؛ مثل کتاب فاگو زیست که فقط نکته داره ممنون.

پاسخ مدیر: درود بر شما

اون کتابی که نام می‌برید توضیح و تفسیر جزوه‌های رایج در فضاهای مجازیه. درنهایت تست‌های مشابه کنکوره که دست شما رو سرجلسه‌ی کنکور می‌گیره. به تجربه‌ی داوطلبان موفق سال‌های گذشته بیشتر اعتماد داشته باشید تا حرف ما و دیگران.

موفق باشید!

امیرحسین رضایی  استان لرستان، شهر خرّم آباد    پاییز ۱۳۹۴   

با سلام خدمت استادان بزرگوار و زحمت کش. می‌خواستم بپرسم برای زیست سال ۴ از کتاب فار استفاده کنم یا فائق؟ (درصورت چاپ هردو کتاب)؟! یه زمان دقیق هم اگه میشه راجع‌به زمان چاپ زیست شناسی همایش سال سوم بگید. با تشکر.

پاسخ استاد: حتماً انتتشارات فار زیرا کتابشان قبلاً از بهترین کتاب‌های آموزشی بازار بود و احتمالاً چاپ جدیدش بهتر هم خواهد بود. همایش سال سوم اوایا اسفند آماده می‌شود.

مریم مهاجری     استان زنجان، شهر ابهر     پاییز۱۳۹۴

با عرض سلام و خسته نباشید.

من در درس زیست‌شناسی در انتخاب منبع تستی احتیاج به راهنمایی دارم. برای درس‌نامه علاوه بر کتاب درسی از کتاب‌های نشر دریافت استفاده می‌کنم، امّا برای تست از گاج.  می‌خواستم ببینم برای رسیدن درصدم با بالای ۹۰ و حتّی ۱۰۰ در آزمون آزمایشی چه کتابی انتخاب کنم؟ نشر الگو یا اندیشه‌ی فایق؟ یا اگر کتابی مدّ‌نظرتون هست ممنون می‌شم معرفی کنید.با سپاس از راهنماییتون …

پاسخ مدیر: در درس زیست‌شناسی منبع اصلی مطالعه‌تان باید سه جلد کتاب همایش تازه‌تألیف نشر دریافت باشد. برای تست کمکی از آزمون زیست‌شناسی انتشارات فار استفاده نمایید.

پیروز باشید!

نیلوفرفریدی          مهر۱۳۹۴          استان اردبیل، شهراردبیل

سلام من لیسانس برق دارم. می‌خوام کنکور ۹۵شرکت کنم. روکتاب زیست خیلی وقت می‌ذارم وتست‌های خیلی سبزرو قبل آزمون خوب می‌زنم امّا تو آزمون درصدم خیلی خیلی کمه. نمی‌دونم چی‌کار کنم. لطفاً کمکم کنید. چه کتابی بخونم؟ ازچه منبعی استفاده کنم؟ قصد دارم پزشکی قبول شم، امّا با این وضعیت امکان نداره. خواهش می‌کنم کمکم کنید. خیلی ممنون.

پاسخ مشاور: درود بر شما خانم فریدی

بدون استفاده از کتاب‌ها یا کلاس‌های دکتر عمارلو بعید است بشود به درصدهای بالای زیست‌شناسی رسید. همایش سال دوم منتشر شده است؛ با این کتاب آغاز کنید. در کنارش تست‌های کتاب‌های فار و الگو هم برای تمرین بیشتر مناسب هستند و و در آخر هم همایش سال سوم و پیش که منتشر خواهد شد، دیگر هیچ.

مهدی علوی         آبان ۱۳۹۴     استان  قم، شهر قم

سلام. من فارغ تحصیل رشته‌ی تجربی هستم و می‌خواهم امسال درکنکور شرکت کنم. من بااینکه درهفته، ده ساعت یا حتّی بیشتر زیست مطالعه می‌کنم، امّا درصد بسیار پایینی در آزمون آزمایشی می‌زنم؛ حتّا بااینکه مقدار زیادی تست حل می‌کنم. منبع مطالعاتی من کتاب بوده وهیچ منبع دیگه ای ندارم. نظرتون چیه؟! چکار کنم تا درصد زیست خودم‌و بالا ببرم؟!

پاسخ استاد: آقا مهدی حتماً شوخی می‌کنی با ما! خواندن کتاب درسی برای جواب گفتن به تست‌های زیست‌شناسی کنکور، قدم اول است شما باید منبع مطالعاتی قوی و تست‌های هم‌سنگ کنکور را هم مطالعه کنید تا به درصد دلخواهتان در این درس سخت و تعیین‌کننده برسید. عزیز من از همین حالا بعد از مطالعه‌ی هر فصل از کتاب درسی از روی کتاب‌های همایش من نکته‌های ترکیبی آن را بخوان و سپس برو سراغ تست‌ها و پاسخ آن‌ها تا در آزمون‌های آزمایشی موفق باشی.

 خدا به همراهت !

مجتبی      آبان ۱۳۹۴       استان خراسان جنوبی، شهر قاین

سلام و خسته نباشید. ببخشید این کتاب همایش زیست سال دوم همه‌ی نکات ترکیبی ومفهومی سه سال رو داره ؟ ممنون.

پاسخ مدیر: درود

بله. کامل کامله و نکته‌هایی داره که هیچ جای دیگه پیدا نمی‌شه، مگر توی تست‌های کنکور سال‌های آینده!

مولود صادقی   ۸آبان۱۳۹۴    استان اصفهان، شهر مبارکه

سلام. من وقتی از روی متن زیست می‌خونم هرچند هم که سعی می‌کنم بادقت بخونم تا بتونم تست‌های مربوط با متن خونده شده را بزنم با مشکل روبرو می‌شم و تست‌ها رو رها می‌کنم، واصلاً قدرت درک تست‌های ترکیبی را ندارم جز در موارد نادر! و مطمئن هستم با مطالعه‌ی کمی که در این درس داشتم تا زمان باقی‌مانده به کنکور از پس حجم این سه کتاب زیست بر نمی‌آم،چطوری می‌تونم توی این چند ماه باقی مانده تا کنکور از نو شروع  به خوندن کنم. خوندنی که موثر باشه؟ لطفاً کمکم کنید..لطفاً…

پاسخ مدیر: مولود خانم شوخی‌تان گرفته یا تقویمتان را سروته ورق می‌زنید. حالا کو تا ۲۰تیرماه ۹۵. مثل بچه‌ی خوب بشینید و سه کتاب همایش دکتر عمارلو را به دقت بخوانید و تا کنکور ۳ بار دوره کنید. خلاص. دیگر هم آیه‌ی یأس نخوانید که خدا قهرش می‌گیرد.

سربلند باشید!

سارا     ۹مهر۱۳۹۴     استان فارس، شهر شیراز

با سلام و درود خدمت شما.

من فارغ التحصیل رشته مهندسی هستم که قصد دارم در کنکور تجربی شرکت کنم.با توجه به مشترک بودن تمامی دروس بین رشته ریاضی و تجربی به جز درس زیست، تنها مشکلم یادگیری درس زیست هست . در طول تابستان شروع به خواندن کتاب‌های زیست ۱ و زیست ۲ کردم؛ خیلی  دقیق مطالعه کردم و مشکل خاصی نداشتم تا این که به فصل ۶ زیست ۲ رسیدم و همچنین فصل‌های ۷ و ۸ و ۹. در بین کتاب‌های دکترعمارلو کتاب آموزشی ندیدم. لطفاً راهنمایی کنید که برای یادگیری دقیق درس زیست از چه منبعی استفاده کنم.

پاسخ مدیر: درود بر شما

سارا خانم کتاب‌های همایش سال دوم و همایش سال سوم دکتر عمارلو که در دست چاپ است، آموزش و درس‌نامه‌ی کامل دارند. نگران نباشید.

اردوان      ۳۰شهریور۱۳۹۴  استان خوزستان، شهر ایذه

سلام. من داخل زیست جزوات و کتاب‌های دکتر آرامفر و هاشمی رو خوندم فوق العاده ن.  امّا امسال واسه کنکور دوست دارم علاوه بر این کتابا از کتابای دکتر عمارلو و جزوه ی علی کرامت و کتاب فاگوزیست و همگامان هم استفاده کنم… البته از تستاشون استفاده نمی‌کنم و فقط جهت آموزش می‌خوام  بخونمشون واسه تست چاپ جدید تانک تست و نشر الگو رو می‌زنم.خواستم راهنمایی کنید که هر منبعی از منابعی که معرفی کردم خوندنش نیازی نیست بهم بگید که وقتمو هدر ندم.

سلام

پاسخ مدیر: بین این منابع ما فاگوزیست را توصیه نمی‌کنیم. کتاب‌های زیست فار و اندیشه‌ی فائق بعد از کتاب‌های دریافت تازه‌ترین و بهترین تست‌ها را دارند. از آن‌ها چرا غافل مانده‌اید؟

موفق باشید دوست عزیز!

مهدیس   ۲۶شهریور۱۳۹۴   اصفهان، شهر اصفهان

سلام استاد عزیز و ارجمند

خداقوت

استاد فارغ التحصیلم. کتاب همایش جلد۱و۲ رو سال قبل خریدم و همچنین کتاب‌های نشرالگو.  با توجه به تغیییرات زیاد، آیا نیازه کتاب رو عوض کنم؟ یا بدون تغییر ادامه بدم؟ خیللللللللللللی وسواس دارم و بودجه مالی  لازم هم ندارم.

۲)جزوه های شما با کتابتون فرق داره؟ کجا باید پیدا کنم جزوه جدیدتون رو؟ چون دانش آموزاتون جزوتون‌و ترجیح میدن.

پاسخ استاد:  مهدیس عزیز سلام

اون جزوه‌ها قدیمی شدند و نیازی به تهیه‌شان نیست. لازم نیست دو جلد کتاب همایش را عوض کنی امّا همایش سال دوم و همایش سال سوم را که امسال منتشر می‌شود تهیه کن و دیگر دوره کن و دوره کن بدون توجه به کتاب یا جزوه‌ای دیگر.

موفق باشی!

علی       ۱۰شهریور۱۳۹۴        استان لرستان، شهر  خرم آباد

سلام وقت بخیر جناب عمارلو

اول یک رزومه از خودم که بدونید شرایط بنده چی هست: بنده سنم ۲۳ ساله. لیسانس کامپیوتر دارم.رشته‌م فنی بوده. سربازی هم رفتم. سربازی در بیمارستان ارتش باعث شد به پرستاری علاقمند بشم. البته اینم بگم از سر بیکاری نیست. چند وب سایت رتبه زیر ۱۰۰۰ ایران به بنده تعلق داره. این و گفتم که بدونید از سر بیکاری نیست واقعاً علاقمند شدم و به خاطر کنکور دارم سایت‌هام رو واگذار می‌کنم برای مدت محدودی. تحقیقات هم کامل داشتم. حالا میخوام یه پرستاری قبول بشم. سؤالی که از شما داریم اینه: پیشنهاد شما با توجه به اینکه بنده هیچی از زیست نمیدونم چی هست دقیقا ؟؟؟

پاسخ استاد: درود بر شما

اولاً از خدا برایتان سربلندی و پیروزی آرزومندم. رشته‌ی پرستاری از برترین رشته های دانشگاهی به حساب می‌آید، رشته‌ای پر زحمت، پر ارج و پر فایده. لطفاً سایت‌هایتان را هم به کسانی واگذار نکنید که جزوه‌های مرا بدون رضایت من به فروش می‌رسانند!

اما پاسخ سؤال شما، ابتدا با کتاب‌های نشر برد کارتان را آغاز کنید؛ سپس کتاب‌های نشر فار و در چند ماه آخر فقط کتاب‌های همایش من در نشر دریافت.

مهدی برزگر    ۲۱شهریور۱۳۹۴    استان تهران، شهر تهران

با سلام .سال دوم ریاضی را در مدرسه‌ی تیزهوشان تهران خواندم با معدل ۱۸/۱۹ . سؤال من این‌جاست که برای ادامه‌ی تحصیل می‌تونم سال چهارم رو رشته‌ی تجربی بخونم؟ میشه زیست ۱ و ۲ رو سال آخر جبران کرد یا نه؟ لطفاً راهنمایی کنید کِی می‌تونم بخونم؟ برای شرکت در کلاسهاتون باید چیکار کنم؟

پاسخ مشاور: درود بر شما

۱-      اگر تغییر رشته بدهی و سال سوم را تجربی بخوانید بهتر است.

۲-      به صفحه‌ی کلاس‌ها در سایت مراجعه کنید…

لیلا سهرابی     ۱۸شهریور۱۳۹۴      استان  تهران، شهر  تهران

با سلام. ممنون میشم بهترین کتاب تست برای زیست که در حال حاضر در بازار وجود داره بهم معرفی کنید. من خودمو برای کنکور ۹۵ می‌خوام آماده کنم و برای

درصد بالای ۷۰ برای درس زیست می‌خوام برنامه ریزی کنم. از اینکه درصد پایین زیست رتبم‌و خراب کنه خیلی می‌ترسم… .

پاسخ مشاور: درود بر شما

برای آموزش پیش‌دانشگاهی می‌توانید از کتاب‌‌‌‌های انتشارات فار کمک بگیرید امّا برای تسلط بر نکته‌های خاص و مفاهیم ارتباطی باید کتاب‌های همایش را بخوانید و دوباره دوره کنید و همین. سایر کتاب‌ها با کنکور سراسری سال ۹۳و۹۴ هماهنگ نیستند.

به امید پیروزی شما

پرسش مشاوره‌ای: پردیس ۴تیر۱۳۹۴ خوزستان، شهر ماهشهر
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما… می‌خواستم بدونم که جزوه‌هایی که ازدکتر عمارلو در اینترنت هست متعلق به خود ایشونه؟ آخه خیلی از سایت‌ها برای دانلود گذاشتن.

پاسخ مدیر: درود
این جزوه‌ها قدیمی‌اند و بدون اجازه‌ی ایشون هم این کار صورت می‌گیره.

پرسش مشاوره‌ای:  رامین ۳۰مرداد۱۳۹۴ تهران، شهر تهران

سلام و ممنون از سایت خوبتون
این بار دوم هست که از راهنماییتون استفاده میکنم
من منابع کتاب زیست رو مطابق با کنکور ۹۴ دارم
با توجه به تغییراتی که برای کنکور ۹۵ در کتابها اعمال شده،
۱) آیا امکانش هست از روی pdf کتابهای درسی جدید ، تغییراتش رو در کتاب‌های قدیمی وارد کنم؟ یا برم دنبالش که منابع جدید رو بگیرم؟
۲) کتابهای کمک درسی چطور؟
ممنون

پاسخ مدیر: درود بر شما آقا رامین
کتاب همایش زیست جلد ۲ و جلد ۱ تغییر خاصی نخواهند داشت. اگر کتاب زیست سال سوم دکتر عمارلو را تهیه کرده‌اید، فایل تغییرات آن را بر روی سایت قرار گرفته است اما دو جلد کتاب همایش سال دوم و
سال سوم که به زودی منتشر می‌شود، خیلی تازه و سودمند هستند. از دستشان ندهید.
سربلند باشید!

پرسش مشاوره‌ای: آرمین ۳۱مرداد۱۳۹۴ استان بوشهر، شهر بوشهر
سلام. برای زیست دوم تهیه‌ی کتاب جدید لازمه؟ یا با منابع ۹۴ کافیه؟ برای زیست سوم چی؟ اگه زود جواب بدین ممنون میشم…

پاسخ مدیر:درود بر شما
برای زیست دوم باید صبر کنید تا همایش زیست سال دوم بیاید. برای زیست سوم یا باید کتاب زیست‌شناسی سال سوم را سال گذشته خریداری کرده باشید و یا صبر کنید تا همایش سال سوم امسال منتشر شود.
برای سال چهارم هم از جلد دوم همایش زیست‌شناسی که هم‌اکنون موجود است نهایت استفاده را ببرید. این کتاب مبحث ژنتیک را هم پوشش می‌دهد.
پیروز باشید!

پرسش مشاوره‌ای:  مهدیه منشی زاده ۶مرداد۱۳۹۴ استان تهران، شهر تهران
با سلام و تشکر از زحمات شما
من در کنکور سال ۹۵ می خواهم شرکت کنم و در درس زیست ضعف دارم چون رشته ریاضی بودم می خواهم به طور کاملاً مفهومی زیست را مطالعه کنم و در سایت شما با کتاب های آقای چلاجور زیست‌شناسی
سال دوم و زیست گیاهی ایشون آشنا شدم. آیا این دو گزینه خوبی برای مطالعه اصولی هستند؟ همچنین کتاب های دیگر ایشون برای سال های سوم و پیش مناسب هستند؟ آیا شما پیشنهاد دیگری دارید؟ اگر این کتاب ها رو تهیه کنم برای کنکور۹۵ تغییری خواهند داشت یا نه؟
یا چاپ جدید شونو تهیه کنم؟ چاپ جدیدشون کی وارد بازار می شود؟ با تشکر

پاسخ مشاور: درود بر شما
برای مطالعه‌ی پایه‌ای زیست‌شناسی کتاب‌های دکتر چلاجور و پس از آن کتاب‌های در دست تألیف انتشارات علمی فار بهترین انتخاب شما هستند.

پرسش مشاوره‌ای: حسن صالحی ۶مرداد۱۳۹۴ تهران، شهر تهران

سلام و خسته نباشید.
من برای کنکور ٩۵ آماده میشم . جزوه دکتر عمارلو رو تهیه کردم در کنار این جزوه بین الگو و میکرو گاج کدوم منبع رو پیشنهاد می‌کنید. هر کی یه چیزی میگه گیج شدم!!! واسه سوم همایش رو تهیه کردم.
آیا ژنتیک مهرو ماه خوبه؟! لطفاً یه راهنمایی جامع من‌و بکنید. مرسی از لطف شما.

پاسخ مشاور: درود بر شما
ما در مورد زیست‌شناسی فقط کتاب‌های دکتر عمارلو و کتاب انتشارات علمی فار را کاملاً قبول داریم . ژنتیک تخته‌سیاه و گیاهی نشر برد هم قابل قبول است.

پیروز باشید!

ادامه پرسش حسن صالحی ۹مرداد۱۳۹۴

مرسی از پاسختون خیلی لطف کردید
ولی یه منبع تست کنار جزوه لازم نیست
کتاب های آفاردئون فقط جنبه آموزشی دارد.
کتابهای همایش هم بیشتر تا آنجا که شنیدم بهترین منبع جمع بندی است.
الان من فقط در مورد یه منبع تست راهنمایی میخوام ازتون که دارای تستای قوی در حد کنکورای این سالها باشد.
متشکرم.

پاسخ مشاور:درود
نه اشتباه نکنید. کتاب‌های همایش پر است از تست‌های مشابه و هم‌سنگ کنکور.

در ضمن آفاردئون ها محصولاتی از انتشارات فار هستند که با کتاب‌هایشان متفاوت است.

موفق باشید!

پرسش مشاوره‌ای: مریم مهاجری ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ؛ استان زنجان، شهر هیدج

سلام و خسته نباشید
من امسال کنکور دادم و زیست‌شناسی را ۸۴ درصد زدم. برای من درصد قابل قبولی بود ولی به علت پایین بودن درصد ریاضی و فیزیک کنکورم برای قبولی در رشته‌ی مورد نظرم مجبورم پشت کنکور بمونم.
هدف من کسب رتبه‌ی دو رقمی هست و دوس دارم زیست رو بالای نود درصد بزنم. من از کتاب همایش نشر دریافت و جامع گاج استفاده کردم و این درصد رو کسب کردم اگه توصیه‌ای دارید که میتونه کمکم کنه. واسه بالا بردن درصد زیست ممنون میشم راهنماییم کنید. اگه لازمه کتاب یا جزوه‌ی خاصی تهیه کنم بهم بگید لطفاً.
با سپاس

پاسخ مشاور: درود بر شما
با توجه به دانش شما در درس زیست شناسی تنها کتاب‌هایی که می‌تواند پاسخگوی نیازشما باشد، همایش سال دوم و همایش سال سوم (یا کتاب زیست‌شناسی سال سوم) دکتر عمارلو در نشر دریافت و کتاب‌های در حال تألیف دکتر عزیزی و آقای آل‌علی در انتشارات علمی فار است. برای فیزیک از کتاب شاهکار استاد ذهبی در نشر دریافت غافل نشوید.

پیروز باشید!

پرسش مشاوره‌ای: زهراامیری    ۲۲تیر۱۳۹۴      استان  کرمان، شهر کرمان

سلام من کنکوری سال۹۵هستم، اما واقعاً گیج شدم که چگونه زیست بخوانم. آیا باید کتاب‌ها را سال‌به‌سال مطالعه کنم؟ یا بعد از مطالعه‌ی هر فصل از کتاب، فصل مرتبط با آن را از کتاب سال بعد مطالعه کنم؟ لطفاً راهنماییم کنید. باتشکر.

پاسخ مشاور: درود بر شما
خانم امیری، ابتدا باید کتاب سال دوم و سال سوم را خوانده باشید – که حتماً همین‌طور هم هست- بعد هنگام مطالعه‌ی کتاب سال چهارم، به کمک کتاب همایش دکتر عمارلو (جلد دوم) مطالب مرتبط سه کتاب را مطالعه خواهید کرد. کتاب زیست سال سوم ایشان هم مطالب مرتبط سال سوم را با سال دوم و سال چهارم مشخص کرده است. می‌ماند زیست سال دوم که باید منتظر کتاب همایش سال دوم دکتر عمارلو باشیم!

پرسش مشاوره‌ای: مصطفی قیدی        ۱۶تیر۱۳۹۴      استان  تهران، شهر تهران

سلام از دکتر عمارلو سؤال داشتم: من الآن دوم تجربی رو تموم کردم و بااینکه المپیاد زیست بودم، اصلاً خوب زیست نخوندم (بجزژنتیک). می‌خواستم ببینم از نظر شما میشه توی این دو سال باقی مونده رتبه‌ی خوبی اورد؟ درضمن کتاب جزواتتون کی چاپ میشه؟ بهش خیلی نیاز دارم و سؤال آخر اینکه کتاب همایش رو میشه به عنوان تکمیلی بهش نگاه کرد؟

پاسخ مشاور: درود بر شما
هیچ نگران نباش، برای دانش‌آموزان بااستعدادی مانند شما، ۲سال فرصت بسیار زیادی است. با کتاب زیست‌شناسی سال سوم دریافت شروع کن و سال آینده چاپ‌های جدید همایش‌ها را مطالعه کن. برای تست تکمیلی هم از کتاب‌های انتشارات علمی فار و تست‌های دوره‌ای سایت دریافت استفاده کن.

حتماً موفق خواهی شد!

پرسش‌های قبلی:

۱) مشاوره

-دانش‌آموز: آرتین اشکبوس ۱۴/۱۰/۹۲

با تشکر از انتشارات خوب شما
چگونه باید از کتاب زیست شناسی نشر دریافت استفاده کنیم و همین کتاب واسه کنکور کافیه؟
پاسخ مدیر:  آرتین اشکبوس ۱۴/۱۰/۹۲
درود بر شما آقا اشکبوس.
اگر منظور شما کتاب همایش زیست‌شناسی دکتر عمارلو است، باید بگویم که بله، برای کنکورتان کافی است به شرطی پیش از خواندن این کتاب متن کتاب درسی را مطالعه کرده باشید و پس از خواندن این کتاب و دوره‌کردن آن، تست‌های کنکور ۵ سال اخیر آزمون سراسری را بررسی نمایید.

پیروز باشید!

– سؤال دانش‌آموز:  هستی   ۰۸/۱۲/۹۲

سؤال: سلام.من نمیدونم زیست رو چطور بخونم تا درصدم حداقل تو کنکور به ۷۰ درصد برسه.این زیست منو کلافه کرده.نمی دونم چیکار کنم تا مطالبش از یادم نره؟ تست زیست رو همون موقعی که خوندم بزنم یا فرداش؟لطفا ی راه حل خوب بهم بدین تا موفق شم.با تشکر از شما استادان

پاسخ استاد:  سلام دوست گرامی
درصد تعیین کردن برای یک درس کار منطقی و درستی نیست. شما باید بتوانید حداکثر درصدی که در توان علمی تان است را در یک آزمون کسب کنید. این درصد می تواند ۹۰ درصد باشد یا ۴۰ درصد؛ به این معنی که کاملا وابسته به سختی و آسانی سوال ها ی آزمون، درصد مناسب تعیین می گردد. در مورد موفقیت در این درس باید این را بگویم که شما بایستی بر روی متن کتابهای درسی تان تمام و کمال مسلط باشید و بر روی تک تک کلمات آن احاطه داشته باشید. مبنای شما کتاب درسی تان باشد و در مرحله ی بعد کتاب های همایش نشر دریافت بسیار کمکتان می کند. در این حین حتما باید به میزان زیاد تست بزنید که بخش هایی که از چشم شما پوشیده می ماند را به شما گوشزد کند. در مورد اینکه بلافاصله تست بزنید یا نه باید این را در نظر داشته باشید که در تمامی درسهایتان اگر سوال مطرح شده در تست صرفا از حفظیات شما سنجش به عمل آورد، بهتر است با فاصله ی ۲ تا ۳ روز بعد از مطالعه تست بزنید ( مثل فصول آخر کتاب پیش دانشگاهی). اما مباحثی که نیازمند تحلیل و ارتباط دادن دانسته ها می باشد بهتر است پس از مطالعه از آن مباحث تست بزنید.

موفق و پیروز باشید

– سؤال دانش‌آموز: فرشید ۳۰مرداد۱۳۹۳ از شهر یزد

سلام مجدد و مجدد، ببخشید،
۱- برای شیمی پیش‌دانشگاهی چه منبعی؟ بهترین‌ها؟!
۲- برای زیست چند منبع تست بزنیم، یا یک منبع بزنیم و بیشتر مرور کنیم؟!
با سپاس فراوان

پاسخ استاد: درود بر شما آقا فرشیدِ پی‌گیر و کنج‌کاو! بهتر است در درس زیست‌شناسی از چند منبع معتبر و کارآمد استفاده کنید: ۱- همایش زیست دکتر عمارلو (نشر دریافت) ۲- زیست شناسی دکتر هاشمی (نشر الگو) ۳- پله‌ی آخر زیست دکتر عزیزی (انتشارات علمی فار)

– سؤال دانش‌آموز:محمدامین غفوری نژاد ۹شهریور۱۳۹۳ از استان خراسان رضوی، شهر سبزوار
با سلام خدمت استاد عزیز و عرض خسته نباشید.
با توجه به تغییر شیوه‌ی تست‌های کنکور در درس زیست شاسی برای تهیه‌ی کتاب تست دچار سردرگمی شده‌ام. برخی کتاب تانک زیست شناسی از انتشارات تخته سیاه رو توصیه می‌کنند ، بعضی کتاب جامع زیست
میکرو ( خاکستری، که عکس شیر داره ) رو به شدت تأیید می‌کنند (از نظر مطابقت با تست های جدید) و از طرفی کتاب‌های زیست نشر الگو از استاد اشکان هاشمی که جامع نیست و سال به سال می‌باشد هم مورد توجّه
خیلی ها قرار گرفته . البته برای هر سال یک کتاب تست قطور، کمی سنگین به نظر می‌رسه (از نظر حجم کاری). کتاب زیست فار هم که هست ولی فکر میکنم برای جمع بندی باشه. خیلی سردرگم شدم. می‌خواستم از شما
کمک بگیرم! به نظر شما کدام منبع رو به عنوان کتاب اصلی خودم انتخاب کنم ؟!
سوال دوم هم این‌که آیا کتاب همایش زیست شناسی فقط برای جمع‌بندی کاربری داره یا الآن هم می‌تونم به عنوان کتاب آموزش ازش استفاده کنم ؟!
و سؤال آخر اینکه واسه‌ی زیست گیاهی بهتره کتاب جداگانه‌ای تهیه کنم یا خیر؟ و شما زیست گیاهی تخته سیاه رو تأیید می‌کنید یا زیست گیاهی به زبان آدمیزاد مهر و ماه ؟!
ببخشید که پرحرفی کردم

ممنون از لطفتون

پاسخ استاد: درود بر شما . جلد دوم کتاب همایش زیست شناسی، حالت آموزشی به خود گرفته است و به روز‌ترین کتاب زیست شناسی موجود در بازار کتاب است و کل مباحث زیست پیش دانشگاهی و همچنین ژنتیک سال سوم و
چهارم را پوشش می‌دهد. جلد اول کتاب همایش حالت جمع بندی دارد، امّا قرار است به‌زودی کتاب زیست شناسی سال سوم دکتر عمارلو (همان جزوه ی معروف و افسانه‌ای که بازار مکاره دارد!) منتشر شود. در زیست
گیاهی هم حتماً از تألیف استاد شفیع چلاجور و دکتر محمد چلاجور (نشر برد) که در فروشگاه ما در دسترس شماست استفاده کنید و بس. برای سال دوم هم کتاب دکتر هاشمی را به شما پیش‌نهاد می‌کنیم.

سربلند باشید!

– سؤال دانش‌آموز: محسن الهی ۱۲شهریور۱۳۹۳ از استان کرمانشاه، شهر اسلام آباد غرب
سلام دکتر. من فارغ التحصیل تجربیم. از اول تابستون چند بار برنامه زیست خوندنم‌و عوض کردم. الآنم خیلی استرس دارم، چون هیچ کدوم‌و اون‌طور که باید تموم نکردم. زیست امسال‌و ۳۰ درصد زدم. اوّل تابستون گفتم همایش‌و بخونم تقریباً سال دوم ۲دور، سال سوم جز گیاهی و زنتیک ۱دور خوندم. بعد کتاب درسی و ۸۰۰۰ گاج. الآن اگه میشه لطف کنید یه برنامه قابل اعتماد بهم بدین که اونو اجرا کنم. زیست‌و
بالای ۸۰ می‌خوام واسه کنکور۹۴ . مرسی.

پاسخ استاد: سلام. لطفاً عین برنامه‌ای را که در تست‌های دوره ای ارائه کرده‌ام در روند مطالعه‌ی خود به کار بگیرید و برای زیست گیاهی هم از کتاب دکتر محمد چلاجور استفاده کنید. کتاب زیست سال سوم هم در راه می‌باشد!

– پرسش دانش‌آموز: جلال الدین غلامی   ۱۴شهریور۱۳۹۳ از استان اصفهان، شهر اصفهان

سلام.خسته نباشید.آیا با خرید کتاب همایش زیست شناسی، نیازی هست جزوه‌ی دکتر عمارلو را تهیه کنم یا خیر ؟
با تشکر
پاسخ مدیر: خیر. جزوه‌ی ایشان هم با افزوده‌ها و ویراسته‌های بسیار به زودی به شکل کتابی منتشر خواهد شد!
با هم باشیم!

 

– پرسش دانش‌آموز: شهرام تقی نسب ۱۴شهریور۱۳۹۳ از استان مازندران، شهر فریدون‌کنار

کتابای همایش زیست کتابای خوبی‌ان اما برای کسی که سال چهارمه. برای کسی که سال دوّمه کدوم کتاب خوبه؟ الگو ،
نشر برد ، خیلی سبز ؟

پاسخ استاد: قویّاً نشر برد را سفارش می کنیم. هنوز برای کنکوری شدن زمان دارید. سعی کنید از زیست‌شناسی لذت هم ببرید .
موفق باشید.

– پرسش دانش‌آموز: کیمیا ۲۷شهریور۱۳۹۳ از استان فارس، شهر کازرون
با سلام واحترام، سؤالی داشتم ازحضور استاد محترم. من فارغ التحصیل تجربی هستم. می خواستم بدانم درس زیست‌شناسی منابع کنکور امسال ۹۴(زیست دوم۹۱،زیست سوم ۹۲،زیست چهارم۹۳)نسبت به یک سال قبل چقدر تغییرات داشته؟ اگرتغییرات زیاد هستش، چطور می شود به کتاب درسی (زیست دوم و سوم)دسترسی پیدا کرد؟ واینکه کتاب کمک آموزشی خوب برای این درس سال دوم وسوم و پیش چی هست؟ کتاب همایش شما رودارم. کتاب بسیار خوبی است.و در آخر چطور می توانم جزوه درسی شما رو تهیه کنم؟ باسپاس فراوان

پاسخ استاد: سلام. تغییری نداشته است خوشبختانه.
برای سال سوم منتظر کتاب زیست ۳ در نشر دریافت باشید که پاییز امسال منتشر خواهد شد. برای زیست ۲ هم از کتاب دکتر چلاجور در نشر برد یا کتاب دکتر هاشمی در نشر الگو کمک بگیرید.

پیروز باشید!

– پرسش دانش‌آموز: بهار کریمی ۴مهر۱۳۹۳ از استان اذربایجان غربی، شهر سلماس

باعرض سلام وخسته نباشین. من تازه با کتاباتون آشنا شدم و کتاب همایش زیست‌شناسی جلداول رو گرفتم. میخواستم بپرسم من که زیست پایه رو خوب نخوندم تنها به این کتاب اکتفا کنم نتیجه می‌گیرم یا اینکه اول، کتاب درسی رو بخونم، بعد این کتاب رو بخونم؟!اگه میشه در اسرع وقت جواب بدین ممنون میشم.
پاسخ استاد: درود بر شما. حتماً باید ابتدا کتاب درسی را بخوانید .کتاب های زیست نشر برد هم برای قوی کردن پایه‌ی زیست شناسی توصیه می‌شود، به ویژه گیاه‌شناسی نشر برد که در فروشگاه سایت نشر دریافت هم موجود است.

– پرسش دانش‌آموز:  ارسطو شاپوران مهر۱۳۹۳ از تهران
سلام
خدمت جناب آقای عمارلو
آقای دکتر اگه از کتاب همایشتون خلاصه تهیه کرده باشیم تو دورانی که خودتون گفتید تو خشت اول که مرور کنیم کتاب رو یا مثلا هفته های قبل کنکور یا روز
قبل کنکور میشه همون خلاصه رو مرور کرد یا باید کتاب رو مرور کرد و نه خلاصه را یا اینکه هر دو را؟!
به نظرتون بهترین منبع برای تست برای پیش ها به غیر از همایش چه کتابی هست؟
و اینکه چه زمانی زیست را تمام کنیم با توجه به زمان کنکور امسال ؟(در آزمون های قلمچی هستم تراز بالای ۷۰۰۰)
از همه ی زحماتتون هم ممنونم.
سلام
بهتر است اول خلاصه و سپس کتاب را مرور کنید . بهترین منبع تست های کنکورهای آزمایشی معتبر( سنجش،کانون،گاچ،گزینه ی۲) است و بس.

.

– پرسش دانش‌آموز: علی آقا ۲۳ آبان ۱۳۹۳ استان فارس، شهر فیروزآباد

سلام و خسته نباشید. یه سؤال از آقای دکتر چلاجور داشتم. می‌خواستم ایشون من‌و راهنمایی کنن .
من کتاب همایش زیست‌شناسی دکتر عمارلو و همه‌ی زیست‌های یه نشر معروف دیگه در زیست‌شناسی رو هم گرفتم . تازه با شما و نشر برد در برنامه‌ی فرصت برابر آشنا شدم و به سایت شما مراجعه کردم و برای خرید، هم چند باری تماس گرفتم که گفتند هفته‌ی آینده برای کتاب‌های جدید تماس بگیرید و تازه متوجه شدم که در این سایت هم میشه کتاب‌ها رو تهیه کرد و …
من خشت اول زیست شناسی رو خوندم …
من اگه کتاب‌ها و جزوه‌های شما رو تهیه کنم و به خوبی و به دفعات مناسب بخونم و تست و آزمون هم خوب بزنم، می‌تونم به درصد خوب در زیست‌شناسی امیدوار بشم ؟!
می‌خوام شما راهنمایی کنید تا دلم قرص بشه یا هر توصیه‌ای که دارید از من دریغ نکنید !!!
ممنونم.

پاسخ استاد: درود بر شما علی آقا. لطفاً سایر مقاله‌های مشاوره ای خشت اول را هم بخوانید و مصاحبه‌های رتبه های برتر آزمون‌های تجربی سال‌های گذشته را هم مطالعه کنید تا دلتان قرص شود که در کنار هر منبعی که از آن استفاده می کنید، خواندن دو جلد همایش نشر دریافت و کتاب گیاهی نشر برد برای داوطلبان رشته ی تجربی الزامی است.
سربلند باشید!

– پرسش دانش‌آموز: سنا بحرانی    ۲۰مرداد۱۳۹۳ از استان خوزستان، شهر خرمشهر
اول سلام. می‌خواستم من رو واسه یک کتاب جامع تست زیست راهنمایی کنید. خودم کتاب‌های آبی قلم‌چی رو دارم و واسه کار بیشتر نیاز دارم به یه منبع جامع تست زیست که تستهاش مورد نأیید اهل زیست باشه. بابت راهنماییتون یه دنیا ممنون خواهم شد. امیدوارم کتابی رو که معرفی می‌کنید تستهای تألیفیش بیشتر باشه، چون کانون بیشتر تست کنکور رو داره.
پاسخ مشاور: درود بر شما: ۱- جلد ۲ همایش نشر دریافت    ۲-کتاب‌های زیست‌شناسی جناب دکتر هاشمی در نشر الگو
– پرسش دانش‌آموز: فرشید   ۲۶ مرداد۱۳۹۳  از استان یزد، شهر یزد
من برای زیست کتاب همایش دکتر عمارلو و کتاب تست گاج ((جدید)+جزوه های دکتر عمارلو را دارم کافی هستن؟؟؟
پاسخ مشاور: اگر در درس زیست شناسی ضعف دارید، ابتدا از نوشته های دکتر چلاجور ( در فرشگاه اینترنتی موجود است) بهره ببرید و سپس منابعی که انتخاب کردید.

– پرسش دانش‌آموز: نیما عزیزی ۹ آذر۱۳۹۳، استان لرستان، شهر پلدختر

با سلام…
۱- می‌خواستم بدونم توی تاپیک چه‌گونگی زیست خوندن به زبان دکتر عمارلو…با روش های ایشون آیا برای من که در درس زیست ضعیف هستم و نمی‌تونم در کلاسی شرکت کنم میتونم به درصدی بالای ۵۰
برسم؟
۲- من وقتی که زیست می‌خونم خیلی زود از یادم میره؛ به نظر شما باید چیکار کنم با تشکر.
پاسخ استاد: درود بر شما.
۱- بله با اون روش به راحتی به درصد بالای ۵۰ خواهید رسید. ۲- برای به یاد سپردن درس ها هم بهترین کار این است که :
یک) ابتدا یک بار روزنامه‌وار کل مبحث را بخوانید. دو) سپس با دقت بیشتر از ابتدا شروع به مطالعه‌ی مبحث کنید و نکات مهم را مشخص نمایید.
سه) دو روز بعد همان مطالب را دوره کنید و تست بزنید.
پیروز باشید!

– پرسش دانش‌آموز: فاطمه امانی ۲۸آذر۱۳۹۳ استان تهران، شهر تهران

سلام آقای عمارلو. من در درس زیست کمی ضعیف هستم. در جواب یکی از دیدگاه‌ها مشاهده کردم که نوشته بودید برای سال دوم کتاب دکتر هاشمی و سال سوم هم کتاب خودتون مطالعه بشه، می‌خواستم بپرسم: ۱- برای سال چهارم (پیش) چه کتابی پیشنهاد می‌دید؟ ۲- اگر برای سال دوم کتاب استاد دیگه‌ای رو بخونم در فهم مطالب دچار مشکل نمی‌شم؟(چون من می‌خوام طبق آموزش شما پیش برم) ۳- چرا برای سال دوم و پیش کتابی از خودتون رو معرفی نمی‌کنید؟
خیلی سپاس‌گزارم
پاسخ استاد: درود بر شما خانم امانی
گویا سوءتفاهمی پیش آمده است. برای سال چهارم کتاب همایش جلد ۲ (که آموزشی است)را باید مطالعه کنی. برای سال سوم منتظر چاپ کتابم باشید، و برای سال دوم یا از جلد ۱ همایش استفاده کنید و یا کتاب دکتر هاشمی.
موفق باشید!

– پرسش دانش‌آموز: موناحکیمی ۱۹ دی ۱۳۹۳ استان تهران، شهر تهران

با سلام و احترام
درسایتی به اسم آلم جزوات دکترعمارلو به صورت رایگان دانلود میشه.می‌خواستم بدونم ایشون راضی هستند که جزوشون رو دانلود کنم؟ اگرپاسخ منفی هست بفرمایید چطورمی‌تونم تهیه کنم چون واقعاً به جزوه‌ی ایشون نیاز دارم.
باسپاس.
پاسخ مدیر: درود بر شما مونا خانم
راستش ایشون اصلاً این کار را مجاز نمی‌دونند و با متخلفان هم چند باری برخورد قانونی کرده‌اند.از شما هم خیلی سپاسگزاریم هم بابت اطلاع‌رسانیتون و هم اخلاق‌مداریتون که ویژگی هر ایرانی واقعیه.

اما از این‌ها گذشته، این جزوه‌ها قدیمیه و با تغییرات کنکور ۹۴ هماهنگ نیست.پس لطفاً از جلد ۲ همایش و کتاب زیست سوم که تا سه‌هفته‌ی دیگر منتشر می‌شود استفاده کنید و بعدش هم جلد ۱ همایش و شاید هم
کتاب زیست دوم!

خدا یارتان!

– پرسش دانش‌آموز: بهراد علیپور    ۲۲دی۱۳۹۳       استان زنجان، شهر زنجان

با سلام

من کتاب های همایش رو دارم ولی حس می‌کنم تعداد تست‌های بیشتری نیاز دارم برای کار کردن .در خشت اول زیست‌شناسی دکتر عمارلو کتاب‌های خیلی سبز رو معرفی کرده بودید ولی در جواب برخی دانش‌آموزان در پرسش و پاسخ کتاب دکتر هاشمی رو معرفی کردید. لطف کنین بگین کدام‌یک بهتر هستش؟
پاسخ مدیر: درود بر شما
گویا آن زمان هنوز کتاب دکتر هاشمی منتشر نشده بود یا دکتر عمارلو از آن بی خبر بودند. البته این کتاب، کم اشکال نیست امّا تست‌هایش منطقی‌تر و به‌روز‌تر است.

سربلند باشید!

– پرسش دانش‌آموز: مونا ۲۴دی۱۳۹۳ زنجان، شهر زنجان
باسلام وعرض ادب خدمت دکترعمارلو ودکترچلاجور! ازلطفتون بابت پاسخگویی به سؤالات بسیار ممنونم! یک سؤال ازدکتر عمارلو داشتم: آیا جزوات شما (۵ تا جزوه‌ی مربوط به سه سال دبیرستان )
با کتاب های همایشتون یکسانند؟ تمام نکات جزواتتون توی همایش هم هست؟ باتشکرفراوان.
پاسخ استاد: درود بر شما مونا خانم
خیر. کتاب همایش من برای خلاصه‌نویسی و جمع‌بندی است، امّا کتاب زیست سال سومی که در دست انتشار است از آن جزوه‌ها کامل‌تر و به‌روز‌تر است.

موفق باشید!

– پرسش دانش‌آموز:  میلاد نشاندار ۱اسفند۱۳۹۳ استان گیلان، شهر رشت
۱-کتاب جامع گربه بهتره یا تخته سیاه؟؟
۲-نمی خواهید کتاب سال دوم منتشر کنید؟
۳ – خواهش می‌کنم تست های دوره ای (پاسخ تشریحی رو کامل کنید.)

پاسخ مشاور: درود بر شما
بدون شک کتاب‌های دکتر آرامفر برای یک داوطلب آزمون سراسری مناسب تر است. در مورد پاسخ تشریحی هم باید از دکتر چلاجور کمک بگیریم. چشم!

– پرسش دانش‌آموز:  نیوشاملکى ۴اسفند۱۳۹۳ استان کرمان، شهر جیرفت

سلام. خسته نباشید. من در درس زیست قوى هستم، حتى زمانى که دبیرمان نمیان معلم‌یار هستم از اول سال شروع کردم. ترکیبى خواندن وقت
زیادى ازم گرفته اما مفید بوده و فقط پیش دانشگاهى مونده. اما من با تست زدن کلافه میشم,زود خسته میشم احساس می‌کنم اصلاً واسه‌م مفید نیست، براى همین زیاد تست نمی‌زنم . آیااشکال نداره که تست نمی‌زنم البته هر فصلى رو می‌خوانم سوالات کنکورى که ۲سال اخیر از همون فصل آمده را می‌زنم و درست هم می‌زنم. به نظرشما من چکارکنم؟ آیا اگر به همین منوال پیش برم به مشکل برنمی‌خورم؟

پاسخ مشاور: درود بر شما
اگر واقعاً تست‌های کنکور دوسال اخیر رو بی دردسر پاسخ می‌دهی، نباید مشکلی وجود داشته باشد، با این حال با تست‌های خارج از کشور ۹۳ هم یک‌بار مباحثی را که تا کنون خوانده‌ای، (با زمان) از خودت امتحان بگیر. اگر باز هم نتیجه خوشحال کننده بود شما به همین منوال پیش برو.

خدا به همراهت!

– پرسش دانش‌آموز: مریم -ام  ۷اسفند۱۳۹۳ استان ایلام، شهر ایلام
با سلام
لطفاً واسه تست زیست یه کتابی رومعرفی کنید که تست‌های مرتبط در هر مبحث رو (پیش)با سال دوم یا سال سوم ارائه کرده باشه و چه کتابی واسه اینکه بتونم زیست با درصد خوبی بزنم معرفی می کنید.

با تشکر

پاسخ مشاور: درود بر شما
در درجه‌ی اول دو جلد همایش زیست دکتر عمارلو و کتاب زیست سال سوم ایشان. دردرجه‌ی دوم پله‌ی آخر زیست از نشر فار و در درجه‌ی سوم کتاب‌های زیست نشر الگو.

پیروز باشید مریم خانم!

 

محسن نوعی ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ استان خراسان شمالی، شهر اسفراین:

سلام دکتر عمارلو
من پیش تجربی هستم و در مدرسه تیزهوشان درس میخونم، بیشتر درس‌هام درحد خوب وعالیه اما زیست دیگه امونم‌و بریده. من خیلی کتاب درسی رو می‌خونم اما سرجلسه آزمون‌ها اشتباهاتم خیلی زیاده.
درصدم بین ۴۰ و۵۰ ه.از اول سال همینطور بوده، نمی‌دونم مشکل کجاست! قصد دارم توی یک ماه مونده کتاب درسی رو دو یا سه دور بخونم اما احساس می‌کنم نیاز به تست زدن دارم بیشتر!
توروخدا بگید چیکارکنم من خیلی خیلی رو زیست وقت میزارم اما خیلی غلط زیاد دارم ،توروخدا کمکم کنید!معلمم هم تعجب کرده و هیچ پاسخی نداره.

پاسخ استاد: درود بر شما
آقا محسن بدون هدردادن یک ثانیه‌ی دیگه از وقت باقی مونده، ابتدا همایش جلد ۲ رو بخون و سپس همایش جلد ۱ زیست‌شناسی.
همین و بس….

خدا یارت!

محمدرضا ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ خراسان، شهر مشهد
باسلام خدمت استادبزرگوار
بنده دانش آموخته ی تجربی هستم.(برای کنکور ۹۵آماده خواهم شد.(سربازی رو دارم تموم می‌کنم))
باتوجه به دوربودن از درس و فضای آموزشی به مدت۲سال لطفاً راهنمایی کنید که چه کتاب‌هایی رو برای زیست بخونم چون نیازشدید دارم به آموزش و نکته و…
درضمن بین آزمون های سنجش و قلمچی کدوم روشرکت کنم؟
پاسخ استاد: درود بر شما
اگر در مباحثی از زیست‌شناسی مشکل پایه‌ای دارید از کتاب‌های نشر برد کمک بگیرید. سپس کتاب زیست سال سوم دکتر عمارلو، آن‌گاه همایش جلد دوم و نهایتاً همایش جلد اول نشر دریافت در پایان هم کتاب پله‌ی
آخر زیست انتشارات فار منبع خوب و مطمئنی است. در مورد آزمون‌ها هم بهتر است با آزمون‌های کانون آغاز کنید اما در آزمون‌های جامع سنجش هم شرکت بنمایید.

پیروز باشید!

۲) پاسخ‌های درسی:

پرسشی موجود نیست.


 

.

نشر دریافت  https://daryaftpub.com/

اینستاگرام نشر دریافت  https://www.instagram.com/daryaftpub/

اتاق دانش نشر دریافت  http://otaghedanesh.ir/

کاشف داروی سرطان و مؤلف دو کتاب نشر دریافت  http://fa.sistanin.com/

نشر دریافت، پشتیبانِ پارسی‌گویی و پارسی‌نویسی   http://www.parsianjoman.ir/fa/  ,  http://www.beparsi.com/

همکاران نشر دریافت در تألیف چند کتاب   http://www.pharepub.com/  و   http://www.bordpub.com/

هنرمندان حمایت شونده   http://instagram.com/haamoonhashemi , https://telegram.me/haamoonhashemi , http://www.haamoonhashemi.ir/