شیمی: پاسخ ما

پاسخ مؤلفان (دکتر بابایی، مهندس مصلایی، مهندس علمداری) و مدیران و مشاوران نشر دریافت به پرسش‌های درس شیمی شما:

شامل ۰) تازه‌ترین پرسش‌ها

و

پرسش‌های قبلی:  ۱) مشاوره‌‌ای  ۲)درسی

(توجه: پاسخ پرسش‌های مربوط به کلاس‌ها و چاپ و نشر کتاب‌های نشر دریافت را در صفحه‌ی «نشر دریافت: پاسخ ما» بیابید!)

 

۰) تازه‌ترین پرسش‌های مشاوره ای: 

محمد امیری تابستان۹۶  استان کرمانشاه. شهر کرمانشاه   سلام استاد وقت بخیر

من شیمی رو مبتکران می‌خونم خواستم ازتون خواهش کنم راهنماییم کنید که در کنار مبتکران کتاب جدید شما که حل مسائل شیمی هست هم لازمه؟ ممنونم

پاسخ استاد: درود بر شما

بله آن کتاب با توجه به تغییر رویکرد مسئله‌هاى شیمى در کنکور چند سال اخیر حتماً لازم است.

موفق باشید!

فاطمه    استان خوزستان، شهر اهواز   بهمن۹۵  اگه ممکنه سؤال من و از استاد علمداری بپرسید.  وقت بخیر.

من باید سال ۹۷ کنکور بدم، کتاب شیمی پایه و شیمی سوم مبتکران فقط واجب رو دارم و می‌خوام شیمی سوم رو برای کنکور بخونم به نظر شما زدن تست‌های کتاب مبتکران کار درستیه؟ یا فقط برای آموزش ازش استفاده کنم؟ لازمه جلد دوم کتاب مبتکران رو بخرم؟ با توجه به اینکه شیمی سوم بیشتر مسئله داره به نظرتون کتاب شما کافیه؟ اگه نه چه کتاب دیگه‌ای بخرم؟  کلاً شما به دانش‌آموزان خودتون به جز کتاب فار چی پیشنهاد می‌کنید که باهاش نتیجه گرفتید؟ راستی رشته‌ی من تجربیه، ممنون.

پاسخ استاد: سلام

ما علاوه بر فارآزمون‌ها، موج آزمون را هم توصیه می‌کنیم.

پیروز باشید!

زهرا رضازاده   بهمن۹۵   استان خوزستان ، شهر سربندر      سلام ممنون میشم منو راهنمایی کنید

برای شیمی فقط با مطالعه‌ی کتاب و کتاب‌های فیل شیمی و تست‌های آزمون فار و پیشرفته‌ی مبتکران میشه به درصد بالا رسید یا شیمی فیل برای آموزش کافی نیست؟

پاسخ مشاور: سلام

بله حتماً این امر ممکن است.

پیروز باشید!

فاطمه افشار   دی ۱۳۹۵    استان آذربایجان غربی، شهر ارومیه سلام مرسی از سایت خوبتون.

من فارغ‌التحصیل رشته‌ی تجربی‌ام.

می‌خواستم بپرسم برای کسب درصد بالا تو شیمی از کدوم کتاب‌های تستی استفاده کنم؟

ممنون

پاسخ مشاور: سلام

در درجه‌ی نخست فارآزمون شیمی پایه و پیش و پس از نوروز موج آزمون الگو و همایش زیست دریافت.

سربلند باشید!

هانیه هاشمی مقدم    آذر۹۵   استان گلستان  شهر مینودشت

با سلام

شیمی را چگونه بخونم؟

کتاب سبز و گاج مطالعه می‌کنم زمانی که به بخش‌هایی از فصل که مفهومی بودند می‌رسید نیاز به آموزش روان داشتم. ساختار اتم  بخش دوم  فصل : نحوه‌ی نوشتن آرایش الکترونی را متوجّه نمی شدم؛ خواصّ تناوبی عنصر‌ها تا چندی  پیش نمی‌دونستم جدول تناوبی باید حفظ کنم، الآن نمی‌دونم چگونه و چه اطّلاعاتی حفظ کنم و چه بخش هایی؟

شیمی سال سوم دبیرستان خیلی مفهومی و سخته مانند: بخش ۱ استوکیومتری. به منبع آموزشی که مطالب را روان توضیح داده و به بهترین شکل القا کنه نیاز دارم. تحقیقات زیادی انجام دادم که متوجّه شدم  بهترین روش برای استوکیومتری روش استاد مصلایی است، بخاطر حقوق کارمندی پدرم نمی‌تونم از امتیاز کلاس استفاده کنم.  برای آموزش و تسلّط در بخش استوکیومتری از استاد مصلّایی درخواست کمک دارم.

روش درس خوندنم درست نبوده و زمانی که کتاب درسی و درس‌نامه  را مطالعه می کردم، برای هر فصل تست‌های زیادی داشت که زوج‌ها را پاسخ می دادم باز نمی‌رسیدم، سرعت عملم پائین بود. زمانی که خوب و کامل فصلی را یاد می گیری انرژی مضاعف پیدا می‌کنی برای مطالعه بهتر ، اما…

به دلیل اهمیت و اینکه شیمی درس آخر دفترچه‌ی کنکور است نمیخوام به‌خاطر خستگی و نداشتن تسلّط کافی درصد پایینی کسب کنم.

روش صحیح مطالعه و تست‌زنی شیمی چگونه است؟ تا بتوان به درصد‌های بالا دست یافت.

از چه سالی مطالعه‌ام را شروع کنم آیا ترکیبی مطالعه کنم؟ استاد مصلایی خواهش می کنم راهنمایی کنید بتوانم بهترین نتیجه را کسب کنم.

از پاسختون ممنونم. با سپاس از شما خداوند همیشه مددکار تان باشد

پاسخ استاد:  سلام هانیه خانم

برای تفهیم مطالب، فیل شیمی مبتکران را بخون یا CDهای آفبارو نگاه کن. بعد با فار آزمون‌های انتشارات علمی فار، تست بزن و تست‌ها را چند بار دوره کن. برای جمع‌بندی از کتاب‌های همایش من بعد از عید استفاده کن. موفق باشی!

مطهری    آبان۹۵    استان خراسان، شهر نیشابور

سلام من دی‌وی‌دی شیمی آفبا رو که جناب مصلایی تدریس می‌کنند دارم. اوّل دی‌وی‌دی‌ها رو گوش کنم یا ابتدا کتاب یا جزوه؟!

پاسخ مشاور: درود

ابتدا DVD سپس جزوه و در نهایت تست‌های فارآزمون پایه و پیش انتشارات علمی فار. پس از نوروز همایش‌های استاد مصلایی.

موفق باشید!

علی حسینی    تیر۱۳۹۵  استان اصفهان، شهر اصفهان

با سلام و خسته نباشید

شما بین کتاب‌های تکمیلی مبتکران و آزمون فار و آزمون الگو کدام یک را برای تست پس از کتاب‌های فیل شیمی و واجب برای کنکور ۹۶ توصیه می‌کنید‌؟

پاسخ استاد:  آزمون فار یا موج آزمون الگو هر دو عالی هستند.

حمید سرامی نیا   تیر۹۵    استان  اصفهان، شهر اصفهان

سلام خسته نباشید. بنده داوطلب کنکور ۹۶ هستم. من در مورد منبع مطالعاتی شیمی دوم سوال داشتم. می‌خواستم بپرسم به نظر شما اینکه من بیام کتاب فیل شیمی ۲ مبتکران را به عنوان منبع مطالعاتی (هیچ کتاب کمک آموزشی دیگه ای را نخونم برای درس‌نامه) و کتاب آزمون پایه شیمی فار را به عنوان منبع تست (چون فیل شیمی ۲ تست های کم و نه چندان مناسبی داره) را بخرم و مطالعه کنم مناسبه؟ چون اگر بخوام شیمی ۲ مبتکران تک جلدی را بخرم هزینه‌ی زیادی می‌دم و علاوه بر اون باید یک کتاب تست هم بخرم. خواهش می‌کنم جواب بدید. خیلی ممنون.

پاسخ استاد:  درود بر شما

بله فعلاً و با توجه به شرایط شما بهترین انتخاب از نظر ما هم همین است.

موفق باشید!

کیان فاروقی      خرداد۹۵     استان کردستان، شهر سنندج

آیا جایی هست که ساختار‌های شیمیایی که ممکنه برای کنکور بیاد رو یک جا جمع کرده باشه؟!

پاسخ استاد: سلام

خیر چنین منبعی وجود ندارد. فقط در فصل ۵ شیمی ۲ تمام این ساختارها موجود است.

محمدحسینی     اردیبهشت۹۵    استان سیستان وبلوچستان، شهر سراوان  سلام استاد سؤالی داشتم!

من هیچگاه پیش۲شیمی رو نخوندم و هربار که میخوام بخونمش یه احساس منفی بهم دست میده شاید علتش این باشه که همه میگن اسید وباز خیلی سخته حتّی سخت‌ترازاستوکیومتری!من استوکیومتری رو فولم و بنظرم چندان سخت نیست ولی درمورد اسید وباز والکترو‌شیمی هیچ اطلاعات دقیقی ندارم.خوشبختانه توی شیمی۲ وشیمی۳ وپیش۱ خیلی خوبه اوضام و یه دل میگه همینارو محکم کاری کنم به درصد مطلوبم (حدود۵۰تا۶۰)می‌رسم ولی ازیه طرف می‌ترسم تعداد تست ازپیش۲ توکنکور۹۵ بیشتر بشه و تست‌های آسونتری به نسبت سایر فصول داشته باشه و بقیه‌ی تست‌هاشو بزنن ومن به شدّت ضررکنم!لطفاً من‌و راهنمایی کنید تا بهترین کارممکن رو در وقت باقی‌مونده انجام بدم. باتشکر فراوان ازشما ونشر دریافت که امکان پرسش رو ازبرترین دبیران کشور فراهم کرده.

پاسخ استاد:محمدجان الآن موقع خواندن مباحث اسید و باز و الکترو‌شیمی نیست. لطفاً بقیه‌ی مباحث رو با تمرین زیاد به نقطه‌ی تسلّط برسون . پیشنهاد ما کتاب‌های آزمون فار و حل مسئله‌های شیمی دریافت و اگر باز هم فرصت داری موج آزمون نشر الگو.

موفق باشید!

فرید امین اردیبهشت۹۵        استان آذربایجان غربی، شهر ارومیه

سلام، استاد از حضرتعالی بابت پاسخگویی به سؤالاتم کمال تشکر و قدردانی را دارم، خواهشمندم در صورت امکان به سؤالاتم به صورت موردی و حتی المقدور با توضیحات کامل پاسخ دهید، بنده به راهنمایی حضرتعالی برای شروع هرچه بهتر برای کنکور ۹۶ با توجه به فاصله ۷ ساله ای که از کنکور داشتم واقعاً نیازمندم .

۱- برای آموزش شیمی در بخش مشاوره سایت انتشارات علمی فار ذکر شده است که خواندن کتابهای فیل شیمی مبتکران کافیست، آیا فقط خواندن این کتاب‌ها برای آموزش کافی است یا باید حتماً ایستگاه‌های درس و نکته موجود در کتابهای تست مبتکران واجب را هم خواند؟

۲- در بخش مشاوره انتشارات علمی فار در مورد نحوه‌ی مطالعه شیمی ذکر شده است که کلیه‌ی نکات موجود در کتاب‌های کمک آموزشی را که می‌خوانیم به کتاب درسی منتقل کنیم تا به عنوان منبع اصلی مطالعه به خصوص در دوران جمع بندی و مرور باشد، آیا شما با این کار موافقید یا اینکه چه توصیه‌ای در این خصوص دارید؟

۳- برای تست زنی آیا به جز کتاب‌های تست مبتکران واجب و کتاب‌های آزمون پایه و پیش انتشارات علمی فار زدن تست از کتابهای تست مبتکران تکمیلی هم لازم است؟ اگر چنین است با کدام ترتیب تست‌زنی را از منابع فوق انجام دهم؟

۴- آیا از کتاب حل مسئله‌های شیمی انتشارات فار و دریافت استفاده کنم؟! اگر چنین است چگونه از این کتاب استفاده کنم؟ ( به صورت موازی با کتاب‌های آموزش مبتکران برای هر فصل یا به صورت مجزا)

۵- برای جمع بندی شیمی، از چه منابعی باید استفاده کنم و اینکه اگر می‌شود مختصر  مرا راهنمایی کنید که چه کارهایی باید انجام دهم؟

پاسخ استاد:سلام

۱- برای شما که وقت دارید خواندن ایستگاه‌ها خیلی مفید است.

۲- بله این هم راه خوبی است.

۳- خیر یکی از این‌ها کافی است.

۴- مسئله‌های تازه‌اش که تألیفی هستند خیلی خوب است و البته با سطح دشواری بالا.

زهرا          دی۱۳۹۴      استان مازندران، شهر گ.

سلام… وقتتون بخیر.

مشکل اساسی من اینه که هنوز این درس‌و واسه کنکورشروع نکردم. همین مسئله بیشترنگرانم می‌کنه که از چه کتابی استفاده کنم که تواین زمان کمی که دارم به نتیجه‌ی قابل‌قبولی برسم.   لطفاً راهنماییم کنید چه منابعی تو این زمان برام مناسبه.

پاسخ استاد:  درود بر شما

اگر پایه‌ی شیمی قوی‌ای دارید که با کتاب‌های آزمون شیمی انتشارات فار کار را به سرعت به نتیجه برسانید، امّا اگر مشکل درسی دارید کتاب‌های آموزشی مبتکران بهترین انتخاب شما است و بعد هم همایش‌های شیمی دریافت برای جمع‌بندی و حل تست‌های سخت.

موفق باشید!

فرید امین   دی۱۳۹۴      استان آذربایجان غربی    شهر ارومیه

سلام. خسته نباشید. ببخشید سؤالی از خدمتتون داشتم. لطفا دقیق و کامل پاسخ دهید. برای آموزش شیمی، شما علاوه بر کتاب‌های آموزش مبتکران آیا کتاب‌های خیلی سبز را مصلحت می‌دانید یا این‌که مبتکران فقط کافیست و این‌که برای پیش‌دانشگاهی با توجّه به اهمیت زیادش علاوه بر کتاب‌های مبتکران آیا لازم م‌یدانید کتاب‌های پیش ۱و۲ خیلی سبز هم خوانده شوند؟ با توجّه به اینکه برای پیش کتاب تست مبتکران تکمیلی همانند دوّم و سوّم وجود ندارد؟

پاسخ استاد: سلام

من کتاب‌های خیلی سبز را هیچ‌وقت مصلحت نمی‌دانسته‌ام و تنها کتابی که در کنار کتاب‌هایم به دانش‌آ‌موزان معرفی می‌کنم و نتیجه‌های درخشان حاصلشان می‌شود، کتاب‌های آزمون شیمی فار تألیف هم‌کار شریفم مهندس علمداری است.

موفق باشید!

امیرحسین رضایی آذر۱۳۹۴      استان لرستان، شهر خرم اباد

سلام خدمت استادان بزرگوار. می‌خوام نظر شمارو راجع به کتاب موج آزمون‌های شیمی انتشارات الگو بدونم. میشه برای تمرین بیشتر و جمع‌بندی رووش حساب کرد؟! من آزمون‌های شیمی فار رو هم دارم. با وجود خرید این کتاب لازمه کتاب همایش هم بخرم؟!

پاسخ استاد:  درود بر شما

موج آزمون شیمی الگو کتاب متوسطی خواهد بود که برای تمرین و دستگرمی خوب است. همایش شیمی پیش‌دانشگاهی دریافت سطح بالاتری از تست‌ها را ارائه خواهد کرد.

در زیست‌شناسی فقط دریافت و فار با کنکور همسنگ هستند. اندیشه‌ی فائق و الگو در ادامه‌ی لیست قرار دارند.

فقط کتاب تاریخ ادبیات نشر الگو تأیید می‌شود.

سربلند باشید!

شهرام دهبان         پاییز ۱۳۹۴   استان همدان، شهر همدان

سلام. خدا قوت به همه‌ی دریافتی‌های عزیز، مخصوصاً دکتر سبطی عزیز با کتابای عالیش. لطفاً سوال من رو از دکتر بابایی بپرسید؛ چون اگه دوست داشتم استاد دیگه‌ای جواب بدن از نشر فار می‌پرسیدم. ممنونم. لطفاً از دکتر بابایی بپرسید برای تست تکمیلی در درس شیمی در کنار کتابای تک جلدی واجب مبتکران مهندس بازرگانی (عزیزم) از کتابای تکمیلی مبتکران مهندس بازرگانی استفاده کنم یا کتابای شیمی آزمون‌های فار که جدید چاپ شده؟ واقعاً تو انتخابشون به شک افتادم چون همه‌ی استادان مولفای سابق اندیشه سازانن و انتخاب سخت. دکتر بابایی به‌عنوان بهترین استاد شیمی کشور درحال حاضر و بی‌طرف بودنشون لطفاً جواب بدن نه استاد دیگه ای. سؤال دوّمم اینه که آیا بررسی سؤالای کنکورای ازمایشی درس شیمی بهتره یا زدن تستای تکمیلی شیمی از روی یکی از منابع بالا که پرسیدم؟ ممنونم هم از نشر دریافت وهم از دکتر بابایی. با ارزوی سلامتی و شادی.

پاسخ استاد: سلام دوست عزیز

بنده خودم در کلاس‌هایم به عنوان منبع تست کتاب آزمون فار را معرفی می‌کنم امّا بررسی تست‌های کنکور آزمایشی مهم‌تر از هر کاری است با این حال بهتر است به هر ۲ امر بپردازید.

برایتان آرزوی بهترین‌ها را دارم.

امیرمحمدشیرخانی        ۲۰شهریور۱۳۹۴        استان  ایلام، شهر ایلام

سلام.لطف کنید اسامی فصل‌های مرتبط به هم هر سه کتاب رو بنویسید تا به صورت طبقه بندی شده بخونیم.

پاسخ استاد: سلام

۱- فصل‌های ۱ و ۲ و ۳ شیمی ۲+ ساختار لوویس فصل ۴

۲- سینتیک و تعادل

۳- فصل ۴ و ۵ شیمی۲

۴- استوکیومتری+ محلول‌ها

۵- اسید و باز

۶- الکترو شیمی

۷- ترمو شیمی

فرزاد رضایی     ۲۴شهریور۱۳۹۴       البرز، شهر کرج

با سلام خدمت استاد مصلایی

من شیمی سال سوم را انشاالله تا آخر مهر تمام می‌کنم و می‌خواهم چهارم را استارت زنم. (ورودی سال ۲ هستم)

من با کتاب‌های مبتکران پیش می روم ولی اخیراً با آفبا آشنا شدم. می‌خواستم بدانم با دیدن دی‌وی‌دی آفبا پس از خواندن کتاب درسی نیازی به خواندن درس‌نامه‌های مبتکران (حداقل برای امسال ) را ندارم؟سؤال دیگری هم دارم در ورژن جدید آفبا شیمی پیش در چند دی‌وی دی تدریس شده است؟با تشکر از شما

پاسخ استاد: درود بر شما

ببین آقا فرزاد DVDهای شیمی آفبا خوب است، چون ۲تا از سرشناس‌ترین استادان شیمی تهران زحمت آن را کشیده اند، امّا هیچ چیزی جای کتاب را نمی گیرد. دست کم کتاب آزمون شیمی انتشارات فار و همایش‌های جدید دریافت را در کنار DVDها مطالعه کنید. چون به روزترین کارها در زمینه‌ی کنکور شیمی هستند.

اردوان      ۳۰شهریور۱۳۹۴    استان خوزستان، شهر ایذه

سلام.  من از نظر آموزشی داخل شیمی هیچ مشکلی ندارم، فقط از نظر تست اونم تستای سوم و پیش ۲ مشکل دارم. البته تا کنکورهای قبل ۹۲ سؤالاش رو راحت حل  می‌کنم امّا سؤالای کنکور ۹۳- ۹۴ واسم خیلی سنگینه….الآن بین کتابای تست مبتکران و فار و خیلی سبز نمی‌دونم کدوم‌و بزنم؟! ….کتابای خیلی سبز و مبتکران از ۴۰۰تا  تست هر فصل به نظرم فقط ۱۵۰ تا  ۲۰۰ تاش خوبه و بقیه به درد نمی‌خورن، نه اینکه به درد نخورن، منظورم اینه که نکته‌ی خاصی ندارن و با خوندن جزوه حل میشن. کتاب فار رو هم که تا حالا ندیدم و فقط تعریفش‌و شنیدم.

پاسخ مشاور: درود بر شما

ما خودمان در کلاس‌هایمان کتاب‌های فار را در کنار کتاب‌های خودمان معرفی می کنیم. پس بدون تردید بهترین کتاب‌ها برای تمرین بیشتر هستند.

موفق باشید.

مهدیه منشی زاده ۶مرداد۱۳۹۴ تهران، شهر تهران
با عرض سلام و خسته نباشید؛ با توجه به این موضوع که کتاب آزمون‌های شیمی پایه و پیش انتشارات فار مورد تأیید شما می‌باشد، آیا کتاب‌های آموزشی شیمی پایه و پیش این انتشاراتم مورد تایید می‌باشد؟ یا کتاب های مبتکران را برای آموزش مطالعه کنیم؟ کدام بهتر است؟
ممنون از زحمات شما

پاسخ مشاور: درود بر شما
آموزش مبتکران را به شما توصیه می‌کنیم.

زهرا امیری    ۱۳اسفند ۱۳۹۳     استان کرمان، شهر کرمان:

باسلام وخسته نباشید
سال دیگه دانش‌آموزچهارم تجربی هستم و تصمیم دارم شیمی را درتابستان تمام کنم.به نظرشما تصمیم درستی گرفتم؟

درود بر شما زهرا خانم امیری
خیر تصمیم شما درست نیست. هدف‌گذاری‌های احساسی باعث درس‌خواندن احساسی می‌شود که هیچ کمکی به کنکور نمی‌کند. درسی به دشواری شیمی را نمی‌شود ظرف سه ماه تمام کرد، پس بهتر است یک سوم یا درنهایت نیمی از شیمی را در تابستان مطالعه کنید و بقیه را در ۹ماه وقت باقی مانده تا کنکور ۹۵٫ از درس‌های دشوار دیگر به ویژه ادبیات، ریاضیات و زیست‌شناسی غافل نشوید. همین تابستان باید روی این درس‌ها وقت گذاشت و در ۹ماه بعد ادامه‌اش داد.

پیروز باشید!

دریا    ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴    استان یزد، شهر یزد: 

سلام وقتتون بخیر مشکل من توی درس شیمی محاسباته البته سبک پرسشها همم خیلی عوض شده نسبت به تستهای سال قبل. به نظرتون من چه جوری میتونم درصد شیمیم‌و بالاببرم؟

پاسخ مشاور: درود بر شما
با خواندن کتاب آزمون شیمی پایه انتشارات فار و کتاب تمرین محاسبات نشر دریافت احتمالاً مشکلتان حل خواهد شد.

(در ضمن ایمیلتان را اشتباه وارد کرده‌اید!)

مهشیداحمدی   ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴    استان یزد ، شهر یزد

عرض سلام وادب واحترام خدمت همه‌ی نشردریافتی‌های عزیز
من نقدتونو از پرسشهای شیمی کنکور۹۳خوندم این یعنی کنکور۹۴ قراره اینجوری بیاد و اینکه چیکارکنیم درصدمون توشیمی بالا بره؟ به خدامن دیگه کم کم دارم ازشیمی که یه روزی جزو درسهای محبوبم بود، زده میشم . دکتربابایی کمک توروخدا!

پاسخ مشاور: درود بر شما
تست‌های کتاب آزمون شیمی پایه و شیمی پیش‌دانشگاهی انتشارات علمی فار رو کارکن. حتماً نتیجه می‌گیری.

پرسش‌های قبلی:

۱)مشاوره‌ای

پرسش دانش‌آموزفرشید ۲۹مرداد۱۳۹۳ از استان یزد، شهر یزد
سلام. برای شیمی پیش دانشگاهی ۲ از چه منبعی استفاده کنیم؟! مبتکران یا خیلی سبز.  لطفاً با دلیل ….

با تشکر

پاسخ استاد: سلام . شما تاریخ را به‌خاطر ندارید، چون آن‌زمان‌ها کنکوری نبودید. بسیاری از کتاب‌های شیمی بازار فعلی کتاب ایران رونویسی سطر ، سطر و کلمه‌به‌کلمه از کتاب‌های شیمی مبتکران بودند و گاهی هنوز هم هستند؛ همین بهترین دلیل است بر اولویت کتاب‌های شیمی مبتکران (بازرگانی-بابایی) بر دیگر کتاب‌ها. البته ناگفته نماند که شیوه طرح سؤال کنکور ۹۳ بسیار خشونت‌بار بوده است! هیچ کتابی هنوز خود را با این شیوه تطبیق نداده است اما گویا مهندس علمداری در انتشارات علمی فار در حال بازنویسی کتاب آزمون شیمی ۲ و ۳ هستند تا تست‌هایی همسنگ با تست‌های کنکور ۹۳ ارائه دهند. باید بود و دید!

پیروز باشید!

پرسش دانش‌آموزفرشید ۳۰مرداد۱۳۹۳ از شهر یزد

درود فراوان بر شما
خوب این‌طور که شما نگفتید ما هم گرفتیم ، شد “just mobtakran”. من خودم پیش مبتکران دارم. دوستانم گفتن که پیش ۲ زیاد گزاف گویی کرده؛ خواستم عوضش کنم که کلاً گیج شدم. یه سؤال: پیش ۲ مبتکران که خیلی سنگین است، میشه جمعش کرد؟!
و اینکه فار که هنوز منتشر نکرده؛ برای درصد بالای ۸۰ از مبتکران استفاده کنم خوبه؟!
ولی انصافاً خودم که سؤال‌های تألیفی مبتکران دوم و سوم رو زدم سؤال‌های کنکور رو به عنوان زنگ تفریح می‌زدم!
و نظر شما در مورد فیل شیمی چیه؟!

با سپاس فراوان

پاسخ استاد: درود دوباره. درباره فیل شیمی نظر و اطلاعاتی نداریم؛ امّا به کمک کتاب‌های شیمی مهندس بازرگانی و دکتر بابایی (معروف به شیمی مبتکران) بسیاری از دانش‌آموزان کشور، هم شیمی را
خوب می‌فهمند، هم به درصد‌های بالای ۸۰ در آزمون سراسری دست پیدا می کنند.علّت این که ما در نشر دریافت کتاب شیمی تألیف نکرده‌ایم نیز همین است. برای دستیابی به تست‌های تألیفی
به سختی آزمون سراسری ۹۳ هم مهندس علمداری در انتشارات علمی فار در حال بازنویسی کتاب‌های خود هستند که مطمئناً به منبع تست بسیار خوبی تبدیل خواهند شد.

به امید بهروزی همه‌ی فرزندان ایران زمین

 پرسش دبیرشهره سلیمانی ۱۴شهریور۱۳۹۳ از استان چهارمحال و بختیاری، شهر فارسان
باسلام خدمت اساتید گرامی. برای کسی که میخواد تدریس شیمی روتازه شروع کنه چه کتابهایی رو معرفی میکنین.ممنون.

پاسخ استاد: درود بر شما. ابتدا کتاب های شیمی مبتکران، سپس کتاب های شیمی انتشارات علمی فار و البته حتماً از منابع دانشگاهی هم باید استفاده داشته باشید.

سربلند باشید !

پرسش دانش‌آموز:جلال الدین غلامی ۱۳شهریور۱۳۹۳ از استان اصفهان، شهر اصفهان
سلام.خسته نباشید. آیا DVD های شیمی آقای بابایی و مصلایی ، که توسط آفبا تهیه شده رو پیشنهاد می‌کنید ؟

 

پاسخ مدیر: سلام. دکتر بابایی و آقای مصلایی هنوز در مورد ضبط DVD با مؤسسه آفبا به توافق نرسیده اند.عجله نکنید و منتظر باشید!

پرسش دانش‌آموزمهدی محجوب ۲۷مهر۱۳۹۳ از استان گیلان، شهر رشت

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دبیران گرامی
بنده فارغ التحصیل در رشته ریاضی هستم و در کنکور ۹۴ شرکت کردم.  می‌خواستم بدونم که :
۱- برای اینکه به درصد بالایی در این درس برسم علاوه بر خواندن دقیق تمام مطالب . باید بر کدام یک از بخش های شیمی هر سه سال تسلّط بیشتری داشته باشم.
۲- من در سال ۲ از مبتکران و در سال ۳ و ۴ از خیلی سبز استفاده می کنم . به نظر شما کتاب خیلی سبز برای این کنکور (با این درجه از سختی )مناسب هست یا نه.
۳- من در هر هفته برای این درس حدود ۷ ساعت وقت می‌گذارم. همین مقدار خوب است یا افزایش دهم.
با تشکر

پاسخ استاد: سلام
۱- به هیچ وجه سؤلات کنکور قابل پیش‌گویی نیست فقط یادتان باشد که روی پیش ۱ بیش از حد وقت نگذارید .
۲- برای نزدیک شدن به کنکور ۹۴ از کتاب های مبتکران استفاده کنید و برای تست بیشتر از کتاب های شیمی فار .
۳- به نظر معقول می آید. اما مهم این است که بتوانید به برنامه های آزمون های آزمایشی برسید.

موفق باشید !

پرسش دانش‌آموزعرفان باقری ۱۵آبان۱۳۹۳ از استان اذربایجان شرقی، شهر تبریز

با عرض سلام و خسته نباشید. من دانش آموز سال سوم تجربی هستم. شما در درس شیمی چه کتاب و منبع تستی خوبی برای کنکور برای من معرفی می‌کنید؟

پاسخ استاد: درود بر شما.برای تفهیم مطالب درسی کتاب مبتکران و برای تمرین تست‌ها کتاب شیمی ۳ انتشارات علمی فار.  البته آقای مصلایی هم در حال نگارش کتابی برای سال دوم و سوم (همایش نشر دریافت) هستند امّا فعلاً آماده نشده است.

سربلند باشید!

پرسش دانش‌آموزنیوشا ملکى ۴اسفند۱۳۹۳ استان کرمان، شهر جیرفت

باسلام و خسته نباشید. من فارغ التحصیل رشته‌ی تجربى هستم. درخصوص درس شیمى، من ابتدا سى‌دى‌هاى آقاى بازرگانى از انتشارات مبتکران رو نگاه می‌کنم(درسته قدیمى هستن اما به نظرمن کامل هستن)بعد کتاب درسى رو می‌خونم و بعد فیل شیمى آقاى بازرگانى و بعد براى اینکه مطمئن بشم درس را خوب فهمیدم، سعى میکنم سؤالى که از اون فصل درکنکور آمده را جواب دهمو همیشه پاسخ من درست بوده ولى مشکل من اینجاست که از تست زدن بى‌زارم و باعث کلافه شدن من وحتى دلسردى من به اون درس می‌شود. به‌نظرشما آیا تست نزدن باعث مغلوب شدنِ من می‌شود؟ البته این را هم بگویم من فوق‌العاده به درس شیمى علاقه دارم وهمیشه نمره‌ى من درشیمى ۲۰ بوده حتى درامتحانات نهایی. حالا اگه امکانش هست کمکم کنید و جواب سؤال من رو بدید که آیا اگر کسى تست نزند هم می‌تواند موفق شود!؟

پاسخ مشاور: درود بر شما
تست نزدن در درس شیمی کار اشتباهی است. لطفاً بر احساسات بی‌اساس خود پیروز بشوید. وقتی آدم درس را خوب فهمیده و بر ریزه‌کاری‌های آن مسلط است.باید از تست زدن و مغلوب کردن تست‌ها لذت هم ببرید نه این‌که کلافه شوید.لطفاً از تست‌های همایش شیمی ما و آزمون شیمی پایه انتشارات فار نهایت استفاده را ببرید.

 

۲) درسی

پرسشی موجود نمی‌باشد!