ســـــــــــــــــلام!  سلام آغاز آشنایی‌ها و دوستی‌هاست و ما این لحظه را گرامی می‌داریم، لحظه‌ای که شما، سلامِ ما را پاسخ داده‌اید و برای آشناشدن با ما، این‌جا مکثی کرده‌اید؛ خدا را چه دیدید؟ شاید همین مکث کوتاهِ شما در این لحظه، آغازی باشد برای دوستی دور و دراز ما؛  به نشر دریافت خوش‌آمدید!

خلاصه‌ی آن‌چه در این سایت در اختیار شماست

 1.  نقد سؤالات آزمون‌ها
 2. سؤالات آزمون‌های خارج از کشور
 3. راهنمایی آموزشی (مشاوره)
 4.  تست‌های دوره‌ای  
 5.  بیست سؤالی
 6.  تست‌ها  و مطالب تکمیلی
 7.  خبرهای آموزشی
 8.  پاسخ به پرسش‌های شما
 9.  کتاب‌های آموزش و موضوعی
 10.  کتاب‌های همایش
 11.  کتاب‌های اتاق تمرین
 12.  کتاب‌های خط فکری
 13.  کتاب‌های بیست
 14.  کتاب‌های بعد از کنکور
 15.   صفحه‌ی شما

1- نقد سؤالات آزمون‌ها:

هر سال سؤالات آزمون سراسری و آزمون‌ های جامع آزمایشی تعاونی سنجش در سایت نشر دریافت به قلم جمعی از کارآزموده‌ترین و بهترین دبیران تهران، نقد و بررسی می‌شود.
مطمئناً بدون دانستن سطح دشواری و اشتباهات احتمالی موجود در سؤالات این آزمون‌ها، نتیجه‌ی آن‌ها نمی‌تواند نشان‌دهنده‌ی میزان ضعف یا توانایی واقعی شما در هر درس باشد.
هم‌چنین در این نقدها نکاتی که احتمال طرح‌شدنشان در آزمون سراسری بالاتر است، مشخص می‌شوند؛ آن‌ها را از دست ندهید حتی اگر در آزمون‌های تعاونی سنجش شرکت نمی‌کنید!

نقد سؤالات آزمون سراسری هم کاری است که برای اولین بار در نشر دریافت پایه‌گذاری شده است و در این سال‌ها نقش مهمی در پامال نشدن حق داوطلبان و افزایش دقت طراحان بزرگوار آزمون سراسری داشته است.

2- سؤالات آزمون‌های خارج از کشور:

دانش‌آموزان کنکوری خوب می‌دانند که دست‌رسی به سؤالات خارج از کشور سال های گذشته چقدر مهم است. ما این سؤال‌ها را  از سال 88 در سایت نشر دریافت در اختیار شما قرار دادیم بدون آن‌که هزینه‌ای بابت آن‌ها بپردازید، آن‌ هم با پاسخ تشریحی و تحلیلی به‌ قلم جمعی از شناخته‌شده‌ترین استادان تهران و ایران. خوشبختانه از سال 93  نیز سازمان محترم سنجش، پس از پیگیری های بسیار نشر دریافت، دفترچه ی سؤالات  کنکور خارج از کشور را برای عموم دانش آموزان بر روی سایت رسمی اش منتشر کرد  و گامی دیگر درجهت عدالت آموزشی برذاشته شد.

و این هدیه‌ای کوچک است از نشر دریافت به شما که هدفی بزرگ در پیش‌رو دارید!

3- راهنمایی آموزشی:

ما تصمیم گرفتیم تجربه‌ی سال‌ها تدریس‌مان را صمیمانه با شما درمیان بگذاریم. به شما بگوییم که برای موفقیت در هر درس چه کارهایی باید بکنید، مثلاً برنامه‌ی مطالعاتی‌تان چگونه باشد، از چه منابع معتبری کمک بگیرید، به کدام قسمت‌های کتاب درسی بیش‌تر توجه‌داشته‌باشید … و از همه مهم‌تر این‌که چه کارهایی نکنید! یعنی از کدام اشتباهات که معمولاً دامنگیر بسیاری از دانش‌آموزان می‌شود، دوری کنید.

لطفاً تا دیر نشده این مشاوره‌ها را بخوانید!

4- تست‌های دوره‌ای:

هرسال در برخی درس‌ها به کمک تست‌های دوره‌ای مرحله‌به‌مرحله و پاسخ آموزشی- مشاوره‌ای آن‌ها، برای شما برنامه‌ریزی درسی کنیم و این برنامه‌ریزی هماهنگ است با برنامه‌ی تدریس مؤلف- معلمان نشر دریافت (از جمله دکتر هامون سبطی، دکتر شهاب اناری، آقای دکتر عمارلو و …) 
درواقع این کار، ادامه‌ی مشاوره‌ی آموزشی و برنامه ریزی درسی در طول این سال پرماجرا ست که در کنار هم هستیم.

5- بیست سؤالی:

مصاحبه ی علمی و غیرتبلیغاتی با رتبه های برتر کنکور  را  فقط در سایت دریافت می توانید بخوانید. نظر این عزیزان بدون هرنوع سانسور یا دخل و تصرف  درج شده است و مصاحبه‌ها نیز غیر حضوری  بوده تا با خیال راحت هرچه می‌خواهد دل تنگشان با شما بگویند و شما بعد از بیست سئوال به  رازهای موفقیتشان دست پیداکنید!

علاوه بر رتبه های 1 تا 100 با رتبه های 100 تا 1000 هم مصاحبه کرده‌ایم  چون تجربه‌های این دانش‌آموزان موفق و پیروز، برای اغلب دانش آموزان بسیار  سودمند و  کاربردی است.

امسال در انتظار مصاحبه با شما هستیم!

6- تست‌ها و مطالب تکمیلی:

هر مؤلفی که احساس کند برای به بار نشستن زحماتش، شما عزیزان نیاز به کمک یا تمرین بیشتری دارید، در این قسمت، تست‌ها و مطالب بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد. هم‌چنین گاهی تفاوت اصلی چاپ جدید یک کتاب با چاپ‌های قبلی فقط در افزوده‌شدن تست های کنکور آن سال است. ما آن تست‌ها را با پاسخ‌ در این قسمت سایت قرار می‌دهیم تا کسی مجبور به خرید دوباره‌ی کتاب بابت آن چند تست نباشد.

7- خبرهای آموزشی:

در سال های ابتدایی، سعی کردیم به کمک جناب مهندس سلطان‌تبار ،اولین سایت آموزشی باشیم که خبرهای به‌روز در مورد آزمون سراسری، آزاد، امتحانات نهایی و هرچه را که به یک داوطلب کنکور مربوط می‌شود، در اختیار دانش‌آموزان کشورمان قرار دهیم؛ در ادامه نیز با کمک مهندس جلال سلیمی، مهندس حمه‌صادقی و کارکنان دلسوز نشر دریافت از خبرها آگاهتان کردیم و در مواقع لازم مطالب تحلیلی خبر را به آگاهیتان رساندیم. امسال هم بی‌خبر نمی‌گذاریمتان! از ما خبر بگیرید.

8- پاسخ به پرسش‌های شما:

خُب، این‌که دیگر توضیح نمی‌خواهد. ما معلمیم و وظیفه‌مان پاسخ‌گویی به پرسش‌های شماست و شما دانش‌آموز و وظیفه‌تان پرسیدن و به پاسخ رسیدن.

منتظر پرسشهایتان هستیم!

9- کتاب‌های آموزشی:

ما کتاب نمی‌نویسیم، مگر آن‌که مطمئن باشیم آن کتاب ، بیش‌تر از کتاب‌های مشابه‌اش در بازار به شما کمک خواهدکرد.
ما در کتاب‌ها‌مان، کلاس‌های درسمان را پیاده‌کرده‌ایم؛ یعنی تمام هنر معلمیمان را به‌کارگرفته‌ایم تا شما مطالب را عمیقاً دریافت کنید و آن‌ها را درک‌نکرده رها نکنید یا ناچار به حفظ‌کردن نکته‌ها نشوید؛ این کتاب‌ها تقدیم به شما که: 

برای یافتن، راهی جز دریافتن نمی‌شناسید!

10- کتاب‌های همایش:

نوشتن کتاب همایش کار کسانی است که شاید تعدادشان در هر درس از شمار انگشتان یک دست هم کم‌تر باشد. واقعاً چگونه می‌توان این همه موضوع، نکته، فرمول و پرسش‌های احتمالی را در کتابی مختصر جمع‌بندی کرد؟ این کار برای یک مؤلف غیرممکن و شاید حتا کمی خنده‌آور به‌نظر برسد؛ اما برای یک معلم کارآزموده‌ی کنکور شدنی‌است! معلمانی که کتاب‌های همایش نشر دریافت را تألیف کرده‌اند از نبوغ معلمی خود در جمع‌بندی مطالب آموزشی بهره گرفته‌اند و نام برخی از آن‌ها جلد هیچ کتاب دیگری را در بازار کتاب ایران نیاراسته است جز کتاب‌های همایش نشر دریافت.(می‌دانید چرا؟)

11- کتاب‌های خط فکری:

در این کتاب‌ها همه نکته‌های کتاب‌های درسی سال‌های دهم، یازدهم و دوازدهم کاملاً آموزش داده می‌شود، اما با شیوه‌ای بسیار موثر و حرفه‌ای؛ یعنی هر نکته در آغاز در قالب یک تست مطرح می‌شود و سپس در پاسخ تشریحی آموزش‌های موردنیاز برای حل آن دست از تست‌ها و خط فکری و شیوه‌ی برخورد با آن تست‌ها سر جلسه کنکور به شما آموزش داده می‌شود. این شیوه در کتاب‌های به یاد ماندنی انتشارات اندیشه‌سازان پایه‌گذاری شده بود که هنوز هم طعم موفقیت حاصل از آن کتاب‌ها در بسیاری از دانش‌آموزان آن روزگاران و فرهیختگان فعلی امروز ایران، خاطره انگیز است. امیدواریم این احساس خوب برای شما عزیزان نیز خاطه‌انگیز شود.

12- کتاب‌های اتاق تمرین ( تست و نکته):

برخی از این کتاب‌ها در حال تألیف هستند و برخی در انتظار مؤلفی کاردان- که البته وقت هم داشته‌باشد! – هدف این کتاب‌ها آموزش نکته‌های تستی به کمک پاسخ‌های آموزشی و تحلیلی است. در «خبرهای داغ داغ» و صفحه‌ی «به‌زودی منتشر می‌شود» پی‌گیرشان باشید. این کتاب‌ها در دو گروه اتاق تمرین و خط فکری منتشر شده و می‌شود.

13- کتاب‌های خط به خط:

این کتاب‌ها برای تسلط کامل شما به زیر و بم کتاب‌های درسی نوشته شده است و هدف اصلی آن یادگیری عمیق مفاهیم ، نکته‌ها و خودآزمایی‌های کتاب است برای آمادگی‌تان در سال کنکور اما طبیعتاً با این آموزش کامل و مفهومی به بهترین نتایج در امتحان‌های مدرسه‌ای و نهاییتان دست پیدا خواهید کرد.

14- کتاب‌های بیست:

 روشن است که این کتاب‌ها با «مجموعه‌های سؤالات امتحانات نهایی» رایج در بازار کتاب ایران تفاوت‌های بنیادین دارند و جمعی از پرمشغله‌ترین و خوش‌نام‌ترین دبیران کنکور ایران مشغول آماده‌سازی این مجموعه هستند، با این هدف که در زمینه‌ی امتحانات مدرسه‌ای و کشوری، کتاب‌هایی درخور شما دانش‌آموزان ایران‌زمین فراهم آید. این کتاب‌ها برای آموختن خط به خط کتاب های درسی به کمک تمرین‌هایی نظیر سؤالات امتحانی، بسیار مناسبند و می توانند نقش یک معلم خصوصیِ غیرکنکوری را برای شما بازی کنند. پاسخ های سؤالات به گونه ای آمده که هر مصحح سخت‌گیری را هم راضی کند و نتواند از دادنِ نمره‌ی بیست به شما طَفره رود! با توجه به تغییر بارم‌بندی امتحانات از سال 1391، نمونه سؤالات سال های قبل هماهنگ با امتحانات سال جاری شما نیست، پس ما در این کتاب‌ها، سؤالات کشوری و استانی سال های قبل را با بارم بندی جدید هماهنگ کردیم تا از این جهت نیز کتاب‌های بیرقیبی باشند.  

 امیدواریم راهی که درپیش گرفته‌ایم به بهبود کیفیت آموزشی در مدارس کشور یاری رساند.

با «کتاب‌های بیست» هیچ دانش‌آموزی شب‌های امتحان تنها نیست!

15- کتاب‌های بعد از کنکور:

هدف اصلی ما در نشر دریافت، علاوه بر تولید  کتاب‌هایی  درخور دانش‌آموزان ایرانی و هم‌چنین کسب درآمد حلال از این راه- که البته دومی از اولی هم سخت‌تر است- علاقه‌مند ساختن دانش‌آموزان کشور به علم و هنر و فرهنگ ایران و جهان است؛ پس ما نتیجه‌ی کارمان را وقتی می‌گیریم که شما پس از کنکور هم کتاب بخوانید! مطمئناً ایرانیان کتاب‌خوان می‌توانند آینده‌ای روشن‌تر، آبادتر و آزادتر از ایرانیان امروز داشته‌باشند؛  بعد از کنکور هم با ما باشید با کتاب‌های بعد از کنکور!

16- صفحه‌ی شما:

این دیگر صفحه ی شماست، منتظر می مانیم تا از شما بخوانیم!

«مدیر مسئول، هامون سبطی»