دفترچه‌ی کنکورخارج از کشور ۹۴،دیگر در انحصار هیچ کس نیست جز دانش‌آموزان ایران‌!

دفترچه‌ی پرسش‌های کنکور خارج از کشور، دیگر در انحصار هیچ کس نیست و برای دومین سال روی سایت سازمان سنجش گذاشته شده و برای اولین بار بدون تأخیر در کنار بقیه‌ی دفترچه‌های کنکور قرار گرفته است!

از پیگیری‌های دکتر هامون سبطی (مدیر نشر دریافت) و جناب آقای سجاد حجازی (وکیل پایه ۱ دادگستری) و مسئولان محترم سازمان سنجش برای این دستاورد و خدمت بزرگ به دانش‌آموزان ایران (در جهت برقراری عدالت آموزشی)، نهایت سپاس را داریم.

دست مریزاد!

لینک دانلود دفترچه‌های کنکور، از سایت سازمان سنجش

.

و در ادامه، مطالب گذشته‌ی درج شده در سایت، که بازتابی از آن تلاش‌هاست را می‌آوریم:

زمستان ۹۳:

بچه‌های ایران، مژده، مژده!

بر اساس خبر موثقی که از وکیل فرهیخته‌ی دادگستری و دوست قدیمی نشر دریافت جناب آقای سجاد حجازی به دست ما رسیده، پی‌گیری‌های ایشان و نشر دریافت برای خارج‌ساختن انحصار سؤالات خارج از کشور … به نتیجه رسیده‌است.

سازمان محترم سنجش با ابراز بی‌اطلاعی از این انحصار غیرقانونی، قول داده‌بود تا هفته‌ی آینده  دفترچه‌ی سؤالات خارج از کشور سال  را بر روی سایت رسمی خود درج نماید که زودتر از موعد به قول خود عمل کرد ! و مطمئناً دبیران و مؤلفان مسؤولیت‌شناس نشر دریافت هم بی هیچ مزد و منّتی پاسخ تشریحی این سؤالات را  در اختیار شما فرزندان ایران قرار خواهند داد!

انتشارات معتبر فار و  نشر محترم برد در سال‌های ۹۲ و ۹۳ بی‌دریغ این سوالات را در اختیار نشر دریافت قرار داده‌ بودند تا با پاسخ تشریحی تقدیم دانش‌آموزان کشور شود…

آمارهای مربوط به پاسخ‌گویی به سؤالات کنکور  هم به زودی به دست ما و همگان خواهد رسید و از همه مهم‌تر این‌که سؤالات خارج از کشور سال ۹۴ همانند سؤالات کنکور داخل کشور حداکثر تا ۴۸ ساعت پس از برگزاری کنکور  سال ۹۴روی سایت رسمی سازمان محترم سنجش آموزش کشور در دسترس همگان خواهدبود!

با سپاس از خدا و تشکر از مسئولان شریف سازمان سنجش!

 

 

نامه به ریاست محترم سازمان سنجش( پایییز ۹۳)

از آن‌جا که ریاست محترم سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به نامه ودرخواست درج‌شده در سایت نشر دریافت، طی چند ماه اخیر

(تابستان ۹۳) هیچ واکنشی نشان نداده‌اند، نشر دریافت طی نامه‌ای رسمی از مدیریت محترم این سازمان درخواست کرده‌است تا سؤالات خارج از کشور سال ۹۳ را از حالت انحصاری خارج نموده و در اختیار عموم قرار دهند تا عدالت آموزشی واجتماعی در این زمینه نیز برقرار گردد.

گواهی دریافت این مرسوله از سوی سازمان سنجش در زیر آمده است وما بی‌صبرانه مانند شما منتظر دریافت پاسخ از سوی مدیریت سازمان سنجش هستیم.

والله مع الصابرین

reside name be sanjesh

سخنی با ریاست محترم سازمان سنجش آموزش کشور:

فایل Pdf: سخنی با ریاست محترم سازمان سنجش آموزش کشور

دوستان و هم‌دلان نشر دریافت سلام، خواستم در کنار شما مطلبی را با دست‌اندرکاران شریف سازمان سنجش آموزش کشور درمیان‌بگذارم. نوشته‌ی زیر متن نامه‌ای است که در سال ۱۳۸۹ برای اولیای محترم سازمان سنجش (در آن زمان) به شکل رسمی ارسال شد. یکی‌دوبار نیز تلاش مجددی شد تا مشابه این مضمون را به شکل کتبی و شفاهی به سمع و نظر اولیای بزرگوار سازمان سنجش برسانم؛ اما تنها پاسخی که شنیدیم، پاسخی شفاهی از طرف یکی از کارکنان روابط عمومی این سازمان محترم بود، مبنی بر این‌که ما نمی‌توانیم سؤالات خارج از کشور را به شما بدهیم. من نخواستم دیده‌ها و شنیده‌هایم را در این چندسالِ اخیر به متن این نامه بیفزایم و به همان چه در سال ۸۹ گفتم و تقاضا کردم، این‌جا بسنده می‌کنم و در کنار شما منتظر می‌نشینم تا ریاست محترم یا معاونان بزرگوار و شریف این سازمان پاسخ درخواست ما و شما و تمام داوطلبان کنکور کشور را به همان شیوه‌ی خداپسندانه که در این دهه‌ها روش مسبوق و معروف این سازمان محترم بوده‌است، اعلام فرمایند. به امید یزدان!

 

سال ۱۳۸۹:

به‌نام خداوند بخشنده‌ی مهربان

ریاست محترم روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور با سلام و عرض خسته‌نباشید خدمت شما و دست‌اندرکاران شریف و پرتلاش آن سازمان محترم که در آزمون سراسری امسال نیز هم‌چون سالیان گذشته، امکان رقابت سالم و بی‌شک‌وشبهه‌ی صدها هزار جوان و نوجوان جویای دانش و معرفت ایرانی را فراهم آوردید و با عرض «خدا قوت» خدمت طراحان شریف و پرمایه‌ی آزمون سراسری. احتراماً در پیوست این نامه، نقد سؤالات آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در سال ۱۳۸۹ به حضور محترمتان ارائه‌می‌شود. این نقد به قلم جمعی از دبیران خوش‌نام و شریف تهران نوشته‌شده‌است که توانمندی آنان در تألیف کتاب‌های کمک آموزشی غیرتجاری و حسن سابقه‌ی آن‌ها در زمینه‌ی تدریس برای بسیاری از دانش‌آموزان و هم‌کاران در تهران و ایران امری شناخته و مسلم است- این توضیح که امیدوارم حمل بر خودستایی نگردد، از آن رو آمد که به آن‌چه درپی می‌آید به‌عنوان نظری کارشناسانه توجه شود و نه فقط اظهارنظری از سر دلسوزی یا خودنمایی یا …- قابل‌ذکر است که در سال گذشته تمامی سؤالات آزمون‌های آزمایشی تعاونی محترم سنجش نیز به وسیله‌ی همین هم‌کاران در سایت انتشارات دریافت (www.daryaft-pub.com) مورد نقد و بررسی قرارمی‌گرفت که بسیار مورد استقبال جامعه‌ی دانش‌آموزی در سراسر کشور واقع‌شد. در این نقدها تمام کوشش بر آن بوده‌است که مفهوم واقعی «نقد» موردنظر باشد یعنی همان بازشناساندن سره از ناسره؛ به‌همین‌دلیل نقدها با ذکر نکات مثبت و خلاقیت‌های هر آزمون آغاز می‌شود و نهایتاً به کاستی‌ها یا اشتباهات احتمالی آزمون‌ها پرداخته‌می‌شود و بسیار خرسندیم که در نقد بعضی از درس‌های آزمون سراسری امسال، جای این بخش پایانی خالی مانده‌است! در موارد دیگر نیز امیدواریم که این تلاش‌ها بتواند در خدمت شما قرار گیرد تا در سال‌های آینده از میزان این کاستی‌های مختصر کاسته‌شود. همین‌جا فرصت را مغتنم می‌شمارم و از سوی نشر دریافت و هم‌چنین هزاران دانش‌آموز و داوطلب کنکور درخواستی را مطرح می‌نمایم: در سال گذشته سؤالات آ‍زمون سراسری خارج از کشور در رشته‌های ریاضی و تجربی به‌طور اتفاقی در اختیار انتشارات دریافت قرارگرفت و ما این سؤالات را به‌همراه پاسخ تشریحی و تحلیلی آن‌ها بر روی سایت نشر دریافت قرار دادیم تا هر دانش‌آموز ایرانی در هر جای ایران، بتواند به این سؤالات و پاسخ آموزشی و تشریحی آن‌ها دست‌رسی داشته‌باشد که این کار عام‌المنفعه، دل بسیاری از دانش‌آموزان را شاد کرد؛ دست‌کم به این دلیل که مجبور نبودند برای دسترسی به سؤالات خارج از کشور سال ۸۸- که درواقع حاصل زحمات طراحان و مسئولان محترم سازمان سنجش است و نه هیچ گروه یا انتشارات دیگری- بهای چند جلد کتاب چندصد صفحه‌ای را بپردازند. امسال نیز نیت داریم با یاری خدای بزرگ این کار را به انجام رسانیم. از آن‌جا که مطمئنیم دست‌رسی به این سؤالات نمی‌تواند فقط در انحصار انتشارات خاصی باشد، از حضور محترم جناب‌عالی خواهشمندیم که یا این سؤالات را هم‌چون سؤالات آزمون سراسری داخل کشور بر روی سایت سازمان قراردهید یا مطابق با قوانین و سازوکارهای مقتضی امکان دست‌رسی به این سؤالات را برای نشر دریافت  ( و سایر ناشران )مهیا نمایید و ما را در اجرای این امر خداپسندانه یاری فرمایید.

با آرزوی توفیق روزافزون شما و همه‌ی مسئولان شریف آن سازمان از درگاه حق دکتر هامون سبطی، مدیر مسئول انتشارات دریافت