تأثیر معدل در کنکور ۹۶

خبرهای مرتبط دیگر را در سه لینک زیر بخوانید:

همه چیز در باره‌ی تأثیر معدل سال۹۵       .     همه چیز درباره‌ی امتحان‌های نهایی     .     همه چیز درباره‌ی ترمیم معدل

.

پاسخِ پرسش‌های متداول را می‌توانید در لینک زیر بخوانید:

https://daryaftpub.com/moshavere-ye-amuzeshi-pasokh-e-ma/

.

(۲۴تیر۹۶) چه کسانی از برگزاری کنکور نفع می برند (روزنامه شرق

 

 

.

(اردیبهشت۹۶) ویدئوی سخنرانی دکتر هامون سبطی در نمایشگاه کتاب:

مشکلات ادغام نتایج امتحانات نهایی و آزمون سراسری (تأثیر معدل)

قسمت نخست:

قسمت دوّم:

قسمت سوّم:

قسمت چهارم:

قسمت پنجم:

 

photo5818814898438777161 photo5821177680207391002

photo5793897276303845797

img_20161031_123151

(بهمن۹۵) جزئیات تأیید سوابق تحصیلی برای ثبت‌نام در کنکور ۱۳۹۶ اعلام شد

خبرگزاری فارس: جزئیات تأیید سوابق تحصیلی برای ثبت‌نام در کنکور ۱۳۹۶ اعلام شد
تمام داوطلبان کنکور که از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ دیپلم دوره متوسطه شده‌اند و کسانی که از سال ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی شده‌اند، قبل از ثبت‌نام در کنکور باید سوابق تحصیلی خود را تأیید کنند.
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس،‌ با توجه به شروع ثبت‌نام آزمون سراسری ۱۳۹۶، تمام داوطلبانی که از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ دیپلم دوره متوسطه در شاخه نظری ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی شده‌اند و همچنین داوطلبانی که از سال ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی شده‌اند، لازم است قبل از ثبت‌نام در کنکور سال ۱۳۹۶ با مراجعه به سایت dipcode.medu.ir، سوابق تحصیلی خود را تأیید کرده و با دریافت کد سوابق تحصیلی نسبت به ثبت‌نام در کنکور سال ۱۳۹۶ اقدام کنند.

همچنین داوطلبانی که در امتحانات دروس نهایی ترمیم نمره شرکت کرده‌اند، لازم است به سایت dipcode.medu.ir مراجعه کرده و نسبت به تأیید سوابق تحصیلی دروس ترمیم نمره خود اقدام کنند.

داوطلبان در صورت وجود هرگونه اشکال یا مغایرت در سوابق تحصیلی خود، هرچه سریع‌تر با در دست داشتن مدارک مستند به اداره آموزش و پرورش منطقه محل اخذ دیپلم خود مراجعه کنند.

(بهمن۹۵) جزئیات سهمیه ها و اعمال سوابق تحصیلی در کنکور ۹۶
ثبت‌نام آزمون سراسری سال ۹۶ از روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۹۵ آغاز شد و تا ۲۸ بهمن ادامه دارد، سوابق تحصیلی در کنکور ۹۶ سهم ۳۰ درصدی داشته و به صورت مثبت اعمال می‌شود.

نحوه اعمال سوابق در آزمون سراسری سال ۹۶ همانند سال ۹۵ و بدین شرح است:

برای دیپلمه‌های ریاضی، تجربی، انسانی و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال ۸۴ به بعد اخذ کرده و امتحانات یک یا چند درس آنها نهایی بوده اعمال سوابق تحصیلی به میزان حداکثر ۲۵ درصد و به صورت مثبت است.

داوطلبان مدرک پیش دانشگاهی که مدرک خود را از سال تحصیلی ۹۰-۹۱ به بعد اخذ کرده‌اند مشمول اعمال سوابق تحصیلی به میزان حداکثر ۵ درصد و به صورت مثبت هستند.

اعمال تاثیر مثبت سوابق تحصیلی بدان معناست که اگر سوابق تحصیلی باعث افزایش نمره کل نهایی در هر زیر گروه شود، اعمال خواهد شد و در غیر این صورت نمره کل نهایی در هر زیرگروه در نظر گرفته می‌شود.

سهمیه‌ها

سهمیه رزمندگان: رزمندگانی که حداقل ۶ ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی حضور داشته‌اند باید با مراجعه به ارگان ذیربط (سازمان بسیج مستضعفین یا وزارت جهاد کشاورزی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام کنند تا آمار و اطلاعات آنها بعد از زمان ثبت‌نام مورد تایید نهایی قرار بگیرد.

سهمیه ایثارگران: جانبازان با هر درصد جانبازی، همسر و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، آزادگان و فرزندان و همسران آنها و فرزندان و همسران شهدا برای استفاده از سهمیه ایثارگران باید نسبت به تکمیل بند مربوطه در تقاضانامه اینترنتی اقدام کنند و نیازی به مراجعه به سایت اینترنتی ایثار ندارند.

سهمیه خانواده شهدا: خانواده شهدا برای استفاده از سهمیه باید نسبت به تکمیل بند مربوطه در تقاضانامه اینترنتی اقدام کنند و نیازی به مراجعه به سایت اینترنتی ایثار ندارند.

سهمیه بهیاران: بهیاران دارای دیپلم نظام قدیم یا نظام جدید (کاردانش) مورد تایید وزارت آموزش و پرورش که به حرفه بهیاری مشغولند می‌توانند با تهیه کواهی لازم از سازمان متبوع و نگهداری آن نزد خود صرفا برای ورود به رشته پرستاری از سهمیه بهیاران استفاده کنند.دارا بودن سه سال سابقه خدمت اعم از دولتی و غیردولتی به عنوان بهیار در استان محل خدمت الزامی است.

منبع:تسنیم

(۱۰آبان۹۵)اطلاعیه سازمان سنجش اموزش کشور درباره میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶

  بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ می رساند: با توجه به ابلاغ قانون اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب ۱۳۹۵/۲/۲۶ مجلس محترم شورای اسلامی، و براساس مصوبه هفتمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ ۹۵/۸/۹ میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶  همانند آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ به صورت زیر می‌باشد:

الف- آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال ۱۳۸۴ به بعد اخذ نموده اند و امتحانات یک‌ یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و  کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به میزان حداکثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می شود.
ب- داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی ۹۱-۱۳۹۰ به بعد اخذ کرده‌اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش دانشگاهی (صرفاً نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به میزان حداکثر ۵ درصد به نسبت سوابق‌تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می‌شود.
تبصره: برای داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی بندهای الف و ب، هر دو مورد اعمال خواهد شد.
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

(۱۰آبان۹۵) سخن دکتر هامون سبطی به مناسبت تأثیر مثبت معدل در کنکور ۹۶

همراهی مسئولان با خرد جمعی درخور قدردانی است.
مثبت شدن تاثیر معدل در آزمون سراسری ۹۵ با روشنگری های نمایندگان فرهیخته و مسئولیت شناس مجلس نهم به‌ویژه جناب آقای دکتر احمدی لاشکی و آقای دکتر احمد توکی، علی‌رغم تصویب طرح دوفوریتی برای معطل گذاشتن حکم دیوان عدالت اداری از سوی برخی دیگر از نمایندگان محترم مردم ، لغو تأثیر ناروای سوابق تحصیلی پزشکان در آزمون جامع دستیاری از سوی وزیر دانشمند بهداشت علی‌رغم اعلام نتایج دست‌کاری شده در سایت سازمان سنجش و برگشت رتبه‌ها به حالت اصیل قبل از اعمال سوابق تحصیلی به دستور دکتر هاشمی و تصمیم اخیر شورای سنجش و آموزش کشور که گرچه در آن به تقلّبات گسترده‌ی امتحانات نهایی در سال جاری توجّهی نداشتند امّا گوش به صدای طبل بدآهنگ متعصبان تأثیر سرتاپا ناعادلانه قطعی معدل در آزمون سراسری هم نسپردند و به رأی ۸۵ درصد دانش‌آموزان کشور احترام نهادند. همگی نشان از این دارد که خرد جمعی در این کشور گوش نیوشا دارد و سخن خردمندانه و منطقی شنیده می‌شود. پس بیایید گفتگوی سازنده با همدیگر و با مسئولان را سرمشق خود قرار دهیم و همچنان آن را تمرین کنیم زیرا بسیار بهتر و کم هزینه‌تر از رفتارهای هیجان‌آمیز و تعصب‌برانگیز، ما و مسئولان میهنمان را به افق‌های خردگرایی و منافع ملی رهنمون می‌شود. این سه تجربه‌ی موفق علاوه بر دستاوردهای آموزشی حاوی دستاوردهای ارزشمند فرهنگی و اجتماعی بوده است. سپاسگزار همه‌ی شما خوبان.
هامون سبطی

.

(۷آبان۹۵) نامه‌ی دکتر هامون سبطی به کمیسیون آموزش مجلس برای احقاق حقوق داوطلبان کنکور

name-be-majles-1

name-be-majles2

 

(۷آبان۹۵) نامه‌ی دکتر هامون سبطی و وکیل سجاد حجازی  به کمیسیون آموزش مجلس برای احقاق حقوق داوطلبان کنکور

در پی مطرح شدن مجدد موضوع تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور، دکتر هامون سبطی مدیر مسئول نشر دریافت و رئیس انجمن ناشران آموزشی و عضو کمیته‌ی سامان‌دهی منابع آموزشی و جناب آقای سجاد حجازی وکیل انجمن ناشران مشترکاً نامه‌ای را خطاب به کمیسیون آموزش مجلس ارسال کردند. متن نامه به این شرح است:

بسمه تعالی

ریاست و اعضای محترم کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی
با سلام و تقدیم احترام؛ پیرو نامه‌ی ارسالی قبلی (که اصل نامه و برگه‌ی وصول مرسوله به پیوست آمده است) مورخ ۳۱/۵/۱۳۹۵ با موضوع اعمال سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری به اطلاع می‌رسانیم که وزارت محترم آموزش و پرورش در راستای اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب ۱۳۹۵ و تصمیم شورای سنجش و پذیرش دانشجو اقدام به‌ برگزاری امتحانات نهایی مواد درسی سال سوم دبیرستان از داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۵ ، به منظور ترمیم معدل ایشان برای اعمال این سوابق در نتیجه‌ی کنکور سراسری سال ۱۳۹۵ نموده است.
جهت این امر از داوطلبان نام‌نویسی به عمل آمده و هزینه‌ی ثبت‌نام و برگزاری آزمون‌ها و تصحیح برگه‌ها، از داوطلبان اخذ گردیده است و در مواعد مقرر آزمون‌های ترمیم معدل برگزار شده است ، شایان ذکر است که زمان این آزمون‌ها مصادف با ایامی بود که داوطلبان می‌بایست خود را برای کنکور سراسری آماده نمایند و این داوطلبان بخش قابل توجهی از وقت خود را که می‌بایست صرف مطالعه برای آزمون سراسری میشد، صرف مطالعه برای آزمون‌های ترمیم معدل نمودند.
به رغم اعلام وزارت آموزش و پرورش و انتشار آیین‌نامه‌ی برگزاری آزمون‌ها و تصمیم شورای سنجش و پذیرش دانشجو مبنی بر اعمال این نمرات در نتیجه‌ی کنکور سراسری ۱۳۹۵، متأسفانه طبق اعلام سازمان محترم سنجش کشور این نتایج «به دلیل عدم هماهنگی در ارائه به موقع نتایج به آن سازمان واصل نگردیده و عملاً این نمرات در نتیجه‌ی داوطلبان منظور نشده است».
این به آن معناست که داوطلبان علی‌رغم صرف هزینه مالی و وقت بسیار ارزشمند خود در روزهای سرنوشت‌ساز قبل از برگزاری آزمون سراسری ، وقت و هزینه‌ی خود را صرف اخذ نمراتی کرده‌اند که به دلیل «عدم هماهنگی» و «عدم ارسال به موقع» در نتیجه‌ی داوطلبان اعمال نشده است.
این موضوع نقض آشکار حقوق داوطلبان است. ذکر این نکته نیز لازم است که نتایج امتحانات ترمیم معدل صرفاً در نتیجه‌ی کنکور سراسری قابل اعمال است و تأثیری در بهتر شدن معدل اصلی داوطلبان ندارد.

لذا بدینوسیله ضمن اینکه اینجانبان و داوطلبان و دانش‌آموزان عزیز میهنمان همچنان منتظر پاسخ کمیسیون محترم به نامه‌ی قبلی می‌باشیم ، تقاضای رسیدگی به موضوع و سؤال از مسئولین مربوط برای پاسخ‌گویی به موضوع را داریم.
همچنین بار دیگر تقاضا می‌کنیم که با توجه به گستردگی بروز تقلبات در امتحانات نهایی سال سوم متوسطه در سال جاری که گویا به امتحانات شهریور ماه امسال نیز سرایت نموده است، برای جلوگیری از تباه‌شدن حق دانش‌‌آموزانی که تقلب نکرده‌اند و مسدود کردن مسیر نهادینه شدن این سنت ناشایست در مدارس کشور، از اعمال تأثیر نمرات امتحانات نهایی سال ۱۳۹۵ در نتایج آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ جلوگیری نمایید. لازم به ذکر است که در حال حاضر مراکز آموزش عالی کشور در بیش از ۸۰% رشته-محل‌ها تنها از طریق سوابق تحصیلی به پذیرش دانشجو اقدام می‌نمایند و تنها در ۱۵% رشته-محل‌های پرطرف دار همچنان نیاز به برگزاری آزمونی جامع و رقابتی است. بدیهی است که امتحانات نهایی با اهدافی دیگر طرح‌ریزی شده‌اند و از آن‌جا که غیر رقابتی و حدّ‌نصابی هستند، در آمیختن نتایج دو آزمون که هم اهدافشان متفاوت است و هم نوع سنجش آن‌ها، باعث بروز معضلات جدّی میشود که در این چند سال شاهد بخشی از آن‌ها بودیم و امید می‌رود که با اتخاذ تصمیمات به موقع شما بزرگواران از گسترش یا تکرار این معضلات جلوگیری شود.

با تجدید احترام
دکتر هامون سبطی

سجاد حجازی

 

 

 (۳۰ مرداد۱۳۹۵) نامه‌ دکترهامون سبطی و وکیل سجاد حجازی به کمیسیون آموزش مجلس:

به نام دانای توانا

اعضای محترم کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی

با سلام و تقدیم احترام؛

همه اعضای محترم نسبت به سیر تحولات مربوط به اعمال سوابق تحصیلی دانش آموزان درکنکور سراسری آگاهی کامل دارند ، لیکن به عنوان مقدمه  به طور خلاصه مواردی را برمی‌شماریم؛

هیات عمومی دیوان عدالت اداری در سال گذشته  طی دادنامه‌ای  مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو درخصوص اعمال قطعی سوابق تحصیلی مربوط به سال سوم دوره متوسطه در نتیجه کنکور سراسری داوطلبان را ابطال نمود. متعاقب آن با تلاش‌های مسئولین سازمان سنجش و وزارت علوم‌ و آموزش و پرورش، طرحی تهیه و با عنوان «طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو» به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد. این طرح با وجود مخالفان جدی در مجلس و در بین کارشناسان  و علی‌رغم این که چند بار جهت بررسی از صحن به کمیسیون ارجاع شد با توجه به محدودیت زمانی مجلس در روزهای پایانی مجلس نهم و فشار بیش از حد نمایندگان محترم دولت، نهایتاً با تفویض اختیارات کامل به شورای سنجش و پذیرش دانشجو با این عبارت پایانی «تاثیر سوابق تحصیلی برای سال ۹۵ مثبت، ودر سایر موارد با بررسی کارشناسی برای سال‌های بعد اعمال می شود» به تصویب رسید.

این بدان معنا بود که داوطلبان سال گذشته به لطف نمایندگان محترم مجلس از اعمال قطعی سوابق تحصیلی در امان ماندند. ولی این نگرانی برای داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۶ همچنان باقی است؛ چراکه ایشان به شدت نگران تصمیم شورای سنجش و پذیرش دانشجو هستند که مقرر است در آینده‌ی نزدیک در این مورد اتخاذ شود.

گذشته از تمامی ایراداتی که کارشناسان آموزشی به اعمال سوابق تحصیلی در نتیجه کنکور برشمرده‌اند آنچه امسال داوطلبان را بسیار نگران‌تر کرده است ، موضوع تقلب‌های وسیع و سازمان‌یافته در برگزاری آزمون‌های نهایی سال سوم است . البته این تقلبّات از سال‌های گذشته نیز کمابیش وجود داشته است ولی از زمانی که داوطلبان متوجه تاثیر بسیار زیاد( و احتمالاً قطعی) معدل در نتیجه  کنکور شده‌اند، این تقلب‌ها رنگ‌وبوی دیگری به خود گرفته و در برجسته ترین مورد آن، موضوع آنچنان جدّی و گسترده بوده است که علاوه بر خبرگزاریها، اخبار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گزارش مفصلی از آن تهیه نمود و  با متقلبان هم مصاحبه‌هایی انجام و پخش شد و مطابق اعلام صدا و سیما پای پلیس نیز به موضوع باز شده و پرونده کیفری در خصوص فروش سؤالات مفتوح گردیده که البته از نتیجه‌ی اقدامات قضایی اطلاع‌رسانی صورت نگرفته است . حال پرسش داوطلبان این است که آزمون‌هایی که به شهادت اکثر داوطلبان در آن‌ها به شکل گسترده و وسیع چه قبل از برگزاری و چه درحین برگزاری، تقلّب صورت گرفته است و سؤالات مدّتی قبل از آزمون از طریق فضای مجازی در اختیار عده‌ی کثیری از داوطلبان قرار گرفته است و همچنین تقلّب به شکل آشکار و مشهود در برخی حوزه‌های برگزاری امتحانات نهایی به کرّات رخ‌ می‌داده‌است، چگونه می‌تواند ملاک دقیق و عادلانه‌ای جهت تمییز داوطلبان باشد. بدیهی است که پافشردن بر تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون‌های جامع و استاندارد نظیر کنکور (با همه‌ی معایبی که دارند) زمینه‌ساز شیوع اخلاق ناپسند دروغ و تقلب در میان نوجوانان و جوانان کشور شده است که آثاری بسیار مخرب در پی خواهدداشت.

از آنجا که یکی از اعضای شورای سنجش و پذیرش دانشجو به عنوان عضو ناظر، از اعضای کمیسیون محترم آموزش مجلس شورای اسلامی می‌باشد ، تقاضا داریم باتوجه به نزدیکی زمان تصمیم‌گیری در خصوص چگونگی اعمال سوابق تحصیلی برای داوطلبان شرکت کننده در کنکور سال آینده در این شورا، موارد عرض شده را مورد نظر قرار داده و از تأثیر سوابق تحصیلی مربوط به امتحانات نهایی خردادماه ۹۵ که تقلّب گسترده ای در آن  صورت گرفته است، جلوگیری به عمل آید.

سجاد حجازی / هامون سبطی

.

name-majles-sebti

 

(۷آبان۹۵) 

گزارش ۲۰:۳۰ درباره تاثیر معدل و جلسه هفته بعد شورای سنجش و تصمیم گیری /   دیدن ویدئو در اینستاگرام دریافت

خلاصه گزارش:

۹ آبان، روز تصمیم گیری شورای سنجش و پذیرش دانشجو

دکتر زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش مجلس، موافق تأثیر قطعی

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش: آمادگی برگزاری امتحانات نهایی و بودجه‌ی آن را نداریم!

رئیس سازمان سنجش: موافق تأثیر به شرط برگزاری امتحانات نهایی در تمام درس‌ها و پایه‌ها (موافق تأثیر مثبت)

نتیجه‌نظرسنجی سازمان سنجش: ۸۵ درصد موافق تأثیر مثبت در کنکور۹۶ !!!

.

(۱آبان۱۳۹۵)  دیدگاه و پرسش شما:
درود
دکتر سبطی عزیز
دستتون رو می‌بوسم به خاطر تلاش‌هایی که علی‌القاعده وظیفه‌ی شما نیست امّا همیشه برای احقاق حقوق بچه ها احساس مسئولیت اجتماعی میکنین و انجام می‌دین. ممنون می‌شم اگر ۴ دقیقه از وقتتون رو برای خوندن این نامه اختصاص بدین.
امروز از طریق آقای حجازی مطلع شدم که ظاهرن در این اندیشه هستین که نامه‌ای رو برای آقای زاهدی (کمیسیون آموزش) ارسال کنید در مورد تأثیر سوابق تحصیلی.
آقای سبطی نمی‌دونم در این مدّت در جریان مصاحبه‌های رئیس سازمان سنجش بودین یا خیر ، اما بنده که دنبال کردم در اغلب مصاحبه‌های چه تلویزیونی چه با خبرگزاری‌ها ، تلویحاً اعلام می‌کنه که طرفدار تأثیر مثبت هست و می‌خواد شرایط رو به سمت مثبت شدن تأثیر سوابق تحصیلی پیش ببره ، از جمله اینکه میگه : «امسال ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌های کشور طبق قانون پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی خواهد بود و هدف قانون سنجش و پذیرش دانشجو محقق خواهد شد. در مورد ۱۵ درصد باقی مانده ، شورای سنجش و پذیرش دانشجو تصمیم‌گیری می‌کند» و یا در مصاحبه ای دیگه میگه «رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به قانون سنجش و پذیرش دانشجو اظهار کرد: طبق قانون سنجش و پذیرش دانشجو، طی ۵ سال باید ۸۵ درصد کل ظرفیت‌های آموزش عالی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش شود امّا اینکه در ۱۵ درصد باقی‌مانده سوابق تحصیلی تأثیر داشته باشد یا خیر بحث دیگری است.» و بدین صورت همیشه به نحوی سعی می‌کنه که بگه هدف قانون مجلس محقق میشه همین امسال و در مورد بقیه مسائل که آیا سوابق تحصیلی در کنکور تأثیر داشته باشه و اگر داشته باشه مثبت باشه یا قطعی ، شورای سنجش تصمیم‌گیری می‌کنه.
در آخرین مصاحبه‌ش هم گفته :
«برای بررسی تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال ۹۶ اقداماتی صورت گرفته امّا اعلام نهایی این تصمیم‌گیری منوط به بررسی‌های بیشتر است.»

به گزارش میزان، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش کشور گفت: «تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۹۶ منوط به نظر کارشناسان بوده و تا‌کنون در این زمینه تصمیم‌گیری نشده است.

وی افزود: فرمهای نظر‌سنجی در اختیار داوطلبان کنکور ۹۵ قرار گرفت و از آنها سؤال شد که آیا موافق استفاده از روش تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور هستند یا خیر.»
به نظر من با توجه به این که تأثیر‌گذارترین عضو شورای سنجش و پذیرش در این زمینه ، رئیس سازمان سنجش هست ، و سه عضو دیگر شورای سنجش و پذیرش یعنی وزیر بهداشت ، معاون آموزشی وزیر بهداشت و رئیس مرکز سنجش پزشکی هم بخاطر مشکلاتی که امسال برای تآثیر سوابق تحصیلی در آزمون دستیاری پزشکی پیش اومد ، مخالف تأثیر سوابق تحصیلی هستن ، همچنین اینکه امسال سر جلسه کنکور از همه‌ی بچه‌ها در این زمینه نظر‌سنجی شد که آیا تأثیر به‌صورت مثبت باشه یا قطعی ، احتمال این که تاثیر قطعی بشه بسیار بسیار ضعیفه. من چند ماه پیش ادمین اصلی هماهنگ کننده‌ی گروه‌ها و کانال‌هایی بودم که تلاش می‌کردیم برای تماس و پل زدن با مسئولان تصمیم‌گیر که نظر بچه‌ها رو به اون‌ها منتقل کنیم و خداروشکر با کمک شما زمانی که تصمیم‌گیری به عهده‌ی مجلس بود موفقیت قابل قبولی کسب کردیم ، امّا به عقیده‌ی من در مقطع فعلی که تصمیم‌گیرنده شورای سنجش و پذیرش دانشجو است ، نامه نوشتن به کمیسیون آموزش که رئیسش آقای زاهدی (که قطعاً با روحیات و نظریات ایشون آشنا هستید) است و اکثر اعضای کمیسیون هم از طیف ایشون هستن ، ممکنه باعث فشار بیشتر به سازمان سنجش بشه که تآثیر رو قطعی کنن و دوباره این موضوع رو پیش بکشن که مؤسسات آموزشی سودجو دارن فعالیت می‌کنن که تأثیر سوابق تحصیلی قطعی نباشه و شاید آرای دانش آموزان در نظر‌سنجی رسمی سازمان سنجش که در جلسه کنکور صورت گرفت رو هم بگن تحت تأثیر تبلیغات مؤسسات بوده و….
به طور کلی به عقیده‌ی من به عنوان کسی که گوشه‌ای از تلاش جمعی برای احقاق این حق رو به عهده داشته، در مقطع فعلی نامه نوشتن به کمیسیون آموزش ممکنه کار رو سخت‌تر کنه.
ممنون میشم اگر به این نامه پاسخ بدین و نظرتون رو در مورد این موضوعی که مطرح کردم بیان کنین.

پاسخ مدیر مسئول:
درود بر شما دوست گرامی، خردمند و هوشیار
در این ماجرا با یک شخص طرف نیستیم. جناب دکتر زاهدی یا هر شخص دیگری، بنا به مسئولیتی که دارد باید در جریان امور قرار بگیرد و در صورت عمل نکردن به وظایف قانونی خود مورد سؤال واقع شود. قانوناً هر ایرانی حق دارد که از نمایندگان کشورش در جهت جلوگیری از تباه شدن حق مردم و کمک به گسترش عدالت و قانون‌مداری کمک بخواهد و نمایندگان مردم هم وظیفه دارند که به خواسته‌ی به حق آنان توجه نشان دهند. ما همین مسیر را پیش گرفته‌ایم و تا پایان ادامه خواهیم داد. به همراهی شما فرهیختگان جوان کشور بسیار پشت‌گرمیم.
خدا پشت و پناهتان!

(۲۷مهر۹۵) آخرین اظهارات رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در مورد کنکور، امتحانات نهایی، ارزشیابی تحصیلی

یگان خبر نشر دریافت: به گزارش ایسنا عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت:
سازمان سنجش از مخالفان حذف کنکور است
سازمان سنجش برای حذف کنکور تشکیل شده است؛ در دهه ۴۰ دانشگاه‌ها از طریق کنکور دانشجو می‌گرفتند و در اواخر این دهه و اوایل دهه ۵۰ می‌خواستند کنکور را حذف کنند و پذیرش دانشجویان در دانشگاه بر مبنای نمره انجام شود، اما با افزایش جمعیت و افزایش تعداد متقاضیان ورود به دانشگاه سازمان سنجش که برای حذف کنکور تشکیل شده بود در راستای محکم کردن بنیان کنکور به کار گرفته شد.
در حال حاضر هم سازمان سنجش از مخالفان سرسخت حذف کنکور است که البته استدلال مسئولان این سازمان از جهاتی درست است. در حال حاضر در رشته محل‌های زیرگروه‌های ریاضی، فنی و حرفه‌ای، علوم انسانی و هنر می‌توانیم کنکور را حذف کنیم و مبنای پذیرش دانشجو براساس نمرات مدارس باشد، اما در رشته‌هایی که متقاضی زیادی دارند نظیر دندانپزشکی، پزشکی و … این امکان فراهم نیست.
با توجه به برنامه توسعه متوازن رشته‌ها، در حال حاضر فشار خانواده‌ها برای رفتن به رشته تجربی بسیار زیاد است و آینده‌ی رشته‌ی مهندسی در ایران در خطر است. هنگامی که من دانش‌آموز بودم گرایش به رشته مهندسی وجود داشت و این موضوع توان مهندسی زیادی ایجاد کرد و موجب شد در سال ۷۰ از توان مهندسی بالایی برخوردار شویم سپس به دلیل مشکلات پیش آمده در حوزه صنعت و مسائل دیگر توجهات به سمت رشته تجربی رفت.
اگر بتوانیم توسعه متوازن رشته‌ها را به خوبی انجام دهیم می‌توانیم امیدوار باشیم که به سمت حذف کنکور حرکت کنیم، در سال جاری تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۳۰ درصد بوده و برای سال آینده هنوز تصمیمی گرفته نشده است؛ در بسیاری مواقع نمره ۲۰ دانش‌آموزان نتوانسته تاثیر مثبت داشته باشد زیرا تعداد نمرات ۲۰ زیاد بوده و تمایز میان دانش‌آموزان ایجاد نکرده است، در حال حاضر با چنین چالشی در کنکور مواجه‌ایم، قانون سنجش و پذیرش دانشجو می‌گوید سالانه سهم سوابق تحصیلی باید افزایش پیدا کند.
در سال گذشته در درس فیزیک چندین هزار نمره ۲۰ داشتیم و در حالی که یک نفر هم فیزیک را در کنکور صد درصد نزده بود این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که کار ما با کنکور متفاوت است، کنکور برای تفکیک دانش‌آموزان و تمایز ایجاد کردن میان دانش‌آموزان ایجاد شده است، هدف نهایی ما این است که نمره‌ی مدرسه ملاک رفتن به دانشگاه باشد و جریان کنکور از این طریق حل و فصل شود.
عدم تطابق و هماهنگی کیفی ارزشیابی معلمان در طول سال با امتحانات نهایی
کارگروه‌های سه گانه‌ای تشکیل شده و مباحث سنجش را در آن‌ها بحث خواهیم کرد. بخشی از کار ما مربوط به استانداردسازی طراحی سوال و اجرای ارزشیابی استاندارد است، معلمان ما با کیفیت ارزشیابی و کیفیت طراحی سوال آشنا نیستند و نیاز به تمرکز در این حوزه داریم؛ باید معلمان با حوزه ارزشیابی به خوبی آشنا شوند.
از مسائلی که به ویژه در سال‌های اخیر به اعتراضات دانش‌آموزان را در امتحانات نهایی دامن زده این است که آزمون‌های معلمان در طول سال تحصیلی نسبتی با آزمون نسبتاً استاندارد امتحانات نهایی ندارد یا معلم در طول سال تحصیلی در ارزشیابی تکوینی به‌خوبی عمل نمی‌کند یا به تنوع و تعدّد از دانش‌آموزان امتحان نگرفته‌ است و دانش‌آموزان هنگامی که به امتحان نهایی می‌رسند به مشکل بر می‌خورند.
در سال‌های اخیر سوالات امتحانات نهایی را از نظر دشواری ارزیابی کرده‌ایم و آن‌ها دشوار نبوده‌اند در حالی که معلمان به دانش‌آموزان می‌گویند سوالات دشوار بوده و کارِ نکرده‌ی خود را پوشش می‌دهند، البته عوامل دیگری از جمله تاثیر نمرات امتحانی نهایی در کنکور، کم‌کاری دانش‌آموزان و … در اعتراضات دانش‌آموزان به امتحانات نهایی دخیل است.
واقعیت این است که معلمان به خوبی سوال طرح نمی‌کنند، هنگامی که به رتبه‌بندی استان‌ها از نظر امتحانات نهایی نگاه می‌کنیم استان‌های صدر جدول به این دلیل موفق هستند که نمرات ارزشیابی تکوینی معلمان، واقعی‌تر است و فاصله کمی بین نمره برگه امتحان نهایی دانش‌آموز با نمره تکوینی او وجود دارد، اختلاف نمرات تکوینی و امتحانات نهایی نشان می‌دهد ارزیابی تکوینی در طول سال تحصیلی وجود نداشته است.
بنابراین باید روی این مساله تمرکز کنیم که کیفیت‌بخشی به آموزش و پرورش با ارتقای کیفیت طراحی سوال و کیفیت ارزشیابی توسط معلمان و تمام عوامل آموزش و پرورش انجام خواهد شد.
لزوم ارزشیابی جامع در پایان مقاطع تحصیلی
در سند تحول بنیادین به روشنی به موضوع پیشرفت تحصیلی و سنجش اشاره شده است؛ در این سند آمده در دوره‌های تحصیلی، ارزشیابی فرآیندمحور و در مقاطع دوره‌ها ارزشیابی نتیجه‌محور ملاک عمل است، براساس سند تحول بنیادین ارزشیابی در مقاطع دوره‌ها باید نتیجه‌محور باشد به این معنا که ارزیابی جامعی داشته باشیم که مشخص کند دانش‌آموز چگونه دوره تحصیلی را سپری کرده است.
نیاز به ارزشیابی جامع در پایه‌های ششم، نهم و دوازدهم داریم، در حال حاضر ارزیابی جامع در سوم متوسطه تحت عنوان امتحانات نهایی انجام می‌شود و از گذشته نیز بوده است همچنین به تناوب در پایه‌های نهم، پنجم ابتدایی و سوم راهنمایی هم امتحانات هماهنگ استانی داشته‌ایم.
با توجه به برگزاری این آزمون‌ها سند تحول بنیادین راهی مجرب برای ما پیش‌بینی کرده که از گذشته نیز آن را انجام می‌داده‌ایم، باید نظام آموزش و پرورش را تقویت کنیم تا در راستای تجارب گذشته اقدامات خود را به خوبی انجام دهد.
مبنای سند تحول بنیادین تحقق شایستگی‌هاست. در طول دوران تحصیلی معلمان را باید طوری تربیت کنیم که فرآیندها را به خوبی ارزشیابی کنند، آنان می‌توانند در ارزشیابی خود از ابزارهای مختلف استفاده کنند؛ چندین سال است که در مقطع ابتدایی ارزشیابی توصیفی داریم و تصور می‌شود که معلم نباید امتحان بگیرد در حالی که در ارزشیابی توصیفی هم معلم می‌تواند از تمام ابزارهای ارزشیابی استفاده کند و نهایتا تحلیلی از عملکرد دانش‌آموز داشته باشد.
ارزیابی در حقیقت گویا کردن نمره ثابت است به طور مثال وقتی دانش‌آموزان نمره یکسان دریافت می‌کنند نمی‌توانیم بگوییم همه آنان مانند هم هستند در حالی که نمره این را می‌گوید.
باید مبنای پذیرش دانش‌آموزان در مدارس نمونه، استعدادهای درخشان و … نتایجی باشد که در مدرسه حاصل شده است و برای این موضوع آزمون‌های دیگری برگزار نکنیم همچنین مبنای پژوهش دانشجو در دانشگاه نیز باید نتایجی باشد که در پایان ارزشیابی جامع دانش‌آموزان می‌گیرند.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش: «شورای سنجش و پذیرش دانشجو» تعیین کننده میزان تأثیر نمرات دانش‌آموزان در کنکور سال آینده

یگان خبر نشر دریافت: به گزارش فارس: عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت:  «شورای سنجش و پذیرش دانشجو» تعیین کننده میزان تأثیر نمرات دانش‌آموزان در کنکور سال آینده است.  تأثیر نمرات امتحانات دوره‌ی دبیرستان در کنکور سال جاری ۳۰ درصد بوده است، که ۲۵ درصد آن مربوط به نمرات پایه سوم دبیرستان و ۵ درصد نیز مربوط به پیش‌دانشگاهی است.

درخصوص تأثیر نمرات و سوابق تحصیلی در آزمون سراسری دانشگاه در سال آینده، باید شورای سنجش و پذیرش دانشجو که بین وزارت علوم و آموزش و پرورش مشترک است، تصمیم‌گیری کند.

.

 سرانجام دکتر خدایی حقایق تأثیر معدل را بیان کرد!

(در ویدئوی زیر ببینید و توضیحات بعدی ما را بخوانید)
https://daryaftpub.com/wp-content/uploads/2016/09/dr-khodayi-mehr-95.mp4

نشر دریافت: 
دوستان! وقتی  ۲۷۰۰۰  نفر معدل بالای نوزده دارند آن هم فقط در رشته‌ی تجربی و حدود هفتصد نفر در این رشته معدل ۲۰ به سازمان سنجش ارائه کرده‌اند، هر تأثیری که معدل داشته باشد به ضرر دانش‌آموزان درس‌خوان و نخبه است که در کنکور رتبه‌های برتر را نصیب خود کرده‌اند. این طرح از پایه و اساس کارشناسی نشده و ناعادلانه بوده و هست. کسی که رتبه‌اش پانصد بود و معدل بیست هم داشت، معدلش در کنکور امسال بی‌تأثیر ماند زیرا اگر می‌خواست تأثیر بگذارد رتبه‌اش را به سمت هفتصد متمایل می‌کرد یعنی رتبه‌اش بدتر می‌شد نه بهتر. (چون تعداد نمره‌های ۲۰ از تعداد رتبه‌های ۵۰۰ و زیر ۵۰۰بیشتر است و میانگین تراز این دو با هم، رتبه را بدتر می‌کند، نه بهتر!!!) تازه این درمورد معدل بیست است. اگر معدلش نوزده و نیم بود که رتبه‌ی‌۵۰۰اش تبدیل به بالای ۱۰۰۰ می‌شد!!!
این نتیجه‌ی ماه‌ها تلاش ما و شما بود که چنین فاجعه‌ای برای داوطلبان کنکور ۹۵ رقم نخورد. مراقب داوطلبان کنکور ۹۶ باشیم.

اگر بعد از این همه توضیح، هنوز متوجه تأثیر بد معدل (حتی برای معدل ۱۹ و ۲۰ نشده‌اید) و طرافدار آنید مقاله‌ی زیر را با دقت بخوانید:

مقاله‌ی آقای یونس حمه صادقی 

بررسی موشکافانه تأثیر معدل امتحان نهایی بر نتیجه کنکور

کلیک نمایید!

.

(مهر۹۵) اثرات تأثیر قطعی معدل (سوابق تحصیلی) – مهندس یونس حمه‌صادقی

به نام ایزد یکتا

تا حالا پیش خودتان فکر کرده بودید که نمره‌ی تراز کنکور سراسری که بازه‌ای حداکثر ۱۵هزار عددی است چگونه رتبه‌ی جمعیت ۵۰۰هزار نفری گروه علوم تجربی را رتبه‌بندی می‌کند؟ آیا می‌دانید هر سؤال از دروس مختلف چه مقدار بر نمره‌ی تراز شما اضافه می‌کند؟ آیا تا‌کنون به تفاوت تراز رتبه‌ها در بازه‌های مختلف دقت کرده‌اید و در این زمینه اطلاعاتی دارید؟ آیا می‌دانید سوابق تحصیلیتان در چه بازه‌هایی رتبه‌ی شما را بهبود می‌بخشد و در چه بازه‌هایی شما را به انتهای صف رتبه‌بندی می‌فرستد؟ هرچند وظیفه‌ی یک داوطلب کوشای کنکور شاید اطلاع از این موارد نباشد امّا اطلاعات نادرستی که برخی مشاورنماها در این باره در اختیارتان قرار می‌دهند گاهی شما را از مسیر درست منحرف می‌کند. مثلاً در رابطه با انتخاب استراتژی مطالعه می‌گویند ۱۰ درصد در زیست‌شناسی با کسب ۵درصد در تمامی دروس دیگر برابری می‌کند. پس اگر زیستتان خوب است نگران نباشید. یا این جمله که می‌گویند رشته‌ی تجربی یعنی زیست و شیمی. پس اگر مجموع ریاضی و فیزکتان مثلاً  به فلان درصد برسد کافی است. غافل از آنکه در این سال‌ها هر یک سوال ریاضی و فیزیک نمره‌ی تراز بیشتری را نسبت به هر یک سؤال زیست‌شناسی کسب کرده است!!!. برخی از مشاورنماها که فقط به فکر جیب مبارک‌اند و برخی از عزیزان هم واقعاً به اصول ترازبندی دروس در کنکور سراسری آگاه نیستند و تنها این را شنیده‌اند که نمره‌ی تراز کنکور سراسری با استفاده از فرمول‌های پیچیده‌ی خاصی محاسبه می‌شود. دانش این عزیزان در حد دانستن داشتن ضریب۱۲ زیست و ضریب ۴ در ادبیات است. و اندک است تعداد دلسوزانی که با وجدان و شرافت کاری در این زمینه تحقیق کرده و اطلاعات صحیحی در اختیار داوطلبان قرار می‌دهند. بحث فرمول‌ها و روش‌های فوق حرفه‌ای و محرمانه برخی‌ها نیز بماند چرا که با نوابغ این مملکت کسب افتخار آسان‌تر از آن است که نیازی به روش‌ها و ایده‌های محرمانه باشد (به وقتش در این رابطه باهم سخن خواهیم گفت!).  در رابطه با بحث تأثیر سوابق تحصیلی نیز برخی‌ها روان معصوم داوطلبان کنکوری را با جملات خالی از پشتوانه علمی و به اصطلاح انگیزشی خود، به بازی گرفته‌اند. در این روزها کم نیستند آقایان دکتری که ادعا می‌کنند با وجود اعمال سوابق تحصیلی به صورت قطعی در سال ۹۳ و ۹۴، معدل‌های ۱۰ و ۱۱ را روانه دندان‌پزشکی و پزشکی دانشگاه تهران کرده‌اند. دوستان خوب و همراهان ارزشمندم؛ لطفاً اجازه ندهید برخی‌ها به شعورتان توهین کنند!!!

این سؤال مطرح است که اعمال سوابق تحصیلی به صورت قطعی (و نه مثبت) به نفع  و ضرر چه کسانی خواهد بود؟

 با توجه به اینکه پاسخ به این سؤال نیازمند آگاهی از برخی مباحث است خواهشمندم حتماً مقاله‌ی بررسی موشکافانه تأثیر سوابق تحصیلی بر نتیجه‌ی آزمون کنکور سراسری را در  لینک روبرو مطالعه کنید (https://daryaftpub.com/tasir-moaddel-sadeghi/).

در مقاله‌ی مورد اشاره با ارائه دلایلی مستند به این نتایج می‌رسیم:

ساز و کار و روابط ریاضی و آماری حاکم بر اعمال تأثیر سوابق تحصیلی به صورت قطعی باعث می‌شود که:

  • دواطلبان دارای معدل کمتر از ۱۹ هیچ شانسی برای قبولی در رشته‌های پر‌طرفدار نداشته باشند ( و یا بسیار دشوار خواهد بود؛ مثلا اگر دواطلبی با معدل ۱۶ در صورت عدم تأثیر سوابق تحصیلی رتبه ۱۰۰۰ منطقه۲ را کسب کند با اعمال تأثیر سوابق تحصیلی به صورت قطعی رتبه‌ای در حدود ۳۰۰۰-۴۰۰۰ کسب خواهد کرد.).
  • دواطلبان دارای معدل‌های ۱۹ به بالا در مقایسه با داوطلبانی که سوابق تحصیلی برای آن‌ها اعمال نمی‌شود(به دلیل نوع دیپلم یا سال اخذ دیپلم) در کسب رتبه‌های خوب جهت قبولی در رشته‌های پر طرفدار متضرر خواهند شد. نتایج عجیب و ناکامی بسیاری از داوطلبان کنکور۹۳ (با وجود کسب درصدهای عالی در کنکور) آفتی دیگر را برای جامعه‌ی آموزش و پرورشمان ببار آورد و آن هم اقدام به اخذ مدرک دیپلم‌ مجدد در رشته‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای بود( بحث در رابطه با شرایط و ضوابط این مورد و اثرات سوء آن خارج از حوصله بحث کنونی است).

اگر بخواهیم به سأال مورد بحثمان پاسخ دهیم می‌توان گفت که اعمال سوابق تحصیلی به صورت قطعی فقط و فقط به نفع دارندگان معدل ۲۰ است و سایر داوطلبان به میزان کاهش معدلشان متحمل ضررهایی با عمق متفاوت خواهند شد. مشکل این نفع و ضرر بردن در مقیاس و شدت آنهاست. به عنوان مثال در صورت تأثیر قطعی سوابق تحصیلی داوطلبی با درصدهایی در حد رتبه ۳۰۰۰ منطقه۲ در صورت داشتن معدل۲۰ رتیه ای در حدود ۱۵۰۰ خواهد داشت. اما داوطلبی با درصدهایی در حد رتبه ۱۵۰۰ منطقه۲ در صورت داشتن معدل ۱۸ رتبه‌ای در حدود ۳۰۰۰ کسب می‌کند.

لازم به ذکر است که در صورت اعمال تاثیر سوابق تحصیلی به صورت مثبت دارندگان معدل بالاتر از ۱۹ در یک رقابت عادلانه با سایران متحمل چنین ضرری نخواهند شد و از تأثیر مثبت سوابق تحصیلی خود بسته به بازه‌ی رتبه‌ی کسب شده در کنکور بهره‌مند خواهند شد.

.

(شهریور۹۵) رییس سازمان سنجش آموزش و پرورش: کنکور حذف نمی‌شود/ برگزاری آزمون داخلی در دانشگاه‌ها
یگان خبر نشر دریافت: رییس سازمان سنجش وزارت آموزش و پرورش درباره چرایی عدم حذف کنکور در سال های آتی توضیح داد و گفت: در هر صورت حداکثر ۱۵ درصد رشته محل‌های دانشگاهی در سیطره کنکور باقی خواهد ماند.
به گزارش نامه نیوز، عبدالرسول عمادی (رییس سازمان سنجش وزارت آموزش و پرورش و عضو شورای سنجش و پذیرش دانشجو)،، درباره انتقادهایی که بار دیگر نسبت به کنکور و لزوم حذف آن مطرح می‌شود، گفت: قطعاً آگاه هستید که بسیاری از رشته محل‌های دانشگاهی از کنکور، آزاد شده‌اند؛ مثل دانشگاه آزاد، پیام نور، دانشگاه‌های غیرانتفاعی و حتی بعضی از رشته‌های دانشگاه‌های دولتی بویژه در نوبت دوم خود از کنکور آزاد هستند. این به این معناست که داوطلبان می‌توانند؛ کارنامه‌شان را ارائه دهند، خود دانشگاه یا سازمان سنجش بررسی و سپس اعلام می‌کند؛ این افراد وارد دانشگاه شوند و تحصیل کنند، اما مسئله جایابی پیش می‌آید که می‌بینید؛ برای یک صندلی دانشگاه، ۳۰ یا ۴۰ نفر متقاضی با هم رقابت می‌کنند.
وی در ادامه به ذکر مثالی پرداخت و افزود: به طور مثال بعضی از رشته محل‌های دانشگاهی در رشته‌های خاص در دانشگاه‌های خاص حتی ممکن است؛ برای یک صندلی‌اش ۱۰۰ نفر رقابت کنند، این ۱۰۰ نفر که از قضا ۱۰۰ نفر داوطلب زبده هم هستند؛ کارنامه تحصیلی‌شان هم که بررسی می‌شود، عمدتاً در دروس امتحانی نمره ۲۰ گرفته‌اند، پس می‌بینید؛ این افراد رقابت‌شان در نمرات امتحانی آنقدر بوده که همگی توانسته‌اند، بهترین نمره را کسب کنند.

رییس سازمان سنجش وزارت آموزش و پرورش با طرح این پرسش که وقتی۱۰۰ نفر با بهترین نمره وجود داشته باشند، حالا باید چه کار کرد؟ افزود: مسلما نمی‌توانیم؛ کنکور را برای این افراد حذف کنیم، یعنی باید آزمونی غیر از امتحانات نهایی برگزار شود؛ یک آزمون غربالگری که بتواند خیلی ظریف، این نفرات را از هم تفکیک و متمایز کند و اینجاست که برای این رشته‌ها ناگزیر به برگزاری کنکور هستیم.

عمادی افزود: باید توجه داشت پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی تنها یکی از روش‌هایی است که قانون سنجش و پذیرش دانشجو مقرر کرده است که بر اساس آن در رشته هایی که ظرفیت، تقریباً متناسب با تعداد متقاضیان است، نیاز به کنکور نیست.

وی با تاکید بر اینکه حتی اگر کنکور سراسری هم حذف شود، خود دانشگاهها باید یک فیلتری بگذارند، افزود: به طور مثال باید یک آزمون داخلی و البته سخت‌تر را تدارک ببیند، چرا که امتحاناتِ مدارس از آنجا که طبق یک محتوای معینی صورت می‌گیرد، تا حدی می‌تواند سخت باشد؛ یعنی اگر دانش‌آموزان همه بروند و کتابهای درسی را خوب بخوانند، احتمال اینکه همه آنها نمرات خوبی بگیرند، زیاد است؛ به این دلیل که ما نمی‌خواهیم؛ بین آنها رقابت ایجاد کنیم، بلکه می‌خواهیم آنها یک محتوای معینی را یاد گرفته باشند.

عمادی خاطرنشان کرد: در بعضی رشته محل‌های دانشگاهی متقاضی همیشه زیاد است و از آنجا که ظرفیت هم از یک حدی فراتر نمی‌رود، ناگزیر باید یک آزمون دومی غیر از سوابق تحصیلی ملاک انتخاب و گزینش باشد و آن آزمون و معیار چیزی است که به آن می گوییم صنعت کنکور.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: کنکور کار فراگیری است که همه با یک استرس سنگین در آن شرکت می‌کنند و در این بین اگر زمینه‌ای فراهم شود که این استرس سنگین برداشته بشود، بهتر است، یا اینکه به دانشگاه‌ها گفته شود؛ مثل قدیم خودشان برای پذیرش دانشجو کنکور بگیرند. در هر حال، کنکور تبعات بسیار سخت و سنگینی بر فضای روانی و اجتماعی داوطلبان دارد، البته بسیاری از رشته‌های دانشگاهی هم وجود دارد که نیازی به کنکور ندارد، در حال حاضر خیلی رشته‌های خالی در دانشگاه‌ها وجود دارد که متقاضی می‌تواند به گزینش برود و بعد هم پذیرش شود.

عمادی با اعلام اینکه برای بعضی رشته محل‌های دانشگاهیِ پرطرفدار مثل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی یا بعضی رشته‌ها در یک سری دانشگاههای خاص متقاضیان بسیاری دارند، بیان کرد: به غیر از سوابق تحصیلی به چیز دیگری نیز برای تفکیک و تمایز و انتخاب نفرات نیاز داریم؛ بطور مثال همیشه برای رشته‌های مهندسی در دانشگاه صنعتی شریف متقاضی زیاد است، بنابراین دانشگاه شریف نمی‌تواند؛ بگوید من کنکور را حذف می‌کنم و شما با مدرک تحصیلی و کارنامه و نمرات دبیرستان بیایید و وارد شوید؛ در آن صورت کلی دانش‌آموخته متقاضی از سراسر کشور می‌آیند که همه هم نمراتشان ۲۰ است. پس باید یک فیلتری برای متمایز کردن این افراد باشد.

وی در واکنش به اینکه کنکور سراسری پرهزینه و استرس‌زا است؛ لذا باید برچیده شود، گفت: این کنکور بر اساس قانون برداشته نمی‌شود؛ چرا که قانون سنجش وپذیرش دانشجو صراحتاً بیان می‌کند که به ۳ شیوه می‌توان دانشجو گرفت؛ یکی بر اساس بررسی سوابق تحصیلی، دومی سوابق تحصیلی به علاوه آزمون عمومیِ کنکور و سومی هم سوابق تحصیلی به علاوه آزمون عمومی به علاوه آزمون تخصصی. یعنی همین شکلی که الان وجود دارد. این ۳ روشی که در قانون سنجش و پذیرش است در واقع کنکور را به رسمیت شناخته است و بر مبنای آنها حداکثر برای ۱۵ درصد رشته محل‌های دانشگاهی باید کنکور برگزار شود،. مگر اینکه بعدها در این قانون تبصره‌ای بیاید یا تغییر کند تا کنکور سراسری برداشته شده و برگزاری آزمون به خود دانشگاه‌ها سپرده شود

عمادی تاکید کرد: در مجموع آنچه می‌توانیم از منظر قانون بگوییم؛ این است که در هر صورت حداکثر ۱۵ درصد رشته محل‌های دانشگاهی در سیطره کنکور باقی خواهد ماند.

(شهریور ۹۵) رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش: رقابت برای کرسی‌های دانشگاه‌های مهم باید به طیف پرانرژی و تیزهوش محدود شود.
یگان خبر نشر دریافت: به گزارش ایسنا، عبدالرسول عمادی گفت: یکی دیگر از مشکلات ما تعدد مراجع قانونگذاری است. الآن در آموزش و پرورش سه مرجع قانونگذاری وجود دارد؛ مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی آموزش و پرورش. حال انکه قانون را باید کم، کوتاه، آسان یاب و قابل اجرا کنیم ؛ بنابراین ما مشکلاتی در قانونگذاری و قانونگرایی داریم که باید روی آن کار کنید. دغدغه‌ی کنکور به عنوان یک معضل بزرگ و از دغدغه‌های اصلی در ایران است. امروز قرار است ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه از ظرفیت کنکور آزاد شود و این کار به زودی عملی خواهد شد. رقابت برای کرسی های دانشگاه های مهم باید به یک طیف پر انرژی و تیزهوش محدود شود و بقیه در سایر دانشگاه ها ثبت نام کنند و درس بخوانند.

.

(شهریور ۹۵) بخشی از مقاله‌ی «در کنکور تجربی ۹۵ چه گذشت» – مهندس جلال سلیمی

به نام خدا

چرا بعد از اعلام نتایج کنکور این همه بهت و حیرت در بین داوطلبان تجربی امسال دیده شد؟


از طرفی بی‌اثرماندن معدل‌های در حدّ ۲۰ امتحان‌های نهایی سوم دبیرستان در قبولی رشته‌های دکتری دوره‌های روزانه هم باعث تعجّب والدین و دانش‌آموزان بود، چرا که همه تصوّر می‌کردند معدل ۱۹.۹۰ یا ۲۰ بسیار کم‌یاب و نایاب است و همین موضوع را مدرک مهمی بر توانایی و استعداد عجیب فرزندشان تصوّر می‌کردند در حالی‌که آمارها نشان می دهد معدل های بالای ۱۹.۵ در کشور بسیار زیاد است و اتّفاقاً عدم موفّقیت همین داوطلبان در کنکور تجربی است که باعث می‌شود نگرانی و دلهره‌ی دانش‌آموزان و خانواده‌ها بیشتر شود.
مهم‌ترین دلیل این موضوع هم فاصله‌ی علمی بسیار زیاد بین پرسش‌های کنکور و امتحان‌های نهایی دبیرستان است که گاهی این تفاوت شبیه تفاوت مسابقه‌های ورزشی استانی با المپیک است که قیاس مع‌الفارق است!
در آخر هم برای برخی داوطلبان سؤال است که چه‌طور هم‌کلاسی‌های او توانسته‌اند ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ رتبه از آن‌ها بهتر شوند؟ مگر چقدر به لحاظ علمی قوی‌تر بوده‌اند؟ غافل از اینکه فشردگی فوق‌العاده جمعیت تجربی باعث شده بود امسال در یک فاصله حدود ۱۰۰۰۰ نمره کل(نمره تراز) نیم میلیون نفر به صف شوند؛ یعنی با هر ۱ نمره‌ی تراز در برخی بازه‌ها حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر رتبه تغییر کرده است.
برای اینکه درک بهتری از یک نمره‌ی تراز(که ۳۰ تا ۴۰ رتبه تغییر ایجاد کرده است) داشته باشید آن را معادل یک ریال در نظر بگیرید. یعنی درست‌زدنِ یک سؤال بیشتر در کنکور می‌تواند ۵۰ تا ۷۰ نمره تراز کل شما را ارتقا دهد. یعنی با یک سؤال کمتر داوطلب از همکلاسی خود گاهی به اندازه ۳۰۰ رتبه عقب افتاده است(البتّه به محدوده‌ی رتبه‌ی فرد هم مرتبط است). همین عامل سبب ایجاد فاصله‌های کیلومتری داوطلبان با هم در رتبه شده است در حالی که اختلاف علمیِ معنا‌داری وجود ندارد!
چه بسیارند دانش‌آموزانی با معدل خوب که کمی ساده‌انگارانه فکر می‌کردند به‌راحتی در رشته‌ی پزشکی قبول خواهند شد ولی با اعلام رتبه‌ها ناخواسته مجبور شدند دوباره این مسیر پُر‌تردّد را طی کنند و در کنکور ۹۶ شرکت نمایند؛ چرا که داوطلبان و دانش‌آموزان جدّی در تمام کشور با نهایت جدّیت و پشت‌کار و به‌صورت تمام‌وقت و با هر آنچه مؤثر است کلّ روزهای سال را در تکاپو بودند؛ در‌حالی‌که خیل بزرگی از دانش‌آموزان و داوطلبان با تصوّرات مثبت و مبهم خیـــــال می‌پروراندند و به سابقه‌ی خوب مدرسه و … دل خوش کرده بودند.
خانواده هایی که تصوّر قبولی فرزندشان را در پزشکی تهران داشتند و در موعد انتخاب رشته متوجّه شدند احتمال قبولی در رشته‌های مطلوب را حتّی در شهرهای مرزی کشور هم ندارند، این جدّیت در بین کنکوری‌ها را بسیار دیر متوجّه شدند.

وقتی تعداد بیست‌ها بسیار زیاد باشد، غیر از معدل ۲۰ هر معدلی به ضررتان است حتی ۱۹/۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹

(۱۴شهریور۹۵) عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش:
تعیین میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۶ تا پایان شهریور / وضعیت نامطلوب نمرات مدارس غیردولتی

یگان خبر نشر دریافت: به گزارش ایسنا: رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه وضعیت نمرات مدارس غیردولتی در برخی مناطق خوب است، در عین حال گفت: اما معمولا در تمام مناطق کشور مدارس آخر جدول هم مدارس غیردولتی هستند و نتایج مطلوبی کسب نمی‌کنند.

نتایج امتحانات را در سه سال اخیر مورد بررسی قرار داده‌ایم و مشخص شد وضعیت مدارس غیردولتی مطلوب نیست. مدارس غیردولتی در برخی مناطق در بالای جدول میانگین نمرات هستند و وضعیت نمراتشان خوب است که البته تعدادشان اندک است. اما معمولا در تمام مناطق کشور مدارس آخر جدول هم مدارس غیردولتی هستند. به این معنا که در مقابل مدارس غیردولتی با کیفیت خوب، بسیاری مدارس غیردولتی ما نتایج مطلوبی کسب نمی‌کنند و از مدارس عادی هم پایین تر هستند که باید به آن توجه شود. درباره احتساب سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور سراسری ۹۶ ، میزان تاثیر نمرات دانش آموزان در کنکور سراسری سال ۹۵، برای سوم متوسطه ۲۵ درصد و برای پیش دانشگاهی ۵ درصد بود، در واقع شاهد تاثیر مثبت ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور بودیم. برای سال آینده هنوز تصمیم گیری نشده اما به احتمال زیاد باز هم تاثیر سوابق سال سوم و پیش دانشگاهی را خواهیم داشت. تصمیم گیری در این باره تا پایان شهریور ماه انجام و اعلام می‌شود.

.

majles001

ارتباط  بدون واسطه با مسئولان از طریق سایت ایرنا:

http://www.irna.ir/fa/page/222/

اطلاعات تماس اعضای شورای سنجش و پذیرش دانشجو

(در صورت وجود)
۱- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری (رئیس شورا)
دکتر محمد فرهادی

ارتباط از راه سایت دانشگاه: http://medicine.tums.ac.ir/default.aspx?p=3101&refresh=1

سایت وزارتخانه: http://www.msrt.ir/fa/pages/Home.aspx

سایت شخصی: http://www.hhashemi.com/

سایت وزارتخانه: http://behdasht.gov.ir/
اینستاگرام: dr.hasan.hashemi

۲- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
دکتر حسن قاضی زاده هاشمی
ارتباط از راه سایت دانشگاه: http://ui.ac.ir/default_.aspx?page_=contact&order=list&lang=1&sub=0&tempname=newmain&PageIdF=9&PageId=12897

سایت دانشگاه: http://ui.ac.ir/
تلفن اصفهان:
تلفن ریاست

۳۷۹۳۲۰۰۳ و ۳۷۹۳۲۰۰۴

تلفکس

۳۶۶۸۷۳۹۶

۳- رئیس دانشگاه اصفهان / یکی از دو نفر از رؤسای دانشگاه های دولتی به انتخاب دو وزارت
دکتر هوشنگ طالبی حبیب آبادی

تهران ، خیابان حافظ، شماره ۴۲۴ ، دانشگاه صنعتی امیر کبیر (پلی تکنیک تهران)، دانشکده مهندسی پلیمر

– ۱۵۸۷۵۴۴۱۳  صندوق پستی

کدپستی  ۱۵۹۱۶۳۴۳۱۱

۴- ؟؟؟ یکی از دو نفر از رؤسای دانشگاه های دولتی  (در دیدگاهها با ذکر منبع بگویید چه کسی است؟!)

۵- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی
دکتر حمید میرزاده

ایمیل:   mirzadeh@aut.ac.ir

ارتباط از راه سایت شخصی: http://91.98.103.90/secure/Dashboard.jspa

ارتباط از راه سایت دانشگاه: http://iau.ac.ir/fa/contactus

سایت شخصی:  http://hmirzadeh.com/

سایت دانشگاه: http://iau.ac.ir/

تلفن: ۴۴۸۶۱۷۹۹
۶- رئیس دانشگاه پیام نور
دکتر علی اصغر رستمی ابوسعیدی

سایت دانشگاه: http://www.pnu.ac.ir/Portal/Home/
شماره تلفن دفتر ریاست: ۰۲۱۲۳۳۲۲۳۳۳ / فاکس: ۲۲۴۴۰۰۴۳
۷- رئیس سازمان سنجش آموزش کشور (دبیر شورا)
دکتر ابراهیم خدایی

سازمان سنجش:

تلفن های مستقیم روابط عمومی- تهران : ۴۲۱۶۳ – (۰۲۱)

مرکز تلفن ساختمان تهران : ۳ الی ۸۸۹۲۳۹۵۰ – (۰۲۱)

تماس حضوری

واحد ارتباطات مردمی: تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان استاد نجات الهی (ویلا)، کوچه شهید امانی، واحد ارتباطات مردمی
ایمیل: khodaie@ut.ac.ir

سایت سازمان: http://sanjesh.org/

۸- یکی از دو نفر از نمایندگان کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری به عنوان ناظر
محمود صادقی

ارتباط از راه سایت: http://www.mahmoudsadeghi.com/?page_id=150

سایت: http://www.mahmoudsadeghi.com/
کانال: https://telegram.me/drmsadeqi
۰۹۱۲۲۱۸۵۸۷۸
اینستاگرام: sadeghima

۹- یکی از دو نفر از نمایندگان کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری به عنوان ناظر
سیدجواد ساداتی‌نژاد
استان اصفهان/ حوزه‌ی کاشان و آران بیدگل
نشانی دفتر:

? کاشان– خیابان ۲۲بهمن- کوچه توحید ۱۶- کدپستی: ۸۷۱۴۷۹۸۹۳۳

تلفن: ۵۵۴۵۲۰۰۴ — ۵۵۴۵۳۳۰۶

? نشانی دفتر شهرستان آران و بیدگل: خیابان جمهوری اسلامی- نبش بهار هفتم- تلفن :۵۴۷۲۸۲۳۸
سایت:  http://drsadatinejad.com

ارتباط در سایت: http://drsadatinejad.com/%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7/
کانال رسمی: https://telegram.me/drsadatisj

پیام در تلگرام: @Piamha

https://telegram.me/Piamha

سامانه پیامکی:

۵۰۰۰۲۰۱۶۰۰۸۴۳۳
اینستاگرام:  jsadatinejad

اطلاعات تماس اعضای کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی:

۱
احد
آزادیخواه
همدان
ملایر

کانال تلگرام https://telegram.me/azadikhah_1395
سایت: http://ahad-azadikhah.ir/
روزهای کاری دفتر: شنبه، دوشنبه، چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۴

آدرس دفتر: ملایر، خیابان همدان، نرسیده به فروشگاه فرهنگیان، مجتمع صالحین واحد ۴

تلفن دفتر ملایر: ۳۳۳۵۲۲۳۰

فکس دفتر ملایر: ۳۳۳۵۲۲۴۰
۲-
قاسم
احمدی لاشکی
مازندران
نوشهر، چالوس و کلاردشت
اینستاگرام :  ghasemahmadi.ir

۰۹۱۱۱۹۵۴۳۷۸

؟؟؟۰۹۱۱۱۹۵۴۳۸۸

سامانه پیامکی ۱۰۰۰۲۵۶۸

سایت http://ghasemahmadi.ir

ایمیل info@ghasemahmadi.ir

پیامگذاری در سایت:

http://ghasemahmadi.ir/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7.html
۰۱۱۵۲۲۱۱۶۸۲-۳

مازندران – چالوس – خیابان ۱۷ شهریور – جنب هتل کوروش – کوچه وصال

۳-
اسفندیار
اختیاری کسنویه یزد
اقلیت دینی
زرتشتیان

۰۹۱۳۱۵۱۵۳۰۷

تلفن: ۳۳۵۵۶۱۷۸ ۰۲۱ (۹۸+)

دور نگار: ۳۹۹۳۲۳۹۰ ۰۲۱ (۹۸+)

پیام نگار: ۰۹۳۵۵۴۶۶۴۱۵

ایمیل  eekhtiyari@yazd.ac.ir
سایت: http://www.eekhtiyari.ir/persian/index.php

– میدان بهارستان – مجلس شورای اسلامی – دفتر دیدار با نمایندگان – طبقه ششم
۴-
فریده
اولاد قباد
تهران
تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس

اینستاگرام:  oladghobad
کانال رسمی https://telegram.me/farideholadghobad

ارتباط با ادمین کانال :

https://telegram.me/shokouhmand

https://telegram.me/Maziar_Hasanpour
سایت:  http://www.oladghobad.com/

۵-
محمد
بیرانوندی
لرستان
خرم آباد و دوره

۰۹۱۶۳۶۷۴۴۹۴
کانال https://telegram.me/drbeiranvandi

سایت: http://mohamadbeiranvand.ir/

ارتباط از طریق سایت: http://samaneh.mohamadbeiranvand.ir/
۶-
کارن
خانلری
اقلیت دینی
مسیحیان ارمنی شمال ایران

۰۹۱۲۳۲۱۱۹۸۰

ایمیل: kar.khanlari@iauctb.ac.ir

۷-
محمد مهدی
زاهدی
کرمان
کرمان و راور

۰۹۱۲۸۱۰۳۸۰۶

۸-
سید جواد
ساداتی نژاد
اصفهان
کاشان و آران بیدگل
اینستاگرام: jsadatinejad

سامانه پیامکی: ۵۰۰۰۲۰۱۶۰۰۸۴۳۳
کانال رسمی: https://telegram.me/drsadatisj

پیام در تلگرام: https://telegram.me/Piamha

سایت:  http://drsadatinejad.com

ارتباط در سایت: http://drsadatinejad.com/%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7/
?نشانی دفتر:

? کاشان– خیابان ۲۲بهمن- کوچه توحید ۱۶- کدپستی: ۸۷۱۴۷۹۸۹۳۳

تلفن: ۵۵۴۵۲۰۰۴ — ۵۵۴۵۳۳۰۶

? نشانی دفتر شهرستان آران و بیدگل: خیابان جمهوری اسلامی- نبش بهار هفتم- تلفن :۵۴۷۲۸۲۳۸

۹-
فاطمه
سعیدی
تهران
تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس

اینستاگرام:  fatemehsaeidi_ir

۱۰- 
علیرضا
سلیمی (محلات)
مرکزی
محلات و دلیجان

اینستاگرام:  alirezasalimii

۰۹۱۸۸۶۶۳۴۶۰
کانال https://telegram.me/alirezasalimii
ارتباط از راه وبلاگ:  http://majlesnews.blog.ir/page/%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%86

وبلاگ: http://majlesnews.blog.ir/

۱۱-
محمود
صادقی
تهران
تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس
اینستاگرام:  sadeghima

۰۹۱۲۲۱۸۵۸۷۸
کانال: https://telegram.me/drmsadeqi
ارتباط از راه سایت: http://www.mahmoudsadeghi.com/?page_id=150

سایت: http://www.mahmoudsadeghi.com/
۱۲-
محمد رضا
عارف
تهران
تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس

اینستاگرام:  aref_ir

تلفن دفتر : ۶۶۵۷۴۸۸۳

صندوق پستی : ۱۴۳۶۹۹۵۱۱۶
کانال https://telegram.me/AREF_media
ایمیل: info@draref.ir

ارتباط از راه سایت: http://draref.ir/fa/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7

سایت: http://draref.ir/
آدرس ستاد مرکزی:

خیابان انقلاب خیابان جمال زاده شمالی خیابان نصرت غربی کوچه جزایری پلاک ۱

تلفن : ۶۶۵۷۴۸۸۳
۱۳
سید محمد باقر
عبادی
خراسان جنوبی
بیرجند، درمیان و خوسف

۰۹۱۵۵۶۲۰۷۱۹

۳۰۰۰۵۶۱۲۰۰۰۰۰۹ پیامک

کانال   https://telegram.me/mbebadi

ادمین  کانال  https://telegram.me/mbebadi_admin
ایمیل: info@MB-Ebadi.ir

ارتباط از راه سایت: http://mb-ebadi.ir/?page_id=212

سایت: http://mb-ebadi.ir/
۱۴-
اسداله
عباسی
گیلان
رودسر و املش

پیامک ۱۰۰۰۳۴۵۲

۰۹۱۲۲۱۸۵۸۲۳
کانال https://telegram.me/drabbasichannel
ارتباط از راه سایت: http://dr-abbasi.com/index.php/2016-03-10-11-02-57.html

سایت: http://dr-abbasi.com/
۱۵-
محمد جواد
فتحی
تهران
تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس

سایت: http://dr-fathi.ir/
ستاد ۱: تهران، خیابان ایران‌شهر جنوبی، جنب مسجد جلیلی، انتهای کوچه‌ی قره‌گوزلو

ستاد ۲: تهران، خیابان ولیعصر، پایین‌تر از میدان ونک، نبش کوچه‌ی فوزی (هفتم)، پلاک ۲۵۵۸

تلفن: ۸۸۸۸۳۷۸۴

۱۶-
فرهاد
فلاحتی
خراسان جنوبی
قائنات و زیرکوه
ارتباط از راه سایت: http://farhadfelahati.ir/?p=928

سایت: http://farhadfelahati.ir/

۱۷-
محمد
قمی
تهران
پاکدشت
اینستاگرام:  ghomi__mohammad

۰۹۱۲۱۱۷۰۱۳۸

۱۸-
داود
محمدی
تهران
تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس
اینستاگرام:  davood.mohammadi
کمیسیون آموزش
کانال  https://telegram.me/davoodmohammadi_ir
ارتباط از راه سایت:

http://davoodmohammadi.com/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87/

سایت: http://www.davoodmohammadi.net/
آدرس دفتر قزوین: قزوین خیابان شهدا( سپه) کوچه شهید باریک بین،جنب مسجد شیخ الاسلام ۰۲۸_۳۳۲۴۸۶۰۰_۳

۱۹-
سید حمایت
میرزاده
اردبیل
گرمی

 ۲۰-
محمود
نگهبان سلامی
خراسان رضوی
خواف و رشتخوار

۰۹۱۵۳۲۸۴۱۴۴
کانال https://telegram.me/mnegahban
ایمیل:info@m-negahban.ir

ارتباط از راه سایت: http://m-negahban.ir/?do=feedback

سایت: http://m-negahban.ir/
تلفن تماس وفاکس:۵۴۲۲۶۶۶۱-۰۵۱

آدرس:خواف-خیابان حافظ ابرو-جنب بانک رفاه کارگران-طبقه اول
.

اطلاعات تماس بقیه‌ی نمایندگان مجلس:

 

اطلاعات تماس نمایندگان مجلس دهم:

ردیف نام نام خانوادگی استان حوزه‌های انتخابیه اینستاگرام تلفن   و غیره
۱ احد آزادیخواه همدان ملایر    کمیسیون آموزش کانال تلگرام https://telegram.me/azadikhah_1395

سایت: http://ahad-azadikhah.ir/

 

روزهای کاری دفتر: شنبه، دوشنبه، چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۴

 

آدرس دفتر: ملایر، خیابان همدان، نرسیده به فروشگاه فرهنگیان، مجتمع صالحین واحد ۴

 

تلفن دفتر ملایر: ۳۳۳۵۲۲۳۰

 

فکس دفتر ملایر: ۳۳۳۵۲۲۴۰

 

۲ محمد آشوری تازیانی هرمزگان بندر عباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر    ۰۹۱۷۷۶۱۴۵۷۴      
۳ معصومه آقا پور علیشاهی آذربایجان شرقی شبستر          
۴ ژرژیک ابرامیان اقلیت دینی مسیحیان ارمنی جنوب ایران          
۵ علیرضا ابراهیمی (رامیان و آزاد شهر) گلستان رامیان و آزاد شهر          
۶ علی ابراهیمی (شازند) مرکزی شازند          
۷ سید محمد جواد ابطحی اصفهان خمینی شهر     کمیسیون آموزش      
۸ ابوالفضل ابوترابی اصفهان نجف آباد، تیران و کرون     info@abotoraby.ir    
۹ فریدون احمدی زنجان زنجان و طارم    ۰۹۱۲۶۰۷۴۵۸۶       
۱۰ قاسم احمدی لاشکی مازندران نوشهر، چالوس و کلاردشت  ghasemahmadi.ir 

کمیسیون آموزش

۰۹۱۱۱۹۵۴۳۷۸

؟؟؟۰۹۱۱۱۹۵۴۳۸۸

سامانه پیامکی ۱۰۰۰۲۵۶۸

 

سایت http://ghasemahmadi.ir

ایمیل info@ghasemahmadi.ir

پیامگذاری در سایت:

http://ghasemahmadi.ir/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7.html

 

۰۱۱۵۲۲۱۱۶۸۲-۳

مازندران – چالوس – خیابان ۱۷ شهریور – جنب هتل کوروش – کوچه وصال

۱۱ اسفندیار اختیاری کسنویه یزد اقلیت دینی زرتشتیان  

 کمیسیون آموزش

۰۹۱۳۱۵۱۵۳۰۷

تلفن: ۳۳۵۵۶۱۷۸ ۰۲۱ (۹۸+)

دور نگار: ۳۹۹۳۲۳۹۰ ۰۲۱ (۹۸+)

پیام نگار: ۰۹۳۵۵۴۶۶۴۱۵

 

ایمیل  eekhtiyari@yazd.ac.ir 
سایت: http://www.eekhtiyari.ir/persian/index.php

 

 

– میدان بهارستان – مجلس شورای اسلامی – دفتر دیدار با نمایندگان – طبقه ششم
۱۲ سید علی ادیانی مازندران قائمشهر، سواد کوه، جویبار، سیمرغ و سواد کوه شمالی          
۱۳ علی اردشیر لاریجانی قم قم

larijani_ir

ali_larijanii

 ۰۹۱۲۱۴۸۳۰۰۶      
۱۴ علی اسدی کرم کرمان شهر بابک          
۱۵ علی اسماعیلی (نور) مازندران نور و محمود آباد    ۰۹۱۱۱۲۱۵۶۸۲      
۱۶ داریوش اسمعیلی (سروستان) فارس سروستان، خرامه و کوار          
۱۷ ضیاء اله اعزازی ملکی آذربایجان شرقی بناب          
۱۸ محمد مهدی افتخاری گیلان فومن و شفت          
۱۹ سید حسین افضلی (اقلید) فارس اقلید          
۲۰ نظر افضلی (نهبندان) خراسان جنوبی نهبندان و سربیشه          
۲۱ علی اکبری (بجنورد) خراسان شمالی بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان    ۰۹۱۵۱۸۶۸۴۸۷      
۲۲ علی اکبری (شیراز) فارس شیراز    ۹۱۲۳۸۷۴۱۴۳      
۲۳ عزیز اکبریان البرز کرج، اشتهارد و فردیس          
۲۴ سکینه الماسی بوشهر کنگان، دیر، جم و عسلویه    ۰۹۱۲۲۲۷۳۶۴۰      
۲۵ قلی اله قلی زاده آذربایجان شرقی کلیبر، خدا آفرین و بخش هوراند          
۲۶ احمد امیر آبادی فراهانی قم قم amirabadifarahaniahmad

 ۰۹۱۲۲۵۱۵۵۲۱

۰۹۱۲۲۵۱۶۶۱۸

     
۲۷ محمد رضا امیر حسنخانی خراسان جنوبی فردوس، سرایان، طبس و بشرویه          
۲۸ حسین امیری خامکانی کرمان زرند و کوهبنان     h_amirik@yahoo.com    
۲۹ سلام امینی (ایلام) ایلام ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی و شیروان          
۳۰ سیده حمزه امینی (هشترود) آذربایجان شرقی هشترود و چاراویماق          
۳۱ محمد نعیم امینی فرد سیستان و بلوچستان ایرانشهر، سرباز، دلگان، بخشهای بنت، فنوج، آشار، لاشار و آهوران  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۲۴۳۵۷۹۹۳

     
۳۲ احمد انارکی محمدی کرمان رفسنجان و انار          
۳۳ رضا انصاری فارس داراب و زرین دشت    ۰۹۱۲۱۴۶۷۰۳۶      
۳۴ فریده اولاد قباد تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس

 

oladghobad

 

 کمیسیون آموزش

کانال رسمی ارتباط با ادمین کانال : @shokouhmand @Maziar_Hasanpour

https://telegram.me/farideholadghobad

سایت:  http://www.oladghobad.com/

 

 
۳۵ عبدالغفور ایران نژاد سیستان و بلوچستان چابهار، نیکشهر، کنارک و قصر قند          
۳۶ مهرداد بائوج لاهوتی گیلان لنگرود

 

mehrdadlahooti

 ۹۱۱۱۱۳۲۴۱۱۹      
۳۷ روح اله بابایی صالح قزوین بوئین زهرا و آوج    ۰۹۱۲۲۴۸۱۲۵۱۱      
۳۸ محمد رضا بادامچی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۳۹ سعید باستانی خراسان رضوی تربت حیدریه، مه ولات و زاوه    ۰۹۱۲۱۰۵۵۱۸۲      
۴۰ یوناتن بت کلیا اقلیت دینی مسیحیان آشوری و کلدانی          
۴۱ علی بختیار اصفهان گلپایگان و خوانسار          
۴۲ علی ورز بختیاری یزد بافت، رابر و ارزوئیه          
۴۳ صدیف بدری اردبیل اردبیل، نمین، نیر و سرعین          
۴۴ شهروز برزگر کلشانی آذربایجان غربی سلماس          
۴۵ علاء الدین بروجردی لرستان بروجرد    ۰۹۱۲۱۳۶۰۲۱۸      
۴۶ محمد مهدی برومندی فارس مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان    ۰۹۱۷۱۲۸۶۸۴۲      
۴۷ حمید بنائی خراسان رضوی گناباد و بجستان          
۴۸ بهروز بنیادی خراسان رضوی کاشمر، خلیل آباد و بردسکن  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۵۵۳۱۵۷۵۵

     
۴۹ سید هادی بهادری آذربایجان غربی ارومیه          
۵۰ حسن بهرام نیا همدان نهاوند    ۰۹۱۸۱۱۱۴۱۹۲      
۵۱ محمود بهمنی البرز ساوجبلاغ، نظر آباد و طالقان          
۵۲ شهاب الدین بی مقدار آذربایجان شرقی تبریز، آذر شهر و اسکو          
۵۳ محمد بیرانوندی لرستان خرم آباد و دوره  

کمیسیون آموزش

 ۰۹۱۶۳۶۷۴۴۹۴

کانال https://telegram.me/drbeiranvandi

 

سایت: http://mohamadbeiranvand.ir/

ارتباط از طریق سایت: http://samaneh.mohamadbeiranvand.ir/

 

 
۵۴ احمد بیگدلی زنجان خدابنده    ۰۹۱۲۵۰۴۶۴۰۴      
۵۵ محسن بیگلری کردستان سقز و بانه     info@biglari53.ir    
۵۶ عباس پاپی زاده بالنگان خوزستان دزفول abbas.dez        
۵۷ بهرام پارسایی فارس شیراز    ۰۹۱۷۱۱۳۵۴۰۴      
۵۸ مسعود پزشکیان آذربایجان شرقی تبریز، آذر شهر و اسکو drpezeshkian.ir

 ۰۹۱۴۴۰۵۱۷۸۶

۰۹۱۴۴۰۵۱۷۸۹

؟؟؟

     
۵۹ نصراله پژمانفر خراسان رضوی مشهد و کلات pejmanfar.ir        
۶۰ محمد رضا پور ابراهیمی داروانی کرمان کرمان و راور    ۰۹۱۲۴۹۰۶۷۹۵      
۶۱ عباسعلی پور بافرانی اصفهان نایین، خور و بیابانک  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۳۸۰۳۱۵۶۸

     
۶۲ شکور پور حسین شقلان اردبیل پارس آباد و بیله سوار          
۶۳ محمد علی پور مختار همدان بهار و کبودر آهنگ          
۶۴ محمد رضا تابش یزد اردکان          
۶۵ ناهید تاج الدین اصفهان اصفهان          
۶۶ غلامرضا تاج گردون کهکیلویه و بویر احمد گچساران و باشت tajgardoon        
۶۷ فرهاد تجری کرمانشاه قصر شیرین، سر پل ذهاب و گیلانغرب    ۰۹۱۸۱۳۴۷۹۹۵      
۶۸ نور محمد تربتی نژاد گلستان گرگان و آق قلا          
۶۹ اکبر ترکی اصفهان فریدن، چادگان، فریدونشهر، بویین و میان دشت  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۳۳۱۷۹۷۴۳

     
۷۰ سید قاسم جاسمی کرمانشاه کرمانشاه          
۷۱ جمشید جعفر پور فارس لارستان، خنج و گراش    ۰۹۱۲۳۲۷۶۹۰۶      
۷۲ غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی گیلان رشت    ۰۹۱۱۱۳۹۷۴۵۱      
۷۳ کاظم جلالی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس Kazemjalali_ir  ۰۹۱۲۱۴۸۱۴۶۶      
۷۴ سهیلا جلودارزاده تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۷۵ منوچهر جمالی سوسفی گیلان رودبار  

کمیسیون بهداشت

 ۰۹۱۱۱۳۴۷۳۴۱

     
۷۶ محمد جواد جمالی نوبندگانی فارس فسا          
۷۷ هاجر چنارانی خراسان رضوی نیشابور و فیروزه          
۷۸ عبداله حاتمیان خراسان رضوی درگز    ۰۹۱۵۳۸۱۲۰۹۰      
۷۹ حمید رضا حاجی بابایی همدان همدان و فامنین    ۰۹۱۲۱۵۰۹۰۹۴      
۸۰ حسینعلی حاجی دلیگانی اصفهان شاهین شهر، میمه و برخوار    

Haji.1357@yahoo.com

Hafa313@yahoo.com

   
۸۱ ابوالفضل حسن بیکی سمنان دامغان          
۸۲ شهباز حسن پور بیگلری کرمان سیرجان    ۰۹۱۳۱۴۵۷۲۴۸      
۸۳ محمد حسن نژاد آذربایجان شرقی مرند و جلفا    ۰۹۱۲۲۴۷۰۲۵۱      
۸۴ فریدون حسنوند خوزستان اندیمشک          
۸۵ محمد صادق حسنی جوریانی گیلان رشت          
۸۶ عبدالکریم حسین زاده (نقده) آذربایجان غربی نقده و اشنویه          
۸۷ محمد حسین حسین زاده بحرینی خراسان رضوی مشهد و کلات    ۰۹۱۵۱۰۳۵۱۱۴      
۸۸ محمد حسینی (تفرش) مرکزی تفرش، آشتیان و فراهان          
۸۹ سیده فاطمه حسینی (تهران) تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس    ۰۹۱۲۲۹۷۴۹۹۱      
۹۰ سید حسن حسینی (شاهرود) سمنان شاهرود، میامی و بسطام          
۹۱ سید جواد حسینی کیا کرمانشاه سنقر          
۹۲ روح اله حضرت پور طلاتپه آذربایجان غربی ارومیه          
۹۳ الیاس حضرتی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس    ۰۹۱۲۱۲۵۳۳۳۲      
۹۴ احمد حمزه کرمان کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۲۵۵۴۴۰۲۱

     
۹۵ غلامرضا حیدری تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۹۶ سید مرتضی خاتمی زنجان ماه نشان، ایجرود، دهستانهای بوغداکندی و قلتوق  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۲۱۵۱۷۱۶۳

     
۹۷ سید علاء الدین خادم فارس سپیدان          
۹۸ هدایت اله خادمی خوزستان ایذه و باغملک    ۰۹۱۲۹۴۳۵۵۸۹      
۹۹ محمد خالدی سردشتی چهارمحال بختیاری لردگان          
۱۰۰ بشیر خالقی اردبیل خلخال و کوثر  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۴۳۱۵۷۳۸۱

     
۱۰۱ کارن خانلری اقلیت دینی مسیحیان ارمنی شمال ایران  

کمیسیون آموزش

۰۹۱۲۳۲۱۱۹۸۰

ایمیل: kar.khanlari@iauctb.ac.ir

 

 
۱۰۲ امیر خجسته همدان همدان و فامنین khojasteh_ir        
۱۰۳ محمد خدا بخشی لرستان الیگودرز          
۱۰۴ سلمان خدادادی آذربایجان شرقی ملکان          
۱۰۵ عبدالحمید خدری بوشهر بوشهر، گناوه و دیلم    ۰۹۱۷۱۴۰۵۵۸۴      
۱۰۶ حسن خسته بند گیلان بندر انزلی          
۱۰۷ رسول خضری آذربایجان غربی پیرانشهر و سردشت          
۱۰۸ ولی داداشی گیلان آستارا          
۱۰۹ محمد دامادی مازندران ساری و میاندورود

mohammad_damadi

 

       
۱۱۰ یوسف داودی آذربایجان شرقی سراب          
۱۱۱ محمد باسط درازهی سیستان و بلوچستان سراوان، سیب، سوران و مهرستان    کمیسیون آموزش      
۱۱۲ سید کاظم دلخوش اباتری گیلان صومعه سرا          
۱۱۳ کمال دهقانی فیروز آبادی یزد تفت و میبد          
۱۱۴ محمد دهقانی نقندر خراسان رضوی چناران و بینالود drmdehghan  

mdr_dehghan@yahoo.com

 

   
۱۱۵ حبیب اله دهمرده سیستان و بلوچستان زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون          
۱۱۶ فاطمه ذوالقدر (تهران) تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۱۱۷ سید مصطفی ذوالقدر(میناب) هرمزگان میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد          
۱۱۸ مجتبی ذوالنوری قم قم          
۱۱۹ خدیجه ربیعی فرادنبه چهارمحال بختیاری بروجن          
۱۲۰ فرج اله رجبی فارس شیراز    ۰۹۱۷۱۱۲۹۳۳۸      
۱۲۱ علیرضا رحیمی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۱۲۲ جلیل رحیمی جهان آبادی خراسان رضوی تربت جام، تایباد و باخرز    ۰۹۱۵۳۲۸۱۰۹۱      
۱۲۳ علی رستمیان سبزه خانی لرستان دلفان و سلسله          
۱۲۴ حسین رضا زاده فارس کازرون    ۰۹۱۷۷۴۱۱۶۰۴      
۱۲۵ محمد ابراهیم رضائی (خمین) مرکزی خمین          
۱۲۶ مسعود رضایی (شیراز) فارس شیراز    ۰۹۱۷۳۱۳۵۶۹۴      
۱۲۷ محمد رضا رضایی کوچی فارس جهرم          
۱۲۸ عبداله رضیان مازندران قائمشهر، سواد کوه، جویبار، سیمرغ و سواد کوه شمالی          
۱۲۹ اکبر رنجبر زاده همدان اسدآباد  

کمیسیون بهداشت

 ۰۹۱۸۸۱۲۰۳۸۷

     
۱۳۰ رحیم زارع فارس آباده، بوانات و خرم بید  

 ۰۹۱۲۱۰۲۷۷۲۴

٠٩١٧١٠٠٠٠٢٧

     
۱۳۱ غلام محمد زارعی کهکیلویه و بویر احمد بویر احمد و دنا          
۱۳۲ محمد مهدی زاهدی کرمان کرمان و راور  

کمیسیون آموزش

۰۹۱۲۸۱۰۳۸۰۶

     
۱۳۳ سیده حمیده زرآبادی قزوین قزوین، آبیک و البرز    ۰۹۱۲۱۸۲۵۶۰۹      
۱۳۴ سید جواد ساداتی نژاد اصفهان کاشان و آران بیدگل

 jsadatinejad

 

 کمیسیون آموزش

سامانه پیامکی:

۵۰۰۰۲۰۱۶۰۰۸۴۳۳

کانال رسمی: https://telegram.me/drsadatisj

پیام در تلگرام: @Piamha

 

سایت:  http://drsadatinejad.com

ارتباط در سایت: http://drsadatinejad.com/%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7/

 

?نشانی دفتر:

? کاشان– خیابان ۲۲بهمن- کوچه توحید ۱۶- کدپستی: ۸۷۱۴۷۹۸۹۳۳

تلفن: ۵۵۴۵۲۰۰۴ — ۵۵۴۵۳۳۰۶

? نشانی دفتر شهرستان آران و بیدگل: خیابان جمهوری اسلامی- نبش بهار هفتم- تلفن :۵۴۷۲۸۲۳۸

۱۳۵ علی ساری خوزستان اهواز، بای، حمیدیه و کارون          
۱۳۶ قاسم ساعدی خوزستان دشت آزادگان و هویزه          
۱۳۷ زهرا ساعی آذربایجان شرقی تبریز، آذر شهر و اسکو          
۱۳۸ احمد سالک کاشانی اصفهان اصفهان ahmadsalek        
۱۳۹ عبداله سامری خوزستان خرمشهر    ۰۹۱۶۶۳۳۷۶۳۹      
۱۴۰ رمضانعلی سبحانی فر خراسان رضوی سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن    ۰۹۱۲۱۵۰۹۶۱۲      
۱۴۱ ابوالفضل سروش تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۲۵۰۰۶۰۲۹

     
۱۴۲ محمد باقر سعادت بوشهر دشتستان    ۰۹۱۷۳۷۳۱۰۴۱؟؟؟      
۱۴۳ محمد اسماعیل سعیدی آذربایجان شرقی تبریز، آذر شهر و اسکو          
۱۴۴ فاطمه سعیدی (تهران) تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس

 

fatemehsaeidi_ir

 کمیسیون آموزش      
۱۴۵ زهرا سعیدی (مبارکه) اصفهان مبارکه          
۱۴۶ پروانه سلحشوری تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۱۴۷ حسن سلیمانی کرمانشاه کنگاور، صحنه و هرسین    ۰۹۱۹۹۲۹۶۵۶۲      
۱۴۸ اصغر سلیمی (سمیرم) اصفهان سمیرم          
۱۴۹ علیرضا سلیمی (محلات) مرکزی محلات و دلیجان

 

alirezasalimii

 

کمیسیون آموزش

۰۹۱۸۸۶۶۳۴۶۰

     
۱۵۰ طیبه سیاوشی شاه عنایتی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۱۵۱ علی محمد شاعری مازندران بهشهر، نکا و گلوگاه          
۱۵۲ غلامرضا شرفی خوزستان آبادان          
۱۵۳ شمس اله شریعت نژاد مازندران تنکابن، رامسر و عباس آباد    ۰۹۱۱۱۹۱۲۱۹۹      
۱۵۴ عین اله شریف پور آذربایجان غربی ماکو، چالدران، پلدشت و شوط          
۱۵۵ محمود شکری گیلان طوالش، رضوانشهر و ماسال          
۱۵۶ هادی شوشتری خراسان رضوی قوچان و فاروج          
۱۵۷ سید کمال الدین شهریاری (دشتی و تنگستان) بوشهر دشتی و تنگستان          
۱۵۸ حسینعلی شهریاری (زاهدان) سیستان و بلوچستان زاهدان  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۲۱۱۲۵۹۰۲

     
۱۵۹ مهدی شیخ تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۱۶۰ رضا شیران خراسانی خراسان رضوی مشهد و کلات          
۱۶۱ یعقوب شیویاری آذربایجان شرقی میانه  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۴۳۲۳۰۳۸۲

     
۱۶۲ محمود صادقی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس  sadeghima

 کمیسیون آموزش

۰۹۱۲۲۱۸۵۸۷۸

 

ارتباط از راه سایت: http://www.mahmoudsadeghi.com/?page_id=150

سایت: http://www.mahmoudsadeghi.com/

کانال: https://telegram.me/drmsadeqi  
۱۶۳ محمد رضا صباغیان بافقی یزد مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد          
۱۶۴ مرتضی صفاری نطنزی اصفهان نطنز و بخش قمصر          
۱۶۵ احمد صفری کرمانشاه کرمانشاه    ۰۹۱۸۸۳۱۹۶۸۵      
۱۶۶ بهمن طاهر خانی قزوین تاکستان    ۰۹۱۲۱۸۱۲۰۲۷      
۱۶۷ سید صادق طباطبایی نژاد اصفهان اردستان          
۱۶۸ قرجه طیار گلستان گنبد کاووس          
۱۶۹ علی عسگر ظاهری عبده وند خوزستان مسجد سلیمان، لالی، هتکل و اندیکا          
۱۷۰ حیدر علی عابدی اصفهان اصفهان  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۳۱۰۲۲۹۳۶

     
۱۷۱ محمد رضا عارف تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس

 

aref_ir

کمیسیون آموزش

 ۰۲۱۶۶۵۷۴۸۸۳

     
۱۷۲ سید محمد باقر عبادی خراسان جنوبی بیرجند، درمیان و خوسف  

کمیسیون آموزش

۰۹۱۵۵۶۲۰۷۱۹

     
۱۷۳ اسداله عباسی گیلان رودسر و املش  

کمیسیون آموزش

 ۰۹۱۲۲۱۸۵۸۲۳

     
۱۷۴ محمد قسیم عثمانی آذربایجان غربی بوکان    ۰۹۱۲۱۲۳۹۱۹۹      
۱۷۵ محمد عزیزی (ابهر و خرمدره) زنجان ابهر، خرمدره و سلطانیه    ٠٩١٢٢٩٨٩٨٧٢      
۱۷۶ عبدالرضا عزیزی (شیروان) خراسان شمالی شیروان          
۱۷۷ سید احسن علوی (سنندج) کردستان سنندج، دیواندره و کامیاران    ۰۹۱۲۲۰۳۲۸۸۱      
۱۷۸ سید محسن علوی (لامرد) فارس لامرد و مهر          
۱۷۹ محسن علی جانی زمانی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۲۱۱۶۴۷۵۶

     
۱۸۰ احمد علی رضا بیگی ورزقان تبریز، آذر شهر و اسکو          
۱۸۱ رضا علی زاده آذربایجان شرقی ورزقان          
۱۸۲ محمد جواد فتحی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس    کمیسیون آموزش      
۱۸۳ سید مهدی فرشادان کردستان سنندج، دیواندره و کامیاران          
۱۸۴ فردین فرمند آذربایجان شرقی میانه          
۱۸۵ محمد حسین فرهنگی آذربایجان شرقی تبریز، آذر شهر و اسکو    

dr.farhangi@yahoo.com

daftarfa@yahoo.com

   
۱۸۶ حشمت اله فلاحت پیشه کرمانشاه اسلام آباد غرب و دالاهو    ۰۹۱۲۱۴۷۳۱۴۸      
۱۸۷ فرهاد فلاحتی خراسان جنوبی قائنات و زیرکوه    کمیسیون آموزش      
۱۸۸ حمید رضا فولادگر اصفهان اصفهان     info@fooladgar.ir    
۱۸۹ محمد فیضی زنگیر اردبیل اردبیل، نمین، نیر و سرعین          
۱۹۰ نادر قاضی پور آذربایجان غربی ارومیه          
۱۹۱ سید احسان قاضی زاده هاشمی (فریمان) خراسان رضوی فریمان، سرخس، بخشهای احمد آباد و رضویه          
۱۹۲ سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی (مشهد) خراسان رضوی مشهد و کلات  

کمیسیون بهداشت

 ۰۹۱۵۵۱۱۶۶۸۲

     
۱۹۳ محمد حسین قربانی (آستانه اشرفیه) گیلان آستانه اشرفیه  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۱۱۸۱۰۲۷

     
۱۹۴ علی قربانی (بجنورد) خراسان شمالی بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان    ۰۹۱۵۱۸۷۰۳۰۵      
۱۹۵ اسداله قره خانی الوستانی گلستان علی آباد          
۱۹۶ محمد قمی تهران پاکدشت  ghomi__mohammad

کمیسیون آموزش

 ۰۹۱۲۱۱۷۰۱۳۸

     
۱۹۷ هادی قوامی خراسان شمالی اسفراین          
۱۹۸ غلامرضا کاتب سمنان گرمسار و آرادان    ۰۹۱۲۲۵۹۲۶۸۵      
۱۹۹ شادمهر کاظم زاده ایلام دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره          
۲۰۰ جواد کاظم نسب خوزستان اهواز، بای، حمیدیه و کارون          
۲۰۱ سید حمید رضا کاظمی (پلدختر) لرستان پلدختر    ۰۹۱۲۱۹۰۶۱۰۲      
۲۰۲ محمد کاظمی (ملایر) همدان ملایر          
۲۰۳ علی کاظمی بابا حیدری (اردل و فارسان) چهارمحال بختیاری اردل، فارسان، کوهرنگ، کیار و دهستان دستگرد    ۰۹۱۳۱۸۳۴۰۸۵      
۲۰۴ سید تقی کبیری آذربایجان غربی خوی و چایپاره          
۲۰۵ علی کرد سیستان و بلوچستان خاش، میرجاوه، بخش نصرت آباد و کورین          
۲۰۶ کورش کرم پور حقیقی فارس فیروز آباد، فراشبند، قیر و کارزین          
۲۰۷ علی اکبر کریمی (اراک) مرکزی اراک، کمیجان و خنداب          
۲۰۸ رضا کریمی (اردبیل) اردبیل اردبیل، نمین، نیر و سرعین          
۲۰۹ حمداله کریمی (بیجار) کردستان بیجار          
۲۱۰ جواد کریمی قدوسی خراسان رضوی مشهد و کلات          
۲۱۱ حبیب اله کشت زر خوزستان بهبهان و آغاجاری          
۲۱۲ عامر کعبی خوزستان آبادان          
۲۱۳ یحیی کمالی پور کرمان جیرفت و عنبرآباد    ۰۹۱۳۱۴۸۱۲۱۳      
۲۱۴ مصطفی کواکبیان تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس  

 ۰۹۱۲۱۲۶۳۷۹۴۷

؟؟؟

     
۲۱۵ جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی گیلان رشت  

۰۹۱۲۳۷۳۲۱۵

۰۹۱۱۶۱۶۲۶۱۳

     
۲۱۶ شهرام کوسه غراوی گلستان مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش          
۲۱۷ محمد جواد کولیوند البرز کرج، اشتهارد و فردیس          
۲۱۸ محسن کوهکن ریزی اصفهان لنجان          
۲۱۹ مجید کیان پور لرستان درود و ازنا    ۰۹۱۲۴۱۴۳۷۲۹      
۲۲۰ احمد علی کیخا سیستان و بلوچستان زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون          
۲۲۱ حمید گرمابی خراسان رضوی نیشابور و فیروزه          
۲۲۲ علی گلمرادی خوزستان بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بخش جولگی    ۰۹۱۶۱۵۰۷۰۴۰      
۲۲۳ عباس گودرزی (بروجرد) لرستان بروجرد    ۰۹۱۶۶۶۵۱۳۳۹      
۲۲۴ مسعود گودرزی (ممسنی) فارس ممسنی و رستم    ٠٩١٢٢٩٧٣۵٩٨      
۲۲۵ سهراب گیلانی خوزستان شوشتر و گتوند          
۲۲۶ حسن لطفی همدان رزن          
۲۲۷ احمد مازنی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۲۲۸ پروانه مافی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۲۲۹ جهانبخش محبی نیا آذربایجان غربی میاندوآب، شاهین دژ و تکاب          
۲۳۰ علیرضا محجوب تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۲۳۱ داود محمدی (تهران) تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس    کمیسیون آموزش      
۲۳۲ داود محمدی (قزوین) قزوین قزوین، آبیک و البرز    ٠٩١٢٢٨١١۵٠٧      
۲۳۳ اقبال محمدیان خوزستان رامهرمز و رامشیر          
۲۳۴ جلال محمود زاده آذربایجان غربی مهاباد          
۲۳۵ سمیه محمودی اصفهان شهرضا و دهاقان          
۲۳۶ محمد محمودی شاه نشین تهران شهریار، قدس و ملارد    ۰۹۱۲۱۶۹۴۷۱۵      
۲۳۷ جلیل مختار خوزستان آبادان          
۲۳۸ احمد مرادی (بندر عباس) هرمزگان بندر عباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر          
۲۳۹ علی محمد مرادی (قروه) کردستان قروه و دهگلان          
۲۴۰ منصور مرادی (مریوان) کردستان مریوان و سروآباد    ۰۹۱۸۸۷۲۴۱۳۷      
۲۴۱ سیامک مره صدق اقلیت دینی کلیمیان  

کمیسیون بهداشت

 ۰۹۱۲۱۰۹۹۱۰۸

     
۲۴۲ اصغر مسعودی فارس نی ریز و استهبان          
۲۴۳ عبدالرضا مصری کرمانشاه کرمانشاه          
۲۴۴ علی مطهری تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس alimotahari_ir

 ۰۹۱۲۱۰۰۷۷۸۳

۰۹۱۲۱۱۹۶۲۷۱

     
۲۴۵ محمد مهدی مفتح همدان تویسرکان          
۲۴۶ سید مهدی مقدسی مرکزی اراک، کمیجان و خنداب    ۰۹۱۲۳۳۷۲۹۶۰      
۲۴۷ حسین مقصودی خراسان رضوی سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن    ۰۹۱۵۱۷۱۱۸۲۷      
۲۴۸ الهیار ملکشاهی لرستان کوهدشت و رومشکان    ۰۹۱۲۱۵۹۱۵۶۸      
۲۴۹ محمد رضا ملکشاهی راد لرستان خرم آباد و دوره    ۰۹۱۶۶۹۸۳۵۳۷      
۲۵۰ ولی ملکی اردبیل مشکین شهر          
۲۵۱ محمد رضا منصوری مرکزی ساوه و زرندیه    ۰۹۱۲۸۵۵۵۹۶۹       
۲۵۲ سید فرید موسوی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۲۵۳ سید ابوالفضل موسوی بیوکی یزد یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک          
۲۵۴ سید ناصر موسوی لارگانی اصفهان فلاورجان nmousavi_ir   info@nmousavi.com    
۲۵۵ جلال میرزائی ایلام ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی و شیروان          
۲۵۶ سید حمایت میرزاده اردبیل گرمی    کمیسیون آموزش      
۲۵۷ قاسم میرزایی نیکو تهران دماوند و فیروزکوه    ۰۹۱۲۱۲۶۴۹۴۹      
۲۵۸ شهاب نادری کرمانشاه پاوه، جوانرود، ثلاث باباخانی، روانسر و دهستانهای سرقلعه و جیگران    ۰۹۱۸۸۸۸۴۲۴۰      
۲۵۹ مجید ناصری نژاد خوزستان شادگان          
۲۶۰ ولی اله نانوا کناری مازندران بابلسر و فریدون کنار          
۲۶۱ محمد رضا نجفی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۲۶۲ علی نجفی خوشرودی مازندران بابل          
۲۶۳ بهروز نعمتی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس    ۰۹۱۲۱۰۸۲۷۱۳      
۲۶۴ سید حسین نقوی حسینی تهران ورامین، پیشوا و قرچک    ۰۹۱۲۴۷۵۹۰۶۵      
۲۶۵ محمود نگهبان سلامی خراسان رضوی خواف و رشتخوار  

کمیسیون آموزش

۰۹۱۵۳۲۸۴۱۴۴

     
۲۶۶ علی نوبخت حقیقی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۲۱۸۵۳۲۵۱

۰۹۱۲۱۸۵۳۱۵۲

؟؟؟

     
۲۶۷ رامین نور قلی پور گلستان کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان          
۲۶۸ حسن نوروزی تهران رباط کریم و بهارستان    ۰۹۱۲۶۷۰۶۱۳۰      
۲۶۹ سید راضی نوری خوزستان شوش          
۲۷۰ اردشیر نوریان چهارمحال بختیاری شهرکرد، بن و سامان    ۰۹۱۲۶۴۷۸۲۹۰      
۲۷۱ حسین نیاز آذری مازندران بابل    ۰۹۱۲۱۱۳۳۶۱۹      
۲۷۲ حبیب اله نیکزادی پناه کرمان بم، ریگان، فهرج و نرماشیر          
۲۷۳ ذبیح نیکفر لیالستانی گیلان لاهیجان و سیاهکل          
۲۷۴ محمد وحدتی هلان آذربایجان شرقی بستان آباد          
۲۷۵ علی وقفچی زنجان زنجان و طارم          
۲۷۶ محمد علی وکیلی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس    ۰۹۱۲۱۰۵۳۳۶۲      
۲۷۷ عبدالرضا هاشم زائی تهران تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس          
۲۷۸ همایون هاشمی آذربایجان غربی میاندوآب، شاهین دژ و تکاب  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۲۸۸۹۶۹۰۰

     
۲۷۹ عدل هاشمی پور کهکیلویه و بویر احمد کهکیلویه، بهمئی، چرام و لنده          
۲۸۰ حسین هاشمی تختی نژاد هرمزگان بندر عباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر          
۲۸۱ نبی هزار جریبی گلستان گرگان و آق قلا          
۲۸۲ احمد همتی سمنان سمنان، مهدیشهر و سرخه  

کمیسیون بهداشت

 ۰۹۱۲۱۳۱۷۹۸۳

     
۲۸۳ علیم یار محمدی سیستان و بلوچستان زاهدان          
۲۸۴ علی اصغر یوسف نژاد مازندران ساری و میاندورود    ۰۹۱۱۳۵۲۴۲۶۰      
۲۸۵ همایون یوسفی خوزستان اهواز، بای، حمیدیه و کارون  

 کمیسیون بهداشت

۰۹۱۶۳۳۵۶۲۲۷

     
۲۸۶ عزت اله یوسفیان ملا مازندران آمل          

نمایندگان دوره دهم مجلس شورای اسلامی:

پیرو درخواست‌های پیاپی داوطلبان جهت کمک ما برای ارتباط با مسئولان، اطلاعات  بالا ارائه شد و به مرور کامل‌تر خواهد شد:

(اطلاعات تارنمای مجلس هنوز به‌روز نشده پس شکیبا باشید)

منبع: تارنمای مجلس شورای اسلامی / سایت‌ها و وبلاگ های اینترنتی مربوط به مجلس

.

.

(تیر ۱۳۹۵) قانون اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور برای اجرا به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ شد.

یگان خبر نشر دریافت: به گزارش تسنیم، رئیس‌جمهور قانون اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور را برای اجرا به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ کرد.

این قانون در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ بیست و ششم اردیبهشت ماه یک هزار و سیصد و نود و پنج مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۲۸/۲/۱۳۹۵ به تایید شورای نگهبان رسیده است.

متن این قانون به شرح زیر است:

قانون اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور

ماده واحده

۱ـ بند (الف) ماده (۱) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب ۱۰/۶/۱۳۹۲ به شرح زیر اصلاح می‌شود:

الف ـ سابقه تحصیلی: نمرات تعدادی از دروس دوره متوسطه دوم و پیش‌دانشگاهی است که امتحانات آن مطابق اصول سنجش و اندازه‌گیری توسط وزارت آموزش و پرورش به صورت سراسری، نهایی و استاندارد مطابق مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

۲ ـ بند (ت) ماده (۳) قانون (وظایف و اختیارات شورای سنجش و پذیرش)، به شرح زیر اصلاح می‌شود:

ت ـ اتخاذ تصمیم در مورد میزان و نحوه تاثیر هر یک از عوامل سابقه تحصیلی (متناسب با تحت پوشش قرار گرفتن امتحانات سراسری، نهایی و استاندارد) آزمون عمومی و آزمون اختصاصی در سنجش.

تبصره ۱ـ تاثیر سوابق تحصیلی برای سال ۱۳۹۵ به صورت مثبت اعمال می‌شود و سایر موارد با بررسی کارشناسی برای سال‌های بعد اعمال می‌گردد.

تبصره ۲ ـ این قانون از تاریخ تصویب لازم‌الاجراء است.

.

مقاله‌ی آقای یونس حمه صادقی 

بررسی موشکافانه تأثیر معدل امتحان نهایی بر نتیجه کنکور

کلیک نمایید!

  بخش‌هایی از مقاله‌ی بررسی موشکافانه تأثیر معدل امتحان نهایی بر نتیجه‌ی کنکور (نوشته‌ی یونس حمّه صادقی) : […]  هیچ کارنامه‌ای را در سال‌های ۹۲ و قبل از آن نخواهید دید که تراز بالاتر از ۱۱۰۰۰ کسب کرده باشد و دارای علامت ستاره به نشانه مثبت بودن تأثیر سوابق تحصیلی در نتیجه‌ی آزمون باشد، حتی با معدل۲۰. این یعنی اینکه در تمام این سال‌ها تراز سوابق تحصیلی کسی که تمام نمراتش ۲۰ بوده است از ۱۱۰۰۰ کمتر بوده است؛ حال آنکه رتبه‌های زیر ۵۰۰ در این سال‌ها ترازی بالاتر از ۱۱۰۰۰ داشته‌اند. […] اگر ترازِ کسب‌شده در آزمونِ سراسری بالاتر از ۱۱۰۰۰ باشد ( رتبه‌ی زیر ۷۰۰ کشوری)، حتّی اگر معدّلتان ۲۰ هم باشد، تأثیر مثبت نخواهد داشت. سند این ادّعا دو چیز است [که در مقاله‌ی اصلی می‌توانید بخوانید]. [به طور خلاصه تراز معدل بالایی مثل ۲۰ (به دلیل تعداد بالای ۲۰ گرفتگان)از تراز کنکور رتبه های زیر ۵۰۰ کمتر خواهد بود و میانگین وزنی این دو پایین تر از تراز کنکور به تنهایی است و این باعث زیانِ معدل بالاهایی که کنکورشان را خیلی خوب داده اند نسبت به حالتی که فقط کنکور موثر است می شود. ] […] دو داوطلب را در نظر بگیرید؛ یکی با معدّل ۱۳ که با توجّه به سال اخذ دیپلم (قبل از ۸۴) و یا به‌دلیل نوع مدرک تحصیلی (فنی و حرفه‌ای یا …) سوابق تحصیلی برایش تأثیر داده‌نمی‌شود و تنها، تراز کسب‌شده در آزمون سراسری ملاک قرار‌داده‌می‌شود و داوطلبِ دیگر با معدل ۱۹ که سوابق تحصیلی برایش اِعمال می‌گردد. […] اگر این دو داوطلب هر دو در آزمون سراسری بدونِ اِعمال سوابق تحصیلی تراز ۱۱۲۰۰ کسب کنند ( حدود رتبه‌ی ۵۰۰ کشوری)، در کارنامه‌ی داوطلب اوّل همان تراز ۱۱۲۰۰ ثبت می‌شود و در کارنامه‌ی داوطلب دوّم […]۹۶۰۰ […] [میانگین وزنی تراز سوابق تحصیلی و کنکورش ۱۰۸۰۰ ( حدود رتبه ۸۰۰ کشور) می‌شود.] […] اگر معدل به‌صورتِ مثبت اِعمال شود، برای هر دو داوطلب همان ۱۱۲۰۰ ثبت می‌شود و اگر به صورتِ قطعی اِعمال گردد، برای داوطلب دوم تراز ۱۰۸۰۰ ( حدود رتبه ۸۰۰ کشور) ثبت می‌گردد. [یعنی در صورتی که معدل تاثیر داشته باشد کسی که معدلش حتی ۲۰ است نسبت به کسانی که معدل تاثیری در کنکورشان ندارد (دیپلم قبل از ۸۴یا نوع مدرک تحصیلی خاص مثل فنی و حرفه‌ای یا …) ضرر می‌کند و تراز و  رتبه‌اش در صورت برابری در آزمون کنکور بدترخواهد شد!)] در همین مثال فرض کنید برای داوطلب اوّل ( دارای معدل ۱۳)  هم سوابق تحصیلی با تأثیر قطعی در نظر گرفته شود: اگر تراز سوابق تحصیلی را برای او ۴۰۰۰ در نظر بگیریم،  […] [میانگین وزنی تراز سوابق تحصیلی و کنکورش ۹۴۰۰ ( حدود رتبه ۸۰۰۰ کشور) می‌شود.] […] در هر دو مثال ایرادهای تأثیر معدل به‌چشم‌می‌خورد، خودتان مقایسه کنید. درمثال اوّل با تأثیر قطعیِ معدل، هرچند داوطلب دوّم معدل خوبی هم دارد، امّا ترازش حدود ۴۰۰ و رتبه‌اش حدود ۳۰۰ نفر جابه‌جا می‌شود و در مقایسه با کسی که معدلش ۱۳ است و سوابق تحصیلی‌اش تأثیر داده نمی‌شود متضرّر می‌گردد. در مثال دوم امّا این تأثیر فاجعه است! یعنی رتبه‌ی ۵۰۰ داوطلب را به ۸۰۰۰ تبدیل می‌کند. […] آقای رستگار رحمانی رتبه۱ رشته علوم تجربی و رتبه۱ رشته زبان در سال ۱۳۸۸  معدلشان ۱۳ بود!!! و بدانید اگر در سال ۸۸ تأثیر معدل به صورت قطعی اعمال می‌شد، اگر تراز آزمون سراسری ایشان را ۱۴۰۰۰ در نظر بگیریم و تراز سوابق تحصیلی‌اش را ۴۰۰۰ […][میانگین وزنی تراز سوابق تحصیلی و کنکورش۱۱۵۰۰ ( حدود رتبه ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کشور) می‌شد.] […] عادلانه یا نا‌عادلانه‌بودن این اتفاق با شما … !!! کاملِ این مقاله را می‌توانید در لینک زیر مطالعه و دانلود بفرمایید: https://daryaftpub.com/tasir-moaddel-sadeghi/

با سپاس از توجهتان و به امید برقراری عدالت آموزشی /توفیق رفیق راهتان

نشر دریافت

[یگان تارنمای نشر دریافت]

.

دیدگاه شما: مصطفی سبزواری     تیر۹۵  استان خوزستان، شهر دزفول

سلام نشر دریافتی های عزیز خسته نباشید. می‌خواستم درباره‌ی تاثیر معدل یه نکته رو با شما در میان بگذارم. الآن سهم سال سوم ۲۵درصد مثبت اعلام شده برای کنکور۹۵و ممکنه۹۶قطعی بشه یا مثبت. خوب یه‌کم که دقّت کنیم می‌بینم که قطعی که بشه ۲۵درصد نمره‌ی کل کنکور میشه معدل سال سوم تنها از طریق معدل در حالی که در در کنکورحداقل در ۲۵درصد از سؤالات هر درس رو شامل بشه مجموعاً با تآثیر معدل میشه سال سوم ۵۰درصد سهم داره ۲۵ درصد معدل ۲۵درصد (حداقل در نظر گرفتم ولی گاهی شما از ما بهتر می‌دونید که بیشتره) سؤالات مجموعاً در کنکور. آیا این صحیح هست از نظر ازمون گرفتن به نظر شما؟!!! آیا این کوتاهی در حق دو پایه‌ی پیش و دوم نیست؟! آیا ایراد از پایه‌هاست یا مطالبشون که آموزش و پرورش ما نمی‌تونه اون‌هارو هم نهایی برگزار کنه؟! خواهش می‌کنم جواب بدید تشکر ازمهرتان.

پاسخ مدیر: درود آقای سبزواری جداً آفرین بر خرد و تیزبینی شما

ای کاش مسؤلین امر هم از این نعمت‌های خدادادی بیشتر بهره می‌بردند. این نکته را برای اولین بار است که می‌شنویم و جداً بی‌عدالتی آشکاری است و مایه‌ی تأسف و تأسف و تأسف.  پیگیری جدی خواهد شد.

(۲۶ خرداد) اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در در دوره دهم مشخص شدند.

یگان خبر نشر دریافت:به گزارش تسنیم، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز متقاضیان این کمیسیون با مسعود پزشکیان نایب‌رئیس اول مجلس مشخص شدند.

اسامی اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به‌ شرح زیر است:

اسدالله عباسی، محمدرضا عارف،محمد قمی، محمود نگهبان سلامی، سید محمد جواد ابطحی، فاطمه سعیدی، میرحمایت میرزاده، فرهاد فلاحتی، جبار کوچکی‌نژاد، محمد باسط دُرازهی، فریده اولاد قباد، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، قاسم احمدی‌لاشکی، سید جواد ساداتی‌نژاد، حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه، محمود صادقی، کارن خانلری، داوود محمدی، محمدمهدی زاهدی، سید محمد باقر عبادی، محمد دوران‌وندی‌، اسفندیار اختیاری، محمدجواد فتحی.

.

هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی دوره دهم- سال اول

رئیس: علی لاریجانی نماینده قم

نایب رئیس اولمسعود پزشکیان نماینده آذربایجان شرقی

نایب رئیس دوم: علی مطهری نماینده تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر و پردیس

ناظرانمحمد آشوری تازیانی نماینده هرمزگان، بهروز نعمتی نماینده تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر و پردیس و محمد قسیم عثمانی نماینده کردستان.

دبیران: غلامرضا کاتب نماینده سمنان، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده خراسان رضوی، اکبر رنجبرزاده نماینده همدان،‌ علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده مازندران، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم و محمد علی وکیلی نماینده تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر و پردیس.

.

مقاله ‌ی راه حلّی واقع بینانه برای کنکور – دکتر هامون سبطی – ۱۳۹۳

کلیک نمایید

(نشر دریافت)

.

تخصص پزشکی و تأثیر معدل در آن