جزئیات نحوه‌ی دریافت سوابق تحصیلی برای کنکور

۱ آذر ۱۳۹۱

سازمان سنجش آموزش کشور نحوه‌ی دریافت سوابق تحصیلی کنکوری‌های ۹۲ را اعلام کرد بر این اساس متقاضیان شرکت در کنکور سراسری لازم است برای دریافت سوابق تحصیلی خود به سامانه‌ی ساهت مراجعه کنند.
دارندگان دیپلم‌های شاخه نظری شامل رشته‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۱ دیپلم خود را دریافت کرده‌اند، لازم است با مراجعه به سایت dipcode.medu.ir برای مشاهده سوابق تحصیلی از جمله اطلاعات شناسنامه ای و ریز نمرات دیپلم خود اقدام کنند.
این داوطلبان در صورت عدم مغایرت می توانند نسبت به تایید و دریافت کد سوابق تحصیلی خود مبادرت کنند و در صورت عدم مشاهده اطلاعات و یا اعتراض نسبت به اطلاعات خود باید در سایت مذکور گزینه عدم تائید را انتخاب و اعتراض خود را اعلام کنند.
دانش‌آموختگان دیپلم قبل از سال ۱۳۸۴، دانش‌آموختگان دیپلم شاخه فنی حرفه ای و کار دانش، دانش‌آموختگان غیر رشته‌های نظری (دانشسراهای تربیت معلم)، دانش‌آموختگان دیپلم نظام ترمی واحدی نظام جدید آموزش متوسطه و دیپلم‌های تطبیقی مدارس غیر ایرانی خارج از کشور، مشمول قانون اعمال سوابق تحصیلی نخواهندبود.
مشاهده سوابق تحصیلی و تائید آن به منزله ثبت نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ نخواهد بود و داوطلبان برای ثبت نام در آزمون باید از ۱۶ آذرماه اقدام کنند.

منبع خبر: خبرگزاری مهر

مسئول صفحه‌ی خبر: مهندس پویا سلطان‌تبار