رسانه‌ها و اهدای کتاب به سیستان(خبرگزاری‌های ایلنا،برنا،پانا،نیزار،روزنامه شرق،زاهدان و…)

.

.

zahedan 21 bahman full

zahedan 17 bahman full

zahedan 14 bahman full

 

نی زار (۱۶بهمن) :  ۱۶هزار جلد کتاب کمک آموزشی با ارزش بالغ بر۴۰۰میلیون تومان به دانش آموزان سیستانی اهدا شد.

به گزارش نـــــی زار ، در مراسم اهدا این ۱۶هزار جلد که با حضور فرماندار زابل، جمعی از مسئولین دانشگاه زابل و روسا ، معاونین آموزش وپروش پنج منطقه سیستان برگزار شد،  ماشاالله خلیلی رئیس مجتمع آموزشی دبیرستان دانشگاه های زابل گفت: نگاه مدیریتی ریاست جدید دانشگاه زابل کمک همه جانبه دانشگاه به همه مناطق سیستان است و اینکه دبیرستان دانشگاه زابل با هدف نخبه پروری از تمامی پتانسیل های خود در سطح منطقه استفاده کند وبا پرورش افراد مفید سهمی بسزا در جامعه  داشته باشد که به آن افتخار کنیم.

خلیلی رئیس مجتمع آموزشی دبیرستان های دانشگاه زابل در ادامه افزود : جا دارد از زحمات دکتر هامون سبطی مدیرمسئول انجمن و مدیرمسئول انتشارات دریافت، اعضای انجمن فرهنگی ناشران آموزشی ، و همکاری آقای محمد فراشی پور نهایت قدرانی را داشته باشم و از تمامی ناشران مرآت، دریافت؛ خیلی سبز، الگو، فائق، دانش آفرین، جوکار، انتخاب برتر، همگامان، راه و اندیشه، اندیشه فائق، واله، مشاوران آموزش (اهدای CD)، شب قره، علمی فار ، جوکار و امتحان که در این کار مشارکت داشته اندو دانشگاه زابل که با تقسیم بندی بین ۵منطقه سیستان  امیدواریم سهم خود را در بالا بردن کیفیت آموزشی ایفا کرده باشد قدرانی می کنم.

 

ناظری فرماندار ویژه زابل ضمن تبریک دهه فجر نیز بیان نمود: یاد خاطره امام راحل(ره) را به همه تبریک عرض می کنم که حاصل سال ها تلاش و مجاهدت است.

وی ادامه داد : سیستان با توجه به قدمتی که داشته و خدماتی که انجام داده منحصر به فرد از لحاظ فرهنگی   ،ستاره شناسی و.. که زمانی مناطق دیگر کشور اصلا آشنایی با این علوم نداشته اند ولی پاره ای ازمشکلات از جمله خشکسالی باعث مهاجرت مردم شده و مشکلات عدیده ای را بوجود آورده ودر بعضی از خانواده ها جتی امکان تامین هزینه های حداقلی تحصیل نیز ممکن نمی باشد دبیرستان دانشگاه تلاش های زیادی کرده است و امیدواریم باوجود افراد دلسوز منطقه سیستان پیشرفت نماید.

 

دکتر کمالیان معاون منطقه ۳آموزش وپرورش تهران گفت: امیدوارم بتوانیم انقلاب و دستاوردهای آن را به نسل های جدید انتقال دهیم اگر قرار باشد کشور،استان و شهر خوبی داشته باشیم باید از آموزش و پرورش شروع کنیم .معلمین ما دلسوزانه کار می کنند فرهنگ سیستان برای ما مشهود است وزمینه برای توسعه آمده پس باید دست در دست هم دهیم .

 

دکتر محمد تقی رخشانی نیز با ابراز امیدواری از این که امیدواریم انقلاب اسلامی نیز در ادامه راه همانند گذشته باشد بیان کرد :همه نگاه شان این است که اگر جامعه ای پیشرفت کند باید آموزش وپرورش قوی داشته باشیم و اگر آموزش و پرروش درس شود مملکت درست می شود امیدواریم که مسئولان این امر را در نظر بگیرند. همه چیز مرتبط با هم است و آموزش وپرورش تاثیر گذاری آن بر روی همه موارد است ما نزدیک به ۴۰۰هزار اثر تاریخی داریم و فقط ۱۹تا از این ها ثبت شده است که شهرسوخته سیستان از جمله آن است  از لحاظ استعدادی هم مردم ما دارای رتبه های بالا ومدارج علمی بالای می باشند مثلا از همین منطقه هیرمند در حوزه شرق ایران جایگاه بالا و خوبی از لحاظ نخبه پروری دارد ودر این خصوص یک اصل اساسی رو باید در نظر بگیریم که همه ایران سرای من است و نگاه دولتمردان وقت در بهره ای  از زمان  به توسعه جنوب شرق نبوده است ولی حال باید به این بخش از کشور توجه شود .

 

وی افزود فرزندان سیستان مستعد ،باهوش و پرتلاش هستند امروز هم هنوز مرزبانی  دراین منطقه هستند که بدون داشتن امکانات کافی یک شخصیت مثل پروفسور سرابندی در ناسا پرورش می دهند که ۲۱سال مدیر قسمتی از ناسا می باشد که باید هر سال این فرد بالاترین اختراعات را داشته باشد تا بتواند مدیریت کندو یا پروفسور شیخ نژاد که داروی تولید بکند که درجهان همانند آن وجود نداشته باشد و این را مطئمن باشید که بذری که می پاشید به ثمر خواهد رسید و این ۴۰۰میلیون تومان کتابی که به فرزندان سیستان داده شده  باعث شکوفایی علمی کشور و خروجی مفیدی دارد.

افتتاح52-150x150 افتتاح69-150x150 افتتاح11-150x150 افتتاح88-150x150

 

در ادامه این مراسم نیز کتاب های اهدایی به مسئولان آموزش وپرورش هر منطقه تحویل داده شد .

pana

  اهدای ۴۰۰ میلیون تومان کتاب آموزشی به دانش آموزان خطه سیستان خبرگزاری های  ایلنا، تی نیوز،نیزار و برنا: انجمن فرهنگی ناشران آموزشی در اقدامی ارزشمند و علمی بیش از ۱۶ هزار جلد کتاب و هزاران CD را به دانش به سیستان اهداء نموده است. در گفتگویی با دکتر هامون سبطی مدیرمسئول انجمن و مدیرمسئول انتشارات دریافت به طرح پرسش هایی در این مورد پرداختیم. آنچه می خوانید محصول این گفتگوست.   جناب آقای سبطی لطفاً در ابتدا، انجمن خودتان را معرفی بفرمایید: -انجمن فرهنگی ناشران آموزشی در حدود سال هشتاد تشکیل شد. انجمن با این هدف اساسی آغاز به کارکرد تا وجهه ی فرهنگی ناشران آموزشی را ارتقاء بدهد. هیئت مدیره ی جدید در شرایطی کار را تحویل گرفت که مصادف با هفته ی کتاب بود یعنی در همین ابتدا یک مسئولیت سنگین را اعضای هیئت مدیره احساس کردند. روال کار در سال های گذشته این بود که به مناسبت هفته ی کتاب نمایشگاه هایی برپا می شد که تخفیف ویژه داشت. اما امسال گفتیم مناطقی در کشور هست که تشنه ی کتاب هستند و سابقه ی درخشان فرهنگی هم دارند اما گرفتار مشکلات شده اند از جمله سیستان که از جایگاه رفیعی در تاریخ و فرهنگ ایران زمین برخوردار است و امروز نیاز به حمایت و توجه دارد. این پیشنهاد با استقبال روبرو شد و لذا بر روی سیستان متمرکز شدیم. قرار بر این شد که به جای تخفیف، کتابها را به طور رایگان هدیه کنیم و اگر برنامه ی اهدای کتاب در امسال جواب داد و توانستیم جواب خوب و در حد انتظار بگیریم سال آینده ناشران بیشتری را همراه بکنیم و منطقه ی بلوچستان را هم پوشش بدهیم. -کارها چگونه پیش رفت؟ -در ابتدا با ۵۲ عضو انجمن هماهنگی شد و در مرحله ی بعد با انتشاراتی های غیرعضو صحبت کردیم و با اتحادیه ی ناشران هم اطلاع رسانی کردیم. بازخورد این بود که در گفتار موافقت کردند اما آمادگی عملی برای همراهی در امسال را نداشتند که امید داریم با توفیق اقدام ما، دوستان در سال آینده همراهی کنند. -آنچه اکنون آماده شده در چه حدی است؟ -هدیه ی امسال انجمن فرهنگی ناشران آموزشی به دانش آموزان سیستان ۱۶ هزار جلد کتاب آموزشی ناشران عضو انجمن است که تلاش شده کتاب ها به روز باشد و به همراه آن تعداد معتنابهی CDهای آموزشی است که در کل یک مجموعه ی خوب و متنوع از محصولات آموزشی تهیه شده است. -روند اجرایی کار چگونه است؟ -در این مورد از همکاری جناب آقای محمد فراشی پور استفاده کردیم که با منطقه آشنا بودند و ارتباطات گسترده ای داشتند ایشان زحمت انتقال هدایا را متقبل شدند و دانشگاه زابل به ویژه مجتمع مدارس دانشگاه با ایشان همراه شدند و در امر دسته بندی و تفکیک کتاب ها که کاری مهم و وقت گیر بود کمک کردند و زحمت زیادی کشیدند. اکنون کتاب ها برای رشته ها و سالهای تحصیلی دسته بندی شده و پکیج های مناسب آماده تحویل است. -ممکن است بفرمایید رقم ریالی این هدایا چقدر می شود؟ -رقم ریالی این هدایا بیش از ۴۰۰ میلیون تومان می شود. -مشخص هست که کدام انتشاراتی های عضو انجمن در اهدای کتاب ها مشارکت داشته اند. -بله انتشاراتی های مرآت، دریافت؛ خیلی سبز،الگو، فائق، دانش آفرین، جوکار، انتخاب برتر، همگامان، راه و اندیشه، اندیشه فائق، واله، مشاوران آموزش (اهدای CD)، شب قره، علمی فار و امتحان در این کار مشارکت داشته اند.

Untitleddownload (3)

 

گفت و گوی دکتر سبطی با روزنامه شرق ۱۳/۱۱/۱۳۹۴

 ١۶ هزار کتاب کمک‌آموزشی به دست دانش‌آموزان زابلی می‌رسد. ١۶هزار جلد کتابی که حدود یک‌ماه پیش، توسط ناشران کمک‌آموزشی برای توزیع میان دانش‌آموزان مناطق محروم زابل به این شهرستان فرستاده شده بود، روز چهارشنبه توزیع می‌شود. دکتر هامون سبطی، مسئول انجمن فرهنگی ناشران، در گفت‌وگو با «شرق» با اعلام این خبر گفت: ما این کتاب‌ها را ماه پیش فرستادیم اما اتفاق خوبی که افتاد این بود که دانشجویان دانشگاه زابل این کتاب‌ها را دسته‌بندی کردند، هر بسته مشخص است که به درد دانش‌آموز چه مقطع و چه سالی می‌خورد و کامیون‌های حاوی این بسته‌ها کل زابل و حومه این شهرستان را پوشش خواهند داد. سبطی در ادامه با بیان اینکه ٩۵ درصد این کتاب‌ها را کتاب‌های کمک‌آموزشی دربر می‌گیرند، افزود: «البته در کنار این کتاب‌ها چند مورد کتاب عمومی، تاریخی و فرهنگی نیز قرار گرفته‌اند». مسئول انجمن فرهنگی ناشران درباره جرقه این اتفاق عنوان کرد: «جرقه این کار مربوط به اولین جلسات هیأت‌مدیره جدید ناشران فرهنگی بود. کار معمولی که در هیأت‌مدیره انجام می‌شد، برگزاری نمایشگاه و فرستادن کتاب به زندان‌ها بود، ما تصمیم گرفتیم به‌جای برگزاری نمایشگاه بگذاریم یک‌باره صددرصد تخفیف بدهیم اما کتاب را به دست نیازمند کتاب برسانیم، دوم اینکه شایستگی و تشنگی را هم بتوانیم در وجود فرد احساس کنیم. دلیل انتخاب سیستان هم محرومیت زابل و حومه آن بود».

روزنامه‌ی شرق: شماره ۲۵۱۱ – ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۳ بهمن

 

shargh ketan zabol01

خبر پیشین:

قدمی محکم از ناشران آموزشی

۱۶ هزار جلد کتاب آموزشی، هدیه ناشران آموزشی به دانش آموزان زابل.

.

بخشی از صحبتهای دکتر سبطی: « دوهزار و پانصد جلد کتاب از سوی نشر دریافت اهدا شده بود. البته من مدیر مسئول انجمن هستم و رییس آقای صادقیه است. از هئیت رییسه اتحادیه به طورشفاهی قول همکاری شنیدیم، امّا اقدام عملی صورت نگرفت. انجمن کودک و نوجوان هم حدود دویست هزار جلد کتاب به همین مناسبت اهدا کرد که البته معادل ریالی آن کمتر از همین شانزده هزار جلد کتاب کمک آموزشی است زیرا تعداد صفحات این دو دسته کتاب با هم اختلاف بسیار دارد. . مصاحبه ی کامل سایت گُلوَنی با دکتر هامون سبطی در این رابطه را در لینک زیر بخوانید!

http://golvani.ir/1394/09/قدمی-محکم-از-ناشران-آموزشی/

.

zabol