حذف کنکور دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی در سال ۹۲

۱ آذر ۱۳۹۱

مشاور عالی سازمان سنجش، حسین توکلی با بیان اینکه ثبت‌نام این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش کشور به نشانی www.sanjesh.org انجام می‌شود  درباره چگونگی نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۹۲ گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در کمیته کارگروه ماده چهار قانون پذیرش دانشجو در آزمون سراسری سال ۹۲، سوابق تحصیلی دیپلمه‌های نظام جدید آموزش متوسطه رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی سال ۸۴ و سالهای بعد از آن که امتحانات آن‌ها به صورت کتبی سراسری و کشوری برگزار شده همانند آزمون سال ۹۱ تا میزان حداکثر ۲۵ درصد با تاثیر مثبت در گزینش نهایی اعمال می‌شود.

توکلی با اشاره به تصویب حذف کنکور دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی در آزمون ۹۲، تصریح کرد: پذیرش دانشجو در این کد رشته محل‌ها در حدود ۳۰۰۰ کدرشته محل خواهد بود و بنابراین پذیرش دانشجو در این دانشگاه‌ها بر اساس سوابق تحصیلی و با رعایت شرایط و ضوابط انجام می‌شود. وی تاکید کرد: تعداد کد رشته‌های مذکور و نحوه پذیرش متعاقبا اعلام می‌شود.
مشاور سازمان سنجش با بیان اینکه نتیجه اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و در ۵ مرداد ماه از طریق سایت سازمان منتشر خواهد شد، درباره زمان انتخاب رشته داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، تصریح کرد:‌ انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز از تاریخ ۷ مرداد ماه آغاز شده و تا ۲۳ مرداد ادامه خواهد داشت. توکلی در پایان گفت: فهرست پذیرفته‌شدگان نهایی نیز در نیمه دوم شهریور ماه سال ۹۲ اعلام خواهدشد.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا

مسئول صفحه‌ی خبر: مهندس پویا سلطان‌تبار