حمایت از کودکان در معرض آسیب‌ اجتماعی:کار،ایدز، زندان و…

تلاش برای آزادی کودکان در بند: 

امروز به ۱۶ سالگی خودم فکر می کردم. وقتی توی مدرسه با یکی از همکلاسی هام سر صندلی دعوام شده بود. فکر می کردم اگر توی اون لحظه نمیتونستم خودم رو کنترل کنم و اتفاقا هم یه میله شکسته ی صندلی دم دستم بود و من باهاش به همکلاسیم حمله می کردم و میزدمش و اتفاقا همون دعوا به مرگ همکلاسیم ختم می شد چه اتفاقی میفتاد؟ الان اگر اعدام نشده بودم قطعا توی زندان بودم و منتظر اجرای حکم، هر روز هم بندی هام منو اذیت می کردن. خانواده مون از هم پاشیده بود و شاید کل خونه و زندگیمون رو فروخته بودیم بلکه بتونیم با پولش از خانواده ی پدر و مادر همکلاسیم رضایت بگیریم. حالا من خانواده م طوری بود که همه ی اعضاش تحصیلکرده بودن. محیط زندگیم طوری بود که خشونت زیادی وجود نداشت و احتمال وقوع این اتفاق کم بود. اما این بچه ها چی؟ یه لحظه خودمون رو بجای اونا بذاریم….. اونوقت حتی یک ثانیه هم نمیتونیم تحمل کنیم. کاش میشد آدما خودشون رو حتی برای یک دقیقه هم که شده جای دیگران میذاشتن. اون وقت نه قضاوتی بود نه کینه ای و نه خشمی.

برای حمایت از این بچه هادر لینک زیر:

http://life.sosapoverty.org/#/

.

 

خانه علم دروازه غار:

خانه ایرانی برای تحصیل کودکان کار و خیابان 

این خانه توسط جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی برای حمایت از کودکان کار و محروم از تحصیل در طرح کودکان بی‌کتاب ایجاد شده است.  این خانه که توسط مردم و با کمک های افراد نیکوکار اجاره شد، اگرچه خرابه ای بیش نبود ولی با زحمت دانشجویان داوطلب این سرزمین بازسازی شد و شادی را به دل کودکان این محله نشاند. کودکانی که تا پیش از این از تحصیل محروم بودند و آرزوی رفتن به مدرسه داشتند. کودکانی که شناسنامه نداشتند. کودکانی که از صبح تا شب مجبور به کار اجباری در سر چهارراه های تهران هستند. کودکانی که هر روز به صورت رایگان به این مرکز می آیند و از انواع خدمات امدادی خانه ی علم دروازه غار از تغذیه و یک وعده غذای گرم تا آموزش و تحصیل و خدمات بهداشتی و حقوقی و روانشناسی و ورزشی و… به صورت رایگان بهره مند می شوند. بچه‌هایی که خیلی وقت پیش، از تحصیل محروم بودند ولی حالا خیلی‌هاشون با کمک معلمهای داوطلب و پرعشق و مهربان خانه علم باسواد شدند…
برای حمایت از این مرکز به وبسایت آن سر بزنید: http://darvazeghar.sosapoverty.org/
.
با هر «ده هزار تومان، معادل ۴۰ سانتی متر مربع» این خانه را به نفع دوستان کوچولوی عزیزمان خریداری و اهدا کنید.
شماره حساب ویژه خانه ایرانی (علم) دروازه غار تهران ، به نام جمعیت امام علی ،
شماره کارت: ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۵۱۴۹۶
۴۲۰۹۱۶۱۲/۵۸ – بانک ملت، قرض الحسنه جام، شعبه چهارراه کالج
شماره شبا همین حساب
IR610120010000004209161258
.
darvazeghar
معلمی داوطلب در خانه علم دروازه‌غار با عشقی بی پایان به کودکان تشنه یادگیری و محبت آموزش می‌دهد.
.
 

 

انجمن احیای ارزش‌ها : جمعیت‌ حامی کودکان ایدز:

احیاء:
از آنجا که روند رو به رشد آسیب‌های اجتماعی احساس مسئولیت‌پذیری هموطنان نیکوکار سراسر کشور را برانگیخته بر آن شدیم تا با تأسیس انجمن احیای ارزش‌ها در سال ۱۳۷۸ به ارائه‌ی خدمات مددکاری پرداخته و برای مهار بهنگام و اصلاح ناهنجاری‌های جدی اجتماع بکوشیم. در این رهگذر، کانون توجه انجمن احیای ارزش‌ها ، به حمایت و یاری آسیب‌دیدگان اجتماعی، به‌ویژه ایتام ایدز و مادرانشان معطوف گشت؛ چرا که «پدیده‌ی ایدز» یکی از مهمترین چالش‌های هزاره‌ی سوّم محسوب می‌شود.
کودکانی که به ایدز مبتلا هستند، زندگی بسیار سختی در پیش رو دارند. آنان مصرف دارو تا پایان عمر، عفونت‌های سخت و طاقت‌فرسا، درد یتیمی حاصل از فوت والدین، تنهایی، انگِ اجتماعی و اکثراً فقر را تجربه می‌کنند.
همه بر این باوریم که؛ کودکان یتیم حاصل از ایدز، همچون دیگر کودکان نیازمند برخورداری از مواهب یک زندگی طبیعی هستند. پس می‌کوشیم تا با حمایت و یاری آنان، فرصت‌های یکسان با دیگر کودکان را برایشان فراهم سازیم.
بر اساس این تفکر: هم‌اکنون طرح پذیرش کودکان یتیم سرراهی + HIV در مراکز شبه خانواده در دستور کار این انجمن قرار دارد.

www.spasdi.ir

20150111_134922

20150111_134858
20150111_134951

مرکزی دیگر در حوزه‌ی مبارزه با ایدز:

وبسایت: مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران 

.