عربی : پاسخ ما

پاسخ مؤلفان (دکتر بوذری، آقای هورفر و…) ، مدیران و مشاوران نشر دریافت به پرسش‌های درس عربی شما :

شامل  بخش‌های: ۰) تازه‌ترین پرسش‌ها

و پرسش‌های طبقه‌بندی شده:

۱) مشاوره‌ای  ۲) درسی

(توجه: پاسخ پرسش‌های مربوط به چاپ و نشر کتاب‌های نشر دریافت را در صفحه‌ی «نشر دریافت: پاسخ ما» بیابید!)

۰) تازه‌ترین پرسش‌های مشاوره‌ای:

غزل رضوی    ۱۳۹۵   با عرض سلام و خسته نباشید

برای دانش‌آموزی که سه سال از درس دور بوده شما چه کتابی را پیشنهاد می‌دهید؟ آقای دکتر رفته بودم نمایندگی قلم چی از تعدادی از دانش‌آموزان پرسیدم برای عربی سطح ضعیف چه منابعی نیازه هر یک از دانش‌آموزان یک کتاب را پیشنهاد می‌دادند. نشرالگو- گاج سفید؛ خیلی سبزو … .  آقای دکتر برای کسب درصد‌های بالای ۸۰ درصد باید چه منابعی تهیه کرد و روش مطالعه چگونه باشد.

پاسخ استاد: سلام

ابتدا کتاب عربی به زبان ساده‌ی استاد ایادفیلی و سپس همایش عربی نشر دریافت.

موفق باشید!

م.خ   ۹ مهر۱۳۹۴

کسانی که سال‌ها آز درس دور بودند برای عربی لازمه متن درس‌های کتاب درسی و  کلمات را بخوانند؟ عربی را چطور مطالعه کنند؟ ممنون.

پاسخ مشاور: درود بر شما

عربی را با کتاب عربی به زبان ساده‌ی استاد ایاد فیلی (انتشارات مبتکران) شروع کنید و بعد بروید سراغ کتاب عربی در آزمون سراسری استاد هورفر (نشردریافت) و نهایتاً دو ماه مانده به کنکور کتاب همایش جناب دکتر بوذری و تمام.

پیروز باشید!

۱) پرسش‌های مشاوره‌ای

– پرسش دانش‌آموز: کیمیا ۵مهر۱۳۹۳  از استان فارس شهر شیراز

با سلام وعرض خسته نباشید، می خواستم بدانم با توجه به اینکه برنامه آزمون قلم چی برای این درس عربی به صورت درس به درس (کتا ب درسی)است، من چطورعربی بخوانم که دراین درس، تراز بالایی کسب کنم وبه درصد(۸۰-۹۰) در کنکور برسم؟ ضمن اینکه یک کتاب کمک آموزشی خوب که هم شامل درسنامه کارآمد (آموزش قوی)و تست های به روز به سبک کنکور باشد (به طوری که با این کتاب نیاز به کتاب دیگری نباشد) معرفی کنید با تشکر فراوان

پاسخ استاد: درود بر شما. روش تدریس من که آن را درست تر از سایر روش ها می دانم، آموزش و مطالعه مبحثی عربی است (مانند روش دکتر سبطی در درس ادبیات) البته همیشه این روش با آزمون های آزمایشی ناسازگاری دارد اما تصمیم با خود شماست. حتماً منتظر کتاب آقای هورفر در همین انتشارات باشید!

پیروز باشید!

– پرسش دانش‌آموز:علی مطهری ۱۲آذر۱۳۹۳ استان خراسان، شهر نیشابور

با عرض سلام می‌خواستم بدونم چه کتابی در بازار هست که آموزشش جامع و مانع باشه و مفهومی، که بشه پایه‌ای واساسی از صفر یاد گرفت. من با اینکه کتاب‌های گاج سفید و نقره‌ای و فوت و فن و عربی به زبان ساده رو دارم اصلاً به خوندنشون رغبت ندارم. باتشکر.
پاسخ مشاور: درود بر شما
برای شروع از صفر، کتاب عربی به زبان ساده‌ی استاد ایادفیلی(انتشارات مبتکران) را به شما پیش‌نهاد می‌کنیم. برای مطالعه‌ی کنکوری‌تر کتاب عربی آقای هورفر که به زودی منتشر می‌شود و درنهایت
برای جمع‌بندی پس از عید از کتاب همایش دکتر بوذری نهایت استفاده را ببرید.

– پرسش دانش‌آموز: آروین همتی ۲۰آذر۱۳۹۳ استان آذربایجان شرقی، شهر اسکو

سلام.استاد می‌خوام عربی رو تازه شروع کنم.از اونجایی هم که کتابتون قراره تازه منتشر بشه و از اون می‌خوام استفاده کنم نحوه برنامه‌ریزیم چطور باشه که بخوام بیام برسم و درصد بالای ۶۰ بیارم.استاد
برنامه تست‌های دوره‌ای رو دیدم ولی از اون افتادیم عقب.لطفاً راهنماییم کنید.به خاطر وقتی که برای دانش آموزان قرار می‌دید بسیار سپاس‌گزارم.

پاسخ استاد: سلام

انشاءالله با مطالعه کتاب به هدفتون خواهید رسید. مطالب را بر اساس سر‌فصلهای ارائه شده در کتاب مطالعه کنید و با ترتیب فصلها جلو بروید .به تدریج ضعف شما برطرف شده و با این درس ارتباط خوبی ایجاد خواهید کرد.

 

۲) پرسش‌های درسی

پرسشی مطرح نشده است.