مأموریت مرکز پژوهش‌ها برای بررسی اقدامات وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش در اجرای قانون حذف کنکور

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
۱ اسفند۱۳۹۶:
ساداتی‌نژاد خبر داد:
مأموریت مرکز پژوهش‌ها برای بررسی اقدامات وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش در اجرای قانون حذف کنکور
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مأموریت مرکز پژوهش‌ها برای بررسی نحوه اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجو خبر داد و گفت: با این حساب نحوه عملکرد وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش مشخص خواهد شد.
سید جواد ساداتی نژاد

سید جواد ساداتی‌نژاد در واکنش به  پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش مبنی بر تأثیر ۴۰ درصدی نمرات امتحان نهایی در کنکور ۹۸، عنوان کرد: بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو موسوم به حذف کنکور، ۸۰ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها تا پایان سال ۹۷ باید بدون کنکور پذیرش دانشجو داشته باشند که این تکلیف قانونی به نوعی اجرایی شده است.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از ظرفیت دانشگاه آزاد، پیام نور و علمی کاربردی‌ها بدون کنکور است و با احتساب ظرفیت پذیرش این دانشگاه‌ها تکلیف قانونی محقق شده است، افزود: سازمان سنجش با ارائه این آمار به تکلیف قانونی خود عمل کرده است ولی آموزش و پرورش گامی برای اجرای قانون برنداشته است.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون تهیه سوابق تحصیلی برای داوطلبان باید در سه سال مقطع متوسطه محاسبه شود، ادامه داد: این محاسبه فقط وقتی محقق می‌شود که آموزش و پرورش بتواند امتحانات نهایی را در هر سه مقطع دوره متوسطه به مانند سال آخر برگزار کند.

این نماینده مردم در مجلس تأثیر ۴۰ درصدی امتحانات نهایی یک سال از مقطع متوسطه در کنکور را غیر منطقی خواند و گفت: این سوابق وقتی معنا پیدا می‌کند که سه سال دوره متوسطه در کنکور تأثیرگذار باشد.

ساداتی‌نژاد اضافه کرد: همچنین قانون صراحت دارد که ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها باید بر اساس سوابق تحصیلی ارائه شده از سوی آموزش و پرورش باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین از اقدام مرکز پژوهش‌های مجلس برای بررسی میزان اقدامات دو وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت آموزش و پرورش در خصوص نحوه اجرای قانون  سنجش و پذیرش دانشجو(حذف کنکور) خبر داد و تصریح کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات پس از دریافت این گزارش الزامات قانونی بیشتری برای اجرای دقیق و سریع‌تر قانون اتخاذ خواهد کرد تا در حوزه اجرا این نقایص برطرف شود./

منبع: خانه ملت

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.