این صفحه به‌مرور کامل‌تر می‌شود، لطفاً شکیبا باشید و نوشته‌ها را به‌دقّت بخوانید.

خبرهای مرتبط دیگر را در سه لینک زیر بخوانید:

همه چیز در باره‌ی تأثیر معدل سال۹۵

.

همه چیز درباره‌ی امتحان‌های نهایی

.

تأثیر معدل در کنکور ۹۶ 

 .

در صورت داشتن خبر تازه آن را در دیدگاه‌ها با ذکر آدرس اینترنتی منبع، بگذارید تا در صفحه‌ی اصلی بیاید.

(بهمن۹۵) جزئیات تأیید سوابق تحصیلی برای ثبت‌نام در کنکور ۱۳۹۶ اعلام شد

داوطلبانی که در امتحانات دروس نهایی ترمیم نمره شرکت کرده‌اند، لازم است به سایت dipcode.medu.ir مراجعه کرده و نسبت به تأیید سوابق تحصیلی دروس ترمیم نمره خود اقدام کنند.

یگان خبر نشر دریافت: تمام داوطلبان کنکور که از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ دیپلم دوره متوسطه شده‌اند و کسانی که از سال ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی شده‌اند، قبل از ثبت‌نام در کنکور باید سوابق تحصیلی خود را تأیید کنند.
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس،‌ با توجه به شروع ثبت‌نام آزمون سراسری ۱۳۹۶، تمام داوطلبانی که از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ دیپلم دوره متوسطه در شاخه نظری ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی شده‌اند و همچنین داوطلبانی که از سال ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی شده‌اند، لازم است قبل از ثبت‌نام در کنکور سال ۱۳۹۶ با مراجعه به سایت dipcode.medu.ir، سوابق تحصیلی خود را تأیید کرده و با دریافت کد سوابق تحصیلی نسبت به ثبت‌نام در کنکور سال ۱۳۹۶ اقدام کنند.

همچنین داوطلبانی که در امتحانات دروس نهایی ترمیم نمره شرکت کرده‌اند، لازم است به سایت dipcode.medu.ir مراجعه کرده و نسبت به تأیید سوابق تحصیلی دروس ترمیم نمره خود اقدام کنند.

داوطلبان در صورت وجود هرگونه اشکال یا مغایرت در سوابق تحصیلی خود، هرچه سریع‌تر با در دست داشتن مدارک مستند به اداره آموزش و پرورش منطقه محل اخذ دیپلم خود مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

.

(پاییز۹۵) پاسخ عجیب سازمان سنجش در مورد عدم تأثیر ترمیم معدل در کنکور ۹۵!!!!!!!!!!!

یگان خبر نشر دریافت: به گزارش فارس ابراهیم خدایی گفت:

در بحث ترمیم معدل، وزارت آموزش و پرورش فرآیند را انجام داده ولی سازمان سنجش و شورای سنجش و پذیرش دانشجو اطلاعی از این موضوع نداشته است و حتی آیین‌نامه را هم نداشتیم(!!!)، اواخر خردادماه که بحث ترمیم معدل مطرح شد نامه‌ای به وزارت آموزش و پرورش زدیم که ساز و کار و نحوه  اجرای این موضوع را برای ما ارسال کنند که آیین‌نامه را فرستادند و پس از آزمون اطلاعات رسمی تحت عنوان ترمیم معدل به ما ندادند. سازمان سنجش این مساله را پیش‌بینی نکرده بود و پس از آزمون ما با این مساله مواجه شدیم ولی به دلیل اینکه تاثیر معدل در گزینش نهایی تاثیر مثبت است جای نگرانی نیست. حتی اطلاعات سوابق تحصیلی برخی داوطلبان کنکور که امسال پیش‌دانشگاهی را گذراندند نیز به موقع نرسیده و قرار شد کد سوابق تحصیلی را بگیرند تا تاثیر مثبت در گزینش نهایی برایشان اعمال شود. با توجه به صحبت‌هایی که با مسؤولان وزارت آموزش و پرورش داشتیم قرار شد تمام معدل‌ها را به من ارسال کنند تا در شورای سنجش و پذیرش مطرح کنیم که قبل از گزینش نهایی مشکل برطرف می‌شود و با توجه به تاثیر مثبت معدل در گزینش نهایی جانی نگرانی نیست.

تفسیر خبر: 

آنچه از مصاحبه دکتر خدایی و پاسخ سازمان سنجش به پرسش یکی از داوطلبان کنکور ۹۵ برداشت میشود، عدم تاثیر نمرات ترمیمی در نتایج اولیه است (به دلیل نبود هماهنگی با آموزش و پرورش و ارسال‌نشدن اطلاعات رسمی به سازمان سنجش. تنها برداشتی که از “اعمال نمرات ترمیمی در پذیرش نهایی” می‌توان داشت، محاسبه تراز و رتبه جدید برای داوطلبان دارای نمرات ترمیمی است و اعمال رتبه‌ی جدید به عنوان نتیجه نهایی در انتخاب رشته. با توجه به تعداد شرکت کنندگان در طرح ترمیم معدل و رتبه‌های کسب شده توسط آنان، این مورد می‌تواند اثراتی با عمق و دامنه متفاوت داشته باشد و بر جابه‌جایی رتبه ها تاثیر گذار باشد. در صورت بالا بودن تعداد این افراد و فرض بر بهبود یافتن رتبه آنها (با در نظر گرفتن نمرات ترمیمی) بایستی این نکته را مدنظر داشت که هم‌زمان رتبه سایر افراد را هم که بر اساس نتیجه اولیه اعلام شده انتخاب رشته کرده اند، تحت تاثیر قرار میدهد.چگونه میتوان بدون آگاهی از ریتبه ی دقیق و قطعی خود انتخاب رشته را به درستی و با درنظرگرفتن تمامی احتمالات انجام داد؟!

به‌هرحال اعمال نشدن نمره‌های ترمیمی و نمرات پیش‌دانشگاهی در نتایج اعلام‌شده‌ی آزمون سراسری ۱۳۹۵ از سوی سازمان محترم سنجش آموزش کشور گویای این است که:

 1.  روزهای طلایی شرکت‌کنندگان در طرح ترمیم معدل (خرداد ۹۵) بر باد رفته‌است و این عزیزان وقتی را که باید صرف آماده سازی خود برای آزمون سراسری ۱۳۹۵ می‌کردند، به امتحانات ترمیمی ۱۳۹۵ اختصاص دادند و آشکارا از رقیبان خود در این عرصه عقب مانده‌اند؛ بنابراین قربانی تصمیمات نسنجیده و تعصب‌آمیز برخی مسئولان امر گشته‌اند.
 2. هزینه‌ای که از شرکت‌کنندگان در طرح ترمیم معدل (خرداد۹۵) دریافت شده‌است، به نتیجه‌ای که مقرر بود، نینجامیده است و اخلاقاً و چه بسا قانوناّ باید به این عزیزان برگردانده شود.
 3. وزارت محترم آموزش و پرورش در حال حاضر سازو کار لازم را برای هم‌کاریِ بدون کاستی و شائبه با سازمان سنجش آموزش کشور دارا نیست و هرچه در این مسیر بیشتر پیش می‌رویم با رویداد‌های ناگوار بیشتری روبه‌رو می‌شویم.

شهر خالی‌ست ز عشاق، بود کز طرفی                                     مردی از خویش برون آید و کاری‌بکند

 

 دکتر هامون سبطی،یونس حمه صادقی

.

پاسخ سیستم پاسخگویی سنجش به پرسش یکی از دانش‌آموزان:

(با تشکر از ایشان برای ارسال تصویر)

sanjesh tarmim

(مرداد۹۵) آقای یونس حمّه صادقی:  سلام
ثبت نام طرح ترمیم شهریور ماه تا ۱۰ مرداد تمدید شده است. میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی برای کنکور ۹۶ را قرار است سازمان سنجش آموزش کشور در مهرماه اعلام نماید. طبق آیین نامه اجرایی این طرح شما میتوانید در یکی از دوره های طرح در شهریور، دی و یا خرداد شرکت نمایید (فقط یک دوره و یکبار). درصورتی که هزینه ها برایتان مشکل است میتوانید منتظر قانون جدید اعمال سوابق تحصیلی در کنکور ۹۶ بمانید و در صورت قطعی شذن یا تمایل به ترمیم به دلایل دیگر در دی ماه اقدام نمایید.
.
(مرداد۹۵) با اینکه قبلاً به تفصیل در این صفحه گفته‌ایم خواندن این مطلب خلاصه، خالی از لطف نیست:
طبق اطلاعیه سازمان آموزش و پرورش

هر کس فقط میتواند یکبار در طرح ترمیم معدل شرکت کند ( فقط یک نوبت ) ولی محدودیتی در انتخاب تعداد دروس در نوبتی که شرکت می کنید وجود ندارد

ترمیم معدل در هر سه نوبت امتحانات نهایی یعنی خرداد و شهریور و دی برگزار میشود

بابت برگزاری امتحان مجدد برای کسانی که دیپلم خود را گرفته اند، برای هر درس مبلغی بابت هردرس گرفته میشود (بابت هر درس حدود ۲۰تا۳۰ هزار تومن)

محل ثبت نام طرح ترمیم معدل مدارس دولتی بزرگسالان است و زمان ثبت نام را باید از مدارس بزرگسالان سوال کرد(تا۱۰ مرداد ماه)،معمولا از یکماه قبل از امتحانات آغاز میشود

این قانون فقط شامل کسانی می شود که دیپلم خود را سال ۸۴ و بعد از آن گرفته اند (قبل از ۸۴ را شامل نمیشود) یعنی سومی هایی که در خرداد در درسی تجدید شده اند در نوبت شهریور نمی توانند ترمیم کنند و باید منتظر دی ماه باشند.

اگر دانش آموزی امتحان ترمیم داد و نمره پایین تری از نمره ی قبلی خود کسب کرد، بالاترین نمره برای او محاسبه میشود

نمراتی را که در ترمیم معدل جبران میکنید در کارنامه کتبی دیپلم شما اصلاح نمیگردد. قانون ترمیم معدل صرفا برای کنکور است. آموزش و پرورش در هنگام ثبت نام در کنکور نمرات جدیدی که کسب کرده اید را به صورت سیستماتیک ارسال خواهد کرد.
منبع: مهروماه

سامانه ‌ی اطلاعات و جمع‌آوری سوابق تحصیلی

کلیک کنید

.

(۶مرداد۹۵) دیدگاه شما: سروش قاسمی:

سلام، مهلت ثبت نام تا آخر تیر بود که به خاطر تقاضای زیاد تا ۱۰ مرداد تمدید شده، من یه ساعت دیگه میرم ثبت نامو تموم می‌کنم.

.

(۱ خرداد۱۳۹۵) محمود شهبازی ، معاون آموزش متوسط اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان
امکان ترمیم و ارتقای نمرات نهایی سال سوم نظری فراهم شد
یگان خبر آموزشی نشر دریافت:
ایرنا: محمود شهبازی ، معاون آموزش متوسط اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت:
با توجه به تأثیر ۲۵ درصدی ۱۰ درس نهایی سال سوم نظری در کنکور سراسری، امکان اخذ امتحان مجدد از فارغ‌التحصیلان شاخه‌ی نظری به منظور جبران و ارتقاء نمره‌های نهایی برای اولین بار فراهم شده است.

در فرایند اجرای ترمیم و ارتقای نمرات نهایی سال سوم نظری، فارغ التحصیلان خرداد ۱۳۸۴ به بعد در رشته‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی می‌توانند با مراجعه به آموزشگاه بزرگسالان محل اخذ دیپلم خود نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون درس و یا درس‌های انتخابی اقدام کنند.
چنانچه پس از شرکت در امتحان بر اساس موضوع این مصوبه‌ی ۹۱۵ ، نمره‌ی اخذ شده‌ی دانش‌آموز در درس یا درس‌ها کمتر از نمره قبلی باشد، نمره قبلی ملاک عمل خواهد بود.
فارغ التحصیلان متقاضی ترمیم سوابق تحصیلی فقط یک بار حق شرکت در آزمون را دارند.
برخی از فارغ التحصیلان سال‌های گذشته می خواهند در اداره یا موسسه‌ای استخدام شوند که شرط معدل ۱۴ و یا بالاتر برای آن گذاشته شده است و معدل متقاضیان استخدام نیز این رقم نیست، این افراد نمی توانند از این طریق اقدام به ترمیم معدل کنند.
نمره‌های اخذ شده در ترمیم معدل، فقط برای اعمال در سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز سنجش عالی ملاک عمل خواهد بود و کارنامه‌ی امتحانی و گواهی صادر شده برای این گونه افراد فاقد معدل و شرایط قبولی و یا مردودی خواهد بود.
نمره‌های اخذ شده در امتحانات ترمیم سوابق جایگزین نمرات قبلی نخواهد شد و این نمره به ۲۵ درصد اثر در کنکور لحاظ می شود.
یگان خبر آموزشی نشر دریافت
منبع:ایرنا

(۱ خرداد۱۳۹۵) جبار مرادی، مسئول امور سنجش و ارزشیابی آموزش و پرورش شهرستان قدس: ترمیم معدل
یگان خبر نشر دریافت
فارس: جبار مرادی، مسئول امور سنجش و ارزش‌یابی آموزش و پرورش شهرستان قدس گفت:
طرح ترمیم معدل فرصت بسیار مناسبی برای شرکت در کنکور سراسری است.

هر کدام از دانش‌آموزان و دانش‌آموختگانی که طی ۱۰ سال گذشته و به طور دقیق‌تر از سال ۸۴ به بعد فارغ‌التحصیل شده‌اند می‌توانند در این طرح حضور داشته باشند.
در این طرح دانش‌آموختگان می‌توانند برای ترمیم معدل در برخی از درس‌های نهایی که نمراتشان پایین است به صورت مجدد آزمون دهند، البته آنها تنها یک مرحله مجوز دارند که در امتحانات خرداد، شهریور یا دی ماه شرکت کنند.
این طرح بر اساس ابلاغ وزارت آموزش و پرورش اجرایی می‌شود و بدین صورت است که افرادی که می‌خواهند در آن شرکت کنند باید دارای برخی شرایط باشند که مهم‌ترین آنها بحث تعیین تکلیف خدمت سربازی است که حتماً باید مد نظر قرار گیرد.
در این طرح معدل شرکت‌کنندگان و مدرک تحصیلی آنها تغییری نخواهد کرد و دوباره مدرکی صادر نمی‌شود.
این طرح تنها برای این اجرایی شده است تا افرادی که می‌خواهند در کنکور شرکت کنند از این فرصت برای ترمیم معدل خود بهره ببرند، چراکه معدل درس‌های نهایی تأثیر بالایی در کنکور دارد.
متأسفانه تاکنون اطلاع‌رسانی کافی در این خصوص صورت نگرفته است، در حالی که در همان آغاز اعلام این طرح بسیاری از افراد متقاضی با مجموعه تماس می‌گرفتند.
در آن زمان به دلیل اینکه این طرح هنوز ابلاغ نشده بود، نمی‌توانستیم کمکی به این افراد کنیم، اما اکنون تمام زیرساخت‌ها برای افرادی که می‌خواهند در این طرح شرکت کنند ، برای افزایش نمرات امتحان‌های نهایی فراهم شده است
این طرح به این صورت انجام می‌شود که افراد متقاضی به عنوان داوطلب آزاد در امتحانات آن هم تنها در یک مرحله شرکت خواهند کرد.
این طرح می‌تواند به افرادی که نمرات نهایی پایینی دارند کمک زیادی کند.
برخی در گذشته به واسطه مشکلاتی که داشته‌اند نتوانستند نمرات دلخواه و مطلوبی کسب کنند اما حالا فرصتی ایجاد شده است که این افراد با ترمیم معدل خود به راحتی در کنکور شرکت کنند.

مرادی در خاتمه متذکر شد: اجرای این طرح در آموزش و پرورش شهرستان قدس آغاز شده است، البته به دلیل گذشتن زمان برای ثبت‌نام امتحانات خرداد ماه، متقاضیان می‌توانند با مراجعه حضوری به آموزش و پرورش در خصوص طرح ترمیم معدل اطلاعات کافی‌تر را کسب کنند و اقدامات لازم برای شرکت در انتخابات شهریور و دی ماه را انجام دهند.

یگان خبر نشر دریافت
منبع: خبرگزاری فارس

داوطلبان ریاضی با چه نمره‌هایی و برای چه رتبه‌هایی باید ترمیم معدل شرکت کنند؟! – مهندس جلال سلیمی

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :
رایاپیوند (لینک) های  زیر از تارنمای (وبسایت) رتبه‌سازان وابسته به مهندس جلال سلیمی ارائه شده و برای بارگیری (دانلود) پرونده (فایل)‌های PDF باید پیش از بارگیری در رایاپیوند زیر هم‌وندِ(عضو) تارنمای رتبه‌سازان شوید:
http://rotbesazan.ir/apps/users/login/?
پرونده‌های pdf زیر شامل رتبه و معدل‌های داوطلبان کنکور ریاضی ۹۴ در هر سه منطقه است.
داوطلبان کنکور می‌توانند با مقایسه معدل‌ها و رتبه‌های داوطلبان مختلف با یکدیگر داده‌های کاملی درباره‌ی حدود معدل‌های رتبه‌های مختلف ‌به‌دست‌آورند.
این ‌پرونده‌ها نشان می‌دهد که داوطلبان با چه معدلی در چه رشته‌هایی قبول شده‌اند.
داوطلبان کنکور با استفاده از این پرونده‌ها می‌توانند بازشناسند که برای قبولی در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود باید چه معدلی داشته باشند.
در‌صورتی‌که معدل داوطلب نسبت به داوطلبان دیگری که در این رشته قبول شده‌اند، کم‌تر باشد، باید برای شرکت در آزمون‌های ترمیم معدل اقدام کنند.
داوطلبانی هم داریم که با معدل‌های پایین رشته‌های خوبی قبول شده‌اند امّا تعداد این داوطلبان کم است و ملاک تصمیم‌گیری نیستند.
پیش از بارگیری PDFها باید در تارنمای زیر عضو شوید:

http://rotbesazan.ir/apps/users/login/?
.
بارگیری درصدهای رتبه‌های ۱ تا ۱۰ رشته‌ی ریاضی-فیزیک
.

بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱ تا ۵۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۱

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۱

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۱

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۱

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۱

بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱ تا ۵۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۲

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۲

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۲

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۲

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۲

بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱ تا ۵۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.

بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.

داوطلبان تجربی با چه نمره‌هایی و برای چه رتبه‌هایی باید ترمیم معدل شرکت کنند؟! – مهندس جلال سلیمی

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :

رایاپیوند (لینک) های  زیر از تارنمای (وبسایت) رتبه‌سازان وابسته به مهندس جلال سلیمی ارائه شده و برای بارگیری (دانلود) پرونده (فایل)‌های PDF باید پیش از بارگیری در رایاپیوند زیر هم‌وندِ(عضو) تارنمای رتبه‌سازان شوید:
http://rotbesazan.ir/apps/users/login/?
پرونده‌های pdf زیر شامل رتبه و معدل‌های داوطلبان کنکور ریاضی ۹۴ در هر سه منطقه است.
داوطلبان کنکور می‌توانند با مقایسه معدل‌ها و رتبه‌های داوطلبان مختلف با یکدیگر داده‌های کاملی درباره‌ی حدود معدل‌های رتبه‌های مختلف ‌به‌دست‌آورند.
این ‌پرونده‌ها نشان می‌دهد که داوطلبان با چه معدلی در چه رشته‌هایی قبول شده‌اند.
داوطلبان کنکور با استفاده از این پرونده‌ها می‌توانند بازشناسند که برای قبولی در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود باید چه معدلی داشته باشند.
در‌صورتی‌که معدل داوطلب نسبت به داوطلبان دیگری که در این رشته قبول شده‌اند، کم‌تر باشد، باید برای شرکت در آزمون‌های ترمیم معدل اقدام کنند.
داوطلبانی هم داریم که با معدل‌های پایین رشته‌های خوبی قبول شده‌اند امّا تعداد این داوطلبان کم است و ملاک تصمیم‌گیری نیستند.
پیش از بارگیریِ PDFها باید در تارنمای زیر عضو شوید:

http://rotbesazan.ir/apps/users/login/?

.

بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱ تا ۵۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۱

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۱

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۱

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۱

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۱

بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱ تا ۵۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۲

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۲

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۲

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۲

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۲

بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱ تا ۵۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.

نکته‌هایی در مورد قانون ترمیم معدل – مهندس جلال سلیمی

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :

قانونی که اکنون در حال اجراست شامل کسانی است که از سال ۱۳۸۴ به این طرف دیپلم گرفته‌اند یعنی ۱۰ سال قبل هم هیچ داوطلب و دانش‌آموزی که سال ۸۴ داشت دیپلم می‌گرفت شاید به این فکر نمی‌کرد که روزی نمره‌های امتحان‌های نهایی‌اش تا این حد
بتواند در کنکور ۹۳، ۹۴ یا … تأثیرگذار باشد،؛ کسی هم که نمره‌های دیپلم خوبی نداشت، تصوّر نمی‌کرد که این نمره‌ها مانع از این شود که بتواند به رشته‌های خوب وارد شود.
تأثیر از ۲۵ درصد شروع شده و قرار است [در صورت فراهم شدنِ بسترهای لازم] به ۸۵ درصد افزایش یابد [که درصورت افزایشِ آن اهمیت ترمیم معدل ملموس‌تر خواهد شد]
[…] کسانی که می‌خواهند در این طرح شرکت کنند یا افرادی که امتحان نهایی سوِم دبیرستان برایشان برگزار می‌شود باید به این توجه داشته‌باشند که در هر شرایطی ممکن است قانون‌هایی بعدها داشته‌باشیم که این نمره‌ها بتواند فوق‌العاده در کنکور تأثیرگذار و
حتّی تعیین‌کننده باشد.
آنچه مسلّم است این است که در هر سالی و هر کنکوری که قرار باشد نمره‌های سال سوّم دبیرستان یا نمره‌های سال‌های مختلف دبیرستان در کنکور اعمال شود، کسانی که نمره‌های قابل‌قبولی کسب نکرده‌اند، متضرر خواهند شد، برای همین آموزش و پرورش در
مرداد‌ماه اطّلاعیه‌ای را منتشر کرد که براساس آن دانش‌آموزانی که سال سوّم دبیرستان را بعد از سال ۱۳۸۴ گذرانده‌اند و دیپلم گرفته‌اند بتوانند نمره‌های پایین خودشان را به‌نوعی جبران کنند. به اصطلاح، قانون برای ترمیم نمره‌های نهایی سال سوّم دبیرستان است.

جزئیاتی که به‌عنوان بخش‌نامه ذکر شده از این قرار است:

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :
قانون برای داوطلبانی که دیپلمشان را بعد از سال ۸۴ گرفته‌اند قابل اجراست و آن‌هایی که دیپلمشان را قبل از سال ۸۴ گرفته‌اند نمی‌توانند در این امتحان‌های ترمیم نمره‌ها شرکت کنند.

امتحان‌ها فقط از درس‌های نهاییِ سال سوّم دبیرستان است و نه پیش‌دانشگاهی و کسانی که می‌خواهند در این طرح شرکت کنند باید به‌صورت داوطلب آزاد در مرکز‌های بزرگ‌سالان یا روزانه‌های دولتی که از طرف آموزش‌و‌پرورشِ استان‌ها اعلام می‌شود نام‌نویسی کنند و در امتحان‌های نهاییِ خرداد یا شهریور یا دی‌ماه شرکت کنند، امّا باید توجّه داشته‌باشیم که به‌طورِمسلّم کسانی که می‌خواهند نتیجه‌هایشان در کنکور ۹۵ اِعمال شود باید در امتحان‌های نهایی خردادماه شرکت کنند، چون شهریورماه دیگر نتیجه‌ها اعلام شده و ترمیم نمره‌ها روی نتیجه‌های کنکور ۹۵ مؤثر نخواهد بود.

البتّه تمام این گفته‌ها با این پیش‌فرض است که قرار باشد نمره‌های نهایی سال سوّم دبیرستان در کنکور اِعمال شود و نظرِ مجلس با نظرِ دیوانِ عدالت اداری متفاوت باشد.
مدرک‌های مورد نیازی که اعلام کرده‌اند عبارتست از درخواست کتبی که داوطلب باید ارائه دهد؛ مدرک دیپلم و کپی شناسنامه.

فرد باید در همان منطقه‌ی آموزشی (منطقه‌ی سهمیه مناطق) که فارغ‌التحصیل شده است امتحان بدهد یعنی اگر من در منطقه‌ی ۲ آموزش و پرورش کشور فارغ‌التحصیل شده‌ام (در شهرهایی که منطقه‌ی۲ حساب می‌شوند) در شهرهای همان منطقه باید امتحان بدهم و نمی‌توانم در منطقه‌ی ۱ یا منطقه‌ی ۳ امتحان بدهم.

فقط مرکز‌های دولتی‌ای می‌توانند این ثبت‌نام را انجام دهند که از طرفِ اداره‌های کل مشخص شده باشند و مرکزهای غیرانتفاعی نمی‌توانند ثبت‌نامی انجام دهند.

یک داوطلب می‌تواند یک یا چند درس را انتخاب کند و فقط در یک نوبت حقّ شرکت در قانونِ ترمیم نمره‌های امتحان نهایی را دارد؛ یعنی این‌طور نیست که من بتوانم یک تعداد درس را در خردادماه امتحان بدهم و یک تعداد را در شهریور و یک تعداد را در دی‌ماه؛ بلکه فقط یک‌بار حق دارم در این طرح شرکت کنم: خرداد یا شهریور یا دی.

یک یا چند درس را می‌توانیم انتخاب کنیم. همه‌ی درس‌ها هم می‌تواند باشد، و این به انتخابِ داطلب است.

تأکید شده‌است که نمره‌هالی جدید، جایگزینِ نمره‌ی قبلی در مدرکِ تحصیلی نخواهد شد و فقط برای تأثیر در کنکور موردِاستفاده قرار خواهد گرفت؛ پس دیپلم جدید و یا تغییرِ معدّلِ دیپلمی در کار نخواهد بود. نمره‌ها در سامانه‌ی «ساحت» ثبت می‌شود که داوطلبان بتوانند از این نمره‌ها فقط برای تءثیر در آزمون کنکور سراسری استفاده کنند.

شهریه‌ای که باید داوطلب در امتحان‌ها پرداخت کند توسّط اداره‌ی کلّ استان‌ها باید مشخص شود و محدوده‌ی مشخّصی برایش در آیین‌نامه عنوان نشده‌است.
اینکه آیا دانشجوبان هم می‌توانند در این امتحان‌ها شرکت کنند یا نه، در آیین‌نامه فقط بندی وجود دارد که برای کسانی که در این طرح شرکت می‌کنند نباید محدودیت نظام وظیفه داشته باشیم. گمان می‌رود کسی که در حالِ گذراندنِ دوره‌ی دانشجویی است و معافیتِ نظام وظیفه‌اش به‌صورتِ معافیتِ تحصیلی است، بتواند در این طرح شرکت کند و محدودیت برایش قائل نشوند، امّا آن‌ چیزی که باقی می‌ماند که در این طرح، بند و تبصره‌ای ندارد درحالی‌که در مصاحبه‌های اوّلیه درباره‌اش صحبت شده بود، این است که آیا اگر نمره‌ی پایین ‌تر از قبل هم بگیرم، نمره‌ی جدیدم در کنکور ثبت می‌شود و یا نمره‌ی قبلی من یا نمره‌ی بهتر؟ در مصاحبه‌ها و توضیح‌های قبلی که از مسئولان می‌شنیدیم، تءکید بر این بود که نمره‌ی بهتر مؤثر خواهد شد، امّا در آیین‌نامه‌ی اجرایی که اکنون منتشر شده است، چیزی بر این مبنا دیده نمی‌شود و به نوعی هم انگار تأکید دارد که نمره‌هایی که در این طرح گرفته‌می‌شود در سامانه‌ی «ساحت» ثبت می‌شود. این ابهامی است که در این آیین‌نامه وجود دارد که شاید به‌زودی توضیح‌هایی از سوی مسئولانِ آموزش‌و‌پرورش دراین‌باره بشنویم.

.
تأکید و توصیه‌ی ما این است که با توجه به اینکه فقط هر داوطلب و دانش‌آموز حق دارد یک بار در این طرح شرکت کند، توجه کنیم که اگر قرار است در طرح ترمیم شرکت کنیم و نمره‌هایمان را ارتقا دهیم، جدّی باتشیم و موضوع را جدّی بگیریم و به هیچ عنوان بی‌تفاوت به آن نباشیم [که شرکت می‌کنیم هر چه شد، شد یا شرکت می‌کنیم اگر رسیدیم می‌خوانیم و خوب امتحان می‌دهیم، اگر نه هم که چیزی را از دست نداده‌ایم] از سوی دیگر باید به این نکته توجه کنیم که با توجه به آن چیزی که در آیین‌نامه اجرایی آمده است، به‌نظر می‌رسد که نمره‌هایی که در طرح ترمیم معدل به‌دست می‌اید نمره‌ی ملاک خواهد بود، چون تأکید کرده این نمره‌ها در سامانه‌ی ساحت ثبت می‌شود و جزو مستندات قرار می‌گیرد [مگر اینکه مسئولان در این زمینه شفاف‌سازی کرده و چیز دیگری بگویند].

مهندس جلال سلیمی، مشاور آموزشی نشر دریافت و مرکز مشاوره تحصیلی رتبه‌سازان rotbesazan.ir

 پاسخ‌مهندس سلیمی به برخی پرسش‌ها در تارنمای رتبه‌سازان:

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :

پرسش:
این طرح برای کنکور ۹۶هست؟! میشه برای شهریورثبت نام کنیم؟!
پاسخ:
بله می‌توانید در شهریور ماه هم شرکت کنید.
.
پرسش:
میشه الان ثبت نام کرد ودر امتحانات شهریور شرکت کنم برای کنکور۹۶؟! یا این طرح فقط برای کنکور ۹۵هست؟!
پاسخ:
فعلا برای کنکور ۹۵ مطرح شده است.

پرسش:

آیا امکانش هست که تاثیر معدل قطعی اعلام بشه آخه من دو به شک هستم می‌ترسم ترمیم معدل شرکت کنم بعد معدل برداشته بشه اون وقت حداقل یک ماه از من تلف شده تو رو خدا یه راه حل به من بگید ممنون میشم از شما
پاسخ:
منتظر رای مجلس هستیم فعلا مشخص نیست

پرسش:
سلام ببخشید چون این کار فقط یک‌بار انجام می‌شود، نمیشه شهریور‌ماه شرکت کرد؟ اگه بخواهیم شهریور شرکت کنیم باید از الآن ثبت نام کرد؟!
پاسخ:
به مراکز بزرگسال یا روزانه‌های دولتی مراجعه کنید و بپرسید.

پرسش:
سلام آیا نمرات جدید ترمیم معدل در کنکور ۹۵ اعمال می‌شود ؟ سازمان سنجش پاسخ گوی این سوال نیست.
پاسخ:
این طرح فعلا برای کنکور ۹۵ مطرح شده است

پرسش:
یعنی اگر بخواهیم شرکت کنیم باید بریم به یک مدرسه‌ی دولتی تو منطقه ی خودمون مدارکمونو ببریم و بگیم می خوایم تو آزمون برای ترمیم نمره شرکت کنیم درسته؟ یعنی سایتی نداره که ازون طریق ثبت نام کنیم؟
پاسخ:
بله سایتی برای ثبت نام نیست.

دیدگاه‌شما: امین   شهر : خرم آباد    ۱۳۹۵/۰۲/۰۶
سلام …من ثبت نام کردم واس ترمیم…به ازای هر واحد درسی ۶۰۰۰ تومان گرفتند…یعنی مثلا به ازای زیست که چهار واحده بیست و چهار هزار تومان و ریاضی و شیمی و فیزیک سه واحدی ۱۸۰۰۰ تومان!!!

دیدگاه‌شما: ف.ف ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ شهرستان فراشبند استان فارس
سلام من از شهرستان هستم زنگ زدم اموزش و پرورش منطقه خودمون گفت به ازای هر درس بیست و پنج هزار تومن.یعنی به خاطر این امتحانات من باید ۲۵۰ هزار تومن بدم؟؟ این انصافه واقعا ؟؟ اخه چرا اینقدر گرون من باید چیکار کنم؟؟ چرا هرکی یه قیمتی میگه؟!یعنی سنجش نمیدونه که دانش اموزا توانایی پرداخت همچین مبلغ سنگینی رو ندارن؟

دیدگاه‌شما: محمدحسین ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ من ثبت نام کردم قضیه از این قراره:
فارغ التحصیل دوره متوسطه (یعنی کسی که سال سوم دبیرستان قبول شده و تموم کرده)می تونه با در دست داشتن کپی شناسنامه ٰ؛ کپی کارت ملی ؛ گواهی موقت یادائم پایان دوره متوسطه (که مهر مدرسه روشه) ۶ قطعه عکس پشت نویسی شده ۳*۴ و پر کردن فرم در خواست ترمیم و واریز فیش مربوطه (در شهرستان قیمت به ازای هر درس ۷۰۰۰ تومان و شهریه ۲۳۰۰۰ تومان) به حساب مدرسه بزرگسالان ثبت نام کنه زمان دادن کارت ورود به جلسه ۲۰ اردیبهشت است و زمان اولین امتحان ۲۵ اردیبهشت درس شیمی ۳ برای ریاضی وتجربی است فقط زمان ثبت نام تاکم است پس بجنبید بازم سوالی داشتین زیر کامنت بپرسین

دیدگاه‌شما: تینا ۱۳۹۵/۰۲/۰۵
من با آموزش پرورش که تماس گرفتم گفتند چون امتحان‌ها به‌خاطر ماه رمضان از بیست‌و‌پنجم شروع می‌شود در‌نهایت تا ۱۴یا ۱۵ اردیبهشت فرصت نام‌نویسی ترمیم معدل دارید.

(فروردین۱۳۹۴) بخشنامه‌ی ترمیم معدل و ریزگانِ آن:

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :

با جست‌و‌جویی در تارکده(اینترنت) به فرتور(عکس) های زیر از بخش‌نامه‌ی ترمیم معدل و ریزگان(جزئیات) آن برمی‌خوریم که در ادامه خواهید دید و شاید پاسخ برخی پرسش‌هایتان را درآن‌ها بیابید:

tarmim moaddel 01

tarmim moaddel 02

tarmim moaddel 03

tarmim moaddel 04

tarmim moaddel 05

tarmim moaddel 06

tarmim moaddel 07

tarmim moaddel 08

tarmim moaddel 09

tarmim moaddel 10

منبع: g-nam.com

.

(۲دی۱۳۹۴) پاسخ به ۱۰پرسش رایج درباره‌ی قانون ترمیم معدل – مهندس جلال سلیمی

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :

* سلام آقای سلیمی تو رو خدا جواب بدین امتحان ترمیم معدل امسال دی برگزار میشه یا خرداد تو رو خدا جواب بدین.

# قطعاً دی برگزار نمی‌شود، امّا به نظر، در خرداد ماه این موضوع محقق شود؛ چون طبق تیتر خبر و مصوبه‌ی اولیه، هدف ترمیم نمرات نهایی برای کنکور ۹۵ عنوان شده است.

.
* آقای سلیمی سلام. ببخشید. اگر در طرح ترمیم معدل شرکت کردیم و بعدش نمره‌مون از قبل هم کمتر شد، چی میشه اون‌وقت؟ کدومش مورد تأییده؟

# مصوبه‌ی اولیه اشاره کرده است که نمره‌ی بهتر قابل قبول خواهد بود. پس نگران افت نمره نباید باشید.

.
* سلام سؤالی که می‌دونم ذهن همه‌ی مارو مشغول کرده : ثبت‌نام کنکور بهمن‌ماهه، ولی ما خرداد برای ترمیم امتحان می‌دیم چطوری معدل جدیدمون رو برای کنکور حساب می‌کنن معدلی که تو ثبت‌نام کنکور می‌نویسیم معدل قبلیه آخه ؟

# مهم زمان اعلام نتایج است و نه زمان ثبت‌نام. سازمان سنجش برای پردازش اطلاعات قبل از اعلام نتایج نمرات نهایی را مورد استفاده قرار می‌دهد و نمرات به‌طور سیستمی و اتوماتیک به سازمان سنجش ارسال می‌گردد. در سال‌های قبل هم داوطلبانی داشتیم که نمراتشان دی‌ماه کامل می‌شد در‌حالی‌که ثبت‌نام در آذر ماه بود و حتی در سال ۹۲ نمرات دیپلم برخی داوطلبان (به استناد گزارش سازمان سنجش )در تیرماه به این سازمان ارسال شد. جای نگرانی نیست. شما به درس‌خواندن و ارتقای نمره فکر کنید، باقی مسائل مربوط به همکاری سازمان سنجش و وزارت آموزش و پرورش است که تعریف شده و دائمی است.
حتّی در هنگام دریافت کارنامه‌ی کنکور در مرداد‌ماه دوباره نمرات هر فرد را برایش نمایش می‌دهند تا اگر اعتراضی دارد یا تغییری لازم است در نمرات او اعمال شود!

.

* سلام. من امسال چهارم دبیرستان و داوطلب رشته‌ی تجربی هستم.
از اوّل تابستون برای این طرح ترمیم نمرات نهایی تو سایت‌های مختلف گشتم و از همه‌کس پرسیدم، بازم هنوز نفهمیدم تکلیفم چیه.
میشه لطفاً دقیق به این چند سؤالم جواب بدین؟ واقعاً ممنون میشم. ذهنم‌و خیلی درگیر کرده و درست نمی‌تونم درس بخونم.
-طرح ترمیم دقیقاً کِیه؟؟خرداده؟
-اگر خرداده آیا با امتحانات نهایی چهارم تداخل نداره؟ این خیلی مهمّه برام
-این امتحانات که هیچ شرط نمره که نداره درسته؟ اگه بالای ۱۸ باشیم درسی رو می‌تونیم امتحان بدیم؟
-برای ثبت‌نام به‌عنوان داوطلب آزاد باید کجا بریم؟

# لطفاً پاسخ‌های قبلی را بخوانید. همه را گفته‌ایم.
احتمالاً خرداد. دی امسال نخواهدبود.
امتحانات سال سوم و پیش‌دانشگاهی حتّی اگر روزاش یکی باشه، ساعتش هیچ‌وقت تداخل نداشته است.
شرط نمره برای شرکت ندارد، ولی فقط یک‌بار امکان استفاده دارید.
برای ثبت‌نام به‌عنوان داوطلب آزاد به آموزش و پرورش یا شاید سایت این سازمان یا وزارت‌خانه باید مراجعه شود. آیین‌نامه که منتشر شود، نحوه‌ی ثبت نام مشخص خواهد شد.

.
* آقای توکّلی در‌خصوص بحث ترمیم معدل فرمودن که داوطلبی اگر عنوان دیپلم و گروه آزمایشی وی متغیر باشد، حق شرکت در ترمیم معدل را ندارد. آیا میشه به صحبت ایشون استناد کرد و این مورد در آیین‌نامه تلقی شود؟
# به‌نظر منظورشان این بود امکان تغییر رشته در امتحان مجدّد نیست و نمرات در گروه قبلی باید ترمیم شود. در مقاله‌ی ترمیم معدل توضیح دادیم که درس‌های مؤثر دیپلم‌های مختلف در گروه‌های آزمایشی مختلف کدام درس‌ها هستند. می‌توان در ترمیم نمره‌ی ‌همان درس‌های مؤثر ثبت‌نام کرد.

.
*سلام
من معدلم ۱۴.۷۶
زیست ۱۳.۷۵
شیمی۱۷.۵
ریاضی۱۸
فیزیک۱۶
دینی۱۳.۷۵
عربی۱۱
زبان۱۶
ادبیات۱۸
زبان فارسی ۱۰
زمین۱۰
درصورت احتمال یک درصدی اجرا نشدن ترمیم معدل، با این معدل و نمرات تو منطقه ۳ در تجربی امکان رتبه‌ی زیر ۱۰۰۰ آوردن هست؟
ممنون میشم راهنماییم کنین و از نگرانی درم بیارین آخه بعضی مشاورا جواب واقع‌بینانه نمی‌دن. بعضی‌ها امیدواری الکی و بعضی‌ها هم ناامیدی کاذب. ممنون میشم شما راهنماییم کنین.

# با این معدل کسب رتبه‌ی زیر ۱۰۰۰ خیلی خیلی سخت است. در سایت رتبه‌سازان، نمونه‌ی رتبه و معدل داوطلبان کنکور ۹۴ را منتشر کرده‌ایم تا در هر سه منطقه و هر سه رشته ببینید با چه معدلی چه رتبه‌ای کسب کرده‌اند.حتماً ملاحظه کنید تا خیالتان راحت شود.
به نظر لازم است در درس‌های زیست و فیزیک و دینی و عربی و زبان فارسی و زمین، در ترمیم معدل شرکت کنید.

.

*سلام کسی که الآن دانشجو هستش و ورودی مهر۹۴ هستش و ۵سال پشت کنکور بوده، آیا می‌تونه واسه‌ی ترمیم معدلش توی امتحانات شرکت کنه؟

#بله. امّا اگر در دوره‌ی روزانه پذیرفته شده باشید، امکان شرکت در کنکور ۹۵ را نخواهید داشت، مگر با اجازه‌ی کتبی از سازمان سنجش. در‌غیر‌این‌صورت هیچ مشکلی نخواهید داشت.

* سلام به جناب جلال سلیمی
باتوجه به اینکه از کنکور ۹۵ معدل کتبی پیش‌دانشگاهی ۵ درصد تأثیر داره آیا ترمیم معدل شامل پیش‌دانشگاهیم می‌شود؟ ممنون

# خیر نیست. این کار در‌حال‌حاضر فقط شامل درس‌های امتحان نهایی سوم دبیرستان است.

.

* سلام. ببخشید کسی دارای دیپلم رشته‌ی ریاضی هست، تجربی کنکور بده چه درس‌هایی رو برای ترمیم معدل بایدشرکت کنه. اگه میشه کامل بگید مرسی از لطفتون.و

#عمومی، شیمی، فیزیک و حسابان نمرات موثر شما در کنکورتان خواهدبود.

.

* آقای سلیمی من دانشجوی دانشگاه روزانه‌ام. آیا برای شرکت در امتحان ترمیم معدل باید از دانشگاه انصراف بدم؟ یا شهریور‌ماه هم می‌تونم تو امتحان‌های ترمیم معدل شرکت کنم؟

# برای پاسخ به قسمت اوّل سؤال شما بایدمنتظر انتشار آیین‌نامه‌ی اجرایی این طرح باشیم. امّا پاسخ قسمت دوّم سؤال شما مثبت است و تأکید شده هر فرد یک‌بار می‌تواند در امتحانات ترمیم معدل نهایی سوم در خرداد یا شهریور یا دی شرکت کند.

 

emtehan test stress cartoon

.

(۱دی۱۳۹۴) مهندس جلال سلیمی –  مهندس مسعود ادیب قیصری

مقاله ترمیم نمرات نهایی سوم دبیرستان یا ترمیم معدل چیست و چگونه اجرا خواهد شد؟(برای بارگیری کلیک کنید)

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :

متن مقاله:

.

ازکنکور سال ۸۵ تا کنون نمرات نهایی سال سوم دبیرستان به شکلهای گوناگون در نتایج کنکورهای سراسری نقش ایفا‌کرده است. در ابتدا متولیان آموزش کشور تصمیم گرفتند تا نمرات نهایی را بصورت تاثیر مثبت ۱۵ درصدی در نتایج کنکور سراسری اعمال نمایند تا کسانی که دارای نمرات کم هستند، خیلی زیان نبینند. در ادامه این تاثیر به ۲۵% افزایش یافت و در کنکور ۹۳ و ۹۴ تاثیر نمرات نهایی، درس به درس و به صورت قطعی برای تمام شرکت کنندگان در نظر گرفته شد.

این میزان تأثیر و آن هم به صورت قطعی، باعث شد تا دیگر امکان دست‌یابی به رتبه های خیلی خوب و عالی فقط برای کسانی که نمرات نهایی سوم دبیرستان آنها فوق العاده خوب است،امکان پذیر باشد. به طوری که رتبه های زیر ۱۰۰۰ در گروه های ریاضی و تجربی تقریباً در هر سه سهمیه منطقه معدل های بالای ۱۹ در امتحانات نهایی دارند. به‌ندرت هم می توان افرادی را با رتبه خوب و نمرات پایین تر از ۱۹ در کنکور چند سال اخیر مشاهده کرد.

در هر صورت کسب نمرات خوب در امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان یکی از پیش شرط های کسب رتبه‌ی خوب در کنکور سراسری و قبولی در رشته و دانشگاه های اصلی کشور می باشد.

پس از این تحولات آن‌چه به‌صورت یک نیاز مبرم در عرصه آموزش دبیرستان خودنمایی کرد امکان جبران و ترمیم نمرات نهایی سال سوم دبیرستان بود. این درخواست به‌حق داوطلبان از این جهت قابل بررسی بود که در سالهای ۸۴ تا ۹۲ نمرات نهایی سال سوم دبیرستان  در پذیرش در رشته های مهم دانشگاهی به این شکل تعیین کننده به نظر نمی رسید و تاثیراین نمرات تا این حد بالا و قطعی نبود.

در مرداد ماه سال ۱۳۹۴ مسولان محترم آموزش و پرورش و سازمان سنجش مقدماتی را برای ترمیم نمرات امتحانات نهایی سوم دبیرستان فراهم نمودند. این مقدمات که بیشتر در مصاحبه ها و اخبار منعکس شد شامل نکات مهم و موثری است که می توان به صورت تیترهای زیر آنها را خلاصه و ارائه کرد.

–         این قانون با توجه به بیانات دبیر کل شورای عالی آموزش وپرورش برای داوطلبان کنکور ۹۵ تدوین شده و باید امکان اجرای آن تا قبل از برگزاری کنکور ۹۵ فراهم گردد.

–         با توجه به مصوبه اولیه در شورای آموزش عالی آموزش و پرورش، هر داوطلب حق یک بار شرکت در این امتحانات برای ترمیم نمرات خود را خواهد داشت و این امتحانات در خرداد و شهریور و دی برگزار خواهند شد. با توجه به اعلام نتایج در مرداد ماه هر سال داوطلبان کنکور سراسری ۹۵ باید در خرداد در این امتحانات شرکت کنند.

–         در خبرها و مصاحبه ها اعلام شد که شرکت در این امتحانات با پرداخت هزینه خواهد بود. اما بعید به نظر می رسد هزینه قابل توجه یا چشمگیر باشد و جای نگرانی نیست.

–         هر فرد حق دارد یک درس یا تمام دروس را برای ترمیم نمره ثبت نام نماید و طبق اعلام مسوولان در هر صورت نمره بالاتر به سازمان سنجش اعلام خواهد شد. پس نباید نگرانی بابت افت نمره نسبت به امتحان قبلی داشته باشیم.

–         با توجه به این که تمام داوطلبانی که بعد از سال ۱۳۸۴ موفق به گرفتن دیپلم شده اند، مشمول اعمال سوابق تحصیلی خواهند بود، تمام همین داوطلبان امکان شرکت در امتحانات ترمیم معدل نهایی را خواهند داشت.

–         این تغییر نمرات برای بهبود وضعیت داوطلب در کنکور خواهد بود و در خبرها به این اشاره ای نشده که به فرد دیپلم جدیدی با معدل جدید بدهند.چرا که هدف از اجرای طرح چیز دیگریست.

–         با توجه به مصاحبه منتشر شده از سوی آقای حسین توکلی معاون سازمان سنجش، این طرح برای داوطلبان در رشته تحصیلی دیپلم آنها میسر است. یعنی کسی که دیپلم ریاضی دارد فقط حق شرکت در دروس امتحان نهایی گروه ریاضی را خواهد داشت حتی اگر قصد شرکت در گروه آزمایشی تجربی یا انسانی را داشته باشد. با این اظهار نظر باید گفت داوطلبانی که گروه آزمایشی کنکورشان متفاوت با نوع دیپلم آنهاست طبق جدول زیر باید درس های مد نظر خود را برای ترمیم نمره نهایی انتخاب کنند.

دیپلم کدام گروه هستید؟ در چه گروه آزمایشی می خواهید شرکت کنید؟ درس های موثر در کنکورتان که به ترمیم نمراتش باید توجه کرد
دیپلم انسانی دارم می خواهم در کنکور ریاضی شرکت کنم زبان فارسی۳-عربی۳-زبان۳- دین و زندگی۳
دیپلم انسانی دارم می خواهم در کنکور تجربی شرکت کنم زبان فارسی۳-عربی۳-زبان۳- دین و زندگی۳
دیپلم تجربی دارم می خواهم در کنکور انسانی شرکت کنم ادبیات۳-زبان فارسی۳- دین و زندگی۳-عربی۳- زبان۳ – ریاضی۳
دیپلم تجربی دارم می خواهم در کنکور ریاضی شرکت کنم ادبیات۳-زبان فارسی۳- دین و زندگی۳-عربی۳- زبان۳ – شیمی۳ – فیزیک ۳
دیپلم ریاضی دارم می خواهم در کنکور انسانی شرکت کنم ادبیات۳-زبان فارسی۳- دین و زندگی۳-عربی۳- زبان۳ – حسابان
دیپلم ریاضی دارم می خواهم در کنکور تجربی شرکت کنم ادبیات۳-زبان فارسی۳- دین و زندگی۳-عربی۳- زبان۳ – شیمی۳ – فیزیک ۳- حسابان
دیپلم ریاضی دارم می خواهم در کنکور هنر شرکت کنم ادبیات۳-زبان فارسی۳- دین و زندگی۳-عربی۳- زبان۳ –فیزیک ۳- حسابان
دیپلم تجربی دارم می خواهم در کنکور هنر شرکت کنم ادبیات۳-زبان فارسی۳- دین و زندگی۳-عربی۳- زبان۳ – ریاضی ۳ – فیزیک۳
دیپلم انسانی دارم می خواهم در کنکور هنر شرکت کنم زبان فارسی۳-عربی۳-زبان۳- دین و زندگی۳
دیپلم انسانی یا تجربی یا ریاضی دارم می خواهم در کنکور زبان های خارجه شرکت کنم ادبیات۳-زبان فارسی۳- دین و زندگی۳-عربی۳- زبان۳

درنهایت باید گفت نمرات با توجه به رتبه مد نظر داوطلب نیاز به ترمیم مجدد خواهند داشت. در جدول زیر حدود نمرات که نیاز به شرکت در آزمون ترمیم معدل دارند ذکر شده است:

اگر به رتبه بهتراز ۱۰۰۰ فکر می کنید اگر به رتبه بهتراز ۲۰۰۰ فکر می کنید اگر به رتبه بهتراز ۵۰۰۰ فکر می کنید اگر به رتبه بهتراز ۸۰۰۰ فکر می کنید اگر به رتبه بهتراز ۱۰۰۰۰ فکر می کنید اگر به رتبه بهتراز  ۱۵۰۰۰ فکر می کنید
نمرات زیر ۱۹ نیاز به ترمیم دارد نمرات زیر ۵/۱۸نیاز به ترمیم دارد نمرات زیر ۱۸ نیاز به ترمیم دارد نمرات زیر ۱۷ نیاز به ترمیم دارد نمرات زیر ۱۶ نیاز به ترمیم دارد نمرات زیر ۱۵ نیاز به ترمیم دارد

 

با تمام این اطلاعات و مصاحبه ها همچنان باید منتظر انتشار آیین نامه برگزاری امتحانات ترمیم معدل باشیم تا بتوان در مورد موضوعات دیگر اظهار نظر کرد.

مهندس جلال سلیمی  مشاور تحصیلی و مدیر سایت رتبه سازان و مهندس مسعود ادیب قیصری

www.rotbesazan.ir 

.

(۲۹آبان۱۳۹۴) حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش و پاسخ به پرسش‌های ترمیم معدل:

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :

پرسش‌ها: […]

پاسخ: برای تاثیر معدل در کنکور تا زمان حذف آن، ما پیشنهاد دادیم که در سه سال آخر امتحان دبیرستان‌ها نهایی برگزار شود چون ارزشیابی بهتر و عادلانه تر است . به هرحال در تاثیر معدل باید در نظر گرفت همانطور که کاربری هم کامنت گذاشته نتوانسته خوب امتحان دهد . برای همین به داوطلب پیشنهاد ترمیم معدل داده شد و آموزش و پرورش هم قبول و اعلام کرد دوباره امتحان بدهند اما یک بار می توانند این کار را انجام دهند.

– جزییات شرایط ترمیم معدل را آموزش و پرورش اعلام کرده است و ارتباطی به ما ندارد.

پرسش: – آیا کسی که تغییر رشته داده می تواند در این طرح ترمیم معدل دیپلم را عوض کنم؟؟مقصودم این هست که می توانم دوباره به قصد دیپلم تجربی،،امتحان نهایی ها رو شرکت کنم؟

پاسخ: ترمیم معدل برای کسانی است که می‌خواهند در رشته‌ی دیپلم خودشان در کنکور شرکت کنند. کسی که قصد شرکت در رشته غیر همنام دیپلم دارد یا بابد تغییر رشته بدهد وکتاب‌های لازم را امتحان بدهد مثلا کسی که از رشته ریاضی فیزیک به تجربی می رود باید امتحان زیست بدهد. اما اگر بعد از دیپلم قصد این تغییر را دارد باید تنها کتاب‌ها را بخواند و در آزمون مربوطه شرکت کند.

 (۶آبان۱۳۹۴) مصوبه نحوه ترمیم نمره درس‌های امتحان نهایی دانش آموزان تأیید شد.

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: مصوبه نحوه ترمیم نمره درس‌های امتحان نهایی فارغ التحصیلان دوره متوسطه توسط رئیس جمهور تأیید شد.
دکتر مهدی نوید دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به مصوبه‌ی نهصد و پانزدهمین (۹۱۵) جلسه این شورا، اظهار داشت: در اجرای قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور و به منظور ایجاد زمینه برای ارتقای سوابق تحصیلی دانش آموزان و تأثیر آن در آزمون ورودی دانشگاه‌ها این ماده واحده به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش و تایید رئیس جمهور محترم رسیده است.
دکتر نوید خاطر نشان کرد: براساس این قانون به فارغ التحصیلان دوره متوسطه (از سال ۸۴ به بعد) که متقاضی ترمیم و ارتقای نمرات دروس نهایی خود می‌باشند، اجازه داده می‌شود صرفاً برای یک بار به شیوه‌ی داوطلب آزاد، ثبت نام نموده و در یکی از نوبت‌های امتحانی (خرداد، شهریور و دی ماه)، درس‌های مورد نظر خود را دوباره انتخاب و در آزمون مربوط شرکت نمایند.
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به تهیه‌ی شیوه‌نامه‌ی اجرایی این مصوبه توسط وزارت آموزش و پرورش، گفت: هزینه‌های مربوط به برگزاری امتحانات و صدور گواهینامه‌های لازم بر عهده داوطلبان می‌باشد.

 

932 دیدگاه ها

 1. mohammad گفت:

  سلام وقتتون بخیر ممنون میشم جواب منو بدین . سوالم اینه ایا برای تاثیر معدل نمره هر درس محسوب میشود یا معدل کل و باید نمره بالای چند باشد تا تاثیر مثبت لحاظ شود ؟ واینکه من شنیدم برای نهایی ۳ فقط ۴ درس میشود برداشت ایا صحیح است ؟ ممنون از شما 🙂

 2. Amir گفت:

  سلام .من داوطلب کنکور ۹۷ هستم .الانم پیش دانشگاهی رشتع ریاضی رو میخونم.میخوام که دانشگاه شهید رجایی تهران قبول شم اما شرط معدلش ۱۵ هستش .معدلم ۱۳/۷۹هستش .ایا میتونم بعد از کنکور نمراتمو ترمیم کنم ؟ یا دانشگاه موردنظر رو قبول نمیشم

 3. مهران گفت:

  سلام.من بهمن ترمیم معدل دادم.الا جوابش رو توی سایت دیپ کد ثبت شده در حالی که من کد ثوابق تحصیلی سال پیش رو توی ثبت نام کنکور وارد کردم.(موقع ثبت نام جوابا نیومده بود)حالا اگر من نمرات جدید رو تایید کنم کد جدید به من میده؟اگه کد جدید بده چگونه باید توی ثبت نام کنکور وارد کنم؟

 4. پرنيا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من برای ترمیم معدل توی امتحانات دی ماه امسال ثبت نام کردم الان مشکل من اینه که نمرات ترمیم شده ی من تو سایت سوابق تحصیلی اموزش و پرورش نیست و من چون امسال سال دومی هست که میخوام کنکور بدم و پارسال نمرات قبلیمو تایید کردم نمیتونم تو سایت سوابق اعلام مغایرت کنم و هی میزنه صحت اطلاعات تایید شده
  الان من باید چیکار کنم؟؟؟ تو رو خدا جوابمو بدین خیلی استرس دارم

 5. محمد گفت:

  سلام.من ترمیم معدل شرکت کردم بعد الان واسه ثبت نام کنکور کد تایید نمرات کتبی میخواستم.رفتم دیدم نمره ها جدید نیست رفیقمم تغییر رشته داد درسای رشته قبلیش نمره هاشو زده.من همون نمره های کم قدیمیم رو تایید کردم واسه گرفتن گد.یعنی الان ترمیم معدل من کشک شده؟نمره هام دیگه تغییر نمیکنه؟خواهشا جواب بدین

 6. م.ب گفت:

  با سلام،بنده فارغ التحصیل دانشگاه دولتى یکى از رشته هاى علوم پزشکى هستم،دیگه تقریبا پایان طرحم نزدیک،و میخوام مجددا کنکور بدم،معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم پایین هست و میخوام بدونم ترمیم کنم،اطلاعات چندانى ندارم،بغیر از مطالب شما،بعد میخواستم بدونم که براى تحصیل در خارج از کشور هم تاثیر داره؟من یکى از گزینه هام تحصیل در المان بود که چون شرط معدل داشت منصرف شده بودم،با تشکر

  • روابط عمومي نشر دريافت گفت:

   سلام
   شما می توانید در یکی از نوبت های خرداد، شهریور و یا دی ماه اقدام به شرکت در طرح ترمیم معدل نمایید. تنها یکبار میتوانید به دلخواه تعدادی از دروس و یا کل دروسی که بصورت هماهنگ کشوری برگزار میشود را انتخاب و مجدد برای کسب نمرات بهتر تلاش کنید. لازم به ذکر است که نمرات کسب شده جایگزین نمرات اصلی کسب شده به عنوان مدرک معتبر نخواهد شد و تنها هدف این نمرات کسب نتیجه بهتر در آزمون سراسری است. در صورت کسب نمرات پایین تر، همان نمرات قبلی تاثیر داده خواهد شد. جهت ثبت نام یک ماه قبل از هر دوره به مدارس بزرگسالان مراجعه نمایید. شرکت در این طرح یک شهریه ثابت به مبلغ ۵۰هزار تومان و به ازای هر درس مبلغی حدود ۲۰هزار تومان دارد.
   موفق و سربلند باشید.

 7. Hadi گفت:

  سلام توروخدا جواب بدین میخواستم بدونم منک قصد قبول شدن در یکی از رشته های فرهنگیان رو دارم معدلم ۱۱و۲۵هس راهی هست ک معدلم رو بالا ببرم چون شرایط پذیرشش معدل کل ۱۵میخواد؟با ارتقا معدل میتونم اینکارو بکنم؟ و اینک اگر نمیتونم این شرایط فقط برای دانشگاه فرهنگیان تهران هست؟اگر یکی از پردیس های دانشگاه فرهنگیان بیاریم بازم باید معدلمون ۱۵ باشه؟

 8. some گفت:

  سلام تورو خدا جواب بدید من یه بار واسه ترمیم معدل امتحان دادم دوباره هم میشه امتحان داد آیا ؟؟

  • روابط عمومي نشر دريافت گفت:

   سلام
   طبق آیین نامه اجرایی طرح ترمیم سوابق تحصیلی، هر دانش آموز یک بار می تواند در امتحانات جبرانی شرکت نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر و به کارشناسان آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه نمایید.

 9. محبوبه گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید منظور از همان منطقه ی آموزشی ک در آن مدرک گرفتیم چیه؟ من اهواز مدرک گرفتم ولی الان تهران هستم برای ترمیم معدل باید برم‌اهواز؟ یا برم‌جایی که منطقه دو محسوب میشه ملا شهریار یا کرج هم قبوله؟

 10. سینا گفت:

  من میخوام سه چهارتا درسمورا ترمیم بدم اگر نتونم تو اون درسا قبول شم و نمره پایینتری بیارم نمره قبلیا ثبت میشن یا گندکاری جدیدم ثبت میشه؟

 11. سینا گفت:

  سلام من سوم تجربی ام. و معدلم شد دهو نیم.اگه برای ترمیم معدل شرکت کنم و نتونممبلغ قبول شم و زیر ده بگیرم سال بعد پیش دانشگاهی میتونم برم یا بدبخت میشم نمیتونم.ترو خدا جواب بدین

  • روابط عمومي نشر دريافت گفت:

   درود
   شما در امتحانات ترمیم سوابق تحصیلی شرکت می کنید؛ اگر نتایج بدست آمده ضعیف تر باشند همان نمرات قبلیتان ملاک خواهد بود.

 12. علی گفت:

  سلام آیا برای آزمون سراسری کاردانی به کارشناسی ترمیم معدل سال سوم هم وجود داره؟ صرفا برای قبولی کارشناسب در دانشگاه فرهنگیان ؟ خواهش میکنم پاسخ بدید

 13. Milad گفت:

  سلام من امسال ترمیم معدل زده‌ام و نمرات خوبی هم ب دست اوردم
  اما الان تو سایت سوابق تحصیلی همون نمره ها قدیمیم گذاشته شده ان
  شما نمیدونین باید چکار کنم
  ممنون

 14. Harry گفت:

  سلام خسته نباشید
  من امروز شنیدم که اگه معدل کتبی زیر ۱۴ داشته باشیم نمیتونیم در کنکور در رشته پزشکی قبول شویم یعنی میگن این قانونه.تورو خدا منو از سر در گمی درم بیارید

  • روابط عمومي نشر دريافت گفت:

   قوانین مربوط به پذیرش دانشجو در دفترچه راهنمای انتخاب رشته اعلام خواهد شد. چنین قانونی تا کنون به صورت رسمی اعلام نشده است. منطق عدالت آموزشی نیز چنین قانونی را برنمی تابد. نگران نباشید 🙂

 15. الهام گفت:

  سلام خسته نباشی.خواهش میکنم سوال منو جواب بدید.من می‌خوام کنکور۹۷,شرکت کنم.اما ب دلایلی شهریور و دی ماه سال جاری نمی‌تونم ترمیم معدل شرکت کنم آیا می‌تونم خرداد ۹۷ترمیم معدل شرکت کنم؟

 16. Maryam گفت:

  سلام ببخشید می خواستم بدونم ترمیم معدل داخل معدل دیپلم وکارنامه تاثیر داره یا فقط داخل کنکور؟؟؟

 17. علیرضا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من سال سوم تجربی ام و امتحانای نهاییمو خراب کردم
  کی باید برای ترمیم معدل اقدام کنم؟
  لطفا جواب بدین خیلی مهمه

 18. علی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من الان کلاس۱۰رشته انسانی هستم من امسالو خراب کردم معدل سالانمو خیلی خراب کردم۱۵/۳۰گرفتم حالا میخواستم بدونم این معدل کل دیپلمو چجوری و بر اساس چه چیزی میدن واینکه اگه بخوام معدل کل دیپلمم حداقل۱۶بشه چیکارش کنم؟لطفا سریع جوابمو بدین خیلی خیلی خیلی مهمه

 19. محمدرضا گفت:

  سلام ؛فکر میکنید برای ما که سوم رو تموم کردیم و کنکور ۹۷ میدهیم تاثیر مثبت خواهد بود یا قطعی.پیش بینی

 20. مینا گفت:

  سلام تورو خدا جواب بدهید من کنکور ۹۶ باید بدهم ولی فکر کنم پشت کنکوری بشم می خواستم بدونم که آیا می شود برای ترمیم معدل سال سوم که برای کنکور۹۷ امتحان بدم ثبت نام کنم

  • روابط عمومي نشر دريافت گفت:

   سلام
   بله شما میتوانید در یکی از نوبت های شهریور یا دی ماه سال جاری و یا خرداد سال آینده اقدام نمایید. برای آگاهی از زمان و محل ثبت نام به کارشناسان آموزش و پرورش ناحیه خود مراجعه کنید.

   “مشاور نشر دریافت؛ یونس حمه صادقی”

  • مینا گفت:

   دوباره سلام ببخشید من یه سوال دیگه داشتم که من سال قبل تو ی ترمیم معدل ثبت نام کردم ولی شرکت نکردم و هزینه اش را پرداخت کردم می خواستم بدونم که می توانم ثبت نام کنم واز همان پول که پرداخت کرده بوده ام استفاده کنم؟

   • مینا گفت:

    ببخشید یه سوال دیگه این که توی شهریور بدم راحت تره یا توی دی ماه؟

    • روابط عمومي نشر دريافت گفت:

     بستگی به شما داره 🙂
     من بودم شهریور کارو تموم میکردم که در دیماه مشغله ای برای امتحان تشریحی نداشته باشم و روی کنکور تمرکز کنم !

 21. مهدیه گفت:

  سلام ببخشید من خیلی تو نظرات گشتم .. ولی نبود …
  من امسال خرداد ۹۶ نهایی سوم دارم میدم … میخواستم بپرسم ترمیم معدل شهریور هست ؟ و چجوری باید اقدام کرد؟
  ممنون میشم جواب بدید …. قم

  • روابط عمومي نشر دريافت گفت:

   سلام
   بله شما بایستی به عنوان داوطلب آزاد در امتحانات ترمیم معدل در یکی از دوره های شههریور، دی و خرداد ماه شرکت نمایید. برای اطلاع از زمان ثبت نام و نحوه اقدام به مدارس مربوط و یا آموزش و پرورش ناحیه خود مراجعه نمایید.

 22. نازنین گفت:

  سلام یه سوال داشتم تورو خدا جواب بدین وقتم خیلی محدوده تا فردا وقت دارم.میدونم بی ربطه ولی اینجا تنها جایی بود که اعتماد داشتم جواب معتبر بهم میدن.اگه اطلاع داشته باشید یه سهمیه جدید برای فرزندان رزمندگان اومده که پنج درصد هست.و سایت سنجش باز شده که هرکی میخواد بره و اطلاعات پدرشو وارد کنه.من دو سوال داشتم اول اینکه من سهمیه منطقه سه دارم.اگه از این سهمیه پنج درصدی جدید استفاده کنم جایگزین سهمیه مناطقم میشه؟ یعنی فقط از یک سهمیه استفاده کرد؟و سوال بعدیم اینه که اگه از یکی باید استفاده کرد کدوم به نفعمه؟همه میگن پنج درصد بهتره ولی بنظر خودم مناطق بهتره.توروخدا راهنماییم کنید فقط تا فردا مهلت دارم

  • نازنین گفت:

   به سازمان سنجش پیام دادم گفتن در گزینش نهاییه که یک سهمیه اعمال میشه.این یعنی چی؟تورو خدا زود جواب بدین

   • نازنین گفت:

    چرا ثبت کردین ولی جواب ندادین؟؟??

   • روابط عمومي نشر دريافت گفت:

    در اینجا دو مسئله مطرح است:
    ۱- رتبه شما در سهمیه انتخابیتان
    ۲- انتخاب رشته و اعمال سهمیه در گزینش نهایی
    توضیح مورد اول : شما در آزمون سراسری شرکت میکنید و درصدهایی کسب میکنید. بر اساس این درصدها بایستی برای شما یک تراز محاسبه گردد و بر اساس این تراز بایستی رتبه شما در سهمیه مشخص گردد. به عنوان مثال تراز آزمون شما میشود ۹۰۰۰. با این تراز کسب شده اگر سهمیه انتخابی شما منطقه سه بوده باشد؛ رتبه شما در منطقه سه محاسبه و حدود رتبه ۲۵۰۰ خواهد بود. اگر سهمیه انتخابی شما سهمیه رزمندگان بوده باشد رتبه شما در میان استفاده کنندگان از این سهمیه محاسبه میشود و مثلا حدود رتبه ۱۰ خواهد بود !!!
    توضیح مورد دوم: در گزینش نهایی و انتخاب رشته، با توجه به نوع رشته و اعمال گزینش بومی، هر دانشگاه ظرفیت های مشخصی برای داوطلبان بومی، آزاد و استفاده کنندگان از سهمیه خانواده شهدا، ایثارگران و رزمندگان خواهد داشت. به عبارتی داوطلبان در هر سهمیه با هم رقابت میکنند. مثلا کسی با تراز ۹۰۰۰ منطقه سه پزشکی قبول نخواهد شد اما چون شما با استفاده کنندگان از سهمیه رزمندگان در حال رقابت هستید با همین تراز به راحتی در رشته پزشکی پذیرفته میشوید!!!

    • نازنین گفت:

     بخدا نمیدونم چطوری تشکر کنم ازتون.خدا خیرتون بده.فقط یه سوال دیگه: استفاده از این سهمیه نسبت به منطقه سه درصورتی به نفعمه که درصدهام خوب باشه یا در هر صورتی به نفعمه؟من رشته پزشکی فقط مد نظرمه.سهمیه مناطق هم خودش خیلی خوبه آخه.

     • روابط عمومي نشر دريافت گفت:

      نازنین خانم !
      واضح خدمتتون عرض کردم که در وهله اول شما در سهمیه رزمندگان با تعداد افراد کمتری وارد رقابت میشوید. افراد استفاده کننده از این سهمیه میانگین تراز پایین تری نسبت به استفاده کنندگان از سهمیه مناطق دارند. پس شما هر درصد و ترازی که کسب کنید رتبه تان در سهمیه رزمندگان بهتر از مناطق سه گانه خواهد بود. در نهایت با توجه به اینکه در پذیرش نهایی و انتخاب رشته نیز پنج درصد از ظرفیت پذیرش نیز به این سهمیه اختصاص دارد قبولی شما در سهمیه رزمندگان قابل تصورتر است.
      موفق و پیروز باشید
      “مشاور نشر دریافت؛ یونس حمه صادقی”

      • نازنین گفت:

       ببخشید توروخدا من خیلی وسواس دارم آخه.ببخشید خیلی سوال پرسیدم.سپاس سپاس سپاس سپاس?????خدا خیرتون بده.یک دنیا ممنون بابت راهنمایی کامل و جامعتون???????

  • روابط عمومي نشر دريافت گفت:

   سلام
   ۱- شما در یکی از سهمیه های مناطق و یا سهمیه رزمندگان (دارای حداقل ۶ماه حضور داوطلباننه در جبهه) به رقابت خواهید پرداخت.
   ۲- با توجه با تعداد اندک داوطلبان در سهمیه رزمندگان و سطح پایین ترازهای کسب شده در آن و نیز اختصاص ظرفیت باقیمانده از سهمیه خانواده شهدا و ایثارگران به این سهمیه قطعا انتخاب و استفاده از آن به نفع شما خواهد بود و در صورت کسب حدنصاب تراز اختصاص داده شده به این سهمیه که قابل مقایسه با آخرین نفر قبولی رشته محل های مختلف نیست (۷۵ درصد تراز آخرین فرد قبول شده) قبولی شما تضمین شده است!!!

 23. سارا گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم ترمیم معدل فقط توی کتکور تاثیر داره یا کلا کارنامه جدید میدن ؟؟؟؟
  اخه من معدلم رو برای بورسیه دانشگاه های اروپا لازم دارم??

 24. Amirmahdi گفت:

  سلام خسته نباشد ببخشید برای طبثتام طرح ترمیم معدل از کی باید ثبتنام کرد و کی برگطار میشه؟
  و به نظر شما من معدلم ۱۸.۹۰ میشه ارزش داده

  • روابط عمومي نشر دريافت گفت:

   سلام
   شما میتوانید در شهریورماه شرکت کنید. برای اطلاع از زمان ثبت نام به مدارس مربوطه و یا آموزش و پرورش ناحیه خود مراجعه کنید

 25. دریا گفت:

  سلام نشر جان من امسال کنکوردارم شهریور امتحان ترمیم نوشتم شش تا درس اما فقط چهارتاشا رفتم.ودوتاشوغایب کردم.الان ممکنه بهم اجازه بدن اون دوتا درس را شرکت کنم؟یا دیگر حق شرکت ندارم.ممنون میشم اگرجوابما بدهید؟؟

  • روابط عمومي نشر دريافت گفت:

   سلام
   طبق آیین نامه اجرایی طرح ترمیم معدل، هر فرد فقط یکبار امکان ثبت نام و شرکت دارد.

 26. یه نفر گفت:

  سلام من دانش آموز سال پیش دانشگاهی هستم الان ۴۸ روز مونده تا کنکور ۹۶ میخواستم بدونم میشه تو شهریور ۹۶ برم ترمیم معدل سال سوم رو بدم؟؟؟؟؟؟؟؟

 27. حمیدرضا گفت:

  سلام دریافت عزیز
  من دی ماه ترمیم معدل ثبت نام کردم توی ۸ تا درس . خیلیم خوندم واسش . اما با این حال درست زمان امتحانات اتفاقی افتاد که نشد برم سر امتحانات و هیچ کدومو نتنوستم برم …
  حالا شوالم اینجاست که راه قانونی وجود داره که برم امتاحانات رو بدم؟ رشتم تجربیه . واسه کنکور ۹۷ خیلی به ترمیم معدل نیاز دارم..
  میشه راهنماییم کنید ؟؟

  • روابط عمومي نشر دريافت گفت:

   سلام
   طبق بخشنامه، هر دانش آموز یکبار مجاز به ثبت نام و شرکت در طرح ترمیم معدل است.
   با توجه به ثبت و عدم شرکت در امتحانات، به محل ثبت خود مراجعه کرده و از آنها مشاوره بگیرید. در صورت عدم پاسخگویی میتوانید به آموزش و پرورش منطقه مورد نظر خود مراجعه کرده و درخواست شرکت مجدد خود را با آنها مطرح نمایید.
   موفق باشید

 28. مهدی گفت:

  با سلام
  من میخواستم در کنکور سال ۹۸ شرکت کنم سوالم این هست که اگر در طرح ترمیم معدل خرداد امسال شرکت کنم مشکلی برای سوابق تحصیلی ام ایجاد نمیشه یا باید در امتحانات سال ۹۷ شرکت کنم.

 29. احمد گفت:

  سلام استاد یه سوال داشتم …. من فارغ التحصیل کارشناسی سال ۹۵ هستم وچون ۲ سال طرح اجباری دارم سال ۹۸ میتونم کنکور بدم ..،بحث معدل و سال دهم و نظام جدیدی که سال ۹۸ شروع میشه واسه من چجوریه ،مساله ی معدل های من چجوری روی کنکور تاثیر گذاشته میشه ؟؟! ممنون میشم جوابمو بدین چون واسم خیلی مهمه ….تشکر فراوان

 30. م.جمالی گفت:

  سلام من دیپلم ریاضی دارم و قصد شرکت در گروه آزمایشی تجربی‌در کنکور ۹۷ را دارم
  در بخشی از مطالب نوشته بودید ترمیم معدل فقط برای کسانی است که قصد شرکت در گروه آزمایشی هم نام رشته خود را دارند
  یعنی ترمیم نمرات سال سوم رشته ی ریاضی برای شرکت در گروه آزمایشی تجربی بی فایده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چه کار باید بکنم؟؟؟؟
  خدا کند اشتباه برداشت کرده باشم…..

 31. حسن مرادزهی گفت:

  سلام یه سوالی داشتم درمورد اینکه اگه من در امتحانات ترمیم معدل ثبت کنم من که که معدلم زیر پانزده هست میخوام تربیت معلم قبول شم می خوام معدل کل خودم رو بالا پانزده کنم ترمیم معدل فقط در معدل کتبی تاثیر داره در معدل کل تاثیر نداره ممنون میشم اگه جوابمو بدی.

 32. هستی کتابی صفت گفت:

  با سلام من خرداد ۹۵ برای ترمیم معدل شرکت کردم و الان برای ثبت نام کنکور کد سوابق تحصیلی میخام اما کد دانش اموزی جدیدی که روی کارنامه نتایج ترمیم نوشته توی سایت سوابق تحصیلی پیدا نمیشه و با کد دانش اموزی قبلی که رفتم پیدا میکنه و نمرات قبلی هستش. به اموزش و پرورش مراجعه کردم کارنامه خرداد من رو دیدن خودشون و هرکاری کردن توی سیستمشون همچنین داوطلبی پیدا نکردند و کاری نتونستن بکنن قابل توجه اینه من تمامی دروس رو شرکت کرده بودم و هزینه زیادی پرداخت کرده بودم و نمره های جدیدم خوب بود میخام بدونم کجا و چه طور از اموزش و پرورش همدان شکایت کنم کلی پول گرفتن و گفتن ترمیم معدل راسته ولی همش دروغ بود کجا میتونم شکایت کنم ؟

  • سلام. پرسشتان را با ذکر ایمیلتان در بخش پرسش و پاسخ و در فرم ارسال پرسش با انتخاب موضوع و فرد پاسخ دهنده‌ی مورد نظرتان بپرسید (یا دیدگاه و نقد بگذارید):
   http://daryaft-pub.com/form-e-porsesh-o-didgah-e-shoma/
   پرسشتان برای پاسخ دهنده فرستاده می‌شود و پس از پاسخگویی برایتان ایمیل شده و ”پرسش و پاسخ” های برگزیده در قسمت “مشاوره—پرسش و پاسخ ” گذاشته می‌شود.

  • نجیب الله گفت:

   سلام میگم اگه اونایی که شهریور افتادن دی ماه قبول شن می تونن کنکور امسال بدن؟ اگه می شه کی باید ثبت نام کنن ایا نوبت دومی واس ثبت نام هس کی هست؟ کلا چیکار کنن؟
   شرایط من هم همینه ؟
   چون سوابق تحصیلی ندارم . چکار کنم راهنامی کنید ؟
   جواب به ایمیل
   چرا جواب نمی ده

 33. حسین گفت:

  سلام
  من دی ماه توی امتحانات ترمیم معدل شرکت کردم ، و الان در سایت http://dipcode.medu.ir نمرات خودمو دیدم ، ولی هیچ کدوم رو تاثیر ندادن !!!!! به نظر شما دلیلش چیه؟؟؟؟

 34. رعنا گفت:

  سلام من از طرح ترمیم معدل دیپلم میتوانم در ازمون کارشناسی به پزشکی استفاده کنم؟چون از شرایط این ازمون، معدل دیپلم بالای ۱۸ است اما معدل دیپلم من پایینتر است.لطفا راهنماییم کنید

 35. سعید گفت:

  سلام.سوالمو تواون بخشی که گفتین پرسیدم جوابشو کجا بایدببینم؟

 36. سعید گفت:

  سلام.واسه ترمیم سال سوم چه درسهایی نهایین؟دی که تموم شد برای کنکور ۹۶ میشه خرداد یا شهریور شرکت کرد؟ممنون

 37. محمد گفت:

  باسلام. برای شرکت در امتحانات شهریور ماه چه مقدار هزینه باید پرداخت شود؟

 38. afshinazimi گفت:

  سلام بنده یک سوال داشتم و اون اینه:اگه خرداد ۹۶ تو طرح ترمیم معدل شرکت کنم.نمرات ثبت شده فقط برای کنکور ۹۶ یا واس کنکور ۹۷ هم میمونه.به عبارت دیگه نمرات ترمیم شده فقط برای یه کنکوره یا همیشکی تو سایت سازمان سنجش میمونه؟من پشت کنکوریم و میخوام تو کنکور ۹۷ شرکت کنم اول میخواستم دی ۹۶ یا خرداد ۹۷ نمراتم رو ترمیم کنم گفتم شاید تا اون موقع حذف بشه این طرح.لطفا زودتر جواب کنید خیلی استرس دارم.

 39. samira گفت:

  سلام الان که مثبت شده هنوزم میشه ترمیم معدل داد؟ از کجا باید پیگیری کنم؟

 40. tn گفت:

  سلام. من شهریور ۹۵ ترمیم معدل سال سوم شرکت کردم. تهران هستم. برای هر درسی هم ۲۰ تومن از من گرفتن. نمراتم رو میدونم چند شدم. ولی هنوز تو سایت ساهت همون نمرات قدیمی هست. باید چیکار کنم؟
  و اینکه میشه برای نمره ای اعتراض کرد؟ اگ بله لطفا روند و مراحل اعتراض رو بفرمایید.
  ممنون

  • درود. دیگه زمان اعتراض به پایان رسیده. شما درمورد درج نمرات جدیدتون میتونید به معاونت سنجش آموزش و پرورش مراجعه بکنید

   • tn گفت:

    سلام.ممنونم از پاسختون
    حیف شد.همه نمراتم بالای ۱۹/۵شد و فقط فیزیک رو ۱۶/۷۵ شدم. که اونم فکر میکردم بهتر بشم. این نمره خیلی کمه؟میانگین فیزیک چنده حدودا؟ ( دیپلم ریاضی بودم برای کنکور تجربی میخوام شرکت کنم)
    ببخشید من سرچ زدم. فقط ساهت رو پیدا میکنم. که اونم نمرات قبلیم رو زده نه جدیدها رو. ممکنه خواهش کنم لینک رو بزارید.
    یا منظورتون اینه که شخصا حضوری به معاونت مراجعه کنم؟
    ممنونم که وقت ارزشمندتون رو میذارید

 41. ماجد گفت:

  سلام،خیلی ممنونم
  البته خودمم نیتم دیماه بود
  ایشاالله همه کنکوریهای پر تلاش،موفق باشن
  یا علی

 42. احسان گفت:

  در شهر ما میگن باید کارت پایان خدمت بیارین برای ثبت نام .آیا چنین چیزی هست

 43. مهسا گفت:

  سلام خسته نباشین.ببخشید من دیپلمم رو خرداد ۸۳-۸۴ گرفتم رو گواهی دیپلمم نوشته ۸۳-۸۴ و پیش دانشگاهیم ۸۴-۸۵ گرفتم ترمیم معدل میتونم شرکت کنم؟اموزش پرورش شهرمون زنگ زدم شرایطشو از من میپرسید من بش گفتم از ۸۴به بعد میتونن شرکت کنن اونم گف اهاااان!!!! نمیدونس چی به چیه خواهش میکنم جواب بدین. کسی نیس منو راهنمایی کنه. ۱موضوع دگم هس که تو ۱سایت دگه ۱مطلبی خوندم منظورشو نفهمیدم براتون کپی میکنم مطلبو:

  تذکر: برای داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی بندهای الف وب، هردو مورد اعمال خواهد شد.
  من سال ۹۵ کنکور تجربی شرکت کردم و سوابق تحصیلی مال سوم رو حین ثبت نام کنکور سایت بهم داد ینی کد سوابق تحصیلی دارم.نمیدونم گیج شدم ینی چون سایت بم سوابق تحصیلی داده پس ترمیم معدل شامل منم میشه با توجه به جمله ای که قسمت تذکر نوشته شده؟
  (بند الف و ب ایناس.الف- آن دسته از دیپلمه های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال ۱۳۸۴ به بعد اخذ نموده اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به میزان حداکثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورتتأثیرقطعی در نمره کل نهایی آنان لحاظ می شود.

  ب- داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی ۹۱-۱۳۹۰ به بعد اخذ کرده اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش دانشگاهی (صرفا نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به میزان حداکثر ۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره کل نهایی آنان لحاظ می شود.)

 44. ماجد گفت:

  سلام خسته نباشید و خدا قوت
  ببخشید من اگه واسه ترمیم معدل خرداد نود و شش شرکت کنم،آیا با اینکه از ثبت نام کنکور نود و شش گذشته،نمرات جدید لحاظ میشن؟؟؟
  لطفا پاسخ بدید خیلی مهمه برام
  سپاس

 45. faeze گفت:

  سلام
  هنوز درباره ترمیم معدل پیش دانشگاهی چیزی نگفتن؟؟
  اگه واسه سوم دبیرستان خرداد ۹۶(بعد از ثبت نام در کنکور۹۶) امتحان بدیم ترمیم توی کنکور تاثیر داره یا باید دیماه(قبل از ثبت نام در کنکور۹۶)امتحان بدیم تا موثر باشه؟؟
  اخه موقع ثبت نام کنکور معدل قبلیمونو تایید میکنیم؟؟
  با این اوضاع نمره های جدید تا اعلام نتایج به سنجش فرستاده میشه یا موثر نیست؟؟
  خواهش میکنم جواب بدین
  ممنون

 46. سمیرا گفت:

  سلام
  این قانون که هر نفر یه نوبت فقط میتونه دوباره ترمیم بده یه ذره اشکال داره چون که اگه کسی هم برای سوم بخواد ترمیم بده هم پیش مجبور میشه یکیشون رو انتخاب کنه آخه ساعت برگزاریشون مثل همدیگه ست. خواهش میکنم یه جایی رو معرفی کنین بهشون نامه بنویسیم این مساله رو مطرح کنیم که اگه تاثیر معدل واسه ۹۶ هست ساعت برگزاری امتحانا لاقل فرق کنه یه راه جبرانی باشه. ممنون

 47. پوریا گفت:

  با سلام
  من شهریور ۹۵ امتحان ترمیم معدل رو دادم
  الان از کجا بفهمم که نمرات ترمیم شده رو برای سازمان سنجش ارسال کردن و نمرات قبلی ترمیم شده ؟

  • احسان گفت:

   یک سوال از شما دوست عزیز آیا برای ثبت نام کارت پایان خدمت از شما خواستند .در شهر ما میخوان

 48. محمد گفت:

  راهی برای اینکه مستقیما با استاد سبطی در ارتباط باشیم وجود دارد؟؟؟

 49. محمد گفت:

  سلام و خسته نباشید
  یک سوال داشتم
  کنکوری ۹۶ هستم و برای طرح ترمیم معدل قصد ثبت نام دارم .واقعا توانایی اینکه در دی شرکت کنم رو ندارم چون در دی هم باید امتحانات چهارم مدرسه را بدهم دوم اینکه برای کنکور هم بخوانم اگر در دی شرکت کنم واقعا نمیرسم
  از طرفی هم اگر بذارم بمونه برای خرداد میترسم مشکل کنکوری های ۹۵ تکرار بشه و نمرات رو ابلاغ نکنن .از شما نشر دریافت عزیز عاجزانه درخواست دارم کمکان کنید و صدای ما را به مسولان برسانید چرا که واقعا معقولانه نیست برای ترمیم خرداد هزینه کنم و از دوران طلایی جمع بندی ام بزنم و در اخر تاثیر داده نشود برای دی ماه هم خودتان مشکلات بچه های چهارم را میدانید که باید در جبهه ی مدرسه و کنکور بجنگند و بعید میدانم کسی حاضر شود در دی علاوه بر امتحانات مدرسه و خواندن برای کنکور در ترمیم هم شرکت کند
  در اخر از همه ی دانش اموزان کشورم میخواهم که از نشر دریافت حمایت کنند بچه ها من هم از خود شما هستم موسسات بسیار گنده در امر چاپ کتاب و ازمون ازمایشی هستند که درامد میلیاردی دارند اما انصافا کدامشان حتی یک مقاله در سایتشان راجب معدل یا ترمیم گذاشتند و کدامشان به فکر ما هستند !
  بنده خودم دست کل نشر دریافتی های عزیز و به ویژه استاد سبطی را میبوسم و امیدوارم دعای خیر دانش اموزان کشورم بدرقه راهشان باشد
  با تشکر

 50. سحر گفت:

  باور کنید اموزش و پرورش میخواد پول ترمیمو اول بگیره که این همه لفتش میده بعد نظرشو بگه البته حق هم دارن پول کمی نیست کم کم ۳۰۰۰ نفر هم که بیشتر هم هست شرکت کنند با پول ترمیم که من شنیدم ۳۰۰۰۰۰ تومان است میشه ۹۰۰۰۰۰۰۰۰ که ۱۰۰ درصد بیشتر هم هست حالا مگه واسه انقدر داوطلب چقدر هزینه اوراق امتحانی میشه؟

 51. سحر گفت:

  سلام خسته نباشید تورو خدا بگین ما امسال ما ترمیم شرکت کنیم یا نه ؟
  ما که مسخره ی دست یه مشت نماینده شدیم چه گناهی داریم مگه قرار نبود مهر ماه معلوم بشه؟
  چرا اینها سر یه مسأله ساده انقدر شلوغش کردن وقتی سر یه چیز ادم اشتباه کنه نخواد اشتباهشو بپذیره میشه همین دیگه بابا یه کلام بگن اشتباه کردیم چیزی ازشون کم میشه ؟

 52. کیمیا گفت:

  سلام. من در ترمیم معدل شهریور ۹۵ شرکت کردم. از یکی از نمره هام راضی نیستم. فکر میکنم اشتباهی پیش اومده. کجا و چجوری میتونم شکایت کنم که برگه رو دوباره تصحیح کنن؟

 53. عباس گفت:

  استاد ارجمند با سلام و عرض ادب احترام و خدا قوت و تقدیر و تشکر به پاس زحمات بیکران و بی شائبه جنابعالی بنده به نویه ی خود همیشه دعا گوی شما و همه هکارانتان هستم که بدون هیچ چشم داشتی برای ما تلاش میکنیم اجرتان با آقا امام حسین علیه السلام.
  استاد ارجمند سوالی برای حقیر پیش آمده و آن این است که اگر بخواهیم برای کنکور ۹۶ ترمیم معدل انجام دهیم دی ما۹۵ آخرین مهلت است یا میتوانیم خرداد۹۶ هم شرکت کنیم لطفا بنده را راهنمایی نمایید در متن جوابی نیافتم.

  • درود بر شما و سپاس از این همه لطف و محبتتان. قانونا دررخرداد ۹۶ هم این امکان را دارید اما تجربه سال گذشته این بود که نمرات ترمیمی خرداد به سازمان سنجش اعلام نشد. شاید امسال هماهنگتر عمل کنند

 54. لیلا گفت:

  سلام وقتتون بخیر…من از سوم ریاضی به چهارم تجربی تغییر رشته دادم و یکی از دبیرامون میگه که کار اشتباهی کردم چون بیست و پنج درصد نهایی برای کنکور رو از دست میدم…درسته؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدید??

 55. نوید گفت:

  با عرض سلام.
  ببخشید من یه سوال دارم من الان سربازم و تا فروردین سال ۹۷ تموم میکنم توی ایم مدت دارم واسه کنکور تجربی آماده میشم . تا الان هم تقریبا درسای سال دومو تموم کردم پشتکارم بالاست فقط سوالم اینه که من دیپلمم انسانیه در این صورت تاثیر معدل واسه من چطور حساب میشه . ینی اگر بخواهم رتبه زیر ۱۵۰۰ بیارم باید چکار کنم . ینی حتما نیاز به ترمیم معدل دارم ؟ دوستان لطفا هرکی اطلاع کامل داره کمکم کنه خدا خیرتون بده. من نمی خوام تعریف از خود بدم ولی همیشه توی دوران تحصیل منو به باهوشی می شناختن ولی خدا شاهده مشکلات شخصی داشتم و بد انتخاب رشته کردم و بد امتحان دادم حالا من سه سالی میشه دیپلم انسانی گرفتم سال ۹۱ و سربازی دارم تا عید ۹۷ بعد سربازی می خوام کنکور ۹۷ بدم حالا کلا گبجم اخرش من باید چکار کنم . این تاثیر معدل چطوری حساب میشه یکی که اطالاع کامل داره کمکم کنه
  navidtl@yahoo.com

 56. علی گفت:

  سلام من امروز رفتم آموزش وپروش شهرمون گفتند طرح ترمیم معدل روبرداشتن؟راسته؟ خواهشن جواب بدید چیکارکنیم؟

 57. نیوشا گفت:

  با این نمرات با تاثیر قطعی میشه پزشکی آورد؟؟
  توروخدا بگید? خیلی فکرم درگیره ، آخه وقتمو دارم میذارم واسه خوندن مجدد کنکور خواهش میکنم راهنمایی کنید.

 58. اسمان سبز گفت:

  به کمکتون خیلی نیاز دارم
  من دیپلم اصلی تجربی و دیپلم دوم انسانی دارم
  به نظرتون بهتره برای کنکور ۹۶ با همین دیپلم انسانی برای کنکور تجربی شرکت کنم
  یا
  برم دی ماه نمرات تجربیمو ترمیم کنم
  ؟
  من دنبال رتبه ی تاپ و دانشگاه تاپ هستم و سخت دارم براش تلاش میکنم
  بر اساس این هدفی که دارم کدوم راه به نظرتون بهتره؟
  با انسانی ضرر میکنم؟

 59. مهدی گفت:

  سلام ببخشید من امروز رفتم مدرسه بزرگسالان شهرمون وقتی اسم ترمیم معدل آوردم تعجب کردن اصلا تاحالا اسم ترمیم معدلم نشنیده بودند آموزش وپروش شهرمون هم همین طور باید چیکارکنم؟خواهشن جواب بدین

 60. نیوشا گفت:

  سلام. خواهشااااااا لطفااااااا توروخداااااا جواب بدید..
  ۱. آیا هنوز بطور دقیق مشخص شده است که در کنکور ۹۶ تاثیر معدل قطعی است؟؟
  ۲.با این نمرات بنظرتون ترمیم معدل شرکت کنم؟
  ادبیات و زبان فارسی:۱۸.۵۰
  عربی:۱۴
  دینی:۱۹
  زبان:۱۵
  ریاضی:۱۹.۵۰
  زیست:۱۸
  شیمی :۱۷
  فیزیک:۱۶.۵۰

  با این نمرات اگر تاثیر قطعی داشته باشه میشه پزشکی آورد؟؟
  دانشجوی پرستاری ترم ۷ هستم خواهشا جواب بدید .

 61. احسان گفت:

  واضح بگویم آیا دانشجوی انصرافی حق ثبت نام در ترمیم نمرات را دارد .

 62. احسان گفت:

  با سلام.من دانشجوی رشته پیام نور هستم .و اول مهر میخواهم انصراف بدهم .وطبق قانون از زمان انصراف تا زمان پذیرفته شدن مجدد در دانشگاه دیگر بیش از یکسال باید سپری نشود .این برای حل مشکل سربازی.حال من میخواهم از این زمان استفاده کرده و کنکور ۹۶ بدهم .اکنون به نظر شما دی ثبت نام کنم یا خرداد .وسوال اصلی من این است که حق ثبت نام دارم یا نه

 63. علی گفت:

  سلام من میخوام ترمیم معدل شرکت کنم برای نیروهوایی
  اونایی که معدل کتبی بیشتری دارن سهم بیشتری در قبولی هم دارن
  حالا اگه شرکت کنم ترمیم معدل روی نمرات کتبیم تاثیر داره؟
  یعنی کارنامه جدیدی میگیرم؟

 64. Youhan گفت:

  سلام نشر دریافت.من در مورد ترمیم معدل سوالایی دارم .لطفا زودتر پاسخ بدین:
  ۱)آیا ترمیم معدل فقط برای سومه یا برای پیش هم هست؟اگه برای پیش هم باشه همزمان با سوم امتحان میدیم؟
  ۲)مثل سال قبل آیا برای کنکور تاثیر نمیدن؟
  ۳)برای ثبت نام باید از آموزش پرورش شهرمون اقدام کنیم.؟وزمان ثبت نام چه وقته؟
  سپاس. سلامت باشید

 65. یه منتظر گفت:

  سلام به همه نشر دریافتی ها.خسته نباشید.تو رو خدا جوابمو بدید چون دارم دیوونه میشم.خواهش میکنم جواب بدین.سوالم اینه که اگه تاثیر معدل مستقیم باشه میشه با نمرات امتحان نهایی کم و معدل ۱۴.۵ رادیولوژی یا فیزیوتراپی قبول شد؟؟منطقه ۳.ینی رتبه حدود ۳۰۰۰ آورد؟یا خیلی سخته و معجزه لازم است؟؟منتظرم خیلی ممنون.

 66. اکرم دهقانی گفت:

  سلام. من در شهریور ۹۵برای ترمیم معدل ثبت نام کردم همه دروس رو.. به علت یه فاجعه نتونستم در امتحانات شرکت کنم یعنی فقط ثبت نام کردم آیا در دی ماه میتوانم شرکت کنم؟

 67. مهدی گفت:

  سلام.ترمیم نمرات پیش دانشگاهی هم شامل میشه؟

 68. سمیرا گفت:

  با سلام من چند سال از فضای درس دور بوده ام و در دروس سال سوم هم خیلی ضعیف هستم و میخواهم ترمیم شرکت کنم و کلاس کنکورهم می روم و در کلاس هاس کنکور از دی ماه به بعد شروع به تدریس سال سوم میشود به نظر شما اگر در خرداد ۹۶ برای ترمیم شرکت کنم بهتر نیست؟چون اگر دی شرکت کنم باید تمام درس ها رو خودم بخوانم که فکر نمیکنم نمره مطلوبی کسب کنم و میخواستم مطمئن شوم که اگر خرداد ۹۶ ترمیم شرکت کنم برای کنکور ۹۶ لحاظ میشود؟لطفا جوابم را بدهید خیلی برام مهمه.خواهش میکنم

 69. حسن گفت:

  تو ایران برای درس خوندن هم باید پول داشته باشی اونایی که وضعیت مالی شون خوب نیست نمی تونن کتاب کمک درسی بخرند نمی تونن ازمون ازمایشی برن نمی تونن کلاس برن و این ها در حالی است که شب ها بعد از کار روزانه لای کتاب های درسی رو باز می کنن وصفحاتی که هزار بار خوندن رو دوباره می خونن به امید اینکه دکتر شن ایا این درسته؟

 70. گندم گفت:

  خواهش میکنم جواب منو بدین نمیدونم از کی بپرسم .من دیپلمم ریاضی هست انسانی میخوام‌کنمور بدم .چند درصد من تاثیر معدل دارم؟
  کدوم درسها ؟
  من ترمیم کتم دیپلم ریاضی مو بهتره یا دیپلم مجدد بگیرم؟
  توروخدا جواب سوالامو بدین

 71. مهدی گفت:

  سلام این طر ترمیم معدل درهمه استاناداره اجرامیشه؟ماکه اصلا اطلاع نداشتیم تا همین الان درسایت شما فهمیدم واقعا راست میگید داره اجرا میشه؟تشکر از سایت خوبتون

 72. علی گفت:

  آخر نفهمیدم چی شده برای کنکور ۹۶نمرات ترمیم معدل شهریور ۹۵رو تاثیر میدن یا نه؟الان تکلیف من که یه هفته وقت گذاشتم برای امتحان زیست و ۵۰ هزار تومن هزینه کردم چیه ؟حالا پولش به جهنم اون وقتی که گذاشتم چی میشه.خواهش مکنم از یه طرف میگن بیاین شرکت کنید از اون طرف تاثیر نمیدن ،خواهش میکنم جوابمو بدین اعصابم بهم ریخته.

 73. محسن گفت:

  سلام برای کنکور ۹۶ چه موقع باید در ترمیم معدل شرکت کنم؟ ممنون

 74. الهام گفت:

  سلام خسته نباشید
  من سال۹۲ دیپلممو گرفتم میخواستم بدونم برای شهریور ماه یا دی ماه امسال میتونم در طرح ترمیم معدل شرکت کنم؟؟

 75. علیرضااااااا گفت:

  سلام .لطفا تلاش کنید تا کنکور۹۶ هم مثل ۹۵ تاثیرفقط مثبت باشه .هرکاری هم لازمه بگید تاماکنکوری ها انجام بدیم .مرسی

 76. کنکوری 96 گفت:

  سلام.برای رتبه تک رقمی تجربی با معدل ۱۶ در صورت مثبت بودن تاثیر معدل ممکن است ؟؟یا باید ترمیم کرد؟؟با تشکر از جوابتان

 77. حجت صباغ گفت:

  سلام میدونم مشکل من تنها نیست!وقتی که انتخاب رشته میکنی نمرات ۰۵/۲۷ به سازمان ارسال شده اما معدل رو باید همون قبلی رو تایید کنیم!!!!چیکار کنیم معدل ترمیمی رو میشه خودمون حساب کنیم وارد کنیم یا نه باید همون قبلی رو تایید کنیم!

 78. Alireza23 گفت:

  سلام واقعا خوشحال میشم از این که میبینم شما اینقد به ما کنکوری ها توجه میکنید خدا خیرتون بده
  چندتا سوال دارم اگه جواب بدید ممنون میشم:
  ۱)شما گفتید واسه معدل حتی ۱۱در صورت مثبت بودن معدل نیاز به ترمیم نیست واقعا همینجوره؟
  ۲)اگه مثبت نباشه ک البته خدا نکنه،بریم ترمیم حتما تاثیر میدن نمرات رو؟
  ۳)و این که چه قدر احتمال داره مثبت باشه؟این قدر ک واسه ۹۵ تلاش کردید واسه ۹۶ هم تلاش کنید تورو خدا
  بازم ممنون

 79. Mahdie گفت:

  سلام. خدا الهی خیرتون بده. خیلی از بچه ها به خاطر این که معدل شون پایینه، کلا ناامید میشوند و دیگه هم خوب درس نمیخونن. خواهشمندم که برای معدل پیش دانشگاهی هم همین کار رو انجام بدید. یک سوالی هم داشتم من دیپلم ریاضی دارم میخوام کنکور تجربی بدم. باید چی کار کنم؟ هم باید تغییر رشته بدم و زیست رو امتحان بدم و هم این که چون نمره هام خوب نیستن ،در ترمیم معدل شرکت کنم ؟ دو تا کار رو میتونم انجام بدم؟

 80. امیر گفت:

  سلام ترخدا جواب بدین نشر دریافت من اگه دی ماه ترمیم کنم سنجش نمراتمو واسه کنکور ۹۶ تاثیر میده؟؟؟؟

 81. پوریا گفت:

  کنکوری ها نگران معدل های ترمیم شده نباشند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://www.hamshahrionline.ir/details/340543/Society/highereducation

 82. پوریا گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  حالا با وضعی که سازمان سنجش بوجود اورده سرانجام طرح ترمیم معدل چه خواهد بود؟؟؟ایا امکانش هست دی ماه ترمیم کنیم یا اگر ترمیم کنیم نمرات جدیدمون اعمال میشود؟؟؟
  باتشکر از شما.

 83. علی گفت:

  من در امتحان ترمیم معدل شرکت کردم مجبور بودم شرکت کنم چون تکلیف تاثیر مشخص نشده بود با اعلام تاثیر مثبت برای امتحان نرفتم الان میخواهم برای کنکور ۹۶دوباره بخونم ولی نمراتم خوب نیست و یک بار حق شرکت را از دست دادم من واقعا ماندم که چیکار کنم اسیر تغییرات روز به روز مسعولان بدون برنامه شدم.میخواستم بپرسم چاره ی من چیست؟چیکار کنم که حقمو پس بگیرم.

  • کنکوری گفت:

   ای بابا تو این مملکت بی حساب کتاب ما اصلا صحبت درمورد گرفتن حق خنده داره
   منم دقیقا شرایط تو رو دارم
   یه شرایطی رو برامون ایجاد کردن که واقعا یعنی نابودی کامل
   نه راه پیش داریم نه راه پس
   همه چیزدست به دست همه داده که ما حتی نتونیم یه بار دیگه شانسمونو امتحان کنیم
   امیدوارم خدا خودش یه راهی به ما نشون بده

 84. اریا گفت:

  من خرداد برای ترمیم معدل ثبت نام کرده ام اما شرکت نکردم ایا دوباره می توانم ثبت نام کنم

 85. عماد گفت:

  سلام
  به نظرتون در صورت مثبت شدن تاثیر معدل در کنکور ۹۶ دیگه نیازی نیست که در ترمیم معدل شرکت کنیم حتی با داشتن معدلی خیلی ضعیف

 86. کوثر گفت:

  سلام من قبل ۸۴ دیپلم گرفتم ومیخوام ترمیم معدل برای تجربی شرکت کنم
  سه تا سوال دارم
  ۱- آیا ترمیم معدل برای دروس سوم دبیرستان هستش ؟!
  ۲درزس امتحان نهاییی که برای ترمیم معدل حساب میشه مال چه سالی ار دبیرستانه آیا فقط سال سوم دبیرستانه
  ۳_با توجه به اینکه من سال ۸۳ دیپلم گرفتم می تونم تو امتحانات ترمیم معدل شرکت کنم؟؟؟؟؟؟؟ لطفا جواب بدید

 87. کنکوری گفت:

  سلام من خرداد ۹۵ ترمیم معدل ثبت نام کردم ولی دقت کنید شرکت نکردمش به خاطر مثبت شدن تاثیر معدل
  الان هم میگن دیگه نمیتونی ثبت نام کنی
  امروز ک بخشنامه رو خوندم نوشته بود هرکس فقط یک بار میتواند شرکت کند دقت کنید فقط یک بار شرکت در حالی که من تا حالا شرکت نکردم
  پس طبق این نوشته باید من و خیلیا دیگه مثه من بتونن شرکت کنن
  نشردریافت به نظرت میشه مثه پارسال به دیوان عدالت دراین مورد شکایت کنیم
  چون واقعا اگه ماها نتونیم شرکت کنیم خیلی نامردی میشه در حقمون

  • هه را(کردی به معنی فریادhera) گفت:

   دوست من احتملا تازه نمیتونی چون سهمیه خودتو مصرف کردی پیگیرش باش در صورت عدم توانی شرکت مجدد تو کنکور جبران کن و به عنوان یک عقده مثبت نگاش کن و سعی کن چندبرابر بخونی وبگو حالا ۲۵ از دست دادم باید بیشتر جبران کنم و ناامید نشی زیادم بش فک نکن شاید بازم مثبت شد توکل اصل موفق باشی

 88. نوید گفت:

  سلام
  ببخشید نمرات سال سوم به صورت درس به درس تثیر میذاره یا به صورت میانگین نمرات زیرگروه؟ مثلا توی کارنامه داوطلبان کنکور ۹۵ نوشته زیر زیرگروه ۱ مثلا فاقد تاثیر مثبت یا تاثیر مثبت؟با این وجود کسی که تمام نمراتشم ۲۰ باشه ولی یک نمرش مثلا ۱۰ باشه دیگه نمیتونه تاثیر مثبت بقیه رو بگیره؟

 89. حجت گفت:

  من معدل سوم ۱۹/۳۷ دارم ولی معدل پیش دانشگاهیم متاسفانه ۱۷/۵۰شده چیکار کنم ؟
  خواهش میکنم راهنماییم کنید بد جور ذهنمو درگیر کرده .
  با تشکر از سایت عالیتون و جوابهای درستتون که هیچ جای دیگه نیست

 90. مریم گفت:

  سلام . من رشته اولمو در دانشگاه غیردولتی خوندم الان دوباره میخوام کنکور بدم برای دانشگاه سراسری
  وضعیت برای دیپلمه های سال ۸۳ چه طور میشه چون ظاهرا حتی نمیتونن معدلشون رو ترمیم کنن متاسفانه معدل من هم به خاطر بیماری در دو سال آخر خیلی پایینه

 91. مینا گفت:

  سلام .آخرین مهلت ثبت نام همون ۱۰تیر بود؟یعنی الان دیگه نمیشه ثبت نام کرد؟

 92. zb گفت:

  سلام. من خیلی دیر متوجه این طرح شدم. خواستم ببینم آخرین مهلت ثبت نام تا ۱۰تیر بوده؟یعنی الآن که بیست و پنجم تیر دیگه نمیشه ثبت نام کرد؟ممنون میشم اگه جواب بدین.

 93. علی گفت:

  سلام.خسته نباشید. میشه به سوال منم جواب بدین که( آیا تو دیماه حتما ترمیم معدل برگزار میشود؟؟؟)منتظر جوابتونم. خیلی ممنون.مرسی

 94. رضا گفت:

  با سلام من توی خرداد امسال توی ۶ درس ترمیم کردم ولی نمره های اصلاحی رو سایت ننشسته حالا چیکار کنم من؟؟؟؟

 95. حجت گفت:

  سلام
  آیا پیش دانشگاهی هم ترمیم معدل داره؟

 96. معین گفت:

  احتمال مثبت شدن تاثیر معدل بیشتره یا قطعی شدن؟؟؟

 97. s.k.y گفت:

  سلام.لطفا سوال منو جواب بدین چون میدونم سوال خیلی از شرکت کننده های کنکور ۹۶ هست.خیلیا ازاین طرح مطلع نبودن.الان که مطلع شدیم و مهلتش تموم شده نمیتونیم برای مراحل بعد مثلا دی ماه ثبت نام کنیم؟ این تاریخ ده مرداد برای مرحله اول بوده یا همه ی مراحل؟اگه امکانش هست کی میتونیم ثبت نام کنیم.اطلاع رسانی بسیار ضعیفه

 98. معین گفت:

  سلام.من در خرداد در ترمیم شرکت کردم ولی غیبت داشتم حالا نمره صفر لحاظ میشه برام یا نمره اولم که قبل از ترمیم امتحان دادم؟؟؟لطفا جواب بدین خیلی مهمه برام……

 99. زهرا گفت:

  و یا اینکه اگه دی ماه برای ترمیم معدل شرکت کنم و بخوام دانشگاه ورودی بهمن طبق سوابق تحصیلی شرکت کنم (سوابقی که با ترمیم معدل بدست اوردم) میشه؟؟؟؟

 100. زهرا گفت:

  سلام…الان زمان ترمیم معدل تمومشده یعنی هیچ راهی وجود نداره که من برای شهریور ماه امسال ترمیم معدل شرکت کنم

 101. سحر گفت:

  با سلام
  اینکه میخوان کنکورو حذف کنن هیچ دلیل منطقی نیست به دلایل زیر
  ۱-توی کشور ما سطح همه دانشگاه هایکی نیست و همینطور که میدونید به غیر از تعداد معدودی از دانشگاه ها بقیه محلی برای تفریح هست و همه هم دوست دارند که به بهترین دانشگاه هاکه معمولا در تهران هستند بروند
  ۲-اگر این نماینده ها به فکر ما هستند و میخواهند که از هزینه ها ی کلاس های کنکور و استرس ما بکاهند با این تصمیم گیری ها اوضاع را بدتر کردند چون هم این هزینه ها شامل ۴ سال اخر شده و هم انکه استرسش به جای ۱ سال به ۴ سال افزایش پیدا کرده و از همه بدتر یه هزینه گزاف به نام ترمیم معدل به هزینه هااضافه شده
  ۳-اگر صرفا بخواهیم مبنای کنکور را امتحانات بی کیفیت و پر تقلب و جدیدا هم لورفتن سوالات اموزش و پرورش قرار دهیم اینطور حداقل ۱۰۰۰ نفر معدل ۱۹ الی ۲۰ فقط حالا معدل های زیر را ۱۹ هم چشم پوشی میکنیم که اکثر انها دوست دارند به دانشگاه های خوب بروند که البته دانشگاه ها این ظرفیت را نمی توانند بپذیرند
  ۴-در جواب اقای لاریجانی که گفته بودند کسی با تست ملا نمی شود باید گفت تست زدن مدیریت زمان مکان هوش و تمرین و مهم تر استرس را یکجاجمع میکند که یک نخبه در شرایط حساس باید همه را باهم مدیریت کند
  ۵- اگر کنکور برداشته شود مطمیا خیلی ها با پارتی بدونه انکه کسی بداند به بهترین دانشگاه ها میروند صرفا به خاطر نفوذ پدرانشان هر چند که الان نیز شاهد این اتفاق هستیم ولی کمتر
  ۶-یکی از افتخارات کنکور این بودکه داوطلبان با هر سن و مدرک و هرمعدلی توی کنکور شرکت میکردند و حتی کنکور ترغیبی برای ادامه تحصیل مردم به شمار می امد و تبعیضی برای کسی وجود نداشت که با این طرح ها بعید میدانم دیگر چنین چیز هایی را شاهد باشیم
  ۷- شاید ایران و معدود کشور هایی باشند در سطح جهان که حتما باید تحصیلات دانشگاهی داشته باشی تا شان اجتماعی پیداکنی شاید یکی از دلایل اصلی که در کشور های پیشرفته تاکید میکنم پیشرفته نه جهان سوم چیزی به نام کنکور نیست بدین خاطر است که بدون مدرک هم میشود کار و منزلت اجتماعی داشت
  ۸- بهتر نیست به جای قانون های بی منطق و الکی و پوچ به فکر قانون های بهتر باشیم مثلا اگر تصمیم داریم کنکور را برداریم اول سطح همه ی دانشگاه ها را یکی کنیم یا اینکه لزوم پیدا کردن هر کار را تحصیلات قرار ندهیم ویا با ایجاد شغل و کارگاه های تحقیقاتی مانع خروج نخبه هاشویم و گامی در جهت ابادانی کشور برداریم
  ۹-اخر مگر تا به امروز که کنکور وجود داشت کشور ما نخبه کم داشت که به نظر من با برداشتن ان بعید میدانم دیگر نخبه ای کشف شود به دلیل تقلب و پارتی بازی در رفتن بهدانشگاه های خوب
  ۱۰- و در اخر مگر کسانی که به هر دلیلی نمرات پایین دارند حق جبران اشتباهات خود و یا عوض کردن راه خود را ندارند چرا می خواهند کسی را که معدل پایین دارد را همیشه پایین نگه دارند مگر خداوند نفرموده که انسان جایزالخطاست مگر دانشمندانی بزرگی نیستند که با نمرات پایین بهترین های زمان خود شدند ممکن است هر ادمی در هردوره ای از زندگیش اشتباهاتی داشته باشد ولی ما ادم ها مگر کی هستم که جبران اشتباهاتش و اصلاحش رابه او ندهیم شاید همین فرصت ها و قطعا همین فرصت ها انسانی را دگرگون کند و به گنجینه های پنهان وجودش پی ببرد و دیگران را نیز بهره مند کند
  با تشکر از اقای سبطی و سایت خوبشان

 102. فاطمه ش گفت:

  سلام
  من کنکوری ۹۵هستم
  میخوام بمونم
  معدلم ۱۸/۱۴شده
  من ترمیم معدل برای کنکور ۹۶شرکت بکنم یا ن؟؟؟؟

 103. محمدرضا گفت:

  سلام مجدد
  الان نتایج کنکور اعلام شد و راضی نبودم
  معدل دیپلمم ۸.۸۵ هستش خیلییی کم شده
  تو کارنمامه ی کنکورم ( که توی سنجش بود) نوشته شده بود که شما مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های روزانه و نوبت دوم نیستید ( غیر مجاز هستید ) نمیتونید شرکت کنید .
  خواستم بدونم اگر ترمیم کنم
  ۱- معدل کتبی که تو ی کار نامه ی سنجش هست و درج شده در سایت ( همین امروز که نتایج رو اعلام کردن ) هست تغییر میکنه ؟ و ۲۵% میدن بهمون
  ۲ – و چون ملاک تشخیص صلاحیت ما دانش اموزان برای دانشگاه ها و محل ها ی ان ها سوابق تحصیلی هست با ترمیم این موضوع بر طرف میشه ؟

  تمنا میکنم برای گرفتن پاســــــــــــــــخ

 104. محمدرضا گفت:

  سلام جناب جلــــالــی
  من تجربی پیش دانشگاهی هستم و الان دارم واسه شهریور اماده میشم خواستم بدونم برای ترمیم معدل دیپلم باید پیش دانشگاهی رو پاس و کاملا تموم بشه یا خیر؟

  بزرگواری میکنید پاسخ بدهید.

 105. مهدیه گفت:

  سلام
  من میخوام کنکور ۹۶شرکت کنم در ضمن دانشجوی سال سوم مهندسی صنایع هم هستم
  برای ترمیم معدل کی باید ثبت نام کنم؟؟؟
  شهریور ۹۵میتونم ترمیم کنم معدلمو ؟؟؟با این حساب ک ۱۹ مرداده..
  اگه شهریور نشه بد بخت میشم چون دانشگاهم باهاش تدانشگاهمتداخل پیدا میکنهتوروخدا بگین من چ غلطی بکنم

 106. علی گفت:

  سلام ببخشید اینجا نوشته ترمیم معدل تا ۱۰ مرداد وقت داشته اما روز ۱۱ مرداد رفتم ثبت نام کردم تازه مسیول ثبت نام گفت تا ۱۴وقت داره یعنی الان ما ثبت نام نشدیم.

 107. پوریا گفت:

  سلام ا اگه دانشجو باشین برای دی بخاین تو ترمیم شرکت کنین باید انصراف بدین درصورتی که یک سری هستن میگن ما دانشجوییم و رفتیم ثبت نام کردیم بدون مشکل و اصن همچین بخش نامه ایی نیست که نبایددانشجو باشی از طرف دیگه خب انصراف دادن پیامنور چجوریهواینکه اگهانصراف بدم چه مدت از طرف نطاموظیفه فرصت دارم یه موقع برای انتخاب رشته سسال بعدممشکل نمیشه ؟ استاد این سوال خیلییییییییییییییییییی هاست

 108. ليلا گفت:

  توروخدا بگین چیکار کنم خواهش میکنم ازتوووون توروخدا بگین الان ه کاری از دستم برمیاد

 109. ليلا گفت:

  به من همین الان بعد سه روز گفتن همچین چیزی بوده.توروخدا بگید از کجا میتونم پیگیر بشم؟!میشه رفت اداره و ثبتنام کرد؟!توروخدا بگین

 110. حسین گفت:

  سلام با تشکر از زحماتتون من امسال دارم میرم پیش و خرداد ماه امتحانات نهایی دادم ونمراتم متاسفانه خوب نشد و برای کنکور ۹۶ شرکت میکنم ایا میتونم در طرح ترمیم معدل شرکت کنم خیلی ممنون میشم اگر جواب بدین

 111. امین گفت:

  سلام،من همه ی مدارک لازم برای ثبت نام رو حاضر کرده بودم که دهم مرداد ثبت نام کنم(حتی پول رو هم ب حساب ریخته بودم)وقتی به مدرسه بزرگسالان رفتم با لودر داشتن تخریبش میکردن و حالا هم فرصت شهریور ماه تموم شده،من به کجا شکایت کنم که بخاطر بی کفایتی مسولین شهرمون من برنامه هام کاملا بهم ریخته و باید بمونم تا دی ماه و پولمو از کی بگیرم؟؟؟؟؟

 112. فاطمه گفت:

  سلام. من دینی ام ۱۸.۷۵ شد..
  یعنی دوباره باید امتحان می دادم؟؟؟

 113. نیما گفت:

  سلام من امسال کنکور دادم .ایا میتونم توشهریور دوباره امتحان نهایی بدیم ؟.خواهشا هرچی زودترجوتب بدین.

 114. حامد گفت:

  سلام خسته نباشید احتمالا سوال تکراریی می پرسم ولی میخوام یقین پیدا کنم اینکه اگه تأثیر مثبت باشه دو نَفَر که درصد کنکور یکسان و بالایی دارند ، یکی با معدل ٢٠ دیگری ١۴ رتبه یکسانی خواهند داشت ؟ لطفا جواب بدید تو خونمون سر ترمیم دعواست البته معدل نهاییم ١٩٠٣۵ هست و پزشکی تهران می خوام ، واقعا موندم چی کار کنم. خواهشا راهنمایی کنید .

 115. سپیده گفت:

  سلام
  من یه سوال خیلی مهم داشتم،من برای امتحانات ترمیم معدل خرداد ۹۵ ثبت نام کردم اما شرکت نکردم ینی غیبت داشتم
  حالا غیبت به معنی صفر هست؟
  و برای من نمره ای ثبت شده؟
  چون من آیین نامه رو که خوندم گفته بود که شخص حق یکبار ثبت نام و شرکت در یکی از نوبتهای خرداد،شهریور یا دی دارد و دفاتر آمار و امتحانات این قبیل افراد برای یکسال تحصیلی در یک جلد و به ترتیب نوبت امتحانی تهیه و برابر مقررات مسدود میگردد.
  حالا میشه این برداشتو کرد که زمان ثبت نام هیچ ربطی به زمان شرکت نداره..
  و به من اجازه شرکت در یکی از دوره های شهریور یا دی داده بشه؟
  من آموزش و پر ورش شهر خودم هم رفتم اما هیچکس با اطمینان جواب نمیده
  لطفا این سوالو با دقت جواب بدید

 116. ثمین گفت:

  با سلام مجدد. من امسال پیش دانشگاهی هستم و کنکوری ۹۶. اگر بخواهم برای امتحان ترمیم معدل نهائی دی ماه ۹۵ و یا خرداد سال ۹۶ اقدام کنم, باید چه زمانی ثبت نام انجام دهم. لطفا راهنمائی کنید. سپاس

 117. ثمین آقامحمدی گفت:

  سلام. من امسال پیش دانشگاهی هستم. امروز ۱۰ مرداد ۹۵ مدرسه به ما گفت تا فردا مهلت ثبت نام برای ترمیم را دارید. در حالیکه میبینم تا امروز بوده. این آخرین فرصت برای ثبت نام هست یعنی فقط برای امتحان نهائی شهریور و دی میشود شرکت کرد. یا بعدا هم اعلام میشود, ثبت نام برای خرداد سال بعد؟ لطفا راهنمائی کنید. سپاس

 118. پوریا گفت:

  سلام من امروز رفتم اداره برای ثبتنام ترمیم معدل گفتن مهلتش تا اخر تیر بوده چطور ممکنه تا ۱۰ مرداد تمدید شده باشه؟؟؟؟؟؟

 119. Sara گفت:

  سلام
  خسته نباشین
  ببخشین گفتین مهلت ثبت نام تا تاریخ ۱۰
  ولی امروز رفتم مدرسه ای که باید توش ثبت نام کنم نبود هیشکی
  الان من موندم چیکار کنم
  به خدا دارم دیوونه میشم
  یعنی میشه دوباره تمدید شه این مهلت؟؟

 120. حامد گفت:

  اگه بخوام ترمیم کنم چه زمانی مناسب تره ؟ ( دی ، خرداد شهریور ) ؟ که کمترین ضربه به کنکور بخوره و بهترین نتیجه تو امتحان گرفته بشه می خواستم از تجریتون استفاده کنم. متشکر از راهنمایی.

   • ملیکا گفت:

    سلام خسته نباشید.
    واقعا دی ماه برای ترمیم بهتره؟!
    اونوقت با امتحانات ترم اول پیش دانشگاهی خودمون تداخل نداره؟ !میدونم ساعتش فرق داره ولی روزاش که نه مثلا باید تو یه روز دو تا درس مختلف رو امتحان بدیم تو دو تا حوزه ی مختلف اونم دو تایم پشت هم (۸صبح مدرسه باشیم امتحان پیش۱ بدیم ۱۰ صبح یه حوزه ای باشیم امتحان نهایی سوم بدیم )تو درس خوندنشم مشکل هست …
    میشه لطفا جواب بدیدمن خیلی ناراحتم چون میخواستم دو تا از درسامو همین شهریور ترمیم کنم تموم بشه بره خیالم راحت شه ولی از ثبت نام جا موندم 🙁
    یک سوال دیگه
    خرداد هم مثل دی همین وضع پیش میاد دیگه نه؟!
    کدوم بهتره؟دی یا خرداد؟

 121. مهرشاد گفت:

  سلام موقع پرینت کارت دیدم نمرات ترمیم معدلم که تایید کرده بودمش اعمال نشده چکار کنم الان؟خواهشا جواب بدید

 122. امیرحسین گفت:

  درودب شما استاد گرامی .ببخشید داوطلب تجربی هستم با معدل سال سوم ۱۵/۵۰ زیست۱۴/۵۰ فیزیک۱۳ زمین۱۲ شیمی۱۶/۵۰ استاد ب نظر شما من ک سات ۹۴ امتحان نهایی دادم و میخوام امسال بشت کنکور بشینم وی سری مطالبو ک از سال سومو نمیخوام واسه کنکورم بخونم ب نظر شما استاد گرامی ارزش داره واسه ترمیم معدل وقت بذارم؟؟؟؟((من ک خواهان رتبه زیر۲۰۰۰هستم))خاهش میکنم ی توضیح بدید خواهشا.ممنون میشم

 123. جواد گفت:

  سلام.خدا قوت.دریافت عزیز شما خودتان احتمال میدهید تاثیر معدل در کنکور۹۶ چجوری باشه؟؟احتمالش چقدر است که مثبت باشه؟؟

 124. حامد گفت:

  از خوندن مطالب سایتتون به این نتیجه رسیدم که اگر دو نَفَر رتبه ۵٠٠ کشوری تجربی رو کسب کرده باشند و نمره نهائی یکی ٢٠ و دیگری ١٣ باشد در صورت تأثیر مثبت معدل هیچ فرقی در رتبه و دانشگاه مورد قبولشان ندارند !! درسته آیا ؟ لطفا پاسخ بدید چون خیلی خیلی برام مهمه . ممنون

 125. امیر علی گفت:

  سلام.استاد ببخشید بر چه اساسی شما مطمئن هستید که این طرح در دیماه و خرداد هم دوباره برگزار میشود؟؟؟(قصد بی احترامی نداشتم فقط بخاطر اطمینان بیشتر پرسیدم.ببخشید.مرسی)

  • درود. چون سالهاست در این ماه ها امتحان نهایی برگزار میشود. پس این طرح هزینه ای برروی دست آموزش و پرورش نمیگذارد که هیچ درامدزایی هم دارد بچه ها را هم راضی نگه میدارد.

   • پوریا گفت:

    و اینو بگم که با برداشتن طرح ترمیم معدل ابروی خودشون رو میبرن گرچه همین الان هم ابرویی پیش ما ندارن ی سال تاثیر قطعی میشه ی بار مثبت طرح میزارن عده ای شرکت میکنن و بعد بر میدارن… ببین اوضاع اموزشی مملکتم ب دست کیا افتاده ب چه روزی افتاده.خدایا همه مارو به راه راست هدایت کن

 126. حمید گفت:

  سلام دریافت عزیز.ایا این طرح در دی ماه ۹۵و خرداد۹۶ هم اجرا میشه؟

 127. محمد مهدي گفت:

  یعنی اگر تأثیر مثبت باشد نمره ی بالاتر ملاک برتری نخواهد بود؟ یعنی نریم ترمیم کنیم که رتبه بهتره داشته باشیم ؟ لطفا راهنمایی کنید واقعا سردرگمم!!!

 128. عباس گفت:

  با سلام و عرض ادب احترام استاد ارجمند به نظر شما کی مشخص می شود که تاثیر معدل مثبت است یا تاثیر معدل قطعی است ؟

 129. دانیال گفت:

  سلام..کجا باید ثبت نام کنیم؟؟لطفا جواب بدین.

 130. محمد مهدي گفت:

  سلام با عرض خسته نباشید ، دانشگاه تهران مد نظرمه پزشکی یا داروسازی و این ها نِمْرَات امتحان نهائی من هستند : زمین١٨٠۵ ، زیست ١۸٠٧۵ ، دینی ١٩ ، فیزیک ١٩٠٢۵، زبان فارسی ١٩٠٢۵، ادبیات ١٩٠٢۵ ، شیمی ١٩٠٧۵. لطفا راهنماییم کنید برای کسب رتبه زیر ١٠٠ تجربی در صورت تأثیر مثبت معدل کدوم هارو ترمیم کنم ؟ اگه نمیتونید جواب رو تو سایت نمایش بدید لطفا به من ایمیل بزنید خیلی ممنون میشم چون واقعا بلاتکلیفم.

 131. marjan گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من امسال دانش اموز سال سوم بودم و دیپلمم رو گرفتم ولی امسال نمیتونم در طرح ترمیم معدل شرکت کنم
  سوال من این هستش که اگه کنکور ۹۶ رو با همین معدل شرکت کنم و نتیجه ی دلخواهم رو کسب نکنم،اگه بعد از اون در طرح ترمیم معدل شرکت کنم،معدل جدیدم برای کنکور ۹۷ مد نظره؟؟

 132. سحر گفت:

  سلام ببخشید برای دی ماه نیز باید الا ثبت نام کنیم تورو خدا سریع جواب بدین تا وقتش نگذشته

 133. 96 گفت:

  در صورت اعلام مثبت بودن تاثیر معدل برایرسالل۹۶برای رتبه زیر ۱۰۰۰ منطقه ۲ ترمیم لازم است؟

 134. 96 گفت:

  سلام
  من کنکوری ۹۶ هستم و معدلم ۱۶ هست ایا میتونم برای کنکور ۹۶ در شهریور امسال نمراتم رو ترمیم کنم؟

 135. فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر
  سوال من اینه که این قانون فقط مال افرادیه که قبلا دیپلم گرفتن؟
  یعنی من که امسال سومی بودم و میرم پیش نمی تونم امتحان ترمیمی بدم؟
  لطف می کنید اگه جواب بدید

 136. میلاد گفت:

  سلام من برای امتحان عربی غیبت کردم ومیخواستم بگم می تونم بعداز امتحان دادن عربی درشهریوردرخردادماه سال۱۳۹۶ترمیم معدل شرکت کنم(میخوام درکنکور۹۷شرکت کنم)؟وسوال دومم این بودکه برای ثبت نام درترمیم معدل خرداد۹۶ بایدحالا اقدام کردیانزدیک به خردادماه.
  باتشکرازلطفتون

 137. Alireza23 گفت:

  سلام.اول این ک خواهش میکنم پاسخ سوالم رو بدید دوم این که حالا سوالم اینه:من دانشجو هستم و ترم ۳ و میخوام کنکور تجربی شرکت کنم.دیپلمم ریاضی هستش.معدل کتبی من هم۱۱هست!راستش واسه ترمیم مشکل دارم ثبت نام کنم.با این شرایط ک زیست کلا کنکور و تقریبا۱۷-۱۸درصد فیزیک و ریاضی حساب میشه اگه تاثیر مثبت باشه نیازی به ترمیم دارم؟واسه کنکور خیلی دارم تلاش میکنم.تراز کانون هم ۷۰۰۰ میشه
  ممنون ک جواب میدین

 138. محمد امین گفت:

  سلام من توی خرداد ماه از شانس بد امتحان ادبیات نرفتم و مریض شدم.. و توی کارنامه ام ادبیات رو موجه زدن و نمره ای نداده …الان برای ترمیم معدل منو قبول میکنند?

 139. /تو رو خدا یکی جواب بده/ گفت:

  سلام.میشه بگید زمان ثبت نام برای ترمیم معدل شهریور کیه؟؟؟یکی میگه زمانش تموم شده یکی میگه هنوز زمانش معلوم نیست؟؟تو رو خدا یکی جواب بده از این بلاتکلیفی دربیاییم همه.

  • سروش قاسمی گفت:

   سلام، مهلت ثبت نام تا آخر تیر بود که به خاطر تقاضای زیاد تا ۱۰ مرداد تمدید شده، من یه ساعت دیگه میرم ثبت نامو تموم میکنم

 140. لیلا گفت:

  سلام! لطفأ معدل در هیچ کنکوری تأثیر داده نشود. ترمیم معدل فقط برای کسانی که برای کسانی که میخواهند کنکور دیپلم خودشان را بدهند تأثیر داده می شود و کسانی که در رشته ای که دیپلم گرفته اند بخواهند کنکور بدهند باید دیپلم آن رشته را بگیرند و گرفتن دیپلم چند سال طول می کشد. همچنین بعضی از ترم ها امتحانات نهایی پشت سر هم بود. دی ۸۸ فقط دو تا امتحان نهایی داشتم اما همان دو امتحان هم پشت سر هم بود. امتحان های نهایی بعضی وقت ها سخت و بعضی وقت ها آسان است درحالی که کنکور برای همه سوالاتش یکسان است. در کنکور کارشناسی ارشد هم نباید معدل تأثیر داده شود چون استادها هرمقدار بخواهند امتحان می گیرند.

 141. معین گفت:

  سلام الان سال ۹۵ هستش و این بیانیه ها ماله پارساله میخواستم ببینم این برای شهریور امسال هم هست ؟ تا کی وقت داره ؟ تپروخدا جوابمو بدید هر چی میگردم به نتیجه نمیرسم

 142. احسان گفت:

  دادن

  سلام و خسته نباشید .من میخوام کنکور۹۶ امتحان بدم .و دانشجو هم هستم الان به صورت قطعی میتونید بگید دانشجو حق ثبت نام داره یا نه ! دوم اینکه به نظر شما شهریور ثبت نام کنم یا دی ماه یا اصلا برا کنکور نود وشش هم هست یا نه.لطفا جواب بدهید.سپاسمندم.جون هر کی دوس دارین جواب بدین

 143. مهرداد گفت:

  اگه یه بار برای ترمیم ثبت نام کنی ولی شرکت نکنی تو امتحانا میشه یه بار دیگه هم شرکت کرد؟

 144. الهام گفت:

  سلام من دو ساله از دانشگاه فارغ التحصیل شدم و میخوام کنکور ۹۶ شرکت کنم ایا میتونم واسه شهریور ۹۵ اقدام به ترمیم معدل کنم؟

 145. احسان گفت:

  سلام و خسته نباشید .من میخوام کنکور۹۶ امتحان بدم .و دانشجو هم هستم الان به صورت قطعی میتونید بگید دانشجو حق ثبت نام داره یا نه ! دوم اینکه به نظر شما شهریور ثبت نام کنم یا دی ماه یا اصلا برا کنکور نود وشش هم هست یا نه.لطفا جواب بدهید.سپاسمندم

 146. زهرا گفت:

  سلام من کنکور ۹۵ رو دادم بهم گفتن تو شهریور امسال هم میتونم شرکت کنم اره برا ترمیم وتاثیرش در کنکور ۹۵/
  تورو خدا جوابمو بدید

 147. احسان گفت:

  سلام و خسته نباشید .من میخوام کنکور۹۶ امتحان بدم .و دانشجو هم هستم الان به صورت قطعی میتونید بگید دانشجو حق ثبت نام داره یا نه ! دوم اینکه به نظر شما شهریور ثبت نام کنم یا دی ماه یا اصلا برا کنکور نود وشش هم هست یا نه

 148. behrooz گفت:

  تاثیر معدل تو کنکور ۹۶ هنوز معلوم نشد؟؟؟تو رو خدا یه کاری کنید مثبت بشه به امید خدا

 149. ثمین گفت:

  سلام۰ من برای ترمیم معدل ۹۵ در ۲ درس شرکت کردم اما برای هیچ کدوم سر جلسه امتحان حاضر نشدم۰می خواستم بدونم اگه یه وقت پشت کنکور بمونم برای ترمیم معدل ۹۶ هم میتونم شرکت کنم ؟؟؟؟

 150. konkor گفت:

  سلام.استاد مطمئن هستید که اگه شهریور ترمیم معدل باشه دی هم باز برگزار میشه؟؟چون من به دلایلی نمیتونم شهریور تو ترمیم شرکت کنم میخواستم خیالم راحت بشه که حتما دی برگزار میشه؟؟؟خیلی ممنون میشم جواب بدید.

 151. حسن گفت:

  سلام من کنکور ۹۶ دارم میخواستم بدونم اگه درس باقیمانده داشته باشم برا شهریور میتونم هم امتحانات ترمیم شرکت کنم وهم باقیمانده ها رو امتحان بدم اگه سریع جواب بدین ممنون میشم

 152. دره یادگار گفت:

  سلام آن لینکی که معرفی کردید ما باید نمرات را تا یید کنیم یا نه ؟

 153. ایران گفت:

  سلام ،،،،اگه کسی زمان ثبت نام برای ترمیم معدل در شهریور ماه رو میدونه خواهشا بگه؟؟؟؟

 154. محمد حسین گفت:

  چرا جواب نمیدین؟اگه بخواهیم توی دی ماه شرکت کنیم باید کی ثبت نام کنیم؟

 155. سروش قاسمی گفت:

  سلام، برای ثبت نام در این طرح باید به کجا مراجعه کنیم؟
  بعضیا میگن مدرسه خودمون، بعضیام میگن مدارس بزرگسالان
  حالا اگه من نخوام دوباره این درسا رو در مدرسه بخونم و فقط فقط بخوام امتحانش رو بدم (یعنی خودم تو خونه بخونم) آیا بازم لازمه به مدارس بزرگسالان برای ثبت نام مراجعه کنم؟

 156. علی گفت:

  سلام.برای دانشگاه فرهنگیان شرط معدل گذاشتن.اگه معدلم به حد نصاب نرسه ، برم شرکت کنم و نمراتم به حد نصاب برسه احتمالش هست بتونم ثبت نام کنم؟؟یعنی معدل واسه ورودی دانشگاه رو میاره بالا؟
  خواهشا سریع…………

 157. رضا گفت:

  میخواستم بدونم تاثیر مثبت یعنی چی ممنوم میشم پاسخ بدین

 158. امیر گفت:

  با سلام!
  میخواستم بدونم قضیه ی معدل برای کنکور۹۶کی اوضاعش مشخص میشه.ممنون

 159. سارا گفت:

  سلام اقای دکتر سبطی.ویرایش اطلاعات کنکور داوطلبان ۹۵ از کی شروع میشه ؟واسه اون دسته افرادی که ترمیم معدل شرکت کردن و کد سوابق جدید گرفتن باید ویرایش کرد؟

 160. مصطفی گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم من امسال دیپلم گرفتم ولی نمره ی بعضی درسام کمه یعنی میشه تو همین سال در شهریور یا دی برای ثبت نام ترمیم شرکت کنم؟

 161. فاطمه گفت:

  سلام من از اداره برای فارغ التحصیل هایی که ترمیم معدل خرداد شرکت کرده بودند پرسیدم گفتن کاری لازم نیست انجام بدن نمره ها برای اداره رفته همین که کارنامه شون رو از اون مدرسه ای که توش برای ترمیم ثبت نام کردن گرفته باشن کافیه این یعنی نمرات برای اداره رفته و اونا خودشون تغییر میدن..
  شهر مشهد

 162. جواد گفت:

  سلام میخواستم بدونم اگه تیر در کنکور شرکت کنیم میشه برای ترمیم معدل شهریور شرکت کنیم؟

 163. نیلوفر گفت:

  سلام من کنکوری ۹۶ هستم منطقه ۳ رشته تجربی با معدل هیجده و سی وچهار صدم نهایی.
  کمترین نمراتم دو درس ریاضی(۱۶/۵) و فیزیک (۱۶/۷۵) هستند ک معدلمو کشوندن پایین
  و ازونجایی ک در کنکور ۹۶ معدل و نمره تاثیر مثبت داره میخواستم بدونم نمره و معدل چند ب بالا این تاثیر مثبت براش لحاظ میشه و ایا شامل منم میشه؟
  و ازونجایی ک معدل دوباره صادر نمیشه آیا نیاز هس ک ترمیم امتحان بدم؟
  یعنی اگر من با ترمیم ، نمرمو ارتقا بدم تاثیر مهمی تو کنکور داره؟درواقع ترمیم نیازه؟و میارزه؟

 164. .... گفت:

  سلام خسته نباشید تورو خدا جواب سوالمو بدین خیلی واسم مهمه میخواستم بدونم از این طرح میشه برای دانشگاه های خارج از کشور که شرط معدل کل دیپلم واسشون مهم هست استفاده کرد؟؟آخه تو یکی از مصربه ها خوندم دانشجویانی که میخوان تو دانشگاهای خارج تحصیل کنند نمراتشون بعدا به اون دانشگاه ابلاغ میشه

 165. امید گفت:

  سلام من امسال امتحان نهایی دادم چنتا درس می خوام جبران کنم کی باید واسه ترمیم معدل ثبت نام کنم شهریور امسال یا سال دیگه واگه امسال شرکت نکنم سال بعد میشه ثبت نام کرد

 166. niazmand گفت:

  لطفا ی جواب واضح به ما بدین .. ترمیم کردیم چجوری تاثیرش بدیم …واقعا بهش نیاز داریم ، الان پیشا هم نمراتشونو تایید کردن ولی نمرات ما وارد نشده که تایید کنیم !! چیکار کنیم کمکمون کنید لطفا….

 167. دره یادگار گفت:

  با سلام نمرات سال سوم ۵تا ۲۰ دارم ۲تا ۱۹/۷۵ سه تا ۱۹/۵ خواهش می کنم جواب بدین توی کنکور درصدا را چند چند بزنم رتبم زیر ۱۰۰۰ میاد ؟

 168. امیر گفت:

  سلام ببخشید اگر درسیو خرداد به علت مریضی نرفته باشی و غیبت موجه خورده باشه میتونی در ترمیم معدل شهریور شرکت کنی.

 169. yavar گفت:

  سلام.یه سوال داشتم از کسانی که تو ترمیم معدل امسال شرکت کردند، برای ثبت نامش کارت ملی هم لازمه یا فقط شناسنامه کافیه؟؟؟من هنوز برا کارت ملی اقدام نکردم برا همین پرسیدم.

 170. زهرا گفت:

  سلام…من میخوام کنکور ۹۶ شرکت کنم به نظر شما همین شهریور ۹۵ برم برای ترمیم معدل اقدام کنم یا صبر کنم برای خرداد ۹۶؟اصلن برای خراد ۹۶ همچین طرحی هست یا فقط یک بار صورت میگیره؟

 171. محمد جواد مینا گفت:

  س . سوم انسانی ام . درس عربی ۱۶.۷۵ادبیات ۱۵.۷۵و زبان فارسی۱۶.۵ گرفتم بقیه دروس بین ۱۸.۵ تا ۱۹.۵ گرفتم. بنظر شا برای رتبه زیر ۱۰۰۰ در کنکور ۹۶ باید ترمیم نمره کنم

 172. امیرحسین گفت:

  ببخشید من چطور مطلع شوم که این طرح برای کنکور ۹۶ هم هست ؟ الان من سومم که میرم چهارم . این شهریور میتونم ترمیم بدم ؟؟”

 173. مسعود گفت:

  سلام امکانش هست شهریور یک یا چند درس رو امتحان بدم بعدش دی ماه یک یا چند درس **دیگر **رو امتحان بدم؟؟

 174. Amin گفت:

  سلام جناب اقای دکتر سبطی میشه به مسئولان پیام بدید و بگید تا سریع تر نتیجه تاثیر کنکور ۹۶ رو اعلام کنند چون باز مث پارسال اگه موقع آخر اعلام کنند خیلی ها برای ترمیم می خونند یا ثبت نام می کنند و ممکنه بعد از این که تاثیر مثلا مثبت بشه متوجه بشن وقت و پولشون هدر رفته و دیگه نیازی به ترمیم نیس پس اگه میشه از ما همایت کنید.اگر هم میشه شماره هارو برارید تا ما تماس بگیریم
  ممنون از زحمات شما و سایت خوب شما

 175. فاطمه گفت:

  تو این سایت با قرمز درمورد دانش آموزانی که در پیش دانشگاهی درحال تحصیل هستند نوشته اما من فارغ التحصیل هستم..

 176. فاطمه گفت:

  سلام من برای درس زیست و ریاضی ترمیم معدل شرکت کردم و نمرات جدید رو دریافت کردم حالا این نمرات رو کجا باید ثبت کنم؟
  این لینک و صفحاتش رو هم کامل خوندم اما در این مورد چیزی ننوشته بود :
  http://dipcode.medu.ir
  ممنون

  • در صفحه ی اول این لینک نوشته:
   اطلاعیه مهم

   به اطلاع داوطلبان گرامی می رساند با توجه به هماهنگی به عمل آمده با سازمان سنجش آموزش کشور ،اطلاعات سوابق تحصیلی دوره متوسطه و پیش دانشگاهی موجود در سامانه، دهم بهمن ماه ۹۴ جهت اعمال در سامانه ثبت نام کنکور سراسری به سازمان سنجش تحویل خواهد شد .
   سوابق تحصیلی دانش آموزانی که در سال جاری در دوره پیش دانشگاهی در حال تحصیل هستند و هنوز فارغ التحصیل نشده اند جهت تایید در آخر خرداد ۹۵ در معرض داوطلبان قرارداده خواهد شد و در نیمه اول تیرماه به سازمان سنجش ارائه می شود.
   پس خودشان ارسال می کنند.

 177. سارا گفت:

  من در زمات امتحانات نهایی ٩۵ بیمار شدم و معدلم نزدیک ١۴ میشه ولی میدونم که میتونم ٢٠ هم بشم با توجه به اینها و با توجه به اینکه تاثیر فقط مثبته به نظر شما بهتر است در امتحانات نهایی شرکت کنم یا خیر!!

 178. سارا گفت:

  سلام من داوطلب کنکور ٩۶ هستم ایا زمان و محل ثبت نام امتحانات ترمیمی اعلام شده؟

 179. محمدرضا گفت:

  سلام امکان داره یک یا چند درس رو شهریور رو ترمیم کنم و دی ماه یک یا چند درس (((دیگر))) رو امتحان بدم و ترمیم کنم؟

 180. محمد حسین گفت:

  سلام خسته نباشید قربان.میخواستم بپرسم اگه بخواهیم توی ترمیم دی ماه شرکت کنیم
  تا کی مهلت داریم که ثبت نام کنیم؟

 181. نبی گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشید به شما بابت این مطالب. میخواستم بدونم که من میتونم شهریور امسال شرکت کنم ؟واین کار به خوندن برای کنکرم لتمه نمیزنه ؟واینکه ایا سوالات با سوالات داوطلبان شهریور امتحان نهایی مشترکه یا سوالاتی متفاوت در انتظار ماست؟ممنون میشم پاسخ بدین

 182. عارفه گفت:

  باسلام من تیر ماه ۹۵ کنکور دارم ،و بدون توجه به نتیجه کنکور میخوام در امتحانات ترمیم معدل شرکت کنم ،آیا من میتونم ور شهریور۹۵ در این امتحانات شرکت کنم ؟؟و آیا این امتحانات شهریور ۹۵ برگزار میشود .خواهش میکنم هر چه زود تر پاسخ بدید ممنون

 183. کیمیا گفت:

  سلام. این ۳ تا مطلب رو لطفا بخونید:

  ۱- نمره‌هالی جدید، جایگزینِ نمره‌ی قبلی در مدرکِ تحصیلی نخواهد شد و فقط برای تأثیر در کنکور موردِاستفاده قرار خواهد گرفت؛ پس “دیپلم جدید” و یا تغییرِ معدّلِ دیپلمی در کار نخواهد بود.
  ۲- امکان تغییر رشته در امتحان مجدّد نیست و نمرات در گروه قبلی باید ترمیم شود.
  ۳- ترمیم معدل برای کسانی است که می‌خواهند در رشته‌ی دیپلم خودشان در کنکور شرکت کنند. کسی که قصد شرکت در رشته غیر همنام دیپلم دارد یا بابد تغییر رشته بدهد وکتاب‌های لازم را امتحان بدهد مثلا کسی که از رشته ریاضی فیزیک به تجربی می رود باید امتحان زیست بدهد. اما اگر بعد از دیپلم قصد این تغییر را دارد باید تنها کتاب‌ها را بخواند و در آزمون مربوطه شرکت کند.

  بنده دیپلم ریاضی ۸۸ دارم و قصد شرکت در طرح ترمیم معدل شهریور رو دارم. بالاخره باید درس زیست رو بخونم یا نه؟؟؟ اصلا به من اجازه شرکت برای امتحان زیست داده میشه ( نقض بند ۲ هست)؟
  بعضی دوستان هم از انتخاب بین ” ترمیم” یا ” دیپلم جدید” صحبت کردن. یعنی چی دقیقا؟ ( بند ۱ میگه دیپلم جدید صادر نمیشه)

 184. zohre گفت:

  ببخشید…من یک چیزی خیلی ذهنمو مشغول کرده…من نمره هامو تو کنظراات قبل گذاشت…داشتم فکر میکردم اگر من همه درسارو درصد بالای نود بزنم بر کنکور ۹۶ رشته انسانی…رتبه یک میشم؟در ضمن منطقه یک هستم…من باید رتبه یک بشم:(

 185. محمد مهدي گفت:

  سلام من قصد ترمیم دارم به نظرتون کدوم یک از این درسا رو در چه زمانی ( دی یا شهریور ) ترمیم کنم ؟ دی آسون تَر میشه معمولا یا شهریور ؟ هدفم قبولی پزشکی دانشگاه تهران رتبه زیر ١٠٠ . زمین ١٨٠۵، زیست ١٨٠٧۵، دینی ١٩ ، ادبیات ١٩٠٢۵ ، زبان فارسی ١٩٠٢۵، فیزیک ١٩٠٢۵ ، شیمی ١٩٠٧۵ خیلی ممنون از راهنماییتون ( خواهشا جواب بدید)

 186. عباس گفت:

  استاد ارجمند با سلام و عرض ادب و احترام و خدا قوت و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات
  من ۴ سالی است که از درس به دور افتاده ام وحالا تصمیم گرفته ام که در کنکور ۹۶ شرکت نمایم از این رو بسیار سرگردان شده ام از طرفی با خود می گویم که فقط دروس سال سوم را بخوانم و شهریور ماه ترمیم معدل نمایم و ازمهر برای کنکور بخوانم
  و از طرفی می گویم فقط دروس تخصصی متوسطه را بخوانم و اشکالاتم را حل نمایم و درس های عربی فیزیک شیمی زیست ریاضی به تسلط برسم ومنتظر باشم ببینیم نتیجه تاثیر معدل برای کنکور ۹۶ مشخص شود و دی ماه ترمیم معدل نمایم
  ساعات مطالعه ام به خاطر فاصله از درس کم است فعلا روزانه ۴/۵ ساعت مطالعه میکنم و هر دو هفته یکبار ۱/۵ ساعت آن را افزایش میدهم
  از شما خواهشمندم منت بر سر من گذاشته و هر چه زود تر پاسخ مرابدهید و بنده را در این زمینه راهنمایی نمایید اجرتان با آقا امام حسین علیه السلام.

 187. موسی گفت:

  اقا تو رو خدا جواب بدید ایا ترمیم معدل برای دی ماه امسال هم برگزار میشه؟؟ توروخدا بگید خیلی استرس دارم ممنون

 188. مسعود گفت:

  سلام میدونید که برخی دانشگاه های بین الملل شرط معدل کتبی دارند حالا از این ترمیم معدل میشه برای اون هم استفاده کرد منظورم اینه پردیس ها این ترمیم معدل رو قبول دارند؟

 189. مسعود گفت:

  درود یه سوالی که هیچ جا جوابش رو پیدا نکردم اگه برای مثال من زیست رو ترمیم معدل شرکت کنم میتونم دی ماه برم برای مثال فیزیک رو ترمیم کنم (توی دو مرحله اول شهریور زیست بعدش دی ماه فیزیک) میشه اینکار رو انجام داد؟

 190. عباس گفت:

  استاد ارجمند با سلام و عرض ادب و احترام و خدا قوت و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات
  من ۴ سالی است که از درس به دور افتاده ام وحالا تصمیم گرفته ام که در کنکور ۹۶ شرکت نمایم از این رو بسیار سرگردان شده ام از طرفی با خود می گویم که فقط دروس سال سوم را بخوانم و شهریور ماه ترمیم معدل نمایم و ازمهر برای کنکور بخوانم
  و از طرفی می گویم فقط دروس تخصصی متوسطه را بخوانم و اشکالاتم را حل نمایم و درس های عربی فیزیک شیمی زیست ریاضی به تسلط برسم ومنتظر باشم ببینیم نتیجه تاثیر معدل برای کنکور ۹۶ مشخص شود و دی ماه ترمیم معدل نمایم
  ساعات مطالعه ام به خاطر فاصله از درس کم است فعلا روزانه ۴/۵ ساعت مطالعه میکنم و هر دو هفته یکبار ۱/۵ ساعت آن را افزایش میدهم
  از شما خواهشمندم منت بر سر من گذاشته و هر چه زود تر پاسخ مرابدهید و بنده را در این زمینه راهنمایی نمایید اجرتان با آقا امام حسین علیه السلام

 191. جواد گفت:

  سلام راسته میگن رستگار رحمانی رتبه یک کنکور تجربی سال ۹۰ معدلش ۱۳ بوده یا نه ؟ممنون میشم جواب بدید

 192. Sina گفت:

  سلام وقت بخیر
  طاعات و عبادات همه ی کارکنان انتشارات نشر دریافت مقبول الهی گردد

  من دیپلم ریاضیم و قصد دارم کنکور تجربی بدم و می خوام در. شهریور ترمیم بدم ، به نظر. شما از ذیپلم ریاضی ترمیم بدم به نفعمه یا دیپلم تجربی جدیدی رو بگیرم؟

  و با توجه به این که دانش آموزان با دیپلم ریاضی در کنکور تجربی در. زیست تاثیر نمره نهایی زیستو ندارن و صددرصد تاثیر دصد هایی کنکور هست ، آیا این شرایط به نفع ما هست یا خیر؟؟و آیا از تجربی ها جلو میزنیم یا خیر؟

  و در. ضمن آیا تنها نمره ی حسابان به ریاضی تجربی میرود یا هندسه و جبر هم هست ؟

  متشکرم

 193. جلال گفت:

  ببخشید یه سوال بی ربط!
  میخواستم بدونم رتبه معادل ترازهای ۹۰۰۰ ۹۱۰۰ ۹۲۰۰ ۹۳۰۰ ۹۴۰۰ سراسری تو منطقه یک چقدر میشه تقریبا؟

 194. محمدرضا گفت:

  سلام خداقوت
  منظور از یکبار چیه؟
  مثلا یکی امسال تو این طرح ثبت نام میکنه به هردلیلی نمیتون سرجلسه حاظر بشه این فرد میتونه دوره بعد هم دوباره ثبت نام کنه برای ارتقا معدل یا نه؟
  یا اینکه منظور از یکبار اینکه شخص مثل دوره های تحصیلی درصورت مردودی در خرداد برای شهریور امتحان بده و همین روال رو تا قبولی داشته باشه؟
  اصل سوالم اینکه شخصی که امسال خرداد در این طرح ثبت نام کرد در دوره بعد هم میتونه ثبت نام کنه یا خیر ؟

 195. علیرضا گفت:

  سلام ببخشید اگه کسی اطلاعی داره سریعا جوابمو بدا به خدا دارم از استرس میمیرم برای شهریور ۹۵ میش تو طرح شرکت کرد ؟ زمان ثبت نام دیر نشده؟

 196. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید. ایا ترمیم معدل برای ما که امسال امتحان نهایی دادیم میتونیم ترمیم مععدلم ببگیریم یا نه
  دوم این ک ترمیم معدل شهریور یا خخرداد همراه با امتحانات چهاارم ماس

 197. محمد مهدي گفت:

  سلام با عرض خسته نباشید ، من می خوام سال ٩۶ کنکور بدم وأین ها نِمْرَات امتحان نهاییمه ، برای رتبه زیر ١٠٠ و پزشکی دانشگاه تهران کدوم درسا رو ترمیم کنم ؟ و چه زمانی برای ترمیم مناسب تره ( دی ، خرداد ،شهریور):
  عربی ٢٠، شیمی ١٩/۵ ، دینی ١٩، زمین ١٨/۵ ، ریاضی ٢٠ ، زیست ١٨/٧۵، فیزیک ١٩/٢۵، ادبیات ١٩/٢۵، زبان فارسی ١٨/٧۵، زبان انگلیسی ٢٠ ممنون از راهنماییتون

 198. haniya گفت:

  سلام، من توی امتحانات ترمیم نمره شرکت کردم. حالا نمرات جدیدم رو چطور باید ب سازمان سنجش ارسال کنم؟؟ اصلن باید این کار رو خودم شخصن انجام بدم یا اموزش و پرورش نمرات جدیدمون رو ارسال میکنه ؟؟جواب سوالم رو هیچ جا پیدا نکردم از مدرسه هم پرسیدم اطلاع نداشتن لطفن جواب بدین!!

 199. مينا گفت:

  سلام کسانی که دیپلم سال ٨١ گرفتند تو امتحان کنکور لازم نیست معدلشون قید کنند؟
  یعنی تاثیر منفی نمیذاره؟
  و امکان ترمیم معدل براشون هست یا نه؟

 200. وحید گفت:

  ببخشید منظور یعنی اینکه امسال اذر ماه ۹۶ نمیتونم تو کنکور ثبت نام کنم /یا اینکه نمیتونم روزانه قبول شم / دانشگاه فرهنگیان ک نیمه متمرکز است میتونم ب اون برم …./تورو خدا فقط اینم جواب بدین ممنوووون.

 201. آذين گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  لطف میکنید اگه به سوال من پاسخ بدین من سال ٨۴ در شیراز امتحان نهایی رو دادم و الان که مجددن میخوام کنکور بدم برای ترمیم معدل باید همون شیراز امتحان بدم یا در تهرانم میشه ممنونم اگه جواب سوال منو بدین

 202. saeedeh گفت:

  سلام,من رشتم ریاضیه,میخواستم بدونم درسایی ک بالای ۱۹شدم ولی بیست نشدم نیاز به ترمیم دارن؟درسای عمومیم هستن,
  اصلا از چ نمره ای پایین تر نیاز ب ترمیم هس؟

 203. yavar گفت:

  سلام.خیلی ممنون از جواب های خوبتون.استاد میشه بگید برا کنکور ۹۶ تاثیر معدل چجوریه؟؟و اینکه ترمیم معدل برای کنکور۹۶ ثبت نامش کی است؟؟؟اگه میشه جواب بدین ضروریه!!

 204. وحید گفت:

  سلام وخسته نباشید به همه/ تو رو خدا یکی جواب سوالای منو بده / من۹۴ کنکور دادم وروزانه قبول شدم میتونم کنکور ۹۶ شرکت کنم یا نه/ترمیم معدل فقط معدل کتبی رو میبره بالا یا معدل کل رو هم افزایش میده تو خدا جواب بدین خیلی لااااااااااااااااااااازمه….ممنوون /

 205. علیرضا گفت:

  سلام.الان کسانی که ترمیم شرکت کردن کد سوابق تحصیلی جدید میگیرن یا خود اموزش و پرورش و سنجش نمرات رو جایگزین میکنن و اینکه دوباره باید نمرات جدید رو تو سامانه تایید کرد؟

 206. رضا گفت:

  سلام خدمت مدیر عزیز ببخشید من توی ترمیم معدل شرکت کردم نمره ی بالاتری کسب کردم ، باید توی سایت ساهت تاییدش کنم با حود اموزش و پرورش مستقیم میفرستدش سازمان سنجش؟؟؟

 207. سارا گفت:

  سلام مدیر جان.تاثیر مثبت شامل معدل ۱۷به بالاهست فقط؟ توروخدا جواب بدید…لطفاااااا

 208. yavar گفت:

  سلام و خسته نباشید.خیلی ممنون میشم جوابمو بدید چون خیلی مهم برام،میشه با معدل حدود ۱۵(حالا یکم کمتر۱۴.۶۰)رتبه بین ۱۰۰۰و۲۰۰۰ آورد یا نه خیلی سخته و چیزی در حد معجزه لازم است منطقه۳ هم هستم درضمن تجربی.ممنون.

 209. محمد گفت:

  سلام اگه معدلمو ترمیم کردم و ازمعدلی که تو خرداد بدست آوردم بالاتر بود آیا این ثبت میشه ؟؟؟؟ترمیم معدل کتبی تو معدل دیپلم هم تاثیر داره آیا؟؟؟؟ممنون میشم جوابمو بدید……………….

 210. محمد گفت:

  سلام من دانش آموز سال سوم هستم امتحانات نهایی۹۵ رو خراب کردم آیا میتونم در شهریور دوباره برا بحث ترمیم معدل کتبی امتحان بدم ؟؟؟؟؟؟؟آیا میشه؟؟؟؟؟؟؟

 211. Ali گفت:

  سلام،خسته نباشید من متاسفانه بدلیل یک سرى مشکلاتی در امتحانات پیش دانشگاهى خوب عمل نکردم.زیست:١٣.٢۵.فیزیک:١١.٢۵.ادبیات:١٨.٢۵.دینى:٢٠.من قصد دارم در نوبت دى ماه در ترمیم معدل شرکت کنم.و به احتمال زیاد معدل بالاى ١٩.٩٠ میارم.دو سوال داشتم:
  ١-ترمیم براى کنکور ٩۶ در دى برگزار میشه؟
  ٢-با این وضع نمرات و اینکه قصد ترمیم سوم رو دارم و معدل سوم به احتمال زیاد تاثیر منفى در کنکورم نداره در صورتى که تاثیر معدل پیش ۵ تا ١٠ درصد قطعى بشه امیدى به رتبه زیر ١٠٠ تجربى منطقه ١ هست یا نه؟
  ببخشید طولانى شد.

 212. سپیده گفت:

  سلام می خواستم بپرسم ضریب دروس در امتحان نهایی و کنکور باهم فرق داره حالا اگر بخواهند نمرات را در کنکور تاثیر بدهند با ضریب امتحان نهایی تاثیر میدن یا ضریب کنکور؟؟؟؟

 213. led.zeppelin گفت:

  سلام خدمت شما.
  یه سوال داشتم.با برداشتن تاثیر منفی توی کنکور امسال رقابت بیشتر میشه درسته؟ چون مثلا پارسال اونایی که معدلشون کم بود نمیتونستن رتبه پایینی کسب کنن و اونایی که معدل بالا داشتن با درصدای کمتر به رتبه پایینتر میرسیدن.ولی الان تقریبا سطح داوطلبان یکی شده. درواقع سوال من اینه.اگه تخمین رتبه کانون یه درصدایی رو بزنه ٣٠٠٠ بر اساس پارسال، همون درصدارو امسال بزنم رتبه م باید بالاتر شه چون معمولا رتبه زیر ۵٠٠٠ پارسال معدل خوبی داشتن و معدل کمکشون کرد.اما امسال دیگه تاثیر منفی نداریم پس رقابت بیشتری وجود داره پس باید درصد بیشتری بزنم تا ٣٠٠٠ کسب کنم. درسته؟

 214. zohre گفت:

  سلام….ازتون خواهشمندم به سوالم جواب بدین….من دانش اموز سخت کوشی هستم امسال اتفاقات بدی برام افتاد که امتحانارو خراب کردم..امتحانات ن نهایی…به طوری که هیچ مطالعه ای بر امتحان نداشتم الان کارناممو گرفتم.نمره هام به این صورته
  دینی ۱۸…زبان فارسی۱۷.۲۵..ادبیات ۱۸.۵…عربی ۱۹.۵…زبان ۱۸.۵…ریاضی ۱۷.۷۵…جامعه شناسی ۱۹.۲۵….تاریخ ۱۷…ارایه۲۰…فلسفه منطق ۱۶.۵
  حالا من پر از شک و تردیم…این یقینو دارم که کنکور همرو بالای هشتاد میزنم اما از اینور نمیدونم ترمیم نمره کنم یا اینکه واقعا وقتمو بزارم بر کنکور؟در ضمن جغرافی رو هم غیبت موجه دارم که شهریور خواهم داد برای اطلاع گفتم…….ممنون میشم منو یه راهنمایی کامل کنید..هدفم رتبه عالیه.رشته انسانی منطقه یک

 215. سجاد گفت:

  عاقا یه پیگیری بکنید لطفا ماکه ترمیم معدل شرکت کردیم چطوری سوابقمونو واسه سازمان سنجش میفرستن؟کی؟
  من شیمی ۲۰ بردم.
  زیست۱۹ونیم
  .فیزیک ۱۹وهفتاد پنج
  .ریاضی۱۹ونیم
  به نظرشما واقعا باتاثیر مثبت اینا تاثیری داره یا فقط وقت تلف کردم؟:(

 216. علی گفت:

  […] زاهدی.

 217. آرمین گفت:

  سلام ، من سوم تجربی هستم ، امتحانارو خیلی بد دادم به طوری که معدل ۱۲ شده ( درسم خوبه ولی موقع امتحانا یه مشکل واسم پیش اوده ) آیا من شهریور میتون در ترمیم شرکت کنم ؟ یا با همین معدل و درصد های بالا میتوان رتبه ی زیر ۱۰۰ منطقه ۳ اورد ؟

 218. مریم گفت:

  سلام نشردریافت عزیز:من یه سوال دارم و ازهرکسی میپرسم جوابای متفاوت میدن.میخوام بدونم تاثیرمثبت واسه کنکور۹۵چطور اعمال میشه.ینی معدل ها طبقه بندی میشن بعد درصد میگیرن یانه ؟ من معدلم ۱۶هست تاثیر مثبت شامل منم میشه؟

 219. ایران گفت:

  باسلام ،،،لطفا جوابمو بدین برای ترمیم درشهریور باید کی ثبت نام کنم

 220. امید گفت:

  ضمنا ی سوال ساده دیگه
  منی ک دیپلم ریاضی دارم و بخوام تو گروه تجربی کنکور بدم سر جلسه سوالای ریاضیو میدن یا گروه تجربیو؟؟

 221. امید گفت:

  سلام
  من دیپلم سال ۸۸ هستم وکارشناسی هوافضا دارم و میخام دوباره برای پزشکی بخونم ولی معدل دیپلمم یکم پایینه الان دو راه هس
  یکی اینکه با دیپلم ریاضی برم تو گروه تجربی امتحان بدم و دومی اینکه دیپلم تجربیو بگیرم با تطبیق زدن ریاضی بعد برم تو تجربی امتحان بدم
  حالا سوال اینه ک من اول دیپلم تجربیو بگیرم بعد ترمیم بزنم یا اول ریاضیو ترمیم بزنم بعد با درسای تجربی تطبیق بدم و دیپلم تجربی بگیرم و برم تو گروه تجربی کنکور بدم؟؟؟؟
  با تشکر

 222. محمود گفت:

  سلام درجان ممنون میشم سوالمو جواب بدی …میخواستم بگم من که امسال >نهایی رو دادم< به تجربی تغییر رشته میدم .تاثیر درسایی که تو تجربی نیست برای کنکور ۹۶ چی میشی ؟مثلا درسای هندسه و جبر و حسابان

 223. سپهر گفت:

  سلام خدمت شما عزیزان من از شما خواهشمندم که تاثیر معدل سال سوم رو لغو کنید من دانش اموز سال سوم هستم وامتحاناتم رو هم خوب دادم اما نتیجه ی دلخواهم رو به دست نیاوردم از طرفی شرایط دانش اموز وهم چنین نوع مدرسه ومعلمین خیلی بر رشد تحصیلی دانش اموز وافزایش درصد کنکورش تاثیر دارد پس لطفا قبل از قطعی کردن تاثیرمعدل بر کنکور تمام شرایط دانش اموزان در تمام شهرها را نیز درنظر بگیرید ترمیم معدل تنها عمر دانش اموزان و وقت گران بهای انها را تلف می کند درصورتی که با نبودن این شرط معدل که مانعی برای رشد بسیاری از دانش اموزان می باشد قبولی کنکور اسا نتر می باشد واستعدادهای خیلی از دانش اموزان به علت نداشتن امکانات واستفاده نکردن از منبع درسی خاص هدر می رود خواهشم ازشما رسیدگی در این باره می باشد خیلی ممنون ومتشکرم

 224. کیانا گفت:

  سلام ببخشید میخواستمبدونم از چهنمرهای ماباید ترمیم بدیم دقیقا؟مثلااگه فیزیک ۱۲ باشه ترمیم نیازه؟میدونم که نیازه امامیگن که تاثیر مثبتهنمره ی ۱۲ فیزیک چقد میتونه تاثیر منفی داشته باشه تو رتبه ی کنکورم؟ممنون میشم جواب بدین

 225. yas گفت:

  سلام خداوکیلی بی هیچ رو دربایستی و امید بیخود جواب منو بدید من معدل دیپلمم بیست ولی معدل چهارمم در حد ده یازده حالا اگه تاثیر قطعی بشه اون پنج درصد قطعی پیش چقدر به من ضربه میزنه برا رتبه زیر هزار و ایا پیش ترمیم معدل داره خواهشن به هر دو سوال پاسخ دهید مرسی

 226. بنیامین گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت مدیر سایت
  من داوطلب کنکور ۹۶ تجربی هستم
  میخواستم بدونم نمره هایی ک توی امتحان نهایی خرداد ۹۵ گرفتم رو
  میتونم سال دیگه یعنی سال چهارم ترمیم کنم؟!!!
  و اگ میشه نحوه و زمان ثبت نام برای ترمیم رو بگید
  ممنون از سایت خوبتون

 227. عاطفه گفت:

  سلام.چطوری میتونم منم تو این طرح شرکت کنم؟من همین امسال امتحان نهایی دادم خرداد ۹۵

 228. مهدی گفت:

  دریافت جان سلام وقت بخیر
  مرررررررررررررررررررررسی بابت همه لطفتون
  خواهشا جواب بدید منتظرم
  دریافت جان چرا با یکسری درصد در رشته تجربی برای تخمین رتبه در سایت کانون
  اگه سال ۹۴ انتخاب کنی مثلا میشه۱۵۰۰
  اما اگه همون درصد هارو واس سال۹۲ انتخاب کنی میشه ۴۰۰۰

  نکنه بخاطر تاثیر مثبت؟؟؟چون سال ۹۲مثبت بود

  دارم از نگرانی تلف میشم الان واس تخمین من به سال ۹۴نگاه کنم یا۹۲؟؟؟؟
  تمنا میکنم جواب بدید

 229. معراج گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید برای کنکور ۹۶ تاثیر مثبته یا قطعی

 230. فرید گفت:

  سلام من سوم ریاضی ام ومیخوام امسال تغییر رشته بدم برم تجربی و کنکور تجربی شرکت کنم.خواستم ببینم تغییر رشته تو کنکور برام دردسر درست نمیکنه و منم مثل بقیه تجربی ها هستم یانه؟؟؟؟؟تروخدا جوابمو بدید خیلی فکرمو مشغول کرده

 231. فاطی گفت:

  سلام من امسال ینی سال ۹۵امتحانات نهایی رو گذروندم اما معدل کافی رو برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان ندارم…من الان میتونم برای شهریور امتحان ارتقا معدل بدم یا حتما باید یکسال بینش فاصله باشه؟
  سوال بعد ی جا خوندم که این معدل جایگذین معدل قبل نمیشه و نمرات قبلی هستن…اگه نمرات قبلی باشن چه فایده داره این امتحان؟ لطفا جواب سوالامو بدین خیلی سردرگمم

 232. معراج گفت:

  سلام خسته نباشید.من ۹۶ کنکور دارم میخواستم ببینم واسه شهریور تا کی وقت ثبت نام هست؟ تاثیر نمرات شهریور با امتحانات نهایی خرداد یکی هست یا کمتره؟

 233. يه دانش اموز١١١١ گفت:

  سلام من دانش اموز سوم دبیرستان هستم امتحانات خرداد ٩۵رو خراب کردم میتونم همین امسال شهریور ماه امتحان بدم ینی شهریور ٩۵امتحان بدم؟؟؟برای کنکور ٩۶

 234. sara گفت:

  سلام و خسته نباشید من سال ۹۰ دیپلم خودم در رشته ریاضی گرفتم معدل دیپلمم ۱۳ است و میخوام کنکور ۹۶ تجربی شرکت کنم به نظر شما بهتر در طرح ترمیم معدل شرکت کنم و نمراتم رابهتر کنم و یا دیپلم دوم خودم رو در رشته تجربی بگیرم؟

 235. مهدي گفت:

  سلام
  من یه بار سوالمو پرسیدم جواب ندادین.معدلم ١۴ هست رشته تجربی منطقه ٣.یه سری درصد تو تخمین رتبه کانون زدم واسم زد ۵٠٠٠-۵۵٠٠ براساس کنکور ٩۴.حالا که تاثیر منفی رو برداشتن اگه همین درصدارو تو کنکور امسال بزنم از اینی که واسم تخمین زده بدتر میشه رتبم؟

 236. میلاد گفت:

  با سلام.بنده دانشجوی شبانه هستم و برای کنکور ۹۵ ثبت نام کردم.
  آیا میتونم در شهریور ۹۵ برای ترمیم معدل شرکت کنم و نمره ای که شهریور۹۵ میگیرم از بیشتر از نمره قبلی باشه در کنکور ۹۵ تاثیر داده میشه؟
  لطفا راهنمایی کنید.

 237. رضا گفت:

  بنظرتون حداکثر کی معلوم میشه ما سومیها که نهایی دادیم باید کی برا ترمیم بریم؟ اخه داره دیر میشه هیچی هم اعلام نکردن

 238. امید گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید و تشکر از پیگیری شما
  سوال مهمی که برای این جانب و سایر داوطلبان سال ۹۶ مطرح است، روشن شدن شرایط تاثیر معدل می باشد. لذا خواهشمندم برای مشخص شدن این موضوع پیگیری های لازم را مبذول فرمایید. تا هر چه سریعتر نحوه ی تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۶ مشخص گردد.
  سپاس

 239. fahimeh گفت:

  با سلام. ببخشید میخواستم بدونم میشه ترمیم نمرات نهایی رو خرداد ۹۶ شرکت کرد و در کنکور ۹۶ موثر باشد؟ و اگر در دی یا شهریور ۹۵ ترمیم شرکت کنیم نتیجه اش برای کنکور ۹۶ موثر میشود؟؟ چون در جایی نوشته بود کار تراز بندی و بدست آوردن ریز نمرات نهایی و آماده سازی نمرات داوطلبان(که اینکار را سنجش یا آموزش پرورش انجام میدهد) زمان بر است و چند ماه طول میکشد. و همچنین داوطلبان در آذرماه نمرات خود را روی سایت میبینند و پس از تایید کد سوابق تحصیلی خود را میگیرند. با این اوصاف آیا نتایج امتحانات ترمیم شهریور یا دی به کنکور ۹۶ میرسد یا خیر؟؟ زحمات مان برای ترمیم نمرات اگر به کنکور ۹۶ نرسد به باد میرود!! ممنون میشم لطف کنید جواب بدید

 240. ایران گفت:

  باسلام ،،،،ممنونم از اطلاع رسانیتون ،،،،خواهش ازتون میکنم جواب منو بدین ،،،،،،میخواستم بدونم من میتونم بیرون از استان خودم تو یه شهر دیگه امتحان بدم؟؟؟؟اگه منطقه ۳باشم برم یه استان دیگه که هم منطقه ۳ هس ،،،،خواهشا جواب بدین من تو یه استان دیگه مشغول بکارم نمیتونم برم استان خودمون ،،،،

 241. Pari گفت:

  سلام چطوری ؟ و کی ؟ میشه برای ترمیم معدل ثبت نام کرد

 242. زینب گفت:

  سلام تو رو امام حسین جوابمو بدید حالم‌خوب نی ایا طرح ترمیمه معدل شامل کنکوریهایه ۹۶هم می شه و می تونیم شهریور امتحان بدیم ؟؟و این موضوع قطعیه ؟

 243. امیرحسین صمدپور گفت:

  من دانش اموز سوم هستم و چند روزی میشه که امتحانا رو تموم مردم اما اصلا اون چیزی که می خواستم نشده میخوام بدونم نمره ی چند درس رو میتونم ترمیم کنم

 244. رضا گفت:

  خواهشا جواب بدید هیچکس پاسخگو نیست ما که امسال نهایی داشتیم( سوم تجربی هستم) برا ترمیم کی باید اقدام کنیم؟ امکان داره ترمیم رو ابطال کنن؟؟ خواهش میکنم بگید

 245. حامد گفت:

  برای کنکور ٩۶ اگه تأثیر قطعی شد ، برای کسی که معدل هر درسش بالا هست مقدار تأثیر مثبت و منفی فرقی میکنه ؟ بطور خلاصه تَر تأثیر مثبت بشه یا منفی کدوم برای معدل بالاها منفعت بیشتری داره؟ ممنون از راهنماییتون

 246. Sherlock Holmes گفت:

  نمی دونم این پیام به دست آقای دکتر سبطی می رسه یا نه …
  سلام آقای دکتر
  خواستم بگم خیلی مردی دکتر
  این که بی غل و غش برای ما بچه ها تلاش می کنی تا رویاهامون نمیرن
  این که بدون هیچ مزد و پاداشی برای احساسات و رویا ها و تلاش ها ی ما ارزش قائلی
  این که حواست هست
  این که می تونی بگی به من چه من که به هدفم رسیدم , من که پزشکیمو گرفتم و … ولی نمی گیو هنوز حواست هست
  این که حواست هست به این که اگه من در گذشته اشتباهی , کم کاری ای , بی دقتی ای , کردم از الان می تونم جبرانش کنم
  فقط می خواستم بگم مرسی دکتر , مرسی
  یه مرسی بزرگ مث خودت
  یه مرسی بی آلایش و پاک مث خودت
  اگه به ایمیلم جواب بدی ام خیلی خوشحال میشم
  خدا حفظت کنه مرد

 247. امیرحسین گفت:

  درود بر شما
  من این درصدارو تو تخمین رتبه کانون ( بر اساس ۹۴ ) میزنم رتبمو زیر ۱۰۰۰ در منطقه یک – ریاضی تخمین میزنه !
  از اونجایی که معدلم ۱۵ هست چه تاثیری روش داره و حداکثر چقدر میتونه خرابش کنه ؟ اصلا چقدر میشه به این تخمینا اعتماد کرد ؟
  ادبیات ۶۰
  عربی ۰
  زبان ۱۰۰ و دینی ۹۰
  فیزیک و ریاضی ۱۰
  شیمی ۱۰۰
  لطفا راهنماییم کنید خیلی استرس دارم 🙁

 248. f گفت:

  ببخشید سوال دیگری برایم پیش آمد. اگر برای کنکور سال ۹۶ هم تاثیر سوابق تحصیلی مثبت شود باز هم همچنان امتحانات ترمیم نمرات پابرجاست یا خیر؟؟ ممکن است با مثبت کردن تاثیر برای سال ۹۶ دیگر طرح ترمیم نمرات نهایی را اجرا نکنند. در حالی که گفته اند این طرح برای شهریور و دی ماه امسال هم اجرا میشود!!

 249. f گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید. من بعد از چند ترم شهریور امسال دیپلم دوم خود را در رشته انسانی خواهم گرفت. در دفترچه کنکور امسال آمده است که اونایی که چند تا دیپلم دارند فقط دیپلم مرتبط با گروه آزمایشی در کنکورشون مورد استناد هست. ولی من چون این دیپلم دوم را برای جای دیگری هم لازم دارم میخواهم تمامش کنم و مدرکش را بگیرم.میخواستم بدونم آیا واقعا از دیپلم دوم در رشته دیپلم اول(تجربی) نمیتوان در کنکور استفاده کرد؟ آیا این قانون برای کنکور سال ۹۶ هم همینطور است؟ و اینکه من با وجود اینکه دو تا دیپلم خواهم داشت آیا میتوانم در دی ماه برای ترمیم نمرات دیپلم اولم (علوم تجربی) شرکت کنم؟؟ هدفم شرکت در کنکور تجربی هست. کلا قانون ترمیم نمرات برای دو دیپلمه ها چگونه است؟ ممنون میشم پاسخ سوالاتم رو بدید.خیلی استرس دارم

 250. سحر گفت:

  سلام من سوم ریاضی هستم امتحانات نهایی ۹۵رو دادم و متاسفانه از نمره ی ۴ تا از درس هام راضی نیستم و کنکور ۹۶ هم میخوام شرکت کنم ولی چون در مدرسه غیر دولتی هستم قانون ترمیم معدل شامل من نمیشه .میخواستم بدونم اگه بخوام دوباره شهریور امتحان بدم باید چیکار کنم و اگر امتحان بدم در کارنامه صادر شده قبولی خرداد رو هم میزنه یا فقط قبولی شهریور وارد کارنامه میشه؟

 251. ملیکا گفت:

  سلام من سوم تجربی هستم امتحانات نهایی ۹۵رو دادم و متاسفانه از نمره ی ۴ تا از درس هام راضی نیستم و کنکور ۹۶ هم میخوام شرکت کنم الان میخوام بدونم زمانی که برای دریافت کارنامه به مدرسه ی خودمون رفتیم همون جا برای ترمیم معدل ثبت نام کنیم؟(یکی از مدارس سمپاد هستم)
  یعنی میتونم تو شهریور۹۵ برم ۴ تا از درسامو امتحان بدم؟؟
  هزینه ی هر واحد چه قدر میشه؟؟هزینه رو به مدرسه بدیم؟

 252. mahan گفت:

  سلام بر اهالی دریافت

  بنظر شما تاثیر توی کنکور ۹۶ هم مثه ۹۵ مثبت میشه یا نه دوباره میگیرن قطعیش میکنن؟شما در این باره چی فکر میکنین؟

  ممنون

 253. امین گفت:

  سلام من رفتم اموزش وپرورش گفتند اگر غیبتتان در امتحانات ترمیم معدل موجه باشد دوباره میتوانید در ترمیم معدل ثبت نام کنید…

 254. مهدي گفت:

  سلام خسته نباشید.یک سوال داشتم ممنون میشم پایخ بدین.
  یه درصدایی توی تخمین رتبه قلم چی زدم بر اساس کنکور ٩۴ منطقه ٣ واسم زد ۵٠٠٠-۵۵٠٠.حالا امسال که تاثیر منفی رو برداشتن.من اگه همون درصدارو واسه کنکور امسال بزنم رتبه م از اینی که قلمچی واسم تخمین زده بهتر میشه یا بدتر؟ اختلافش چقدره؟ لطفاً جواب بدین

 255. سحر گفت:

  سلام بالاخره ما ترمیم شرکت کنیم یا تاثیر برای ۹۶ هم مثبت میشه؟
  کی تکلیف ما مشخص میشه؟

 256. متین گفت:

  سلام من سوم دبیرستان رشته ریاضی ام در حال حاضر و امتحانات نهایی رو پشت سر میدارم، ولی متاسفانه نمراتم خوب نشده و تصمیم دارم شهریور ترمیمی شرکت کنم
  آیا این طر ح شامل حال من که داوطلب کنکور ۹۶ هستم همیشه??
  لطفا پاسخ بدید با تشکر

 257. kaaaaaaaaaaraaaaaaaam گفت:

  سلام من دومین بار هست دارم سوال میکنم یکی جواب بده سوالم اینکه من الان سوم دبیرستان هستم و امتحانات خرداد۹۵ رو خراب کردم و کنکورم قرار۹۶ بدم ایا میتونم امتحان ترمیم نمره رو تو شهریور بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 258. ارمان گفت:

  دومین امتحان از یک اتاقکی که در سالن بود مراقبان
  یک کیسه کارتنی را رو میز گذاشتند به همه گفتن بچه ها شما شاهد باشید که اینو جای شما باز میکنیم!(البته با خنده)
  سوالی که پیش می اید (فقط سوال و نگرانی) با توجه به شعبه ای بودن وگستردگی امتحان نهایی در سطح شهرمان که مثلا ۱۲ حوزه در یک شهر امکان ندارد یک نفر با توجه به مهم شدن معدل با تلگرام ان را لو بدهد
  چون مسوولین میگویند با cd سوالات فرستاده شود و امن است…,ولی در عمل فقدان امنیت دارد..
  یک کانال زده بود شرطش این است که یک ساعت قبل امتحان انلاین باشید(البته کانالها معلوم نیست روراست باشند یا نه)
  همین …

 259. مسعود گفت:

  سلام من دیپلم ریاضی دارم و دانشجو هستم برای سال ۹۶ میخواستم کنکور بدم چون معدلم ۱۸ درصد تاثیر داره میخواستم بدونم میتونم ترمیم شرکت کنم؟ و اینکه چه نمرات و چه در صدای حدودی برای زیر ۱۰۰۰ یا ۱۲۰۰ منطقه دو میخواد لطفا کمک کنید

 260. zohre گفت:

  پس برای انسانی ها چرا کارنامه و هارو نزاشتین؟الان من مشکلم اینه که نهاییمو بد دادم بخاطر مشکلات اما تراز کانونم بین ۶۹۰۰ تا ۷۲۰۰ هست به همین خاطر میخوام بدونم مثلا با درصد های بالا چه رتبه ای میتونم تو کنکور ۹۶ بیارم….اما این سایت های تخمین رتبه مثل قلم چی این رتبه هارو بدن احتساب معدل میزارن…منم نگرانم مثلا کسی اگه همه درصداش بین ۸۰ تا ۹۰ باشع اما معدلش ۱۵ ۱۶ با کسی که معدلش نوزده هست با این درصدا وضعیتشون چجوری میشه؟

 261. هانی گفت:

  سلام.من دانش آموزسوم تجربی هستم وامسال دارم امتحان میدم امکانش هست شهریورماه امسال برای ترمیم معدل اقدام کنم؟فک نمی کنم به جزدرس دین وزندگی نمره ای زیر۱۸داشته باشم اماچون می خواهم رتبه ی خیلی خوبی کسب کنم می خواهم بعضی ازدرس ها رودوباره امتحان بدم امکانش هست؟

 262. زهرا گفت:

  چرا نظراااااااااا رو جوااااااااااببببب نمیدییییییین.لدفننننن زوووووود بجوابییییییین

  • چون برخی پرسش ها باید از آموزش و پرورش پرسیده شود نه ما و برای هر شهر متفاوت است و برخی پرسش ها را هم باید برای مشاورها یا … بفرستیم و منتظر پاسخش باشیم. پرسش هایی را که از پاسخش مطمئن باشیم پاسخ می دهیم نه به هر قیمتی

 263. فاطمه حسینی گفت:

  سلام. منی ک الان دارم امتحانات نهایی سال سوم رو میدم میتونم تابستون توی امتحانات ترمیم معدل شرکت کنم یا حتما باید اسفندماه امتحان بدم؟ممنون

 264. saeedeh گفت:

  سلام.من نهایی ۹۵رو دادم ولی نمراتم اونجوری ک میخواستم نشد.
  یعنی میتونم برای ترمیم معدل همین شهریور امتحان بدم؟
  هزینه هر درس چقدر میشه؟
  مدارکی ک لازم داره چیه؟

 265. محمد گفت:

  سلام میخواستم ببینم درسته که میگن باید برای ترمیم معدل باید حداقل یک سال فاصله باشه؟ یعنی من که خرداد ۹۵ امتحان نهایی دادم میتونم شهریور ترمیم کنم؟

 266. مهدی گفت:

  با سلام
  میشه بگین تکلیف کسانی که سال ۸۲ یا ۸۳ مدرک پیش دانشگاهی گرفتن چیه؟
  وقتی نتونن تو طرح ترمیم معدل شرکت کنن یعنی باید قید ۳۰ درصد معدل رو تو کنکور بزنن
  میشه راهنماییم کنین

 267. هستی گفت:

  سلام لطفا جواب بدید 🙁
  من ترمیم معدل ثبت نام کردم و چند درس رو امتحان دادم ولی امتحان فیزیک با امتحان دانشگام یکی بود و غیبت کردم میشه دوباره ثبت نام کنم برا شهریور؟

 268. هانیه گفت:

  من امسال سوم هستم وامتحانات نهایی روخوب ندادم ایاامکانش هست شهریورماه ترمیم معدل شرکت کنم ؟

 269. سحر گفت:

  سلام میگم این نماینده ها هم تکلیفشون با خودشون مشخص نیست اخه اگر تاثیر مثبت بشه دیگه نیازی به ترمیم و این حرفا نیست فقط میخوان ملتو گیج کنن؟
  راستی واسه ۹۶ چه احتمالی میدین؟

 270. زهرا گفت:

  سلام.من امسال سوم تجربی ام و الان دارم امتحان نهاییامو میدم.درسم خیلی خوبه ولی نمیدونم چرا امسال انقدر افت پیدا کردم درحدی که فیزیک که امروز امتحانشو دادم ۸ میگیرم!
  من اگه بخوام ترمیم شرکت کنم میتونم شهریور(سه ماه دیگه) امتحانشو بدم یا باید سال بعد خرداد شرکت کنم؟!
  تورو خدا زود جواب بدین روحیم خیلی داغون شده…

 271. ALI گفت:

  سلام.خسته نباشید.یه سوالى دارم.من از چند نفر شنیدم که تراز نوبت هاى مختلف باهم فرق داره.یعنى اینکه مثلا اگر یه درسیو چه سوم و چه چهارم تو نوبت شهریور امتحان بدیم تاثیرش از امتحانى که تو خرداد داده میشه کم تره.به نظرتون این حقیقت داره؟
  در ضمن به طور کلى تاثیر نمرات ترمیم تو تراز و کنکور مثل نمراتیه که در حالت عادى تو سال سوم اخذ میشه یا تاثیرش از اونا کمتره؟منظورم تاثیر مثبته.

 272. مريم گفت:

  سلام من میخوام خارج از کشور برا ادامه تحصیل برم سال ۹۶فارغ التحصیل میشم ولى امتحاناى نهاییمو خوب ندادم شرایط ترمیم رو معدل کلم و معدل دیپلمم تاثیره داره یعنى میشه ترمیم کنم معدلمو ببرم بالا و کى میتونم شرکت کنم
  خواهشا زود جواب بدید

 273. رضا گفت:

  زمان ثبت نام کیه؟؟؟؟

 274. آرزو گفت:

  سلام خواهشاااااااا جوابمو بدین خیلی استرس دارم
  ثبت نام این ترمیم معدل کیه؟؟؟هنوز وقت هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 275. صدف گفت:

  سلام خسته نباشید لطفا جوابم رو بدهید واقعا واجبه من امسال امتحان نهایی دارم میدم آیا می تونم واسه ترمیم معدل شهریور امسال شرکت کنم یعنی بعد از امتحان نهایی هام که شانزده تمام میشه واسه شهریور همون سال شرکت کنم؟اگر نمیشه واسه دی می تونم شرکت کنم؟

 276. غزل گفت:

  توروخدا زود بگین این خبر دروغه یا نه؟

  دانش آموزان با معدل کمتر از ۱۸ حق انتخاب پزشکی ،حقوق و مهندسی برق را ندارند؛در بخشنامه جدید منتشر شده اعلام گردید که دانش آموزانی که معدل کتبی نهایی سال سوم آنها کمتر از هجده است در گروه علوم تجربی مجاز به انتخاب سه رشته پزشکی،دندان پزشکی و داروسازی و در گروه علوم انسانی مجاز به انتخاب رشته حقوق و روان شناسی و در گروه ریاضی و فیزیک مجاز به انتخاب سه رشته برق ،عمران و معماری نخواهند بود. این تصمیم در راستای طرح عدالت آموزشی و تمرکز زدایی از رشته های پر مخاطب اتخاذ شده است و از آزمون سراسری سال ۹۵ لازم الاجرا خواهد بود

 277. نوید گفت:

  سلام
  ببخشید من الان کنکوری ۹۶ هستم
  میتونم تو خرداد ۹۶ ترمیم شرکت کنم؟

 278. زهرا گفت:

  سلام من لیسانس برق هستم
  میخوام کنکور ۹۶ رشته تجربی برای |زشکی شرکت کنم اما متاسفانه معدل دیپلمم پایینه
  میخواستم بدونم میتونم ترمیمش کنم

 279. مهدی گفت:

  دریافت جان سلام ارادت
  چرا دیگه جواب نمیدی
  خواهشا جواب بده تا از نگرانی دربیایم

  دریافت جان مگه تاثیر معدل واس کنکور انسال مثبت نشد؟؟؟؟
  حتی شورای نگهبانم تایید کرد
  پس چرا اقای پوردستمالچی تو برنامه گزینه۲ از شبکه۳
  امروز عصر گفت هنوز تاثیر مثبت یا قطعی واس امسال معلوم نیست؟؟؟؟
  خواهشا جواب بده داریم از استرس میمیریم

 280. غزل گفت:

  سلام من الان دقیقا چند چیز رو نفهمیدم.
  ۱-این ترمیم معدل روی معدل دیپلممون تاثیری نداره،ولی معدل نهایی رو تغییر میده درسته؟
  ۲-این برنامه ی ترمیم معدل برای منی که الان سال سوم هستم و در حال دادن امتحان نهایی هستم، و قراره سال ۹۶ کنکور بدم،هست یا فقط برای اونایی که ۹۵ قراره کنکور بدن هست؟..ینی الان من میتونیم شهریور امتحان بعضی درس هایم را بدهم….خواهشا زود جوابم رو بدید دارم دیوونه میشم…بی زحمت هم جواب رو در وبلاگم بنویسید چون اینجا خیلی نظر اومده نمیشم پیدا کرد …بازم ممنون.

 281. نوید گفت:

  سلام
  ببخشید اگه کسی درسی رو تجدید بشه و خرداد فارغ التحصیل نشه.نمیتونه بقیه درسارو توی شهریور ترمیم کنه؟یا حتما باید فارغ التحصیل باشه؟
  اگرم اینطوریه دیگه وقتی شهریور فارغالتحصیل شد میتونه واسه دی ترمیم کنه؟

 282. فاطمه گفت:

  یه سوال دارم دریافت جان.
  من کنکوری۹۶ام.
  الانم داریم نهایی ۹۵ رو میدیم.
  آیا من بعد از این که نمرات اومد و ضعف ها معلوم شد میتونم شهریور یه درسایی رو امتحان بدم؟
  یا شامل ما نمیشه اصلا؟!
  و نمرات شهریور تاثیر در کنکورم خواهد داشت؟

 283. یه مهندس گفت:

  من الان پیش انشگاهی ریاضی هستم خواستم ببینم من الان فارغ تحصیل محسوب میشم؟ضمن اینکه هنوز دیپلم امثال ما صادر نشده .بعد اینکه اگ من برای ۹۶ کنکور شرکت کنم میتونم شهریور ترمیم معدل انجام بدم یا فقط برای ۹۵ هستش این قضیه؟

 284. na30m گفت:

  سلام
  اگه شهریور ترمیم باشه تو کنکور ۹۵ اعمال میشه؟؟؟
  اصلا شهریور فرصت ترمیم داریم؟؟؟
  لطفا جواب بدین

 285. kohyar گفت:

  ببخشید یعنی اگر سوم دبیرستان باشیم نمیشه در شهریور همان سال برای ترمیم شرکت کنیم؟
  حتما باید صبر کنیم تا سال چهارم تمام شه و دیپلم بگیریم ؟

 286. فردین گفت:

  سلام .ببخشید من واسه ترمیم معدل ثبت نام کردم واسه یه درس اونم ریاضی ۳ ولی تاریخ امتحان رو اشتباه بهم گفتن اون روز که امتحان بود نرفتم سر جلسه ..ایا میتونم در شهریور ثبت نام کنم؟؟اخه شنیدم فقط یه بار میشه شرکت کرد ولی من که در جلسه امتحان حاضر نشدم..خواهشا جواب بدید

 287. علی گفت:

  سلام.میخواستم بدونم اگه ثبت نام کرده باشیمو شرکت نکنیم دیگه نمیتوتیم شرکت کنیم؟ ؟؟؟

 288. امير گفت:

  هنوز واسه ثبت نام خرداد امسال وقت هست؟؟؟؟؟؟؟؟
  خواهش مى کنم جواب بدین

 289. امير گفت:

  واسه ثبت نام خرداد امسال وقت هست هنوز؟؟؟؟؟؟
  تورو خدا جواب بدین

 290. ندا گفت:

  سلام خسته نباشید:)
  میشه از معدلی که تو ترمیم عدل بدست میاد واسه دانشگاههای خارج از کشور اقدام کرد یا همون معدل کتبی قبلیم حساب میشه ؟

 291. امیر گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید و همچنین نهایت سپاس و تشکر خدمت عوامل نشر دریافت برای پیگری های مکرر نسبت به آینده ی کنکوری ها …. یه سوال دارم ،میشه بگین که سهم سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی در کنکور ۹۵ چه میزان خواهد بود؟

 292. م گفت:

  سلام ببخشید برای کنکور ٩۶کی مشخص میشه؟من میترسم که دوباره تأثیر قطعی بشه !!!خواهشاًکمک کنید تا برای ما هم مثبت بشه.

 293. s.g گفت:

  سلام.من سوم تجربیم.پزشکی دانشگاه تهران میخوام.الان وارم نهایی هامو میدم.میخوام نمدات زیر ۲۰را ترمیم شرکت کنم.فقط برا زمین لازم نیس که؟)چون ضریبش ۰ هست(و اینکه ترمیم معدل برا کنکور ۹۶ هست دیگه؟و تاثیر معدل تو ۹۶ چجوریه؟میشه سریع جواب بدید.اگه ترمیم نباشه چیکارکنم؟من تو همع امتحانام ۲۰ نمیشم

 294. s.g گفت:

  سلام.من الان دانش آموز سوم تجربیم.پزشکی دانشگاه تهران میخوام.دارم امتحانات نهایی رو میدم میتونم همه ی نمرات زیر ۲۰را ترمیم معدل بدم.؟دتو شهریور ماه.البته زمین رو اگر ۲۰ نشم هم لازمنیست که چون ضریبش تو پزشکی ۰ هست؟و اینکه طرحترمیم معدل برای کنکور ۹۶ حتما هست یا من بیچاره شدم؟

 295. zohre گفت:

  تورو خدا قسمتون میدم جواب منو بدین.خواهش میکنم
  ترمیم معدل برای کسانیکه الان سومن و کنکور ۹۶ میدن هم هست؟زمان ثبت نامش تموم شده؟چجوریه؟خواهش میکنم جواب قطعی بدین من میخوام شهریور شرکت کنم

 296. زهرا گفت:

  برای نهایی ۹۵ هم اچرا میشه?ینی کنکوریای ۹۶?

 297. حسن گفت:

  سلام اگر کسی نمره اش تو فلان درس درس ۱۹ بشه بازم میتونه تو ترمیم نمره شرکت کنه؟ منظورم اینه که فقط اونایی که نمرشون پایین شده می تونن شرکت کنن یا همه بجز اونایی که ۲۰شدن؟

 298. محمد گفت:

  سلام
  ببخشید میخواستم بپرسم.این نمرات فقط برای کنکور سراسری محاسبه میشن یا توی ثبت نام واسه آزمون لیسانس به پزشکی هم محاسبه میشه؟؟؟آخه شرایط اون معدل کتبی سوم ۱۸ به بالاس و مدرک (کپی کارنامه )هم مورد نیازه… میخواستم بدونم اگه شهریور واسه ترمیم معدل اقدام بکنم بعد از گرفتن لیسانس برام موثر خواهد بود یا نه؟؟؟

 299. على گفت:

  سلام.خسته نباشید.من امسال سال چهارم تجربى هستم.ممکنه نتونم چندتا از امتحانات داخلى رو پاس کنم.میخواستم بپرسم حتما باید این درسا رو تو شهریور پاس کنم بعدش برا دى اقدام به ترمیم کنم یا اینکه میتونم تیر ماه تو امتحان ترمیم ثبتنام کنم و تو شهریور هم ترمیم بکنم و هم اون نمراتو پاس کنم؟
  ممنون

 300. صادق گفت:

  سلام
  من امسال سومم و دارم امتحان نهایی میدم.
  امتحان شیمی را خراب کردم می شود که در ترمیم معدل شرکت کنم ؟
  ممنون

 301. ali گفت:

  سلام می توانم در امتحان ترمیم غیبت کنم؟

 302. mehdi گفت:

  با سلام.میخواستم مبدونم ماکه الان سوم هستیم و داریم امتحان نهایی میدیم میتونیم توی ترمیم شرکت کنیم؟مدیر مدرسه به ما گفت که میتونید اما از بعضیا شنیدم که میگن باید فارغ التحصیل باشید.لطفا راهنماییم کنید.ممتون.

 303. علی گفت:

  نحوه بارم بندی امتحانات ترمیم نمرات خرداد با شهریور یا دی فرقی با هم میکنن یا همشون مثل بارم بندی خرداده؟ از نظر سختی چی؟

 304. علی گفت:

  سلام
  من میخوام سال ۹۶ باز هم کنکور بدم و برای ثبت نام ترمیم نمرات توی شهریور باید قبلا(توی اردیبهشت) ثبت نام میکردم یا بعدا توی تابستان وقت میدن برای ثبت نام؟ من دیر متوجه شدم و دیگه کار از کار گذشته….

 305. امیر گفت:

  با عرض و خسته نباشید , ظاهرا تاثییر معدل تو کنکور مثبت شده ولی من هیچ چیز راجع به میزان تاثییر سوابق تحصیلی سال سوم و همچنین میزان تاثییر سوابق تحصیلی پیش دانشگاه نشنیدم ! میشه بگین که میزان تاثییر سوابق تحصیلی چقدر خواهد بود و آیا سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی هم موثر خواهد بود یا خیر؟؟؟؟
  با تشکر از نشر دریافت

 306. نوید گفت:

  سلام
  من الان دارم امتحان نهایی میدم.میتونم شهریور ترمیم شرکت کنم برای کنکور ۹۶؟

 307. حسین گفت:

  سلام
  اگه کسی سال۹۵ نهایی بده میتونه تو شهریور هم امتحان برای ترمیم بده ؟؟ چون نوشته فارغ التحصیل پرسیدم
  (خواهشا دقیق ذکر کنید )
  ممنون

 308. عماد گفت:

  ایا میشود از ترمیم نمره انصراف داد ودر شهریور امتحان داد چون با درس پیش دانشگاهی با هم افتیده

 309. عماد گفت:

  ایا امکان مجدد شرکت در ترمیم نمره است یعنی می شود در خرداد داد و هم در شهریور

 310. محمدفاضل گفت:

  سلام من زمین ۱۲ میشم شیمی ۱۶ … یه سری عوامل بیرونی تمرکزمو بهم زد نشد بخونم .. درسم خوب بود وگرنه
  امکانش هست شهریور امسال این ۲ تا نمره رو ترمیم کنم ؟(در ضمن من کنکور۹۶ ی ام

 311. حسین گفت:

  سلام
  چند تا سوال درمورد طرح ترمیم معدل داشتم.
  اگه در این طرح شرکت کنیم ونمره مون رو ارتقا بدیم نمره در کارنامه دیپلم تغییر خواهد کرد یا فقط برای کنکور سراسری تغییر می کند؟
  هزینه این طرح چقر است؟
  باتشکر.

 312. رسول گفت:

  چرا قیمت ها اینقدر زیاده.میشه پیگی کنید کمترش کنند

 313. رسول گفت:

  من سومم.شیمی و عربی را بد دادم. شهریور میتونم ترمیم کنم/؟

 314. Mr.P گفت:

  سلام خسته نباشید من یکی از امتحانات نهایی تجربی رو خراب کردم ولی تجدید نشدم می خواستم ترمیمی جبرانش کنم .
  میشه شهریورماه امسال دوباره امتحان بدم برای ترمیم ؟
  ممنون راهنماییم کنین.

 315. Amirreza گفت:

  سلام
  می خواستم بپرسم کسانی مثل بنده که سال سوم دبیرستان و در حال گذراندن امتحانات نهایی هستند می توانند شهریور ماه در امتحانات ترمیم معدل شرکت کنند؟ با تشکر …

 316. تینا گفت:

  میشه بگید این خبر جدیدی که برا ۲۹اردیبهشت تو صفحه ترمیم معدل زدین یعنی چی؟؟یعنی دوباره میخوان بررسیش کنن و اینکه گفتن تاثیر برا امسال مثبته منتفی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 317. پریا گفت:

  سلام من میخواستم بدونم که اگه نمره ترمیم از نمره قبلی کمتر بشه کدومشو ملاک قرار میدن???

 318. محمد فاضل گفت:

  سلام … من دانش آموز سوم تجربی ام .. متاسفانه در درس عربی نمره ۱۷ و شیمی نمره ۱۶ کسب میکنم من درسم خوبه و این نمره هارو با حواس پرتی گرفتم میخام جبران کنم
  من باید کنکور ۹۶ امتحان بدم … آیا میتونم در شهریور امسال نمره هامو ترمیم کنم ؟!

 319. امکانش بسیاز ناچیزه و تازه در اون صورت عین حکم دیوان باید اجرا بشه

 320. Soroush گفت:

  سلام من امسال دارم دارم نهایی میدم شیمیو خیلی خراب کردم امکان ترمیم معدل برای شهریور هست اگه حتی تاثیر برای کنکور ۹۶ مثبت بشه

 321. علی گفت:

  سلام.الان منی که در حال دادن امتحانات نهایی هستم و در دو درس نمره ی ۱۸ و ۱۹ خواهم گرفت اگه بخوام این نمرات رو بالا تر ببرم یعنی ارتقاشون بدم اصلا میزارن امتحان بدم یا نه؟؟؟ و دیگه اینکه اگه اجازه دادند در اینصورت موقع این امتحان ها چیه ؟؟؟ و اینکه اگه نمره ی بالاتری بگیرم برای تراز کنکورم نمره ی این امتحان ترمیم معدل رو تاثیر میدن؟

 322. تینا گفت:

  سلام.من با آموزش پرورش تماس گرفتم گفتم حالا که تاثیر مثبت شده میشه امتحانات ترمیم معدلو نریم؟گفت اصلا اشکالی نداره فقط دیگه نمیتونی بار دیگه برا ترمیم معدل نام نویسی و پولتم رفته.بعد گفت قانونش اینه که نمره بهترو برات تطبیق میدن یعنی اگه امتحان ترمیم معدل کمتر از نمره سابق خودت بگیری همون نمره سابقتو اعمال میکنن

 323. Soroush گفت:

  سلام اگه کسی نهایی خرداد ۹۵ بده میتونه شهریور برای کنکور ۹۶ تو ترمیم معدل شرکت؟

 324. omid گفت:

  اگر خرداد ۹۶ برای ترمیم معدل شرکت کنیم ایا برای کنکور ۹۶ موثر است (من سربازم و امسال نمی توانم در ترمیم شرکت کنم)

 325. محمد مهدی گفت:

  سلام من امسال سوم تجربی ام و دارم امتحان نهایی میدم
  میخواستم بدونم منی که الان شیمی رو حدودا ۱۶ میشم میتونم توی ترمیم معدل شرکت کنم و این نمرم رو جبران کنم ؟؟؟؟؟

 326. گریفیث