نشر دریافت > مشاوره > خشت های بعدی > همه‌چیز در مورد ترمیم معدل

همه‌چیز در مورد ترمیم معدل

۲۷ بهمن ۱۳۹۵

Published by

این صفحه به‌مرور کامل‌تر می‌شود، لطفاً شکیبا باشید و نوشته‌ها را به‌دقّت بخوانید.

خبرهای مرتبط دیگر را در سه لینک زیر بخوانید:

همه چیز در باره‌ی تأثیر معدل سال۹۵

.

همه چیز درباره‌ی امتحان‌های نهایی

.

تأثیر معدل در کنکور ۹۶ 

 .

در صورت داشتن خبر تازه آن را در دیدگاه‌ها با ذکر آدرس اینترنتی منبع، بگذارید تا در صفحه‌ی اصلی بیاید.

(بهمن۹۵) جزئیات تأیید سوابق تحصیلی برای ثبت‌نام در کنکور ۱۳۹۶ اعلام شد

داوطلبانی که در امتحانات دروس نهایی ترمیم نمره شرکت کرده‌اند، لازم است به سایت dipcode.medu.ir مراجعه کرده و نسبت به تأیید سوابق تحصیلی دروس ترمیم نمره خود اقدام کنند.

یگان خبر نشر دریافت: تمام داوطلبان کنکور که از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ دیپلم دوره متوسطه شده‌اند و کسانی که از سال ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی شده‌اند، قبل از ثبت‌نام در کنکور باید سوابق تحصیلی خود را تأیید کنند.
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس،‌ با توجه به شروع ثبت‌نام آزمون سراسری ۱۳۹۶، تمام داوطلبانی که از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ دیپلم دوره متوسطه در شاخه نظری ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی شده‌اند و همچنین داوطلبانی که از سال ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی شده‌اند، لازم است قبل از ثبت‌نام در کنکور سال ۱۳۹۶ با مراجعه به سایت dipcode.medu.ir، سوابق تحصیلی خود را تأیید کرده و با دریافت کد سوابق تحصیلی نسبت به ثبت‌نام در کنکور سال ۱۳۹۶ اقدام کنند.

همچنین داوطلبانی که در امتحانات دروس نهایی ترمیم نمره شرکت کرده‌اند، لازم است به سایت dipcode.medu.ir مراجعه کرده و نسبت به تأیید سوابق تحصیلی دروس ترمیم نمره خود اقدام کنند.

داوطلبان در صورت وجود هرگونه اشکال یا مغایرت در سوابق تحصیلی خود، هرچه سریع‌تر با در دست داشتن مدارک مستند به اداره آموزش و پرورش منطقه محل اخذ دیپلم خود مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

.

(پاییز۹۵) پاسخ عجیب سازمان سنجش در مورد عدم تأثیر ترمیم معدل در کنکور ۹۵!!!!!!!!!!!

یگان خبر نشر دریافت: به گزارش فارس ابراهیم خدایی گفت:

در بحث ترمیم معدل، وزارت آموزش و پرورش فرآیند را انجام داده ولی سازمان سنجش و شورای سنجش و پذیرش دانشجو اطلاعی از این موضوع نداشته است و حتی آیین‌نامه را هم نداشتیم(!!!)، اواخر خردادماه که بحث ترمیم معدل مطرح شد نامه‌ای به وزارت آموزش و پرورش زدیم که ساز و کار و نحوه  اجرای این موضوع را برای ما ارسال کنند که آیین‌نامه را فرستادند و پس از آزمون اطلاعات رسمی تحت عنوان ترمیم معدل به ما ندادند. سازمان سنجش این مساله را پیش‌بینی نکرده بود و پس از آزمون ما با این مساله مواجه شدیم ولی به دلیل اینکه تاثیر معدل در گزینش نهایی تاثیر مثبت است جای نگرانی نیست. حتی اطلاعات سوابق تحصیلی برخی داوطلبان کنکور که امسال پیش‌دانشگاهی را گذراندند نیز به موقع نرسیده و قرار شد کد سوابق تحصیلی را بگیرند تا تاثیر مثبت در گزینش نهایی برایشان اعمال شود. با توجه به صحبت‌هایی که با مسؤولان وزارت آموزش و پرورش داشتیم قرار شد تمام معدل‌ها را به من ارسال کنند تا در شورای سنجش و پذیرش مطرح کنیم که قبل از گزینش نهایی مشکل برطرف می‌شود و با توجه به تاثیر مثبت معدل در گزینش نهایی جانی نگرانی نیست.

تفسیر خبر: 

آنچه از مصاحبه دکتر خدایی و پاسخ سازمان سنجش به پرسش یکی از داوطلبان کنکور ۹۵ برداشت میشود، عدم تاثیر نمرات ترمیمی در نتایج اولیه است (به دلیل نبود هماهنگی با آموزش و پرورش و ارسال‌نشدن اطلاعات رسمی به سازمان سنجش. تنها برداشتی که از “اعمال نمرات ترمیمی در پذیرش نهایی” می‌توان داشت، محاسبه تراز و رتبه جدید برای داوطلبان دارای نمرات ترمیمی است و اعمال رتبه‌ی جدید به عنوان نتیجه نهایی در انتخاب رشته. با توجه به تعداد شرکت کنندگان در طرح ترمیم معدل و رتبه‌های کسب شده توسط آنان، این مورد می‌تواند اثراتی با عمق و دامنه متفاوت داشته باشد و بر جابه‌جایی رتبه ها تاثیر گذار باشد. در صورت بالا بودن تعداد این افراد و فرض بر بهبود یافتن رتبه آنها (با در نظر گرفتن نمرات ترمیمی) بایستی این نکته را مدنظر داشت که هم‌زمان رتبه سایر افراد را هم که بر اساس نتیجه اولیه اعلام شده انتخاب رشته کرده اند، تحت تاثیر قرار میدهد.چگونه میتوان بدون آگاهی از ریتبه ی دقیق و قطعی خود انتخاب رشته را به درستی و با درنظرگرفتن تمامی احتمالات انجام داد؟!

به‌هرحال اعمال نشدن نمره‌های ترمیمی و نمرات پیش‌دانشگاهی در نتایج اعلام‌شده‌ی آزمون سراسری ۱۳۹۵ از سوی سازمان محترم سنجش آموزش کشور گویای این است که:

 1.  روزهای طلایی شرکت‌کنندگان در طرح ترمیم معدل (خرداد ۹۵) بر باد رفته‌است و این عزیزان وقتی را که باید صرف آماده سازی خود برای آزمون سراسری ۱۳۹۵ می‌کردند، به امتحانات ترمیمی ۱۳۹۵ اختصاص دادند و آشکارا از رقیبان خود در این عرصه عقب مانده‌اند؛ بنابراین قربانی تصمیمات نسنجیده و تعصب‌آمیز برخی مسئولان امر گشته‌اند.
 2. هزینه‌ای که از شرکت‌کنندگان در طرح ترمیم معدل (خرداد۹۵) دریافت شده‌است، به نتیجه‌ای که مقرر بود، نینجامیده است و اخلاقاً و چه بسا قانوناّ باید به این عزیزان برگردانده شود.
 3. وزارت محترم آموزش و پرورش در حال حاضر سازو کار لازم را برای هم‌کاریِ بدون کاستی و شائبه با سازمان سنجش آموزش کشور دارا نیست و هرچه در این مسیر بیشتر پیش می‌رویم با رویداد‌های ناگوار بیشتری روبه‌رو می‌شویم.

شهر خالی‌ست ز عشاق، بود کز طرفی                                     مردی از خویش برون آید و کاری‌بکند

 

 دکتر هامون سبطی،یونس حمه صادقی

.

پاسخ سیستم پاسخگویی سنجش به پرسش یکی از دانش‌آموزان:

(با تشکر از ایشان برای ارسال تصویر)

sanjesh tarmim

(مرداد۹۵) آقای یونس حمّه صادقی:  سلام
ثبت نام طرح ترمیم شهریور ماه تا ۱۰ مرداد تمدید شده است. میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی برای کنکور ۹۶ را قرار است سازمان سنجش آموزش کشور در مهرماه اعلام نماید. طبق آیین نامه اجرایی این طرح شما میتوانید در یکی از دوره های طرح در شهریور، دی و یا خرداد شرکت نمایید (فقط یک دوره و یکبار). درصورتی که هزینه ها برایتان مشکل است میتوانید منتظر قانون جدید اعمال سوابق تحصیلی در کنکور ۹۶ بمانید و در صورت قطعی شذن یا تمایل به ترمیم به دلایل دیگر در دی ماه اقدام نمایید.
.
(مرداد۹۵) با اینکه قبلاً به تفصیل در این صفحه گفته‌ایم خواندن این مطلب خلاصه، خالی از لطف نیست:
طبق اطلاعیه سازمان آموزش و پرورش

هر کس فقط میتواند یکبار در طرح ترمیم معدل شرکت کند ( فقط یک نوبت ) ولی محدودیتی در انتخاب تعداد دروس در نوبتی که شرکت می کنید وجود ندارد

ترمیم معدل در هر سه نوبت امتحانات نهایی یعنی خرداد و شهریور و دی برگزار میشود

بابت برگزاری امتحان مجدد برای کسانی که دیپلم خود را گرفته اند، برای هر درس مبلغی بابت هردرس گرفته میشود (بابت هر درس حدود ۲۰تا۳۰ هزار تومن)

محل ثبت نام طرح ترمیم معدل مدارس دولتی بزرگسالان است و زمان ثبت نام را باید از مدارس بزرگسالان سوال کرد(تا۱۰ مرداد ماه)،معمولا از یکماه قبل از امتحانات آغاز میشود

این قانون فقط شامل کسانی می شود که دیپلم خود را سال ۸۴ و بعد از آن گرفته اند (قبل از ۸۴ را شامل نمیشود) یعنی سومی هایی که در خرداد در درسی تجدید شده اند در نوبت شهریور نمی توانند ترمیم کنند و باید منتظر دی ماه باشند.

اگر دانش آموزی امتحان ترمیم داد و نمره پایین تری از نمره ی قبلی خود کسب کرد، بالاترین نمره برای او محاسبه میشود

نمراتی را که در ترمیم معدل جبران میکنید در کارنامه کتبی دیپلم شما اصلاح نمیگردد. قانون ترمیم معدل صرفا برای کنکور است. آموزش و پرورش در هنگام ثبت نام در کنکور نمرات جدیدی که کسب کرده اید را به صورت سیستماتیک ارسال خواهد کرد.
منبع: مهروماه

سامانه ‌ی اطلاعات و جمع‌آوری سوابق تحصیلی

کلیک کنید

.

(۶مرداد۹۵) دیدگاه شما: سروش قاسمی:

سلام، مهلت ثبت نام تا آخر تیر بود که به خاطر تقاضای زیاد تا ۱۰ مرداد تمدید شده، من یه ساعت دیگه میرم ثبت نامو تموم می‌کنم.

.

(۱ خرداد۱۳۹۵) محمود شهبازی ، معاون آموزش متوسط اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان
امکان ترمیم و ارتقای نمرات نهایی سال سوم نظری فراهم شد
یگان خبر آموزشی نشر دریافت:
ایرنا: محمود شهبازی ، معاون آموزش متوسط اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت:
با توجه به تأثیر ۲۵ درصدی ۱۰ درس نهایی سال سوم نظری در کنکور سراسری، امکان اخذ امتحان مجدد از فارغ‌التحصیلان شاخه‌ی نظری به منظور جبران و ارتقاء نمره‌های نهایی برای اولین بار فراهم شده است.

در فرایند اجرای ترمیم و ارتقای نمرات نهایی سال سوم نظری، فارغ التحصیلان خرداد ۱۳۸۴ به بعد در رشته‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی می‌توانند با مراجعه به آموزشگاه بزرگسالان محل اخذ دیپلم خود نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون درس و یا درس‌های انتخابی اقدام کنند.
چنانچه پس از شرکت در امتحان بر اساس موضوع این مصوبه‌ی ۹۱۵ ، نمره‌ی اخذ شده‌ی دانش‌آموز در درس یا درس‌ها کمتر از نمره قبلی باشد، نمره قبلی ملاک عمل خواهد بود.
فارغ التحصیلان متقاضی ترمیم سوابق تحصیلی فقط یک بار حق شرکت در آزمون را دارند.
برخی از فارغ التحصیلان سال‌های گذشته می خواهند در اداره یا موسسه‌ای استخدام شوند که شرط معدل ۱۴ و یا بالاتر برای آن گذاشته شده است و معدل متقاضیان استخدام نیز این رقم نیست، این افراد نمی توانند از این طریق اقدام به ترمیم معدل کنند.
نمره‌های اخذ شده در ترمیم معدل، فقط برای اعمال در سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز سنجش عالی ملاک عمل خواهد بود و کارنامه‌ی امتحانی و گواهی صادر شده برای این گونه افراد فاقد معدل و شرایط قبولی و یا مردودی خواهد بود.
نمره‌های اخذ شده در امتحانات ترمیم سوابق جایگزین نمرات قبلی نخواهد شد و این نمره به ۲۵ درصد اثر در کنکور لحاظ می شود.
یگان خبر آموزشی نشر دریافت
منبع:ایرنا

(۱ خرداد۱۳۹۵) جبار مرادی، مسئول امور سنجش و ارزشیابی آموزش و پرورش شهرستان قدس: ترمیم معدل
یگان خبر نشر دریافت
فارس: جبار مرادی، مسئول امور سنجش و ارزش‌یابی آموزش و پرورش شهرستان قدس گفت:
طرح ترمیم معدل فرصت بسیار مناسبی برای شرکت در کنکور سراسری است.

هر کدام از دانش‌آموزان و دانش‌آموختگانی که طی ۱۰ سال گذشته و به طور دقیق‌تر از سال ۸۴ به بعد فارغ‌التحصیل شده‌اند می‌توانند در این طرح حضور داشته باشند.
در این طرح دانش‌آموختگان می‌توانند برای ترمیم معدل در برخی از درس‌های نهایی که نمراتشان پایین است به صورت مجدد آزمون دهند، البته آنها تنها یک مرحله مجوز دارند که در امتحانات خرداد، شهریور یا دی ماه شرکت کنند.
این طرح بر اساس ابلاغ وزارت آموزش و پرورش اجرایی می‌شود و بدین صورت است که افرادی که می‌خواهند در آن شرکت کنند باید دارای برخی شرایط باشند که مهم‌ترین آنها بحث تعیین تکلیف خدمت سربازی است که حتماً باید مد نظر قرار گیرد.
در این طرح معدل شرکت‌کنندگان و مدرک تحصیلی آنها تغییری نخواهد کرد و دوباره مدرکی صادر نمی‌شود.
این طرح تنها برای این اجرایی شده است تا افرادی که می‌خواهند در کنکور شرکت کنند از این فرصت برای ترمیم معدل خود بهره ببرند، چراکه معدل درس‌های نهایی تأثیر بالایی در کنکور دارد.
متأسفانه تاکنون اطلاع‌رسانی کافی در این خصوص صورت نگرفته است، در حالی که در همان آغاز اعلام این طرح بسیاری از افراد متقاضی با مجموعه تماس می‌گرفتند.
در آن زمان به دلیل اینکه این طرح هنوز ابلاغ نشده بود، نمی‌توانستیم کمکی به این افراد کنیم، اما اکنون تمام زیرساخت‌ها برای افرادی که می‌خواهند در این طرح شرکت کنند ، برای افزایش نمرات امتحان‌های نهایی فراهم شده است
این طرح به این صورت انجام می‌شود که افراد متقاضی به عنوان داوطلب آزاد در امتحانات آن هم تنها در یک مرحله شرکت خواهند کرد.
این طرح می‌تواند به افرادی که نمرات نهایی پایینی دارند کمک زیادی کند.
برخی در گذشته به واسطه مشکلاتی که داشته‌اند نتوانستند نمرات دلخواه و مطلوبی کسب کنند اما حالا فرصتی ایجاد شده است که این افراد با ترمیم معدل خود به راحتی در کنکور شرکت کنند.

مرادی در خاتمه متذکر شد: اجرای این طرح در آموزش و پرورش شهرستان قدس آغاز شده است، البته به دلیل گذشتن زمان برای ثبت‌نام امتحانات خرداد ماه، متقاضیان می‌توانند با مراجعه حضوری به آموزش و پرورش در خصوص طرح ترمیم معدل اطلاعات کافی‌تر را کسب کنند و اقدامات لازم برای شرکت در انتخابات شهریور و دی ماه را انجام دهند.

یگان خبر نشر دریافت
منبع: خبرگزاری فارس

داوطلبان ریاضی با چه نمره‌هایی و برای چه رتبه‌هایی باید ترمیم معدل شرکت کنند؟! – مهندس جلال سلیمی

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :
رایاپیوند (لینک) های  زیر از تارنمای (وبسایت) رتبه‌سازان وابسته به مهندس جلال سلیمی ارائه شده و برای بارگیری (دانلود) پرونده (فایل)‌های PDF باید پیش از بارگیری در رایاپیوند زیر هم‌وندِ(عضو) تارنمای رتبه‌سازان شوید:
http://rotbesazan.ir/apps/users/login/?
پرونده‌های pdf زیر شامل رتبه و معدل‌های داوطلبان کنکور ریاضی ۹۴ در هر سه منطقه است.
داوطلبان کنکور می‌توانند با مقایسه معدل‌ها و رتبه‌های داوطلبان مختلف با یکدیگر داده‌های کاملی درباره‌ی حدود معدل‌های رتبه‌های مختلف ‌به‌دست‌آورند.
این ‌پرونده‌ها نشان می‌دهد که داوطلبان با چه معدلی در چه رشته‌هایی قبول شده‌اند.
داوطلبان کنکور با استفاده از این پرونده‌ها می‌توانند بازشناسند که برای قبولی در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود باید چه معدلی داشته باشند.
در‌صورتی‌که معدل داوطلب نسبت به داوطلبان دیگری که در این رشته قبول شده‌اند، کم‌تر باشد، باید برای شرکت در آزمون‌های ترمیم معدل اقدام کنند.
داوطلبانی هم داریم که با معدل‌های پایین رشته‌های خوبی قبول شده‌اند امّا تعداد این داوطلبان کم است و ملاک تصمیم‌گیری نیستند.
پیش از بارگیری PDFها باید در تارنمای زیر عضو شوید:

http://rotbesazan.ir/apps/users/login/?
.
بارگیری درصدهای رتبه‌های ۱ تا ۱۰ رشته‌ی ریاضی-فیزیک
.

بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱ تا ۵۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۱

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۱

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۱

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۱

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۱

بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱ تا ۵۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۲

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۲

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۲

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۲

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۲

بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱ تا ۵۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.

بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ ریاضی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.

داوطلبان تجربی با چه نمره‌هایی و برای چه رتبه‌هایی باید ترمیم معدل شرکت کنند؟! – مهندس جلال سلیمی

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :

رایاپیوند (لینک) های  زیر از تارنمای (وبسایت) رتبه‌سازان وابسته به مهندس جلال سلیمی ارائه شده و برای بارگیری (دانلود) پرونده (فایل)‌های PDF باید پیش از بارگیری در رایاپیوند زیر هم‌وندِ(عضو) تارنمای رتبه‌سازان شوید:
http://rotbesazan.ir/apps/users/login/?
پرونده‌های pdf زیر شامل رتبه و معدل‌های داوطلبان کنکور ریاضی ۹۴ در هر سه منطقه است.
داوطلبان کنکور می‌توانند با مقایسه معدل‌ها و رتبه‌های داوطلبان مختلف با یکدیگر داده‌های کاملی درباره‌ی حدود معدل‌های رتبه‌های مختلف ‌به‌دست‌آورند.
این ‌پرونده‌ها نشان می‌دهد که داوطلبان با چه معدلی در چه رشته‌هایی قبول شده‌اند.
داوطلبان کنکور با استفاده از این پرونده‌ها می‌توانند بازشناسند که برای قبولی در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود باید چه معدلی داشته باشند.
در‌صورتی‌که معدل داوطلب نسبت به داوطلبان دیگری که در این رشته قبول شده‌اند، کم‌تر باشد، باید برای شرکت در آزمون‌های ترمیم معدل اقدام کنند.
داوطلبانی هم داریم که با معدل‌های پایین رشته‌های خوبی قبول شده‌اند امّا تعداد این داوطلبان کم است و ملاک تصمیم‌گیری نیستند.
پیش از بارگیریِ PDFها باید در تارنمای زیر عضو شوید:

http://rotbesazan.ir/apps/users/login/?

.

بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱ تا ۵۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۱

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۱

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۱

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۱

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۱

بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱ تا ۵۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۲

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۲

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۲

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۲

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۲

بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱ تا ۵۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.
بارگیری کارنامه و درصدهای رتبه های ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ تجربی کنکور ۹۴-منطقه ۳

.

نکته‌هایی در مورد قانون ترمیم معدل – مهندس جلال سلیمی

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :

قانونی که اکنون در حال اجراست شامل کسانی است که از سال ۱۳۸۴ به این طرف دیپلم گرفته‌اند یعنی ۱۰ سال قبل هم هیچ داوطلب و دانش‌آموزی که سال ۸۴ داشت دیپلم می‌گرفت شاید به این فکر نمی‌کرد که روزی نمره‌های امتحان‌های نهایی‌اش تا این حد
بتواند در کنکور ۹۳، ۹۴ یا … تأثیرگذار باشد،؛ کسی هم که نمره‌های دیپلم خوبی نداشت، تصوّر نمی‌کرد که این نمره‌ها مانع از این شود که بتواند به رشته‌های خوب وارد شود.
تأثیر از ۲۵ درصد شروع شده و قرار است [در صورت فراهم شدنِ بسترهای لازم] به ۸۵ درصد افزایش یابد [که درصورت افزایشِ آن اهمیت ترمیم معدل ملموس‌تر خواهد شد]
[…] کسانی که می‌خواهند در این طرح شرکت کنند یا افرادی که امتحان نهایی سوِم دبیرستان برایشان برگزار می‌شود باید به این توجه داشته‌باشند که در هر شرایطی ممکن است قانون‌هایی بعدها داشته‌باشیم که این نمره‌ها بتواند فوق‌العاده در کنکور تأثیرگذار و
حتّی تعیین‌کننده باشد.
آنچه مسلّم است این است که در هر سالی و هر کنکوری که قرار باشد نمره‌های سال سوّم دبیرستان یا نمره‌های سال‌های مختلف دبیرستان در کنکور اعمال شود، کسانی که نمره‌های قابل‌قبولی کسب نکرده‌اند، متضرر خواهند شد، برای همین آموزش و پرورش در
مرداد‌ماه اطّلاعیه‌ای را منتشر کرد که براساس آن دانش‌آموزانی که سال سوّم دبیرستان را بعد از سال ۱۳۸۴ گذرانده‌اند و دیپلم گرفته‌اند بتوانند نمره‌های پایین خودشان را به‌نوعی جبران کنند. به اصطلاح، قانون برای ترمیم نمره‌های نهایی سال سوّم دبیرستان است.

جزئیاتی که به‌عنوان بخش‌نامه ذکر شده از این قرار است:

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :
قانون برای داوطلبانی که دیپلمشان را بعد از سال ۸۴ گرفته‌اند قابل اجراست و آن‌هایی که دیپلمشان را قبل از سال ۸۴ گرفته‌اند نمی‌توانند در این امتحان‌های ترمیم نمره‌ها شرکت کنند.

امتحان‌ها فقط از درس‌های نهاییِ سال سوّم دبیرستان است و نه پیش‌دانشگاهی و کسانی که می‌خواهند در این طرح شرکت کنند باید به‌صورت داوطلب آزاد در مرکز‌های بزرگ‌سالان یا روزانه‌های دولتی که از طرف آموزش‌و‌پرورشِ استان‌ها اعلام می‌شود نام‌نویسی کنند و در امتحان‌های نهاییِ خرداد یا شهریور یا دی‌ماه شرکت کنند، امّا باید توجّه داشته‌باشیم که به‌طورِمسلّم کسانی که می‌خواهند نتیجه‌هایشان در کنکور ۹۵ اِعمال شود باید در امتحان‌های نهایی خردادماه شرکت کنند، چون شهریورماه دیگر نتیجه‌ها اعلام شده و ترمیم نمره‌ها روی نتیجه‌های کنکور ۹۵ مؤثر نخواهد بود.

البتّه تمام این گفته‌ها با این پیش‌فرض است که قرار باشد نمره‌های نهایی سال سوّم دبیرستان در کنکور اِعمال شود و نظرِ مجلس با نظرِ دیوانِ عدالت اداری متفاوت باشد.
مدرک‌های مورد نیازی که اعلام کرده‌اند عبارتست از درخواست کتبی که داوطلب باید ارائه دهد؛ مدرک دیپلم و کپی شناسنامه.

فرد باید در همان منطقه‌ی آموزشی (منطقه‌ی سهمیه مناطق) که فارغ‌التحصیل شده است امتحان بدهد یعنی اگر من در منطقه‌ی ۲ آموزش و پرورش کشور فارغ‌التحصیل شده‌ام (در شهرهایی که منطقه‌ی۲ حساب می‌شوند) در شهرهای همان منطقه باید امتحان بدهم و نمی‌توانم در منطقه‌ی ۱ یا منطقه‌ی ۳ امتحان بدهم.

فقط مرکز‌های دولتی‌ای می‌توانند این ثبت‌نام را انجام دهند که از طرفِ اداره‌های کل مشخص شده باشند و مرکزهای غیرانتفاعی نمی‌توانند ثبت‌نامی انجام دهند.

یک داوطلب می‌تواند یک یا چند درس را انتخاب کند و فقط در یک نوبت حقّ شرکت در قانونِ ترمیم نمره‌های امتحان نهایی را دارد؛ یعنی این‌طور نیست که من بتوانم یک تعداد درس را در خردادماه امتحان بدهم و یک تعداد را در شهریور و یک تعداد را در دی‌ماه؛ بلکه فقط یک‌بار حق دارم در این طرح شرکت کنم: خرداد یا شهریور یا دی.

یک یا چند درس را می‌توانیم انتخاب کنیم. همه‌ی درس‌ها هم می‌تواند باشد، و این به انتخابِ داطلب است.

تأکید شده‌است که نمره‌هالی جدید، جایگزینِ نمره‌ی قبلی در مدرکِ تحصیلی نخواهد شد و فقط برای تأثیر در کنکور موردِاستفاده قرار خواهد گرفت؛ پس دیپلم جدید و یا تغییرِ معدّلِ دیپلمی در کار نخواهد بود. نمره‌ها در سامانه‌ی «ساحت» ثبت می‌شود که داوطلبان بتوانند از این نمره‌ها فقط برای تءثیر در آزمون کنکور سراسری استفاده کنند.

شهریه‌ای که باید داوطلب در امتحان‌ها پرداخت کند توسّط اداره‌ی کلّ استان‌ها باید مشخص شود و محدوده‌ی مشخّصی برایش در آیین‌نامه عنوان نشده‌است.
اینکه آیا دانشجوبان هم می‌توانند در این امتحان‌ها شرکت کنند یا نه، در آیین‌نامه فقط بندی وجود دارد که برای کسانی که در این طرح شرکت می‌کنند نباید محدودیت نظام وظیفه داشته باشیم. گمان می‌رود کسی که در حالِ گذراندنِ دوره‌ی دانشجویی است و معافیتِ نظام وظیفه‌اش به‌صورتِ معافیتِ تحصیلی است، بتواند در این طرح شرکت کند و محدودیت برایش قائل نشوند، امّا آن‌ چیزی که باقی می‌ماند که در این طرح، بند و تبصره‌ای ندارد درحالی‌که در مصاحبه‌های اوّلیه درباره‌اش صحبت شده بود، این است که آیا اگر نمره‌ی پایین ‌تر از قبل هم بگیرم، نمره‌ی جدیدم در کنکور ثبت می‌شود و یا نمره‌ی قبلی من یا نمره‌ی بهتر؟ در مصاحبه‌ها و توضیح‌های قبلی که از مسئولان می‌شنیدیم، تءکید بر این بود که نمره‌ی بهتر مؤثر خواهد شد، امّا در آیین‌نامه‌ی اجرایی که اکنون منتشر شده است، چیزی بر این مبنا دیده نمی‌شود و به نوعی هم انگار تأکید دارد که نمره‌هایی که در این طرح گرفته‌می‌شود در سامانه‌ی «ساحت» ثبت می‌شود. این ابهامی است که در این آیین‌نامه وجود دارد که شاید به‌زودی توضیح‌هایی از سوی مسئولانِ آموزش‌و‌پرورش دراین‌باره بشنویم.

.
تأکید و توصیه‌ی ما این است که با توجه به اینکه فقط هر داوطلب و دانش‌آموز حق دارد یک بار در این طرح شرکت کند، توجه کنیم که اگر قرار است در طرح ترمیم شرکت کنیم و نمره‌هایمان را ارتقا دهیم، جدّی باتشیم و موضوع را جدّی بگیریم و به هیچ عنوان بی‌تفاوت به آن نباشیم [که شرکت می‌کنیم هر چه شد، شد یا شرکت می‌کنیم اگر رسیدیم می‌خوانیم و خوب امتحان می‌دهیم، اگر نه هم که چیزی را از دست نداده‌ایم] از سوی دیگر باید به این نکته توجه کنیم که با توجه به آن چیزی که در آیین‌نامه اجرایی آمده است، به‌نظر می‌رسد که نمره‌هایی که در طرح ترمیم معدل به‌دست می‌اید نمره‌ی ملاک خواهد بود، چون تأکید کرده این نمره‌ها در سامانه‌ی ساحت ثبت می‌شود و جزو مستندات قرار می‌گیرد [مگر اینکه مسئولان در این زمینه شفاف‌سازی کرده و چیز دیگری بگویند].

مهندس جلال سلیمی، مشاور آموزشی نشر دریافت و مرکز مشاوره تحصیلی رتبه‌سازان rotbesazan.ir

 پاسخ‌مهندس سلیمی به برخی پرسش‌ها در تارنمای رتبه‌سازان:

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :

پرسش:
این طرح برای کنکور ۹۶هست؟! میشه برای شهریورثبت نام کنیم؟!
پاسخ:
بله می‌توانید در شهریور ماه هم شرکت کنید.
.
پرسش:
میشه الان ثبت نام کرد ودر امتحانات شهریور شرکت کنم برای کنکور۹۶؟! یا این طرح فقط برای کنکور ۹۵هست؟!
پاسخ:
فعلا برای کنکور ۹۵ مطرح شده است.

پرسش:

آیا امکانش هست که تاثیر معدل قطعی اعلام بشه آخه من دو به شک هستم می‌ترسم ترمیم معدل شرکت کنم بعد معدل برداشته بشه اون وقت حداقل یک ماه از من تلف شده تو رو خدا یه راه حل به من بگید ممنون میشم از شما
پاسخ:
منتظر رای مجلس هستیم فعلا مشخص نیست

پرسش:
سلام ببخشید چون این کار فقط یک‌بار انجام می‌شود، نمیشه شهریور‌ماه شرکت کرد؟ اگه بخواهیم شهریور شرکت کنیم باید از الآن ثبت نام کرد؟!
پاسخ:
به مراکز بزرگسال یا روزانه‌های دولتی مراجعه کنید و بپرسید.

پرسش:
سلام آیا نمرات جدید ترمیم معدل در کنکور ۹۵ اعمال می‌شود ؟ سازمان سنجش پاسخ گوی این سوال نیست.
پاسخ:
این طرح فعلا برای کنکور ۹۵ مطرح شده است

پرسش:
یعنی اگر بخواهیم شرکت کنیم باید بریم به یک مدرسه‌ی دولتی تو منطقه ی خودمون مدارکمونو ببریم و بگیم می خوایم تو آزمون برای ترمیم نمره شرکت کنیم درسته؟ یعنی سایتی نداره که ازون طریق ثبت نام کنیم؟
پاسخ:
بله سایتی برای ثبت نام نیست.

دیدگاه‌شما: امین   شهر : خرم آباد    ۱۳۹۵/۰۲/۰۶
سلام …من ثبت نام کردم واس ترمیم…به ازای هر واحد درسی ۶۰۰۰ تومان گرفتند…یعنی مثلا به ازای زیست که چهار واحده بیست و چهار هزار تومان و ریاضی و شیمی و فیزیک سه واحدی ۱۸۰۰۰ تومان!!!

دیدگاه‌شما: ف.ف ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ شهرستان فراشبند استان فارس
سلام من از شهرستان هستم زنگ زدم اموزش و پرورش منطقه خودمون گفت به ازای هر درس بیست و پنج هزار تومن.یعنی به خاطر این امتحانات من باید ۲۵۰ هزار تومن بدم؟؟ این انصافه واقعا ؟؟ اخه چرا اینقدر گرون من باید چیکار کنم؟؟ چرا هرکی یه قیمتی میگه؟!یعنی سنجش نمیدونه که دانش اموزا توانایی پرداخت همچین مبلغ سنگینی رو ندارن؟

دیدگاه‌شما: محمدحسین ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ من ثبت نام کردم قضیه از این قراره:
فارغ التحصیل دوره متوسطه (یعنی کسی که سال سوم دبیرستان قبول شده و تموم کرده)می تونه با در دست داشتن کپی شناسنامه ٰ؛ کپی کارت ملی ؛ گواهی موقت یادائم پایان دوره متوسطه (که مهر مدرسه روشه) ۶ قطعه عکس پشت نویسی شده ۳*۴ و پر کردن فرم در خواست ترمیم و واریز فیش مربوطه (در شهرستان قیمت به ازای هر درس ۷۰۰۰ تومان و شهریه ۲۳۰۰۰ تومان) به حساب مدرسه بزرگسالان ثبت نام کنه زمان دادن کارت ورود به جلسه ۲۰ اردیبهشت است و زمان اولین امتحان ۲۵ اردیبهشت درس شیمی ۳ برای ریاضی وتجربی است فقط زمان ثبت نام تاکم است پس بجنبید بازم سوالی داشتین زیر کامنت بپرسین

دیدگاه‌شما: تینا ۱۳۹۵/۰۲/۰۵
من با آموزش پرورش که تماس گرفتم گفتند چون امتحان‌ها به‌خاطر ماه رمضان از بیست‌و‌پنجم شروع می‌شود در‌نهایت تا ۱۴یا ۱۵ اردیبهشت فرصت نام‌نویسی ترمیم معدل دارید.

(فروردین۱۳۹۴) بخشنامه‌ی ترمیم معدل و ریزگانِ آن:

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :

با جست‌و‌جویی در تارکده(اینترنت) به فرتور(عکس) های زیر از بخش‌نامه‌ی ترمیم معدل و ریزگان(جزئیات) آن برمی‌خوریم که در ادامه خواهید دید و شاید پاسخ برخی پرسش‌هایتان را درآن‌ها بیابید:

tarmim moaddel 01

tarmim moaddel 02

tarmim moaddel 03

tarmim moaddel 04

tarmim moaddel 05

tarmim moaddel 06

tarmim moaddel 07

tarmim moaddel 08

tarmim moaddel 09

tarmim moaddel 10

منبع: g-nam.com

.

(۲دی۱۳۹۴) پاسخ به ۱۰پرسش رایج درباره‌ی قانون ترمیم معدل – مهندس جلال سلیمی

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :

* سلام آقای سلیمی تو رو خدا جواب بدین امتحان ترمیم معدل امسال دی برگزار میشه یا خرداد تو رو خدا جواب بدین.

# قطعاً دی برگزار نمی‌شود، امّا به نظر، در خرداد ماه این موضوع محقق شود؛ چون طبق تیتر خبر و مصوبه‌ی اولیه، هدف ترمیم نمرات نهایی برای کنکور ۹۵ عنوان شده است.

.
* آقای سلیمی سلام. ببخشید. اگر در طرح ترمیم معدل شرکت کردیم و بعدش نمره‌مون از قبل هم کمتر شد، چی میشه اون‌وقت؟ کدومش مورد تأییده؟

# مصوبه‌ی اولیه اشاره کرده است که نمره‌ی بهتر قابل قبول خواهد بود. پس نگران افت نمره نباید باشید.

.
* سلام سؤالی که می‌دونم ذهن همه‌ی مارو مشغول کرده : ثبت‌نام کنکور بهمن‌ماهه، ولی ما خرداد برای ترمیم امتحان می‌دیم چطوری معدل جدیدمون رو برای کنکور حساب می‌کنن معدلی که تو ثبت‌نام کنکور می‌نویسیم معدل قبلیه آخه ؟

# مهم زمان اعلام نتایج است و نه زمان ثبت‌نام. سازمان سنجش برای پردازش اطلاعات قبل از اعلام نتایج نمرات نهایی را مورد استفاده قرار می‌دهد و نمرات به‌طور سیستمی و اتوماتیک به سازمان سنجش ارسال می‌گردد. در سال‌های قبل هم داوطلبانی داشتیم که نمراتشان دی‌ماه کامل می‌شد در‌حالی‌که ثبت‌نام در آذر ماه بود و حتی در سال ۹۲ نمرات دیپلم برخی داوطلبان (به استناد گزارش سازمان سنجش )در تیرماه به این سازمان ارسال شد. جای نگرانی نیست. شما به درس‌خواندن و ارتقای نمره فکر کنید، باقی مسائل مربوط به همکاری سازمان سنجش و وزارت آموزش و پرورش است که تعریف شده و دائمی است.
حتّی در هنگام دریافت کارنامه‌ی کنکور در مرداد‌ماه دوباره نمرات هر فرد را برایش نمایش می‌دهند تا اگر اعتراضی دارد یا تغییری لازم است در نمرات او اعمال شود!

.

* سلام. من امسال چهارم دبیرستان و داوطلب رشته‌ی تجربی هستم.
از اوّل تابستون برای این طرح ترمیم نمرات نهایی تو سایت‌های مختلف گشتم و از همه‌کس پرسیدم، بازم هنوز نفهمیدم تکلیفم چیه.
میشه لطفاً دقیق به این چند سؤالم جواب بدین؟ واقعاً ممنون میشم. ذهنم‌و خیلی درگیر کرده و درست نمی‌تونم درس بخونم.
-طرح ترمیم دقیقاً کِیه؟؟خرداده؟
-اگر خرداده آیا با امتحانات نهایی چهارم تداخل نداره؟ این خیلی مهمّه برام
-این امتحانات که هیچ شرط نمره که نداره درسته؟ اگه بالای ۱۸ باشیم درسی رو می‌تونیم امتحان بدیم؟
-برای ثبت‌نام به‌عنوان داوطلب آزاد باید کجا بریم؟

# لطفاً پاسخ‌های قبلی را بخوانید. همه را گفته‌ایم.
احتمالاً خرداد. دی امسال نخواهدبود.
امتحانات سال سوم و پیش‌دانشگاهی حتّی اگر روزاش یکی باشه، ساعتش هیچ‌وقت تداخل نداشته است.
شرط نمره برای شرکت ندارد، ولی فقط یک‌بار امکان استفاده دارید.
برای ثبت‌نام به‌عنوان داوطلب آزاد به آموزش و پرورش یا شاید سایت این سازمان یا وزارت‌خانه باید مراجعه شود. آیین‌نامه که منتشر شود، نحوه‌ی ثبت نام مشخص خواهد شد.

.
* آقای توکّلی در‌خصوص بحث ترمیم معدل فرمودن که داوطلبی اگر عنوان دیپلم و گروه آزمایشی وی متغیر باشد، حق شرکت در ترمیم معدل را ندارد. آیا میشه به صحبت ایشون استناد کرد و این مورد در آیین‌نامه تلقی شود؟
# به‌نظر منظورشان این بود امکان تغییر رشته در امتحان مجدّد نیست و نمرات در گروه قبلی باید ترمیم شود. در مقاله‌ی ترمیم معدل توضیح دادیم که درس‌های مؤثر دیپلم‌های مختلف در گروه‌های آزمایشی مختلف کدام درس‌ها هستند. می‌توان در ترمیم نمره‌ی ‌همان درس‌های مؤثر ثبت‌نام کرد.

.
*سلام
من معدلم ۱۴.۷۶
زیست ۱۳.۷۵
شیمی۱۷.۵
ریاضی۱۸
فیزیک۱۶
دینی۱۳.۷۵
عربی۱۱
زبان۱۶
ادبیات۱۸
زبان فارسی ۱۰
زمین۱۰
درصورت احتمال یک درصدی اجرا نشدن ترمیم معدل، با این معدل و نمرات تو منطقه ۳ در تجربی امکان رتبه‌ی زیر ۱۰۰۰ آوردن هست؟
ممنون میشم راهنماییم کنین و از نگرانی درم بیارین آخه بعضی مشاورا جواب واقع‌بینانه نمی‌دن. بعضی‌ها امیدواری الکی و بعضی‌ها هم ناامیدی کاذب. ممنون میشم شما راهنماییم کنین.

# با این معدل کسب رتبه‌ی زیر ۱۰۰۰ خیلی خیلی سخت است. در سایت رتبه‌سازان، نمونه‌ی رتبه و معدل داوطلبان کنکور ۹۴ را منتشر کرده‌ایم تا در هر سه منطقه و هر سه رشته ببینید با چه معدلی چه رتبه‌ای کسب کرده‌اند.حتماً ملاحظه کنید تا خیالتان راحت شود.
به نظر لازم است در درس‌های زیست و فیزیک و دینی و عربی و زبان فارسی و زمین، در ترمیم معدل شرکت کنید.

.

*سلام کسی که الآن دانشجو هستش و ورودی مهر۹۴ هستش و ۵سال پشت کنکور بوده، آیا می‌تونه واسه‌ی ترمیم معدلش توی امتحانات شرکت کنه؟

#بله. امّا اگر در دوره‌ی روزانه پذیرفته شده باشید، امکان شرکت در کنکور ۹۵ را نخواهید داشت، مگر با اجازه‌ی کتبی از سازمان سنجش. در‌غیر‌این‌صورت هیچ مشکلی نخواهید داشت.

* سلام به جناب جلال سلیمی
باتوجه به اینکه از کنکور ۹۵ معدل کتبی پیش‌دانشگاهی ۵ درصد تأثیر داره آیا ترمیم معدل شامل پیش‌دانشگاهیم می‌شود؟ ممنون

# خیر نیست. این کار در‌حال‌حاضر فقط شامل درس‌های امتحان نهایی سوم دبیرستان است.

.

* سلام. ببخشید کسی دارای دیپلم رشته‌ی ریاضی هست، تجربی کنکور بده چه درس‌هایی رو برای ترمیم معدل بایدشرکت کنه. اگه میشه کامل بگید مرسی از لطفتون.و

#عمومی، شیمی، فیزیک و حسابان نمرات موثر شما در کنکورتان خواهدبود.

.

* آقای سلیمی من دانشجوی دانشگاه روزانه‌ام. آیا برای شرکت در امتحان ترمیم معدل باید از دانشگاه انصراف بدم؟ یا شهریور‌ماه هم می‌تونم تو امتحان‌های ترمیم معدل شرکت کنم؟

# برای پاسخ به قسمت اوّل سؤال شما بایدمنتظر انتشار آیین‌نامه‌ی اجرایی این طرح باشیم. امّا پاسخ قسمت دوّم سؤال شما مثبت است و تأکید شده هر فرد یک‌بار می‌تواند در امتحانات ترمیم معدل نهایی سوم در خرداد یا شهریور یا دی شرکت کند.

 

emtehan test stress cartoon

.

(۱دی۱۳۹۴) مهندس جلال سلیمی –  مهندس مسعود ادیب قیصری

مقاله ترمیم نمرات نهایی سوم دبیرستان یا ترمیم معدل چیست و چگونه اجرا خواهد شد؟(برای بارگیری کلیک کنید)

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :

متن مقاله:

.

ازکنکور سال ۸۵ تا کنون نمرات نهایی سال سوم دبیرستان به شکلهای گوناگون در نتایج کنکورهای سراسری نقش ایفا‌کرده است. در ابتدا متولیان آموزش کشور تصمیم گرفتند تا نمرات نهایی را بصورت تاثیر مثبت ۱۵ درصدی در نتایج کنکور سراسری اعمال نمایند تا کسانی که دارای نمرات کم هستند، خیلی زیان نبینند. در ادامه این تاثیر به ۲۵% افزایش یافت و در کنکور ۹۳ و ۹۴ تاثیر نمرات نهایی، درس به درس و به صورت قطعی برای تمام شرکت کنندگان در نظر گرفته شد.

این میزان تأثیر و آن هم به صورت قطعی، باعث شد تا دیگر امکان دست‌یابی به رتبه های خیلی خوب و عالی فقط برای کسانی که نمرات نهایی سوم دبیرستان آنها فوق العاده خوب است،امکان پذیر باشد. به طوری که رتبه های زیر ۱۰۰۰ در گروه های ریاضی و تجربی تقریباً در هر سه سهمیه منطقه معدل های بالای ۱۹ در امتحانات نهایی دارند. به‌ندرت هم می توان افرادی را با رتبه خوب و نمرات پایین تر از ۱۹ در کنکور چند سال اخیر مشاهده کرد.

در هر صورت کسب نمرات خوب در امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان یکی از پیش شرط های کسب رتبه‌ی خوب در کنکور سراسری و قبولی در رشته و دانشگاه های اصلی کشور می باشد.

پس از این تحولات آن‌چه به‌صورت یک نیاز مبرم در عرصه آموزش دبیرستان خودنمایی کرد امکان جبران و ترمیم نمرات نهایی سال سوم دبیرستان بود. این درخواست به‌حق داوطلبان از این جهت قابل بررسی بود که در سالهای ۸۴ تا ۹۲ نمرات نهایی سال سوم دبیرستان  در پذیرش در رشته های مهم دانشگاهی به این شکل تعیین کننده به نظر نمی رسید و تاثیراین نمرات تا این حد بالا و قطعی نبود.

در مرداد ماه سال ۱۳۹۴ مسولان محترم آموزش و پرورش و سازمان سنجش مقدماتی را برای ترمیم نمرات امتحانات نهایی سوم دبیرستان فراهم نمودند. این مقدمات که بیشتر در مصاحبه ها و اخبار منعکس شد شامل نکات مهم و موثری است که می توان به صورت تیترهای زیر آنها را خلاصه و ارائه کرد.

–         این قانون با توجه به بیانات دبیر کل شورای عالی آموزش وپرورش برای داوطلبان کنکور ۹۵ تدوین شده و باید امکان اجرای آن تا قبل از برگزاری کنکور ۹۵ فراهم گردد.

–         با توجه به مصوبه اولیه در شورای آموزش عالی آموزش و پرورش، هر داوطلب حق یک بار شرکت در این امتحانات برای ترمیم نمرات خود را خواهد داشت و این امتحانات در خرداد و شهریور و دی برگزار خواهند شد. با توجه به اعلام نتایج در مرداد ماه هر سال داوطلبان کنکور سراسری ۹۵ باید در خرداد در این امتحانات شرکت کنند.

–         در خبرها و مصاحبه ها اعلام شد که شرکت در این امتحانات با پرداخت هزینه خواهد بود. اما بعید به نظر می رسد هزینه قابل توجه یا چشمگیر باشد و جای نگرانی نیست.

–         هر فرد حق دارد یک درس یا تمام دروس را برای ترمیم نمره ثبت نام نماید و طبق اعلام مسوولان در هر صورت نمره بالاتر به سازمان سنجش اعلام خواهد شد. پس نباید نگرانی بابت افت نمره نسبت به امتحان قبلی داشته باشیم.

–         با توجه به این که تمام داوطلبانی که بعد از سال ۱۳۸۴ موفق به گرفتن دیپلم شده اند، مشمول اعمال سوابق تحصیلی خواهند بود، تمام همین داوطلبان امکان شرکت در امتحانات ترمیم معدل نهایی را خواهند داشت.

–         این تغییر نمرات برای بهبود وضعیت داوطلب در کنکور خواهد بود و در خبرها به این اشاره ای نشده که به فرد دیپلم جدیدی با معدل جدید بدهند.چرا که هدف از اجرای طرح چیز دیگریست.

–         با توجه به مصاحبه منتشر شده از سوی آقای حسین توکلی معاون سازمان سنجش، این طرح برای داوطلبان در رشته تحصیلی دیپلم آنها میسر است. یعنی کسی که دیپلم ریاضی دارد فقط حق شرکت در دروس امتحان نهایی گروه ریاضی را خواهد داشت حتی اگر قصد شرکت در گروه آزمایشی تجربی یا انسانی را داشته باشد. با این اظهار نظر باید گفت داوطلبانی که گروه آزمایشی کنکورشان متفاوت با نوع دیپلم آنهاست طبق جدول زیر باید درس های مد نظر خود را برای ترمیم نمره نهایی انتخاب کنند.

دیپلم کدام گروه هستید؟ در چه گروه آزمایشی می خواهید شرکت کنید؟ درس های موثر در کنکورتان که به ترمیم نمراتش باید توجه کرد
دیپلم انسانی دارم می خواهم در کنکور ریاضی شرکت کنم زبان فارسی۳-عربی۳-زبان۳- دین و زندگی۳
دیپلم انسانی دارم می خواهم در کنکور تجربی شرکت کنم زبان فارسی۳-عربی۳-زبان۳- دین و زندگی۳
دیپلم تجربی دارم می خواهم در کنکور انسانی شرکت کنم ادبیات۳-زبان فارسی۳- دین و زندگی۳-عربی۳- زبان۳ – ریاضی۳
دیپلم تجربی دارم می خواهم در کنکور ریاضی شرکت کنم ادبیات۳-زبان فارسی۳- دین و زندگی۳-عربی۳- زبان۳ – شیمی۳ – فیزیک ۳
دیپلم ریاضی دارم می خواهم در کنکور انسانی شرکت کنم ادبیات۳-زبان فارسی۳- دین و زندگی۳-عربی۳- زبان۳ – حسابان
دیپلم ریاضی دارم می خواهم در کنکور تجربی شرکت کنم ادبیات۳-زبان فارسی۳- دین و زندگی۳-عربی۳- زبان۳ – شیمی۳ – فیزیک ۳- حسابان
دیپلم ریاضی دارم می خواهم در کنکور هنر شرکت کنم ادبیات۳-زبان فارسی۳- دین و زندگی۳-عربی۳- زبان۳ –فیزیک ۳- حسابان
دیپلم تجربی دارم می خواهم در کنکور هنر شرکت کنم ادبیات۳-زبان فارسی۳- دین و زندگی۳-عربی۳- زبان۳ – ریاضی ۳ – فیزیک۳
دیپلم انسانی دارم می خواهم در کنکور هنر شرکت کنم زبان فارسی۳-عربی۳-زبان۳- دین و زندگی۳
دیپلم انسانی یا تجربی یا ریاضی دارم می خواهم در کنکور زبان های خارجه شرکت کنم ادبیات۳-زبان فارسی۳- دین و زندگی۳-عربی۳- زبان۳

درنهایت باید گفت نمرات با توجه به رتبه مد نظر داوطلب نیاز به ترمیم مجدد خواهند داشت. در جدول زیر حدود نمرات که نیاز به شرکت در آزمون ترمیم معدل دارند ذکر شده است:

اگر به رتبه بهتراز ۱۰۰۰ فکر می کنید اگر به رتبه بهتراز ۲۰۰۰ فکر می کنید اگر به رتبه بهتراز ۵۰۰۰ فکر می کنید اگر به رتبه بهتراز ۸۰۰۰ فکر می کنید اگر به رتبه بهتراز ۱۰۰۰۰ فکر می کنید اگر به رتبه بهتراز  ۱۵۰۰۰ فکر می کنید
نمرات زیر ۱۹ نیاز به ترمیم دارد نمرات زیر ۵/۱۸نیاز به ترمیم دارد نمرات زیر ۱۸ نیاز به ترمیم دارد نمرات زیر ۱۷ نیاز به ترمیم دارد نمرات زیر ۱۶ نیاز به ترمیم دارد نمرات زیر ۱۵ نیاز به ترمیم دارد

 

با تمام این اطلاعات و مصاحبه ها همچنان باید منتظر انتشار آیین نامه برگزاری امتحانات ترمیم معدل باشیم تا بتوان در مورد موضوعات دیگر اظهار نظر کرد.

مهندس جلال سلیمی  مشاور تحصیلی و مدیر سایت رتبه سازان و مهندس مسعود ادیب قیصری

www.rotbesazan.ir 

.

(۲۹آبان۱۳۹۴) حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش و پاسخ به پرسش‌های ترمیم معدل:

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :

پرسش‌ها: […]

پاسخ: برای تاثیر معدل در کنکور تا زمان حذف آن، ما پیشنهاد دادیم که در سه سال آخر امتحان دبیرستان‌ها نهایی برگزار شود چون ارزشیابی بهتر و عادلانه تر است . به هرحال در تاثیر معدل باید در نظر گرفت همانطور که کاربری هم کامنت گذاشته نتوانسته خوب امتحان دهد . برای همین به داوطلب پیشنهاد ترمیم معدل داده شد و آموزش و پرورش هم قبول و اعلام کرد دوباره امتحان بدهند اما یک بار می توانند این کار را انجام دهند.

– جزییات شرایط ترمیم معدل را آموزش و پرورش اعلام کرده است و ارتباطی به ما ندارد.

پرسش: – آیا کسی که تغییر رشته داده می تواند در این طرح ترمیم معدل دیپلم را عوض کنم؟؟مقصودم این هست که می توانم دوباره به قصد دیپلم تجربی،،امتحان نهایی ها رو شرکت کنم؟

پاسخ: ترمیم معدل برای کسانی است که می‌خواهند در رشته‌ی دیپلم خودشان در کنکور شرکت کنند. کسی که قصد شرکت در رشته غیر همنام دیپلم دارد یا بابد تغییر رشته بدهد وکتاب‌های لازم را امتحان بدهد مثلا کسی که از رشته ریاضی فیزیک به تجربی می رود باید امتحان زیست بدهد. اما اگر بعد از دیپلم قصد این تغییر را دارد باید تنها کتاب‌ها را بخواند و در آزمون مربوطه شرکت کند.

 (۶آبان۱۳۹۴) مصوبه نحوه ترمیم نمره درس‌های امتحان نهایی دانش آموزان تأیید شد.

[یگان خبرهای آموزشی تارنمای نشر دریافت] :

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: مصوبه نحوه ترمیم نمره درس‌های امتحان نهایی فارغ التحصیلان دوره متوسطه توسط رئیس جمهور تأیید شد.
دکتر مهدی نوید دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به مصوبه‌ی نهصد و پانزدهمین (۹۱۵) جلسه این شورا، اظهار داشت: در اجرای قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور و به منظور ایجاد زمینه برای ارتقای سوابق تحصیلی دانش آموزان و تأثیر آن در آزمون ورودی دانشگاه‌ها این ماده واحده به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش و تایید رئیس جمهور محترم رسیده است.
دکتر نوید خاطر نشان کرد: براساس این قانون به فارغ التحصیلان دوره متوسطه (از سال ۸۴ به بعد) که متقاضی ترمیم و ارتقای نمرات دروس نهایی خود می‌باشند، اجازه داده می‌شود صرفاً برای یک بار به شیوه‌ی داوطلب آزاد، ثبت نام نموده و در یکی از نوبت‌های امتحانی (خرداد، شهریور و دی ماه)، درس‌های مورد نظر خود را دوباره انتخاب و در آزمون مربوط شرکت نمایند.
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به تهیه‌ی شیوه‌نامه‌ی اجرایی این مصوبه توسط وزارت آموزش و پرورش، گفت: هزینه‌های مربوط به برگزاری امتحانات و صدور گواهینامه‌های لازم بر عهده داوطلبان می‌باشد.

 

اشتراک گذاری

دسته بندی شده در : , ,

برچسب ها: , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۸۱ دیدگاه

 • مهدی می‌گه:

  با سلام
  من میخواستم در کنکور سال ۹۸ شرکت کنم سوالم این هست که اگر در طرح ترمیم معدل خرداد امسال شرکت کنم مشکلی برای سوابق تحصیلی ام ایجاد نمیشه یا باید در امتحانات سال ۹۷ شرکت کنم.

 • احمد می‌گه:

  سلام استاد یه سوال داشتم …. من فارغ التحصیل کارشناسی سال ۹۵ هستم وچون ۲ سال طرح اجباری دارم سال ۹۸ میتونم کنکور بدم ..،بحث معدل و سال دهم و نظام جدیدی که سال ۹۸ شروع میشه واسه من چجوریه ،مساله ی معدل های من چجوری روی کنکور تاثیر گذاشته میشه ؟؟! ممنون میشم جوابمو بدین چون واسم خیلی مهمه ….تشکر فراوان

 • م.جمالی می‌گه:

  سلام من دیپلم ریاضی دارم و قصد شرکت در گروه آزمایشی تجربی‌در کنکور ۹۷ را دارم
  در بخشی از مطالب نوشته بودید ترمیم معدل فقط برای کسانی است که قصد شرکت در گروه آزمایشی هم نام رشته خود را دارند
  یعنی ترمیم نمرات سال سوم رشته ی ریاضی برای شرکت در گروه آزمایشی تجربی بی فایده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چه کار باید بکنم؟؟؟؟
  خدا کند اشتباه برداشت کرده باشم…..

 • حسن مرادزهی می‌گه:

  سلام یه سوالی داشتم درمورد اینکه اگه من در امتحانات ترمیم معدل ثبت کنم من که که معدلم زیر پانزده هست میخوام تربیت معلم قبول شم می خوام معدل کل خودم رو بالا پانزده کنم ترمیم معدل فقط در معدل کتبی تاثیر داره در معدل کل تاثیر نداره ممنون میشم اگه جوابمو بدی.

 • هستی کتابی صفت می‌گه:

  با سلام من خرداد ۹۵ برای ترمیم معدل شرکت کردم و الان برای ثبت نام کنکور کد سوابق تحصیلی میخام اما کد دانش اموزی جدیدی که روی کارنامه نتایج ترمیم نوشته توی سایت سوابق تحصیلی پیدا نمیشه و با کد دانش اموزی قبلی که رفتم پیدا میکنه و نمرات قبلی هستش. به اموزش و پرورش مراجعه کردم کارنامه خرداد من رو دیدن خودشون و هرکاری کردن توی سیستمشون همچنین داوطلبی پیدا نکردند و کاری نتونستن بکنن قابل توجه اینه من تمامی دروس رو شرکت کرده بودم و هزینه زیادی پرداخت کرده بودم و نمره های جدیدم خوب بود میخام بدونم کجا و چه طور از اموزش و پرورش همدان شکایت کنم کلی پول گرفتن و گفتن ترمیم معدل راسته ولی همش دروغ بود کجا میتونم شکایت کنم ؟

  • سلام. پرسشتان را با ذکر ایمیلتان در بخش پرسش و پاسخ و در فرم ارسال پرسش با انتخاب موضوع و فرد پاسخ دهنده‌ی مورد نظرتان بپرسید (یا دیدگاه و نقد بگذارید):
   http://daryaft-pub.com/form-e-porsesh-o-didgah-e-shoma/
   پرسشتان برای پاسخ دهنده فرستاده می‌شود و پس از پاسخگویی برایتان ایمیل شده و ”پرسش و پاسخ” های برگزیده در قسمت “مشاوره—پرسش و پاسخ ” گذاشته می‌شود.

  • نجیب الله می‌گه:

   سلام میگم اگه اونایی که شهریور افتادن دی ماه قبول شن می تونن کنکور امسال بدن؟ اگه می شه کی باید ثبت نام کنن ایا نوبت دومی واس ثبت نام هس کی هست؟ کلا چیکار کنن؟
   شرایط من هم همینه ؟
   چون سوابق تحصیلی ندارم . چکار کنم راهنامی کنید ؟
   جواب به ایمیل
   چرا جواب نمی ده

 • حسین می‌گه:

  سلام
  من دی ماه توی امتحانات ترمیم معدل شرکت کردم ، و الان در سایت http://dipcode.medu.ir نمرات خودمو دیدم ، ولی هیچ کدوم رو تاثیر ندادن !!!!! به نظر شما دلیلش چیه؟؟؟؟

 • رعنا می‌گه:

  سلام من از طرح ترمیم معدل دیپلم میتوانم در ازمون کارشناسی به پزشکی استفاده کنم؟چون از شرایط این ازمون، معدل دیپلم بالای ۱۸ است اما معدل دیپلم من پایینتر است.لطفا راهنماییم کنید

 • سعید می‌گه:

  سلام.سوالمو تواون بخشی که گفتین پرسیدم جوابشو کجا بایدببینم؟

 • سعید می‌گه:

  سلام.واسه ترمیم سال سوم چه درسهایی نهایین؟دی که تموم شد برای کنکور ۹۶ میشه خرداد یا شهریور شرکت کرد؟ممنون

 • محمد می‌گه:

  باسلام. برای شرکت در امتحانات شهریور ماه چه مقدار هزینه باید پرداخت شود؟

 • afshinazimi می‌گه:

  سلام بنده یک سوال داشتم و اون اینه:اگه خرداد ۹۶ تو طرح ترمیم معدل شرکت کنم.نمرات ثبت شده فقط برای کنکور ۹۶ یا واس کنکور ۹۷ هم میمونه.به عبارت دیگه نمرات ترمیم شده فقط برای یه کنکوره یا همیشکی تو سایت سازمان سنجش میمونه؟من پشت کنکوریم و میخوام تو کنکور ۹۷ شرکت کنم اول میخواستم دی ۹۶ یا خرداد ۹۷ نمراتم رو ترمیم کنم گفتم شاید تا اون موقع حذف بشه این طرح.لطفا زودتر جواب کنید خیلی استرس دارم.

 • samira می‌گه:

  سلام الان که مثبت شده هنوزم میشه ترمیم معدل داد؟ از کجا باید پیگیری کنم؟

 • tn می‌گه:

  سلام. من شهریور ۹۵ ترمیم معدل سال سوم شرکت کردم. تهران هستم. برای هر درسی هم ۲۰ تومن از من گرفتن. نمراتم رو میدونم چند شدم. ولی هنوز تو سایت ساهت همون نمرات قدیمی هست. باید چیکار کنم؟
  و اینکه میشه برای نمره ای اعتراض کرد؟ اگ بله لطفا روند و مراحل اعتراض رو بفرمایید.
  ممنون

  • درود. دیگه زمان اعتراض به پایان رسیده. شما درمورد درج نمرات جدیدتون میتونید به معاونت سنجش آموزش و پرورش مراجعه بکنید

   • tn می‌گه:

    سلام.ممنونم از پاسختون
    حیف شد.همه نمراتم بالای ۱۹/۵شد و فقط فیزیک رو ۱۶/۷۵ شدم. که اونم فکر میکردم بهتر بشم. این نمره خیلی کمه؟میانگین فیزیک چنده حدودا؟ ( دیپلم ریاضی بودم برای کنکور تجربی میخوام شرکت کنم)
    ببخشید من سرچ زدم. فقط ساهت رو پیدا میکنم. که اونم نمرات قبلیم رو زده نه جدیدها رو. ممکنه خواهش کنم لینک رو بزارید.
    یا منظورتون اینه که شخصا حضوری به معاونت مراجعه کنم؟
    ممنونم که وقت ارزشمندتون رو میذارید

 • ماجد می‌گه:

  سلام،خیلی ممنونم
  البته خودمم نیتم دیماه بود
  ایشاالله همه کنکوریهای پر تلاش،موفق باشن
  یا علی

 • احسان می‌گه:

  در شهر ما میگن باید کارت پایان خدمت بیارین برای ثبت نام .آیا چنین چیزی هست

 • مهسا می‌گه:

  سلام خسته نباشین.ببخشید من دیپلمم رو خرداد ۸۳-۸۴ گرفتم رو گواهی دیپلمم نوشته ۸۳-۸۴ و پیش دانشگاهیم ۸۴-۸۵ گرفتم ترمیم معدل میتونم شرکت کنم؟اموزش پرورش شهرمون زنگ زدم شرایطشو از من میپرسید من بش گفتم از ۸۴به بعد میتونن شرکت کنن اونم گف اهاااان!!!! نمیدونس چی به چیه خواهش میکنم جواب بدین. کسی نیس منو راهنمایی کنه. ۱موضوع دگم هس که تو ۱سایت دگه ۱مطلبی خوندم منظورشو نفهمیدم براتون کپی میکنم مطلبو:

  تذکر: برای داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی بندهای الف وب، هردو مورد اعمال خواهد شد.
  من سال ۹۵ کنکور تجربی شرکت کردم و سوابق تحصیلی مال سوم رو حین ثبت نام کنکور سایت بهم داد ینی کد سوابق تحصیلی دارم.نمیدونم گیج شدم ینی چون سایت بم سوابق تحصیلی داده پس ترمیم معدل شامل منم میشه با توجه به جمله ای که قسمت تذکر نوشته شده؟
  (بند الف و ب ایناس.الف- آن دسته از دیپلمه های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال ۱۳۸۴ به بعد اخذ نموده اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به میزان حداکثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورتتأثیرقطعی در نمره کل نهایی آنان لحاظ می شود.

  ب- داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی ۹۱-۱۳۹۰ به بعد اخذ کرده اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش دانشگاهی (صرفا نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به میزان حداکثر ۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره کل نهایی آنان لحاظ می شود.)

 • ماجد می‌گه:

  سلام خسته نباشید و خدا قوت
  ببخشید من اگه واسه ترمیم معدل خرداد نود و شش شرکت کنم،آیا با اینکه از ثبت نام کنکور نود و شش گذشته،نمرات جدید لحاظ میشن؟؟؟
  لطفا پاسخ بدید خیلی مهمه برام
  سپاس

 • faeze می‌گه:

  سلام
  هنوز درباره ترمیم معدل پیش دانشگاهی چیزی نگفتن؟؟
  اگه واسه سوم دبیرستان خرداد ۹۶(بعد از ثبت نام در کنکور۹۶) امتحان بدیم ترمیم توی کنکور تاثیر داره یا باید دیماه(قبل از ثبت نام در کنکور۹۶)امتحان بدیم تا موثر باشه؟؟
  اخه موقع ثبت نام کنکور معدل قبلیمونو تایید میکنیم؟؟
  با این اوضاع نمره های جدید تا اعلام نتایج به سنجش فرستاده میشه یا موثر نیست؟؟
  خواهش میکنم جواب بدین
  ممنون

 • سمیرا می‌گه:

  سلام
  این قانون که هر نفر یه نوبت فقط میتونه دوباره ترمیم بده یه ذره اشکال داره چون که اگه کسی هم برای سوم بخواد ترمیم بده هم پیش مجبور میشه یکیشون رو انتخاب کنه آخه ساعت برگزاریشون مثل همدیگه ست. خواهش میکنم یه جایی رو معرفی کنین بهشون نامه بنویسیم این مساله رو مطرح کنیم که اگه تاثیر معدل واسه ۹۶ هست ساعت برگزاری امتحانا لاقل فرق کنه یه راه جبرانی باشه. ممنون

 • پوریا می‌گه:

  با سلام
  من شهریور ۹۵ امتحان ترمیم معدل رو دادم
  الان از کجا بفهمم که نمرات ترمیم شده رو برای سازمان سنجش ارسال کردن و نمرات قبلی ترمیم شده ؟

 • محمد می‌گه:

  راهی برای اینکه مستقیما با استاد سبطی در ارتباط باشیم وجود دارد؟؟؟

 • محمد می‌گه:

  سلام و خسته نباشید
  یک سوال داشتم
  کنکوری ۹۶ هستم و برای طرح ترمیم معدل قصد ثبت نام دارم .واقعا توانایی اینکه در دی شرکت کنم رو ندارم چون در دی هم باید امتحانات چهارم مدرسه را بدهم دوم اینکه برای کنکور هم بخوانم اگر در دی شرکت کنم واقعا نمیرسم
  از طرفی هم اگر بذارم بمونه برای خرداد میترسم مشکل کنکوری های ۹۵ تکرار بشه و نمرات رو ابلاغ نکنن .از شما نشر دریافت عزیز عاجزانه درخواست دارم کمکان کنید و صدای ما را به مسولان برسانید چرا که واقعا معقولانه نیست برای ترمیم خرداد هزینه کنم و از دوران طلایی جمع بندی ام بزنم و در اخر تاثیر داده نشود برای دی ماه هم خودتان مشکلات بچه های چهارم را میدانید که باید در جبهه ی مدرسه و کنکور بجنگند و بعید میدانم کسی حاضر شود در دی علاوه بر امتحانات مدرسه و خواندن برای کنکور در ترمیم هم شرکت کند
  در اخر از همه ی دانش اموزان کشورم میخواهم که از نشر دریافت حمایت کنند بچه ها من هم از خود شما هستم موسسات بسیار گنده در امر چاپ کتاب و ازمون ازمایشی هستند که درامد میلیاردی دارند اما انصافا کدامشان حتی یک مقاله در سایتشان راجب معدل یا ترمیم گذاشتند و کدامشان به فکر ما هستند !
  بنده خودم دست کل نشر دریافتی های عزیز و به ویژه استاد سبطی را میبوسم و امیدوارم دعای خیر دانش اموزان کشورم بدرقه راهشان باشد
  با تشکر

 • سحر می‌گه:

  باور کنید اموزش و پرورش میخواد پول ترمیمو اول بگیره که این همه لفتش میده بعد نظرشو بگه البته حق هم دارن پول کمی نیست کم کم ۳۰۰۰ نفر هم که بیشتر هم هست شرکت کنند با پول ترمیم که من شنیدم ۳۰۰۰۰۰ تومان است میشه ۹۰۰۰۰۰۰۰۰ که ۱۰۰ درصد بیشتر هم هست حالا مگه واسه انقدر داوطلب چقدر هزینه اوراق امتحانی میشه؟

 • سحر می‌گه:

  سلام خسته نباشید تورو خدا بگین ما امسال ما ترمیم شرکت کنیم یا نه ؟
  ما که مسخره ی دست یه مشت نماینده شدیم چه گناهی داریم مگه قرار نبود مهر ماه معلوم بشه؟
  چرا اینها سر یه مسأله ساده انقدر شلوغش کردن وقتی سر یه چیز ادم اشتباه کنه نخواد اشتباهشو بپذیره میشه همین دیگه بابا یه کلام بگن اشتباه کردیم چیزی ازشون کم میشه ؟

 • کیمیا می‌گه:

  سلام. من در ترمیم معدل شهریور ۹۵ شرکت کردم. از یکی از نمره هام راضی نیستم. فکر میکنم اشتباهی پیش اومده. کجا و چجوری میتونم شکایت کنم که برگه رو دوباره تصحیح کنن؟

 • عباس می‌گه:

  استاد ارجمند با سلام و عرض ادب احترام و خدا قوت و تقدیر و تشکر به پاس زحمات بیکران و بی شائبه جنابعالی بنده به نویه ی خود همیشه دعا گوی شما و همه هکارانتان هستم که بدون هیچ چشم داشتی برای ما تلاش میکنیم اجرتان با آقا امام حسین علیه السلام.
  استاد ارجمند سوالی برای حقیر پیش آمده و آن این است که اگر بخواهیم برای کنکور ۹۶ ترمیم معدل انجام دهیم دی ما۹۵ آخرین مهلت است یا میتوانیم خرداد۹۶ هم شرکت کنیم لطفا بنده را راهنمایی نمایید در متن جوابی نیافتم.

 • لیلا می‌گه:

  سلام وقتتون بخیر…من از سوم ریاضی به چهارم تجربی تغییر رشته دادم و یکی از دبیرامون میگه که کار اشتباهی کردم چون بیست و پنج درصد نهایی برای کنکور رو از دست میدم…درسته؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدید🙏🙏

 • نوید می‌گه:

  با عرض سلام.
  ببخشید من یه سوال دارم من الان سربازم و تا فروردین سال ۹۷ تموم میکنم توی ایم مدت دارم واسه کنکور تجربی آماده میشم . تا الان هم تقریبا درسای سال دومو تموم کردم پشتکارم بالاست فقط سوالم اینه که من دیپلمم انسانیه در این صورت تاثیر معدل واسه من چطور حساب میشه . ینی اگر بخواهم رتبه زیر ۱۵۰۰ بیارم باید چکار کنم . ینی حتما نیاز به ترمیم معدل دارم ؟ دوستان لطفا هرکی اطلاع کامل داره کمکم کنه خدا خیرتون بده. من نمی خوام تعریف از خود بدم ولی همیشه توی دوران تحصیل منو به باهوشی می شناختن ولی خدا شاهده مشکلات شخصی داشتم و بد انتخاب رشته کردم و بد امتحان دادم حالا من سه سالی میشه دیپلم انسانی گرفتم سال ۹۱ و سربازی دارم تا عید ۹۷ بعد سربازی می خوام کنکور ۹۷ بدم حالا کلا گبجم اخرش من باید چکار کنم . این تاثیر معدل چطوری حساب میشه یکی که اطالاع کامل داره کمکم کنه
  navidtl@yahoo.com

 • علی می‌گه:

  سلام من امروز رفتم آموزش وپروش شهرمون گفتند طرح ترمیم معدل روبرداشتن؟راسته؟ خواهشن جواب بدید چیکارکنیم؟

 • نیوشا می‌گه:

  با این نمرات با تاثیر قطعی میشه پزشکی آورد؟؟
  توروخدا بگید😢 خیلی فکرم درگیره ، آخه وقتمو دارم میذارم واسه خوندن مجدد کنکور خواهش میکنم راهنمایی کنید.

 • اسمان سبز می‌گه:

  به کمکتون خیلی نیاز دارم
  من دیپلم اصلی تجربی و دیپلم دوم انسانی دارم
  به نظرتون بهتره برای کنکور ۹۶ با همین دیپلم انسانی برای کنکور تجربی شرکت کنم
  یا
  برم دی ماه نمرات تجربیمو ترمیم کنم
  ؟
  من دنبال رتبه ی تاپ و دانشگاه تاپ هستم و سخت دارم براش تلاش میکنم
  بر اساس این هدفی که دارم کدوم راه به نظرتون بهتره؟
  با انسانی ضرر میکنم؟

 • مهدی می‌گه:

  سلام ببخشید من امروز رفتم مدرسه بزرگسالان شهرمون وقتی اسم ترمیم معدل آوردم تعجب کردن اصلا تاحالا اسم ترمیم معدلم نشنیده بودند آموزش وپروش شهرمون هم همین طور باید چیکارکنم؟خواهشن جواب بدین

 • نیوشا می‌گه:

  سلام. خواهشااااااا لطفااااااا توروخداااااا جواب بدید..
  ۱. آیا هنوز بطور دقیق مشخص شده است که در کنکور ۹۶ تاثیر معدل قطعی است؟؟
  ۲.با این نمرات بنظرتون ترمیم معدل شرکت کنم؟
  ادبیات و زبان فارسی:۱۸.۵۰
  عربی:۱۴
  دینی:۱۹
  زبان:۱۵
  ریاضی:۱۹.۵۰
  زیست:۱۸
  شیمی :۱۷
  فیزیک:۱۶.۵۰

  با این نمرات اگر تاثیر قطعی داشته باشه میشه پزشکی آورد؟؟
  دانشجوی پرستاری ترم ۷ هستم خواهشا جواب بدید .

 • احسان می‌گه:

  واضح بگویم آیا دانشجوی انصرافی حق ثبت نام در ترمیم نمرات را دارد .

 • احسان می‌گه:

  با سلام.من دانشجوی رشته پیام نور هستم .و اول مهر میخواهم انصراف بدهم .وطبق قانون از زمان انصراف تا زمان پذیرفته شدن مجدد در دانشگاه دیگر بیش از یکسال باید سپری نشود .این برای حل مشکل سربازی.حال من میخواهم از این زمان استفاده کرده و کنکور ۹۶ بدهم .اکنون به نظر شما دی ثبت نام کنم یا خرداد .وسوال اصلی من این است که حق ثبت نام دارم یا نه

 • علی می‌گه:

  سلام من میخوام ترمیم معدل شرکت کنم برای نیروهوایی
  اونایی که معدل کتبی بیشتری دارن سهم بیشتری در قبولی هم دارن
  حالا اگه شرکت کنم ترمیم معدل روی نمرات کتبیم تاثیر داره؟
  یعنی کارنامه جدیدی میگیرم؟

 • Youhan می‌گه:

  سلام نشر دریافت.من در مورد ترمیم معدل سوالایی دارم .لطفا زودتر پاسخ بدین:
  ۱)آیا ترمیم معدل فقط برای سومه یا برای پیش هم هست؟اگه برای پیش هم باشه همزمان با سوم امتحان میدیم؟
  ۲)مثل سال قبل آیا برای کنکور تاثیر نمیدن؟
  ۳)برای ثبت نام باید از آموزش پرورش شهرمون اقدام کنیم.؟وزمان ثبت نام چه وقته؟
  سپاس. سلامت باشید

 • یه منتظر می‌گه:

  سلام به همه نشر دریافتی ها.خسته نباشید.تو رو خدا جوابمو بدید چون دارم دیوونه میشم.خواهش میکنم جواب بدین.سوالم اینه که اگه تاثیر معدل مستقیم باشه میشه با نمرات امتحان نهایی کم و معدل ۱۴.۵ رادیولوژی یا فیزیوتراپی قبول شد؟؟منطقه ۳.ینی رتبه حدود ۳۰۰۰ آورد؟یا خیلی سخته و معجزه لازم است؟؟منتظرم خیلی ممنون.

 • اکرم دهقانی می‌گه:

  سلام. من در شهریور ۹۵برای ترمیم معدل ثبت نام کردم همه دروس رو.. به علت یه فاجعه نتونستم در امتحانات شرکت کنم یعنی فقط ثبت نام کردم آیا در دی ماه میتوانم شرکت کنم؟

 • مهدی می‌گه:

  سلام.ترمیم نمرات پیش دانشگاهی هم شامل میشه؟

 • سمیرا می‌گه:

  با سلام من چند سال از فضای درس دور بوده ام و در دروس سال سوم هم خیلی ضعیف هستم و میخواهم ترمیم شرکت کنم و کلاس کنکورهم می روم و در کلاس هاس کنکور از دی ماه به بعد شروع به تدریس سال سوم میشود به نظر شما اگر در خرداد ۹۶ برای ترمیم شرکت کنم بهتر نیست؟چون اگر دی شرکت کنم باید تمام درس ها رو خودم بخوانم که فکر نمیکنم نمره مطلوبی کسب کنم و میخواستم مطمئن شوم که اگر خرداد ۹۶ ترمیم شرکت کنم برای کنکور ۹۶ لحاظ میشود؟لطفا جوابم را بدهید خیلی برام مهمه.خواهش میکنم

 • حسن می‌گه:

  تو ایران برای درس خوندن هم باید پول داشته باشی اونایی که وضعیت مالی شون خوب نیست نمی تونن کتاب کمک درسی بخرند نمی تونن ازمون ازمایشی برن نمی تونن کلاس برن و این ها در حالی است که شب ها بعد از کار روزانه لای کتاب های درسی رو باز می کنن وصفحاتی که هزار بار خوندن رو دوباره می خونن به امید اینکه دکتر شن ایا این درسته؟

 • گندم می‌گه:

  خواهش میکنم جواب منو بدین نمیدونم از کی بپرسم .من دیپلمم ریاضی هست انسانی میخوام‌کنمور بدم .چند درصد من تاثیر معدل دارم؟
  کدوم درسها ؟
  من ترمیم کتم دیپلم ریاضی مو بهتره یا دیپلم مجدد بگیرم؟
  توروخدا جواب سوالامو بدین

 • مهدی می‌گه:

  سلام این طر ترمیم معدل درهمه استاناداره اجرامیشه؟ماکه اصلا اطلاع نداشتیم تا همین الان درسایت شما فهمیدم واقعا راست میگید داره اجرا میشه؟تشکر از سایت خوبتون

 • علی می‌گه:

  آخر نفهمیدم چی شده برای کنکور ۹۶نمرات ترمیم معدل شهریور ۹۵رو تاثیر میدن یا نه؟الان تکلیف من که یه هفته وقت گذاشتم برای امتحان زیست و ۵۰ هزار تومن هزینه کردم چیه ؟حالا پولش به جهنم اون وقتی که گذاشتم چی میشه.خواهش مکنم از یه طرف میگن بیاین شرکت کنید از اون طرف تاثیر نمیدن ،خواهش میکنم جوابمو بدین اعصابم بهم ریخته.

 • محسن می‌گه:

  سلام برای کنکور ۹۶ چه موقع باید در ترمیم معدل شرکت کنم؟ ممنون

 • الهام می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من سال۹۲ دیپلممو گرفتم میخواستم بدونم برای شهریور ماه یا دی ماه امسال میتونم در طرح ترمیم معدل شرکت کنم؟؟

 • علیرضااااااا می‌گه:

  سلام .لطفا تلاش کنید تا کنکور۹۶ هم مثل ۹۵ تاثیرفقط مثبت باشه .هرکاری هم لازمه بگید تاماکنکوری ها انجام بدیم .مرسی

 • کنکوری 96 می‌گه:

  سلام.برای رتبه تک رقمی تجربی با معدل ۱۶ در صورت مثبت بودن تاثیر معدل ممکن است ؟؟یا باید ترمیم کرد؟؟با تشکر از جوابتان

 • حجت صباغ می‌گه:

  سلام میدونم مشکل من تنها نیست!وقتی که انتخاب رشته میکنی نمرات ۰۵/۲۷ به سازمان ارسال شده اما معدل رو باید همون قبلی رو تایید کنیم!!!!چیکار کنیم معدل ترمیمی رو میشه خودمون حساب کنیم وارد کنیم یا نه باید همون قبلی رو تایید کنیم!

 • Alireza23 می‌گه:

  سلام واقعا خوشحال میشم از این که میبینم شما اینقد به ما کنکوری ها توجه میکنید خدا خیرتون بده
  چندتا سوال دارم اگه جواب بدید ممنون میشم:
  ۱)شما گفتید واسه معدل حتی ۱۱در صورت مثبت بودن معدل نیاز به ترمیم نیست واقعا همینجوره؟
  ۲)اگه مثبت نباشه ک البته خدا نکنه،بریم ترمیم حتما تاثیر میدن نمرات رو؟
  ۳)و این که چه قدر احتمال داره مثبت باشه؟این قدر ک واسه ۹۵ تلاش کردید واسه ۹۶ هم تلاش کنید تورو خدا
  بازم ممنون

 • Mahdie می‌گه:

  سلام. خدا الهی خیرتون بده. خیلی از بچه ها به خاطر این که معدل شون پایینه، کلا ناامید میشوند و دیگه هم خوب درس نمیخونن. خواهشمندم که برای معدل پیش دانشگاهی هم همین کار رو انجام بدید. یک سوالی هم داشتم من دیپلم ریاضی دارم میخوام کنکور تجربی بدم. باید چی کار کنم؟ هم باید تغییر رشته بدم و زیست رو امتحان بدم و هم این که چون نمره هام خوب نیستن ،در ترمیم معدل شرکت کنم ؟ دو تا کار رو میتونم انجام بدم؟

 • امیر می‌گه:

  سلام ترخدا جواب بدین نشر دریافت من اگه دی ماه ترمیم کنم سنجش نمراتمو واسه کنکور ۹۶ تاثیر میده؟؟؟؟

 • پوریا می‌گه:

  کنکوری ها نگران معدل های ترمیم شده نباشند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://www.hamshahrionline.ir/details/340543/Society/highereducation

 • پوریا می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  حالا با وضعی که سازمان سنجش بوجود اورده سرانجام طرح ترمیم معدل چه خواهد بود؟؟؟ایا امکانش هست دی ماه ترمیم کنیم یا اگر ترمیم کنیم نمرات جدیدمون اعمال میشود؟؟؟
  باتشکر از شما.

 • علی می‌گه:

  من در امتحان ترمیم معدل شرکت کردم مجبور بودم شرکت کنم چون تکلیف تاثیر مشخص نشده بود با اعلام تاثیر مثبت برای امتحان نرفتم الان میخواهم برای کنکور ۹۶دوباره بخونم ولی نمراتم خوب نیست و یک بار حق شرکت را از دست دادم من واقعا ماندم که چیکار کنم اسیر تغییرات روز به روز مسعولان بدون برنامه شدم.میخواستم بپرسم چاره ی من چیست؟چیکار کنم که حقمو پس بگیرم.

  • کنکوری می‌گه:

   ای بابا تو این مملکت بی حساب کتاب ما اصلا صحبت درمورد گرفتن حق خنده داره
   منم دقیقا شرایط تو رو دارم
   یه شرایطی رو برامون ایجاد کردن که واقعا یعنی نابودی کامل
   نه راه پیش داریم نه راه پس
   همه چیزدست به دست همه داده که ما حتی نتونیم یه بار دیگه شانسمونو امتحان کنیم
   امیدوارم خدا خودش یه راهی به ما نشون بده

 • اریا می‌گه:

  من خرداد برای ترمیم معدل ثبت نام کرده ام اما شرکت نکردم ایا دوباره می توانم ثبت نام کنم

 • عماد می‌گه:

  سلام
  به نظرتون در صورت مثبت شدن تاثیر معدل در کنکور ۹۶ دیگه نیازی نیست که در ترمیم معدل شرکت کنیم حتی با داشتن معدلی خیلی ضعیف

 • کوثر می‌گه:

  سلام من قبل ۸۴ دیپلم گرفتم ومیخوام ترمیم معدل برای تجربی شرکت کنم
  سه تا سوال دارم
  ۱- آیا ترمیم معدل برای دروس سوم دبیرستان هستش ؟!
  ۲درزس امتحان نهاییی که برای ترمیم معدل حساب میشه مال چه سالی ار دبیرستانه آیا فقط سال سوم دبیرستانه
  ۳_با توجه به اینکه من سال ۸۳ دیپلم گرفتم می تونم تو امتحانات ترمیم معدل شرکت کنم؟؟؟؟؟؟؟ لطفا جواب بدید

 • کنکوری می‌گه:

  سلام من خرداد ۹۵ ترمیم معدل ثبت نام کردم ولی دقت کنید شرکت نکردمش به خاطر مثبت شدن تاثیر معدل
  الان هم میگن دیگه نمیتونی ثبت نام کنی
  امروز ک بخشنامه رو خوندم نوشته بود هرکس فقط یک بار میتواند شرکت کند دقت کنید فقط یک بار شرکت در حالی که من تا حالا شرکت نکردم
  پس طبق این نوشته باید من و خیلیا دیگه مثه من بتونن شرکت کنن
  نشردریافت به نظرت میشه مثه پارسال به دیوان عدالت دراین مورد شکایت کنیم
  چون واقعا اگه ماها نتونیم شرکت کنیم خیلی نامردی میشه در حقمون

  • هه را(کردی به معنی فریادhera) می‌گه:

   دوست من احتملا تازه نمیتونی چون سهمیه خودتو مصرف کردی پیگیرش باش در صورت عدم توانی شرکت مجدد تو کنکور جبران کن و به عنوان یک عقده مثبت نگاش کن و سعی کن چندبرابر بخونی وبگو حالا ۲۵ از دست دادم باید بیشتر جبران کنم و ناامید نشی زیادم بش فک نکن شاید بازم مثبت شد توکل اصل موفق باشی

 • نوید می‌گه:

  سلام
  ببخشید نمرات سال سوم به صورت درس به درس تثیر میذاره یا به صورت میانگین نمرات زیرگروه؟ مثلا توی کارنامه داوطلبان کنکور ۹۵ نوشته زیر زیرگروه ۱ مثلا فاقد تاثیر مثبت یا تاثیر مثبت؟با این وجود کسی که تمام نمراتشم ۲۰ باشه ولی یک نمرش مثلا ۱۰ باشه دیگه نمیتونه تاثیر مثبت بقیه رو بگیره؟

 • حجت می‌گه:

  من معدل سوم ۱۹/۳۷ دارم ولی معدل پیش دانشگاهیم متاسفانه ۱۷/۵۰شده چیکار کنم ؟
  خواهش میکنم راهنماییم کنید بد جور ذهنمو درگیر کرده .
  با تشکر از سایت عالیتون و جوابهای درستتون که هیچ جای دیگه نیست

 • مریم می‌گه:

  سلام . من رشته اولمو در دانشگاه غیردولتی خوندم الان دوباره میخوام کنکور بدم برای دانشگاه سراسری
  وضعیت برای دیپلمه های سال ۸۳ چه طور میشه چون ظاهرا حتی نمیتونن معدلشون رو ترمیم کنن متاسفانه معدل من هم به خاطر بیماری در دو سال آخر خیلی پایینه

 • مینا می‌گه:

  سلام .آخرین مهلت ثبت نام همون ۱۰تیر بود؟یعنی الان دیگه نمیشه ثبت نام کرد؟

 • zb می‌گه:

  سلام. من خیلی دیر متوجه این طرح شدم. خواستم ببینم آخرین مهلت ثبت نام تا ۱۰تیر بوده؟یعنی الآن که بیست و پنجم تیر دیگه نمیشه ثبت نام کرد؟ممنون میشم اگه جواب بدین.

 • علی می‌گه:

  سلام.خسته نباشید. میشه به سوال منم جواب بدین که( آیا تو دیماه حتما ترمیم معدل برگزار میشود؟؟؟)منتظر جوابتونم. خیلی ممنون.مرسی

 • رضا می‌گه:

  با سلام من توی خرداد امسال توی ۶ درس ترمیم کردم ولی نمره های اصلاحی رو سایت ننشسته حالا چیکار کنم من؟؟؟؟

 • حجت می‌گه:

  سلام
  آیا پیش دانشگاهی هم ترمیم معدل داره؟

 • معین می‌گه:

  احتمال مثبت شدن تاثیر معدل بیشتره یا قطعی شدن؟؟؟

 • s.k.y می‌گه:

  سلام.لطفا سوال منو جواب بدین چون میدونم سوال خیلی از شرکت کننده های کنکور ۹۶ هست.خیلیا ازاین طرح مطلع نبودن.الان که مطلع شدیم و مهلتش تموم شده نمیتونیم برای مراحل بعد مثلا دی ماه ثبت نام کنیم؟ این تاریخ ده مرداد برای مرحله اول بوده یا همه ی مراحل؟اگه امکانش هست کی میتونیم ثبت نام کنیم.اطلاع رسانی بسیار ضعیفه

 • معین می‌گه:

  سلام.من در خرداد در ترمیم شرکت کردم ولی غیبت داشتم حالا نمره صفر لحاظ میشه برام یا نمره اولم که قبل از ترمیم امتحان دادم؟؟؟لطفا جواب بدین خیلی مهمه برام……

 • زهرا می‌گه:

  و یا اینکه اگه دی ماه برای ترمیم معدل شرکت کنم و بخوام دانشگاه ورودی بهمن طبق سوابق تحصیلی شرکت کنم (سوابقی که با ترمیم معدل بدست اوردم) میشه؟؟؟؟

 • زهرا می‌گه:

  سلام…الان زمان ترمیم معدل تمومشده یعنی هیچ راهی وجود نداره که من برای شهریور ماه امسال ترمیم معدل شرکت کنم

 • سحر می‌گه:

  با سلام
  اینکه میخوان کنکورو حذف کنن هیچ دلیل منطقی نیست به دلایل زیر
  ۱-توی کشور ما سطح همه دانشگاه هایکی نیست و همینطور که میدونید به غیر از تعداد معدودی از دانشگاه ها بقیه محلی برای تفریح هست و همه هم دوست دارند که به بهترین دانشگاه هاکه معمولا در تهران هستند بروند
  ۲-اگر این نماینده ها به فکر ما هستند و میخواهند که از هزینه ها ی کلاس های کنکور و استرس ما بکاهند با این تصمیم گیری ها اوضاع را بدتر کردند چون هم این هزینه ها شامل ۴ سال اخر شده و هم انکه استرسش به جای ۱ سال به ۴ سال افزایش پیدا کرده و از همه بدتر یه هزینه گزاف به نام ترمیم معدل به هزینه هااضافه شده
  ۳-اگر صرفا بخواهیم مبنای کنکور را امتحانات بی کیفیت و پر تقلب و جدیدا هم لورفتن سوالات اموزش و پرورش قرار دهیم اینطور حداقل ۱۰۰۰ نفر معدل ۱۹ الی ۲۰ فقط حالا معدل های زیر را ۱۹ هم چشم پوشی میکنیم که اکثر انها دوست دارند به دانشگاه های خوب بروند که البته دانشگاه ها این ظرفیت را نمی توانند بپذیرند
  ۴-در جواب اقای لاریجانی که گفته بودند کسی با تست ملا نمی شود باید گفت تست زدن مدیریت زمان مکان هوش و تمرین و مهم تر استرس را یکجاجمع میکند که یک نخبه در شرایط حساس باید همه را باهم مدیریت کند
  ۵- اگر کنکور برداشته شود مطمیا خیلی ها با پارتی بدونه انکه کسی بداند به بهترین دانشگاه ها میروند صرفا به خاطر نفوذ پدرانشان هر چند که الان نیز شاهد این اتفاق هستیم ولی کمتر
  ۶-یکی از افتخارات کنکور این بودکه داوطلبان با هر سن و مدرک و هرمعدلی توی کنکور شرکت میکردند و حتی کنکور ترغیبی برای ادامه تحصیل مردم به شمار می امد و تبعیضی برای کسی وجود نداشت که با این طرح ها بعید میدانم دیگر چنین چیز هایی را شاهد باشیم
  ۷- شاید ایران و معدود کشور هایی باشند در سطح جهان که حتما باید تحصیلات دانشگاهی داشته باشی تا شان اجتماعی پیداکنی شاید یکی از دلایل اصلی که در کشور های پیشرفته تاکید میکنم پیشرفته نه جهان سوم چیزی به نام کنکور نیست بدین خاطر است که بدون مدرک هم میشود کار و منزلت اجتماعی داشت
  ۸- بهتر نیست به جای قانون های بی منطق و الکی و پوچ به فکر قانون های بهتر باشیم مثلا اگر تصمیم داریم کنکور را برداریم اول سطح همه ی دانشگاه ها را یکی کنیم یا اینکه لزوم پیدا کردن هر کار را تحصیلات قرار ندهیم ویا با ایجاد شغل و کارگاه های تحقیقاتی مانع خروج نخبه هاشویم و گامی در جهت ابادانی کشور برداریم
  ۹-اخر مگر تا به امروز که کنکور وجود داشت کشور ما نخبه کم داشت که به نظر من با برداشتن ان بعید میدانم دیگر نخبه ای کشف شود به دلیل تقلب و پارتی بازی در رفتن بهدانشگاه های خوب
  ۱۰- و در اخر مگر کسانی که به هر دلیلی نمرات پایین دارند حق جبران اشتباهات خود و یا عوض کردن راه خود را ندارند چرا می خواهند کسی را که معدل پایین دارد را همیشه پایین نگه دارند مگر خداوند نفرموده که انسان جایزالخطاست مگر دانشمندانی بزرگی نیستند که با نمرات پایین بهترین های زمان خود شدند ممکن است هر ادمی در هردوره ای از زندگیش اشتباهاتی داشته باشد ولی ما ادم ها مگر کی هستم که جبران اشتباهاتش و اصلاحش رابه او ندهیم شاید همین فرصت ها و قطعا همین فرصت ها انسانی را دگرگون کند و به گنجینه های پنهان وجودش پی ببرد و دیگران را نیز بهره مند کند
  با تشکر از اقای سبطی و سایت خوبشان

 • فاطمه ش می‌گه:

  سلام
  من کنکوری ۹۵هستم
  میخوام بمونم
  معدلم ۱۸/۱۴شده
  من ترمیم معدل برای کنکور ۹۶شرکت بکنم یا ن؟؟؟؟

 • محمدرضا می‌گه:

  سلام مجدد
  الان نتایج کنکور اعلام شد و راضی نبودم
  معدل دیپلمم ۸.۸۵ هستش خیلییی کم شده
  تو کارنمامه ی کنکورم ( که توی سنجش بود) نوشته شده بود که شما مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های روزانه و نوبت دوم نیستید ( غیر مجاز هستید ) نمیتونید شرکت کنید .
  خواستم بدونم اگر ترمیم کنم
  ۱- معدل کتبی که تو ی کار نامه ی سنجش هست و درج شده در سایت ( همین امروز که نتایج رو اعلام کردن ) هست تغییر میکنه ؟ و ۲۵% میدن بهمون
  ۲ – و چون ملاک تشخیص صلاحیت ما دانش اموزان برای دانشگاه ها و محل ها ی ان ها سوابق تحصیلی هست با ترمیم این موضوع بر طرف میشه ؟

  تمنا میکنم برای گرفتن پاســــــــــــــــخ

 • محمدرضا می‌گه:

  سلام جناب جلــــالــی
  من تجربی پیش دانشگاهی هستم و الان دارم واسه شهریور اماده میشم خواستم بدونم برای ترمیم معدل دیپلم باید پیش دانشگاهی رو پاس و کاملا تموم بشه یا خیر؟

  بزرگواری میکنید پاسخ بدهید.

 • مهدیه می‌گه:

  سلام
  من میخوام کنکور ۹۶شرکت کنم در ضمن دانشجوی سال سوم مهندسی صنایع هم هستم
  برای ترمیم معدل کی باید ثبت نام کنم؟؟؟
  شهریور ۹۵میتونم ترمیم کنم معدلمو ؟؟؟با این حساب ک ۱۹ مرداده..
  اگه شهریور نشه بد بخت میشم چون دانشگاهم باهاش تدانشگاهمتداخل پیدا میکنهتوروخدا بگین من چ غلطی بکنم

 • علی می‌گه:

  سلام ببخشید اینجا نوشته ترمیم معدل تا ۱۰ مرداد وقت داشته اما روز ۱۱ مرداد رفتم ثبت نام کردم تازه مسیول ثبت نام گفت تا ۱۴وقت داره یعنی الان ما ثبت نام نشدیم.

 • پوریا می‌گه:

  سلام ا اگه دانشجو باشین برای دی بخاین تو ترمیم شرکت کنین باید انصراف بدین درصورتی که یک سری هستن میگن ما دانشجوییم و رفتیم ثبت نام کردیم بدون مشکل و اصن همچین بخش نامه ایی نیست که نبایددانشجو باشی از طرف دیگه خب انصراف دادن پیامنور چجوریهواینکه اگهانصراف بدم چه مدت از طرف نطاموظیفه فرصت دارم یه موقع برای انتخاب رشته سسال بعدممشکل نمیشه ؟ استاد این سوال خیلییییییییییییییییییی هاست

 • ليلا می‌گه:

  توروخدا بگین چیکار کنم خواهش میکنم ازتوووون توروخدا بگین الان ه کاری از دستم برمیاد

 • ليلا می‌گه:

  به من همین الان بعد سه روز گفتن همچین چیزی بوده.توروخدا بگید از کجا میتونم پیگیر بشم؟!میشه رفت اداره و ثبتنام کرد؟!توروخدا بگین

 • حسین می‌گه:

  سلام با تشکر از زحماتتون من امسال دارم میرم پیش و خرداد ماه امتحانات نهایی دادم ونمراتم متاسفانه خوب نشد و برای کنکور ۹۶ شرکت میکنم ایا میتونم در طرح ترمیم معدل شرکت کنم خیلی ممنون میشم اگر جواب بدین

 • امین می‌گه:

  سلام،من همه ی مدارک لازم برای ثبت نام رو حاضر کرده بودم که دهم مرداد ثبت نام کنم(حتی پول رو هم ب حساب ریخته بودم)وقتی به مدرسه بزرگسالان رفتم با لودر داشتن تخریبش میکردن و حالا هم فرصت شهریور ماه تموم شده،من به کجا شکایت کنم که بخاطر بی کفایتی مسولین شهرمون من برنامه هام کاملا بهم ریخته و باید بمونم تا دی ماه و پولمو از کی بگیرم؟؟؟؟؟

 • فاطمه می‌گه:

  سلام. من دینی ام ۱۸.۷۵ شد..
  یعنی دوباره باید امتحان می دادم؟؟؟

 • نیما می‌گه:

  سلام من امسال کنکور دادم .ایا میتونم توشهریور دوباره امتحان نهایی بدیم ؟.خواهشا هرچی زودترجوتب بدین.

 • حامد می‌گه:

  سلام خسته نباشید احتمالا سوال تکراریی می پرسم ولی میخوام یقین پیدا کنم اینکه اگه تأثیر مثبت باشه دو نَفَر که درصد کنکور یکسان و بالایی دارند ، یکی با معدل ٢٠ دیگری ١۴ رتبه یکسانی خواهند داشت ؟ لطفا جواب بدید تو خونمون سر ترمیم دعواست البته معدل نهاییم ١٩٠٣۵ هست و پزشکی تهران می خوام ، واقعا موندم چی کار کنم. خواهشا راهنمایی کنید .

 • سپیده می‌گه:

  سلام
  من یه سوال خیلی مهم داشتم،من برای امتحانات ترمیم معدل خرداد ۹۵ ثبت نام کردم اما شرکت نکردم ینی غیبت داشتم
  حالا غیبت به معنی صفر هست؟
  و برای من نمره ای ثبت شده؟
  چون من آیین نامه رو که خوندم گفته بود که شخص حق یکبار ثبت نام و شرکت در یکی از نوبتهای خرداد،شهریور یا دی دارد و دفاتر آمار و امتحانات این قبیل افراد برای یکسال تحصیلی در یک جلد و به ترتیب نوبت امتحانی تهیه و برابر مقررات مسدود میگردد.
  حالا میشه این برداشتو کرد که زمان ثبت نام هیچ ربطی به زمان شرکت نداره..
  و به من اجازه شرکت در یکی از دوره های شهریور یا دی داده بشه؟
  من آموزش و پر ورش شهر خودم هم رفتم اما هیچکس با اطمینان جواب نمیده
  لطفا این سوالو با دقت جواب بدید

 • ثمین می‌گه:

  با سلام مجدد. من امسال پیش دانشگاهی هستم و کنکوری ۹۶. اگر بخواهم برای امتحان ترمیم معدل نهائی دی ماه ۹۵ و یا خرداد سال ۹۶ اقدام کنم, باید چه زمانی ثبت نام انجام دهم. لطفا راهنمائی کنید. سپاس

 • ثمین آقامحمدی می‌گه:

  سلام. من امسال پیش دانشگاهی هستم. امروز ۱۰ مرداد ۹۵ مدرسه به ما گفت تا فردا مهلت ثبت نام برای ترمیم را دارید. در حالیکه میبینم تا امروز بوده. این آخرین فرصت برای ثبت نام هست یعنی فقط برای امتحان نهائی شهریور و دی میشود شرکت کرد. یا بعدا هم اعلام میشود, ثبت نام برای خرداد سال بعد؟ لطفا راهنمائی کنید. سپاس

 • پوریا می‌گه:

  سلام من امروز رفتم اداره برای ثبتنام ترمیم معدل گفتن مهلتش تا اخر تیر بوده چطور ممکنه تا ۱۰ مرداد تمدید شده باشه؟؟؟؟؟؟

 • Sara می‌گه:

  سلام
  خسته نباشین
  ببخشین گفتین مهلت ثبت نام تا تاریخ ۱۰
  ولی امروز رفتم مدرسه ای که باید توش ثبت نام کنم نبود هیشکی
  الان من موندم چیکار کنم
  به خدا دارم دیوونه میشم
  یعنی میشه دوباره تمدید شه این مهلت؟؟

 • حامد می‌گه:

  اگه بخوام ترمیم کنم چه زمانی مناسب تره ؟ ( دی ، خرداد شهریور ) ؟ که کمترین ضربه به کنکور بخوره و بهترین نتیجه تو امتحان گرفته بشه می خواستم از تجریتون استفاده کنم. متشکر از راهنمایی.

   • ملیکا می‌گه:

    سلام خسته نباشید.
    واقعا دی ماه برای ترمیم بهتره؟!
    اونوقت با امتحانات ترم اول پیش دانشگاهی خودمون تداخل نداره؟ !میدونم ساعتش فرق داره ولی روزاش که نه مثلا باید تو یه روز دو تا درس مختلف رو امتحان بدیم تو دو تا حوزه ی مختلف اونم دو تایم پشت هم (۸صبح مدرسه باشیم امتحان پیش۱ بدیم ۱۰ صبح یه حوزه ای باشیم امتحان نهایی سوم بدیم )تو درس خوندنشم مشکل هست …
    میشه لطفا جواب بدیدمن خیلی ناراحتم چون میخواستم دو تا از درسامو همین شهریور ترمیم کنم تموم بشه بره خیالم راحت شه ولی از ثبت نام جا موندم 🙁
    یک سوال دیگه
    خرداد هم مثل دی همین وضع پیش میاد دیگه نه؟!
    کدوم بهتره؟دی یا خرداد؟

 • مهرشاد می‌گه:

  سلام موقع پرینت کارت دیدم نمرات ترمیم معدلم که تایید کرده بودمش اعمال نشده چکار کنم الان؟خواهشا جواب بدید

 • امیرحسین می‌گه:

  درودب شما استاد گرامی .ببخشید داوطلب تجربی هستم با معدل سال سوم ۱۵/۵۰ زیست۱۴/۵۰ فیزیک۱۳ زمین۱۲ شیمی۱۶/۵۰ استاد ب نظر شما من ک سات ۹۴ امتحان نهایی دادم و میخوام امسال بشت کنکور بشینم وی سری مطالبو ک از سال سومو نمیخوام واسه کنکورم بخونم ب نظر شما استاد گرامی ارزش داره واسه ترمیم معدل وقت بذارم؟؟؟؟((من ک خواهان رتبه زیر۲۰۰۰هستم))خاهش میکنم ی توضیح بدید خواهشا.ممنون میشم

 • جواد می‌گه:

  سلام.خدا قوت.دریافت عزیز شما خودتان احتمال میدهید تاثیر معدل در کنکور۹۶ چجوری باشه؟؟احتمالش چقدر است که مثبت باشه؟؟

 • حامد می‌گه:

  از خوندن مطالب سایتتون به این نتیجه رسیدم که اگر دو نَفَر رتبه ۵٠٠ کشوری تجربی رو کسب کرده باشند و نمره نهائی یکی ٢٠ و دیگری ١٣ باشد در صورت تأثیر مثبت معدل هیچ فرقی در رتبه و دانشگاه مورد قبولشان ندارند !! درسته آیا ؟ لطفا پاسخ بدید چون خیلی خیلی برام مهمه . ممنون

 • امیر علی می‌گه:

  سلام.استاد ببخشید بر چه اساسی شما مطمئن هستید که این طرح در دیماه و خرداد هم دوباره برگزار میشود؟؟؟(قصد بی احترامی نداشتم فقط بخاطر اطمینان بیشتر پرسیدم.ببخشید.مرسی)

  • درود. چون سالهاست در این ماه ها امتحان نهایی برگزار میشود. پس این طرح هزینه ای برروی دست آموزش و پرورش نمیگذارد که هیچ درامدزایی هم دارد بچه ها را هم راضی نگه میدارد.

   • پوریا می‌گه:

    و اینو بگم که با برداشتن طرح ترمیم معدل ابروی خودشون رو میبرن گرچه همین الان هم ابرویی پیش ما ندارن ی سال تاثیر قطعی میشه ی بار مثبت طرح میزارن عده ای شرکت میکنن و بعد بر میدارن… ببین اوضاع اموزشی مملکتم ب دست کیا افتاده ب چه روزی افتاده.خدایا همه مارو به راه راست هدایت کن

 • حمید می‌گه:

  سلام دریافت عزیز.ایا این طرح در دی ماه ۹۵و خرداد۹۶ هم اجرا میشه؟

 • محمد مهدي می‌گه:

  یعنی اگر تأثیر مثبت باشد نمره ی بالاتر ملاک برتری نخواهد بود؟ یعنی نریم ترمیم کنیم که رتبه بهتره داشته باشیم ؟ لطفا راهنمایی کنید واقعا سردرگمم!!!

 • عباس می‌گه:

  با سلام و عرض ادب احترام استاد ارجمند به نظر شما کی مشخص می شود که تاثیر معدل مثبت است یا تاثیر معدل قطعی است ؟

 • دانیال می‌گه:

  سلام..کجا باید ثبت نام کنیم؟؟لطفا جواب بدین.

 • محمد مهدي می‌گه:

  سلام با عرض خسته نباشید ، دانشگاه تهران مد نظرمه پزشکی یا داروسازی و این ها نِمْرَات امتحان نهائی من هستند : زمین١٨٠۵ ، زیست ١۸٠٧۵ ، دینی ١٩ ، فیزیک ١٩٠٢۵، زبان فارسی ١٩٠٢۵، ادبیات ١٩٠٢۵ ، شیمی ١٩٠٧۵. لطفا راهنماییم کنید برای کسب رتبه زیر ١٠٠ تجربی در صورت تأثیر مثبت معدل کدوم هارو ترمیم کنم ؟ اگه نمیتونید جواب رو تو سایت نمایش بدید لطفا به من ایمیل بزنید خیلی ممنون میشم چون واقعا بلاتکلیفم.

 • marjan می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید
  من امسال دانش اموز سال سوم بودم و دیپلمم رو گرفتم ولی امسال نمیتونم در طرح ترمیم معدل شرکت کنم
  سوال من این هستش که اگه کنکور ۹۶ رو با همین معدل شرکت کنم و نتیجه ی دلخواهم رو کسب نکنم،اگه بعد از اون در طرح ترمیم معدل شرکت کنم،معدل جدیدم برای کنکور ۹۷ مد نظره؟؟

 • سحر می‌گه:

  سلام ببخشید برای دی ماه نیز باید الا ثبت نام کنیم تورو خدا سریع جواب بدین تا وقتش نگذشته

 • 96 می‌گه:

  در صورت اعلام مثبت بودن تاثیر معدل برایرسالل۹۶برای رتبه زیر ۱۰۰۰ منطقه ۲ ترمیم لازم است؟

 • 96 می‌گه:

  سلام
  من کنکوری ۹۶ هستم و معدلم ۱۶ هست ایا میتونم برای کنکور ۹۶ در شهریور امسال نمراتم رو ترمیم کنم؟

 • فاطمه می‌گه:

  سلام وقت بخیر
  سوال من اینه که این قانون فقط مال افرادیه که قبلا دیپلم گرفتن؟
  یعنی من که امسال سومی بودم و میرم پیش نمی تونم امتحان ترمیمی بدم؟
  لطف می کنید اگه جواب بدید

 • میلاد می‌گه:

  سلام من برای امتحان عربی غیبت کردم ومیخواستم بگم می تونم بعداز امتحان دادن عربی درشهریوردرخردادماه سال۱۳۹۶ترمیم معدل شرکت کنم(میخوام درکنکور۹۷شرکت کنم)؟وسوال دومم این بودکه برای ثبت نام درترمیم معدل خرداد۹۶ بایدحالا اقدام کردیانزدیک به خردادماه.
  باتشکرازلطفتون

 • Alireza23 می‌گه:

  سلام.اول این ک خواهش میکنم پاسخ سوالم رو بدید دوم این که حالا سوالم اینه:من دانشجو هستم و ترم ۳ و میخوام کنکور تجربی شرکت کنم.دیپلمم ریاضی هستش.معدل کتبی من هم۱۱هست!راستش واسه ترمیم مشکل دارم ثبت نام کنم.با این شرایط ک زیست کلا کنکور و تقریبا۱۷-۱۸درصد فیزیک و ریاضی حساب میشه اگه تاثیر مثبت باشه نیازی به ترمیم دارم؟واسه کنکور خیلی دارم تلاش میکنم.تراز کانون هم ۷۰۰۰ میشه
  ممنون ک جواب میدین

 • محمد امین می‌گه:

  سلام من توی خرداد ماه از شانس بد امتحان ادبیات نرفتم و مریض شدم.. و توی کارنامه ام ادبیات رو موجه زدن و نمره ای نداده …الان برای ترمیم معدل منو قبول میکنند?

 • /تو رو خدا یکی جواب بده/ می‌گه:

  سلام.میشه بگید زمان ثبت نام برای ترمیم معدل شهریور کیه؟؟؟یکی میگه زمانش تموم شده یکی میگه هنوز زمانش معلوم نیست؟؟تو رو خدا یکی جواب بده از این بلاتکلیفی دربیاییم همه.

  • سروش قاسمی می‌گه:

   سلام، مهلت ثبت نام تا آخر تیر بود که به خاطر تقاضای زیاد تا ۱۰ مرداد تمدید شده، من یه ساعت دیگه میرم ثبت نامو تموم میکنم

 • لیلا می‌گه:

  سلام! لطفأ معدل در هیچ کنکوری تأثیر داده نشود. ترمیم معدل فقط برای کسانی که برای کسانی که میخواهند کنکور دیپلم خودشان را بدهند تأثیر داده می شود و کسانی که در رشته ای که دیپلم گرفته اند بخواهند کنکور بدهند باید دیپلم آن رشته را بگیرند و گرفتن دیپلم چند سال طول می کشد. همچنین بعضی از ترم ها امتحانات نهایی پشت سر هم بود. دی ۸۸ فقط دو تا امتحان نهایی داشتم اما همان دو امتحان هم پشت سر هم بود. امتحان های نهایی بعضی وقت ها سخت و بعضی وقت ها آسان است درحالی که کنکور برای همه سوالاتش یکسان است. در کنکور کارشناسی ارشد هم نباید معدل تأثیر داده شود چون استادها هرمقدار بخواهند امتحان می گیرند.

 • معین می‌گه:

  سلام الان سال ۹۵ هستش و این بیانیه ها ماله پارساله میخواستم ببینم این برای شهریور امسال هم هست ؟ تا کی وقت داره ؟ تپروخدا جوابمو بدید هر چی میگردم به نتیجه نمیرسم

 • احسان می‌گه:

  دادن

  سلام و خسته نباشید .من میخوام کنکور۹۶ امتحان بدم .و دانشجو هم هستم الان به صورت قطعی میتونید بگید دانشجو حق ثبت نام داره یا نه ! دوم اینکه به نظر شما شهریور ثبت نام کنم یا دی ماه یا اصلا برا کنکور نود وشش هم هست یا نه.لطفا جواب بدهید.سپاسمندم.جون هر کی دوس دارین جواب بدین

 • مهرداد می‌گه:

  اگه یه بار برای ترمیم ثبت نام کنی ولی شرکت نکنی تو امتحانا میشه یه بار دیگه هم شرکت کرد؟

 • الهام می‌گه:

  سلام من دو ساله از دانشگاه فارغ التحصیل شدم و میخوام کنکور ۹۶ شرکت کنم ایا میتونم واسه شهریور ۹۵ اقدام به ترمیم معدل کنم؟

 • احسان می‌گه:

  سلام و خسته نباشید .من میخوام کنکور۹۶ امتحان بدم .و دانشجو هم هستم الان به صورت قطعی میتونید بگید دانشجو حق ثبت نام داره یا نه ! دوم اینکه به نظر شما شهریور ثبت نام کنم یا دی ماه یا اصلا برا کنکور نود وشش هم هست یا نه.لطفا جواب بدهید.سپاسمندم

 • زهرا می‌گه:

  سلام من کنکور ۹۵ رو دادم بهم گفتن تو شهریور امسال هم میتونم شرکت کنم اره برا ترمیم وتاثیرش در کنکور ۹۵/
  تورو خدا جوابمو بدید

 • احسان می‌گه:

  سلام و خسته نباشید .من میخوام کنکور۹۶ امتحان بدم .و دانشجو هم هستم الان به صورت قطعی میتونید بگید دانشجو حق ثبت نام داره یا نه ! دوم اینکه به نظر شما شهریور ثبت نام کنم یا دی ماه یا اصلا برا کنکور نود وشش هم هست یا نه

 • behrooz می‌گه:

  تاثیر معدل تو کنکور ۹۶ هنوز معلوم نشد؟؟؟تو رو خدا یه کاری کنید مثبت بشه به امید خدا

 • ثمین می‌گه:

  سلام۰ من برای ترمیم معدل ۹۵ در ۲ درس شرکت کردم اما برای هیچ کدوم سر جلسه امتحان حاضر نشدم۰می خواستم بدونم اگه یه وقت پشت کنکور بمونم برای ترمیم معدل ۹۶ هم میتونم شرکت کنم ؟؟؟؟

 • konkor می‌گه:

  سلام.استاد مطمئن هستید که اگه شهریور ترمیم معدل باشه دی هم باز برگزار میشه؟؟چون من به دلایلی نمیتونم شهریور تو ترمیم شرکت کنم میخواستم خیالم راحت بشه که حتما دی برگزار میشه؟؟؟خیلی ممنون میشم جواب بدید.

 • حسن می‌گه:

  سلام من کنکور ۹۶ دارم میخواستم بدونم اگه درس باقیمانده داشته باشم برا شهریور میتونم هم امتحانات ترمیم شرکت کنم وهم باقیمانده ها رو امتحان بدم اگه سریع جواب بدین ممنون میشم

 • دره یادگار می‌گه:

  سلام آن لینکی که معرفی کردید ما باید نمرات را تا یید کنیم یا نه ؟

 • ایران می‌گه:

  سلام ،،،،اگه کسی زمان ثبت نام برای ترمیم معدل در شهریور ماه رو میدونه خواهشا بگه؟؟؟؟

 • محمد حسین می‌گه:

  چرا جواب نمیدین؟اگه بخواهیم توی دی ماه شرکت کنیم باید کی ثبت نام کنیم؟

 • سروش قاسمی می‌گه:

  سلام، برای ثبت نام در این طرح باید به کجا مراجعه کنیم؟
  بعضیا میگن مدرسه خودمون، بعضیام میگن مدارس بزرگسالان
  حالا اگه من نخوام دوباره این درسا رو در مدرسه بخونم و فقط فقط بخوام امتحانش رو بدم (یعنی خودم تو خونه بخونم) آیا بازم لازمه به مدارس بزرگسالان برای ثبت نام مراجعه کنم؟

 • علی می‌گه:

  سلام.برای دانشگاه فرهنگیان شرط معدل گذاشتن.اگه معدلم به حد نصاب نرسه ، برم شرکت کنم و نمراتم به حد نصاب برسه احتمالش هست بتونم ثبت نام کنم؟؟یعنی معدل واسه ورودی دانشگاه رو میاره بالا؟
  خواهشا سریع…………

 • رضا می‌گه:

  میخواستم بدونم تاثیر مثبت یعنی چی ممنوم میشم پاسخ بدین

 • امیر می‌گه:

  با سلام!
  میخواستم بدونم قضیه ی معدل برای کنکور۹۶کی اوضاعش مشخص میشه.ممنون

 • سارا می‌گه:

  سلام اقای دکتر سبطی.ویرایش اطلاعات کنکور داوطلبان ۹۵ از کی شروع میشه ؟واسه اون دسته افرادی که ترمیم معدل شرکت کردن و کد سوابق جدید گرفتن باید ویرایش کرد؟

 • مصطفی می‌گه:

  سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم من امسال دیپلم گرفتم ولی نمره ی بعضی درسام کمه یعنی میشه تو همین سال در شهریور یا دی برای ثبت نام ترمیم شرکت کنم؟

 • فاطمه می‌گه:

  سلام من از اداره برای فارغ التحصیل هایی که ترمیم معدل خرداد شرکت کرده بودند پرسیدم گفتن کاری لازم نیست انجام بدن نمره ها برای اداره رفته همین که کارنامه شون رو از اون مدرسه ای که توش برای ترمیم ثبت نام کردن گرفته باشن کافیه این یعنی نمرات برای اداره رفته و اونا خودشون تغییر میدن..
  شهر مشهد

 • جواد می‌گه:

  سلام میخواستم بدونم اگه تیر در کنکور شرکت کنیم میشه برای ترمیم معدل شهریور شرکت کنیم؟

 • نیلوفر می‌گه:

  سلام من کنکوری ۹۶ هستم منطقه ۳ رشته تجربی با معدل هیجده و سی وچهار صدم نهایی.
  کمترین نمراتم دو درس ریاضی(۱۶/۵) و فیزیک (۱۶/۷۵) هستند ک معدلمو کشوندن پایین
  و ازونجایی ک در کنکور ۹۶ معدل و نمره تاثیر مثبت داره میخواستم بدونم نمره و معدل چند ب بالا این تاثیر مثبت براش لحاظ میشه و ایا شامل منم میشه؟
  و ازونجایی ک معدل دوباره صادر نمیشه آیا نیاز هس ک ترمیم امتحان بدم؟
  یعنی اگر من با ترمیم ، نمرمو ارتقا بدم تاثیر مهمی تو کنکور داره؟درواقع ترمیم نیازه؟و میارزه؟

 • .... می‌گه:

  سلام خسته نباشید تورو خدا جواب سوالمو بدین خیلی واسم مهمه میخواستم بدونم از این طرح میشه برای دانشگاه های خارج از کشور که شرط معدل کل دیپلم واسشون مهم هست استفاده کرد؟؟آخه تو یکی از مصربه ها خوندم دانشجویانی که میخوان تو دانشگاهای خارج تحصیل کنند نمراتشون بعدا به اون دانشگاه ابلاغ میشه

 • امید می‌گه:

  سلام من امسال امتحان نهایی دادم چنتا درس می خوام جبران کنم کی باید واسه ترمیم معدل ثبت نام کنم شهریور امسال یا سال دیگه واگه امسال شرکت نکنم سال بعد میشه ثبت نام کرد

 • niazmand می‌گه:

  لطفا ی جواب واضح به ما بدین .. ترمیم کردیم چجوری تاثیرش بدیم …واقعا بهش نیاز داریم ، الان پیشا هم نمراتشونو تایید کردن ولی نمرات ما وارد نشده که تایید کنیم !! چیکار کنیم کمکمون کنید لطفا….

 • دره یادگار می‌گه:

  با سلام نمرات سال سوم ۵تا ۲۰ دارم ۲تا ۱۹/۷۵ سه تا ۱۹/۵ خواهش می کنم جواب بدین توی کنکور درصدا را چند چند بزنم رتبم زیر ۱۰۰۰ میاد ؟

 • امیر می‌گه:

  سلام ببخشید اگر درسیو خرداد به علت مریضی نرفته باشی و غیبت موجه خورده باشه میتونی در ترمیم معدل شهریور شرکت کنی.

 • yavar می‌گه:

  سلام.یه سوال داشتم از کسانی که تو ترمیم معدل امسال شرکت کردند، برای ثبت نامش کارت ملی هم لازمه یا فقط شناسنامه کافیه؟؟؟من هنوز برا کارت ملی اقدام نکردم برا همین پرسیدم.

 • زهرا می‌گه:

  سلام…من میخوام کنکور ۹۶ شرکت کنم به نظر شما همین شهریور ۹۵ برم برای ترمیم معدل اقدام کنم یا صبر کنم برای خرداد ۹۶؟اصلن برای خراد ۹۶ همچین طرحی هست یا فقط یک بار صورت میگیره؟

 • محمد جواد مینا می‌گه:

  س . سوم انسانی ام . درس عربی ۱۶.۷۵ادبیات ۱۵.۷۵و زبان فارسی۱۶.۵ گرفتم بقیه دروس بین ۱۸.۵ تا ۱۹.۵ گرفتم. بنظر شا برای رتبه زیر ۱۰۰۰ در کنکور ۹۶ باید ترمیم نمره کنم

 • امیرحسین می‌گه:

  ببخشید من چطور مطلع شوم که این طرح برای کنکور ۹۶ هم هست ؟ الان من سومم که میرم چهارم . این شهریور میتونم ترمیم بدم ؟؟”

 • مسعود می‌گه:

  سلام امکانش هست شهریور یک یا چند درس رو امتحان بدم بعدش دی ماه یک یا چند درس **دیگر **رو امتحان بدم؟؟

 • Amin می‌گه:

  سلام جناب اقای دکتر سبطی میشه به مسئولان پیام بدید و بگید تا سریع تر نتیجه تاثیر کنکور ۹۶ رو اعلام کنند چون باز مث پارسال اگه موقع آخر اعلام کنند خیلی ها برای ترمیم می خونند یا ثبت نام می کنند و ممکنه بعد از این که تاثیر مثلا مثبت بشه متوجه بشن وقت و پولشون هدر رفته و دیگه نیازی به ترمیم نیس پس اگه میشه از ما همایت کنید.اگر هم میشه شماره هارو برارید تا ما تماس بگیریم
  ممنون از زحمات شما و سایت خوب شما

 • فاطمه می‌گه:

  تو این سایت با قرمز درمورد دانش آموزانی که در پیش دانشگاهی درحال تحصیل هستند نوشته اما من فارغ التحصیل هستم..

 • فاطمه می‌گه:

  سلام من برای درس زیست و ریاضی ترمیم معدل شرکت کردم و نمرات جدید رو دریافت کردم حالا این نمرات رو کجا باید ثبت کنم؟
  این لینک و صفحاتش رو هم کامل خوندم اما در این مورد چیزی ننوشته بود :
  http://dipcode.medu.ir
  ممنون

  • در صفحه ی اول این لینک نوشته:
   اطلاعیه مهم

   به اطلاع داوطلبان گرامی می رساند با توجه به هماهنگی به عمل آمده با سازمان سنجش آموزش کشور ،اطلاعات سوابق تحصیلی دوره متوسطه و پیش دانشگاهی موجود در سامانه، دهم بهمن ماه ۹۴ جهت اعمال در سامانه ثبت نام کنکور سراسری به سازمان سنجش تحویل خواهد شد .
   سوابق تحصیلی دانش آموزانی که در سال جاری در دوره پیش دانشگاهی در حال تحصیل هستند و هنوز فارغ التحصیل نشده اند جهت تایید در آخر خرداد ۹۵ در معرض داوطلبان قرارداده خواهد شد و در نیمه اول تیرماه به سازمان سنجش ارائه می شود.
   پس خودشان ارسال می کنند.

 • سارا می‌گه:

  من در زمات امتحانات نهایی ٩۵ بیمار شدم و معدلم نزدیک ١۴ میشه ولی میدونم که میتونم ٢٠ هم بشم با توجه به اینها و با توجه به اینکه تاثیر فقط مثبته به نظر شما بهتر است در امتحانات نهایی شرکت کنم یا خیر!!

 • سارا می‌گه:

  سلام من داوطلب کنکور ٩۶ هستم ایا زمان و محل ثبت نام امتحانات ترمیمی اعلام شده؟

 • محمدرضا می‌گه:

  سلام امکان داره یک یا چند درس رو شهریور رو ترمیم کنم و دی ماه یک یا چند درس (((دیگر))) رو امتحان بدم و ترمیم کنم؟

 • محمد حسین می‌گه:

  سلام خسته نباشید قربان.میخواستم بپرسم اگه بخواهیم توی ترمیم دی ماه شرکت کنیم
  تا کی مهلت داریم که ثبت نام کنیم؟

 • نبی می‌گه:

  باعرض سلام و خسته نباشید به شما بابت این مطالب. میخواستم بدونم که من میتونم شهریور امسال شرکت کنم ؟واین کار به خوندن برای کنکرم لتمه نمیزنه ؟واینکه ایا سوالات با سوالات داوطلبان شهریور امتحان نهایی مشترکه یا سوالاتی متفاوت در انتظار ماست؟ممنون میشم پاسخ بدین

 • عارفه می‌گه:

  باسلام من تیر ماه ۹۵ کنکور دارم ،و بدون توجه به نتیجه کنکور میخوام در امتحانات ترمیم معدل شرکت کنم ،آیا من میتونم ور شهریور۹۵ در این امتحانات شرکت کنم ؟؟و آیا این امتحانات شهریور ۹۵ برگزار میشود .خواهش میکنم هر چه زود تر پاسخ بدید ممنون

 • کیمیا می‌گه:

  سلام. این ۳ تا مطلب رو لطفا بخونید:

  ۱- نمره‌هالی جدید، جایگزینِ نمره‌ی قبلی در مدرکِ تحصیلی نخواهد شد و فقط برای تأثیر در کنکور موردِاستفاده قرار خواهد گرفت؛ پس “دیپلم جدید” و یا تغییرِ معدّلِ دیپلمی در کار نخواهد بود.
  ۲- امکان تغییر رشته در امتحان مجدّد نیست و نمرات در گروه قبلی باید ترمیم شود.
  ۳- ترمیم معدل برای کسانی است که می‌خواهند در رشته‌ی دیپلم خودشان در کنکور شرکت کنند. کسی که قصد شرکت در رشته غیر همنام دیپلم دارد یا بابد تغییر رشته بدهد وکتاب‌های لازم را امتحان بدهد مثلا کسی که از رشته ریاضی فیزیک به تجربی می رود باید امتحان زیست بدهد. اما اگر بعد از دیپلم قصد این تغییر را دارد باید تنها کتاب‌ها را بخواند و در آزمون مربوطه شرکت کند.

  بنده دیپلم ریاضی ۸۸ دارم و قصد شرکت در طرح ترمیم معدل شهریور رو دارم. بالاخره باید درس زیست رو بخونم یا نه؟؟؟ اصلا به من اجازه شرکت برای امتحان زیست داده میشه ( نقض بند ۲ هست)؟
  بعضی دوستان هم از انتخاب بین ” ترمیم” یا ” دیپلم جدید” صحبت کردن. یعنی چی دقیقا؟ ( بند ۱ میگه دیپلم جدید صادر نمیشه)

 • zohre می‌گه:

  ببخشید…من یک چیزی خیلی ذهنمو مشغول کرده…من نمره هامو تو کنظراات قبل گذاشت…داشتم فکر میکردم اگر من همه درسارو درصد بالای نود بزنم بر کنکور ۹۶ رشته انسانی…رتبه یک میشم؟در ضمن منطقه یک هستم…من باید رتبه یک بشم:(

 • محمد مهدي می‌گه:

  سلام من قصد ترمیم دارم به نظرتون کدوم یک از این درسا رو در چه زمانی ( دی یا شهریور ) ترمیم کنم ؟ دی آسون تَر میشه معمولا یا شهریور ؟ هدفم قبولی پزشکی دانشگاه تهران رتبه زیر ١٠٠ . زمین ١٨٠۵، زیست ١٨٠٧۵، دینی ١٩ ، ادبیات ١٩٠٢۵ ، زبان فارسی ١٩٠٢۵، فیزیک ١٩٠٢۵ ، شیمی ١٩٠٧۵ خیلی ممنون از راهنماییتون ( خواهشا جواب بدید)

 • عباس می‌گه:

  استاد ارجمند با سلام و عرض ادب و احترام و خدا قوت و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات
  من ۴ سالی است که از درس به دور افتاده ام وحالا تصمیم گرفته ام که در کنکور ۹۶ شرکت نمایم از این رو بسیار سرگردان شده ام از طرفی با خود می گویم که فقط دروس سال سوم را بخوانم و شهریور ماه ترمیم معدل نمایم و ازمهر برای کنکور بخوانم
  و از طرفی می گویم فقط دروس تخصصی متوسطه را بخوانم و اشکالاتم را حل نمایم و درس های عربی فیزیک شیمی زیست ریاضی به تسلط برسم ومنتظر باشم ببینیم نتیجه تاثیر معدل برای کنکور ۹۶ مشخص شود و دی ماه ترمیم معدل نمایم
  ساعات مطالعه ام به خاطر فاصله از درس کم است فعلا روزانه ۴/۵ ساعت مطالعه میکنم و هر دو هفته یکبار ۱/۵ ساعت آن را افزایش میدهم
  از شما خواهشمندم منت بر سر من گذاشته و هر چه زود تر پاسخ مرابدهید و بنده را در این زمینه راهنمایی نمایید اجرتان با آقا امام حسین علیه السلام.

 • موسی می‌گه:

  اقا تو رو خدا جواب بدید ایا ترمیم معدل برای دی ماه امسال هم برگزار میشه؟؟ توروخدا بگید خیلی استرس دارم ممنون

 • مسعود می‌گه:

  سلام میدونید که برخی دانشگاه های بین الملل شرط معدل کتبی دارند حالا از این ترمیم معدل میشه برای اون هم استفاده کرد منظورم اینه پردیس ها این ترمیم معدل رو قبول دارند؟

 • مسعود می‌گه:

  درود یه سوالی که هیچ جا جوابش رو پیدا نکردم اگه برای مثال من زیست رو ترمیم معدل شرکت کنم میتونم دی ماه برم برای مثال فیزیک رو ترمیم کنم (توی دو مرحله اول شهریور زیست بعدش دی ماه فیزیک) میشه اینکار رو انجام داد؟

 • عباس می‌گه:

  استاد ارجمند با سلام و عرض ادب و احترام و خدا قوت و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات
  من ۴ سالی است که از درس به دور افتاده ام وحالا تصمیم گرفته ام که در کنکور ۹۶ شرکت نمایم از این رو بسیار سرگردان شده ام از طرفی با خود می گویم که فقط دروس سال سوم را بخوانم و شهریور ماه ترمیم معدل نمایم و ازمهر برای کنکور بخوانم
  و از طرفی می گویم فقط دروس تخصصی متوسطه را بخوانم و اشکالاتم را حل نمایم و درس های عربی فیزیک شیمی زیست ریاضی به تسلط برسم ومنتظر باشم ببینیم نتیجه تاثیر معدل برای کنکور ۹۶ مشخص شود و دی ماه ترمیم معدل نمایم
  ساعات مطالعه ام به خاطر فاصله از درس کم است فعلا روزانه ۴/۵ ساعت مطالعه میکنم و هر دو هفته یکبار ۱/۵ ساعت آن را افزایش میدهم
  از شما خواهشمندم منت بر سر من گذاشته و هر چه زود تر پاسخ مرابدهید و بنده را در این زمینه راهنمایی نمایید اجرتان با آقا امام حسین علیه السلام

 • جواد می‌گه:

  سلام راسته میگن رستگار رحمانی رتبه یک کنکور تجربی سال ۹۰ معدلش ۱۳ بوده یا نه ؟ممنون میشم جواب بدید

 • Sina می‌گه:

  سلام وقت بخیر
  طاعات و عبادات همه ی کارکنان انتشارات نشر دریافت مقبول الهی گردد

  من دیپلم ریاضیم و قصد دارم کنکور تجربی بدم و می خوام در. شهریور ترمیم بدم ، به نظر. شما از ذیپلم ریاضی ترمیم بدم به نفعمه یا دیپلم تجربی جدیدی رو بگیرم؟

  و با توجه به این که دانش آموزان با دیپلم ریاضی در کنکور تجربی در. زیست تاثیر نمره نهایی زیستو ندارن و صددرصد تاثیر دصد هایی کنکور هست ، آیا این شرایط به نفع ما هست یا خیر؟؟و آیا از تجربی ها جلو میزنیم یا خیر؟

  و در. ضمن آیا تنها نمره ی حسابان به ریاضی تجربی میرود یا هندسه و جبر هم هست ؟

  متشکرم

 • جلال می‌گه:

  ببخشید یه سوال بی ربط!
  میخواستم بدونم رتبه معادل ترازهای ۹۰۰۰ ۹۱۰۰ ۹۲۰۰ ۹۳۰۰ ۹۴۰۰ سراسری تو منطقه یک چقدر میشه تقریبا؟

 • محمدرضا می‌گه:

  سلام خداقوت
  منظور از یکبار چیه؟
  مثلا یکی امسال تو این طرح ثبت نام میکنه به هردلیلی نمیتون سرجلسه حاظر بشه این فرد میتونه دوره بعد هم دوباره ثبت نام کنه برای ارتقا معدل یا نه؟
  یا اینکه منظور از یکبار اینکه شخص مثل دوره های تحصیلی درصورت مردودی در خرداد برای شهریور امتحان بده و همین روال رو تا قبولی داشته باشه؟
  اصل سوالم اینکه شخصی که امسال خرداد در این طرح ثبت نام کرد در دوره بعد هم میتونه ثبت نام کنه یا خیر ؟

 • علیرضا می‌گه:

  سلام ببخشید اگه کسی اطلاعی داره سریعا جوابمو بدا به خدا دارم از استرس میمیرم برای شهریور ۹۵ میش تو طرح شرکت کرد ؟ زمان ثبت نام دیر نشده؟

 • فاطمه می‌گه:

  سلام خسته نباشید. ایا ترمیم معدل برای ما که امسال امتحان نهایی دادیم میتونیم ترمیم مععدلم ببگیریم یا نه
  دوم این ک ترمیم معدل شهریور یا خخرداد همراه با امتحانات چهاارم ماس

 • محمد مهدي می‌گه:

  سلام با عرض خسته نباشید ، من می خوام سال ٩۶ کنکور بدم وأین ها نِمْرَات امتحان نهاییمه ، برای رتبه زیر ١٠٠ و پزشکی دانشگاه تهران کدوم درسا رو ترمیم کنم ؟ و چه زمانی برای ترمیم مناسب تره ( دی ، خرداد ،شهریور):
  عربی ٢٠، شیمی ١٩/۵ ، دینی ١٩، زمین ١٨/۵ ، ریاضی ٢٠ ، زیست ١٨/٧۵، فیزیک ١٩/٢۵، ادبیات ١٩/٢۵، زبان فارسی ١٨/٧۵، زبان انگلیسی ٢٠ ممنون از راهنماییتون

 • haniya می‌گه:

  سلام، من توی امتحانات ترمیم نمره شرکت کردم. حالا نمرات جدیدم رو چطور باید ب سازمان سنجش ارسال کنم؟؟ اصلن باید این کار رو خودم شخصن انجام بدم یا اموزش و پرورش نمرات جدیدمون رو ارسال میکنه ؟؟جواب سوالم رو هیچ جا پیدا نکردم از مدرسه هم پرسیدم اطلاع نداشتن لطفن جواب بدین!!

 • مينا می‌گه:

  سلام کسانی که دیپلم سال ٨١ گرفتند تو امتحان کنکور لازم نیست معدلشون قید کنند؟
  یعنی تاثیر منفی نمیذاره؟
  و امکان ترمیم معدل براشون هست یا نه؟

 • وحید می‌گه:

  ببخشید منظور یعنی اینکه امسال اذر ماه ۹۶ نمیتونم تو کنکور ثبت نام کنم /یا اینکه نمیتونم روزانه قبول شم / دانشگاه فرهنگیان ک نیمه متمرکز است میتونم ب اون برم …./تورو خدا فقط اینم جواب بدین ممنوووون.

 • آذين می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  لطف میکنید اگه به سوال من پاسخ بدین من سال ٨۴ در شیراز امتحان نهایی رو دادم و الان که مجددن میخوام کنکور بدم برای ترمیم معدل باید همون شیراز امتحان بدم یا در تهرانم میشه ممنونم اگه جواب سوال منو بدین

 • saeedeh می‌گه:

  سلام,من رشتم ریاضیه,میخواستم بدونم درسایی ک بالای ۱۹شدم ولی بیست نشدم نیاز به ترمیم دارن؟درسای عمومیم هستن,
  اصلا از چ نمره ای پایین تر نیاز ب ترمیم هس؟

 • yavar می‌گه:

  سلام.خیلی ممنون از جواب های خوبتون.استاد میشه بگید برا کنکور ۹۶ تاثیر معدل چجوریه؟؟و اینکه ترمیم معدل برای کنکور۹۶ ثبت نامش کی است؟؟؟اگه میشه جواب بدین ضروریه!!

 • وحید می‌گه:

  سلام وخسته نباشید به همه/ تو رو خدا یکی جواب سوالای منو بده / من۹۴ کنکور دادم وروزانه قبول شدم میتونم کنکور ۹۶ شرکت کنم یا نه/ترمیم معدل فقط معدل کتبی رو میبره بالا یا معدل کل رو هم افزایش میده تو خدا جواب بدین خیلی لااااااااااااااااااااازمه….ممنوون /

 • علیرضا می‌گه:

  سلام.الان کسانی که ترمیم شرکت کردن کد سوابق تحصیلی جدید میگیرن یا خود اموزش و پرورش و سنجش نمرات رو جایگزین میکنن و اینکه دوباره باید نمرات جدید رو تو سامانه تایید کرد؟

 • رضا می‌گه:

  سلام خدمت مدیر عزیز ببخشید من توی ترمیم معدل شرکت کردم نمره ی بالاتری کسب کردم ، باید توی سایت ساهت تاییدش کنم با حود اموزش و پرورش مستقیم میفرستدش سازمان سنجش؟؟؟

 • سارا می‌گه:

  سلام مدیر جان.تاثیر مثبت شامل معدل ۱۷به بالاهست فقط؟ توروخدا جواب بدید…لطفاااااا

 • yavar می‌گه:

  سلام و خسته نباشید.خیلی ممنون میشم جوابمو بدید چون خیلی مهم برام،میشه با معدل حدود ۱۵(حالا یکم کمتر۱۴.۶۰)رتبه بین ۱۰۰۰و۲۰۰۰ آورد یا نه خیلی سخته و چیزی در حد معجزه لازم است منطقه۳ هم هستم درضمن تجربی.ممنون.

 • محمد می‌گه:

  سلام اگه معدلمو ترمیم کردم و ازمعدلی که تو خرداد بدست آوردم بالاتر بود آیا این ثبت میشه ؟؟؟؟ترمیم معدل کتبی تو معدل دیپلم هم تاثیر داره آیا؟؟؟؟ممنون میشم جوابمو بدید……………….

 • محمد می‌گه:

  سلام من دانش آموز سال سوم هستم امتحانات نهایی۹۵ رو خراب کردم آیا میتونم در شهریور دوباره برا بحث ترمیم معدل کتبی امتحان بدم ؟؟؟؟؟؟؟آیا میشه؟؟؟؟؟؟؟

 • Ali می‌گه:

  سلام،خسته نباشید من متاسفانه بدلیل یک سرى مشکلاتی در امتحانات پیش دانشگاهى خوب عمل نکردم.زیست:١٣.٢۵.فیزیک:١١.٢۵.ادبیات:١٨.٢۵.دینى:٢٠.من قصد دارم در نوبت دى ماه در ترمیم معدل شرکت کنم.و به احتمال زیاد معدل بالاى ١٩.٩٠ میارم.دو سوال داشتم:
  ١-ترمیم براى کنکور ٩۶ در دى برگزار میشه؟
  ٢-با این وضع نمرات و اینکه قصد ترمیم سوم رو دارم و معدل سوم به احتمال زیاد تاثیر منفى در کنکورم نداره در صورتى که تاثیر معدل پیش ۵ تا ١٠ درصد قطعى بشه امیدى به رتبه زیر ١٠٠ تجربى منطقه ١ هست یا نه؟
  ببخشید طولانى شد.

 • سپیده می‌گه:

  سلام می خواستم بپرسم ضریب دروس در امتحان نهایی و کنکور باهم فرق داره حالا اگر بخواهند نمرات را در کنکور تاثیر بدهند با ضریب امتحان نهایی تاثیر میدن یا ضریب کنکور؟؟؟؟

 • led.zeppelin می‌گه:

  سلام خدمت شما.
  یه سوال داشتم.با برداشتن تاثیر منفی توی کنکور امسال رقابت بیشتر میشه درسته؟ چون مثلا پارسال اونایی که معدلشون کم بود نمیتونستن رتبه پایینی کسب کنن و اونایی که معدل بالا داشتن با درصدای کمتر به رتبه پایینتر میرسیدن.ولی الان تقریبا سطح داوطلبان یکی شده. درواقع سوال من اینه.اگه تخمین رتبه کانون یه درصدایی رو بزنه ٣٠٠٠ بر اساس پارسال، همون درصدارو امسال بزنم رتبه م باید بالاتر شه چون معمولا رتبه زیر ۵٠٠٠ پارسال معدل خوبی داشتن و معدل کمکشون کرد.اما امسال دیگه تاثیر منفی نداریم پس رقابت بیشتری وجود داره پس باید درصد بیشتری بزنم تا ٣٠٠٠ کسب کنم. درسته؟

 • zohre می‌گه:

  سلام….ازتون خواهشمندم به سوالم جواب بدین….من دانش اموز سخت کوشی هستم امسال اتفاقات بدی برام افتاد که امتحانارو خراب کردم..امتحانات ن نهایی…به طوری که هیچ مطالعه ای بر امتحان نداشتم الان کارناممو گرفتم.نمره هام به این صورته
  دینی ۱۸…زبان فارسی۱۷.۲۵..ادبیات ۱۸.۵…عربی ۱۹.۵…زبان ۱۸.۵…ریاضی ۱۷.۷۵…جامعه شناسی ۱۹.۲۵….تاریخ ۱۷…ارایه۲۰…فلسفه منطق ۱۶.۵
  حالا من پر از شک و تردیم…این یقینو دارم که کنکور همرو بالای هشتاد میزنم اما از اینور نمیدونم ترمیم نمره کنم یا اینکه واقعا وقتمو بزارم بر کنکور؟در ضمن جغرافی رو هم غیبت موجه دارم که شهریور خواهم داد برای اطلاع گفتم…….ممنون میشم منو یه راهنمایی کامل کنید..هدفم رتبه عالیه.رشته انسانی منطقه یک

 • سجاد می‌گه:

  عاقا یه پیگیری بکنید لطفا ماکه ترمیم معدل شرکت کردیم چطوری سوابقمونو واسه سازمان سنجش میفرستن؟کی؟
  من شیمی ۲۰ بردم.
  زیست۱۹ونیم
  .فیزیک ۱۹وهفتاد پنج
  .ریاضی۱۹ونیم
  به نظرشما واقعا باتاثیر مثبت اینا تاثیری داره یا فقط وقت تلف کردم؟:(

 • علی می‌گه:

  […] زاهدی.

 • آرمین می‌گه:

  سلام ، من سوم تجربی هستم ، امتحانارو خیلی بد دادم به طوری که معدل ۱۲ شده ( درسم خوبه ولی موقع امتحانا یه مشکل واسم پیش اوده ) آیا من شهریور میتون در ترمیم شرکت کنم ؟ یا با همین معدل و درصد های بالا میتوان رتبه ی زیر ۱۰۰ منطقه ۳ اورد ؟

 • مریم می‌گه:

  سلام نشردریافت عزیز:من یه سوال دارم و ازهرکسی میپرسم جوابای متفاوت میدن.میخوام بدونم تاثیرمثبت واسه کنکور۹۵چطور اعمال میشه.ینی معدل ها طبقه بندی میشن بعد درصد میگیرن یانه ؟ من معدلم ۱۶هست تاثیر مثبت شامل منم میشه؟

 • ایران می‌گه:

  باسلام ،،،لطفا جوابمو بدین برای ترمیم درشهریور باید کی ثبت نام کنم

 • امید می‌گه:

  ضمنا ی سوال ساده دیگه
  منی ک دیپلم ریاضی دارم و بخوام تو گروه تجربی کنکور بدم سر جلسه سوالای ریاضیو میدن یا گروه تجربیو؟؟

 • امید می‌گه:

  سلام
  من دیپلم سال ۸۸ هستم وکارشناسی هوافضا دارم و میخام دوباره برای پزشکی بخونم ولی معدل دیپلمم یکم پایینه الان دو راه هس
  یکی اینکه با دیپلم ریاضی برم تو گروه تجربی امتحان بدم و دومی اینکه دیپلم تجربیو بگیرم با تطبیق زدن ریاضی بعد برم تو تجربی امتحان بدم
  حالا سوال اینه ک من اول دیپلم تجربیو بگیرم بعد ترمیم بزنم یا اول ریاضیو ترمیم بزنم بعد با درسای تجربی تطبیق بدم و دیپلم تجربی بگیرم و برم تو گروه تجربی کنکور بدم؟؟؟؟
  با تشکر

 • محمود می‌گه:

  سلام درجان ممنون میشم سوالمو جواب بدی …میخواستم بگم من که امسال >نهایی رو دادم< به تجربی تغییر رشته میدم .تاثیر درسایی که تو تجربی نیست برای کنکور ۹۶ چی میشی ؟مثلا درسای هندسه و جبر و حسابان

 • سپهر می‌گه:

  سلام خدمت شما عزیزان من از شما خواهشمندم که تاثیر معدل سال سوم رو لغو کنید من دانش اموز سال سوم هستم وامتحاناتم رو هم خوب دادم اما نتیجه ی دلخواهم رو به دست نیاوردم از طرفی شرایط دانش اموز وهم چنین نوع مدرسه ومعلمین خیلی بر رشد تحصیلی دانش اموز وافزایش درصد کنکورش تاثیر دارد پس لطفا قبل از قطعی کردن تاثیرمعدل بر کنکور تمام شرایط دانش اموزان در تمام شهرها را نیز درنظر بگیرید ترمیم معدل تنها عمر دانش اموزان و وقت گران بهای انها را تلف می کند درصورتی که با نبودن این شرط معدل که مانعی برای رشد بسیاری از دانش اموزان می باشد قبولی کنکور اسا نتر می باشد واستعدادهای خیلی از دانش اموزان به علت نداشتن امکانات واستفاده نکردن از منبع درسی خاص هدر می رود خواهشم ازشما رسیدگی در این باره می باشد خیلی ممنون ومتشکرم

 • کیانا می‌گه:

  سلام ببخشید میخواستمبدونم از چهنمرهای ماباید ترمیم بدیم دقیقا؟مثلااگه فیزیک ۱۲ باشه ترمیم نیازه؟میدونم که نیازه امامیگن که تاثیر مثبتهنمره ی ۱۲ فیزیک چقد میتونه تاثیر منفی داشته باشه تو رتبه ی کنکورم؟ممنون میشم جواب بدین

 • yas می‌گه:

  سلام خداوکیلی بی هیچ رو دربایستی و امید بیخود جواب منو بدید من معدل دیپلمم بیست ولی معدل چهارمم در حد ده یازده حالا اگه تاثیر قطعی بشه اون پنج درصد قطعی پیش چقدر به من ضربه میزنه برا رتبه زیر هزار و ایا پیش ترمیم معدل داره خواهشن به هر دو سوال پاسخ دهید مرسی

 • بنیامین می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید خدمت مدیر سایت
  من داوطلب کنکور ۹۶ تجربی هستم
  میخواستم بدونم نمره هایی ک توی امتحان نهایی خرداد ۹۵ گرفتم رو
  میتونم سال دیگه یعنی سال چهارم ترمیم کنم؟!!!
  و اگ میشه نحوه و زمان ثبت نام برای ترمیم رو بگید
  ممنون از سایت خوبتون

 • عاطفه می‌گه:

  سلام.چطوری میتونم منم تو این طرح شرکت کنم؟من همین امسال امتحان نهایی دادم خرداد ۹۵

 • مهدی می‌گه:

  دریافت جان سلام وقت بخیر
  مرررررررررررررررررررررسی بابت همه لطفتون
  خواهشا جواب بدید منتظرم
  دریافت جان چرا با یکسری درصد در رشته تجربی برای تخمین رتبه در سایت کانون
  اگه سال ۹۴ انتخاب کنی مثلا میشه۱۵۰۰
  اما اگه همون درصد هارو واس سال۹۲ انتخاب کنی میشه ۴۰۰۰

  نکنه بخاطر تاثیر مثبت؟؟؟چون سال ۹۲مثبت بود

  دارم از نگرانی تلف میشم الان واس تخمین من به سال ۹۴نگاه کنم یا۹۲؟؟؟؟
  تمنا میکنم جواب بدید

 • معراج می‌گه:

  سلام خسته نباشید ببخشید برای کنکور ۹۶ تاثیر مثبته یا قطعی

 • فرید می‌گه:

  سلام من سوم ریاضی ام ومیخوام امسال تغییر رشته بدم برم تجربی و کنکور تجربی شرکت کنم.خواستم ببینم تغییر رشته تو کنکور برام دردسر درست نمیکنه و منم مثل بقیه تجربی ها هستم یانه؟؟؟؟؟تروخدا جوابمو بدید خیلی فکرمو مشغول کرده

 • فاطی می‌گه:

  سلام من امسال ینی سال ۹۵امتحانات نهایی رو گذروندم اما معدل کافی رو برای شرکت در دانشگاه فرهنگیان ندارم…من الان میتونم برای شهریور امتحان ارتقا معدل بدم یا حتما باید یکسال بینش فاصله باشه؟
  سوال بعد ی جا خوندم که این معدل جایگذین معدل قبل نمیشه و نمرات قبلی هستن…اگه نمرات قبلی باشن چه فایده داره این امتحان؟ لطفا جواب سوالامو بدین خیلی سردرگمم

 • معراج می‌گه:

  سلام خسته نباشید.من ۹۶ کنکور دارم میخواستم ببینم واسه شهریور تا کی وقت ثبت نام هست؟ تاثیر نمرات شهریور با امتحانات نهایی خرداد یکی هست یا کمتره؟

 • يه دانش اموز١١١١ می‌گه:

  سلام من دانش اموز سوم دبیرستان هستم امتحانات خرداد ٩۵رو خراب کردم میتونم همین امسال شهریور ماه امتحان بدم ینی شهریور ٩۵امتحان بدم؟؟؟برای کنکور ٩۶

 • sara می‌گه:

  سلام و خسته نباشید من سال ۹۰ دیپلم خودم در رشته ریاضی گرفتم معدل دیپلمم ۱۳ است و میخوام کنکور ۹۶ تجربی شرکت کنم به نظر شما بهتر در طرح ترمیم معدل شرکت کنم و نمراتم رابهتر کنم و یا دیپلم دوم خودم رو در رشته تجربی بگیرم؟

 • مهدي می‌گه:

  سلام
  من یه بار سوالمو پرسیدم جواب ندادین.معدلم ١۴ هست رشته تجربی منطقه ٣.یه سری درصد تو تخمین رتبه کانون زدم واسم زد ۵٠٠٠-۵۵٠٠ براساس کنکور ٩۴.حالا که تاثیر منفی رو برداشتن اگه همین درصدارو تو کنکور امسال بزنم از اینی که واسم تخمین زده بدتر میشه رتبم؟

 • میلاد می‌گه:

  با سلام.بنده دانشجوی شبانه هستم و برای کنکور ۹۵ ثبت نام کردم.
  آیا میتونم در شهریور ۹۵ برای ترمیم معدل شرکت کنم و نمره ای که شهریور۹۵ میگیرم از بیشتر از نمره قبلی باشه در کنکور ۹۵ تاثیر داده میشه؟
  لطفا راهنمایی کنید.

 • رضا می‌گه:

  بنظرتون حداکثر کی معلوم میشه ما سومیها که نهایی دادیم باید کی برا ترمیم بریم؟ اخه داره دیر میشه هیچی هم اعلام نکردن

 • امید می‌گه:

  با سلام و عرض خسته نباشید و تشکر از پیگیری شما
  سوال مهمی که برای این جانب و سایر داوطلبان سال ۹۶ مطرح است، روشن شدن شرایط تاثیر معدل می باشد. لذا خواهشمندم برای مشخص شدن این موضوع پیگیری های لازم را مبذول فرمایید. تا هر چه سریعتر نحوه ی تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۶ مشخص گردد.
  سپاس

 • fahimeh می‌گه:

  با سلام. ببخشید میخواستم بدونم میشه ترمیم نمرات نهایی رو خرداد ۹۶ شرکت کرد و در کنکور ۹۶ موثر باشد؟ و اگر در دی یا شهریور ۹۵ ترمیم شرکت کنیم نتیجه اش برای کنکور ۹۶ موثر میشود؟؟ چون در جایی نوشته بود کار تراز بندی و بدست آوردن ریز نمرات نهایی و آماده سازی نمرات داوطلبان(که اینکار را سنجش یا آموزش پرورش انجام میدهد) زمان بر است و چند ماه طول میکشد. و همچنین داوطلبان در آذرماه نمرات خود را روی سایت میبینند و پس از تایید کد سوابق تحصیلی خود را میگیرند. با این اوصاف آیا نتایج امتحانات ترمیم شهریور یا دی به کنکور ۹۶ میرسد یا خیر؟؟ زحمات مان برای ترمیم نمرات اگر به کنکور ۹۶ نرسد به باد میرود!! ممنون میشم لطف کنید جواب بدید

 • ایران می‌گه:

  باسلام ،،،،ممنونم از اطلاع رسانیتون ،،،،خواهش ازتون میکنم جواب منو بدین ،،،،،،میخواستم بدونم من میتونم بیرون از استان خودم تو یه شهر دیگه امتحان بدم؟؟؟؟اگه منطقه ۳باشم برم یه استان دیگه که هم منطقه ۳ هس ،،،،خواهشا جواب بدین من تو یه استان دیگه مشغول بکارم نمیتونم برم استان خودمون ،،،،

 • Pari می‌گه:

  سلام چطوری ؟ و کی ؟ میشه برای ترمیم معدل ثبت نام کرد

 • زینب می‌گه:

  سلام تو رو امام حسین جوابمو بدید حالم‌خوب نی ایا طرح ترمیمه معدل شامل کنکوریهایه ۹۶هم می شه و می تونیم شهریور امتحان بدیم ؟؟و این موضوع قطعیه ؟

 • امیرحسین صمدپور می‌گه:

  من دانش اموز سوم هستم و چند روزی میشه که امتحانا رو تموم مردم اما اصلا اون چیزی که می خواستم نشده میخوام بدونم نمره ی چند درس رو میتونم ترمیم کنم

 • رضا می‌گه:

  خواهشا جواب بدید هیچکس پاسخگو نیست ما که امسال نهایی داشتیم( سوم تجربی هستم) برا ترمیم کی باید اقدام کنیم؟ امکان داره ترمیم رو ابطال کنن؟؟ خواهش میکنم بگید

 • حامد می‌گه:

  برای کنکور ٩۶ اگه تأثیر قطعی شد ، برای کسی که معدل هر درسش بالا هست مقدار تأثیر مثبت و منفی فرقی میکنه ؟ بطور خلاصه تَر تأثیر مثبت بشه یا منفی کدوم برای معدل بالاها منفعت بیشتری داره؟ ممنون از راهنماییتون

 • Sherlock Holmes می‌گه:

  نمی دونم این پیام به دست آقای دکتر سبطی می رسه یا نه …
  سلام آقای دکتر
  خواستم بگم خیلی مردی دکتر
  این که بی غل و غش برای ما بچه ها تلاش می کنی تا رویاهامون نمیرن
  این که بدون هیچ مزد و پاداشی برای احساسات و رویا ها و تلاش ها ی ما ارزش قائلی
  این که حواست هست
  این که می تونی بگی به من چه من که به هدفم رسیدم , من که پزشکیمو گرفتم و … ولی نمی گیو هنوز حواست هست
  این که حواست هست به این که اگه من در گذشته اشتباهی , کم کاری ای , بی دقتی ای , کردم از الان می تونم جبرانش کنم
  فقط می خواستم بگم مرسی دکتر , مرسی
  یه مرسی بزرگ مث خودت
  یه مرسی بی آلایش و پاک مث خودت
  اگه به ایمیلم جواب بدی ام خیلی خوشحال میشم
  خدا حفظت کنه مرد

 • امیرحسین می‌گه:

  درود بر شما
  من این درصدارو تو تخمین رتبه کانون ( بر اساس ۹۴ ) میزنم رتبمو زیر ۱۰۰۰ در منطقه یک – ریاضی تخمین میزنه !
  از اونجایی که معدلم ۱۵ هست چه تاثیری روش داره و حداکثر چقدر میتونه خرابش کنه ؟ اصلا چقدر میشه به این تخمینا اعتماد کرد ؟
  ادبیات ۶۰
  عربی ۰
  زبان ۱۰۰ و دینی ۹۰
  فیزیک و ریاضی ۱۰
  شیمی ۱۰۰
  لطفا راهنماییم کنید خیلی استرس دارم 🙁

 • f می‌گه:

  ببخشید سوال دیگری برایم پیش آمد. اگر برای کنکور سال ۹۶ هم تاثیر سوابق تحصیلی مثبت شود باز هم همچنان امتحانات ترمیم نمرات پابرجاست یا خیر؟؟ ممکن است با مثبت کردن تاثیر برای سال ۹۶ دیگر طرح ترمیم نمرات نهایی را اجرا نکنند. در حالی که گفته اند این طرح برای شهریور و دی ماه امسال هم اجرا میشود!!

 • f می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید. من بعد از چند ترم شهریور امسال دیپلم دوم خود را در رشته انسانی خواهم گرفت. در دفترچه کنکور امسال آمده است که اونایی که چند تا دیپلم دارند فقط دیپلم مرتبط با گروه آزمایشی در کنکورشون مورد استناد هست. ولی من چون این دیپلم دوم را برای جای دیگری هم لازم دارم میخواهم تمامش کنم و مدرکش را بگیرم.میخواستم بدونم آیا واقعا از دیپلم دوم در رشته دیپلم اول(تجربی) نمیتوان در کنکور استفاده کرد؟ آیا این قانون برای کنکور سال ۹۶ هم همینطور است؟ و اینکه من با وجود اینکه دو تا دیپلم خواهم داشت آیا میتوانم در دی ماه برای ترمیم نمرات دیپلم اولم (علوم تجربی) شرکت کنم؟؟ هدفم شرکت در کنکور تجربی هست. کلا قانون ترمیم نمرات برای دو دیپلمه ها چگونه است؟ ممنون میشم پاسخ سوالاتم رو بدید.خیلی استرس دارم

 • سحر می‌گه:

  سلام من سوم ریاضی هستم امتحانات نهایی ۹۵رو دادم و متاسفانه از نمره ی ۴ تا از درس هام راضی نیستم و کنکور ۹۶ هم میخوام شرکت کنم ولی چون در مدرسه غیر دولتی هستم قانون ترمیم معدل شامل من نمیشه .میخواستم بدونم اگه بخوام دوباره شهریور امتحان بدم باید چیکار کنم و اگر امتحان بدم در کارنامه صادر شده قبولی خرداد رو هم میزنه یا فقط قبولی شهریور وارد کارنامه میشه؟

 • ملیکا می‌گه:

  سلام من سوم تجربی هستم امتحانات نهایی ۹۵رو دادم و متاسفانه از نمره ی ۴ تا از درس هام راضی نیستم و کنکور ۹۶ هم میخوام شرکت کنم الان میخوام بدونم زمانی که برای دریافت کارنامه به مدرسه ی خودمون رفتیم همون جا برای ترمیم معدل ثبت نام کنیم؟(یکی از مدارس سمپاد هستم)
  یعنی میتونم تو شهریور۹۵ برم ۴ تا از درسامو امتحان بدم؟؟
  هزینه ی هر واحد چه قدر میشه؟؟هزینه رو به مدرسه بدیم؟

 • mahan می‌گه:

  سلام بر اهالی دریافت

  بنظر شما تاثیر توی کنکور ۹۶ هم مثه ۹۵ مثبت میشه یا نه دوباره میگیرن قطعیش میکنن؟شما در این باره چی فکر میکنین؟

  ممنون

 • امین می‌گه:

  سلام من رفتم اموزش وپرورش گفتند اگر غیبتتان در امتحانات ترمیم معدل موجه باشد دوباره میتوانید در ترمیم معدل ثبت نام کنید…

 • مهدي می‌گه:

  سلام خسته نباشید.یک سوال داشتم ممنون میشم پایخ بدین.
  یه درصدایی توی تخمین رتبه قلم چی زدم بر اساس کنکور ٩۴ منطقه ٣ واسم زد ۵٠٠٠-۵۵٠٠.حالا امسال که تاثیر منفی رو برداشتن.من اگه همون درصدارو واسه کنکور امسال بزنم رتبه م از اینی که قلمچی واسم تخمین زده بهتر میشه یا بدتر؟ اختلافش چقدره؟ لطفاً جواب بدین

 • سحر می‌گه:

  سلام بالاخره ما ترمیم شرکت کنیم یا تاثیر برای ۹۶ هم مثبت میشه؟
  کی تکلیف ما مشخص میشه؟

 • متین می‌گه:

  سلام من سوم دبیرستان رشته ریاضی ام در حال حاضر و امتحانات نهایی رو پشت سر میدارم، ولی متاسفانه نمراتم خوب نشده و تصمیم دارم شهریور ترمیمی شرکت کنم
  آیا این طر ح شامل حال من که داوطلب کنکور ۹۶ هستم همیشه??
  لطفا پاسخ بدید با تشکر

 • kaaaaaaaaaaraaaaaaaam می‌گه:

  سلام من دومین بار هست دارم سوال میکنم یکی جواب بده سوالم اینکه من الان سوم دبیرستان هستم و امتحانات خرداد۹۵ رو خراب کردم و کنکورم قرار۹۶ بدم ایا میتونم امتحان ترمیم نمره رو تو شهریور بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ارمان می‌گه:

  دومین امتحان از یک اتاقکی که در سالن بود مراقبان
  یک کیسه کارتنی را رو میز گذاشتند به همه گفتن بچه ها شما شاهد باشید که اینو جای شما باز میکنیم!(البته با خنده)
  سوالی که پیش می اید (فقط سوال و نگرانی) با توجه به شعبه ای بودن وگستردگی امتحان نهایی در سطح شهرمان که مثلا ۱۲ حوزه در یک شهر امکان ندارد یک نفر با توجه به مهم شدن معدل با تلگرام ان را لو بدهد
  چون مسوولین میگویند با cd سوالات فرستاده شود و امن است…,ولی در عمل فقدان امنیت دارد..
  یک کانال زده بود شرطش این است که یک ساعت قبل امتحان انلاین باشید(البته کانالها معلوم نیست روراست باشند یا نه)
  همین …

 • مسعود می‌گه:

  سلام من دیپلم ریاضی دارم و دانشجو هستم برای سال ۹۶ میخواستم کنکور بدم چون معدلم ۱۸ درصد تاثیر داره میخواستم بدونم میتونم ترمیم شرکت کنم؟ و اینکه چه نمرات و چه در صدای حدودی برای زیر ۱۰۰۰ یا ۱۲۰۰ منطقه دو میخواد لطفا کمک کنید

 • zohre می‌گه:

  پس برای انسانی ها چرا کارنامه و هارو نزاشتین؟الان من مشکلم اینه که نهاییمو بد دادم بخاطر مشکلات اما تراز کانونم بین ۶۹۰۰ تا ۷۲۰۰ هست به همین خاطر میخوام بدونم مثلا با درصد های بالا چه رتبه ای میتونم تو کنکور ۹۶ بیارم….اما این سایت های تخمین رتبه مثل قلم چی این رتبه هارو بدن احتساب معدل میزارن…منم نگرانم مثلا کسی اگه همه درصداش بین ۸۰ تا ۹۰ باشع اما معدلش ۱۵ ۱۶ با کسی که معدلش نوزده هست با این درصدا وضعیتشون چجوری میشه؟

 • هانی می‌گه:

  سلام.من دانش آموزسوم تجربی هستم وامسال دارم امتحان میدم امکانش هست شهریورماه امسال برای ترمیم معدل اقدام کنم؟فک نمی کنم به جزدرس دین وزندگی نمره ای زیر۱۸داشته باشم اماچون می خواهم رتبه ی خیلی خوبی کسب کنم می خواهم بعضی ازدرس ها رودوباره امتحان بدم امکانش هست؟

 • زهرا می‌گه:

  چرا نظراااااااااا رو جوااااااااااببببب نمیدییییییین.لدفننننن زوووووود بجوابییییییین

  • چون برخی پرسش ها باید از آموزش و پرورش پرسیده شود نه ما و برای هر شهر متفاوت است و برخی پرسش ها را هم باید برای مشاورها یا … بفرستیم و منتظر پاسخش باشیم. پرسش هایی را که از پاسخش مطمئن باشیم پاسخ می دهیم نه به هر قیمتی

 • فاطمه حسینی می‌گه:

  سلام. منی ک الان دارم امتحانات نهایی سال سوم رو میدم میتونم تابستون توی امتحانات ترمیم معدل شرکت کنم یا حتما باید اسفندماه امتحان بدم؟ممنون

 • saeedeh می‌گه:

  سلام.من نهایی ۹۵رو دادم ولی نمراتم اونجوری ک میخواستم نشد.
  یعنی میتونم برای ترمیم معدل همین شهریور امتحان بدم؟
  هزینه هر درس چقدر میشه؟
  مدارکی ک لازم داره چیه؟

 • محمد می‌گه:

  سلام میخواستم ببینم درسته که میگن باید برای ترمیم معدل باید حداقل یک سال فاصله باشه؟ یعنی من که خرداد ۹۵ امتحان نهایی دادم میتونم شهریور ترمیم کنم؟

 • مهدی می‌گه:

  با سلام
  میشه بگین تکلیف کسانی که سال ۸۲ یا ۸۳ مدرک پیش دانشگاهی گرفتن چیه؟
  وقتی نتونن تو طرح ترمیم معدل شرکت کنن یعنی باید قید ۳۰ درصد معدل رو تو کنکور بزنن
  میشه راهنماییم کنین

 • هستی می‌گه:

  سلام لطفا جواب بدید 🙁
  من ترمیم معدل ثبت نام کردم و چند درس رو امتحان دادم ولی امتحان فیزیک با امتحان دانشگام یکی بود و غیبت کردم میشه دوباره ثبت نام کنم برا شهریور؟

 • هانیه می‌گه:

  من امسال سوم هستم وامتحانات نهایی روخوب ندادم ایاامکانش هست شهریورماه ترمیم معدل شرکت کنم ؟

 • سحر می‌گه:

  سلام میگم این نماینده ها هم تکلیفشون با خودشون مشخص نیست اخه اگر تاثیر مثبت بشه دیگه نیازی به ترمیم و این حرفا نیست فقط میخوان ملتو گیج کنن؟
  راستی واسه ۹۶ چه احتمالی میدین؟

 • زهرا می‌گه:

  سلام.من امسال سوم تجربی ام و الان دارم امتحان نهاییامو میدم.درسم خیلی خوبه ولی نمیدونم چرا امسال انقدر افت پیدا کردم درحدی که فیزیک که امروز امتحانشو دادم ۸ میگیرم!
  من اگه بخوام ترمیم شرکت کنم میتونم شهریور(سه ماه دیگه) امتحانشو بدم یا باید سال بعد خرداد شرکت کنم؟!
  تورو خدا زود جواب بدین روحیم خیلی داغون شده…

 • ALI می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.یه سوالى دارم.من از چند نفر شنیدم که تراز نوبت هاى مختلف باهم فرق داره.یعنى اینکه مثلا اگر یه درسیو چه سوم و چه چهارم تو نوبت شهریور امتحان بدیم تاثیرش از امتحانى که تو خرداد داده میشه کم تره.به نظرتون این حقیقت داره؟
  در ضمن به طور کلى تاثیر نمرات ترمیم تو تراز و کنکور مثل نمراتیه که در حالت عادى تو سال سوم اخذ میشه یا تاثیرش از اونا کمتره؟منظورم تاثیر مثبته.

 • مريم می‌گه:

  سلام من میخوام خارج از کشور برا ادامه تحصیل برم سال ۹۶فارغ التحصیل میشم ولى امتحاناى نهاییمو خوب ندادم شرایط ترمیم رو معدل کلم و معدل دیپلمم تاثیره داره یعنى میشه ترمیم کنم معدلمو ببرم بالا و کى میتونم شرکت کنم
  خواهشا زود جواب بدید

 • رضا می‌گه:

  زمان ثبت نام کیه؟؟؟؟

 • آرزو می‌گه:

  سلام خواهشاااااااا جوابمو بدین خیلی استرس دارم
  ثبت نام این ترمیم معدل کیه؟؟؟هنوز وقت هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • صدف می‌گه:

  سلام خسته نباشید لطفا جوابم رو بدهید واقعا واجبه من امسال امتحان نهایی دارم میدم آیا می تونم واسه ترمیم معدل شهریور امسال شرکت کنم یعنی بعد از امتحان نهایی هام که شانزده تمام میشه واسه شهریور همون سال شرکت کنم؟اگر نمیشه واسه دی می تونم شرکت کنم؟

 • غزل می‌گه:

  توروخدا زود بگین این خبر دروغه یا نه؟

  دانش آموزان با معدل کمتر از ۱۸ حق انتخاب پزشکی ،حقوق و مهندسی برق را ندارند؛در بخشنامه جدید منتشر شده اعلام گردید که دانش آموزانی که معدل کتبی نهایی سال سوم آنها کمتر از هجده است در گروه علوم تجربی مجاز به انتخاب سه رشته پزشکی،دندان پزشکی و داروسازی و در گروه علوم انسانی مجاز به انتخاب رشته حقوق و روان شناسی و در گروه ریاضی و فیزیک مجاز به انتخاب سه رشته برق ،عمران و معماری نخواهند بود. این تصمیم در راستای طرح عدالت آموزشی و تمرکز زدایی از رشته های پر مخاطب اتخاذ شده است و از آزمون سراسری سال ۹۵ لازم الاجرا خواهد بود

 • نوید می‌گه:

  سلام
  ببخشید من الان کنکوری ۹۶ هستم
  میتونم تو خرداد ۹۶ ترمیم شرکت کنم؟

 • زهرا می‌گه:

  سلام من لیسانس برق هستم
  میخوام کنکور ۹۶ رشته تجربی برای |زشکی شرکت کنم اما متاسفانه معدل دیپلمم پایینه
  میخواستم بدونم میتونم ترمیمش کنم

 • مهدی می‌گه:

  دریافت جان سلام ارادت
  چرا دیگه جواب نمیدی
  خواهشا جواب بده تا از نگرانی دربیایم

  دریافت جان مگه تاثیر معدل واس کنکور انسال مثبت نشد؟؟؟؟
  حتی شورای نگهبانم تایید کرد
  پس چرا اقای پوردستمالچی تو برنامه گزینه۲ از شبکه۳
  امروز عصر گفت هنوز تاثیر مثبت یا قطعی واس امسال معلوم نیست؟؟؟؟
  خواهشا جواب بده داریم از استرس میمیریم

 • غزل می‌گه:

  سلام من الان دقیقا چند چیز رو نفهمیدم.
  ۱-این ترمیم معدل روی معدل دیپلممون تاثیری نداره،ولی معدل نهایی رو تغییر میده درسته؟
  ۲-این برنامه ی ترمیم معدل برای منی که الان سال سوم هستم و در حال دادن امتحان نهایی هستم، و قراره سال ۹۶ کنکور بدم،هست یا فقط برای اونایی که ۹۵ قراره کنکور بدن هست؟..ینی الان من میتونیم شهریور امتحان بعضی درس هایم را بدهم….خواهشا زود جوابم رو بدید دارم دیوونه میشم…بی زحمت هم جواب رو در وبلاگم بنویسید چون اینجا خیلی نظر اومده نمیشم پیدا کرد …بازم ممنون.

 • نوید می‌گه:

  سلام
  ببخشید اگه کسی درسی رو تجدید بشه و خرداد فارغ التحصیل نشه.نمیتونه بقیه درسارو توی شهریور ترمیم کنه؟یا حتما باید فارغ التحصیل باشه؟
  اگرم اینطوریه دیگه وقتی شهریور فارغالتحصیل شد میتونه واسه دی ترمیم کنه؟

 • فاطمه می‌گه:

  یه سوال دارم دریافت جان.
  من کنکوری۹۶ام.
  الانم داریم نهایی ۹۵ رو میدیم.
  آیا من بعد از این که نمرات اومد و ضعف ها معلوم شد میتونم شهریور یه درسایی رو امتحان بدم؟
  یا شامل ما نمیشه اصلا؟!
  و نمرات شهریور تاثیر در کنکورم خواهد داشت؟

 • یه مهندس می‌گه:

  من الان پیش انشگاهی ریاضی هستم خواستم ببینم من الان فارغ تحصیل محسوب میشم؟ضمن اینکه هنوز دیپلم امثال ما صادر نشده .بعد اینکه اگ من برای ۹۶ کنکور شرکت کنم میتونم شهریور ترمیم معدل انجام بدم یا فقط برای ۹۵ هستش این قضیه؟

 • na30m می‌گه:

  سلام
  اگه شهریور ترمیم باشه تو کنکور ۹۵ اعمال میشه؟؟؟
  اصلا شهریور فرصت ترمیم داریم؟؟؟
  لطفا جواب بدین

 • kohyar می‌گه:

  ببخشید یعنی اگر سوم دبیرستان باشیم نمیشه در شهریور همان سال برای ترمیم شرکت کنیم؟
  حتما باید صبر کنیم تا سال چهارم تمام شه و دیپلم بگیریم ؟

 • فردین می‌گه:

  سلام .ببخشید من واسه ترمیم معدل ثبت نام کردم واسه یه درس اونم ریاضی ۳ ولی تاریخ امتحان رو اشتباه بهم گفتن اون روز که امتحان بود نرفتم سر جلسه ..ایا میتونم در شهریور ثبت نام کنم؟؟اخه شنیدم فقط یه بار میشه شرکت کرد ولی من که در جلسه امتحان حاضر نشدم..خواهشا جواب بدید

 • علی می‌گه:

  سلام.میخواستم بدونم اگه ثبت نام کرده باشیمو شرکت نکنیم دیگه نمیتوتیم شرکت کنیم؟ ؟؟؟

 • امير می‌گه:

  هنوز واسه ثبت نام خرداد امسال وقت هست؟؟؟؟؟؟؟؟
  خواهش مى کنم جواب بدین

 • امير می‌گه:

  واسه ثبت نام خرداد امسال وقت هست هنوز؟؟؟؟؟؟
  تورو خدا جواب بدین

 • ندا می‌گه:

  سلام خسته نباشید:)
  میشه از معدلی که تو ترمیم عدل بدست میاد واسه دانشگاههای خارج از کشور اقدام کرد یا همون معدل کتبی قبلیم حساب میشه ؟

 • امیر می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید و همچنین نهایت سپاس و تشکر خدمت عوامل نشر دریافت برای پیگری های مکرر نسبت به آینده ی کنکوری ها …. یه سوال دارم ،میشه بگین که سهم سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی در کنکور ۹۵ چه میزان خواهد بود؟

 • م می‌گه:

  سلام ببخشید برای کنکور ٩۶کی مشخص میشه؟من میترسم که دوباره تأثیر قطعی بشه !!!خواهشاًکمک کنید تا برای ما هم مثبت بشه.

 • s.g می‌گه:

  سلام.من سوم تجربیم.پزشکی دانشگاه تهران میخوام.الان وارم نهایی هامو میدم.میخوام نمدات زیر ۲۰را ترمیم شرکت کنم.فقط برا زمین لازم نیس که؟)چون ضریبش ۰ هست(و اینکه ترمیم معدل برا کنکور ۹۶ هست دیگه؟و تاثیر معدل تو ۹۶ چجوریه؟میشه سریع جواب بدید.اگه ترمیم نباشه چیکارکنم؟من تو همع امتحانام ۲۰ نمیشم

 • s.g می‌گه:

  سلام.من الان دانش آموز سوم تجربیم.پزشکی دانشگاه تهران میخوام.دارم امتحانات نهایی رو میدم میتونم همه ی نمرات زیر ۲۰را ترمیم معدل بدم.؟دتو شهریور ماه.البته زمین رو اگر ۲۰ نشم هم لازمنیست که چون ضریبش تو پزشکی ۰ هست؟و اینکه طرحترمیم معدل برای کنکور ۹۶ حتما هست یا من بیچاره شدم؟

 • zohre می‌گه:

  تورو خدا قسمتون میدم جواب منو بدین.خواهش میکنم
  ترمیم معدل برای کسانیکه الان سومن و کنکور ۹۶ میدن هم هست؟زمان ثبت نامش تموم شده؟چجوریه؟خواهش میکنم جواب قطعی بدین من میخوام شهریور شرکت کنم

 • زهرا می‌گه:

  برای نهایی ۹۵ هم اچرا میشه?ینی کنکوریای ۹۶?

 • حسن می‌گه:

  سلام اگر کسی نمره اش تو فلان درس درس ۱۹ بشه بازم میتونه تو ترمیم نمره شرکت کنه؟ منظورم اینه که فقط اونایی که نمرشون پایین شده می تونن شرکت کنن یا همه بجز اونایی که ۲۰شدن؟

 • محمد می‌گه:

  سلام
  ببخشید میخواستم بپرسم.این نمرات فقط برای کنکور سراسری محاسبه میشن یا توی ثبت نام واسه آزمون لیسانس به پزشکی هم محاسبه میشه؟؟؟آخه شرایط اون معدل کتبی سوم ۱۸ به بالاس و مدرک (کپی کارنامه )هم مورد نیازه… میخواستم بدونم اگه شهریور واسه ترمیم معدل اقدام بکنم بعد از گرفتن لیسانس برام موثر خواهد بود یا نه؟؟؟

 • على می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.من امسال سال چهارم تجربى هستم.ممکنه نتونم چندتا از امتحانات داخلى رو پاس کنم.میخواستم بپرسم حتما باید این درسا رو تو شهریور پاس کنم بعدش برا دى اقدام به ترمیم کنم یا اینکه میتونم تیر ماه تو امتحان ترمیم ثبتنام کنم و تو شهریور هم ترمیم بکنم و هم اون نمراتو پاس کنم؟
  ممنون

 • صادق می‌گه:

  سلام
  من امسال سومم و دارم امتحان نهایی میدم.
  امتحان شیمی را خراب کردم می شود که در ترمیم معدل شرکت کنم ؟
  ممنون

 • ali می‌گه:

  سلام می توانم در امتحان ترمیم غیبت کنم؟

 • mehdi می‌گه:

  با سلام.میخواستم مبدونم ماکه الان سوم هستیم و داریم امتحان نهایی میدیم میتونیم توی ترمیم شرکت کنیم؟مدیر مدرسه به ما گفت که میتونید اما از بعضیا شنیدم که میگن باید فارغ التحصیل باشید.لطفا راهنماییم کنید.ممتون.

 • علی می‌گه:

  نحوه بارم بندی امتحانات ترمیم نمرات خرداد با شهریور یا دی فرقی با هم میکنن یا همشون مثل بارم بندی خرداده؟ از نظر سختی چی؟

 • علی می‌گه:

  سلام
  من میخوام سال ۹۶ باز هم کنکور بدم و برای ثبت نام ترمیم نمرات توی شهریور باید قبلا(توی اردیبهشت) ثبت نام میکردم یا بعدا توی تابستان وقت میدن برای ثبت نام؟ من دیر متوجه شدم و دیگه کار از کار گذشته….

 • امیر می‌گه:

  با عرض و خسته نباشید , ظاهرا تاثییر معدل تو کنکور مثبت شده ولی من هیچ چیز راجع به میزان تاثییر سوابق تحصیلی سال سوم و همچنین میزان تاثییر سوابق تحصیلی پیش دانشگاه نشنیدم ! میشه بگین که میزان تاثییر سوابق تحصیلی چقدر خواهد بود و آیا سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی هم موثر خواهد بود یا خیر؟؟؟؟
  با تشکر از نشر دریافت

 • نوید می‌گه:

  سلام
  من الان دارم امتحان نهایی میدم.میتونم شهریور ترمیم شرکت کنم برای کنکور ۹۶؟

 • حسین می‌گه:

  سلام
  اگه کسی سال۹۵ نهایی بده میتونه تو شهریور هم امتحان برای ترمیم بده ؟؟ چون نوشته فارغ التحصیل پرسیدم
  (خواهشا دقیق ذکر کنید )
  ممنون

 • عماد می‌گه:

  ایا میشود از ترمیم نمره انصراف داد ودر شهریور امتحان داد چون با درس پیش دانشگاهی با هم افتیده

 • عماد می‌گه:

  ایا امکان مجدد شرکت در ترمیم نمره است یعنی می شود در خرداد داد و هم در شهریور

 • محمدفاضل می‌گه:

  سلام من زمین ۱۲ میشم شیمی ۱۶ … یه سری عوامل بیرونی تمرکزمو بهم زد نشد بخونم .. درسم خوب بود وگرنه
  امکانش هست شهریور امسال این ۲ تا نمره رو ترمیم کنم ؟(در ضمن من کنکور۹۶ ی ام

 • حسین می‌گه:

  سلام
  چند تا سوال درمورد طرح ترمیم معدل داشتم.
  اگه در این طرح شرکت کنیم ونمره مون رو ارتقا بدیم نمره در کارنامه دیپلم تغییر خواهد کرد یا فقط برای کنکور سراسری تغییر می کند؟
  هزینه این طرح چقر است؟
  باتشکر.

 • رسول می‌گه:

  چرا قیمت ها اینقدر زیاده.میشه پیگی کنید کمترش کنند

 • رسول می‌گه:

  من سومم.شیمی و عربی را بد دادم. شهریور میتونم ترمیم کنم/؟

 • Mr.P می‌گه:

  سلام خسته نباشید من یکی از امتحانات نهایی تجربی رو خراب کردم ولی تجدید نشدم می خواستم ترمیمی جبرانش کنم .
  میشه شهریورماه امسال دوباره امتحان بدم برای ترمیم ؟
  ممنون راهنماییم کنین.

 • Amirreza می‌گه:

  سلام
  می خواستم بپرسم کسانی مثل بنده که سال سوم دبیرستان و در حال گذراندن امتحانات نهایی هستند می توانند شهریور ماه در امتحانات ترمیم معدل شرکت کنند؟ با تشکر …

 • تینا می‌گه:

  میشه بگید این خبر جدیدی که برا ۲۹اردیبهشت تو صفحه ترمیم معدل زدین یعنی چی؟؟یعنی دوباره میخوان بررسیش کنن و اینکه گفتن تاثیر برا امسال مثبته منتفی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • پریا می‌گه:

  سلام من میخواستم بدونم که اگه نمره ترمیم از نمره قبلی کمتر بشه کدومشو ملاک قرار میدن???

 • محمد فاضل می‌گه:

  سلام … من دانش آموز سوم تجربی ام .. متاسفانه در درس عربی نمره ۱۷ و شیمی نمره ۱۶ کسب میکنم من درسم خوبه و این نمره هارو با حواس پرتی گرفتم میخام جبران کنم
  من باید کنکور ۹۶ امتحان بدم … آیا میتونم در شهریور امسال نمره هامو ترمیم کنم ؟!

 • امکانش بسیاز ناچیزه و تازه در اون صورت عین حکم دیوان باید اجرا بشه

 • Soroush می‌گه:

  سلام من امسال دارم دارم نهایی میدم شیمیو خیلی خراب کردم امکان ترمیم معدل برای شهریور هست اگه حتی تاثیر برای کنکور ۹۶ مثبت بشه

 • علی می‌گه:

  سلام.الان منی که در حال دادن امتحانات نهایی هستم و در دو درس نمره ی ۱۸ و ۱۹ خواهم گرفت اگه بخوام این نمرات رو بالا تر ببرم یعنی ارتقاشون بدم اصلا میزارن امتحان بدم یا نه؟؟؟ و دیگه اینکه اگه اجازه دادند در اینصورت موقع این امتحان ها چیه ؟؟؟ و اینکه اگه نمره ی بالاتری بگیرم برای تراز کنکورم نمره ی این امتحان ترمیم معدل رو تاثیر میدن؟

 • تینا می‌گه:

  سلام.من با آموزش پرورش تماس گرفتم گفتم حالا که تاثیر مثبت شده میشه امتحانات ترمیم معدلو نریم؟گفت اصلا اشکالی نداره فقط دیگه نمیتونی بار دیگه برا ترمیم معدل نام نویسی و پولتم رفته.بعد گفت قانونش اینه که نمره بهترو برات تطبیق میدن یعنی اگه امتحان ترمیم معدل کمتر از نمره سابق خودت بگیری همون نمره سابقتو اعمال میکنن

 • Soroush می‌گه:

  سلام اگه کسی نهایی خرداد ۹۵ بده میتونه شهریور برای کنکور ۹۶ تو ترمیم معدل شرکت؟

 • omid می‌گه:

  اگر خرداد ۹۶ برای ترمیم معدل شرکت کنیم ایا برای کنکور ۹۶ موثر است (من سربازم و امسال نمی توانم در ترمیم شرکت کنم)

 • محمد مهدی می‌گه:

  سلام من امسال سوم تجربی ام و دارم امتحان نهایی میدم
  میخواستم بدونم منی که الان شیمی رو حدودا ۱۶ میشم میتونم توی ترمیم معدل شرکت کنم و این نمرم رو جبران کنم ؟؟؟؟؟

 • گریفیث می‌گه:

  سلام. من واسه ی المپیاد میخوندم و الان دارم امتحان نهایی میدم و کتابهامو بار اول است که دارم میخونم. نمراتم حدودای ۱۸ ، ۱۹ میشه ولی هدفم تک رقمی هستش پس میخوام دوباره امتحان بدم. آیا نمیشه شهریور همین امسال ترمیم کنم نمراتمو؟

 • پریا می‌گه:

  سلام من ترمیم ثبت نام کردم و میگن نمیشه انصراف داد الان اگه همه امتحانارو بدم هیچ تاثیری نداره??الان باید چیکار کنم??

 • عرفان می‌گه:

  سلام. ببخشید من یه سوال دیگه هم داشتم من تا تاریخ ۹۵/۱/۲۱ (سال اول-دوم وتا اواخر سال سوم)تو منطقه ۲ درس خوندم وبعد به منطقه ۳ انتقال گرفتم و الان دارم تو منطقه ۳ امتحان نهایی میدم.من منطقه ۲ حساب میشم یا ۳؟ خواهش می کنم به سوالام جواب بدین.ممنون

 • عرفان می‌گه:

  سلام.ببخشید من چند تا سوال داشتم من تازه متوجهاین موضوع ترمیم معدل شدم و با خوندن مطالب بالایی یه چند تا ابهام برام پیش اومد
  ۱. من الان سال سومم و ۹۶ کنکور دارم . امتحان عربی رو در حد ۱۷ ۱۸ نوشتم آیا می تونم نمره عربی رو به نحوی ترمیم کنم یا نه؟یعنی مثلا میتونم اونو ۱۹ ۲۰ کنم و هیچ محدودیتی ندارم یا این که نمره ۱۷ ۱۸ نمره بالایی حساب میشه و نمیشه ترمیمش کرد؟
  ۲. کی ترمیم نمرات انجام مشه؟میتونم شهریور همراه اونایی که رد شدن امتحان بدم؟
  ۳. فرق بین تاثیر مثبت وقطعی چیه؟

 • مهدی می‌گه:

  سلام خسته نباشید.باتوجه به اینوه تاثیر منفی برداشته شد و مقاله ای که در همین سایت خوندم در رابطه با تاثیر مثبت ، سوالی داشتم . اعمال تاثیر مثبت برای کنکور امسال برای رتبه زیر ۵۰۰۰ چقدی مهمه؟ یعنی مثلا کسی که معدلش ۱۳ هست با کسی که ۱۹ هست اگر هردو درصدهای مشابهی تو کنکور کسب کنن و هردو رتبه ۳۰۰۰ بیارن (بدوت تاثیر مثبت معدل) اگه بخوان مثبت رو تاثیر بدن اونی که معدلش ۱۳ هست رتبه ش تفاوتی نداره ولی اونی که معدلش ۱۹ هست حدودا رتبه ش چقدر بهتر میشه؟ خواهش میکنم جواب بدین واسم خیلی مهمه

 • سرور می‌گه:

  سلام میشه ازدکترسبطی درباره تاثیرمعدل تئکنکور۹۶بپرسید.احتمال کدومش بیشتره مثبت یاقطعی

 • سینا می‌گه:

  سلام من الان امتحان دارم میدم خیلی بد دادم ۹۶ هم کنکور دارم برا ترمیم معدل چیکار کنم!

 • Maryam می‌گه:

  سلام تکلیف ترمیم معدل چی میشه؟ شرکت نکیم مشکل پیش نمیاد؟

 • سمیرا می‌گه:

  سلام من برای سال ۹۵ مشکلی داشتم و نتونستم برای کنکور شرکت کنم الان تکلیفم چیه؟یعنی ترمیم هم نیست؟من بیچاره شدم که،یعنی حالا که میخوام ۹۶ شرکت کنم تاثیر قطعیه؟

 • hossein می‌گه:

  سلام.من دارم از نگرانی میمیرم.امسال به احتمال زیاد پشت کنکور میمونم.میخواستم ازتون بپرسم که مطمئنید من میتونم تو شهریور یا دی ماه تو امتحان ترمیم دروس سوم شرکت کنم یا نه؟

 • فاطیما می‌گه:

  حالا ما که ترمیم شرکت کردیم تکلیفمون چیه؟ حدااقل تاثیر مثبته شامل ما که هزینه کردیم و امتحان میدیم هم باشه 🙁 بلاخره یه فرقی باید باشه بین کسی که واسه ترمیم کلی دوندگی کرده و امتحانشو داده و کسی که مسیر مطالعه تستی و کنکورش رو داره ادامه میده و وقتشو واسه حاشیه ازدست نداده. … ای خداااااااا 🙁

 • سیروان می‌گه:

  سلام با توجه به اینکه تاثیر مثبت شد به نظر شما فردا برویم ادامه ترمیم را بدهیم یا نه؟

 • زهرا می‌گه:

  نشر دریافتی های عزیز به شما و همه بچه ها خواهان تاثیر مثبت تبریک میگم، ولی من که ترمیم شرکت کردم دوس دارم نمره هام تو کنکور امسال تاثیر مثبت داشته باشه چون برای امتحان ترمیم کاملا آماده ام و مطمئنم نمراتم عالی میشه
  چرا میگید ترمیم به کنکور امسال نمیرسه ؟ پس برای چی ما کنکوریها امتحان ترمیم بدیم؟ سازمان سنجش باید نمره های جدیدمون رو بگیره دیگه

 • عارف می‌گه:

  من که دیگه ترمیم نمیرم .ی امتحانشم دادم

 • تینا می‌گه:

  سلام.مطمینید برا امسال مثبته؟؟؟؟؟تکلیف ماکه ترمیم شرکت کردیم چی میشه؟میتونیم سر جلسه امتحانا نریم؟؟؟؟

 • زهرا تکرلی می‌گه:

  آقای سبطب واقعن از زحماتتون متشکرام. انشاالله خدا اجرتون بده. به همه بچه ها تبریییییییییک می گم. موفق باشین

 • نوید می‌گه:

  ببخشید من الان سال سومم و دارم امتحانات نهاییمو میدم
  اگه الان نمره درسی رو خراب کنم میتونم شهریور جبرانش کنم؟

 • وحید می‌گه:

  سلام اقایون و خانوم ها تورو خدا بمنم بگین کی و کجا ثبت نام میکنن یا کدوم سایت خواهشا جواب بدین من خیلی مشتاقم شرکت کنم ممنووووووووووووون

 • سیروان می‌گه:

  سلام به نظر شما منکه معدلم ۱۰ هستش فرض کنیم تاثیر مثبت باشه به نظر شما اگه درصدای کنکورم با کسی که معدلش ۱۹ هست تقریبن برابر باشه رتبه ما یکی میشه یا اون فرد از من جلو میافته؟ تورو خدا جواب بدین

 • سارینا می‌گه:

  با این اوصاف دیگر امتحان دادن چه معنی دارد؟
  نشر دریافت عزیز حالا که مجلس دارد با آینده ما بازی میکند؛تکلیف چیست؟
  من به دلیل نقل مکان کردن باید برای هر ماده ی درسی که شرکت کرده ام حدود ۱۰۰کیلو متر رفت و آمد کنم به نظر شما این کار را انجام دهم و این رفت و آمد ارزشش را دارد یا از خیرش بگذرم؟ممنون میشوم اگر پاسخ بدهید.
  آزمون ۲۵ اردیبهشت را امتحان بدهیم؟

 • سیروان می‌گه:

  سلام خسته نباشد.شنبه امتحانات ترمیم شروع میشود باتوجه به اینکه کنکورتاثیرمثبت دارد به نظرشما منی که معدلم۱۰هستش و میخواهم با درصد های نه چندان بالا پزشکی بیارم پس فردا بروم امتحان بدهم یا نه؟خواهشن توضیح بدین و مرسی

 • علی می‌گه:

  سلام.تاثیر مثبت شد پس ما الکی ترمیم ثبت نام کردیم

 • دینا می‌گه:

  سلام خسته نباشید من دیپلم ریاضی دارم و معدلم ۱۳است و میخوام کنکور تجربی ۹۶ شرکت کنم با توجه به اینکه اگه تاثیر معدل مثبت باشه برای قبولی در رشته پزشکی ایا لازمه ترمیم معدل شرکت کنم؟؟؟

 • فاطمه می‌گه:

  سلام خسته نباشید.من از چند مشاور کنکور شنیدم که بخشنامه ثبتنام ترمیم معدل اسفندماه۹۴ بسته شده و ثبتنام اردیبهشت ماه صوریه. این صحت داره؟ همچنین گفتند ترمیم معدل تاثیری در کنکور ۹۵ نخواهد داشت.این چطور؟ وقتی امیدوار میکنند و هزینه میشه این جایز نیست که تاثیری درکنکور۹۵ نداشته باشه.من خودم بخاطر تصادفی که داشتم امتحانات نهایی رو وحشتناک جواب دادم.الان که وقت جمع بندی ما کنکوریاست با این شک و تردید های بوجود اومده کاملا اثر منفی به روحیه میذاره… 🙁 خدا کمکمان کند:(

 • سیروان می‌گه:

  سلام خسته نباشید.من معدلم۹هست و ترمیم شرکت کرده ام باتوجه به اینکه تاثیر مثبت اعمال میشود به نطر شما در ترمیم شرکت کنم یانه؟اخه میخام پزشکی بیارم به نظر شما اگه معدل را به ۱۹ برسانم درمقایسه با معدل۹ تفاوتی در معدل ایجاد میکند؟ مرسی از شما

 • سارینا می‌گه:

  اگر مجلس تاثیر معدل را مثبت اعلام کند،منی که ترمیم را شرکت کرده ام چه کار باید بکنم؟باید حتما امتحان ها را بدهم؟ اگر غیبت کنم نمره های پیشینم اعمال خواهد شد؟

 • سارینا می‌گه:

  با سلام.
  به نظر شما اگر مجلس طرح را بعد از اولین درس امتحان نهایی- که در ۲۵ اردیبهشت برگزار می کردد-به رای گیری بگذارد،ما این درس را امتحان دهیم؟چون به احتمال زیاد تاثیر مثبت برای امسال اعمال شود آیا میتوان دیگر برای امتحان نهایی درس نخواند؟

 • فاطمه می‌گه:

  سلام خواهشمندم جواب بدین به سوالم
  من ترمیم چند درس ثبت نام کردم و الان انشاالله قراره که مثبت شه تاثیر معدل
  من میتوانم دروسی که ثبت نام کردمو لغو کنم ؟و هزینه رو پس بگیرم ؟

 • مهرداد می‌گه:

  سلام
  با توجه به ارجاع دوباره به مجلس برای مثبت شدن تاثیر سوابق در چند سال اینده نه ففط سال ۹۵ میشه گفت برای ۹۵ تاثیر مثبته؟

 • شریفی می‌گه:

  سلام خسته نباشید من برای کنکور ۹۶ میخوام شرکت کنم …برای ترمیم معدل میتونم دی ۹۵ شرکت کنم؟

 • تینا می‌گه:

  سلام.من یه سوال داشتم. ۲۵ام اولین امتحان نهاییه.نباید تا قبل اون تکلیف معدل روشن شه که بچه هایی که ثبت نام نکردن ثبت نام کنن؟؟؟؟؟

 • زهرا می‌گه:

  سلام
  من همه دروس ترمیم رو شرکت کردم ولی شاید زبان فارسی و زمین شناسی رو امتحان ندم نمره های قبلیم اعمال میشه؟

 • قاسم می‌گه:

  با عرض سلام خدمت اقای سبطی .. اقای سبطی اخر مسله ی تاثیر معدل چی شد قضیش .. من همه خبرارو خوندم ولی قشنگ متوجه نشدم ینی تاثیر معدل قطعیه اگه قرار اینجور باشه منی که پارسال به خاطر ی مریضی که داشتم خرابشون کردم دیگه و با این معدل پایینم نمیتونم دیگه به اون چیزی ک میخوام برسم وضعیت درامد خانواذه ی من اونجوری نیس ک بخوام برم طرح ترمیم معدل شرکت کنم چون باید چیزی حدود ۳۰۰ هزارتومن پول بدم این قیمت ینی نصف درامد پدر من در ماه ینی منی ک الان یکساله دارم میخونمو تلاشمو میکنم مطمنمم ک درصداییو میارم که اگه معدل تاثیر نداشته باشه رتبم چیزی حدود ۴۰۰ یا ۵۰۰ میشه و این ینی اوردن پزشکی ی انشگاه خوب برا من ینی خوشبختی من ولی اگه معدل تاثیر داشته باشع با همون درصدا بخاطر معدلم رتبم چیزی میشه حدود ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ واقعا این حقه .. من واقعا نمیدونم کسایی ک این قانونا رو میزارن یک ذره از وضعیت منو امسال من خبر دارن ولی واقعا برای خودم متاسفم که بخاطر یک مشت افکار پوچ و غلط مسولان ایندم داره خراب میشه … مدیر لطفا ثبت کن نظر منو شاید فرجی شد

 • سارا می‌گه:

  سلام میخاستم ببینم یکبار حق شرکت در هر درس را داریم برای ترمیم نمرات یا یکبار حق شرکت در یک نوبت امتحانی ؟به طور مثال میتونیم ۲یا۳درس را خردادو۲یا۳درس دیگه را در شهریور بدهیم؟ممنونم از راهنمایی تان

 • Hidden می‌گه:

  سلام
  با تشکر از زحمات شما
  در رابطه با اون متن قرمز در اول صفحه سردرگمی ترمیم معدل
  خواهشا اونجا که نوشتید با روشن گری های ما و شما را اصلاح کنید باز یک نفر پیدا نشه بگه انتشاراتی ها دانش اموزان را انتریک کردن

 • تینا می‌گه:

  سلام با توجه به اینکه دوباره به کمیسیون آموزش ارجاع دادن کی تکلیف ما روشن میشه؟ما امتحانات نهاییو شرکت کنیم یا نه؟بنظرتون تا کی مشخص میشه؟

 • mehrdad می‌گه:

  سلام خدمت اهالی دریافت .سوالی که خدمتتون داشتم اینه که اگر تاثیر مثبت شد نمرات ۱۶ نیازی به ترمیم دارند یا خیر؟برای رتبه حدود ۵۰۰

 • نجمه ب می‌گه:

  خدا ازشون نگذره من از ۱۳ ام تا حالا دارم التماس میکنم به دایره ی امتحانات آموزش و پرورش تنگستان که ترمیم معدل ثبت نام کنم میگن وقتش تموم شده و سایت بسته شده و دیگه اطلاعاتونمیگیره.. ولی الان میخونم اینجا که تا ۱۵ ام وقت بوده. چرا نباید درست اطلاع رسانی بشه.. چرا هر کی به هر کیه؟ .. من ی سال وقت گذاشتم درس خوندم الان ک این قانون تصویب شده چرا منی که از تابستون به امید این شروع کردم به درس خوندن نباید شرکت کنم؟.. من نمیگذرم ازشون خدا هم نگذره

  • زهرا می‌گه:

   خواهر منم هم درد توام….ازچهاردهم که خبردارشدم هرچی به این در و اون در میزنم نمیتوم ثبت نام کنم…..این چیز به این مهمی که مستقیم رو آینده سرنوشت ما تاثیر داره رو چرا درست اطلاع رسانی نمیکنن؟؟؟که من باید با هزار جستجو تو اینترنت و سایت ها از این طرح خبردار بشم؟؟؟بعدم مگه همه ی داوطلبای کنکور میرن مدرسه که به یه بخشنامه کفایت کردن؟؟؟؟اگه امروز تاثیر مثبت نشه من نابودم!!!!

 • مهران می‌گه:

  دریافت جان من معدلم ۱۵ هست و هدفم رتبه زیر ۱۰۰۰ !
  درصورتی که تاثیر معدل مثبت بشه نیازی به ترمیم دارم با توجه به معدل و البته هدفم ؟؟؟
  ضمنا من از بخش امتحانات آموزش و پرورش کل به صورت حضوری سوال کردم ب طور قطعی گفتن نمرات بهتر برای سنجش ارسال میشه و نگران نباشید .
  ممنون

 • کنکوری می‌گه:

  با سلام
  من ریاضی رو ۱۱ گرفتم
  شیمی ۱۶
  اگه بخام ترمیم شرکت کنم باید برای هرکدوم حداقل ۲روز وقت بذارم
  حالا اگه تاثیر معدل رو مثبت کردن چی کارکنم وقت بذارم و ترمیم شرکت کنم یا نه؟؟؟؟

 • ناديه می‌گه:

  سلام یک سوال داشتم تا چه تاریخی زمان دارینم برای ثبت نام ترمیم معدل

 • مینو می‌گه:

  تاثیر مثبت و قطعی معدل خیلی کار اشتباهی هست خدا گواهه ما سر جلسه بودیم و میدیدیم چقدر راحت میشد تقلب کرد و بچه ها حتی خود من چون نمیخواستم از قافله عقب بمونم اینکارو بدون واهمه میکردم.. یعنی اینو میخوام بگم با تاثیر معدل اصلا موافق نیستیم مگر اینکه امنیت حوضه ها جوری بشه که از ما وروجکا کاری بر نیاد ..

 • aryan می‌گه:

  سلام باتوجه به اینکه مجلس با رای بسیار زیاد تاثیر معدل رو تصویب کرد به نظرتون امکان داره به تاثیر مثبت رای بدن؟؟؟چقد احتمالش هست؟؟ممنون میشم زود جواب بدید
  یه سوال دیگه هم داشتم.شما هنوز پیگیر معدل هستید؟؟؟برنامه ای برای نمایندگان ندارید؟؟؟

 • امیرحسین می‌گه:

  درود بر شما
  به نظر من اگه تاثیر معدلو مثبت هم بکنن همون تاثیر مثبت خود به خود تاثیر منفی ایجاد میکنه چرا که همین که معدل بالاها شامل تاثیر مثبتش میشن ولی معدل پایینا نمیشن خب همین تاثیر منفیه !
  نظر شما و دکتر سبطی در این باره چی هست ؟
  اگه تاثیر مثبت شد ترمیم نمرات امتحان بدیم یا خیر ؟
  خیلی سرگردانم ! لطفا پاسخ بدید
  مرسی از شما

 • فاطمه می‌گه:

  سلام
  لطفا یکی حتما جواب بده..
  اگه الان بریم برا ترمیم معدل ثبتنام کنیم میشه؟؟
  یعنی الان که چندتا امتحانا گذشته از دست دادیمشون و دیگه راه جبران نیست؟؟
  لطفا یکی جوابمو بده

 • فاطمه می‌گه:

  سلام
  ببخشید من الان متوجه شدم که ترمیم یه سری امتحانای نهاییو از دست دادم..الان که امتحانا چندتاش گذشته،دیگه راهی برا جبرانش نیست؟؟یعنی تموم شد؟؟مثلا اگه بچه ها زیست رو امتحان داده باشن و من ثبتنام نکردم دیگه نمیشه کاری کرد؟؟

 • تینا می‌گه:

  روزنامه همشهری امروز نوشته با رای اکثریت نماینده های مجلس تاثیر ۲۵درصدی معدل نهایی سال سوم برای کنکور ۹۵ قطعی شد.