موسیقی ملل : سرخ‌پوستان
۱۳۹۶/۱۲/۰۲
مأموریت مرکز پژوهش‌ها برای بررسی اقدامات وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش در اجرای قانون حذف کنکور
۱۳۹۶/۱۲/۰۲

اردوی مطالعاتی در عید

چرا اردوهای مطالعاتی ایجاد شد؟

مهمترین مشکلات در روزهای تعطیلی عید مثل؛بی برنامگی خانواده ها، دید و بازدیدهای نسبتاً طولانی، خواب آلودگی،حس کسالت و بی نظمی در خواب و شب نشینی، بهم ریختن وعده های غذایی، تغییر ساعت رسمی، تعطیلی تقریباً۲۰ روزه مدارس و مراکز آموزشی،روشن بودن دائمی تلویزیون،وجود موبایل و لپ تاپ و اینترنت، شلوغی دائمی خانه ها و حضور تمام اعضای خانواده و … همه و همه سبب شد تا با توجه به ارزش و اهمیت روزهای تعطیلی نوروز برای داوطلبان جدی کنکور اردوهای نوروزی تشکیل شود.
بیشتر خانواده ها و داوطلبان به دلیل ایجاد انگیزه ترجیح می دهند در محیط های دانشگاهی این فعالیت را تجربه کنند.چرا که فضای مدارس در بسیاری از موارد برای دانش آموزان کسالت آور است.
حضور در بین همسالان و هم افزایی ایجاد شده از محیط هم یکی از عواملی است که مطالعات داوطلب را در اردوهای نوروزی مطلوب تر و پربازده تر می کند.

چه کسانی می توانتد از اردوهای مطالعاتی بهره ببرند؟
١ -فارغ التحصیلانی که دائم در خانه بوده اند و افت روحیه پیدا کرده اند.
۲ -کسانی که با دیدن تلاش دیگران جدیت و فعالیتشان بهتر می شود
۳ -داوطلبانی که خانواده های پر رفت و آمد دارند
۵ -کسانی که در بیداری صبح و استفاده از زمان قبل از ظهر برای مطالعه مشکل دارند
۶ -دانش آموزانی که به نظارت و مراقبت و برنامه مطالعاتی نیاز دارند
٧ -داوطلبان و دانش آموزانی که دیالوگ های پرتنش با والدین در موضوع درسی دارند.

در اردوی عید رتبه‌سازان چه می‌گذرد؟
صبح روز دوم فروردین ساعت ۷ صبح(با ساعت رسمی کشور) در دانشکده حاضر میشوید. بعد از تایید حضور شما در لیست حضور و غیاب و تحویل موبایل و تجهیزات مشابه به مراقب خود، چای می خورید وبه محل مطالعه خود که قبلاً لیبل اسم شما روی آن است راهنمایی می شوید. طی ۱۰ روز حضور در اردو این میز مطالعه متعلق به شماست و با خیال راحت می توانید وسایل خود را در همان جا مستقر کنید.
با برنامه ای که قبل از تعطیلات عید در جلسه مشاوره به شما داده شده، شروع به مطالعه خواهید کرد. دوساعت بعد برای استراحت و صبحانه با راهنمایی مراقبتان به سلف غذاخوری دانشکده می روید. طبق برنامه تغذیه ای صبحانه با سنگک تازه روی میزها چیده شده است. ۲۵ دقیقه فرصت خوردن صبحانه است. بعد از آن دوباره برای مطالعه به محل استقرار خود مراجعه خواهید کرد.درحین مطالعه حق صحبت و خروج و تردد نخواهید داشت.
بعد از ۵,۱ ساعت مطالعه طبق برنامه و با نطارت مراقب زنگ تفریح خواهید داشت و یک میان وعده به شما داده می شود.
پس از آن فاز سوم مطالعه شروع می شود و پس از ۵,۱ ساعت برای صرف ناهار طبق برنامه ای که مشاور تغذیه ترتیب داده به سلف غذاخوری دانشکده می روید.
با احتساب زمان ناهار ۷۵ دقیقه برای غذا خوردن و نماز و استراحت در نمازخانه تمیز و مرتب دانشکده فرصت دارید. فقط کسانی حق دارند وارد نمازخانه شوند که قصد نیایش، خواب یا استراحت با نظارت مراقبان را دارند. برای حرف زدن و تفریح می توانید در حیاط وسیع دانشکده باشید. امکان حضور در محل مطالعه و درس خواندن هم هست.
قبل از شروع فاز مطالعاتی بعدی چای و خرما می خورید و تا ۵,۱ ساعت در آرامش مطالعه خواهید داشت.پس از یک استراحت ۱۵ دقیقه ای دوباره ۵,۱ ساعت درس می خوانید.
حالا ۲۰ دقیقه فرصت خوردن عصرانه و بازی و نرمش در حیاط دانشگاه است. فوق العاده می تواند به شما انرژی دهد.
پس از ان ۵,۱ ساعت مطالعه و ۱۵ دقیقه استراحت و پذیرایی و دوباره ۵,۱ ساعت مطالعه خواهید داشت. پس از پایان ساعت کاری و حدود ۱۱ ساعت مطالعه مفید و با برنامه و با نظارت و پربازده و مفرح به همراه خانواده به خانه بازمی گردید.

خروج قبل از فاز مطالعاتی آخر فقط در مواقع اضطراری و در زنگهای تفریح و با هماهنگی اولیا امکان پذیر خواهد بود. آیا امکان اقامت براى داوطلبان غیرتهرانی وجود دارد؟
بله در سال‌هاى گذشته پانسیونی در میدان ولیعصر براى اقامت در نظر گرفته شده بود و داوطلبان با هزینه‌ى ۳۵۰ هزار تومان براى ۱۰ شب امکان استفاده از این خدمات را داشتند.
حضور دبیران براى رفع اشکال هم جزو برنامه است؟
بله، هر روز دو جلسه کلاس در دروس اصلى برگزار مى‌گردد و رفع اشکال فردى با دانش‌جویان رتبه برتر خواهیم داشت.

آیا مشاوره و برنامه‌ریزى خصوصى براى هر دانش آموزى صورت مى‌پذیرد؟ توسط چه کسانى؟
در هر دوره ۵ روزه یک جلسه مشاوره خواهیم داشت. اکثر مشاوره‌ها توسط مهندس سلیمى صورت مى‌پذیرد.

برای اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید:

۲۲۰۲۰۵۴۸

۲۲۶۵۴۲۷

برای ثبت نام و آگاهی بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://www.yekemehr.com/shop/educational-classes/ordoo-norooz/

.

در چند ماه پیش رو، نیاز دانش‌آموزان عزیز کشورمان به مشاوران واقعی و قابل اطمینان بیشتر خواهد شد. نه برای برنامه‌ریزی، چرا که نحوه برنامه‌ریزی را آموخته‎اند و هر فردی با توجه به شناختی که از خود و شرایطش پیدا کرده است، ویژگی‌های یک برنامه‌ی واقعی و منطقی را می‌داند و آن را پیاده می‌کند؛ اما در مواردی خاص و ویژه برای دانش‌آموزان سوالات بنیادی و اساسی پیش خواهد آمد، که نیازمند مشاوره و راهنمایی قابل اطمینان است.
ما متوجه شدیم که گروه مشاوره جناب آقای مهندس سلیمی که جز مشاوران شریف و با سابقه کشور هستند، امکاناتی را برای تمام دانش‌آموزان کشور در هر مقطع، با هر نوع سطح مالی و هر میزان از نیاز به مشاوره، از ده دقیقه تا ساعت‌ها، به صورت کاملا دقیق و طبقه‌بندی شده در «سایت یکِ مهر» به وجود آورده‌اند؛ بدون اینکه دانش‌آموزی دچار اضطراب شود یا بازیچه دست بازاریابانی شوند که گهگاه با انواع شگرد‌ها، خود را بعنوان مشاورمعرفی می کنند.
پیشنهاد ما این است که اگر نیازمند شنیدن پاسخ درست و قابل اطمینان هستید، از این امکان استفاده کنید و خودتان را در دام کسانی نیندازید که می‌خواهند با یک تماس تلفنی، محصولات رنگارنگی را به شما تحمیل کنند.

به سایت یکِ مهر مراجعه فرمایید:?
www.yekemehr.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 1 =