کاشف داروی ضد سرطان کیست؟

 پیشرفت در ساخت داروی اختصاصی ضد سرطان در ایران

دکتر رضا شیخ‌ن‍ژاد:

«…

نام داروی جدید را سیستانین گذاشته ام، به یاد پدر، مادر، اجداد و بیابانهای خشک سرزمینی که همیشه دوست خواهم داشت. ساخت داروی سیستانین از اول شهریور ۱۳۹۴، در شرکت دانش بنیان اوشیدا نوین دارو با حمایت دولت آغاز شده است تا مراحل اولیه تحقیقاتی را طی کند. امیدوارم که سال آینده فاز بالینی این دارو آغاز شود و سعی کنیم که زودتر از داروی قبلی (آمریکا)، این دارو وارد بازار ایران و سپس به عنوان یک فرآوردهی صد در صد ایرانی وارد بازار دارویی دنیا شود. این دارو مهمترین داروی ضد سرطان و مورد استفاده بیش از ۴ میلیون بیمار سرطانی در دنیا است که در ۲۰ سال گذشته هیچ شرکتی در دنیا قادر به ساخت آن نبوده است.

امروز پس از گذشت بیش از نیم قرن، در میان هموطنانم در تهران اما تنها زندگی میکنم. تنهایی که از کودکی با من همراه بوده ولی گهگاهی دوستان و آشنایان میان من و تنهای ام قرار میگیرند. نه فقط تنهایی، بلکه هیچ چیزی در زندگی ام تغییر چندانی نکرده است،

همچنان دوست دارم که ساده زندگی کنم. حالا همه ی دلخوشی ام چیدن میوه از درختی است که سالها پرورانده ام. میوهای که امیدوارم کام همه را شیرین کند.»

 

منبع و متن کامل خبر در باشگاه خبرنگاران جوان

.

دو کتاب زیر از دکتر شیخ‌ن‍ژاد توسط نشر دریافت منتشر شده است. (برای دریافت اطلاعات بیشتر روی هر یک کلیک کنید).

3-4-SARATAN-400    3-4 Ketabe Saratan Chist

4 دیدگاه ها

 1. سید صدرالدین شهنازی زاده گفت:

  ممنون آقای دکتر عزیز،هوشمندی و درایت شما قابل تامل و تمرکز است.موفقیت روزافزون شما را در خدمت به خلق از خداوند یکتا خواستارم.

 2. میراث داران یعقوب لیث صفاری گفت:

  سلام و درود و خدا قوت به مرد تنهای دوست داشتنی که باعث افتخار ایران و ایرانی و سیستان و سیستانی بوده و هست و خواهد بود.
  بعنوان یک ایرانی و سیستانی فقط میتونم بگم استاد شیخ نژاد بزرگوار شیر مادرت حلال جونت باشه که زرق و برق دنیارو ول کردی و اومدی تو سرزمین مادریت فقط برای خدمت بی منت
  دست مریزاد
  همین و بس…

 3. سعید شیخ ویسی گفت:

  درود بر شما بزرگ مرد سیستانی
  من هم سیتانیم و به خود میبالم

 4. محمدجواد گفت:

  خدا قوت،مرد فوق العاده….مرد ایرانی….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *