نشر دریافت > خبر هاي داغ داغ > برنامه امتحان‌‌های نهایی سوم و پیش+ همه چیز درباره‌ی امتحان‌های نهایی!

برنامه امتحان‌‌های نهایی سوم و پیش+ همه چیز درباره‌ی امتحان‌های نهایی!

۲۵ فروردین ۱۳۹۵

Published by

لینک خبرهای تازه را در دیدگاه‌ها بگذارید. این صفحه با خبرهای تازه به‌روز میشود.

خبرهای مرتبط دیگر را در سه لینک زیر بخوانید:

همه چیز در باره‌ی تأثیر معدل سال۹۵

.

همه چیز درباره‌ی امتحان‌های نهایی

.

تأثیر معدل در کنکور ۹۶ 

.

NAHAYI PISH96 (2)

nahayi 96 rahe door

.

.

 nazarsanji far emtehan nahayi

http://www.pharepub.com

.

(۲۲ خرداد۹۵) گزارش باشگاه خبرنگاران جوان و ۲۰و۳۰ از لو رفتن پرسش‌های امتحان‌های نهایی:

 

 

(۱۷ خرداد) دیدگاه شما: علیرضا بذری 

سلام خسته نباشید
امشب متوجه شدم سوالات امتحان فیزیک سوم تجربی ١٠ دقیقه قبل از آزمون از طریق کانالی تو تلگرام به فروش رفته و در دسترس دانش آموزان قرار گرفته لطفاً این خبر رو اطلاع رسانی کنید که هم این کانال به فعالیتش پایان بده و هم مسئولینی که انقدر اصرار بر این دارند که نمرات نهایی باید ٢۵ ٪‏ تاثیر قطعی داشته باشد بدوند که امنیت سوالات رعایت نمیشه و در واقع حق بقیه دانش آموزان ضایع می‌شود. در زیر تصویرش رو می‌گذارم. با تشکر

foroosh nahayi1A

foroosh nahayi2

(۱۸خرداد ۱۳۹۵) رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش:

ثبت اعتراض به نمرات امتحانات تا ۴ روز پس از اعلام نتایج/ پرونده امتحانات اواخر خرداد بسته می‌شود.

یگان خبر نشر دریافت: به گزارش فارس: عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: امتحانات نهایی دانش‌آموزان، ۱۸ خردادماه پایان یافت. نتایج امتحانات تا یک هفته پس از برگزاری آخرین آزمون اعلام می‌شود و پس از آن هر دانش‌آموزی که نسبت به نمرات خود اعتراض دارد می‌تواند تا چهار روز پس از اعلام نتایج، اعتراضات خود را ثبت کند. نمره نهایی دانش‌آموزان پس از بررسی اعتراض تا قبل از پایان خردادماه اعلام می‌شود و پرونده‌ی امتحانات پایانی تمام دانش‌آموزان تا اواخر خردادماه بسته خواهد شد.

 (۱۷ خرداد۹۵) شایعه فروش اینترنتی سوالات امتحانات نهایی
یگان خبر نشر دریافت: روزنامه شرق: در سال‌های اخیر درس‌خواندن و امتحان‌دادن آنچنان هم سخت نیست، دیگر دانش‌آموزان نیازی به مطالعه دقیق و جزءبه‌جزء کتاب و موشکافی مطالب جزوه‌های درسی و مباحث کلاسی ندارند. به لطف ارزشیابی توصیفی، حالا بیشتر از پنج‌سال است که دانش‌آموزان دوره ابتدایی امتحان نمی‌دهند و به‌جای نمره، رتبه خیلی خوب، خوب و نیاز به تلاش و بد می‌گیرند و تعطیل می‌شوند. دانش‌آموزان دوره راهنمایی و متوسطه هم با توسل به کلاس‌های فوق‌برنامه و خصوصی و چندین دوره مرور سوالات مشابه امتحانی، از سد امتحانات می‌گذرند و در تعطیلات ناب تابستان غوطه‌ور می‌شوند. اما گویا در امتحانات پایانی امسال که به‌دلیل برگزاری جام‌جهانی فوتبال، زودتر در حال برگزاری است، پریدن از دیوار امتحانات آسان‌تر شده و دانش‌آموزان می‌توانند در کنار شرکت در کلاس‌های فوق‌برنامه و خصوصی بی‌شمار و گذاشتن هزینه‌های آنچنانی بر دوش والدین‌شان، سوالات امتحانات را هم بخرند و با خیالی آسوده‌تر، نمره بگیرند. یک فروشنده از هفته گذشته صفحه‌ای در شبکه اجتماعی «اینستاگرام» با نام «پاسخ آزمون» ایجاد و ضمن ارتباط‌گیری مستقیم با دانش‌آموزان، به آنان پیشنهاد می‌دهد که اگر قصد خرید سوالات امتحانی خود را دارند به «kik» وی مراجعه کنند. یکی از دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه ارشاد منطقه هشت آموزش‌وپرورش شهر تهران ضمن درمیان‌گذاشتن این ماجرا با خبرنگار «شرق» مدعی شد: «صبح روز ٢٨اردیبهشت، امتحان دینی داشتیم که در حیاط مدرسه یکی از دوستانم صدایم کرد و گفت که «این سوالات دینی امتحان امروز است، بگیر و نگاهی بینداز.» اول باور نکردم ولی وسوسه شدم که نگاهی بیندازم.»
فروش ١۵٠ هزارتومانی سوالات
این دانش‌آموز پایه سوم متوسطه ادعا کرد: «هرچقدر پرسیدم که این سوال‌ها را از کجا آوردی چیزی نگفت، تا دیدم بعضی از دوستان دیگرم هم همان سوال‌ها دستشان است و در حال خواندن آن هستند. باز هم باورم نمی‌شد تا اینکه سر جلسه امتحان دیدم که همه سوالات مانند همان سوالات موجود در جزوه دوستم بود و با آن مو نمی‌زد.»
او مدعی است: «بعد از امتحان، پیگیری کردم و متوجه شدم شخصی در صفحه «اینستاگرام»، فعال است که سوالات امتحان نهایی را فروخته و عنوان کرده اگر سوالات او با امتحان امروز همخوانی داشت، دانش‌آموزان می‌توانند باز هم به او مراجعه کنند و سوالات امتحانات دیگر را از او بخرند.»طبق ادعای این دانش‌آموز، این فروشنده، سوالات امتحان دینی دیروز را به مبلغ ١۵٠‌هزار تومان فروخته است. خبرنگار «شرق» با مراجعه به «اینستاگرام» و جست‌وجوی اسم فروشنده سوالات؛ پی برد که وی فعالیت خود را به تازگی آغاز و جامعه هدف خود را نیز از بین دانش‌آموزان فعال در این شبکه اجتماعی انتخاب کرده است. او برای عادی نشان‌دادن فعالیتش، در توضیح مشخصات خود از نام دو موسسه علمی – خصوصی معتبر استفاده کرده ولی در اولین پست خود آورده که «فروش سوالات امتحانات نهایی؛ برای خرید به کیک ما پیام بدهید» و آدرس کیک خود را آورده است.
آموزش‌وپرورش: تکذیب می‌کنیم
ادعای فروش سوالات امتحانات نهایی کشوری در حالی مطرح می‌شود که معدل دانش‌آموزان در این آزمون، [احتمالاً] تاثیر ٢۵درصدی قطعی در کنکور سراسری دانشگاه‌ها در سال آینده دارد و مبنایی برای قبولی بین همه دانش‌آموزان متقاضی ورود به دانشگاه‌های کشور است. اما عبدالرسول عمادی، رییس مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش؛ بر امنیت امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه سوم متوسطه تاکید کرده و به خبرنگار «شرق» گفت: «به دلیل تاثیر قطعی معدل امتحانات نهایی پایه سوم متوسطه دانش‌آموزان رشته نظری در قبولی آنها در دانشگاه، سعی کرده‌ایم که بالاترین میزان امنیت را برای سوالات طراحی‌شده فراهم کنیم.»عمادی با بیان اینکه «تمام سوالات امتحانات نهایی پایه سوم متوسطه در مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش طراحی می‌شود»، افزود: «این آزمون در سطح کشوری برگزار می‌شود و به همین دلیل برای هر درس، دو طراح سوال در نظر گرفته‌ایم که در همین مرکز فعالیت می‌کنند.»
او ادامه داد: «پس از طراحی سوال‌ها توسط طراحان ما و بازبینی دو کارشناس دیگر، برگه امتحانی توسط دو کارشناس فناوری تایپ شده و در لوح فشرده رمز‌داری ذخیره می‌شود و سپس آن را در اختیار استان‌ها قرار می‌دهیم.»رییس مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش با تاکید براینکه «تا صبح امتحان، رمز لوح فشرده سوال‌ها در اختیار استان‌ها قرار نمی‌گیرد»، اظهار کرد: «صبح روزی که سوالات امتحان نهایی درس مربوطه به واحد تکثیر در قرنطینه منتقل می‌شود، رمز را در اختیار آنها قرار می‌دهیم و سپس سوالات تکثیر و به حوزه‌های امتحانی برای برگزاری آزمون مربوطه ارسال می‌شود.»این مقام مسوول افزود: «در نتیجه امنیت سوالات امتحان نهایی بسیار بالاست و اگر سوالات امتحانی لو برود، بر گردن یکی از اعضای طراح یا کارشناس فعال در مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش است؛ چرا که امکان لورفتن سوالات در حوزه تکثیر به دلیل فرصت کم تا زمان آزمون وجود ندارد.»وی در پاسخ به این سوال که مستنداتی وجود دارد که تایید می‌کند شخصی در فضای مجازی سوالات را فروخته است، گفت: «اینها شیادند و برای کسب پول دست به هر کاری می‌زنند و دانش‌آموزان را فریب می‌دهند. ما مطلقا این قضیه را تکذیب می‌کنیم.»

منبع: روزنامه ی شرق (۲۹ اردیبهشت)- فهیمه سادات طباطبایی

.

صفحات و کانال هایی با نام فروش سئوالات امتحانات نهایی در شبکه های اجتماعی به چشم می خورد که مدعی هستند سئوالات امتحانات نهایی دو ساعت پیش از آغاز امتحان به دست آنان می رسد.

 واحد خبر نشر دریافت: به گزارش خبرگزاری مهر: امتحانات نهایی و هماهنگ سال ۹۵ حاشیه های زیادی همانند لو رفتن سئوالات و تجمع و اعتراضات دانش آموزان نسبت به سختی امتحانات را به همراه داشت.

کانال، گروه و صفحه های متعددی از اعتراض دانش آموزان در شبکه های مجازی راه اندازی شد که تجمعات دانش آموزان در آن جا ساماندهی می شود. جدا از کانال ها و گروه هایی که برای اعتراض به امتحانات نهایی راه اندازی شده اند، کانال هایی نیز با نام های فروش سوالات امتحانات نهایی در این میان به چشم می خورند که مدعی هستند سوالات امتحانات نهایی  دو ساعت پیش از آغاز امتحان به دست آنان می رسد.

کانال و صفحه هایی که سئوالات امتحانات نهایی را با مبلغ حداقل ۲۰۰ هزار تومان به فروش می رسانند و داوطلبانی که تمایل به خرید سئوالات لو رفته دارند باید با ریختن مبلغ از طریق کارت های شتاب اقدام کنند.

در این صفحات پیام هایی همچون «تنها پخش کننده اصلی خودمان هستیم و کسانی که سئوالات را از کانال دیگری می خرند عواقبش با خودشان هست»، «دوباره خبر بدی به دستم رسید که نشان می دهد که احتمال آمدن سئوالات به ۳۰ درصد رسیده که غیرقابل تحمل است و به تک تک شماها حق می دهم ناراحت شوید». «گول پیج های دیگر را نخورید، صبح بین ساعت ۶ تا۷:۳۰ اگر خبری شد در کانال گفته می شود»، «واسطه اول چهارم ما را سر کار گذاشته ولی الان در حال صحبت کردن با واسطه دوم حوزه هستم، انشاالله که بتونه فوقش تا فردا سئوال ها را تحویل دهد»، «قیمت سئوال ها هنوز مشخص نیست و این مسئله وابسته به واسطه ما در حوزه است ولی چیزی در حدود ۲۰۰ هزار تومان می باشد» « فقط سئوال داریم و پاسخنامه موجود نیست»، «طبق آخرین صحبت من با واسطه حوزه احتمال آمدن سئوال۹۰ درصد است ». «دوستان دیدید سئوالات ادبیات همونی بود که بهتون دادم و درست بود» آمده است.

یکی دیگر از نکاتی که در این کانال ها جالب توجه است، دعوت دانش آموزان به تجمع و اعتراضات است، در کنار ادعای فروش سئوالات، دانش آموزان را به شرکت در تجمعات و نترسیدن از اعتراضات دعوت می کنند.

در کنار این کانال ها، گروه های تلگرامی دانش آموزی نیز وجود دارد که روزانه بیش از هزاران پیام رد و بدل می شود و در میان پیام هایی که ارسال می کنند پیگیری خرید سئوالات نیز به چشم می خورد. و چه دختران و پسران سوم دبیرستانی که در حاشیه این اعتراضات از طریق شبکه های اجتماعی یا تجمعات با هم آشنا شده اند و در میان هزاران پیام بی محتوایی که به یکدیگر می دهند می توان پیگیری جدی دانش آموزان را برای خرید سئوالات و تجمعات دید.

در این ارتباط؛ عبدالرسول عمادی رئیس سنجش وزارت آموزش و پرورش به شدت لو رفتن سئوالات را تکذیب می کند و بهخبرنگار مهر می گوید: این کانال ها و صفحات کاملا شیادی است و از شرایط زمان امتحانات دانش آموزان سوءاستفاده می کنند. امتحانات از ضریب امنیت بالایی برخوردار هستند و احتمال  لو رفتن سئوالات صفر است.

همچنین شائبه هایی مبنی بر لو رفتن سئوالات آمادگی دفاعی نیز وجود دارد. امتحانی که نهایی نیست و به صورت هماهنگ استانی برگزاری می شود و تنها نیمی از نمره آن به صورت کتبی بوده است.

در این باره نیز سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران تاکید می کند: با قاطعیت اعلام می کنم که سئوالات آمادگی دفاعی لو نرفته است و بحث هایی که مبنی بر لو رفتن این سئوالات در شبکه های اجتماعی وجود دارد، شایعه است و  برخی سایت ها نیز بر این شایعه دامن می زنند.

وی تصریح کرد: هیچ مستندی بر لو رفتن سئوالات امتحانی آمادگی دفاعی وجود ندارد.

ثقفی تصریح کرد: طبق قانون، امتحان داخلی هماهنگ استانی با تصمیم شورای عالی امتحانات اداره کل و مدیرکل آموزش و پرورش انجام می گیرد و شیوه امتحان گیری نیز با تصمیم این شورا صورت گرفته شده است.

همچنین رسول پاپایی معاون اطلاع رسانی وزارت آموزش وپرورش به خبرنگار مهر می گوید: با توجه به فراگیر شدن شبکه اجتماعی و حضور پررنگ دانش آموزان و اولیا در این شبکه ها به ویژه در کانال های تلگرام، عده ای شیاد و فرصت طلب برگزاری امتحانات را فرصتی مناسب دیده اند که تحت عناوینی مانند فروش سئوالات نهایی با مبالغ زیاد دست به سودجویی و سوءاستفاده از امتحانات بزنند.

وی افزود: از آنجا که سئوالات امتحانات نهایی سراسری از ضریب امنیت بالایی برخوردار هستند کسانی که به هشدارهای مرکز اطلاع رسانی و مسئولان در خصوص عدم اعتماد به این گونه وعده ها و اخبار بی توجهی کرده اند مشاهده می کنند که وعده این کانال ها و شبکه های مجازی کذب و دروغ و جعلی بوده است.

وی تاکید کرد: به دانش آموزان و اولیا توصیه می شود با توجه به ضریب امنیتی بالای سئوالات نهایی سراسری، فریب شبکه های سودجو و فرصت طلب را نخورده و به وعده های کذب و اخبار این چنین اعتماد نکنند .آموزش و پرورش هم با توجه به فراوانی مخاطبان و تاثیرگذاری این دستگاه مهم از طریق مراجع ذی ربط با این متخلفان برخورد خواهد کرد.

پاپایی تصریح کرد: انتظار می رود اولیا و دانش آموزان هم از بازنشر این گونه اخبار کذب خودداری کنند و اصحاب رسانه ضمن آکاهی بخشی به جامعه مخاطبان در خصوص این گونه شیادی ها و فرصت طلبی ها در فضای مجازی به مدد آموزش و پرورش بیایند.

به هر روی؛ پایان سال تحصیلی ۹۴-۹۵ حاشیه های زیادی را به همراه داشت ولی بی شک این حاشیه ها تا پایان امتحانات ادامه خواهد داشت و همچنان شاهد گسترش صفحه ها و کانال های مختلف و سودجو خواهیم بود که هدفی جز سوء استفاده از شرایط دانش آموزان ندارند. انتظار می رود حراست وزارت آموزش وپرورش و پلیس فتا جدی تر به این موضوع وارد شوند. تمام اطلاعات این افراد با شماره کارت و حساب هایی که در شبکه های اجتماعی بازنشر می کنند به راحتی قابل دسترس است که می توان با آنان برخورد کرد چراکه در حال حاضر تنها کسی که در این میان زیان مالی، علمی و روحی می بیند دانش آموز است که ممکن است در برخی از موارد جبران ناپذیر باشد.

منبع: خبرگزاری مهر (۱۶خرداد۹۵)

.

(خرداد۹۵) پرسش‌های امتحان‌های نهایی امسال و پاسخ‌ها:

یگان خبر نشر دریافت: سختی یا آسانی پرسش‌های امتحان‌های نهایی را می‌توانید بررسی نمایید:

 امتحان هندسه 2 رشته ریاضی فیزیک امتحان هندسه ۲ رشته ریاضی فیزیک   امتحان عربی 3 ویژه رشته علوم و معارف اسلامی امتحان عربی ۳ ویژه رشته علوم و معارف اسلامی   امتحان عربی 3 رشته علوم انسانیامتحان عربی ۳ رشته علوم انسانی   امتحان زمین شناسی رشته علوم تجربی امتحان زمین شناسی رشته علوم تجربی   امتحان زبان فارسی 3 رشته ریاضی فیزیک و علوم تجربی امتحان زبان فارسی ۳ رشته ریاضی فیزیک و علوم تجربی   امتحان ریاضی 3 رشته علوم تجربی امتحان ریاضی ۳ رشته علوم تجربی   امتحان جغرافیا 2 رشته ادبیات و علوم انسانی امتحان جغرافیا ۲ رشته ادبیات و علوم انسانی   امتحان جبر و احتمال ریاضی فیزیک امتحان جبر و احتمال ریاضی فیزیک   امتحان جامعه شناسی 2 رشته علوم انسانی امتحان جامعه شناسی ۲ رشته علوم انسانی   امتحان تفسیر و علوم قرآنی 2 رشته علوم و معارف اسلامی امتحان تفسیر و علوم قرآنی ۲ رشته علوم و معارف اسلامی   امتحان تاریخ ایران و جهان 2 رشته ادبیات و علوم انسانی امتحان تاریخ ایران و جهان ۲ رشته ادبیات و علوم انسانی   امتحان عربی 3 رشته‌های ریاضی فیزیک و علوم تجربی امتحان عربی ۳ رشته‌های ریاضی فیزیک و علوم تجربی   امتحان ادبیات فارسی تخصصی رشته ادبیات علوم و انسانی امتحان ادبیات فارسی تخصصی رشته ادبیات علوم و انسانی  ام امتحان تعلیمات دینی و قرآن ۳ امتحان تعلیمات دینی و قرآن ۳   امتحان زبان فارسی تمام رشته‌ها در پیش‌دانشگاهی امتحان زبان فارسی تمام رشته‌ها در پیش‌دانشگاهی   امتحان معارف اسلامی تمام رشته‌ها در پیش‌دانشگاهی امتحان معارف اسلامی تمام رشته‌ها در پیش‌دانشگاهی 

(منبع: خبرگزاری فارس)

(۱۱خرداد۹۵) عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش ، گفت:  

پرسش‌های امتحانات نهایی امسال سخت نیست، به عنوان نمونه در شهر تهران حدود ۵۰ درصد نمرات دانش‌آموزان ۱۶ تا ۲۰ بود.

یگان خبر نشر دریافت: به گزارش فارس عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش ، گفت:   اگر سؤالات خارج از کتاب درسی باشد، گروه‌های آموزشی یا حوزه‌های تصحیح این موضوع را به مرکز سنجش منعکس می‌کنند. تاکنون هیچ موضوعی به مرکز سنجش آموزش و پرورش منعکس نشده است، تاکنون هیچ مشکلی در سؤالات امتحانات نهایی دانش‌آموزان وجود نداشته است. گفته‌ی دانش‌آموزان برای ما ملاک نیست. ما به نمایندگان دانش‌آموزان که در خصوص مطرح کردن سختی سؤالات در مرکز سنجش حضور یافتند، اعلام کردیم اگر نکته‌ای در خصوص سؤالات دارید به دبیران و گروه‌های آموزشی مراجعه کنید. سؤالات از کتاب طرح می‌شود نه جزوات. اگر یک سؤال خارج از کتاب، ناخوانا و مشکلی داشته باشد بررسی می‌شود، اما اگر به طور کلی گفته می‌شود سؤالات سخت بوده و کتاب را نخوانده‌ام و باید از جزوات سؤال طرح می‌شد، اعلام می‌کنم که از جزوات سؤال طرح نمی‌کنیم و از کتاب طرح سؤال انجام می‌دهیم. مشکل بسیاری از دانش‌آموزان این است که سؤالات امتحانی سال‌های گذشته را مطالعه کرده و فکر می‌کنند حتماً از آنها، سوال طرح می‌شود یا اینکه جزوات خارج از کتاب را مطالعه می‌کنند. اصل موضوع کتاب درسی است و دانش‌آموز باید محتوای کتب درسی را مطالعه کند.   اگر دانش‌آموزی نسبت به نمره و تصحیح اوراق امتحانی اعتراض داشته باشد می‌تواند تا ۴ روز پس از اعلام نتایج اعتراض خود را ثبت کند.  چیزی تحت عنوان اعتراض به سختی سؤالات نداریم. در خصوص سختی سؤالات نظرات گروه‌های آموزشی و نظرات حوزه‌های تصحیح را گرفتیم؛ سؤالات از آسان به سمت دشوار بوده و کاملاً متناسب با میانگین دانش‌آموزان بوده است. سؤالات امتحانات نهایی سخت نبوده است، به عنوان نمونه در شهر تهران حدود ۵۰ درصد نمرات دانش‌آموزان بین ۱۶ تا ۲۰ بوده است و این نمره خوبی تلقی می‌شود و نشان می‌دهد سوالات اصلاً سخت نیست.

بخشنامه‌ “ارفاق در نمرات امتحان نهایی” جعلی است

یگان خبر نشر دریافت:ایسنا نوشت: رسول پاپایی معاون مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که تصویر منتشر شده از بخشنامه‌ای مبنی بر ارفاق در امتحانات نهایی در فضای مجازی جعلی است.
تصویر بخشنامه‌ای مبنی بر اعلام نمرات ارفاقی به امتحانات نهایی، که در روزهای اخیر در فضای مجازی پخش شده، جعلی بوده و وزارت آموزش و پرورش چنین بخشنامه‌ای صادر نکرده است.
اخیرا عده‌ای با انگیزه‌های مختلف شروع به انتشار اخبار کذب پیرامون آموزش و پرورش در فضای مجازی کرده‌اند و انتظار می‌رود خانواده، معلمان و دانش‌آموزان اخبار آموزش و پرورش را از طریق پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش و یا مراجع رسمی دنبال کنند و از بازنشر اینگونه اخبار خودداری کنند.

اعتراض دانش‌آموزان سوم دبیرستانی به امتحانات نهایی/ آموزش و پرورش: قبول نداریم

یگان خبر نشر دریافت: شهروند نوشت: سوالات امتحانات نهایی سوم دبیرستان باعث اعتراض تعدادی از دانش‌آموزان شده است. رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش دراین باره گفت: سوا‌ل‌ها سخت نیست و میانگین نمرات دانش‌آموزان تا به حال ۱۲.۷ است

اعتراض تعدادی از دانش‌آموزان دبیرستانی به سوالات امتحانات نهایی باز هم خبرساز شد. حالا چند روزی می‌شود که تعدادی از دانش‌آموزان‌ سال سوم دبیرستان در بعضی شهرها به نحوه طرح سوالات امتحان بعضی درسهایشان اعتراض می‌کنند و حتی تعدادی از آنها با جمع شدن مقابل ادارات آموزش و پرورش شهرهایشان، اعتراضشان را به این موضوع نشان می‌دهند؛ موضوعی که البته مسئولان وزارت آموزش و پرورش آن را قبول ندارند و می‌گویند سوالات امتحانات نهایی تغییری نکرده و سخت‌تر نشده است.

تهران، مشهد، اصفهان و گرگان چهارشهری‌اند که تعدادی از دانش‌آموزان دبیرستانی ساکن آنها با تجمع در مقابل ادارات آموزش و پرورش‌شان، اعتراضشان را دراین‌باره به گوش مسئولان آموزش و پرورش رسانده اند. اولین امتحان نهایی ٢۵ اردیبهشت با درس «عربی ٣» در رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی سوم متوسطه برگزار شد و بقیه امتحانات هم درحال برگزاری است اما تعدادی از دانش‌آموزان معتقدند در بعضی از امتحانات از پاورقی کتاب‌ها هم سوال طرح شده است . روز گذشته بیش از ۵٠٠ نفر از دانش آموزان‌ معترض سال سوم دبیرستان مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نحوه طرح سوالات امتحانات نهایی تجمع کردند.

یکی از این دانش‌آموزان معترض گفته است: «ما دانش‌آموزان در رشته‌های ریاضی فیزیک، تجربی و ادبیات به نحوه طرح سوالات این‌جا تجمع کرده‌ایم. سوالاتی که به گوشمان آشنا نیست و آن‌قدر سخت طراحی شده که تمامی دانش‌آموزان سطح کشور را ناراحت و عصبانی کرده است.»

تعدادی از دانش‌آموزان گرگانی هم دیروز مقابل اداره آموزش و پرورش به‌دلیل آنچه که سخت برگزار کردن امتحانات نهایی می‌دانستند، تجمع کردند؛ این دانش‌آموزان که حدود ١۵٠ نفر بودند خواستار رفع مشکل امتحان درس ریاضی خود بودند. این دانش‌آموزان معتقدند که امتحانات نهایی‌سال سوم دبیرستان فوق‌العاده سخت برگزار شده و سوالات اگر چه از کتاب بوده اما مفهومی و خارج از تعقل و تحلیل دانش‌آموزان بوده و آنان نتوانسته‌اند به سوالات پاسخ بدهند.

مسئولان وزارت آموزش و پرورش اما این حرف‌ها را قبول ندارند؛ نمونه‌اش «عبدالرسول عمادی»، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش است که در گفت‌وگو با «شهروند» می‌گوید این موضوع را در روزهای گذشته بررسی کرده و سخت بودن سوالات امتحانات نهایی درست نیست:«ما بعد از این‌که بعضی دانش‌آموزان نسبت به امتحانات بعضی دروس اعتراض داشتند، روی این موضوع تمرکز کردیم و از حوزه‌های تصحیح امتحانات خواستیم که نتایج اوراق امتحانی سراسر ایران را به ما اعلام کنند. ما نتایج امتحانات از ٢۵ اردیبهشت تا امروز را که ۵ خرداد است بررسی کردیم تا ببینیم براساس این برآورد، نمرات نسبت به‌سال گذشته چه وضعی دارند.»

او ادامه می‌دهد: «این بررسی‌ها نشان داد که در خرداد ٩۵ و براساس امتحانات دروسی که تا به حال تصحیح شده، میانگین نمرات ١٢,٧ نمره است، درحالی‌که این میانگین در‌سال گذشته ١١.۵٧ بود و این نشان می‌دهد که میانگین نمرات امتحانات نهایی تا الان، ١.١٣ میانگین نمره بالاتر از‌سال گذشته است. به هرحال امتحانات نهایی تا ١٨ خرداد ادامه دارد و یک هفته بعد از آن نتایج امتحانات را اعلام می‌کنیم.»

او می‌گوید تا به حال هیچ‌گونه اشکال فنی از سوالات نهایی گرفته نشده و سوالات هیچ ایرادی نداشته‌اند: «ما حساسیت‌های دانش‌آموزان را برای کنکور درک می‌کنیم ولی خواهش می‌کنیم دانش‌آموزان روی کتاب‌های درسی‌شان تمرکز کنند چرا که گاهی آنها روی جزوات معلمان‌شان و موسسه‌ها تکیه می‌کنند و از کتاب غفلت می‌کنند. سوالات نهایی از متن کتاب می‌آید نه از جای دیگر و به هرحال من سختی سوالات امتحانات نهایی امسال را رد می‌کنم.»

عمادی معتقد است: «دانش‌آموزان باید درس‌هایشان را در طول‌سال تحصیلی بخوانند و وقتی آن را به پایان‌سال موکول می‌کنند، ممکن است در روز امتحان نتیجه خوب نگیرند؛ از طرف دیگر بسیاری از دانش‌آموزان به جای متن کتاب درسی از جزوات استفاده می‌‌کنند که ما همیشه توصیه می‌‌کنیم کتاب درسی را بخوانند چون امتحان از محتوای کتاب درسی است. یک دلیل اعتراضات این است که تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور در سال‌های اخیر خیلی بالا رفته و نتایج امتحانات دانش‌آموزان در این سوابق تحصیلی تأثیر دارد، به همین دلیل دانش‌آموزان نسبت به این مسأله حساس‌تر شدند.»

(هاشمی/یگان خبر نشر دریافت)

daneshamoozan tajamo eteraz emtehan nahayi

 

اشتراک گذاری

دسته بندی شده در : ,

برچسب ها: , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷۷ دیدگاه

 • مجله خودرو می‌گه:

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست
  اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

 • نازی می‌گه:

  بچه ها یه خبری شنیدم وحشت کردم میگن گروه فرهنگیان تلگرام گذاشتند که اونایی که معدلشون زیر ۱۸ هس مجاز به انتخاب رشته های پزشکی نیستن
  این حقیقت داره؟؟؟
  لطفا پیگیری کنید….

 • گندم می‌گه:

  کاش ورشدارن تاثیر معدلو .کاش منم میخریدم حداقل یکم پول داشتم الان چ کنم اخه خدایا

 • علی می‌گه:

  دارم دیووونه میشم یعنی اینا صحت دارند؟؟؟ببینید چطور دارن پنهان میکنند مسعولان.خجالت میکشم همچین کشوری زندگی میکنم.

 • کنکوری می‌گه:

  بیایید همه این مثبت شدن تاثیر معدل رو برای برنامه حالا خورشید بفرستیم
  اونا خیلی خوب این مسایل رو پیگیری میکنن
  بگید چندهزارنفرمنتظر مثبت شدنشن
  خیلی تاثیر خوبی داره

 • Shahin می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  کی معلوم میشه تاثیر معدل چه طور حساب میشه و چه قد احتمال داره مثبت باشه؟؟
  توروخدا همون تلاشی ک واسه کنکور۹۵ کردید و مثبت شد واسه ۹۶ هم انجام بدید
  یک دنیا سپاس

 • معین می‌گه:

  به نظر من تفکیک کنکور سراسری با ازاد یک راه بهتری برای کاهش استرس دانش اموزان یا دو مرحله ای برگزار شدن کنکور عین قدیما یا اگرم معدل باشه راهی باشه عین کنکور در واقع فرصت برای جبران باشه در هر زمانی.نه اینکه یک عده رو از کنکور حذف کنیم در واقع این حذف کنکور و استرس و … نیست این حذف یک عده ای که در میانشان چندی نه یکی با لیاقت باشه هست

 • معین می‌گه:

  من احساس میکنم اقای سبطی تنها مدافع ما دانش اموزان بخت برگشته هست خواهش میکنم مدافع ما دانش اموزان باشین من دانش اموز ساکن در یک گوشه ای از این مملکت در نقطه ی صفر مرزی چگونه از حق خودم دفاع کنم کاری جز دعا برای مدافع حق خودمان نمیتوانیم انجام بدیم.و یک سوالی که خیلی وقته ذهنمو خسته کرده چرا کسانی که میگویند معدل تاثیر داشته باشه مثلا یکی اقای خدایی ایرادات بزرگی مثلا تقلب رو که مطمعنا قبول دارند ولی بازم از تاثیر معدل حرف میزنند چرا؟بخدا کسانی که اسیب معدل رو اگر ببینند کل عمرشونو فقط به این فکر میکنند که بیچارمون کردند یک عده ادمایی که نسنجیده رفتار کردند

 • کنکوری می‌گه:

  نشردریافت توروخدا جواب بده من میخام برای کنکور۹۶وایستم ولی چون معدلم پایینه میترسم ۹۶ قطعی کننش
  ترمیم هم نمیتونم شرکت کنم چون خرداد ثبت نام کردم ولی چون تاثیر مثبت شد شرکت نکردم
  حالا توروخدا بگید من چیکار کنم
  برای۹۶ چقد احتمال مثبت است چه قدر قطعی؟؟؟؟

 • محمد می‌گه:

  والله من نمیدونم چی بگم قبل امتحان ک سوالا رو میفروشن.موقع امتحانم ک کلی تقلب میشه(خود مراقبا میرسوندنو بچه ها از رو هم مینوشتن و..)
  من خودم امتحان زبان رو ۲ ونیم نمره نوشتم ۱۵ نمره تقلب کردم شدم ۱۷.۵و بقیه درسا رو یکی دو نمره تقلبو داشتیم

 • رویا می‌گه:

  سلام من در امتحانات نهایی ۹۵ خیلی تقلب دیدم. خواهشا تاثیر معدل را کلا بردارید چون خود دوست من تمام سوالات نهایی با جوابشون را داشت و معدل کتبیش هم ۱۹/۸۰ شد در حالی که اصلا درسش خوب نبود!!!!! خواهشا رسیدگی کنید .مسلما رئیس سازمان سنجش یا بی اعتنا می شود یا دلیلی خواهد داشت

 • محمدجواد می‌گه:

  با عرض سلام و خدا قوت
  ۱ – نظرسنجی و نظرات قسمت تاثیر معدل و اخبار سازمان سنجش ارور میده و نمیتونیم نظرات رو ببینیم متاسفانه .. لطفا اگر امکانش هست رسیدگی کنید ممنون میشیم
  ۲ – چرا دیگه وضعیت معدل برا سالل ۹۶ رو بررسی نمیکنید و ازش اخبار جدید نمیذارید ؟؟ خیلی ممنون میشم پیگیری کنید

 • Now می‌گه:

  طبق شواهد سوالات سال چهارم هم فروش رفته.
  با این که تاثیر ان کم است ولی بلاخره تاثیر دارد ۲۵+ ۵ =۳۰
  رییس دیوان عدالت اداری گفته بود درصورت هرگونه اعمال معدل برخورد میکنیم…

 • علي می‌گه:

  زاهدی رییس بشه بیچاره ایم.

 • علی محمد می‌گه:

  […] زاهدی.

 • علی می‌گه:

  سلام بر اهالی دریافت.

  ببینید من دوتا سوال دارم.ممنون میشم جواب بدین.
  ۱_مثبت یا قطعی کردن تاثیر معدل ۹۶ دست کیاست؟
  ۲_کی مشخص میکنن مااجرای تاثیر معدل ۹۶ رو؟

  ممنون

 • علي می‌گه:

  الان بهترین موقع هست تا تاثیر معدل را کاملا از بین ببریم.چرا انتشارات دریافت شکایتی تنظیم نمیکنه؟مطمئن باشید اگر شکایتی مبنی بر فروش تلگرامی سوالات طراحی بشه همه ی دانش اموزان حمایت میکنند.

 • علي می‌گه:

  ای کاش دریافتی های عزیز برای حذف کامل تاثیر معدل تلاش میکردند نه مثبت کردن ان.با لو رفتن سوالات از طریق تلگرام تاثیر مثبت هم ناحقی است.

 • shayan می‌گه:

  سلام.ترمیم معدل برای دانش اموزان سال سوم متوسطه ک در خرداد ۹۵امتحان نهایی دادند چ موقع صورت میگیره؟ایا در شهریور۹۵ ترمیم معدل برای این دانش اموزان هست؟

 • احسان می‌گه:

  شهریوری خبری از ترمیم معدل هست یا نه ؟

 • احسان می‌گه:

  سلام شهریوری خبری از ترمیم معدل هست یا نه ؟

 • سلام. تصمیم با نمایندگان مجلاس است.

 • احسان می‌گه:

  سلام دکترجان واقعا خسته نباشید ممنونم از زحمات شما با این وضع به نظر شما برای کنکور ۹۶ چی میشه؟

 • Sherlock Holmes می‌گه:

  سلام
  لینک فیلم لو رفتن سوالا که دیشب بیست و سی پخش کرد:
  http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1395/3/21/4664253_352.mp4

 • عظیمی می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  شرط معدل و تاثیر معدل در ازمون ورودی دانشگاه حذف گردد
  تا شرایط برای همه دانش اموزان درسراسر کشور یکسان باشد
  ^^ فکر کنید برای ما قشر ضعیف یکسان نخواهد شد ^^
  ما در پائین ترین نقطه شهر معلم های معمولی داشتیم که نمی توانستند مطالب و مفاهیم تشریحی را به دانش اموزان اموزش دهند مشکل داشتیم
  چطور انتظار داریم کنکور تجربی با این تعداد شرکت کننده و اینکه طراحان کنکور با بی انصافی سوالاتی طراحی می کنند که فراتر از کتب درسی و سطح علمی دانش اموزان میباشد.

  لطف کنید اقای سبطی و با همدلی و همکاری همکاران تان پیگیر حذف این مصوبه شوید
  ما دانش آموازان باید با کسانی رقابت کنیم که میلیون ها سالانه پول آموزشگاه می دهند
  نمونه: یک دانش اموز در کنکور درسی را ۱۰۰ درصد پاسخ می دهد
  بعد از نتایج میگوید تنها با مطالعه کتاب درسی و کمترین امکانات موفق به این امر شدم.
  چطور بهترین اساتید کنکور در برنامه زنده نمیتوانند بعضی سوالات رو حل کنند یا نظرات متفاوتی دارند یا زمان زیادی برای حل اختصاص می دهند
  اما دانش اموز توانسته ۱۰۰ درصد سوالات را پاسخگو باشد!
  زمانی که مادیات چاره مشکلات باشد
  که اساتیدی با مدرک دکتری دارند که ساعتی ۲۰۰ هزار حق تدریس در منزل میگیرند
  بعد از نتایج مصاحبه میکنند میگویند هیچ نداشتیم همه دروغه
  بعضی دانش اموزان ساده لوح هم باور میکنند
  مگه این یکسال ۲۴ ساعته دانش اموز را زیر نظر داشتید کجاها میرفت چیکارها میکرد
  و چندین معلم خصوصی داشته که ریاضی فیزیک ۱۰۰ زده زیست ۸۱

  مرکز سنجش وزارت اموزش و پرورش زیر بار کم کاری و اشتباهات رایجش نمیرود و توپ را به هم پاس میدهند اینجا فقط متضرر ما دانش اموزان شدیم از نظر اموزش کیفیت و حتی مشکل سربازی !
  وزارت بهداشت چه کاری برای ارزش های اخلاقی در بیمارستان ها و دانشگاه ها کرده
  الان غرور و تکبر در حوزه علوم پزشکی بی داد می کند
  بارها به بیمارستان رفتیم به عیادت بیمار دیدیم که کسانی تصادف کردن و یا حادثه ای براشون پیش اومده
  هد نرس بخش و رزیدنت و اتند ها و اکثر پرنسل ها
  که شیفت دارند هیچ کاری نمیکنند حتی اون انسان با مرگ مواجه بشه …
  امری عادی شده فقط پز دادن و غرور
  به نظر مهربانی اخلاق و انسانیت از خیلی دل ها خارج شده
  خیرخواهی و انجام امور خیر فراموش شده
  اوضاع اخلاقی خیلی خرابه .
  هر ساله اذر ماه ثبت نام اولیه کنکور سراسری آغاز می شد و اواخر دیماه مجدد چند روز تمدید میشد کسانی که جا ماندند یا دیماه فارغ التحصیل شدند ثبت نام خود را انجام دهند
  امسال چه تاریخی ثبت نام شروع شد افرین زمانی که قبولی ها دیماه مطلع قبولی یا رد خود شده بودند
  با تمدید کاری نداریم اما اینکه حدود ۵ روز از اتمام زمان تمدید بگذرد و هنوز لینک ثبت نام باز باشد و چند بار به سازمان سنجش پیام دهیم و جوابی نداشته باشند
  این نشان از چیست شما بفرمائید ؟!
  این نیست که سازمان سنجش اموزش کشور اصالت و اساسنامه حیطه شغلی خودش را فراموش کرده و هدف تجاری را دنبال میکند هر داوطلبی زیر گروه اصلی و زبان ثبت نام کرده باشد
  وجوه واریز به خزانه سازمان سنجش برابر است با ۳۴۸۰۰۰۰۰۰۰۰ به تومان.
  دو ازمون یعنی اصلی مثلا ریاضی فیزیک و زبان را حساب کردم شد این به مبلغ بزرگ ..!
  خوب اونایی که هنر و پیام نور ثبت نام کردند چطور
  چقدر میشه
  وزارت علوم یا سازمان سنجش و دکتر خدایی چیکار کردند آیا اینکه هر ساله به جای افزایش سهم رشته های زیر گروه یک اون رو کاهش دادن 🙁
  باید رفته رفته همه چی بهتر و با کیفیت تر شود نمیدونم چرا برعکسه

  هر ساله شاهد کاهش سهمیه رشته های پزشکی پیراپزشکی و… هستیم

  اما به جای اون تا میتوانند برای بدون ازمون مجوز دانشگاه غیر انتفاعی و غیره صادر میکنند.
  حالا فهمیدید چرا ۵ میلیون جوان بیکار داریم .
  به جای کار کردن روی اخلاق و انسانیت که ما مسلمان هستیم و اگه کسی هم
  بگوید من مسلمان نیستم از نظر اخلاقی تو اروپا به اخلاق انسانیت و کمک کردن به دیگران اعتراض به ظلم و اشتباه هست توجه میکنند
  دانشگاه صفا و خیلی چیزا ندارد
  واقعا اوضاع خیلی خرابه فوق لیسانس بیکار …دکتری بیکار
  به جای کار کردن روی محیط دانشگاه چی شده همیشه از روی اروپا تقلید میکنند
  اما چرا مثل اونا ورود را راحت و خروج را سخت تر نمیکنند
  تا سطح علمی دانشگاه ها بیشتر شود و شاهد پیشرفت ها باشیم.!
  در نظر دارند مدارس را الکترونیکی کنند !
  آیا کار درستی است !
  الان دانشگاه الکترونیکی است مخصوصا پیام نور دانشجو هر جایی در کلاس حاضر میشه اما تصویر که نیست گاهی صدای استاد قطع میشود
  دانشجویی که سر کلاس عملی اموزش داده میشود با مشکلات اموزشی و علمی رو بروست و رفته رفته مدرک زیاد میشوند و توانایی افراد کم !
  ما چه انتظاری داریم دانشجو که استاد با وب درس بده فرد توانمندی بشه البته حقوقی نمیدهند بیشتر اساتید قرار دادی چندر قاز پول میگیرند و از روی اجبار
  بعد همین استاد مثل انشا میگوید فصل فلان را دانشجو شماره ۱ خلاصه کنه ایمیل کنه = نمره میان ترم
  میان ترم استاد میده ۵ دانشجو هم سر جلسه با یک ۵ قبوله این شد محیط دانشگاه
  نشانه بی برنامگی وزارت علوم و وزات بهداشت و نیروهای مسلح هست که برای یک معافیت تحصیلی و ادامه تحصیل باید اصول دین جواب دهید برای فراگیری علم باید دو سال خدمت کنی تا اجازه تحصیل داشته باشی نه مشمولیت سن هزار کوفت جلوی پایت میگذارند تا یک معافیت نتوانی بگیری
  نمیشه یکی دانش اموز آقا درس بخواند خدمت نکند یا بعد تحصیلات خدمت کند حمال مفت میخان!
  خیلی مشکلات و درد دل ها هست امیدوارم اعضای محترم مجلس فعلی
  قانون هایی چون محدودیت سنی ورود به رشته های پزشکی و ازمون دستیاری را حذف کنند
  و کمی بیشتر به بیانات رهبر فرزانه و عزیز کشورمان توجه کنند و در عمل توانمند باشن نه شعار بدهند و مسئولین وزارت بهداشت و وزارت علوم و ستاد وظیفه نیروهایی مسلح قدمی برای ارتقای سطح علمی دانش اموزان بر دارند و شرایط را مناسب تر کنند
  و کمترین خواسته ما اینه با این همه مشکل و کمبود و حداقل شرط معدل و تاثیر سوابق تحصیلی برچیده شود تا ارزیابی در سطح ایده ال و منصفانه تری برگزار شود
  خوبانی نظیر دکتر دکتر سبطی این موارد را پیگیری کنند
  ممنون!

 • nima می‌گه:

  سلام آقای دکتر سبطی از زحمات حضرت عالی و تمامی عزیزانی که برای حذف معدل و تاثیر سوابق تحصیلی در ازمون سراسری ورودی دانشگاه ها تلاش میکنید قدردانی و تشکر میکنیم
  ما از شما خواستار این هستیم که با پیگیری
  قوانینی اتخاذ گردد که عدالت و مساوات برای همه دانش اموزان کشور عزیزمان یکسان و عدالتمند باشد تا دانش اموزانی با معدل های بسیار پائین هم بتوانند با تلاش خود در رشته و دانشگاه های خوب پذیرفته شوند …ممنون
  انشاالله که همیشه سلامت و شاداب و سر زنده باشید

 • میترا می‌گه:

  جالبه! عجب مسعولای خوش بینی داریم ما!!! میگن ۵۰ درصد دانش اموزا ی تهران نمرشون بالای ۱۶ هست…خوب شما چرا نمیگین که زیر ۱۷اصلا نمره ی دانش اموز زرنگ نیست و متاسفانه بیش از ۵۰ درصد دانش اموزای تهران (با اون همه امکانات)زیر ۱۷ گرفتن؟حالا ما بقی شهرا چه بسا بد تر؟؟!!!!!!!
  خلاصه اینکه اگه اقای عمادی بگن ماست سیاهه یعنی سیاهه…
  اگه بگن تقلب نمیشه…خو خودشون تشریف داشتن و دیدن که تقلب نمیشه…ما هم همه هویجیم…ببینین وضعیت در حدی فجیعه که حتی دوستم با ی دانش اموزی که تو کلاس بغلی جلو در مینشست راحت حرف میزد و مکاتبه میکرد نمرشم حتما خوب میشه…این از تقلبا…
  در مورد سختی سوالات هم اقای عمادی بهتون بگم که تو مدرسه ی ما که تیز هوشان تبریزه هیچ کس یدونه ۲۰ نداره!!مگر کسایی که سوالا رو داشتن.بله سوالا لو رفتن و شمایی که ادا دارین ممکن نیست لو بره خوب پیگیری کنین تا ببینین که چه جورم ممکن شده!!!
  در مورد تاثیر معدل هم من حرفی ندارم اگه مسلمونین میفهمین که ناعدالتی موج میزنه و تو شرا یطی که تاثیر معدل تو ۹۵ مثبت شده تو ۹۶ هم باید مثبت بشه.و چه بهتر که حذف بشه.
  در پایان تومارم!ار اقای هامون سبطی و دوستان!بخاطر اینکه کمکمون میکنن و کنارمونن صمیمانه سپاز گذارم.
  فقط ادمین جان لطفا بخاطر خدا بدون سانسور و…نظرمو ثبت کنین.ممنون

  • مصطفی می‌گه:

   دقیقا موافقم . ماهم که توی یکی از دبیرستان های سلام تهران درس میخوانیم یکدونه بیست هم نداشتیم .همکلاسیم تو ازمون نشانه ریاضی رو۹۲درصد میزنه بعد توی نهایی بیست نمیشه!! جالبه

 • علی اصغر می‌گه:

  الان بهترین کار اینه که جناب آقای سبطی ، از طریق حجت الاسلام منتظری که قبلا رییس دیوان عدالت اداری بودند و الان دادستان کل کشور هستند،پیگیر موضوع لو رفتن سوالات امتحانات نهایی از طریق تلگرام باشند.این مسئله صحت دارد و ظلم بزرگی هست.

 • نجمه می‌گه:

  اقای عمادی باید […][پاسخگو] بشن.

 • احمد می‌گه:

  خواهشا از اقای حجازی درخواست کنید موضوع لو رفتن سوالات را از طریق مراجع قضایی سریعا پیگیری کنند.

 • حسن می‌گه:

  اگر قرار باشد،معدل درسال ۹۷تاثیر مثبت داشته باشد، باید در سال ۹۶ابطال کامل باشد.چون سوالات از طریق تلگرام به فروش رفتند. جناب آقای سبطی ، خواهشا از طریق مراجع قضایی پیگیری کنید.

 • احمد می‌گه:

  خواهشا پیگیری کنید تا قبل از اینکه کارنامه ها را بدن امتحانات را ابطال کنند.

 • nima می‌گه:

  جالبه تو حوزه امتحانی ما مراقب میومد تقلب میرسوند
  هر چه بگندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک

 • نهایی می‌گه:

  سلام.ترمیم معدل فقط برا امساله؟سال دیگه میشه شرکت کرد؟

 • امید می‌گه:

  سلام به روی ماه شما چون بقالی نمیگه ماست من ترشه مطمئنا آقای عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش قبول نمیکنه که سوالات لو رفته
  هم از طریق تلگرام فروخته میشده .
  یکی از دوستانم که اموزشگاه غیر انتفاعی ۹ میلیون داده ثبت نام کرد بود میگفت سوالات رو بهشون دادن اما قبول نمیکردم رفتیم پیش مدیر اموزشگاه گفت طی یک مراسمی یک شیرینی بسیار قابل توجه به رئیس حوزه نهایی و مصحح ها پرداخت کردیم بچه ها نگران نباشید.
  هر یک از امتحانات نهایی یک معلم از اون درس سر جلسه میفرستند به بچه ها ی خودشون کمک میکنه …؟!
  میتونم حضوری اموزشگاه رو بهتون نشون بدم و بیاد گوش کنید مدیر همین حرفا رو به بچه ها میگه
  خوب مشخصه وقتی میلیونی میگیرن وجدانشون رو زیر پا میذارند و سوالاتو میفروشن
  واقعا من که منطقه پائین شهر مدارس دولتی درس میخونیم که امسال معلم ریاضی و هندسه مون رفت چون براش افت داشت پائین شهر درس بده
  ما چه تقصیری داریم معاون که لیسانس ادبیات داره میومد سر کلاس مثل انشا ما ریاضی و هندسه رو روخوانی کردیم همه تجدید شدیم
  حتی پارسال که دوم بودم کارنامه نهایی ی از دوستانم رو دیدم که سوم بود سه تا درس رو ۰/۵ و ۰/۷۵ گرفته بود با مهر اموزش و پرورش ..کارنامه کوجولو ها هست بعد همین هم یک میلیون به مدیر اموزشگاه داده بود با یک تلفن نمراتش شده بود ۱۳ و ۱۵ اگه باور ندارید بگید عکس هر دو کارنامه رو همون موقع گرفتم هر دو مهر دارن
  ما سر جلسه پائین شهر بخواهیم گلاب بروتون بریم و برگردیم اجازه نمیدن گردنمون تکون بخوره برگه رو میگیرن 🙁
  کنکور و رشته های خوب شده برای پولدارها و مرفهین !!
  واقعا ن عدالتی هست و ن مساواتی
  واقعا تاثیر معدل و شرط معدل باید به کلی حذف بشه اینا همش بی عدالتی بزرگیه ما دست مون به جای نمیرسه اگه پیام ها رو میخوید تن خدا کاری کنید
  ممنون

 • صمصامی می‌گه:

  سوالات از نظر من واضع نبود دلیل این بود که وقتی شما ها تصمیم میگیرید معلم پیش دبستانی بیاد دبیرستان درس بده یا معلمی که تازه لیسانس گرفته بدون هیچ اموزشی میاد تدریس میکنه و خود معلم نمیدونه داره چی میگه از بیانش فقط برای خودش توضیح میده بنظر شما چه انتظاری از دانش اموز دارید شما خودتون دانش اموزا رو به درس نخوندن به بار اوردین مقصر خود اموزش پرورش هست

 • هانیه رضایی می‌گه:

  سلام…به خدا قسم تویه امتحاناتی که برای ترمیم معدل دیپلم برگزار کردن بیش از اندازه تقلب صورت گرفت….واقعا از صمیم قلب میگم خدا نبخشه کسی رو که گفت معدل کتبی تو کنکور تاثیر بزاره….بخدا به پیر به پیغمبر این عدالت نیست وقتی که این همه تقلب میشه یا اینکه کسی که تویه منطقه یک با بهترین امکانات اموزشی درس خونده با کسی که تویه بد ترین و دور ترین نقطه کشور درس خونده هر دوشون تو یه سطح امتحان نهایی بدن و این امتحاناتم راه جبران نداشته باشه مگه با پرداخت یه پول کلون هر درسی سی هزار تومن!!!!!!!!!!به خدا این انصاف نیست مردم بیچاره از کجا بیارن اخه….تو رو خدا اصن این حرفای ما رو به رهبرمون بگید که باید تاثیر معدل در کنکور حذف بشه فقط و فقط شرط ورود به دانشگاه باید کنکور باشه که این عادلانه ترین راهه……..یا اگرم میخوان که معدل سومو تاثیر بدن باید اول امکانات اموزشی کل کشورو برابر کنن و دوم راه جبران براش بزارن بدون این هزینه های سنگین و سوم همه ی برگه های نهایی برن تهران تصحیح بشن ….مثلا ما چه گناهی کردیم که کسی که نمرش زیر ده میشه ولی چون عموش رییس حوزه تصحیح اوراقه باید معدلش ۲۰ بشه و با تاثیر ناعادلانه در کنکور پزشکی قبول بشه و ما که یک عمر مثل سگ جون کندیم درس خوندیم بخاطر یه سری مسایل ناعادلانه حقمون ضایع بشه………..اقای سبطی تورو خدا قسمتون میدم که این حرفای منو به رهبر برسونید تا اقا یک اقدامی برای ما بدبخت بیچاره ها بکنن امسال این سازمان سنجش بلا نبود که سر ما در نیاره یروز میگفت ترمیم میزاریم یروز میگفت تاثیر نداره یروز میگفت مثبت یروز میگفت منفی…اقثای سبطی جون بچه هاتون ما هایی که تویه منطقه سه داریم تو بدترین امکانات اموزشی درس میخونیم رو فراموش نکنید…..واقعا ممنونم از تلاش ها و پیگیری های صادقانتون خداوند خیر دنیا و اخرت رو نصیبتون کنه…نظرم رو حتما تایید کنید ون حرف دل خیلیاست…..متشکرم.

  • علی می‌گه:

   واقعا که نمیدونم چی بگم فقط باید افسوس خورد به حال اموزش و پرورش و متاسف بود به حال نظام اموزشی کنونی کشور…توی هیچ کشوری به این حد به دانش اموزان بی احترامی نمیشه و تحقیری به این حد صورت نمیگیره…وقتی رییس کمیسیون اموزش میاد تو مجلس میگه اصلا ما کاری به نظر دانش اموزان نداریم و فقط نظر خودشو اصلح و برتر از همه میدونه و اصلا به فکر این نیست که افراد بسیار زیادی هستن که حقشون داره خورده میشه به دلایل مختلف و فقط به فکر فرزند خودشو و اقای ایکس و ایگرگه که از این قضیه سود میبرند اون هم با جناح بندی سیاسی و هزار مسیله ی پشت پرده ی دیگه باید در این نظام اموزشی رو تخته کرد!جالبه هر سال هم خیلی راحت میاد تکذیب میکنه خودم با چشمای خودم دیدم سوالا خیلی راحت تر از اون چیزی که فکرشو بکنید فروش میره و واقعا جای تاسفه..کسی که تو این مملکت به پولی چیزی دست یافت با پول همه کار میکنه و کسی که توی نقاط دور افتاده داره زندگی میکنه و حتی از سطحی ترین منابع اموزشی هم محرومه باید به عقیده ی این اقایون بره بمیره یا خودکشی کنه یا به هزار اسیب اجتماعی گرفتار بشه!!تا کی باید حق خوری بشه چرا هیچ کی به داد دانش اموزا نمیرسه…اقای رییس کمیسیون اموزش حالا هی حق خوری کنین و نامردی…اشکالی نداره من که فهمیدم که تو این مملکتی که همش داره حق خوری و نامردی میشه پس من هم بیام همرنگ جماعت شم و گناهش هم پای تمام کسانی که یک درصد به فکر دانش اموزان نیستند.من هم با خیال راحت میرم سوالای امتحان نهایی رو از مسوول حوزه ی شهرمون خریداری میکنم و با معدل بیست میرم سر جلسه کنکور!!!وقتی تو این جامعه از طریق قانون نمیشه حق و حقوق قانونی خودتو به دست بیاری پس چه بهتر که از راهی که دیدی قوانینو دور بزنی !!

 • رضا می‌گه:

  نشر دریافت من کلی عکس دارم که تو کلاسی که هستم کلی تقلب میشه تا حدی که از امتحان دوم به بعد گوشی آوردم و عکس گرفتم و با پی دی اف تقلب کردیم هرچند که معدل خودم بالا میشه ولی حاضر نیستم ظلم بشه و اگه لازم بشه همه عکس هارو پخش می کنم پس شما به مسیولین برسونین که تقلب میشه و دوباره میگم اگه لازم شد عکسا رو هم میفرستم چون می دونم خیلی تقلب میشه و حق خیلیا ضایع میشه

 • sina می‌گه:

  واقعا بچه درسته سخت بود ولی اگه قرار باشه هر چیز که بر وفق مراد نباشه اعتراض و داد بی داد راه بندازیم که شورش در میاد ..

  • chashm ama می‌گه:

   کسی داد و بیداد نمیکنه میبینید که
   اخر میکویند تهران از ۱۶ تا ۲۰
   همین ۵۰ درصد ۱۶ تا ۲۰
   همین ۱۶ هه اونم تازه تهران نشان از سختی سوالات است لابد خواستن ۲ بشویم بعد سختی اش معلوم شود
   تازه تقلب که نگو فوق تقلب به عینه انجام میشه یعنی شخصا
   همین جا اعلام میکنم بابا جان راحت تقلب میشه و میشود….
   این امتحان نهایی چه سودی دارد کدام پرورش؟؟
   الان چندین ساله این دیگه برجام نیست که زمان بگذره نتایجش را ببینیم
   تا حالا پرورشی صورت میگرفت
   نمایان بود …..

 • بنیامین می‌گه:

  اگه راست میگن میانگین روستا ها رو که نه کتاب کمک اموزشی و نه کلاس فوق برنامه دارند اعلام کنند.نه تهران…

 • غزل می‌گه:

  یعنی به نمره هامون اضافه میشه یا ارفاق از طرف طراح یا …

 • Qualify می‌گه:

  گروه‌های آموزشی و حوزه‌های تصحیح باید در رابطه با دشواری سوالات امتحانات نهایی گزارش بدهند که تا این لحظه گزارشی از سوی آنها به ما منعکس نشده است و میانگین خوبی را به لحاظ توزیع نمرات دانش‌آموزان شاهد هستیم.

  سوالات غیر علمی و… اقای عمادی هر سال اعلام میکنند هیچ گزارشی بما نرسیده سال میگذره میفته سال بعد…
  کی اخر گزارش میدن حوزه های تصحیح…

 • علی می‌گه:

  آقای سبطی ، خواهشا ما کنکوریهای سال های بعد را فراموش نکنید.در امتحانات نهایی تقلبات گسترده صورت میگیرد. مگه نباید دبیر مربوطه سر جلسه امتحان نهایی نباشه.پس چرا دبیر عربی ما بود؟

 • سلام می‌گه:

  به نظرم همه چی به بی راهه کشیده شده و این اعتراض ها دستاویزی شده برای اینکه هر کس قادر به انجام کاری نبود و تلاش نکرد داد و بیداد کند و بست بنشیند تا بالاخره فرجی شود.
  لازمه از این تریبون(!) از دکتر سبطی و همراهان دریافت تشکر کنم برای تلاش های صادقانه و پیگیرانه شان. دم شما گرم

 • جواد می‌گه:

  خواهشا شماره تلفن نمایندگان مجلس دهم را بذارید تا بهشون زنگ بزنیم.

 • علی اصغر می‌گه:

  معلم شیمی ما به همه کلاس گفت نمونه سوالات سال های قبل را بخونید۱۷یا ۱۸میشید.ما هم همین کار را کردیم.از ۴۰دانش اموز ،۳۰تا برگه سفید تحویل دادن.بقیه هم پرسیدیم گفتند سوال را داشتیم.

 • احمد می‌گه:

  مسؤلان […] سازمان سنجش فقط یک نگاهی به شیمی ۹۴وشیمی ۹۵بندازند،بعد بگن سوالات استاندارد.[…] باید مجوز برای اعتراض خیابانی ما کنکوریهای ۹۶ گرفت تا تاثیر معدل برداشته بشه.