نشر دریافت > مشاوره > خشت های بعدی > برنامه‌ریزی فارغ‌التحصیل و دانش‌آموز سال چهارم (۲۱اسفند تا ۳ اردیبهشت) و نوروزی سال سوم / تجربی و ریاضی

برنامه‌ریزی فارغ‌التحصیل و دانش‌آموز سال چهارم (۲۱اسفند تا ۳ اردیبهشت) و نوروزی سال سوم / تجربی و ریاضی

۱ اسفند ۱۳۹۵

Published by

دیدن و دانلود برنامه‌ریزی: در ادامه‌ی صفحه

برنامه‌ریزی ۴۰ روزه (۲۱اسفند تا ۳ اردیبهشت ۹۵) تجربی و ریاضی

برای دوره‌ی کل مباحث کنکور

+

برنامه‌ی نوروزی سال سوم

.

برنامه‌ی فارغ التحصیل یا دانش‌آموز چهارم تجربی:

برنامه ۴۰ روزه تجربی برای جمع بندی کل دروس تا هفته اول اردیبهشت

Download (PDF, 558KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی نوروزی سوم تجربی  :

Download (PDF, 602KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی فارغ التحصیل یا دانش‌آموز چهارم ریاضی:

برنامه ۴۰ روزه تجربی برای جمع بندی کل دروس تا هفته اول اردیبهشت

Download (PDF, 538KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی نوروزی سوم ریاضی  :

Download (PDF, 629KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

پیشگفتار نشر دریافت:

اصولاً نشر دریافت باوری به برنامه‌ریزی ساعت‌به‌ساعت و حتّی روزانه برای داوطلبان کنکور نداشته و ندارد، زیرا نوع و میزان درس‌هایی که درهر روز می‌توان خواند، به شرایط جسمی، محیطی و روحی داوطلب بستگی دارد که بدیهی است که از قبل پیش‌بینی شدنی نیستند، بنابراین برنامه‌ی هفتگی عملی‌تر و منطقی‌تر است، امّا از آن جا که بعضی بچه‌ها از هرنوع خودباوری و خودجوشی و حتّی خودشناسی بی‌بهره می‌نمایند و مدام چشمشان به دست دیگران است که به آنها بگویند چه بخوانند و چگونه بخوانند و چقدر بخوانند و چرا بخوانند و… و متأسفانه جماعتی نااهل و سودجو از این ضعفِ برخی داوطلبان سواستفاده کرده ، راه موفقیت را خود نپیموده برای این گروه از داوطلبان نسخه‌های جادویی می‌نویسند، ناگزیر شدیم از یکی از مشاوران ارشدمان که کاملاً با زیر و بم روحیات و نیازهای داوطلبان کنکور آشنایی دارند و خود سال‌ها پیش، این راه را با موفقیت پیموده‌اند و از روزگار اندیشه‌سازان و اندیشه‌سازانی‌ها، همراه کارگشایی بوده‌اند برای راهیان مسیر مدرسه تا دانشگاه، بخواهیم که برنامه‌ای کم‌کاستی برای این دسته از داوطلبان عزیز تهیه ببینند تا از عوارض برنامه‌های نسنجیده‌ی تاجران کنکور در امان بمانند. با سپاس از مهندس جلال سلیمی عزیز.

.

به نام خداوندی که بیش از لیاقتمان به ما می بخشد.

یک مقدمه‌ی مشاوره‌ای بلند‌بالا!

سلام به همراهان عزیز، نوجوانان پرتلاش در همه جای کشور عزیزم ایران

دوست عزیزی فرمودند یک برنامه‌ی یک‌ماهه برای دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان ریاضی و تجربی ویژه‌ی آبان منطبق با برنامه‌ی آزمون‌های قلم‌چی بنویسم. یک روز کامل وقت برد! بعد دیدم بدون توضیح و تفسیر برنامه دادن آن هم به داوطلبی که آدم را نمی‌شناسد سخت است. بد ندیدم کمی مقدمه بنویسم که کارساز هم باشد.

 

چند تا پرسش مهم هست که باید بگویم بعد بحث را شروع کنم:

۱- آزمون آزمایشی چه‌قدر به درد می‌خورد؟

۲- چرا برای قلم‌چی برنامه دادید؟ مگر سنجش و بقیه‌، آزمون نیستند؟

۳- کلاً کدام آزمون مثل کنکور است؟

۴- این‌همه برای آزمون کار انجام می‌دهیم، ارزش دارد یا برویم برای کنکور بخوانیم؟

۵- می‌گویند خیلی‌ها آزمون خوب می‌دادند کنکورشان خراب شد؟

۶- می گویند…

***

پاسخ به این سؤالات که واقعاً هم در هدف‌گذاری برای داوطلب مهم است را در بحث زیر خواهم آورد.

آزمون آزمایشی اولاً برای نظم دادن به کار داوطلب است. یعنی همین که بداند طی دو هفته‌ی آینده چه چیزی باید بخواند، مهمترین کارکرد آزمون است. امّا یادمان باشد قرار نیست آزمون به ما بگوید جلوتر نباش! فارغ‌التحصیل اگر می‌تواند باید جلوتر از آزمون باشد. مدرسه یا معلّم هم ممکن است جلوتر باشند پس شما علاوه بر کار آزمون می‌توانید کار بیشتر هم انجام دهید.

یک موضوع مهم‌تر اینکه آزمون می‌تواند مشکلات مهارتی ما را هم به ما نشان بدهد. این‌که متن کتاب را نخوانده‌ام. این‌که تمرینات کتاب را حل نکرده‌ام. اینکه تست‌های سراسری را کامل بلد نیستم. اینکه مدیریت زمان ندارم. اینکه کند هستم و اینکه تربیت درس‌ها و استراتژی آزمون دادنم مناسب نیست!

اما بعضی داوطلبان از آزمون یک کارکرد می‌شناسند. آن هم اینکه رتبه‌های آزمون را نگاه کنند و گریه کنند و ناامید بشوند و فریاد بزنند که  «من هیچ‌چی قبول نمی‌شوم».

هیچ آزمونی نمی‌تواند به شما بگوید در کنکور قبول می‌شوید یا نه. لااقل  با ۳یا۴ آزمون نمی‌شود چنین نظری داد.

حالا چرا برای قلم‌چی برنامه دادیم؟ خب ساده است. این آزمون واقعاً به‌روز‌تر است از اقبال بیشتری برخوردار است و نظم طراحی و برنامه و اجرای نسبتاً بهتری دارد و مهمتر از همه «لی لی به لالای دانش آموز» نمی گذارد و با کسی تعارف ندارد.

اگر یک روزی احساس کردی ۵۰% زدن در قلمچی چقدر سخت است، بدان در کنکور از این هم سخت‌تر است. متأسفانه در آزمون‌های دیگر به دل‌خوشی داوطلب اضافه می‌شود. کسی که در کنکور توان ۱۵% دارد در کنکورهای آزمایشی سنجش و… در حد ۷۰% ظاهر شده است. قلمچی یک حسن بزرگش همین جدّیت در آزمون‌ها و پرسش‌هایش است.

بله درست است. پرسش‌های بد ترکیب و بی‌مزه و بی‌معنی و مسخره و… دارد. امّا در کل بهتر از بقیه‌ی آزمون‌هاست.

آقا در این آزمون‌ها تقلب می‌شود و پرسش‌هایش لو می رود! کاملاً درست است وقتی آزمونی مخاطب زیاد داشت خب مشتاق متقلّب هم خواهد داشت. کاری هم نمی‌شود کرد. همه‌ی آزمون‌ها پرسش‌هایشان لو می‌رود امّا در حد متقاضی‌هایشان.

 

سه‌تا موضوع را به یاد داشته باشید:

*درصدهای تو مال خودت است حتّی اگر همه تقلّب کنند. آن‌ها نباید پایین باشند.

** من یادم نمی آید کسی با درصدهای ۱۰ و ۲۰ در آزمون قلمچی باشد و بهانه‌ی تقلّب بیاورد بعد در کنکور رتبه و درصدهایش درخشان باشد. داوطلب خوب در هر آزمون و شرایطی خوب یا رو به رشد است.

*** تمام داوطلبان جدّی و عالی کنکور در آزمون قلم‌چی هستند و نه جای دیگر. پس به جای غر زدن و ناله کردن و بهانه گرفتن، مثل رقبا و رفقا تلاش کن. (لزوماً آن‌هایی که جلوتر از تو هستند همه تقلّب نکرده‌اند!)

نکته‌ی مهم‌تر: هر آزمونی که رتبه‌ی معادل داد که مثلاً شما با این تراز در کنکور پارسال رتبه‌ات این‌طوری می‌شد یک مشکل اساسی دارد آن هم کمبود شرکت‌کننده است که می‌خواهد آن را به این طریق مرتفع کند. (قلمچی از این کارها نمی‌کند)

 

«آخه میگن پرسش‌های قلم‌چی مثل کنکور نیست»

درست می‌گویند، امّا موضوع برای همه یکسان است. بقیه هم که به‌تر از شما به پرسش‌ها پاسخ می‌دهند این مشکل را می‌بینند امّا کارشان را درست انجام می‌دهند و در‌نهایت در کنکور هم موفّق هستند. شاید پرسش‌های قلم‌چی باعث موفّقیت نباشد امّا نظم برنامه‌هایش می‌تواند عامل موفّقیت باشد. در ضمن یک پرسش مهم‌تر: مگر کدام آزمون پرسش‌هایش مثل کنکور است؟ جز چند ایده در آزمون‌های جامع بعد از عید سنجش در چند درس خاص هیچ‌کس نمی‌تواند ادّعا کند پرسش‌های آزمونش مثل کنکور است. این ادّعایی واهی است. نوع طراحی و تجمیع و آزمون‌سازی در کنکور به‌هیچ‌وجه شبیه آزمون‌سازی مؤسسه‌ها نیست.

یک موضوع مهم‌تر؛ آزمون‌های قلمچی قلق دارد. به متن و تمرین کتاب درسی و تست‌های سراسری و آزمون‌های سال قبلش مسلّط باش حتماً درصدت خوب می‌شود.

 

“آخه ما برای کنکور درس می خوانیم نه قلمچی”

کاملاً درست است. کتاب درسی و تست‌های سراسری جزو منابع اصلی کنکور هستند. آزمون‌های قلم‌چی هم اکثراً از روی آن‌ها طراحی شده‌اند پس هر سه به درد کنکور می‌خورد امّا اولویّت با کتاب درسی است و تست‌های کنکورهای حداقل ۱۰ سال اخیر. نخواستی پرسش‌های آزمونش را بزنی تست‌های سراسری را چندین بار تکرار کن.

در آخر بگویم، آن‌هایی که آزمون خوب دادند و کنکور را خراب کردند، لطف کنند نوشته‌هایشان را برای ما هم بفرستند ببینیم آزمون خوب و کنکور خراب دقیقاً معنی‌اش چیست. بسیاری از این حرف‌ها تصوّر دانش‌آموز است. در آزمونی شرکت کرده که کلاً ۱۵۰۰۰ نفر شرکت‌کننده داشته آن هم از نوع «درس نخوان». سه‌رقمی می‌شده! آمده در کنکور بین مثلاً ۸۰۰۰۰ نفر منطقه خودش، شده ۴۰۰۰ و فکر می‌کند کنکور را خراب کرده. نه عزیز دلم. شما رفته‌ای در آزمونی که به تو یک سال دل‌خوشی بدهد شرکت کرده‌ای، غافل از این‌که کنکور عین واقعیّت را خواهد گفت.

 

نکته مهم آخر درباره جدول برنامه‌ای که پیشنهاد داده‌ام:

سختی کار با آزمون قلم‌چی تعداد درس‌ها و سرفصل‌هاست که صد البته مشکل کنکور هم هست. امّا برای آرامش خودتان همین‌طور که در جدول‌های برنامه آورده‌ام به موضوع نگاه کنید.

مثلاً داوطلب تجربی باید با خودش بگوید من ۴ تا درس عمومی دارم و ۵ درس اختصاصی. همین‌طور برنامه بریزم و همین طور آزمون بدهم. نه این‌که بنشینید بشمارید ۸ تا سرفصل درس‌های عمومی و ۱۰ تا سرفصل درس‌های اختصاصی دارم می‌شود ۱۸ تا. حالا برنامه بچینم و در آزمون هم زمانم را بین ۱۸ تا درس تقسیم کنم. نه این‌طوری حتماً شکست خورده‌ای.

پیش و پایه را جدا نکن. فیزیک و ادبیات و دینی و شیمی و… پایه و پیش را یک‌جا ببین و برنامه بریز و در آزمون هم برایشان یکپارچه وقت بگذار که بشود کار را مدیریت کرد.

برنامه‌ی پیشنهادی پر حجم است. با این حال تلاش کنید این ماه را با جدّیت درس بخوانید. رقبا جدّی هستند و اگر کسی جدّی نیست در گردونه‌ی رقبا نیست.

 

پرسیدید:

«ما که بیشتر از سه روز مدرسه می‌رویم چطور این برنامه را اجرا کنیم؟»

 

* برنامه پیشنهادی است و در هر صورت باید با توجّه به کلاس‌ها و کارهایتان آن را کمی ویرایش کنید. البته تلاش کنید نظم و اساس برنامه به هم نریزد. در هر صورت حتّی فارغ‌التحصیل ها هم ممکن است چند روز هفته آموزشگاه بروند که در برنامه لحاظ نشده است.

برای حلّ این مشکل دقّت کنید که حدود ۸۰% برنامه مختص درس‌های اختصاصی است. با توجّه به این‌که درس‌های پیش‌دانشگاهی در دو آزمون آبان ماه خیلی حجیم نیستند می‌توانید برنامه را طوری ویرایش کنید که اگر بخشی از برنامه تغییر می‌کند، قسمتی باشد که به دوره‌های مجدّد درس‌های پیش‌دانشگاهیِ  اختصاصی مرتبط است. عمومی‌ها در حداقل زمان بسته شده‌اند؛ از آن‌ها زمان کم نکنید. اگر چه قلم‌چی در آزمون اوّل هر ماه درس‌های پایه را دوره می‌کند و در آزمون آخر هر ماه درس‌های پیش‌دانشگاهی را دوره می‌نماید. با این حال در هر برنامه، زمان‌ها طوری تقسیم شده که شما برخی درس‌ها را از نو مطالعه کنید. این بخش‌های برنامه هم قابل ویرایش است. یعنی مبحثی را که بلدی و دوره‌ای  است و ما در برنامه مطالعه مجدّد پیش‌نهاد کرده‌ایم حذف کنید و کلاس‌های مدرسه را در برنامه بگنجانید.

 

یک نکته بسیار مهم:

اگر مدرسه رفتن شما بیش از ۴ روز(صبح تا ظهر) در هفته است حتماً باید برای کار مطالعه خود فکر جدّی داشته باشید. مدرسه‌هایی که ۵یا ۶ روز هفته داوطلب را به مدرسه می‌برند چندان به کار دانش‌آموز معتقد نیستند. فکر می‌کنند کلاس زیاد باعث و عامل موفقیت است. مدارس دولتی و اغلب مدارس موفق شهرستان طی ۳ تا۴ روز هفته کلاس‌های درس را جمع می‌کنند که دانش‌آموز خودش برود بخواند و تمرین کند.

مدارس دولتی که در شهرهایی مثل تهران یک وعده دانش‌آموز را صبح تا ظهر به‌خاطر کلاس‌های الزامی پیش‌دانشگاهی و یک وعده هم عصرها به نیّت کلاس‌های کنکور و تست‌زنی به مدرسه می‌کشانند دقیقاً به دانش‌آموز ظلم می‌کنند و ۹۹% این قبیل دانش آموزان در این پروژه کنکور در‌نهایت با تمام استعدادشان شکست می‌خورند. این دانش آموزان فقط در حال جمع‌آوری جزوه هستند و بس!

یادگیری زمانی ارزش دارد که داوطلب هم در آن سهم داشته باشد و با تمرین و تکرار، آموخته‌هایش را سر جلسه ببرد.

 

حق یارتان

مهندس جلال سلیمی

(مدیر کتابخانه تخصصی و مرکز مشاوره تحصیلی رتبه سازان و مشاور نشر دریافت)

با ۱۷ سال سابقه‌ی مشاوره در بهترین مؤسسات و مدارس تهران

برنامه‌ریزی  (۲۳ تا ۲۹ بهمن ۹۵) تجربی و ریاضی

.

برنامه‌ی دانش‌آموز تجربی:

Download (PDF, 145KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی فارغ‌التحصیل تجربی:

Download (PDF, 142KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی دانش‌آموز ریاضی:

Download (PDF, 140KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی فارغ‌التحصیل ریاضی:

Download (PDF, 144KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

برنامه‌ریزی  (۱۶ تا ۲۲ بهمن ۹۵) تجربی و ریاضی

.

برنامه‌ی دانش‌آموز تجربی:

Download (PDF, 154KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی فارغ‌التحصیل تجربی:

Download (PDF, 142KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی دانش‌آموز ریاضی:

Download (PDF, 222KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی فارغ‌التحصیل ریاضی:

Download (PDF, 156KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

برنامه‌ریزی  (۲۷ دی تا ۸ بهمن ۹۵) تجربی و ریاضی

.

برنامه‌ی دانش‌آموز تجربی:

Download (PDF, 221KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی فارغ‌التحصیل تجربی:

Download (PDF, 227KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی دانش‌آموز ریاضی:

Download (PDF, 183KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی فارغ‌التحصیل ریاضی:

Download (PDF, 227KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ریزی  (۵ تا ۲۴ دی ۹۵) تجربی و ریاضی

 

برنامه‌ی دانش‌آموز تجربی:

با توجه به تفاوت در روزهای امتحان دانش آموزان امکان ارائه برنامه برای این مدت وجود ندارد.

 

.

.

برنامه‌ی فارغ‌التحصیل تجربی:

Download (PDF, 166KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی دانش‌آموز ریاضی:

با توجه به تفاوت در روزهای امتحان دانش آموزان امکان ارائه برنامه برای این مدت وجود ندارد.

.

.

برنامه‌ی فارغ‌التحصیل ریاضی:

Download (PDF, 183KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

برنامه‌ریزی یک ماهه (۲۰ آذر تا ۳ دی ۹۵) تجربی و ریاضی

 

برنامه‌ی دانش‌آموز تجربی:

Download (PDF, 247KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی فارغ‌التحصیل تجربی:

Download (PDF, 170KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی دانش‌آموز ریاضی:

Download (PDF, 261KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی فارغ‌التحصیل ریاضی:

Download (PDF, 233KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

برنامه‌ریزی یک ماهه (۶ تا ۱۹ آذر۹۵) تجربی و ریاضی

 ۲شنبه ۸ آذر تعطیل است ولی ما مدرسه در نظر گرفته‌ایم، بنابراین اگر کلاسی نداشتید برای رفع اشکال تست‌ها از آن روز استفاده کنید.

برنامه‌ی دانش‌آموز تجربی:

Download (PDF, 67KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی فارغ‌التحصیل تجربی:

Download (PDF, 65KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی دانش‌آموز ریاضی:

Download (PDF, 66KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی فارغ‌التحصیل ریاضی:

Download (PDF, 74KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ریزی یک ماهه (۲۲ آبان تا ۵ آذر۹۵) تجربی و ریاضی

برنامه‌ی دانش‌آموز تجربی:

Download (PDF, 69KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی فارغ‌التحصیل تجربی:

Download (PDF, 68KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی دانش‌آموز ریاضی:

Download (PDF, 67KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی فارغ‌التحصیل ریاضی:

Download (PDF, 65KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

 

برنامه‌ریزی یک ماهه (۲۴مهر تا ۲۱آبان۹۵) تجربی و ریاضی

برنامه‌ی دانش‌آموز تجربی:

Download (PDF, 190KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی فارغ‌التحصیل تجربی:

Download (PDF, 192KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی دانش‌آموز ریاضی:

Download (PDF, 188KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

برنامه‌ی فارغ‌التحصیل ریاضی:

Download (PDF, 189KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

.

.

مقاله: مقدمه‌ای بلندبالا و یک برنامه‌ریزی یک ماهه – مهندس جلال سلیمی

Download (PDF, 302KB)

دانلود↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ 

اشتراک گذاری

دسته بندی شده در : ,

برچسب ها: , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ دیدگاه

 • hossein می‌گه:

  خخخخخخ.میخواستم از این طریق از همه ی کسانی که از برنامه ی سایت استفاده میکردن معذرت خواهی کنم.من از ۲۷بهمن بود که باسایت آشنا شدم.ودقیقا از همون تاریخ بود که دیگه برنامه ای روی سایت قرار نگرفت.ظاهرا ترکش اقبال خوش من بقیه رو هم گرفت.
  ممنونم از مدیریت نشر دریافت.

 • حسینم می‌گه:

  تو رو خدا برنامه فردا روبذارین ما چشم انتظاریم…

 • حسینم می‌گه:

  حیفه اگه بتونین مرتب برنامه ها روبزارین عالی هست عالی تر هم میشه.

 • حسینم می‌گه:

  سلام.
  ممنونم از کار خوبتون خدا خیرتون بده.
  اما هفته های قبل از آزمون برنامه رو سایت نمیزارین ؟؟

 • sahar می‌گه:

  سلام میشه برنامه ریزی رو ادامه بدید؟

 • علی می‌گه:

  سلام پس کی این برنامه ریزی جدیدم می بارید

 • علی می‌گه:

  باسلام برنامه ریزی جدید رو کی قرار میگیرد دهید؟

 • نیلوفر می‌گه:

  سلام برنامه بعدی آماده نیست؟؟ فردا میخوایم شروع کنیما

 • علی می‌گه:

  باسلام ببخشید برنامه مطابق قلم چی برای ۱۵بهمن کی روی سایت قرار میگیرد

 • جمعی از دانش اموزان نمونه ایت الله ملکوتی می‌گه:

  از برنامه ریزی آقای سلیمی نهایت تشکر را می‌ کنیم

 • محمد سلیمی می‌گه:

  سلام.در نمایشگاه استان گلستان حضور دارید؟ فردا قراره نمایشگاه برگزار بشه و نمایشگاه بعدی استان همدان و بعدی استان مازندران اما هنوز اعلام رسمی از سوی شما انجام نشده که شرکت می کنید یا خیر لطف کنید با تخفیف های بهتری اگه تمایل داشتید حضور داشته باشید . گرگان شاید ببینیم شما رو .

 • زهره می‌گه:

  سلام خیلی خوش حال شدم که این برنامه رو گذاشتین
  واقعا من شرایط اینو ندارم که هزینه های انچنانی به مشاوره ها بدم
  دوسال بدون هیچ برنامه ای درس خوندم و نتایج کنکور خیلی افتضاح بود
  کنکور ۹۶رو با نا امیدی زیاد میخوام بازم شرکت کنم امیدوارم
  این کاری که کردین ادامه داشته باشه تا اونایی که شرایطشو ندارن بتونن بهترین نتیجه رو بگیرن
  تشکر

 • 1375825 می‌گه:

  سلام از برنامه های مشاوره ای استاد سلیمی نهایت تشکر را می کنم و ممنون میشم اگه این برنامه مشاوره ای رو ادامه دهید

 • محمد می‌گه:

  سلام . خیلی ممنون برای آزمون های بعدی هم میزارید

 • شکیبا می‌گه:

  سلام خسته نباشید.اگه میشه برای بچه های سوم تجربی هم بزارید.

 • مهتاب می‌گه:

  سلام…ای کاش برای سومی ها هم برنامه ای مختصر طرح میکردید!

 • سروش تاج می‌گه:

  سلام
  در مورد اینکه ازمون های قلمچی بهتر از ازمون های دیگر هست به نظر من درست است
  ولی ایراداتی در برنامه ازمون ها وجود دارد که داوطلبان باید فکری به حالش بکنند! مثلا برای چهارم تجربی زیست پایه اصصصصصلا یرنامه خوب نیست / در نظر بگیرید یک داوطلب فقط برنامه قلمچی را کامل اجرا کند….فصل ۱و۲و۳ زیست دوه از ۲۳ مهز تااااااا عید دیگه تکرار نمیشه فصل ۴و۵ دوم از ۷ ابان تاااا۸ بهمن ( یعنی ۳ ماه) فقط یک بار مرور گداشته شده ان هم به چه شکل… در ازمون ۵ اذر دو فصل مهم ۶و۷ جدید می ایند و فصل یک تا ۵ به اصطلاح در پنجره باز ( به قول قلمچی بازها
  ) مرور می شوند!
  مثلا ببینید مبحث مهم حد و پیوستگی کلا چند بار می ایند؟
  ازمون ۱۵ بهمن که دیگه وحححشتناکه … یک هفته وقت داره باید هم کل فصل حد رو بخونه هم ۳ فصل ۵و ۶ و ۷ سوم (ژنتیک!) هم وارد فصل سنگین اسید و باز بشه و و و
  البته سایر ازمون ها دیگه از این هم بدترن
  پس داوطلب عزیز که در بهترین سال های زندگیت قید خیییییییلی از تفزیحاتت زدی و با تک تک سلول هات تلاش می کنی بدان برای مسیر کنکور هییچ برنامه ای خوب مطلق نیست و تو باید با توجه به شرایط اموزشی خودت کمی تغییر ایجاد کنی. // به موقع فصولی که خونده شدند مرور کنی حتی اگر جزو مباحث ازمون بعدت نباشند/ دنبال برنامه ازمون ندوی یعنی اینکه مباحث رو نصفه و نیمه رها نکن..اگر تا ازمون ۷ ابان فصل ۴ و۵ طیست دومت تکمیل نشد نرو سراغ فصل ۶ چون عید چشم باز میکنی و میبینی هییییچ مبحثی از درس های پایه تکمیل نیست و چیزی برای جمعبندی نداری!

 • امیر حسن می‌گه:

  سلام به نظرم این برنامه میتونه برای هر کس شخصی سازی بشه مثلا من ترجیح میدم ابتدا جزوه معلم رو مطالعه کنم و سپس به سراغ متن کتاب برم و …
  در کل میشه نکات خوبی رو از این برنامه استخراج کرد
  با تشکر از مهندس سلیمی

 • کاربر سایت می‌گه:

  با سلام خدمت مهندس جلال سلیمی خیلی کار خوبی بود ممنون میشم اگه این کار رو ادامه بدی برای ازمون های بعدی
  ان شالله

 • احمد می‌گه:

  سلام
  ممنون
  خیلی کار خوبی بود. لطفا ادامه بدهید
  خدا قوت