دفترچه‌ی سؤالات و پاسخ‌های کلیدی آن‌ها با پیگیری‌های نشر دریافت بر روی سایت سازمان سنجش به آدرس

http://result2.sanjesh.org/keys/ قرار گرفته است که در ادامه همرا با پاسخ تشریحی به شما عزیزان تقدیم می‌گردد.

همچنین می‌توانید در صفحات دیگر سایت مطالبی نظیرِ

پرسش‌ها و پاسخ تشریحی کنکورهای خارج از کشور سال‌های گذشته (۸۸ تا ۹۲)

نقد کامل سؤالات آزمون‌های سراسری (۸۸ تا ۹۳)

نقد آزمون‌های تعاونی سنجش (۸۸ تا ۹۳)

را بیابید!

.

 

پرسش‌های تجربی ۹۳ – خارج از کشور         : پاسخ کلیدی تجربی۹۳ – خارج از کشور

. پاسخ تشریحی زیست‌شناسی    دکتر علی‌محمد عمارلو – دکتر محمد چلاجور

پاسخ تشریحی ریاضیات تجربی و هندسه    مهندس افشین ملاک‌پور – مهندس علیرضا شریف‌خطیبی

پاسخ تشریحی فیزیک (تجربی)    مهندس سیدمهدی امام نیری و استاد محمودرضا ذهبی

پاسخ تشریحی شیمی (تجربی)     دکتر رضا بابایی، مهندس علیرضا علمداری، مهندس محمدرضا مصلایی .

  پرسش‌های بهیاری (تجربی) ۹۳ – خارج از کشور    :   پاسخ کلیدی در سایت سازمان سنجش .

.

پرسش‌های ریاضی-فیزیک ۹۳- خارج از کشور        :   پاسخ کلیدی ریاضی-فیزیک۹۳ – خارج از کشور

. پاسخ تشریحی ریاضیات   مهندس  رامین منوری – مهندس عطا صادقی – مهندس شریف خطیبی

.پاسخ تشریحی فیزیک     مهندس سیدمهدی امام نیری و استاد محمودرضا ذهبی

پاسخ تشریحی شیمی (ریاضی-فیزیک)     دکتر رضا بابایی، مهندس علیرضا علمداری، مهندس محمدرضا مصلایی .

.

پرسش‌های عمومی ۹۳- خارج از کشور         :   پاسخ کلیدی عمومی۹۳ – خارج از کشور

پرسش‌های عمومی: زبان‌های خارجی غیر انگلیسی و فرهنگ و معارف اقلیت‌های دینی: خارج از کشور۹۳        :   پاسخ کلیدی در سایت سازمان سنجش .

پاسخ تشریحی زبان و ادبیات فارسی     دکتر علی احمدنیا، دکتر هامون سبطی

پاسخ تشریحی زبان انگلیسی  :   نگارش: دکتر یاسر فیض‌آبادی ، بازبینی و تأیید: دکتر شهاب اناری

پاسخ تشریحی دین و زندگی:      استاد وحیده کاغذی

پاسخ تشریحی عربی:   دکتر پیمان بوذری .

.

پرسش‌های هنر ۹۳ – خارج از کشور        :     پاسخ کلیدی هنر۹۳ – خارج از کشور

. پاسخ تشریحی خلاقیت موسیقی :   آقای هامون هاشمی

.

پرسش‌های زبان انگلیسی (اختصاصی) ۹۳ – خارج از کشور       :  پاسخ کلیدی اختصاصی زبان انگلیسی ۹۳ – خارج از کشور

.

پرسش‌های زبان فرانسه و آلمانی (اختصاصی) ۹۳ – خارج از کشور         :   پاسخ کلیدی در سایت سازمان سنجش .

پرسش‌های انسانی ۹۳ – خارج از کشور         :   پاسخ کلیدی انسانی۹۳ – خارج از کشور

.

 پرسش‌های اصول عقاید و فقه(انسانی)۹۳-خارج از کشور       :   پاسخ کلیدی در سایت سازمان سنجش .

..

.

.

ما در سایت نشر دریافت نقد آزمون‌های سراسری ۱۳۸۸ تا امسال،

نقد آزمون‌های آزمایشی سنجش ۱۳۸۸ تا امسال

و پاسخ تشریحی آزمون سراسری خارج از کشور از ۱۳۸۸ تا امسال

را گذاشته‌ایم.

مواردی که در سایت نشر دریافت نیافتید از طریق همکارانمان در لینک‌های سودمند زیر بیابید:
پرسش‌ها ، کلیدها (+پاسخ‌های تشریحی برخی درس‌ها)ی کنکور سراسری داخل، در: سایت انتشارات فار

کنکور‌های سراسری و کلید آن‌ها در: سایت مشاوره‌ی مهندس سلیمی

کنکور‌های سنجش با کلید آن‌ها در: سایت برنامه‌ریزی تحصیلی مهندس سلیمی

.

بچه‌های ایران، مژده، مژده!

بر اساس خبر موثقی که از وکیل فرهیخته‌ی دادگستری و دوست قدیمی نشر دریافت جناب آقای سجاد حجازی به دست ما رسیده، پی‌گیری‌های ایشان و نشر دریافت برای خارج‌ساختن انحصار سؤالات خارج از کشور از دست یک انتشارات خاص به نتیجه رسیده‌است.

سازمان محترم سنجش با ابراز بی‌اطلاعی از این انحصار غیرقانونی، قول داده‌بود تا هفته‌ی آینده  دفترچه‌ی سؤالات خارج از کشور سال  را بر روی سایت رسمی خود درج نماید که زودتر از موعد به قول خود عمل کرد ! و مطمئناً دبیران و مؤلفان مسؤولیت‌شناس نشر دریافت هم بی هیچ مزد و منّتی پاسخ تشریحی این سؤالات را  در اختیار شما فرزندان ایران قرار خواهند داد!

انتشارات معتبر فار و  نشر محترم برد در سال‌های ۹۲ و ۹۳ بی‌دریغ این سوالات را در اختیار نشر دریافت قرار داده‌ بودند تا با پاسخ تشریحی تقدیم دانش‌آموزان کشور شود. به پاس این هم‌کاری سوالات داخل کشور را هم از این هم‌کاران خوب با پاسخ مؤلفان محترم خودشان بر روی سایت دریافت در دسترس عموم قرار خواهیم داد و پاسخ تشریحی مولفان بزرگوار دریافت را هم به این دو ناشر فرهنگ‌مدار تقدیم خواهیم کرد. به زودی مجموعه‌ی ما کامل خواهد شد و خیال شما  راحت! 

آمارهای مربوط به پاسخ‌گویی به سؤالات کنکور  هم به زودی به دست ما و همگان خواهد رسید و از همه مهم‌تر این‌که سؤالات خارج از کشور سال ۹۴ همانند سؤالات کنکور داخل کشور حداکثر تا ۴۸ ساعت پس از برگزاری کنکور  سال ۹۴روی سایت رسمی سازمان محترم سنجش آموزش کشور در دسترس همگان خواهدبود!

با سپاس از خدا و تشکر از مسئولان شریف سازمان سنجش!

در ادامه‌، نوشته‌های گذشته‌ی سایت نشر دریافت و نامه نگاری‌ها با سازمان سنجش را که منجر به این دستاورد برای دانش‌آموزان میهنمان شده است، می‌آوریم:

doredonya93

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.

نامه به ریاست محترم سازمان سنجش

از آن‌جا که ریاست محترم سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به نامه ودرخواست درج‌شده در سایت نشر دریافت، طی چند ماه اخیر هیچ واکنشی نشان نداده‌اند، نشر دریافت طی نامه‌ای رسمی از مدیریت محترم این سازمان درخواست کرده‌است تا سؤالات خارج از کشور سال ۹۳ رااز حالت انحصاری خارج نموده و در اختیار عموم قرار دهند تا عدالت آموزشی واجتماعی در این زمینه نیز برقرار گردد.

گواهی دریافت این مرسوله از سوی سازمان سنجش در زیر آمده است وما بی‌صبرانه مانند شما منتظر دریافت پاسخ از سوی مدیریت سازمان سنجش هستیم.

والله مع الصابرین

reside name be sanjesh

سخنی با ریاست محترم سازمان سنجش آموزش کشور:

فایل Pdf: سخنی با ریاست محترم سازمان سنجش آموزش کشور

دوستان و هم‌دلان نشر دریافت سلام، خواستم در کنار شما مطلبی را با دست‌اندرکاران شریف سازمان سنجش آموزش کشور درمیان‌بگذارم. نوشته‌ی زیر متن نامه‌ای است که در سال ۱۳۸۹ برای اولیای محترم سازمان سنجش (در آن زمان) به شکل رسمی ارسال شد. یکی‌دوبار نیز تلاش مجددی شد تا مشابه این مضمون را به شکل کتبی و شفاهی به سمع و نظر اولیای بزرگوار سازمان سنجش برسانم؛ اما تنها پاسخی که شنیدیم، پاسخی شفاهی از طرف یکی از کارکنان روابط عمومی این سازمان محترم بود، مبنی بر این‌که ما نمی‌توانیم سؤالات خارج از کشور را به شما بدهیم. من نخواستم دیده‌ها و شنیده‌هایم را در این چندسالِ اخیر به متن این نامه بیفزایم و به همان چه در سال ۸۹ گفتم و تقاضا کردم، این‌جا بسنده می‌کنم و در کنار شما منتظر می‌نشینم تا ریاست محترم یا معاونان بزرگوار و شریف این سازمان پاسخ درخواست ما و شما و تمام داوطلبان کنکور کشور را به همان شیوه‌ی خداپسندانه که در این دهه‌ها روش مسبوق و معروف این سازمان محترم بوده‌است، اعلام فرمایند. به امید یزدان!

به‌نام خداوند بخشنده‌ی مهربان

ریاست محترم روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور با سلام و عرض خسته‌نباشید خدمت شما و دست‌اندرکاران شریف و پرتلاش آن سازمان محترم که در آزمون سراسری امسال نیز هم‌چون سالیان گذشته، امکان رقابت سالم و بی‌شک‌وشبهه‌ی صدها هزار جوان و نوجوان جویای دانش و معرفت ایرانی را فراهم آوردید و با عرض «خدا قوت» خدمت طراحان شریف و پرمایه‌ی آزمون سراسری. احتراماً در پیوست این نامه، نقد سؤالات آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در سال ۱۳۸۹ به حضور محترمتان ارائه‌می‌شود. این نقد به قلم جمعی از دبیران خوش‌نام و شریف تهران نوشته‌شده‌است که توانمندی آنان در تألیف کتاب‌های کمک آموزشی غیرتجاری و حسن سابقه‌ی آن‌ها در زمینه‌ی تدریس برای بسیاری از دانش‌آموزان و هم‌کاران در تهران و ایران امری شناخته و مسلم است- این توضیح که امیدوارم حمل بر خودستایی نگردد، از آن رو آمد که به آن‌چه درپی می‌آید به‌عنوان نظری کارشناسانه توجه شود و نه فقط اظهارنظری از سر دلسوزی یا خودنمایی یا …- قابل‌ذکر است که در سال گذشته تمامی سؤالات آزمون‌های آزمایشی تعاونی محترم سنجش نیز به وسیله‌ی همین هم‌کاران در سایت انتشارات دریافت (www.daryaft-pub.com) مورد نقد و بررسی قرارمی‌گرفت که بسیار مورد استقبال جامعه‌ی دانش‌آموزی در سراسر کشور واقع‌شد. در این نقدها تمام کوشش بر آن بوده‌است که مفهوم واقعی «نقد» موردنظر باشد یعنی همان بازشناساندن سره از ناسره؛ به‌همین‌دلیل نقدها با ذکر نکات مثبت و خلاقیت‌های هر آزمون آغاز می‌شود و نهایتاً به کاستی‌ها یا اشتباهات احتمالی آزمون‌ها پرداخته‌می‌شود و بسیار خرسندیم که در نقد بعضی از درس‌های آزمون سراسری امسال، جای این بخش پایانی خالی مانده‌است! در موارد دیگر نیز امیدواریم که این تلاش‌ها بتواند در خدمت شما قرار گیرد تا در سال‌های آینده از میزان این کاستی‌های مختصر کاسته‌شود. همین‌جا فرصت را مغتنم می‌شمارم و از سوی نشر دریافت و هم‌چنین هزاران دانش‌آموز و داوطلب کنکور درخواستی را مطرح می‌نمایم: در سال گذشته سؤالات آ‍زمون سراسری خارج از کشور در رشته‌های ریاضی و تجربی به‌طور اتفاقی در اختیار انتشارات دریافت قرارگرفت و ما این سؤالات را به‌همراه پاسخ تشریحی و تحلیلی آن‌ها بر روی سایت نشر دریافت قرار دادیم تا هر دانش‌آموز ایرانی در هر جای ایران، بتواند به این سؤالات و پاسخ آموزشی و تشریحی آن‌ها دست‌رسی داشته‌باشد که این کار عام‌المنفعه، دل بسیاری از دانش‌آموزان را شاد کرد؛ دست‌کم به این دلیل که مجبور نبودند برای دسترسی به سؤالات خارج از کشور سال ۸۸- که درواقع حاصل زحمات طراحان و مسئولان محترم سازمان سنجش است و نه هیچ گروه یا انتشارات دیگری- بهای چند جلد کتاب چندصد صفحه‌ای را بپردازند. امسال نیز نیت داریم با یاری خدای بزرگ این کار را به انجام رسانیم. از آن‌جا که مطمئنیم دست‌رسی به این سؤالات نمی‌تواند فقط در انحصار انتشارات خاصی باشد، از حضور محترم جناب‌عالی خواهشمندیم که یا این سؤالات را هم‌چون سؤالات آزمون سراسری داخل کشور بر روی سایت سازمان قراردهید یا مطابق با قوانین و سازوکارهای مقتضی امکان دست‌رسی به این سؤالات را برای نشر دریافت  ( و سایر ناشران )مهیا نمایید و ما را در اجرای این امر خداپسندانه یاری فرمایید.

با آرزوی توفیق روزافزون شما و همه‌ی مسئولان شریف آن سازمان از درگاه حق دکتر هامون سبطی، مدیر مسئول انتشارات دریافت

110 دیدگاه ها

 1. محمدجواد گفت:

  واقعا ازتون ممنونم خیلی کمکم کرد امیدوارم که در سایه ی ایزد منان شادترین روزها رو بگذرونین

 2. hadi گفت:

  سلام.میخواستم بخاطر سایت عالی و استادانی ک برای این سایت زحمت کشیده اند تشکر کنم.ممنونم که ما کنکوری هارو درک میکنید و ای کاش یکم از این درک رو طراحان کنکور داشته باشند و با اینده و زندکی ماها بازی نکن.ممنونم

 3. Mahdi1374 گفت:

  سلام
  یک درخواست داشتم ازتون!
  اگه میتونیدسوالات کنکور سراسری و آزاد سالهای قبل از ۸۰ رو هم بگذارید برای دانلود، یا اگر نمیتونید تو سایت قرار بدید یه راهنمایی بکنید که از کجا میشه یه آرشیو کامل منظم ازشون پیدا کرد؟!!
  ممنون

  • سرپرست سایت نشر دریافت گفت:

   سلام. ما فقط سایت مهندس جلال سلیمی را می شناسیم که دراین صفحه گذاشته ایم.

 4. مائده امیری گفت:

  با سلام و تشکر از گذاشتن سوالات کنکورهای خارج از کشور روی سایتتان میخواستم از شما خواهش کنم سوالات زبان تخصصی کنکورهای خارج از کشور منحصرا زبان سالهای قبل از ۹۳را هم در صورت امکان در سایتتان قرار دهید و یا لطف کنید و مرا راهنمایی کنید که چگونه به سوالات مذکور دسترسی پیدا کنم.

  • سرپرست سایت نشر دریافت گفت:

   سلام به احتمال در ساین مهندس جلال سلیمی که لینک آنرا در صفحه های نقد گذاشته ایم بیابید.

 5. مرضیه گفت:

  چه سوء استفاده ای؟خب از اول همونا رو هم نمیذاشتین دیگه!

 6. مرضیه گفت:

  سلام.چند روزه درخواست دادم که بعضی از فایل ها قابل پرینت نیستن.ولی هنوز حتی نظرمم ثبت نکردین.لطفا هرچه سریع تر بررسی کنید.

  • سرپرست سایت نشر دریافت گفت:

   سلام. به دلیل برخی سوء استفاده ها برخی فایلها قابل پرینت نخواهند بود.

 7. مرضیه گفت:

  سلام.دوستان با عرض پوزش،قیمت کتاب همایش شیمی رو بهم میگید؟!(。•́︿•̀。)
  فقط لطفا زود تر درجش کنید.عجله دارم.

 8. زهرا گفت:

  دستتون درد نکنه اساتید محترم و مسئولین سایت…

 9. مرضیه گفت:

  سلام کااری ندارم که کی برده و کی خورده!هرکی حرام خورده از گلوش پایین نره ایشاالله!
  ولی از شما همایشیا ممنونم که بصورت رایگان سوالات خارج از کشور رو در اختیار ما گذاشتید.خواهش میکنم هرچه زودترسوالات کنکورخارج۹۳ رو هم قرار بدید.
  من از کتاب همایش فقط زیستشو دارم،اونم امسال خریدم.خب راستش گرونه!!!:-( جلد دومشو با عیدی امسالم گرفتم!
  امسال سال دومه که کنکور میدم.توروخدا برام دعا کنید.رشته ی پزشکی میخوام:-(
  اگه عمری باقى بود،یادم بود درصد زیستمو تو سایت میذارم!
  راستی من هر روز سرمیزنم ب سایت برای سوال خارج۹۳.لطفا زودتراقدام کنید.

  • سرپرست سایت نشر دریافت گفت:

   سلام مرضیه خانوم. ۹۳ که همین صفحه ست!!! منظورتون ۹۴ ه؟!
   ما رو بی خبر نگذارید، خوشحالیم که هرروز به ما سرمی‌زنید! 🙂

   • مرضیه گفت:

    سلام.دیروز درسام زیاد بود،نتونستم سر بزنم به سایت.
    جناب سرپرست سایت نشر دریافت،!کنکور۹۴ ک برگزار نشده هنوز!منظورم همون۹۳ بود.آخه اونروز که من اومدم به سایت شما،فقط پاسخ ها رو زده بودید!
    دیگه سر نمی زنم بهتون!تا بعد از کنکور:-)خداحافظ،برام دعا کنید.

   • مرضیه گفت:

    نمی دونم!شایدم بوده،من ندیدمش!به هر حال مرسی:-D

 10. تنها گفت:

  ممنون که فایلها رو درستشون کردید لطفا قفل فایلهاى شیمى و زبان رو هم بردارید
  باتشکر

  • سرپرست سایت نشر دریافت گفت:

   متاسفانه به دلیل سوء استفاده ی زیاد از برخی فایل ها مجبوریم محدودیت های آن ها را حفظ کنیم.

 11. تنها گفت:

  خیلی ممنون که به درخواست ها رسیدگی میکنین.
  تشکر میکنم از سایت و کتاب های عالیتون

 12. امیر گفت:

  سلام-خسته نباشید لطفا پاسخ سوال ۱۹۹ زیست را تصحیح کنید.(خط آخر) همانطور که نوشته شده جواب تقسیم اشتباه است

 13. تنها گفت:

  سلام و خسته نباشید
  لطفا فایلهاى pdfرو طورى بذارید که بشه پرینتشون گرفت خوندن با موبایل یا کامپیوتر واقعا سخت و زمان بره!!!
  براى مثال فایلهاى پاسخ شیمى پرینت نمیشن!
  باتشکر از لطفهاى بى پایانتان

 14. mohammad ali گفت:

  سلام-اول ۱تشکر ویژه برای کتابای خوبتون کارتون بیسته من پاسخ تشریحیه سوالات شیمی خارج از کشور۹۳ رو دانلود کردم ولی زمانی که رفتم پیرینت بگیرم اجازه پرینت نداد میشه لطف کنید قفلشو بردارید خیلی ممنون پیروز و سربلند باشید

  • سرپرست سایت نشر دریافت گفت:

   سلام. متاسفانه فعلاً خیر. به دلیل سوء استفاده برخی سودجویان مجبور شدیم امنیت برخی فایل ها را بالا ببریم.

 15. مریم موسوی گفت:

  با سلام پاسخ تشریعی شیمی خاج از کشور سال ۹۳ دکتر مصلای را نمی توانم کپی بگیریم چرا

  • سرپرست سایت نشر دریافت گفت:

   سلام. امنیت برخی فایل ها به دلایل سوء استفاده از نمونه های قبلی، بالا رفته است.

 16. r. گفت:

  واقعا دست مریزاد. تموم گروه های تشکیلی واسه جواب دادن سوالات کنکور خارج از کشور گل کاشتن…مخصوصا گروه ادبیات و زیست و شیمی و فیزیک که معلومه واقعا با حوصله پای سوالا نشستن و اونا رو با جزییات توضیح دادن و به اندازه کافی کالبد شکافیشون! کردن…البته یه نگاهی هم به سوالا و جوابای شیمی و فیزیک خارج بچه های ریاضی هم انداختم که جواباشون نشون میداد گروه فیزیک و مخصوصا شیمی واسه جواب دادن خیلی خوب کار کردن…دراخر واسه ی اعضای همه ی گروه ها که جواب دادن تستا رو به عهده گرفتن ارزوی سلامتی و موفقیت روز افزون دارم..راستی داشت یادم میرفت از اقای سبطی هم که با کتاباشون راهگشای حوزه های مختلف ادبیات هستن و هم کلی تلاش کردن تا این سوالا از انحصار خارج شه نهایت تشکر رو دارم

 17. عبدالهی فر گفت:

  با تشکر از شما
  سوالات خارج از کشور ۹۲ و قبل ازآن را هم در سایت قرار می دهید؟

  • سرپرست سایت گفت:

   سپاس. اگر قسمت نقد آزمون را در سایت بهتر بررسی کنید خواهید یافت. البته قبلاً با تأخیر زیاد در سایت قرار می‌دادیم. ولی خوشبختانه با پیگیری همکارانمان در نشر دریافت، از سال ۹۳ ، دفترچه‌ی آزمون خارج توسط سازمان سنجش روی سایت قرار می گیرد.

 18. محسن گفت:

  خیلی ببخشیدا میشه ۹۲ و ۹۱ رو هم قرار بدین ؟؟ به خدا اصلا انصاف نیست با اینهمه سعی و زحمت شما همچنان مجبور باشیم دوتا تراول به انتشارات بین المللی و یا انتشارات عموکاظم بدیم برای کتابهای دوردنیا و کتابها زرد !

 19. sara گفت:

  با سلام
  ضمن تشکر از تمامی اساتید محترم نشر دریافت که زحمت میکشن و پاسخ تشریحی کنکورها رو میذارن.
  میخواستم بگم پاسخ تشریحی زبان، زیست و شیمی رو نمیشه پرینت گرفت؟! فقط میتونیم دانلودش کنیم.مشکل چیه؟
  (کنکور خارج کشور ۹۳)

  • سرپرست سایت گفت:

   سلام. متاسفانه برخی افراد سودجو از برخی از این فایل‌ها سوء استفاده می‌نمایند که مجبور شدیم امنیت برخی فایل‌ها را بالا ببریم و دسترسی ها را کمتر کنیم تا فقط دانش‌آموزان از آن بهره‌مند شوند.

 20. successfulstudent گفت:

  عجب حسودایی هستین شما. از اون ادمایی هستین که توی رقابت به جای تقویت خودشون دنبال نابود کردن حریف هستن.
  خوشحالین الان ؟

  • محسن گفت:

   قوی کردن خودشون یعنی اینکه ۶۰ هزار تومن از بچه ها پول بگیرن و چیزایی که میشه رایگان دانلود کرد رو بهمون بفروشن؟؟ خودشون رو نمیدونم ولی من خوشحالم !

 21. sohmah گفت:

  سلام
  چرا سوالات سنجش رو با پاسخ تشریحی نمیذارین
  خسته شدیم از بس که از سایتای دیگه پولی و بدون کیفیت دانلود کردیم ;(

 22. محمد گفت:

  سلام ببخشیدچراهرچی دنبال تاریخ کنکور۹۴خارج ازکشورمیگردم ÷یدانمیشه؟میشه لطف کنیدوتاریخ کنکور۹۴خارج ازکشوررواعلام کنید؟

 23. زهرا گفت:

  سلام ب اقای سبطی ودیگرهمکاراشون ممنون ازکتابای بینظیرتون بخصوص همایش زیست شناسی من اول سال رفتم کلاس زیست ثبت نام کنم هزینه شو۱۴۰۰۰۰۰گفتن منم نتونستم ثبت نام کنم یکی ازدوستام همایش زیست شناسیومعرفی کرد گرفتم خیلی راضیم ی دنیاممنون

 24. علی گفت:

  سلام به نظرتون پاسخ نامه زیست ایراد نداره؟غلط املایی دستوری و علمی به وفور در ان دیده می شود،انتظارم بیش از این بود،ولی در هر صورت مرسی

 25. reza گفت:

  سلام، گفتید زیست سال سوم یک شنبه چاپ میشه ولی الان یه هفته از اون تاریخ میره هنوز چاپ نشده خواهشا یه تاریخ دقیق بگید مردم تکلیف خودشونو بدونن

  • سرپرست سایت گفت:

   متاسفانه چاپخانه‌ها در شب عید اولویت چاپ را به سررسیدها اختصاص دادند و ما مجبور شدیم در نوبت بایستیم!!! امیدواریم ظرف ۱ هفته یا در نهایت تا پایان فروردین به دستتان برسانیم. عذر ما را بپذیرید.

 26. فرشید گفت:

  با سلام
  اگه میشه پاسخ زمین شناسی را با توجه به شباهتش با کتاب همایش یا همون جمع بندی طلایی قرار دهید
  با تشکر

 27. pedram گفت:

  با سلام
  اول از همه از کارکنان و اساتید نشر دریافت بابت این مطالب مفید تشکر می کنم. اما یک نقد بسیار جدی دارم. این که نشر دریافت پاسخ تشریحی سوالات کنکور را در سایت قرار دهد کار خیلی خوب و مفیدی است اما مهم تر از اون کیفیت پاسخ نامه است. در سال های گذشته بودند پاسخنامه های تشریحی که بیشتر پاسخنامه ی کلیدی بودند اما الان بهتر شدند اما باز هم توی بعضی سوالات پاسخ نامه واقعا تشریحی نیست (حتی بعضی سوالات سخت ) و مورد بعدی اینکه توی بعضی سوالات حتی غلط وجود دارد. البته نه غلط علمی بلکه برای مثال دلیلی که استاد مربوطه برای رد یک گزینه مطرح کرده است بی ارتباط می باشد یا حتی بر اساس کتابهای چاپ قدیم بوده است و موارد دیگری که اگر لازم باشه میتونم ذکر کنم.
  لازم به ذکر است که این نقد بر اساس پاسخنامه ی تشریحی درس زیست شناسی (با توجه به رشته ی کاری من که تدریس زیست شناسی می باشد) نوشته شده است و موارد اشاره شده به صورت مستند قابل ذکر می باشد. انتظار هم ندارم این نظر رو تایید کنید اما به اطلاع اساتید و مسئولین انتشارات برسانید.
  با آرزوی موفقیت

  • مدیر سایت گفت:

   درود بر شما
   متاسفانه پاسخ تشریحی درس زیست‌شناسی و ادبیات پیش از بررسی نهایی بر روی سایت قرار گرفت. پاسخ‌های ادبیات امروز بررسی و کامل شد. برای درس زیست‌شناسی هم چند روز دیگر این بهینه‌سازی اتفاق خواهد افتاد. از توجهتان به نشر دریافت سپاسگزاریم.

 28. فرشید گفت:

  سلام
  رفتم کتابخانه کتاب دور دنیا را نگاه کردم اخرش امار را داشت واقعا بی انصافیه که یک انتشارات فقط امار را داره……
  چیزیکه زیاد جالب توجه من بود…
  میانگین زمین ۲ درصد…..اصلا بالای ۷۰کسی امسال نزد .. و کسانی که بالای ۵۰ زدن ۰.۰۱ کل داوطلبان..
  واقعا که…..
  هنوز به شما ندادن…

 29. فرشید گفت:

  سلام
  امار ها را اخر ندادن؟؟
  با تشکر

 30. فرشید گفت:

  درود
  امارها را هنوز برای شما ارسال نکردن؟؟

 31. پریسافرد گفت:

  درود.بهتر نیست تا حاضر شدن پاسخ های تشریحی ، پاسخنامه کلیدی رو روی سایت بگذارید اگر تا همین هفته پاسخ تشریحی رو بگذارید به همراه آمار سنجش به آمار فروش دور دنیا ی گاج شوک بزرگی وارد میکنید .گاج از بس هول شده دست به پیش فروش زده.هر چند من گاج فیزیک و ریاضی و… رو خیلی دوست دارم اما این زد و بندش رو با سنجش برای کنکور خارج و به خصوص آمارها اصلا درست نمیدونم.آمارههههههههها پس کوشی؟!

 32. علی امیرسلیمانی گفت:

  با سلام
  چرا سازمان سنجش در این چند سال سوالات خارج از کشور را بر روی وب سایت خود منتشر نمی کرد؟ مگر طراحی و امتیاز سوالات از آن سازمان سنجش نیست که اکنون مسولان این سازمان اظهار بی اطلاعی می کنند؟ از طرفی دیگر بنده به عنوان یک دبیر، انتشارات گاج را تحریم می کنم.
  امیرسلیمانی از بابل

 33. پریسافرد گفت:

  درود فراوان بر نشر دریافت به خاطر سوالات و سپاس فراوان تر بابت پاسخ نامه که میدانم با این وقت کم نویسندگان نشانه از خود گذشگتگی ایشان است.اما سپاسگذار میشوم زمانی که همه پاسخها حاضر شد آنها را در یک فایل pdf نیز ارایه نمایید یعنی یک فایل pdf برای پاسخ عمومی تجربی باشد و یک فایل برای اختصاصی تجربی.چون در زمان پرینت گرفتن کار بسیار راحت تر می شود تا اینکه چندین فایل را باز کنیم و مرتب تنظیمات پرینت را تغییر دهیم
  سپاس فراوان

 34. دوست گفت:

  دقیق یادم نیست تو کدوم کتاب گاج خوندم:
  ولی یادمه که نوشته بود :”ما این سولات را از طریق راه های سری که تو سازمان سنجش داریم بلافاصله پس از کنکور خارج به دست می اریم”

  • مدیر سایت گفت:

   درود
   البته ما این حرف را تایید نمی‌کنیم چون کتاب‌های این مؤسسه را نمی‌خوانیم.

 35. فرشيد آزادخاني گفت:

  سلام.
  یه سوال داشتم اونم اینه که برا معلم ها برای خرید کتاب تخفیف دارین؟
  راستی عالی بود ما رو راحت کردین از کلی خرج برای خرید کتاب.

 36. محسن گفت:

  راستی آمارهای سازمان سنجش رو هم تونستین گیر بیارین؟ اگه آمارها رو گیربیارین میتونین یه نرم افزار هم برای محاسبه درصد و رتبه بزارین.

  • مدیر سایت گفت:

   درود
   سازمان سنجش قول امارها را هم به ما( شما ) داده است. تا چند هفته‌ی دیگر نتیجه مشخص می شود آقا محسن.

 37. محسن گفت:

  واقعا کار فوق العاده ای کردین.. اگه سال های قبل رو هم این کارو بکنین عالی میشه. هرسال اردیبهشت که میشه همه بچه ها مجبورن یه ۵۰-۶۰ تومن خرج کنن برای کتابهای دوردنیا و زرد و …

 38. بهروز گفت:

  س.میگم اگه اینارو به صورت دفترچه با پاسخ تشریحی خوب به فروش بذارین چطوره؟چون پارسال بعضی از استادای محترم مثلا دکتر عمارلو پاسخشون درحد دوکلمه بود!!

 39. مسعود گفت:

  جواب تشریحی نمیذارین؟

 40. علیرضا گفت:

  سلام،،، پاسخنامه تشریحی هم قرار میدید؟؟

 41. مصطفی گفت:

  سلام
  مرسی ممنون مگر اینکه شما یه کاری واسه ما کنید، دستون درد نکنه الان سوالات خارج رو سایت سنجش قرار گرفت
  ولی خیلی جالبه سوالات و نکته های زیستش چقد مثل همایش دکتر عمارلو و جزوشونه
  مرسی

 42. رضا HB گفت:

  سلام.خدا خیرتون بده! حالا رشته های اصلی که بلاخره به وسیله انتشارات ویژه خوار! چاپ میشد ولی منحصرا” زبان خارج حتی به صورت انحصاری هم چاپ نمیشد 🙁
  دعای یه جماعت کنکوری پشت سرتونه .موفق باشید.

 43. Reza HP گفت:

  سلام.خدا خیرتون بده! حالا رشته های اصلی که بلاخره به وسیله انتشارات ویژه خوار! چاپ میشد ولی منحصرا” زبان خارج حتی به صورت انحصاری هم چاپ نمیشد 🙁
  دعای یه جماعت کنکوری پشت سرتونه .موفق باشید.

 44. سلام گفت:

  آقا دستتون درد نکنه واقعا که دریافت تنها انتشاراتیه که به معنای واقعی به فکر دانش آموزان و علم آموزان است. هر چند من متعلق به دوره ی اندیشه سازان نیستم اما با دیدن کتاب های اندیشه سازان بعضی فیلم ها و مقاله ها به قلم دکتر میثمی حس کردم اون ها هم مثل شما (یا شما مثل اونها) به فکر بچه ها بودند(هستید).
  تشکر a lot

 45. چکیده بازتاب:
  […] تشکر شده ۷۷ بار در ۵۰ ارسال بچه‌های ایران، مژده مژده! دفترچه‌ی سؤالات کنکور خارج … پاسخ با نقل […]

 46. مصطفی گفت:

  سلام
  مرسی ممنون مگر اینکه شما یه کاری واسه ما کنید، دستون درد نکنه الان سوالات خارج رو سایت سنجش قرار گرفت
  ولی خیلی جالبه سوالات و نکته های زیستش چقد مثل همایش دکتر عمارلو و جزوشونه
  مرسی

 47. مهدی گفت:

  درود بر شما خوبان

 48. علی گفت:

  با سلام خدمت عزیزان جویای لذت دریافتن
  ببخشید این سوالو اینجا میپرسم اگه امکانش هست جواب بدید: چرا انتشارات به خوبی اندیشه سازان به کارش پایان داد؟ ممنون

 49. سلام گفت:

  آقا دستتون درد نکنه واقعا که دریافت تنها انتشاراتیه که به معنای واقعی به فکر دانش آموزان و علم آموزان است. هر چند من متعلق به دوره ی اندیشه سازان نیستم اما با دیدن کتاب های اندیشه سازان بعضی فیلم ها و مقاله ها به قلم دکتر میثمی حس کردم اون ها هم مثل شما (یا شما مثل اونها) به فکر بچه ها بودند(هستید).
  تشکر a lot

 50. نگار گفت:

  دکتر سبطی تلاشتون رو ب همراه سایر دوستان تحسین میکنم و امیدوارم جدیت عموم تو این مسایل افزایش پیدا کنه

 51. Negar گفت:

  دکتر تلاشتون رو ب همراه سایر دوستان تبریک میگم و امیدوارم جدیت عموم تو این مسایل افزایش پیدا کنه

 52. javad گفت:

  واقعا من خیلی خوشحال شدم وقتی این خبرو شنیدم جا داره از همه ی نشر دریافتی ها به خصوص آقای سبطی و حجازی تشکر کنم.بی صبرانه منتظر تحلیل این سوالات هستم

 53. کیانا حسن پور گفت:

  تبریک میگم استاد

 54. بهروز گفت:

  درود بر نشر فرهیختگان ،نشر دریافت….

 55. Reza گفت:

  سؤالات در سایت سازمان سنجش قرار گرفت

 56. فرشید گفت:

  با سلام
  منتشر شد و رفت
  سازمان سنجش رو سایتش قرار داده همین الان میشه دانلود کرد

 57. شهرام گفت:

  هامون سبطی دمت گرم مرد مازرونی ریکا ته دسِ دوور :))))

 58. مریم گفت:

  واقعا چرا باید یه سری کتاب رو فقـــــــــــــط به خاطر اینکه سوالای خارج از کشور۹۳ رو دارن بخریم؟!!!

 59. کیانا حسن پور گفت:

  درود بر روح بیدار انسان هایی که با وجود وضع آلوده جامعه امروز به دنبال حق خواهی هستند و برای رسیدن به هدف خیرشون از خودشون مایه میذارن امیدوارم ریاست محترم سازمان سنجش تلاشتون رو بی پاسخ نذارن

  • اصلا منصفانه نیست که سوالات سراسری خارج از کشور در اختیار گاج باشه و ما هم برای دست یابی یه این سوالات مجبور باشیم هزینه ای بدیم در حالی که سوالات سراسری رو میتونیم از سایت سنجش به صورت رایگان دریافت کنیم امیدوارم مسوولین رسیدگی کنند. با تشکر

 60. مهرناز گفت:

  مسئولان محترم رسیدگی کنند لطفا.

 61. تانیا شیخی, گفت:

  درود بر شما استاد که در جبهه ی کم طرفدار حق می جنگید
  برای حمایت از حقوق نادیده گرفته شده ی ما ارتون ممنونیم

 62. عاطفه گفت:

  سلام ،اقای سبطی از شما وهمه ی اساتید نشر دریافت ممنونم هم بخاطرکتابای بی نظیردریافت وهم بخاطر راهنمایی ها ورفع اشکالات باارزشی که در سایت برای بچه ها تدارک دیدید.من وهمه ی دوستان کنکوریم هم مثل شمابی صبرانه منتظریم به امید اینکه بتونیم قبل از کنکور،سوالای خارج سال گذشته روببینیم واز اینکه شما اینکارو برای همه ی بچه های ایران «بی هیچ چشم داشتی »انجام میدید واقعا ممنونم.ومطمئنم که سازمان سنجش بزودی همه ی مارو خوشحال میکنه،باارزوی موفقیت برای همه

 63. کیمیا گفت:

  درود بر معدود کسانی که سعی دارند برای پیشرفت دانش و معرفت جوانان ایرانی دست به چنین کارهای خیری بزنند.
  بسیاری از بچه ها و به خصوص بچه های شهرستان میدونن که سال کنکور سالی هست که فشار مالی رو دوش خانواده ها خیلی زیاده و به همین دلیل خیلی ها برای کم کردن این فشار ها که نه تنها جنبه مالی رو در بر داره بلکه باعث تضعیف روحیه افراد خانواده میشه فکر کنین یه پدر یا یه مادر وقتی میبینه توان همچنین کاری و نداره میمونه چیکار کنه تمام این کتاب های کنکوری به کنار که خوب واضحه بطور اختصاصی باید یه بهایی داشته باشه به دلایل مختلف ولی واقعا جای تاسف داره که من دانش آموز برای اینکه به سوالات کنکور های سال قبل بخوام دسترسی داشته باشم باید به اندازه ی یک کتاب تالیفی شایدم بیشتر براش پول بدم،خواهش میکنم یه ذره به این موضوع توجه داشته باشین چون من خودم و خیلی ها این مشکل رو دارند و نمیتونن هر جایی بیانش کنن خوشحالم از اینکه دست اندرکاران دریافت قدم بزرگی رو براش برداشتند و امیدوارم به نامتون هم جوابی داده بشه، ببخشید اگه زیاده گویی شد،شرمنده.

 64. حجازی گفت:

  با سلام خدمت دکتر سبطی عزیز و همه دانش آموزان
  امروز داشتم توی فضای مجازی فعالیت های دوستان و همکاران سابقم رو دنبال میکردم که به نامه وزین نشر دریافت خطالب به سازمان سنجش برخوردم. جذابیت موضوع برای من از اون جایی بود که من هم مدتی قبل به توصیه چند نفر از همکارای قدیمی همین تقاضا رو از مسوولین سازمان سنجش کردم ،البته به عنوان یک وکیل دادگستری و نتیجه ، مکاتباتی شد که اگه مایل باشید می تونم نسخه ای از اون هارو برای شما هم بفرستم .امیدوارم بتوانیم در رسیدن به هدف مشترکمون به هم کمک کنیم.

  • درود ما و خدا بر شما آقای حجازی
   واقعن خرسندیم که در این فضای مسموم آموزشی، اینترنت راهی شده است برای بازیافتن و با هم بودن ایرانیانی که راه راستی و رستگاری پیشه کرده‌اند. مشتاقانه منتظر آگاهی از فعالیت‌های شما در این زمینه هستیم.
   مدیر مسئول،هامون سبطی

   • میترا گفت:

    سلام آقای سبطی خواستم به خاطر پاسخ تشریحی ادبیات خارج تشکر کنم واقعا جامع ترین پاسخی بود که تا حالا دیده بودم واقعا مرسی

 65. محسن گفت:

  تا وقتی یه منفعت تجاری خیلی بزرگ در کار هست ( فروش کتاب های دوردنیا انتشارات گاج به قیمت ۵۰ هزار تومن و کتاب زرد قلمچی به قیمت ۵۵ هزار تومن ) چرا بزارن که این سوالات رایگان در اختیار دانش آموزان قرار بگیره ؟؟

  • درود
   البته کانون فرهنگی آموزش از مسیر ویژه‌خواری به این جا نرسیده‌است و در این مورد هم بر خلاف رقیب بین‌المللیاش! به سوالات و آمارهای سازمان سنجش دسترسی خاص ندارد.

 66. mahdi11 گفت:

  چی تو این کشور بر اساس عدالته که این یکی باشه؟؟؟؟؟؟
  طرف پولداره میره بهترین معلمو خصوصی میگیره. یه عده بدبخت مثل من باید برای خرید دی وی دی هم شریک پیدا کنن …………….

  • محمد گفت:

   همین که داری علیه این کشور میگی و کسی کاری به کارت نداره میشه یه دونه از همون عدالتا
   تا دلخور میشیم احساساتی نشیمو هر چیزی رو به زبون نیاریم لدفن ! اونم به نا حق

 67. پارسا گفت:

  وقتی این همه اختلاص چند هزار میلیاردی تو این مملکت میفته
  دیگه این اتفاق چیز خاصی نیست

 68. پارسا گفت:

  وقتی این همه اختلاص چند هزار میلیاردی تو این مملکت میفته
  دیگه این اتفاق چیزی نیست

 69. فرشید گفت:

  اخه چرا فقط در انحصار یک انتشارات هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  واقعا که

  • عرفان گفت:

   کدوم انتشارات؟؟؟؟؟؟

   • عرفان گفت:

    یعنی گاج این امتیازو خریده یا بهش این امتیازو دادن؟؟

   • پريسافرد گفت:

    درود.من هم به این موضوع پی برده بودم و به برخی این فرضیه رو گفتم اما فورا از طرف بچه ها رد شد ممنون از شما که اون رو تایید رسمی کردید و بله آمار انتهای کتاب دور دنیای گاج چیز خیلی خاصی هست که بدون کمک سازمان سنجش امکان تهیه اون وجود نداره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 9 =